Революція Гідності сколихнула в нашого народу почуття безмежного патріотизму, велика частина якого відобразилась у мистецтві. Безпосередніми учасниками Майдану були й поети, які зобразили у своїх віршах осмислення революційного часу. Саме на їх творчих працях зростатимуть наступні покоління, пише сайт Культурно.
19 листопада, з нагоди Дня Гідності та Свободи, в обласній науковій бібліотеці тернопільські поети Юрій Завадський, Юрій Матевощук, Микола Шпаковський та Роман Воробйов читали вірші, які були написані непередодні революції, а також презентували нові збірки, дотичні до подій, що відбуваються в Україні.
За словами авторів, минулого разу вони були майже у тому ж авторському складі. Сьогодні на «Поетику революції» зібрались, в основному, школярі, однак це зовсім не засмутило поетів.
- Годувати учнів одним й тим самим півфабрикатом українського традиціоналізму аж ніяк не можна. Їм мене вивчати, й далі розвиватись, тому, думаю, що це ані трохи не зашкодить , — зазначив Юрій Завадський.

Пригадали поети й про те, як читали свої вірші в екстримальних умовах перед міліцією та адміністрацією, як організували «Вільний мікрофон» — простір комунікації авторів, читачів, слухачів вільної від рамок та форматів поезії.
- Не треба забувати, що держава буде шанувати наші спогади про революцію і наше бажання щось міняти настільки, наскільки ми їй це дозволимо, — каже Юрій Завадський. — Тому що, вона з усіх сил намагатиметься це забути, адже революція і держава — дві несумісні речі.

Свої думки та переживання з приводу теперішньої ситуації поети передали віршами, а суть заховали поміж рядками. Оксана Божко
|