Чергова жертва інтернет-аферистів втратила заощадження
Вівторок, 05 листопада 2024, 10:22
Правоохоронці Тернопільщини задокументували факт шахрайства пов’язаний з привласненням грошових коштів з чужого банківського рахунку. Чоловік оформляв грошову допомогу від держави, а потрапив в шахрайську пастку.
Як правило, аферисти створюють різноманітні сайти з інформацією про виплату матеріальної допомоги. В повідомленні шахраї вказують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання допомоги. За посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.
В таких випадках аферисти використовують фішинг. Громадяни вказують конфіденційні дані тим самим автоматично передають їх шахраям. Володіючи такою інформацією, зловмисники без труднощів привласнюються гроші.
Від такої афери й потерпіла 54-річний житель Чортківського району. Чоловік знайшов інформацію про можливість оформлення грошової допомоги. Однак, як тільки, він зробив все, що було вказано в дописі, отримав сповіщення про списання власних заощаджень в розмірі майже 65000 гривень.
Відомості про подію слідчі територіального підрозділу поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці звертаються до громадян з проханням дотримуватись простих правил:
- отримуйте інформацію лише з офіційних джерел;
- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
- не розголошуйте конфіденційну інформацію свого банківського рахунку (тризначний номер на звороті картки, пін-код до картки, логін та пароль до інтернет-банкінгу, а також коди банків та мобільних операторів).
- не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
Використовуйте для перевірки посилань та сайтів:
- сервіс Кіберполіції "STOP FRAUD": https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ ;
- сервіс Асоціації "ЄМА" CheckMyLink: https://check.ema.com.ua/ .
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області