Вчасно надана первинна психологічна підтримка - перший крок до порятунку
Четвер, 10 жовтня 2024, 12:19
Вплив війни на психіку непомітний, але руйнівний. Його наслідки можуть проявлятися як одразу, так і через кілька років. Стрес та відчуття постійної фонової тривожності - наслідки постійних повітряних тривог, вибухів, звісток про смерть, іноді можливі навіть втрати відчуття контролю над власним життям. Тому вчасно надана первинна психологічна підтримка та допомога - перший крок у подоланні різноманітних стресових чинників.
10 жовтня - Всесвітній День ментального здоров'я. Ментальне здоров'я — це здатність протистояти життєвим стресам та негараздам, прийняти наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів, продовжувати продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Сьогодні методику підтримки ментального здоров'я опановують вчителі, медпрацівники, поліцейські, банківські службовці, рятувальники.
Важливо вміти управляти своїм психоемоційним станом, вміти керувати власними емоціями, думками, переживаннями та поведінкою. Начальник відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення ГУНП в Тернопільській області Михайло Козюк зазначив, що звернення по допомогу — це не прояв слабкості. Навпаки — це ознака того, що людина розуміє свої вразливості та готова над ними працювати.
"Наша загальна мета - через проведення цілого комплексу заходів навчити справлятися з появою цих станів. Яким способом підтримувати близьких, для того, щоб продовжити ефективно працювати, підтримувати себе у ресурсі, за потреби корегувати мотивацію для покращення якості життя. Пріоритетом у діяльності поліцейських психологів залишається надання ментальної підтримки поліцейським, які повернулися з війни, соціально-психологічна підтримка тих, хто перебуває на лікуванні, на реабілітації чи зазнали поранень, Психологи посилено працюють з рідними поліцейських, які загинули чи перебувають у полоні".
Допомагають лікувати та проходити реабілітацію військовим, які повернулися із зони ведення бойових дій чи отримали поранення, й спеціально навчені собаки-терапевти. Тварини допомагають військовим оговтатись після тяжких психологічних і фізичних травм, вливають на емоційний стан захисників. Через каністерапію військові розвивають довіру до інших людей та розкривають свої почуття та емоції.
"Наше завдання - не нашкодити, емоційно підтримати наших військових, допомогти їм розкритися, допомогти їм почати спілкуватися, отримати від наших зустрічей позитивні емоції. Люди стають активніші, коли спілкуються із собачкою. Вони заспокоюють тих, хто має якісь переживання. Погладжування собачок заспокоює", - розповіла інспектор-кінолог кінологічного центру ГУНП в Тернопільській області Наталія Мазур.
Психологи управління кадрового забезпечення ГУНП в Тернопільській області тісно співпрацюють з кінологами й популяризують заходи, спрямовані на підтримку ментального здоров’я серед поліцейських та членів їх сімей, організовують навчання та практичні заходи в рамках реалізації проєктів «Пункт психологічних практик» та Ментал-тЮтор для правоохоронців, які отримали поранення, постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, членів їх сімей.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області