images/stories/logosait_new.jpg

 

Країна добрих людей, або як втілити мрію Назара Войтовича

Мистецька резиденція відчинить свої двері вже 2 червня у селі Травневе Збаразького району на Тернопільщині – проект покликаний вшанувати пам’ять наймолодшого Героя Небесної Сотні – Назара Войтовича.

17-річний юнак, що загинув на Майдані, мріяв стати художником, здобував професію дизайнера і глибоко переживав за долю своєї країни. Він писав вірші та малював картини про історію та майбутнє України, мріяв побачити її Країною добрих людей. За покликом свого юного серця пішов на Майдан, як і мільйони небайдужих хлопців та дівчат, жінок та чоловіків, аби відстояти Гідне майбутнє своєї країни. Зміни ми бачимо вже сьогодні, але без постійної активної діяльності громадян, ми можемо втратити той шматок який відвойовано у процесі Революції Гідності.


Заради сильної країни, ми маємо бути сильними, кожен із нас має продовжувати вкладати усі свої сили, свої вміння та натхнення у розбудову загальнолюдських цінностей, та будувати своє майбутнє, вже сьогодні об’єднуючись та допомагаючи один одному, бо ми сильні, лише, коли РАЗОМ.
Ми не готувалися до війни, коли був мир, тому важко відвойовуємо зараз свою незалежність і цілісність. А разом з цим нам треба готуватися і до миру, щоб не програвати інформаційну та репутаційну війну у великому світі.
Сьогодні ми закладаємо фундамент довготривалого проекту – Мистецька резиденція імені Назара Войтовича, закладаємо разом з громадськими активістами, організаціями, місцевим бізнесом та окремими благодійниками, долучаємо усіх свідомих громадян, що розуміють і розділяють ідею Гідності, усіх хто усвідомлює, що нам є чим пишатися, що ми нащадки великого народу, що наша земля здатна відроджуватись і народжувати гідне покоління, що наша культура – це одна з найдревніших культур на землі, і щоб це відчути нам треба відкритись світові і відкрити світ для себе.


Мистецька резиденція стане точкою на міжнародній культурній мапі, буде освітньо-мистецьким центром для місцевої громади, сюди приїжджатимуть митці та громадські активісти, щоб працювати над своїми проектами та обмінюватися досвідом з місцевими. Цього року програму для митців планували всеукраїнську, але вже зараз викликалися до участі у програмі іноземні скульптори з Туреччини та США. Обох цікавить тема яку ми будемо розвивати та ідея всього проекту.
Проект народився із великої всеукраїнської ідеї вшанування пам’яті, започаткованої ГО Родина Героїв Небесної Сотні та менеджера Ольги Климко «Відзнаки Героїв», який уже протягом року реалізовує заходи та відкриває нові можливості для української молоді, за підтримки різних організацій та головне завдяки підтримці Міжнародного фонду Відродження, що допомагає організації і з проведенням розслідувань.


Проект Резиденції започатковано ГО Конгрес Активістів Культури, що протягом 3-х років збирав найкращий досвід культурних проектів у світовій практиці і розробив унікальний проект для маленького українського села.
На сьогодні проект здійснюється поступово. Паралельно напрацьовуються контакти на формується Коло Благодійників і долучаючи зацікавлених активістів формує стратегію розвитку програми. Кожен хто долучається, приносить у резиденцію не лише свої сили, але й свої ідеї та бачення.


У проекті є головна ціль створити дієвий інструмент для підтримки сталого розвитку громади і до нас долучаються не лише зацікавлені у мистецтві, а й у добрій справі.
Нашими першими благодійниками, котрі відгукнулися відразу стали Оксана Хомей, що деякий час співпрацювала у проектах з ГО Родина, та Тернопільська Меблева Фабрика, просто відгукнувшись на лист. В знак поваги до батьків Назара відгукнувся і Михайло Головко. Нашими партнерами та головною підтримкою на місцевому рівні стали ГО «МІСТ», творча майстерня Medialab, та організатори відомого фестивалю «ФАЙНЕ МІСТО», нашим виставковим майданчиком буде «БункерМуз».
Тернопільський Кооперативний Торгівельно-економічний коледж, у якому навчався Назар, став нашою підтримкою у розміщені резидентів. Тернопільська Обласна Рада надає на час програми транспорт для переміщення резидентів у напрямку Тернопіль-Травневе-Тернопіль. Поки у цьому є необхідність, адже ми лише почали облаштовувати та ревіталізувати будинок, наданий нам місцевим підприємством СТОВ «Поділля» у користування на 25 років. І лише до кінця літа плануємо перетворити 2-й поверх на житлову зону для довготривалого перебування гостей у резиденції. Але і це залежить від нових партнерів та друзів проекту.


На сьогодні, дякуючи родині Героя, вибудувано стіни і відремонтовано першу майстерню для початку роботи. Цього буде достатньо, аби почати проект та провести першу освітньо-мистецьку програму, що також має своїх благодійників та партнерів. Лектори, спікери та майстри зможуть до Травневого приїхати завдяки проекту Активні Громадяни, Британської Ради в Україні та матимуть де працювати завдяки нашим партнерам – провідному українському виробнику художніх матеріалів Компанії «РОСА». Вони облаштують нам майстерню та нададуть художні матеріали для резидентів.
Отже, і громадський сектор, і культура, і освіта, і бізнес, і влада — усе в нашому проекті гармонійно доповнює проект. Доречі, новенька асфальтова дорога у Травневому уже буде завершена до початку Першої програми Мистецьких резиденцій на честь Назара Войтовича. Гарно, що на запит батьків Героїв відгукнулась Обласна адміністрація.
Хочеться вірити що ми об’єднаємо велику кількість добрих людей і будемо продовжувати працювати натхненно над втіленням мрії Героя, а також і нашої з вами мрії! Долучайтеся! Ваш внесок це річка, що несе води в океан, а разом ці води уже сильна стихія.


Вподобайте нашу сторінку у ФБ і слідкуйте за розвитком проекту, плануємо багато різних активностей, ви обов’язково знайдете щось для себе!

https://www.facebook.com/Nazar.Voitovich.Art.Residence/
Якщо бажаєте стати Другом проекту пишіть менеджеру – Людмилі Ничай. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Автор: Людмила Ничай
Фото автора

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер