images/stories/logosait_new.jpg

 

Пам’ятайте: матеріальні виплати від держави – можливість потрапити у чергову шахрайську пастку

Кількість випадків шахрайської схеми щодо отримання грошової допомоги дедалі зростає. Аферисти використовують фейкові повідомлення нібито із застосунку «Дія» або інших організацій та фондів. У соціальних мережах зловмисники розсилають і публікують дописи із фішинговими посиланнями, а громадяни переходять за ним та надають свої конфіденційні дані шахраям. 62-річний тернополянин хотів отримати кошти, натомість втратив їх.

8000 гривень виманили аферисти у місцевого жителя. Чоловіку прийшлося звертатися за допомогою до працівників поліції. Як з’ясувалося, оголошення про виплати від держави тернополянин побачив в одному із месенджерів. Далі потерпілий перейшов за посиланням, щоб оформити заявку. Після того, як чоловік ввів реквізити банківського рахунку, отримав сповіщення про списання грошей з електронного гаманця.

Слідчі дану подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці застерігають жителів області бути більш пильними та обачними. Аби не потрапити на гачок шахраїв, дотримуйтеся наступних правил:

  • перевіряйте вірогідність повідомлення на офіційних джерелах;
  • перегляньте профіль сторінки з якої ви побачили оголошення. Зверніть увагу на дату створення акаунту, наявність будь-яких попередніх дописів, активність користувачів;
  • з обережністю ставтеся до меседжів, що просять надати особисту інформацію. Запам’ятайте: номер картки, CVV-код, PIN-код – це конфіденційні дані, які не можна повідомляти нікому!
  • не переходьте за посиланнями із сумнівних повідомлень та не залишайте жодну особисту інформацію через форми анкетування чи опитування;
  • не вводьте на підозрілих сайтах логіни та паролі від додатків банків й паролі підтвердження операцій.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер