images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Вогнепальну зброю приносити у поліцію закликають жителів Тернопільщини

Середа, 11 березня 2026, 12:58

фото ілюстративне з вільних джерелфото ілюстративне з вільних джерел
Кампанія з декларування вогнепальної зброї триває на Тернопільщині.

 

«Цивільні особи, які знайшли вогнепальну зброю або отримали як трофей у зоні ведення бойових дій і планують зберігати та використовувати її на законних підставах, але не мають на це відповідних документів, повинні задекларувати її», - зазначивначальник сектору контролю за обігом зброї ГУНП в Тернопільській області Степан Джинджиристий.

Щоб задекларувати зброю, громадянин має надати її до найближчого підрозділу Нацполіції разом із пакетом необхідних документів (письмова заява; паспорт; ідентифікаційний код; витяг про місце проживання/реєстрації; фотокартка 3,5х4,5).

Фахівці дозвільної служби оглянуть зброю, облікують та видадуть власнику відповідний документ, що підтверджує декларування зброї.

Задекларувати зброю на території Тернопільської області можна за адресами:

Тернопільське районне управління поліції (м. Тернопіль, вул. Степова, 46), телефон: (0352) 53-05-30;
Відділ поліції №1 (м. Бережани) (м. Бережани, вул. Степана Бандери, 8), телефон: 097-164-92-42;
Кременецький районний відділ поліції (м. Кременець, вул. Драгоманова, 5), телефон: 097-104-75-28;
Чортківське районне управління поліції (м. Чортків, вул. Горбачевського, 5), телефон: 068-291-93-07.

У поліції нагадують, що декларування зброї – це важливий крок до створення безпечного середовища. Адже задекларована зброя – це контроль і порядок, а прихована – ризик і небезпека.


69b11fa0e13a4223019963.jpeg

69b11fb0a3058974264929.jpeg

69b11fb5e2dc0138392718.jpeg

 

Побита до смерті: знайшли жительку Чортківщини, яку вважали безвісти зниклою

Середа, 11 березня 2026, 12:57

Побита до смерті: знайшли жительку Чортківщини, яку вважали безвісти зниклою
Мертвою виявили 55-річну жительку Чортківщини.

До поліцейських надійшло повідомлення про те, що в одному з сіл Чортківського району в закинутому господарстві виявили тіло жінки зі слідами насильницької смерті.

На місце події виїжджали слідчо-оперативна група та профільні служби поліції.

"Правоохоронці з’ясували, що загибла - 55-річна місцева жителька. Жінка вважалася безвісти зниклою з січня цього року. За результатами розтину встановлено, що смерть жінки настала внаслідок черепно-мозкової травми", - зазначили у поліції Тернопільської області.

У ході оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили особу, причетну до смертельного побиття жінки. Ним виявився 43-річний односельчанин.

За попередніми даними, між ними виник конфлікт, під час якого чоловік наніс жінці численні удари по тулубу та голові. Після цього він заховав її тіло в закинутому господарстві.

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чортківської окружної прокуратури повідомили чоловікові про підозру за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне завдання тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті). Санкція статті передбачає від 7 до 10 років позбавлення волі.

Поліцейські затримали фігуранта відповідно до ст. 615 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Триває досудове розслідування.

У селі Монастирок, що на Тернопільщині, руйнуються келії Василіанського монастиря (фото)

Середа, 11 березня 2026, 12:33

У селі Монастирок, що на Тернопільщині, руйнуються келії Василіанського монастиря (фото)
Щоб запобігти руйнуванню пам’ятки, прокуратура вимагає взяти на облік безхазяйне майно — келії монастиря у селі Монастирок.

Прокурори Чортківської окружної прокуратури подали позов до суду з вимогою до Більче-Золотецької сільської ради взяти на облік безхазяйне майно — пам’ятку архітектури національного значення «Келії Василіанського монастиря» в с. Монастирок Чортківського району Тернопільської області.

Прокурори з’ясували, що на території Більче-Золотецької територіальної громади знаходиться пам’ятка архітектури національного значення.

Проте сільська рада, володіючи інформацією про відсутність власника об’єкта, не вжила заходів щодо взяття його на облік як безхазяйного та подальшого визнання права власності на нього.

"Через відсутність власника вказана пам’ятка архітектури перебуває у незадовільному стані, оскільки у ради відсутні правові підстави для проведення робіт, пов’язаних із її збереженням та охороною", - йдеться у дописі прокуратури.

З метою захисту інтересів держави прокуратура звернулася з позовом до суду. Тернопільський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі.

 

f2a0fd53-b925-4b19-a6df-b533c3fefb56.jpg

 

З’явиться «Карта кременчанина»: електронну оплату за проїзд ввели у маршрутках Кременця

Вівторок, 10 березня 2026, 12:54

фото ілюстративне з вільних джерелфото ілюстративне з вільних джерел
Автоматизована оплата проїзду у громадському транспорті з’явилася 10 березня в Кременці.

 

Зокрема з 10 березня на міських автобусних маршрутах №2, №4, №6 та №13 запроваджується перший етап автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

«Ми запроваджуємо можливість розрахуватися банківською картою в міських автобусах. Це перший етап упровадження «Карти кременчанина». Далі будуть наступні кроки щодо реалізації цього проєкту. Ми зробили крок до покращення та прозорості проїзду», - розповів міський голова Андрій Смаглюк.

За його словами, наразі пасажири у маршрутках зможуть оплачувати проїзд також готівкою.

Вогонь охопив житловий будинок у селі на Тернопільщині (фото)

Вівторок, 10 березня 2026, 12:50

Вогонь охопив житловий будинок у селі на Тернопільщині (фото)
Пожежа житлового будинку сталася у селі на Тернопільщині.

Деталі сповістили у ДСНС.

"О 20:48 загорівся житловий будинок у с. Старий Тараж Кременецького району. Вогонь охопив площу 60 м² і встиг знищити покриття, перекриття та речі домашнього вжитку. Рятувальники приборкали стихію та врятували від знищення сусідню господарську споруду", - йдеться у дописі рятувальників.

Того ж дня, о 17:46 надійшло повідомлення про займання сухої трави на площі 20 м² у місті Монастириська Чортківського району. Вогнеборці оперативно ліквідували полум'я та не допустили його перекидання на розташовану поруч будівлю.

Причини виникнення пожеж та матеріальні збитки наразі встановлюються.

 

Сторінка 1 з 1720

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер