images/stories/logosait_new.jpg

 

Зниження рівня води у Дністрі пов'язане з дефіцитом електроенергії, – Укргідроенерго

Зниження рівня води у Дністрі пов'язане з дефіцитом електроенергії, – Укргідроенерго
Днями у мережі з'явились фото та відео обмілілих ділянок річки Дністер та її приток.

Місцями вода впала наскільки, що водойму можна було пішки перейти по дну з одного берега на інший. Зокрема, така ситуація спостерігалася у деяких селах Хмельницької та Чернівецької областей.

У пресслужбі Укргідроенерго підтвердили, що зниження рівня води у Дністровському водосховищі пов'язане з численними атаками на енергетику та дефіцитом електроенергії в енергосистемі.

"Режим роботи водосховищ Дністровського комплексного гідровузла у період з 24 лютого 2022 року здійснюється з урахуванням необхідності покриття дефіциту електроенергії. З середини квітня 2024 року скидні витрати з Дністровської ГЕС були вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи енергосистеми. З 15 травня скиди з Дністровського водосховища відповідають встановленим Міжвідомчою комісією.

В той же час, протягом травня погодні умови з дефіцитом опадів та підвищеною температурою повітря зумовили значне зниження водності Дністра та його приток. Приплив до Дністровського водосховища становить близько 30% від норми", – повідомили у компанії.

В Укргідроенерго додають, що наразі ситуація стабілізувалася, а інтенсивне спрацювання водосховища припинилося.

"Для забезпечення нижче розташованих населених пунктів водою, відповідно до затверджених Правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла, Дністровська ГЕС зобов’язана проводити середньодобові витрати не менше ніж 110 м3/с. Враховуючи, що приплив на даний час менший за норму для даного періоду року, спрацювання водосховища може продовжуватися, і очікувано може складати декілька сантиметрів на добу", – наголошують в підприємстві.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер