images/stories/logosait.jpg

 

"Варварство й тероризм": президентка Єврокомісії засудила ракетні удари РФ

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн засудила ракетні удари Росії по українській енергетичній інфраструктурі та нагадала, що ЄС готую 9-й пакет санкцій і обмеження цін на нафту, аби ускладнити Путіну фінансування витрат на війну.

Як повідомляє "Європейська правда", про це вона сказала у промові на європейському публічному заході 24 листопада.

Вона зазначила, що з приходом зими не може думати про реалії сотень тисяч українців, які через російські обстріли залишаються без електропостачання, води і тепла.

"Я рішуче засуджую ці варварські атаки. Це воєнні злочини. Але також я знаю, що наші українські друзі переживуть цю трагедію - тому що вони сильні і стоять за гідну справу. І ми, ЄС, стоїмо поруч з ними у ці складні часи - стільки, скільки буде потрібно. Ми ретельно працюємо над тим, щоб завдавати Росії відчутних ударів, щоб ще більше підривати її спроможність вести війну проти України.

Сьогодні я хочу оголосити, що ми наповну працюємо над 9-м пакетом санкцій, і я переконана, що ми дуже скоро зможемо затвердити глобальне обмеження цін на російську нафту - з G7 та іншими партнерами. Ми не відступимося, доки Україна не візьме гору над Путіним у його протиправній і варварській війні", - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Неофіційно повідомлялося, що ЄК планує презентувати 9-й пакет санкцій проти Росії наприкінці листопада, з розрахунком, щоб схвалити його на початку грудня.

Банер