images/stories/logosait_new.jpg

 

Особливості правового статусу місцевих осередків всеукраїнських громадських об’єднань

Особливості правового статусу місцевих осередків Всеукраїнських громадських об’єднань визначені Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про громадські об’єднання» (далі - Закон).

До набрання чинності Законом України «Про громадські об’єднання», тобто до 01.01.2013, всеукраїнські (міжнародні) громадські організації мали право створювати місцеві осередки без права юридичної особи, а також з правом юридичної особи (до березня 2011 року).

Починаючи з 01.01.2013 Закон України «Про громадські об’єднання» передбачив можливість створення лише відокремлених підрозділів громадського об’єднання. Відповідно до статті 13 Закону відокремлені підрозділи громадського об’єднання не є юридичними особа, крім випадків, передбачених Законом України «Про громадські об’єднання».

Так, пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону передбачено, що місцеві осередки всеукраїнських (міжнародних) громадських організацій, які діяли зі статусом юридичної особи на день введення Закону України «Про громадські об’єднання» в дію (01.01.2013), за рішенням вищого органу управління всеукраїнської (міжнародної) громадської організації зберігають за собою статус юридичної особи після введення Закону в дію.

Статути (положення) таких місцевих осередків всеукраїнських (міжнародних) громадських організацій, які діяли зі статусом юридичної особи станом на 01.01.2013, мають бути приведені у відповідність із вимогами Закону у строк до 31.12.2018. Статут (положення) громадського об’єднання повинен обов’язково містити положення, передбачені статтею 11 Закону.

Відтак, статут (положення) місцевого осередку всеукраїнської громадської організації повинен містити такі відомості:

1) найменування громадського об'єднання та за наявності - скорочене найменування;

2) мету (цілі) та напрями його діяльності;

Зверніть увагу! Утворення та діяльність громадських об'єднань, мета (цілі) або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки, забороняються.

3) порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об'єднанні, права та обов'язки його членів (учасників);

4) повноваження керівника, вищого органу управління, інших органів управління (далі – керівні органи) громадського об'єднання, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об'єднання, та її заміни (для громадських об'єднань, що не мають статусу юридичної особи);

5) періодичність засідань і процедуру прийняття рішень керівними органами громадського об'єднання, у тому числі шляхом використання засобів зв'язку;

6) порядок звітування керівних органів громадського об'єднання перед його членами (учасниками);

7) порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об'єднання та розгляду скарг;

8) джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна громадського об'єднання;

9) порядок внесення змін до статуту;

10) порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об'єднання, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску, - для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер