Репортаж
Студентка з Тернополя отримала перемогу у міжнародному конкурсі (фото)
Середа, 17 червня 2026, 11:30
Про це розповіли у рідному ВИШі Ольги.
"Студентка кафедри теорії і практики перекладу ТНПУ Ольга-Іванна Пришляківська здобула ІІІ місце у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт, який проходив 5 червня 2026 року на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ) під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та за підтримки Міністерства освіти і науки України", -зазначили в університеті.
Її наукова робота на тему «Лексичні особливості перекладу автобіографічних романів», присвячена особливостям відтворення авторської індивідуальності в автобіографічній прозі Принца Гаррі, отримала високу оцінку журі.
Конкурс вирізнявся високим рівнем наукової конкуренції: до участі було подано 22 студентські наукові роботи, з яких лише 11 було допущено до фінального захисту. Тому здобуте ІІІ місце є вагомим свідченням якості проведеного дослідження, наукової підготовки та професійного потенціалу молодої дослідниці..jpg)
Диплом студентки Ольги-Іванни Пришляківської
Майже 140 гривень за кубометр: тарифи на воду зростають по всій Україні
Середа, 17 червня 2026, 11:29
Воно торкається більшості великих міст одночасно.
У частині громад ціни вже зросли, у решті – їх активно переглядають.
Чому ціни зростають одночасно по всій країні
Від початку повномасштабної війни держава стримувала зростання тарифів на воду для населення. Для людей це був важливий захист у складний час. Та поки тариф стояв на місці, реальні витрати водоканалів зростали щомісяця.
Найбільше дорожчала електроенергія – а саме на ній тримається вся система водопостачання. Струм живить насоси, які піднімають воду зі свердловин і перекачують її містом, та очисне обладнання. Поряд із цим зростали ціни на пальне, реагенти й матеріали для ремонтів.
Протягом 2022–2026 років держбюджет не передбачав компенсацію різниці між економічно обґрунтованим тарифом і фактичним тарифом для населення. Підприємства залишилися сам на сам зі зростаючими витратами. Саме тому десятки водоканалів накопичили борги, а перегляд тарифів виник одночасно майже скрізь.
Де тарифи вже підняли
З 1 червня тарифи (разом із водовідведенням) у низці міст уже діють на новому рівні:
- Павлоград – 113 грн за куб. м;
- Дрогобич – 87 грн за куб. м;
- Вознесенськ – 71 грн за куб. м;
- Запоріжжя – 69 грн за куб. м;
- Чернівці – 64 грн за куб. м.
У селищі Бородянка з 1 липня сумарна вартість послуг сягне близько 139 грн за куб. м.
Де тарифи ще обговорюють
У багатьох містах водоканали вже подали розрахунки, і міські ради розглядають їх на сесіях. Орієнтовні цифри:
- Умань – понад 130 грн за куб. м;
- Ужгород – понад 96 грн за куб. м;
- Одеса – понад 90 грн за куб. м;
- Дніпро – близько 87 грн за куб. м;
- Вінниця – 81 грн за куб. м;
- Кривий Ріг – 78 грн за куб. м;
- Луцьк – 73 грн за куб. м.
У Києві офіційного рішення поки немає. Зараз там діє тариф близько 30 грн за куб. м, але в ЗМІ обговорюють можливе підвищення приблизно до 89 грн.
Де в цьому Тернопіль
Тернопіль – у тій самій ситуації, що й більшість міст. Підвищення поки обговорюють, остаточного рішення немає.
Сьогодні тернополяни платять за тарифом, сформованим на цінах 2020–2022 років. За цей час електроенергія для підприємства подорожчала більш ніж удвічі, пальне – більш ніж утричі, у кілька разів зросли витрати на реагенти, матеріали та оплату праці. Через це водоканал щомісяця недоотримує близько 36 млн грн, а накопичений борг
Що далі
Підвищення тарифів – загальноукраїнський процес, і Тернопіль ухвалюватиме рішення в тих самих умовах, що й решта міст. Поки тариф обговорюють, головне питання залишається спільним для всієї країни: зберегти стабільну роботу водоканалів, які безперебійно подають воду.
68% податкових надходжень Тернопільщини сформували п’ять галузей економіки
Середа, 17 червня 2026, 11:28
Це становить 67,8% усіх надходжень, мобілізованих в області.
"Найбільшу частку надходжень сформували підприємства сфери державного управління й оборони та обов’язкового соціального страхування – 15,7% загального обсягу платежів. Від них до бюджету надійшло 1,48 млрд гривень, - зазначили податківці Тернопільщини. - Майже однаковий внесок забезпечили підприємства торгівлі та ремонту автотранспорту – 15,3% (1,44 млрд грн) і переробної промисловості – 15,2% (1,43 млрд грн)".
Ще 14,8% усіх надходжень, або майже 1,4 млрд грн, сформували суб’єкти господарювання аграрного сектору, лісового та рибного господарства.
Підприємства транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності забезпечили 6,9% надходжень, сплативши до бюджету 650,7 млн гривень.
Вагому роль ці галузі відіграють і у формуванні фінансової спроможності громад Тернопільщини.
До місцевих бюджетів вони спрямували майже 2,84 млрд грн, що становить 63,2% усіх податкових надходжень.
Церкві понад 420 років: на Зборівщині відбулося унікальне богослужіння (ФОТО)
Вівторок, 16 червня 2026, 09:58
Громада села Стиборівка має традицію – щороку вшановувати свою стареньку дерев'яну церкву Собору Пресвятої Богородиці.
Церкву перевезли у 1879 році з Загір'я. На сьогодні їй 421 рік.
«Нашим далеким предкам вона прослужила більше 270-ти років з 1605 по 1879 роки. Щира подяка мешканцям Стиборівки за збережену Святиню. Велика подяка отцю Михайлу і його парафіянам. Для мешканців Загір'я то також велична подія», - поділилися у церкві.




Діти з Запорізької області приїхали відпочивати на Тернопільщину
Вівторок, 16 червня 2026, 09:55
"Попереду на них чекають цікаві знайомства, нові враження, активне дозвілля та тепла, дружня атмосфера. Сподіваємося, що час, проведений у нашій громаді, подарує дітям багато позитивних емоцій, гарний настрій і приємні спогади, - йдеться у дописі Підгаєцької громади. - Бажаємо нашим юним гостям чудового відпочинку, яскравих моментів та незабутніх літніх днів у Підгаєцькій громаді".
Більше статтей...
- У Монастириськах просять встановити банери з портретами зниклих безвісти військових (фото)
- Страшна аварія на Хмельниччині: загинули Генеральний директор та менеджер з продажу відомої фабрики на Тернопільщині (фото)
- Зборівська громада зустрічає загиблого воїна - Сергія Пашковського (фото)
- Зборівська громада зустрічає загиблого воїна - Сергія Пашковського (фото)
Сторінка 14 з 1760
«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»















