images/stories/logosait_new.jpg

 

Позиція Мін’юсту щодо обрання нового керівника Координаційного центру

 


 1. Ми завжди стоїмо на сторожі розвитку демократичних процесів в Україні. Міністерство юстиції було ініціатором проведення конкурсу на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

Це було зроблено саме з волі Міністра юстиції. Адже раніше законодавчими актами ні можливість, ні обов’язковість проведення конкурсу на цю посаду передбачено не було.

Але наша ціль – прозорість та відкритість, саме тому було прийняте рішення про відбір  з залученням громадськості.

 

 

 1. Якби Міністр юстиції реагував на тиск, то свого часу не було б призначено минулого керівника БПД, який за три роки побудував цю систему.

 

 1. Ми завжди раді, коли неурядовий сектор представляє нам своє бачення розвитку і ми готові бути з ними партнерами. Але ми проти прямого тиску, який в результаті не йде на користь ні системі безоплатної правової допомоги, ні тим, хто його вчиняє.

 

 1. Допуск до конкурсу було проведено за рівних можливостей для кожного охочого, хто чітко відповідав визначеним у порядку проведення конкурсу критеріям.

 

 1. Була розроблена абсолютно об’єктивна система оцінювання, що надала кожному члену комісії рівноцінне право голосу*. Як для представників громадськості, так і для представників Міністерства юстиції.

 

 1. Комісія складається з восьми осіб: п’ять представників Міністерства юстиції та три представники від громадських об’єднань, які мають бездоганну ділову репутацію та високий суспільний авторитет.

Такий розподіл є правильним, адже:

 

 • Міністерство юстиції несе відповідальність за роботу Координаційного центру. Тому абсолютно логічно, що більшість членів Комісії є представниками Мін’юсту. Адже результат роботи Координаційного центру – безпосередня відповідальність Мін’юсту;

 • керівник системи БПД  - це, у першу чергу, юрист! Тому оцінити його професійні якості повинні саме фахові авторитетні юристи Мін’юсту;

 • три голоси для громадськості – це 40% результату, тобто серйозний вплив на фінальний результат конкурсу. Без підтримки громадськості перемогти у відборі майже неможливо.

 

 1. Відбір проводився за чіткими критеріями, ключові з яких – досвід роботи, бачення концепції розвитку системи БПД та особисті лідерські якості. Також вагому роль відігравав фактор володіння англійською мовою, адже новому очільнику БПД доведеться багато спілкуватися з іноземними донорами, що є партнерами Координаційного центру. Це необхідно для повноцінної реалізації стратегії розвитку цієї структури.

 

 1. Члени Комісії визначилися з претендентами, які набрали 4 і більше голосів, та продемонстрували найкращі результати по усім критеріям оцінки.

 

 1. Радикальні розбіжності щодо обрання найсильніших кандидатів у членів Комісії були відсутні, адже їх було визначено за переважною більшістю голосів. Їх підтримали як представника громадськості, так і представники МЮ.

 

 1. Відповідно до Порядку проведення конкурсу Комісія внесла обрані кандидатури на розгляд державного секретаря Міністерства юстиції, який і прийняв остаточне рішення щодо призначення на посаду директора Координаційного центру. Перевага була надана кандидату, який має практичний досвід впровадження ефективних реформ.

 

 1. Паралельно зазначу, що серед членів Комісії не було жодного підлеглого Павла Мороза.

 

 1. Ці чутки є нічим іншим, як маніпуляцією громадською думкою з ціллю  захистити чиїсь приватні інтереси.

 

 1. Також важливо наголосити на тому, що не буде жодних безпідставних звільнень працівників системи Безоплатної правової допомоги. Прохання до працівників не піддаватися маніпуляціям.

 

 1. Наразі усі центри працюють у штатному режимі, немає жодних збоїв у роботі системи.

 

 1. Єдине завдання, що наразі є у нового керівництва – вдосконалити роботу системи надання безоплатної правової допомоги, що була якісно вибудувана раніше.

 

 1. Серед цілей, досягнення яких найближчим часом буде пріоритетом системи БПД, Павло Мороз назвав підвищення якості та швидкості надання послуг, розвиток онлайн сервісів, популяризація послуг БПД серед населення, підвищення правової грамотності громадян, а також підсилення інституційної спроможності та незалежності Координаційного центру.

 

 1. Підсумовуючи, хочу наголосити, що конкурс було проведено в рамках чинного законодавства, прозоро та публічну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер