images/stories/logosait_new.jpg

 

Тарнавський: Ситуація на фронті не в глухому куті, але росіяни активізувалися всюди

Командувач оперативно-стратегічним угрупованням військ "Таврія" Олександр Тарнавський вважає, що ситуація на фронті ще не зайшла у глухий кут, але визнає: обстановка складна, російські війська активізувалися по всій лінії фронту, вони хочуть до кінця року захопити бодай Авдіївку, а Мар’їнку фактично знищили.

Джерело: Олександр Тарнавський в інтерв’ю ВВС Україна, яке він дав через Zoom

Пряма мова: "Ситуація у нас на напрямку напружено складна. Ворог активізував свої дії майже по всій лінії бойового зіткнення. Чітко усвідомлюємо, що його стратегічна мета – це ліквідація української державності.

Тому російське керівництво хоче якось реалізувати всі ці наміри на кінець цього року. Як мінімум – це взяття населеного пункту Авдіївка. А більш амбітна мета – це вихід на адміністративні межі Донецької, Луганської областей та захоплення територій на ділянках, втрачених росіянами під час ведення наших наступальних дій на Запорізькому напрямку".

Деталі: Тарнавський підтвердив, що ворог постійно шле підкріплення на Авдіївку, а українські сили маневрують частинами, своїми підрозділами.

"Та навала, яка сьогодні працює як з півночі, так і з півдня Авдіївки, – неможливо однією військовою частиною утримати цю ділянку. Обстановка постійно змінюється – як в позитивний, так і в негативний бік. Якщо негативно, то ми реагуємо максимально як підрозділами, частинами, так і безпосередньо тими засобами, які на сьогодні у нас є", – пояснив він.

На думку Тарнавського, в Авдіївці росіяни могли досягти кращих успіхів своїми силами і засобами, але українські воїни ведуть активні оборонні дії: "Ми не лише захищаємо територію, ми також негайно реагуємо для того, щоб повернути ту ділянку місцевості, яку втратили".

"Але є об'єктивні та суб'єктивні причини. Якщо в чистому полі залишитися, то є можливість для збереження особового складу і техніки десь зробити крок назад або в бік, втягнути в мішок і потім знищити ворога. А потім вийти в попереднє положення", – пояснив Тарнавський.

Щодо Мар'їнки командувач ОСУВ "Таврія" сказав, що українці обороняють свою землю, але "не шляхом самодурства або ліквідації нашого особового складу, а вмілих дій – маневром, вогнем, переміщенням, введенням противника в оману". Він додав, що найважливіше – зберегти особовий склад, а не стояти "любой ценой".

Тарнавський зазначив, що "Мар’їнку противник практично стер з землі", бої за це містечко ведуться другий рік. Натомість "в Авдіївку (ворог) не сильно бажає увійти, він хоче обійти її, аби уникнути боїв у місті – бо це ще більше ускладнить його проблеми", як було в Бахмуті. У Роботиному росіяни намагаються повернути позиції.

Пряма мова: "Складність полягає в тому, що сьогодні противник активізувався на всій ділянці фронту, і безпосередньо в моїй операційній зоні. Десь він визначив напрямок головного удару, десь відволікаючий.

Так от, стосовно Авдіївки – вона перебуває в напрямку головного їхнього удару. Мар'їнка – це інший напрямок. Новомихайлівка – це, наприклад, відволікаючий напрямок. Новопавлівський напрямок теж має свою мету.

Що таке Роботине? Це та ділянка місцевості, де ворог мав втрати в території. Де сьогодні він давить, проводить активні штурмові дії. Але під час наступу ворога на любій ділянці, повірте мені, є як позитивні, так і негативні наслідки для них. Вони намагаються досягти успіху, а для нас важливо утриматися і дати чіткий відпір".

Деталі: Тарнавський сказав, що на його ділянці захисники вели оборонні дії, але на деяких ділянках – проводили наступальні дії і потім переходили до оборони: "Але це відсотків 15, 20, 30 (в обороні – ред.). А на решті ділянок ми проводимо активні штурмові дії".

На запитання, чи зайшла ситуація на фронті в глухий кут, на його думку, Тарнавський відповів: "Я думаю, ще ні. На сьогодні вона має точні логістичні результати".

Цьому передувало: На початку листопада головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний висловив думку, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут, коли жодна зі сторін не може просуватися через однакове технологічне оснащення, тому потрібні нові технології. А під кінець року він заявив, що знайдено вже 90% рішень з цього приводу, але й Росія не відстає в технологічному оснащенні.

ОЛЕНА РОЩІНА 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер