images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Викрили кишенькового злодія, який промишляв у маршрутках

Понеділок, 11 травня 2015, 09:06

zlodiiУ вчиненні крадіжок співробітники Кременецького райвідділу міліції підозрюють 42-річного жителя Тернополя. Злодій промишляв в громадському транспорті та обкрадав жіночі сумочки.

Підозрюваний вже не вперше потрапляє у поле зору правоохоронці – був судимий за майнові злочини. Аби не привертати до себе уваги, тернополянин їздив вчиняти крадіжки до райцентру Кременець.

Діяв дуже обережно. Уважно придивлявся до своїх жертв, вичікував підходящий момент. Зловмисник так спритно робив свою справу, що потерпілі навіть нічого не помічали.

Від любителя легкого заробітку потерпіла 34-річна кременчанка. З її сумки він поцупив гаманець в якому було більше п’ятисот гривень та 200 доларів. Ще однією жертвою кишенькара стала 29-річна жінка. У неї він вкрав майже дві тисячі гривень.

Злодія-гастролера викрили оперативники Кременецького райвідділу міліції. Відносно підозрюваного відкрито кримінальне провадження. Його дії слідчі кваліфікують за частиною 2 статті 185 ККУ – крадіжка.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк від трьох до шести місяців або обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

dosie102.te.ua

 

Україна у ІІ світовій війні

Неділя, 10 травня 2015, 05:45

v

Понад 8 млн людських життів забрала ІІ Світова війна, тобто майже кожну п’яту людину, яка жила тоді на території України. Всього під час Другої світової війни на фронті та на окупованих територіях загинуло 18 мільйонів радянських людей. Для порівняння: Німеччина втратила 6,5 мільйона чоловік, Росія – до 6 мільйонів, Польща – 5 мільйонів. Не слід забувати і про так звані демографічні втрати. Якщо в січні 1941 року в Українській РСР проживало 41,9 мільйона чоловік, то в 1945 – 27,4 мільйона. Різниця в 14,5 мільйона – це вбиті, померлі від хвороб і голоду, евакуйовані, депортовані, мобілізовані, емігранти, втрати у природному прирості. Усього німці депортували з радянських територій 2,8 мільйони чоловік. У той же час із України до Німеччини як робочу силу було вивезено 2,2 мільйони або майже 80 відсотків від усіх депортованих.

Величезними були в Україні й масштаби руйнувань, спричинених війною: 714 міст і містечок та 28 тисяч сіл було зруйновано чи спалено, 10 мільйонів чоловік опинилося без притулку, було знищено 16150 підприємств, 33 тисячі шкіл і навчальних закладів, 18 тисяч лікарень і диспансерів. Матеріальні збитки України оцінювались у 286 мільярдів карбованців (загальні збитки СРСР становили 679 мільярдів, з яких 255 мільярдів у Росії, 75 мільярдів у Білорусії, 20 мільярдів у Латвії, 17 мільярдів у Литві та 16 мільярдів в Естонії). Якщо збитки в Україні становили 42 відсотки від загальних збитків СРСР, то коли 1943-1945 року уряд виділив на відбудову радянських територій 75 мільярдів карбованців, Україні перепало лише 18,3 мільярди, тобто 24 відсотки від загальної суми.

Обласна рада

Подарунок власними руками у тернопільській гончарні

Неділя, 10 травня 2015, 05:30

Школа народних ремесел, що розташована на вулиці Новий Світ, 19, існує не перший десяток років. У закладі навчають ремеслу кераміки, різьблення по дереву, гончарства, ткацтва, народної вишивки, бісероплетіння, макраме, декоративного розпису та іншого рукоділля. Освоїти народне ремесло тут можуть діти і дорослі, пише сайт Культурно.

Щодня у школі майстри Національної спілки народного мистецтва України навчають техніки гончарства усіх бажаючих. Творча сім’я Руслана Друка та Уляни Джигринюк професійно займається народним рукоділлям уже декілька років.

big_druk_LkGVR

Пригадую, у 2010 році записали до Школи народних ремесел своїх дітей, – розповідає Руслан Друк –  Пройшовши у них декілька майстер-класів , сімейне хобі переросло у професію. Тепер усі знання передаємо нашим учням. Як запевняють майстри, володіти технікою рукоділля може кожен.

IMG_8711

Не маючи особливих навичок у прикладному мистецтві пробуємо перевірити припущення на практиці.  З допомогою майстра, виготовляємо глечика.

DSC_0237

Виготовлення найпростішого глиняного виробу – завдання не з простих. Адже перед тим, як сісти за гончарне коло, глину потрібно підготувати. Наші майстри привозять глину з Миколаєва Львівської області, яку перед використанням потрібно просіяти та очистити від сторонніх домішок. Мабуть, вже на цьому етапі бажання ліпити зникне в багатьох. Але нам пощастило, адже працювати ми почали уже з підготовленим матеріалом. Глина неймовірний матеріал – в поєднанні з водою вона стає дуже пластичною, а від дотику рук — теплою і м`якою.

00020

Виготовити звичайний горщик за одне заняття без допомоги майстра вам не вдасться. Для цього потрібно хоча б місяць навчань.

