Репортаж
У різних мікрорайонах Тернополя тривають ремонтні роботи дорожнього покриття
Четвер, 31 жовтня 2024, 10:23
У Тернополі продовжуються поточні ремонти дорожнього покриття та роботи з пониження ділянок перед пішохідними переходами для створення безбар’єрного простору.
Зокрема, на вул. Бережанській триває ремонт тротуару з пониженням ділянок перед пішохідними переходами, де вже вкладають бордюри. Також на вул. Енергетичній здійснюється пониження ділянки перед пішохідним переходом. Наразі працівники підрядної організації проводять там влаштування бордюрів та фігурних елементів мощення.
На інших локаціях міста тривають наступні роботи:
- вул. Антіна Манастирського, 44 – підняття люків колодязів;
- просп. Степана Бандери, 19 – триває вкладання фігурних елементів мощення;
- бульв. Симона Петлюри – влаштування бордюрів.
Крім того, на вул. Патріарха Любомира Гузара, 8 облаштовують тимчасову парковку для легкових автомобілів. На вул. Квітки Цісик, 41 тривають роботи зі збільшення геометричних параметрів розворотного майданчика, наразі виконується влаштування корита та піщаної основи.
У Тернополі на вул. Максима Кривоноса частково демонтовано тимчасову споруду
Четвер, 31 жовтня 2024, 09:52
30 жовтня постійно діючою робочою групою з організації проведення демонтажу, спільно з управлінням муніципальної інспекції міської ради частково демонтовано (з технічних причин), тимчасову споруду, яка розміщена на вулиці Максима Кривоноса, біля будинку № 6.
Демонтаж проведено виконання рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 16.10.2024 року № 1571 «Про усунення порушень у сфері земельного законодавства та містобудування».
Тимчасова споруда – кіоск, не працює, а власник не встановлений. Демонтаж буде здійснено шляхом розбирання.
У Тернополі муніципальна інспекція зафіксувала порушення правил торгівлі
Четвер, 31 жовтня 2024, 09:49
30 жовтня, під час патрулювання міста, інспектори управління муніципальної інспекції виявили громадянина, який припаркував на тротуарі транспортний засіб та автопричіп з якого здійснював торгівлю рибою.
Під час спілкування та роз'яснення правил благоустрою щодо недопущення захаращення тротуару торгівельною експозицією виникли підозри щодо наявності документів, які б підтверджували законність набуття даної продукції. На місці події інспектори повідомили сектор водної поліції Тернопільського РУП.
У ході пояснень продавець не зміг надати всі необхідні дозвільні документи, які б дозволяли реалізовувати водні біоресурси. На продавця було складено адміністративний протокол за ч.1 ст.88-1 КУпАП, а також проведено профілактичну бесіду про необхідність дотримання чинного законодавства під час продажу водних біоресурсів та визначені місця для такої торгівлі.
Позиція профспілкового комітету КП «Тернопільелектротранс» щодо недостовірної інформації
Четвер, 31 жовтня 2024, 09:47
Позиція профспілкового комітету КП "Тернопільелектротранс" щодо публікацій, які поширюються у деяких ЗМІ:
"У наступному році комунальне підприємство Тернопільської міської ради відзначатиме п’ятдесятирічний ювілей з дня заснування. Підприємство, яке за півстолітню історію має свої здобутки, досягнення, постійно забезпечує роботу громадського транспорту в безперебійному русі.
Сьогодні працівниками КП «Тернопільелектротранс» обслуговується 9 тролейбусних маршрутів і 12 автобусних та виходить на «лінію» 45 тролейбусів та 35 автобусів. З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну та в силу інших життєвих обставин з підприємства звільнилося 28 водіїв автобусів та 20 водіїв тролейбусів, що, відповідно, складає 33% та 22% від загальної кількості. Недокомплектування водіїв тролейбусів становить майже 30%, водіїв автобусів – 25%. На жаль, на сьогодні така тенденція зберігається. Вивчивши практику сусідніх міст, щоб не допустити постійний відтік кадрів, і, за можливості, залучити до роботи підприємства нових кваліфікованих працівників, колективом було прийнято рішення звернутися до Тернопільської міської ради стосовно дозволу будівництва багатоквартирного будинку на земельній ділянці, яка належить КП «Тернопільелектротранс».
Наголошуємо: виключно для працівників підприємства, які потребують житла.
Сьогодні на базі депо заплановано навчання нових водіїв тролейбусів, приймаються на роботу громадяни з числа внутрішньо переміщених осіб, які потребують бодай невеликого житла. Також на згаданій земельній ділянці, згідно нормативних актів охорони праці, заплановано на першому поверсі кімната відпочинку для водіїв, кафе-їдальня для надання гарячого харчування працівникам, туалет, душ, а також для зручності працівників – торгово-ринковий заклад.
У найближчі кілька років буде придбано значну кількість низькопідлогових тролейбусів, уже станом на сьогодні побудовані нові лінії контактно-кабельної мережі, що дозволило продовжити існуючі та відкрити нові маршрути, зокрема по вулицях Довженка, Сахарова, Морозенка, Лукіяновича, Лучаківського, Будного та інших.
З початку повномасштабної війни КП «Тернопільелектротранс» продовжує працювати в цілодобовому режимі та забезпечує роботу громадського транспорту міста практично в повному обсязі. На даний час підприємство визнано критично важливою інфраструктурою міста Тернополя. Замовні матеріали, які носять дискредитаційний характер проти підприємства, викликають занепокоєння та обурення працівників. Хто за цим стоїть – сподіваємось, стане відомо вже найближчим часом", - йдеться у позиції.
Україна і Росія ведуть переговори про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі – FT
Середа, 30 жовтня 2024, 09:31
За даними видання FT, Україна і Росія ведуть попередні переговори про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі одна одної.
Джерело: The Financial Times з посиланням на поінформовані джерела
Деталі: За словами джерел FT, Київ намагається відновити переговори за посередництва Катару.
У публікації зазначається, що ці переговори нібито були близькі до угоди в серпні, але розірвалися через операцію Сил оборони в Курській області.
Пряма мова джерела FT: "Є дуже ранні переговори про потенційний перезапуск чогось.
Зараз ведуться переговори щодо енергетичних об'єктів".
Деталі: Видання зазначає, що угода ознаменувала б найбільш значну деескалацію війни з того часу, як правитель Росії Володимир Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну на початку 2022 року.
Цього місяця президент України Володимир Зеленський заявив, що угода про захист енергетичних об'єктів може свідчити про готовність Росії до більш широких мирних переговорів.
За словами високопоставленого українського чиновника, Москва і Київ вже знизили частоту атак на енергетичну інфраструктуру одне одного в останні тижні в рамках домовленостей, досягнутих їхніми розвідувальними службами.
FT зазначає, що з наближенням зими Україна стикається із серйозними викликами через масштабні російські ракетні удари, які знищили майже половину її енергогенеруючих потужностей.
Дослівно FT: "І Київ, і Москва раніше визнали, що припинення атак на українську енергосистему та російські нафтопереробні потужності було в їхніх спільних інтересах.
Але Путін навряд чи погодиться на угоду, поки російські війська не витіснять українські війська з Курської області, де вони все ще контролюють близько 600 кв. км території…"
Деталі: За словами високопоставленого українського чиновника, Україна, тим не менш, планує продовжувати завдавати ударів по цілях, включаючи нафтопереробні заводи, щоб примусити Росію до переговорів.
Чотири українські чиновники розповіли FT, що восени минулого року Київ і Москва уклали "мовчазну угоду" про те, що не завдаватимуть ударів по енергетичних об'єктах одне одного.
Що передувало: Президент України Володимир Зеленський заявив, що припинення повітряних атак Росії по українських енергетичних об’єктах і вантажних кораблях може відкрити шлях до переговорів про припинення війни.
Передісторія:
- Секретар Радбезу РФ, колишній міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив у вересні, що до вторгнення українських сил в Курську область правитель Росії Володимир Путін погодився на пропозицію Туреччини і відмовитися від ударів по об'єктах енергетики, торговельному і цивільному флоту України.
- Після повномасштабного вторгнення Росії Україна намагалася вести переговори про мир. Президент Володимир Зеленський не раз закликав російського диктатора Володимира Путіна обговорити усі гострі питання при особистій зустрічі. Той проігнорував. Зрештою Зеленський констатував, що заяви Путіна про прагнення до миру не щирі, і затвердив рішення РНБО про неможливість вести з ним переговори.
- Через кілька тижнів після російського вторгнення в Україну могла бути укладена мирна угода. Умови припинення війни були прописані у проєкті договору на 17 сторінках, який сторони узгодили 15 квітня 2022 року. Росія вимагала від України нейтралітету, обмеження кількості військових, зброї, техніки та авіації. Окуповані території мали залишитися за Росією.
- Проте у квітні 2022 року Росія фактично зірвала мирні переговори з Україною, внісши до проєкту договору пункт про те, що вона матиме право вето при ухваленні відповіді міжнародної спільноти в разі повторного нападу на Україну.
- У вересні 2024 року правитель Росії Володимир Путін заявив, що Росія не відмовлялася від переговорів з Україною, але на основі "документів" узгоджених у Стамбулі в 2022 році
Більше статтей...
Сторінка 9 з 1520
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»