images/stories/logosait.jpg

 

Як ефективно долати стрес: поради від поліцейських психологів

Майже 11 місяців від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну супроводжуються дуже інтенсивним і тривалим стресом для українців. Варто пам’ятати, що стрес негативно позначається не лише на ментальному, але й на фізичному здоров’ї.

Довготривале відключення електроенергії тривога, стресові ситуації, зміна звичного режиму і способу проведення Різдвяних свят, безумовно негативно можуть впливати на емоційний і психологічний стан людини.

Керівник служби психологічного забезпечення Головного управління Нацполіції Тернопільщини Михайло Козюк пропонує ряд рекомендацій, як зберегти внутрішню рівновагу та спокій. Поліцейський психолог наводить прості і водночас дієві способи самодопомоги, які забезпечать вам душевний спокій. Їх може використовувати кожен, як спосіб психологічної самодопомоги.

Коли емоції переповнюють і ви почуваєтесь розгублено, відчуваєте сильну тривогу - на допомогу прийдуть техніки заземлення. Для цього назвіть, відчуйте чи опишіть словами:

  • 5 речей, які бачите навколо;
  • 4 речі, які відчуваєте на дотик (ноги на підлозі, одяг на тілі, тепло сонячних променів на шкірі);
  • 3 речі, які чуєте (цокання годинника, шум на вулиці);
  • 2 речі, які відчуваєте на запах;
  • 1 річ, яку можна скуштувати.

Михайло Козюк наголошує: передусім потрібно подбати  про себе, підтримати близьких людей і бути  готовими до будь-яких викликів війни. Тож, корисно буде поповнити свою психологічну аптечку умовними «шаблонами» поведінки в разі настання несприятливих умов проживання.

Нагадаємо, консультативні заходи підтримки поліцейських громадян відбуваються у рамках реалізації «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською, за підтримки ВООЗ.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Банер