images/stories/logosait_new.jpg

 

Польський уряд продовжить заборону на імпорт українського зерна і закликає до цього ЄС

Уряд Польщі ухвалив резолюцію щодо продовження заборони на імпорт українського зерна після завершення обмежень на рівні Європейського Союзу 15 вересня.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на RMF24

Деталі: Рада міністрів Польщі на засіданні 12 вересня ухвалила резолюцію "щодо дій, спрямованих на продовження запобіжних заходів щодо імпорту окремих видів сільськогосподарської продукції з України".

Дослівно резолюція: "Рада міністрів закликає Єврокомісію продовжити заборону на імпорт зернових з України після 15 вересня.

В іншому разі Польща запровадить власну заборону на національному рівні. Заборона залишатиметься чинною до врегулювання відносин в аграрних питаннях між Польщею та Україною…

Уряд не може погодитися з тим, щоб українське зерно дестабілізувало внутрішній аграрний ринок. Ми допомагаємо нашим сусідам, але маємо захистити польських фермерів".

Цьому передувало: Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький анонсував, що Польща "не дасть затопити себе" українським зерном і готується продовжити заборону незалежно від того, яким буде рішення Брюсселя.

Україна заявляла, що одностороннє продовження заборони порушить правила спільного ринку та Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував звернення до арбітражу СОТ у разі блокування Польщею експорту українського зерна.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер