images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Тернопільська обласна філармонія запрошує на святковий концерт до Дня матері

П'ятниця, 07 травня 2021, 07:30

Тернопільська обласна філармонія запрошує на святковий концерт до Дня матері

9-го травня о 17:00 год. у Тернопільській обласній філармонії відбудеться святковий концерт, присвячений усім матерям.

0

Свої виступи для гостей приготували академічний ансамбль народної музики «Візерунок»; вокальний квартет «Акорд»; Андрій Оленин та Марія Лемішка. Ведуча заходу — заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук, — повідомляють у філармонії.

 

 

З першого травня на Тернопільщині розпочався Відкритий обласний відеоконкурс «Не лінуйся! Рухайся!» під час карантину, - приєднуйтесь!м

П'ятниця, 07 травня 2021, 07:28

З першого травня на Тернопільщині розпочався Відкритий  обласний відеоконкурс «Не лінуйся! Рухайся!» під час карантину, - приєднуйтесь!

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» розпочав проведення Відкритого обласного відеоконкурсу «Не лінуйся! Рухайся!» під час карантину на свіжому повітрі. Стартував захід 1 травня та триватиме продовж місяця - до 31 травня 2021 року. Участь у ньому, надіславши відеоролик про те, як на свіжому повітрі ви займаєтесь спортом та ведете активний спосіб життя, можуть усі бажаючі, незалежно від віку. Роботи, які надсилаються на конкурс, мають бути авторськими, причому участь може брати лише один відеоролик одного автора. Організатор зберігає за собою право на оприлюднення та використання всіх відео, надісланих на конкурс, без обмеження терміну дії.

Ролики, які надсилаються на конкурс, повинні бути представлені у цифровому форматі та відповідати наступним вимогам:

– файл у форматі MP4  (тривалість якого 61 – 120 секунд);

– комп’ютерна графіка не допускаються, за винятком необхідної корекції кольору та контрасту;

– назва відеороботи повинна мати такий вигляд: ім’я, прізвище автора, місце проживання (вулиця, населений пункт, територіальна громада), контактна інформація повнолітнього представника (мобільний телефон, прізвище, ім’я).

(Наприклад: Роман Бойчук, вул. Подільська, 14, с. Байківці, Байковецька територіальна громада, тел. 0941122991, представник Анна Бойчук).

Відеоролики потрібно надсилати на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або через месенджер на Фейсбук-сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/.

Відеороботи авторів будуть опубліковані у соціальній мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (https://www.facebook.com/tr.sport.for.all).

Результати відеоконкурсу організатор розмістить 2 червня 2021року в соціальній мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (https://www.facebook.com/tr.sport.for.all).

Переможець та призери обласного відеоконкурсу «Не лінуйся! Рухайся!» під час карантину будуть відзначені медалями, відзнаками та сувенірною атрибутикою з логотипом Центру, автори та учасники першої двадцятки найпопулярніших відео будуть також нагороджені відзнаками та сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

У Тернополі відбувся весняний чемпіонат області з легкоатлетичного кросу серед осіб з інвалідністю

Четвер, 06 травня 2021, 10:29

У Тернополі відбувся весняний чемпіонат області з легкоатлетичного кросу серед осіб з інвалідністю

Весняний чемпіонат області з легкоатлетичного кросу серед осіб з інвалідністю провели Тернополі. Відбувся захід у парку Національного Відродження. Участь у змаганнях взяли близько соорока спортсменів різних нозологій інвалідності. З вітальним словом привітав учасників начальник регіонального центру «Інваспорт», заслужений працівник з фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України Віктор Федорчак. Жінки долали дистанцію у 500 м, чоловіки 1000 м.

Чемпіонами області з легкоатлетичного кросу, зайнявши перші місця в своїх нозологіях та вікових групах з інвалідністю стали:

Серед жінок з порушеннями слуху - Кушнірук Соломія (учениця Тернопільської спеціальної школи Тернопільської обласної ради);

Серед дітей до 15 років з порушеннями слуху (дівчата) - Гудзь Валентина (учениця Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру);

Серед чоловіків з порушеннями слуху - Древа Андрій (учень Тернопільської спеціальної школи Тернопільської обласної ради);

Серед дітей до 15 років з порушеннями слуху (юнаки) - Личковський Дмитро (учень Тернопільської спеціальної школи Тернопільської обласної ради);

Серед жінок з порушеннями розумового фізичного розвитку - Ільєнко Єлизавета (учениця Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру заклад освіти І-ІІІ ступенів);

Серед дітей до 15 років з порушеннями розумового фізичного розвитку (дівчата) - Дровольська Марія (учениця Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру заклад освіти І-ІІІ ст.);

Серед чоловіків з порушеннями розумового фізичного розвитку - Хрупалик Микола (м. Тернопіль);

Серед дітей до 15 років з порушеннями розумового фізичного розвитку (юнаки) - Будник Давид (учень Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру заклад освіти І-ІІІ ступенів);

Серед дітей до 15 років з ураженням опорно-рухового апарату (дівчата) - Григорчук Вікторія (м. Тернопіль);

Серед чоловіків з ураженням опорно-рухового апарату - Євтушенко Андрій (учень Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру заклад освіти І-ІІІ ступенів);

Серед чоловіків з дитячим церебральним паралічем - Фіялка Ігор (м. Тернопіль);

Серед жінок з дитячим церебральним паралічем - Франків Юліана (учениця Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру заклад освіти І-ІІІ ступенів);

Серед чоловіків з порушеннями зору - Мельник Андрій (м. Тернопіль).

Переможці були нагороджені медалями та грамотами.

Головний суддя змагань -заслужений працівник з фізичної культури і спорту України Олег Юзчишин.

 

Щоденна хода на три кілометри корисна для людей із легеневими проблемами

Четвер, 06 травня 2021, 10:28

Щоденна хода на три кілометри корисна для людей із легеневими проблемами

Цікаве дослідження, опубліковане в журналі «Respirology», показує, що люди, які страждають від хронічної обструктивної хвороби легень, можуть знизити ризик виникнення важких нападів, здійснюючи щоденні піші прогулянки від трьох до шести кілометрів. Хода пішки корисна, до речі, і тим, хто має інші проблеми з легенями, які виникли в результаті, скажімо, запальних процесів у легенях та подоланні їх наслідків.

 

Хронічна обструктивна хвороба легень, зокрема, включає в себе хронічний бронхіт та емфізему. Вона призводить до утрудненого дихання через тривале пошкодження легень. Відтак, важкі симптоми, викликані таким несподіваним порушенням функції легень, можуть бути небезпечним для життя.

До участі у дослідженні були запрошені 543 хворих з хронічною обструктивною хворобою легень із п’яти клінік респіраторних захворювань Іспанії. Дослідники розраховували їх рівень фізичної активності, залежно від відстаней, пройдених пацієнтами впродовж тижня. Ця інформація була порівняна з даними госпіталізації, отриманими з клієнтської бази шпиталю Більбао.

Результати показали, що в пацієнтів з хронічною обструктивною хворобою легень, які регулярно займалися фізичною активністю помірного або високого рівня, еквівалентною вправам низької інтенсивності, таким як піша хода від 3 до 6 кілометрів на день, вірогідність госпіталізації із загостренням симптомів значно знизилась.

«Люди з хронічною обструктивною хвороби легень менш схильні до регулярної фізичної активності, ніж здорові. Тим не менше, регулярні фізичні вправи дозволять знизити ризик госпіталізації з нападами недуги та  смертності серед таких пацієнтів, - сказав доктор Кристобаль Естебан. - Насправді, навіть низький рівень фізичної активності, наприклад, піша хода не менше двох годин на тиждень, дозволяє значно скоротити ризик госпіталізації із нападами хронічної обструктивної хвороби легень».

Джерело: Esteban C1, Arostegui I, Aburto M, Moraza J, Quintana JM, Aizpiri S, Basualdo LV, Capelastegui A. Influence of changes in physical activity on frequency of hospitalization in chronic obstructive pulmonary disease. Respirology. 2014, vol.19, N.3, pp.330-338.

Підготувала Олена Гикава

В обласному літературно-меморіальному музеї розповіли про подорож Юліуша Словацького до Гробу Господнього

Четвер, 06 травня 2021, 10:27

В обласному літературно-меморіальному музеї розповіли про подорож Юліуша Словацького до Гробу Господнього

Цікаву оповідь про подорож геніального кременчанина, великого поета, одного із найяскравіших представників епістолографічної традиції XIX століття Юліуша Словацького на Близький Схід Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

0«Про цю подію у житті не лише великого поета, а й одного із найяскравіших представників епістолографічної традиції XIX століття, маємо можливість дізнатися від нього особисто. Серед листів, котрі поет-мандрівник висилав мамі у Кременець, є один, датований 19-им лютим 1837-го року, висланим із Бейруту», — зазначають у музеї.
Із фрагментом листа, перекладеним на українську мову Маргаритою Гецевич та опублікованим поруч з іншими вибраними листами геніального поета у збірнику «Листи до матері», виданому музеєм Юліуша Словацького у 2009-му році, можна ознайомитися тут.
 

Сторінка 1 з 1316

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер