images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Особам з особливими потребами - руку підтримки

Четвер, 10 грудня 2015, 07:41

У рамках Всеукраїнської декади зайнятості для осіб з інвалідністю та учасників АТО в приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: " Надання соціальних послуг особам з інвалідністю". У заході взяли участь представники державних установ, громадських організацій та роботодавці.

Державна служба зайнятості завжди приділяє особливу увагу незахищеним верствам населення, в тому числі людям з інвалідністю. Такі громадяни отримують цілий спектр послуг у центрах зайнятості під час індивідуальної роботи із спеціалістом щодо їх працевлаштування.

"Питання повернення осіб з інвалідністю до трудової діяльності – пріоритетне в роботі служби зайнятості. На жаль, до осіб, які мають проблеми зі здоров’ям додались, ще й військовослужбовці. Для вирішення питань їх соціального захисту налагоджена взаємодія з громадськими та волонтерськими організаціями, закладами освіти, охорони здоров’я, науковими та іншими установами", – наголосив директор міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк.

20151208_112216

Також до участі у заході долучились голова Обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" Михайло Костів, заступник начальника управління соціальної політики Тернопільської міської ради Надія Бабій, заступник начальника управління соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації Тетяна Матвіїшин та представники роботодавців міста Тернополя та Тернопільського району. Загалом у семінарі взяли участь 16 чоловік.

Фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості сприяють особам з обмеженими фізичними можливостями у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії з урахуванням побажань інваліда, проводить професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, надає профорієнтаційні та профінформаційні послуги, залучає до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, сприяє започаткуванню власної справи.

З початку 2015 року в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували на обліку 343 особи з обмеженими фізичними можливостями.

В приміщенні центру зайнятості з початку року проведено 20 семінарів для осіб з обмеженими фізичними можливостями, в яких взяли участь 120 осіб. Також особи з інвалідністю відвідали Дні відкритих дверей на виробництві, побували на семінарах, отримали фахові консультації спеціалістів.

В результаті проведеної роботи 88 чол. з інвалідністю працевлаштовані, з них 14 осіб працевлаштовані шляхом виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску, 22 чол. з обмеженими фізичними можливостями проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації, з них 17 працевлаштовані за

набутою професією, 6 чол. приймали участь у громадських роботах та 15 осіб –у роботах тимчасового характеру.

Всього за січень – листопад 2015 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості отримав від підприємств інформацію про наявність 277 вільних робочих місць та вакантних посад для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Найбільшу кількість вакансій подали Локомотивне депо (35) з яких укомплектована 1 вакансія, Тернопільська дирекція залізничних перевезень (34), ТОВ "Фоззі-Фуд" (28), ВАТ "Тернопільобленерго" (25), Відділ освіти Тернопільської РДА (19), з яких укомплектовані 2 вакансії.

Особлива подяка підприємствам та установам за сприяння у працевлаштуванні осіб з інвалідністю. Цього року 3 особи з особливими можливостями працевлаштовані у КП "Тернопільтеплокомуненерго" та по 2 чол. працевлаштовані у ПАП "Агропродсервіс", ПП"Влад", Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського.

За станом на 1 грудня 2015 року на обліку перебувають 98 осіб, з якими ведеться робота по пошуку підходящої роботи та соціальній адаптації згідно їх реабілітаційних програм.

Приміщення Будинку праці, яке якісно пристосоване для надання послуг інвалідам стало місцем, де громадські організації інвалідів за участю представників центру зайнятості проводять свої зустрічі, семінари, конференції. Усе це сприяє забезпеченню офіційним місцем праці соціально незахищених краян.

Начальник відділу статистики

та організаційної роботи ТМРЦЗ

 

Мобілізовані працівники приватних підприємців отримали право на компенсацію середнього заробітку

Четвер, 10 грудня 2015, 07:39

Починаючи з 6 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 12.11.2015 р. № 801-VIII «Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

Документ закріплює за працівниками, які до призову на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом працювали у фермерських господарствах, сільськогосподарських кооперативах й у фізичних осіб – підприємців, такі ж гарантії (збереження місця роботи, посади та виплати компенсації середнього заробітку), які передбачені для працівників підприємств, установ, організацій.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

Молодь на ринку праці

Середа, 09 грудня 2015, 12:36

Малий бізнес - є невід’ємною рисою будь-якої економічної системи. Тому не дивно, що молоді та прогресивні люди Тернопільщини, котрі ще навчаються у вищих навчальних закладах цікавляться перспективами започаткування та провадження підприємницької діяльності.

Тернопільський міськрайонний центр зайнятості провів захід «Молодь на ринку праці» для студентів 4-го курсу Тернопільського національного технічного університету ім. І Пулюя за участю головного державного інспектора відділу комунікацій Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Павла Копчі.

Начальник відділу активної підтримки безробітних МРЦЗ Володимир Вислоцький розповів присутнім про соціальні послуги молоді, можливості пошуку роботи, сприяння служби зайнятості у відкритті власної справи і за яких умов це можливо, ознайомив із процедурою виплати одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Павло Копча ознайомив молодь з різними формами оподаткування, особливостями подачі звітності, новинами податкового законодавства та умовами успішного ведення бізнесу в м. Тернополі. Провів аналіз ринкоутворюючих підприємств та актуальних сфер регіонального бізнесу.

«Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку», - зазначила фахівець центру зайнятості Аліна Грицаєнко.

Студенти активно задавали питання фахівцям, запрошеним на захід, дискутували щодо «плюсів» та «мінусів» бізнесової діяльності, заняття підприємництвом у сучасних умовах, становлення молодого фахівця у професійному середовищі.

 

Провідний фахівець з профорієнтації

відділу активної підтримки безробітних

Тернопільського міськрайонного центру

 

У Тернопільських школах тривають спортивні сімейні змагання

Середа, 09 грудня 2015, 11:20

8 грудня естафету спортивних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я» прийняли сім’ї учнів початкових класів Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27. Організували спортивне дозвілля для батьків та дітей Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення спільно з педагогічним колективом школи.

Сім’ї взяли участь у веселих спортивних випробуваннях, під час яких вправно метали фрізбі, грали у флорбол і, навіть, садили та збирали картоплю. Проявити свої знання на спортивну тематику учасники змогли у вікторині «Всезнайко».

Глядачі активно підтримували та підбадьорювали оплесками сім’ї своїх однокласників.

За підсумками змагань:

І місце виборола сім’я Бутрин: Вадим, Наталя та їх син Святослав, учень 4-В класу;

ІІ місце посіла сім’я Четербок: Олександр, Тетяна та Артем, учень 3-Б;

ІІІ місце дісталось сім’ї Івасів: Олег, Світлана та їх донька Анжеліка, учениця 3-А.

Переможців відзначили грамотами Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення, володарів першого місця нагородили подарунками від партнера ТМ «Ласунка», другого місця – від ПП «Колумбус», третього – від видавництва «Підручники та посібники».

DSC_7869

Сім’я - переможець представлятиме свою школу на міських змаганнях «Тато, мама, я – спортивна сім’я», що будуть проводитися у березні 2016р.

Наступне свято здоров’я для батьків, які люблять своїх дітей і для дітей, які вірять у своїх батьків, відбудеться 16 грудня у спортивній залі Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26.

Запрошуємо сім’ї взяти участь у змаганнях!


Телефон для отримання інформації: 51 16 35

У Тернопільській школі №20 відбулась посвята в козачата

Середа, 09 грудня 2015, 07:31

Здавна наші предки, козаки, під час святкувань влаштовували змагання, щоб визначити поміж товариства найбільш хоробрих та здібних запорожців, які любили помірятись силою, спритністю та витривалістю. А чи спроможні на це сьогоднішні нащадки славного козацького роду? Так, звичайно! Це довели учасники фізкультурно-патріотичного свята «Козацька звитяга», яке відбулось 7 грудня у спортивній залі Тернопільської загальноосвітньої школи № 20.

Організували спортивну забаву для юних козачат адміністрація ТЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 спільно з Тернопільським міським центром фізичного здоров’я населення.

Починався захід із присяги та посвяти юних козачат у джури. Майбутні патріоти урочисто дали присягу на вірність народу України, та реєстровому козацтву. «Відтепер ви зобов’язані шанувати та охороняти Батьківщину. Бути гідними нащадками славних козаків», - дав настанову юним джурам Військовий капелан отець В’ячеслав Кізілов.

+IMG_0866

У справжньому «Козацькому поході» учні 5-6 класів вправно справились із випробуваннями: зібрались та одягнулись у похід; взяли участь у бою; визволили побратима із полону; перейшли яр та болото; перекотили каменюку та успішно повернулись додому. За підсумками походу: І місце здобув гурт ім. Петра Сагайдачного; ІІ місце – гурт ім. Богдана Хмельницького; ІІІ місце – гурт ім. Івана Виговського, ІV місце посів гурт ім. Івана Мазепи.

103

Команди були нагороджені грамотами, а переможців увінчали герляндами із солодощів.

Шановні вчителі, якщо Ви бажаєте організувати таке свято для Ваших вихованців, звертайтесь у Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення, за номером телефону 51 16 35.

 

Сторінка 1266 з 1464

«ПочатокПопередня1261126212631264126512661267126812691270НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер