images/stories/logosait_new.jpg

 

Зміни в системі оповіщення: особливості під час небезпеки та хвилини мовчання

фото ілюстративне з вільних джерелфото ілюстративне з вільних джерел
Використання систем оповіщення під час вшанування пам’яті загиблих захисників унормували в Україні.

 

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до порядку оповіщення населення у сфері цивільного захисту.

Йдеться про щоденну загальнонаціональну хвилину мовчання о 9:00 для вшанування пам’яті загиблих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

«Нововведення стосуються особливостей використання систем оповіщення під час проведення комеморативних заходів… Запроваджені зміни забезпечують гідне вшанування пам’яті загиблих і водночас гарантують безперебійну роботу систем оповіщення у критичних ситуаціях», - зазначили у ТОДА.

Також передбачено використання таких систем під час всеукраїнської акції «Запали свічку», яка щороку відбувається у четверту суботу листопада о 16:00 — у пам’ять про жертв Голодомору 1932–1933 років.

Для інформування населення можуть застосовуватися гучномовні пристрої, електронні табло та інші елементи систем централізованого оповіщення.

Водночас у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації всі ці засоби негайно переводяться в режим оповіщення про небезпеку.

Додамо, що зміни внесено до Положення, затвердженого постановою КМУ від 27 вересня 2017 р. № 733 (зі змінами), та затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2026 р. № 626.

Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер