images/stories/logosait_new.jpg

 

Які зміни в організмі котів може викликати перегодовування – дослідження

Переїдання не лише спричиняє збільшення ваги у котів, але й може вплинути на перетравлення поживних речовин й спричинити зміни в їхній кишковій мікробіоті.

Про це йдеться у досліджені, опублікованому в Journal of Animal Science, пише Science Alert.

В експерименті взяли участь 11 "худих", стерилізованих дорослих кішок.

Протягом двох тижнів їх годували доступною, збалансованою та дозованою дієтою, допоки науковці проводили базові вимірювання.

Фото: aetb/Depositphotos

Наступні 18 тижнів тваринами давали однакову їжу, але  дозволяли їсти скільки завгодно.

На початковому етапі, а також через 6, 12 і 18 тижнів після початку недозованого харчування, дослідники збирали зразки фекалій і крові. Вони також стежили за фізичною активністю тварин.

"Ми очікували, що збільшення ваги може призвести до зниження фізичної активності, але ми не спостерігали жодних послідовних змін у рівні активності. Однак це може відрізнятися залежно від окремих котів та їх оточення, а також від того, наскільки їхні власники з ними взаємодіють", – зазначив автор дослідження та науковець з питань харчування Келлі Свонсон.

При цьому збільшення порцій спричинило зростання ваги чотирилапих та рівня жиру в їх організмі, водночас здатність перетравлювати поживні речовини знижувалася.

"Коли організм отримує менше їжі, він буде більш ефективним у видобутку поживних речовин. Але коли кількість їжі збільшується, вона проходить через травну систему швидше, і в процесі витягується менше поживних речовин", – каже Свонсон.

Науковці також дослідили фекалії тварин – стілець був більш кислим. Це ознака того, що їжа не перетравлюється ефективно.

"У людей низький рН калу вказує на погане засвоєння вуглеводів і жиру. Наші висновки корелюють із цим, оскільки зниження рН фекалій узгоджується з більшим споживанням їжі та зниженням засвоюваності", – пояснює науковець.

Дослідники виявили відмінності в типах мікробів з кишківника до та після 18 тижнів вільного годування.

А ще відмітили, що час проходження їжі по шлунково-кишкового тракту скоротився приблизно на 25%.

"Зміна часу проходження шлунково-кишкового тракту була новим відкриттям і потенційною причиною зміни фекальної мікробіоти", – каже дослідник Свонсон.

Він додав, що після експерименту 11 котів потрапили на обмежену дієту, яка, на щастя, дозволила їм схуднути та повернутися до початкового рівня.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер