images/stories/logosait.jpg

 

Лікування музикою від "Паті на Хаті Shop"

Пошуками музичної гармонії для лікування душі та тіла займався ще Піфагор. Завдяки його старанням у Парфянському царстві було створено і успішно розвивався центр музикотерапії. Вторив за ним і Авіценна, який приділив лікувальним властивостям музики багато уваги у своєму трактаті "Книга зцілення".

Відомі і праці сучасніших вчених на цю тему. У ХІХ столітті, наприклад, питаннями музикотерапії займалися відомий фармаколог Іван Догель та фізіолог Іван Тарханов. Що ж лікує музика і чи вона впливає на людський організм, як це стверджують деякі знавці? Спробуємо розібратися у цьому.

Чи реальні можливості музикотерапії?

Цей напрямок, хоч і переживає останні 20 років бурхливий розвиток, не зазначено фіксацією конкретних точних результатів. Розбираючись у цьому питанні, ми (поки що, у всякому разі), змушені оперувати швидше естетичними (і іноді психологічними), ніж медичними категоріями.

Стандартне пояснення лікувальних здібностей музики нині таке: вона благотворно впливає психіку людини, оздоровлюючи її з допомогою гармонії звуків. І вже це, у свою чергу, дозволяє позбавитися деяких фізичних нездужань. У цьому є й досить конкретні знання вплив звукових ефектів деякі органи. Це, до речі, співзвучно твердженням йогів та майстрів, які займаються даоськими практиками. Вони багато уваги приділяють зцілюючим звуковим вібраціям. І кожного внутрішнього органу “прописаний” свій звук. Тобто цей вплив вже не можна пояснити лише психосоматичною складовою. І сучасні вчені говорять про сприятливий вплив звуків певних інструментів на різні органи.

Так, наприклад, звуки кларнета здатні покращити стан печінки та кровоносної системи. Для стимуляції роботи роботи серця можна купити скрипку на сайті patinahati.com і грати Мендельсона або Чайковського. Зараз існують цілком конкретизовані знання про те, який інструмент здатний благотворно вплинути на той чи інший орган. Щоправда, відомості про це поки що недостатньо систематизовані і можуть відрізнятися у різних джерелах. Для цього ще недостатньо зібраних результатів досліджень.

На звуки яких інструментів відгукуються наші внутрішні органи

Перейдемо до конкретики та послухаємо думку сучасних музикотерапевтів. Наведемо відомості, які приймає більшість фахівців:

  • Жовчний міхур, печінка та кровоносна система виліковуються від звучання гобою та кларнету.

  • Серцева система чуйно відгукується гру струнних: віолончелі, альта, скрипки.

  • Легкі та бронхи будуть вдячні флейті. Втім, цей інструмент сприятливий і для печінки.

  • Мозок та шлунок добре реагують на звуки, що видаються тромбоном та трубою.

  • Тонкий кишечник віддає перевагу контрабасу.

  • Черевна порожнина (особливо товстий кишечник) любить усі види гармонік.

  • Сечостатева система та нирки захоплюються грою саксофона та фортепіано.

Важливим є і вплив певних композицій на фізичний стан людини. Наприклад, при депресії рекомендують слухати твори Моцарта, особливо ті, у яких беруть участь дзвіночки чи металофон.

Втім, найзнаменитіші дослідники цього феномену, включаючи Піфагора та Івана Тарханова, говорять про єдине головне і саме існування вимоги до музики - вона має бути гармонійною.


Банер