images/stories/logosait.jpg

 

Громади Тернопільщини отримали понад 18,9 млн грн податку на нерухомість

Громади Тернопільщини отримали понад 18,9 млн грн податку на нерухомість

Власники нерухомості спрямували до місцевих бюджетів Тернопілля 18 млн 927 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, впродовж січня – лютого 2021 року. Це перевищило очікувані надходження на 8,2 відсотка. Тож територіальні громади додатково отримали 1 млн 439,2 тис. грн цього платежу. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата цього податку зросла на  млн. 124,3 тис. гривень.

Основними платниками є юридичні особи. Адже частка сплаченого ними податку на нерухомість перевищує 90 відсотків. Відтак вони перерахували до місцевих скарбниць 17 млн 411,1 тис. грн платежу, а це на 2 млн 556,5 тис. грн більше, ніж торік та плюс 1 млн 685,3 тис. грн до очікуваних. Фізособи сплатили 1млн 515,9 тис. грн платежу.

Нагадаємо, що податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад. При цьому пільгові розміри площі майна, на які не нараховується податок, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості — 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — 180 кв. метрів.

Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Водночас, пунктом 52-5 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (в редакції Закону України від 30.03.2020 р. № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)») визначено, що об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 Кодексу в період з 1 березня по 31 березня 2020 року.

Отже, у 2021 році обчислення сум податку за звітний 2020 рік з об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за виключенням періоду з 1 березня по 31 березня 2020 року.

Відділ пресслужби

Головного правління ДПС у Тернопільській області


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер