images/stories/logosait_new.jpg

 

На Запорізький АЕС стався блекаут через атаку дрона по Нікополю

На Запорізький АЕС стався блекаут через атаку дрона по Нікополю
На Запорізький АЕС стався блекаут через атаку дрона по Нікополю
GETTY IMAGES
3475

У ніч на 3 червня 2026 року на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС стався 17-й блекаут з моменту захоплення станції російськими військами та вже п'ятий від початку цього року.

Про це повідомляє пресслужба НАЕК "Енергоатом".

Як йдеться у повідомленні, о 23:44 2 червня через відключення лінії електропередачі "Феросплавна-1" станція повністю втратила зовнішнє електроживлення.

Функціонування критично важливих систем забезпечувалося за рахунок роботи резервних дизель-генераторів.

За інформацією МАГАТЕ, причиною знеструмлення став удар безпілотника по підстанції "Нікопольська" на протилежному від ЗАЕС березі Дніпра.

Нагадаємо:

Запорізька АЕС вже впродовж двох місяців залежить від однієї лінії зовнішнього електропостачання.

Під час російських атак 13-14 травня над Південноукраїнською, Рівненською та Чорнобильською атомними електростанціями було зафіксовано понад 160 безпілотних літальних апаратів.

Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер