images/stories/logosait_new.jpg

 

Як перетворити свою лють на ресурс

Сьогодні часто люди звертаються за порадою, що робити з тією люттю, яка не має меж і захоплює людину цілком. Коли ми не вміємо нею керувати, вона може бути спрямована на близьких, або ж на себе…

Рекомендую використати техніку візуалізації, яка допоможе відреагувати свою злість і водночас відновити сили.

«Закрий очі і уяви, що тобі тепло і комфортно, мов у солодкому сні. Ти поринаєш в глибини свого Я, відновлюючи досвід генетичної пам’яті. Сутінки… Ти поступово зникаєш в темряві. Ти і є сама темрява…

І ось в далині замайоріло світло. Воно стає все яскравішим і яскравішим, тепер ти потрапляєш в зону світла в безкрайньому степу. Ти — вовк. Відчуваєш свої сильні лапи, гострі ікла, гнучке тіло. Ти — великий і могутній хижак. Ти мчиш через степ, і це твій дім.

Але раптом помічаєш погоню: тебе переслідують три дужі вовки. Сама смерть у тебе на п’ятах. Від погоні нікуди не дінешся, і ти раптом розвертаєшся з твердим наміром знищити їх. Ти відчуваєш неймовірний прилив енергії. Ти накидаєшся на першого вовка і розриваєш йому горло. Стрибаєш на другого і гризеш йому лапи. Але наймогутніший третій вовк впивається в тебе своїми іклами. Тебе переповнює різкий біль і злість, які моментально перетворюються в лють, і ти загризаєш останнього супротивника до смерті.

На степ вже зійшла ніч, а повний місяць осяяв холодним світлом. І раптом, дивлячись на місяць, починаєш вити древнім виттям могутнього хижака, який для тебе самого є страшним і незрозумілим. Виття переходить у тремтіння. Але це тремтіння поступово наповнює твоє тіло і душу впевненістю і силою. Ти сильніший за трьох могутніх вовків! Темрява збирається. Ти лежиш на землі і засинаєш. Прокидаєшся тут і зараз: сильна, рухлива, впевнена в собі людина».

Сподіваюся, ця техніка дасть можливість екологічному виходу вашій люті. Якщо ж не допоможе — займіться фізичними вправами чи улюбленою справою. Головне, пам’ятайте, не варто її носити в собі, краще відреаговувати чи трансформувати у щось корисне.

Олена Тіунова, PhD, практикуючий психолог.

098-463-95-80

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер