images/stories/logosait_new.jpg

 

Вірус постійно мутує, – в Україні поширюється новий субваріант COVID-19

Вірус постійно мутує, – в Україні поширюється новий субваріант COVID-19
У січні в Україні зареєстрували 9 випадків нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають "Дженні".

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, 3 з них виявили на Сумщині, по 2 у Волинській та Черкаській областях та по одному у Рівненській і Запорізькій.

У МОЗ зазначили, що серед захворілих лише одна людина із 9 мала 2 щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише один пацієнт був госпіталізований до лікарні.

"Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді – тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення", – наголосив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Щодо субваріанту "Дженні" у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають у тому числі від нього.

Читайте також: Українські лікарі врятували немовля з рідкісною вадою грудної клітки

421501115_814186680735550_7025299720714401023_n.jpg

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер