images/stories/logosait_new.jpg

 

Генсек ООН про відео з розстрілом українського військового: Cтрашні кадри

Генсек ООН про відео з розстрілом українського військового: Cтрашні кадри
АНТОНІО ГУТЕРРЕШ, ФОТО: GETTY IMAGES

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш 8 березня прокоментував відео з розстрілом беззбройного українського військового відразу після його слів "Слава Україні!".

Джерело"Інтерфакс-Україна"

Пряма мова Гутерреша: "Страшні кадри, на яких українського військовослужбовця було, очевидно, вбито, - ще одне нагадування про те, що законів ведення війни необхідно дотримуватися".

Деталі: Зеленський зустрівся сьогодні у Києві з генсеком ООН, який прибув до України з офіційним візитом.

Передісторія:

  • 6 березня в мережі з'явилося жахливе відео розстрілу українського військового, який потрапив у полон до російських окупантів. В останні миті свого життя український полонений промовив "Слава Україні!", судячи з відео.
  • Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо відео, на якому російські загарбники розстрілюють беззбройного українського солдата.
  • Український омбудсмен Дмитро Лубінець назвав "черговим воєнним злочином Росії" розстріл українського військового
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду розслідувати обставини розстрілу українського військовополоненого, про що стало відомо в понеділок.
  • Президент Володимир Зеленський відреагував на відео з розстрілом окупантами українського військового, який сказав "Слава Україні".
  • У соцмережах з'явилося кілька припущень щодо імені загиблого. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр закликала дочекатись офіційного підтвердження особи українського військового, відео з розстрілом якого було оприлюднено напередодні.
  • Речник державного департаменту США Нед Прайс заявив, що відомству відомо про відео із розстрілом військовополоненого українця, як вважається, російськими військовими, й засудив їх.
  • Представник ГУР Міноборони Андрій Юсов повідомив, що наразі здійснюються заходи з пошуку винних у розстрілі беззбройного українського солдата

Банер