  • Часто вже на першому занятті люди хочуть виготовити якийсь виріб, а коли дізнаються, що для цього потрібно володіти хоча б мінімальною практикою, залишають навчання – зауважує пан Руслан. — Гончарство – це ремесло, яке гартує характер та силу волі, воно потребує не лише бажання, а й терпіння.

Набираючись терпіння, пробуємо зліпити глечик зі звичайного шматка глини.

З допомогою майстра виготовити невеличкий глечик нам вдалось практично за 10 хвилин. Та це лише початок. Далі виріб протягом декількох днів сохне та проходить процес запікання. Якщо ж ви плануєте нанести  орнамент, вам знадобиться близько десяти днів клопіткої праці.

  • Гончарні кола ми з жінкою придбали за власні кошти, — розповідає Руслан – Кожен з них вартує близько 2.500 гривень. Деталі привозили зі всієї України. Сьогодні у школі можна працювати на двох колах.

DSC04375

Тернополянка Уляна, за освітою архітектор, відвідує уроки гончарства лише три тижні. Проте, за досить короткий термін уже виготовила декілька виробів.

  • Подібні майстер-класи неодноразово відвідувала за кордоном. Про тернопільську гончарню дізналась через інтернет, — каже дівчина, — Присвячую цій справі по три години в день. Гончарство допомагає мені відволіктись від буденності та віднайти внутрішню рівновагу.

До речі, якщо ви являєтесь прихильницею манікюру, то з ним прийдеться на певний час попрощатись.

DSC04401

У майстерні Уляни та Руслана можна пройти не лише майстер-клас, але й креативно відсвяткувати свій день народження.

  • Незвичайним ваше свято зробить робота за гончарним колом, — додає пані Уляна. — Адже ви зможете виготовити сувенір власними руками. Готові вироби обробляються бджолиним воском, тому мають гарний вигляд. До того ж, в такому посуді можна готувати.

Сьогодні у творчій майстерні рукоділів більше сотні ужиткових та художніх глиняних виробів. З творчими напрацюваннями майстри неодноразово приймали участь у фестивалях та виставках.

44

Від себе хочеться додати, що це заняття точно сподобається і дітям і батькам, бо жодних протипоказань, аби посидіти за гончарним колом немає. Спробувавши себе у цьому мистецтві, можете впевнено рекомендувати зробити це усім іншим.

Враження — величезні, емоції — неповторні. І як результат – виріб власними руками. Головне – бажання творити.

Записатись на уроки гончарства, пройти майстер-клас, чи відсвяткувати свій день народження можна за тел. 067-208-07-37 (Руслан), 097-66-00-362 (Уляна).

Оксана Божко

 

Двічі на місяць у Тернополі відбуватимуться безкоштовні концерти

Субота, 09 травня 2015, 15:03

У Тернополі стартував соціальний проект «ТалантТер», у рамках якого двічі на місяць у ПК «Березіль» відбуватимуться безкоштовні концерти професійних та аматорських колективів, місцевих виконавців, ансамблів. Ініціатива проведення таких заходів належить міському голові Тернополя Сергію Надалу. Перший такий концерт відбувся напередодні Дня матері. Вихованці центру творчості дітей та юнацтва подарували тернополянам цікаву концертну програму.

«Сьогодні українці перебувають у важків економічній ситуацію та дбають, у першу чергу, як би їм вижити. Дехто немає коштів, щоб придбати квитки на концерти, проте потреба культурного розвитку залишається, - розповідає заступник міського голови Олександр Смик. – Саме тому, два рази на місяць місцеві «зірки», діти, які навчаються у творчих колективах та музичних школах, колективи ПК «Березіль» будуть організовувати безкоштовні концертні програми».

Під час концертів тернополяни також будуть брати участь у розіграші подарунків та писатимуть на спеціальних листках імена виконавців естради, які б хотіли почути на День міста, 28 серпня.

Ветеранів та загиблих вшановували у Тернополі

П'ятниця, 08 травня 2015, 13:30

У День пам’яті та примирення, а також з нагоди відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника Матері, що у Тернополі.

На заході зібралися сотні людей, щоб вшанувати полеглих воїнів під час Другої світової війни та загиблих учасників АТО на сході України, а також привітати ветеранів. Участь в процесії взяли представники влади, духовенства, громадськості краю, а також працівники ГУ ДФС Тернопілля та Тернопільської митниці ДФС на чолі з начальником Головного управління Ігорем Комендатом та керівником Тернопільської митниці ДФС Володимиром Марцинюком.

Представники духовенства відслужили за жертвами воєнних лихоліть міжконфесійний молебень. Службу очолив архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ владика Василій Семенюк. Після цього родичам та сім’ям воїнів АТО було вручено посмертні нагороди за заслуги перед Вітчизною загиблих героїв. Також хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих та, вклонившись в знак шани, поклали до підніжжя скульптурної композиції «Материнський поклик» квіти пам’яті.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

 

 

Сторінка 1412 з 1496

«ПочатокПопередня1411141214131414141514161417141814191420НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер