images/stories/logosait_new.jpg

 

Камери для полонених, а поряд – кімната з іконами. ЗСУ показали лігво росіян на звільненій Харківщині.

Українські військові показали селищну раду села Великі Проходи на Харківщині, яку займали окупанти. Вони перетворили кабінети на в’язницю, а в кімнаті поряд облаштували капличку.

Про це розповіли у проєкті "Український свідок".

Росіяни окупували Великі Проходи у перші дні весни та утримували під контролем до початку контрнаступу Збройних сил України. Селище розташоване лише у 16 км від кордону з Росією.

У будівлі селищної ради кабінети перетворили на в’язницю. Вікна у кімнатах були заґартовані, а на дверях кабінету зробили отвори, щоб спостерігати за полоненими.

Скріншоти з відео зсередини селищної ради

"Поряд з одиночними камерами окупанти облаштували кімнату з іконами – в ній богобоязнений кат, судячи з усього, міг сповідатись після чергового кривавого допиту.

Дещо схоже мало місце в ГУЛАЗі: там в’язнів катують і вбивають, а тут – капличка, де можна замолити гріхи. Нічого зайвого, російський мінімалізм в натуральному вигляді", – зазначили у проєкті "Український свідок".

Великі Проходи  та інші селища були під окупацією понад пів року. Після звільнення Харківської області місцеві мешканці почали свідчити про звірства росіян.

Вікторія Андрєєважурналістка УП.Життя

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер