images/stories/logosait_new.jpg

 

У тернопільській медіалабораторії записали першу казку для незрячих дітей

Проект Medialab розширює горизонт своїх зацікавлень. Так, нещодавно на одному із ворк-шопів було здійснено професійний аудіо-запис дитячої казки. Новостворений продукт покликаний виконувати благородну місію – дарувати можливість незрячим дітям відкрити для себе магічний світ казки.

Ініціативна команда творчих та небайдужих тернополян на базі медійної лабораторії Medialab, що у ПК "Березіль", здійснила запис своєї першої аудіо-роботи. Під керівництвом звукорежисера Тараса Гнатіва було записано твір талановитої тернопільської дитячої письменниці Ірини Мацко «Мамине серденько».

Ірина Мацко – письменниця, літератор, керівник дитячої студії «ІРИска»:

«До мене зателефонувала Оксана Ратушняк і запропонувала взяти участь у занятті, яке проводив актор Тернопільського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Олександр Папуша. На зустрічі планувалося записати казку для незрячих діток. Мені було цікаво попрацювати над аудіо-записом, оскільки ніколи раніше такого не робила. До того ж, сама ціль зустрічі спонукала без вагань погодитися. Із заняття отримала новий цікавий досвід. Тепер буду запрошувати Medialab до нас в літературну студію «Майстерня казки» при студії «ІРИска». При потребі з радістю надам для запису будь-яку зі своїх казок».

Тепер голосом актриси Оксани Нижник казка звучатиме для незрячих діток, адже нещодавно представники Medialab завітали до Тернопільської обласної організації Українського товариства і передали диски до фонду аудіо-бібліотеки, що не оновлювався ще з 2006 року. Книга сьогодні також є у вільному доступі за посиланням: https://soundcloud.com/medialab…/rina-matsko-mamine-serdenko.

Олексій Войтович – керівник Тернопільської обласної організації Українського товариства сліпих (УТОС):

«Нещодавно ми отримали запис казки «Мамине серденько» у двох примірниках. Діти ще не мали змоги його прослухати, але в найближчому часі ми це організуємо.

Запис аудіо-книги – це хороша ініціатива і вона має свої переваги для незрячих дітей, а також казку може прослухати і зряча дитина. До слова, художня література у нашій бібліотеці записана в основному на плівку».На першому кроці Medialab зупиняти рух у напрямку доброї справи не збирається, тому запрошує до співпраці звукорежисерів, музикантів, акторів та усіх, хто б міг посприяти у записі аудіо-книг. Телефонуйте: 096 467 03 52. Анонси занять шукайте тут: https://www.facebook.com/groups/1582935468693166/

Дякуємо Молодіжний центр розвитку "МІСТ" та Британській раді за допомогу у реалізації благодійного проекту та за можливітсь продовжувати добру справу.


Підготувала Юлія Хім’як

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер