images/stories/logosait_new.jpg

 

Як не стати жертвою ДТП ?

Щоб не стати жертвою ДТП, треба дотримуватись правил дорожнього руху. Кількість пішоходів значно більше, ніж кількість водіїв. Відповідно, і порушують ПДР частіше пішоходи.

Найпоширеніші порушення правил - це перехід дороги у невстановленому місці, раптовий вихід на дорогу перед автомобілем, що близько рухається, перехід дороги на заборонний сигнал світлофора. Значна кількість ДТП, в яких загинули пішоходи, були здійснені через те, що пішоходи раптово вибігали на дорогу перед транспортом, що близько рухається, знаходилися на проїжджій частині в темний час доби, рухалися по неосвітленій дорозі в попутному напрямку (це в основному заміські дороги).

Не особливо піклуються про свою безпеку і ті пішоходи, які люблять слухати музику через навушники або розмовляти по мобільному телефону при переході дороги.

Пішоходи з музичними пристроями у вухах свідомо позбавляють себе можливості вчасно побачити чи почути шум машини, що наближається.

Аналіз аварійності свідчить - дорожньо-транспортні пригоди мають тенденцію до збільшення під час дощу і сильного вітру, так як відкриті парасольки, щільні головні убори, капюшони також різко обмежують видимість, а опади та пориви вітру змушують людину різко нахиляти голову, що теж впливає на зменшення оглядовості дороги.

Поліція наполегливо рекомендує батькам проводити додаткові бесіди з дітьми про правила поведінки на дорозі в осінній період, розповідати про особливості руху транспорту і пішоходів у негоду.

Світловідбиваючі елементи на ранцях, спортивних сумках, взутті, одязі і головних уборах також зроблять фігурку дитини набагато помітніше, змусять водіїв знизити швидкість, звернути на себе увагу додатковим сигналом і попередити дорожньо-транспортну пригоду.

Запам'ятайте! Дорога «любить» помітних пішоходів і в цьому обов'язково допоможуть навіть невеликі фрагменти світловідбивання.

Статистика свідчить, що дуже важко запобігти аварійно-небезпечній ситуації, коли в темряві діти, особливо підлітки, рухаються дорожнім полотном, займаючи всю проїжджу частину від узбіччя до узбіччя.

При наближенні автомобіля діти, як правило, не здатні прийняти правильного рішення і починають метушитися по дорозі, що внаслідок і призводить до дорожньо-транспортної пригоди.

Поліція рекомендує всім учасникам руху бути вкрай уважними на дорозі - цього вимагає зміна пори року.

Причини скоєння ДТП за участі пішоходів:

 1. Порушення правил дорожнього руху безпосередньо пішоходами - перехід дороги в непередбаченому для цього місці (поза пішохідних переходів), перехід дороги на заборонний сигнал світлофора, раптовий вихід на проїжджу частину дороги перед автомобілем, який близько їде, ходьба пішоходів по узбіччях доріг, трасах (без елементів світлоповертання, коли пішохода в темний час доби практично не видно).
 2. Порушення правил дорожнього руху водіями - перевищення швидкості руху, що є одним із основних порушень. Часто водії не пропускають пішоходів на пішохідних переходах та відволікаються під час управління автотранспортом.

З метою профілактики аварійності за участі пішоходів Поліція нагадує:

 • пішоходи повинні рухатися по тротуарах;
 • якщо немає тротуарів, рухатися можна по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому потрібно бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху;
 • переходити проїзну частину необхідно тільки на пішохідному переході;
 • при переході проїзної частини з дітьми дорослий повинен міцно тримати дитину за руку;
 • перед виходом на проїзну частину із-за стоячих на узбіччі транспортних засобів пішоходи повинні переконатися у відсутності транспорту, що наближається;
 • у темний час доби і в умовах недостатньої видимості при русі по проїзній частині або узбіччі Поліція рекомендує пішоходам використовувати одяг світлих відтінків, а також зі світлоповертаючими елементами для своєчасного виявлення їх іншими учасниками дорожнього руху.

Пішоходам забороняється:

 • виходити на проїжджу частину, не переконавшись у безпеці;
 • раптово виходити чи вибігати на проїжджу частину, в тому числі і на пішохідний перехід;
 • залишати дітей дошкільного віку без нагляду;
 • переходити проїзну частину у невстановлених місцях;
 • рухатися по автомагістралі або дорозі для автомобілів.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/gromadyanam/korisna-informacziya/zapitannya-ta-poradi.html

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер