Вручення премії «Золота пір’їнка – 2013»
Неділя, 19 травня 2013, 16:04
Художницю компанії Walt Disney Валерію Соколову та письменницю Галину Малик визнали кращими творцями дитячої радості – премія «Золота пір’їнка – 2013»
Сьогодні відбулося вручення щорічної премії дитячого журналу «Ангелятко» «Золота пір’їнка – 2013», яка присуджується за здобутки у творчості для дітей у різних сферах культури. Цьогорічними лауреатами стала американська ілюстраторка з українським корінням Валерія Соколова та дитяча письменниця Галина Малик.
Протягом попередніх років лауреатами премії вже стали поет Роман Скиба, казкар Олександр Власюк (Сашко Лірник), живий класик української літератури для дітей Всеволод Нестайко, дитячі письменниці Леся Воронина та Галина Ткачук
«Добре, що «Золота пір’їнка» відмежовується від традиційних формальностей, які супроводжують номінування на ту чи іншу нагороду. Тут немає конкурсу, журі, паперової тяганини – рішення ухвалює редакція журналу, послуговуючись голосуванням читачів та консультацією експертів. І, як бачите, лауреатська компанія не розчаровує. Я серед неї почуваюся цілком затишно…», – розповів лауреат (і теперішній експерт-консультант) поет Роман Скиба.
Валерія Соколова спеціально на вручення премії прилетіла з Нью-Йорка, де живе і працює вже більше десяти років. Народилася художниця у Львові, тут навчалася у художній школі, в інституті. Мешкала в Білорусії, згодом виїхала до США. Там почала співпрацю з компанією Волта Діснея та ілюструвала книги. Її видання здобуло найвищі американські нагороди – дві золоті медалі за найкращу дитячу ілюстрацію.
«Маю за велику приємність отримати таку нагороду – визнання наймолодшого покоління, для якого творю все життя. Саме діти є найоб’єктивнішими критиками і найсуворішими суддями, і усвідомлювати, що через свої роботи знайшла шлях до їхніх сердець, – це найвища насолода для митця. А те, що думку дітей поділяють і творці провідного дитячого видання в Україні, подвоює моє щастя.
Для мене новина про номінацію виявилася цілковитою несподіванкою, одразу придбала квиток і взялася влаштовувати приїзд, щоб мати нагоду бути присутньою на заході особисто. На жаль, буду в Україні всього кілька днів, але сподіваюся, що цього часу вистачить, щоб потоваришувати з «Ангелятком», визначити можливі напрями нашої подальшої співпраці, позаяк ставимо перед собою абсолютно однакові цілі: донести до українського найменшого читача якісний сучасний дитячий малюнок», – розповіла Валерія Соколова.
Нагадаємо, що Валерія Соколова стала першим художником, що отримала премію «Золота пір’їнка». Досі нагороду здобували лише дитячі письменники, поети та казкарі.
«Оскільки нагорода присуджується не за окремі твори, а за здобутки у творчості для дітей не залежно від напряму і жанру, то вибір Валерії Соколової був цілком логічним. Це художник з непересічним талантом, яка була змушена для самореалізації і визнання виїхати за кордон, здобути там популярність і любов поціновувачів, а вже звідти, з-за океану, закохати у свої роботи і українських дітей. Споконвіку так було на наших теренах: нема пророка в своїй країні. Тепер намагаємося виправити цю несправедливість і зробити чарівний світ Валерії доступним для маленьких українців.
Стосовно другого цьогорічного лауреата – Галини Малик – теж не мали жодних сумнівів. Отримуємо від читачів безліч листів і побажань бачити твори саме цієї письменниці на сторінках наших видань. Це людина, яка вже стала живим класиком сучасної дитячої літератури, не знаю дітей, яким би не подобалися її твори, – веселі, життєрадісні, пройняті тонким гумором. Ім’я Галини Малик було серед номінантів від самого започаткування «Золотої пір’їнки», але так склалися обставини, що лауреатом стала лише цьогоріч. Таким чином виправляємо ще одну несправедливість», – зазначила Олена Волосевич, головний редактор дитячих журналів «Ангелятко», «Ангеляткова наука» та «Розмальовки Ангелятка».
Галина Малик – член Національної спілки письменників України. Більшість своїх творів письменниця присвятила дітям, працювала видавцем та редактором журналу для дітей «Віночок». За повісті «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» та «Подорож у королівство сяктаків» було присуджено премію імені О. Копиленка. Із незвичайними пригодами Алі, невгамовної героїні цих повістей, уже познайомились читачі Іспанії, Італії, Франції, Німеччини та інших країн. А за повість «Злочинці з паралельного світу» авторка здобула звання лауреата літературної премії імені Лесі Українки.
«Для мене література – одна з умов існування, а література для дітей – це і прихисток, і робочий стіл, і живе створіння, яке потребує захисту, відданості і піклування»,– поділилася своїми враженнями Галина Малик.
Нагадаємо, що премія «Золота пір’їнка» є щорічною, започаткована 2010 року. Заснував нагороду дитячий журнал «Ангелятко» для відзначення найкращих митців, що творять для дітей.