images/stories/logosait_new.jpg

 

Купуючи товар в мережі Інтернет є ймовірність стати жертвою аферистів


Поліцейські Тернопільщини продовжують документувати нові факти шахрайств вчиненні щодо мешканців області. Правоохоронці проводили інформаційно-роз’яснювальну роботу, однак незважаючи на це продовжують реєструвати нові факти даних злочинів.

Зазвичай зловмисники заманюють покупців товарами зі значними знижками, але при цьому обов’язковою умовою являється передоплата. Як тільки кошти надходять на рахунки аферистів, вони зникають із привласненими грішми.

Від такого злочину й потерпіло двоє мешканців Тернополя. Громадяни здійснювали передоплату за бажаний товар, однак бажаного так й не отримували. Завдані збитки заявники оцінили в 11000 гривень.

Ще один потерпілий потрапив в шахрайську пастку пов’язану з фішингом. Йому аферист надіслав посилання за яким він ввів банківські дані, а згодом отримав сповіщення про списання власних заощаджень. Необдуманий вчинок краянину обійшовся в 8275 гривень.

Відомості про події працівники поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці наголошують про прості правила, як не стати жертвами інтернет-шахраїв:

- перевіряйте інформацію про продавця, почитайте відгуки про нього в інтернеті;

- при надходженні товару перевірте його на пошті;

- використовуйте функцію післяоплати;

- не повідомляйте реквізити вашої картки, які маєте право знати лише Ви: термін дії карти, коди, одноразові паролі, які приходять на телефон.

У разі, якщо Ви стали жертвою шахраїв, звертайтеся до поліції за номером «102»

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер