images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Учасники фестивалю «Дзвони Лемківщини» вшанували Героїв АТО та «Небесну сотню»

Понеділок, 03 серпня 2015, 07:46

Міський голова Тернополя Сергій Надал взяв участь у фестивалі «Дзвони Лемківщини», що проходить в місті Монастириська на Тернопільщині. Щорічно на два дні урочище Бичова перетворюється на містечко лемківської культури. У ці дні творчі колективи з різних куточків України та з-за кордону прославляють Лемківщину. Лемки зі всього світу з’їжджаються сюди, щоб запалити ватру, зустрітись, помолитись разом, поспівати пісень, поговорити, помріяти разом про майбутнє і згадати про минуле.

Цього року головною темою зустрічі Лемків є вшанування пам'яті трагічної роковини – 70-ї річниці депортації та новітніх Героїв України. Під час фестивалю відбулося нагородження учасників АТО, а представники влади та громадськості покладанням квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка вшанували загиблих Героїв АТО та «Небесну сотню».

Виступаючи перед багатотисячною публікою на відкритті фестивалю очільник Тернополя Сергій Надал зауважив, що зустріч у товаристві лемків, що прибувають з усіх куточків світу, дає відчуття незнищенності наших святих прадавніх традицій.

«Тернопільська міська рада є у постійному контакті з лемківською громадою. Ми вже давно намітили і з року в рік реалізовуємо програму співпраці - щодо будівництва сакральних пам'яток, їх благоустрою, вшанування пам'яті і розвиток самобутньої лемківської культурної традиції. Хочу побажати всім лемкам та учасникам фестивалю добробуту, радості, натхнення на добрі справи, здоров'я, Божого благословення. Миру вам і добра!», - додав міський голова.

В свою чергу голова всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович подякував очільнику Тернополя за багаторічну співпрацю.

«Я дякую міській раді Тернополя за багаторічну співпрацю. Завдяки спільним зусиллям влади міста та нашого товариства у Тернополі скоро з’явиться церква у якій усі ми зможемо прославляти лемківську культуру», - зауважив Олександр Венгринович. 











 

У дворах тернопільських будинків облаштували ще 7 дитячих майданчики

Неділя, 02 серпня 2015, 06:40

ах уже встановили усі із запланованих майданчиків, а у тернопільських дворах - 13.

«Перші шість дитячих майданчиків у дворах ми встановили ще у червні, тепер же облаштовано ще сім - на вул. Лучаківського, 12, вул. Виговського, 13, вул. Винниченка, 1, вул. В.Великого, 1 та 7, вул. Чубинського, 1 та вул. Коновальця, 20, - розповідає очільник міста. - На інші майданчики оформляється необхідна документація і незабаром вони також будуть встановлені».

Зазначимо, що у місті також триває реконструкція та облаштування спортивних майданчиків на вул. П. Орлика,4,5 та бул. Д.Галицького, 28.

У Тернополі – “Спортивні канікули”

Субота, 01 серпня 2015, 09:02

Юних тернополян запрошують на спортивні канікули.
03 серпня на бульварі Д. Галицького на вас чекають веселі ігри та розваги  і, звичайно, подарунки від партнерів.
Початок о 16:00

11787344_1643610332592346_1677722588_n

Джерело: Моя газета

 

Дороги Тернополя очищають від пилу поливальні машини

Субота, 01 серпня 2015, 08:13

Тернопільські дороги у спеку поливають водою. Комунальники кажуть, що роблять це для того, щоб вберегти тернополян від надмірної концентрації пилу, а дороги - від пошкодження. Наразі дороги поливають зранку, а коли температура повітря підвищиться, то поливатимуть у залежності від потреби.

«На дорогах міста працює машина, яка проводить поливання доріг, щоб утримувати їх у належному стані. - розповідає в.о. директора ТОВ «ТерКомуналСервіс» Наталя Тимощук. - Працюємо ми за розробленими графіками, проте коригуємо їх, коли отримуємо інформацію від санепідстанції про підвищення на якійсь з вулиць концентрації пилу».

Поради тернополянам, які їдуть на заробітки

П'ятниця, 31 липня 2015, 05:28

Заробітки в Польщі сьогодні можна порівняти з грою в "російську ролетку" -  або ти - пан, або - пропав. Цього року гастарбайтерські терени настільки переповнені заробітчанами, що конкуренція просто зашкалює. Умови та оплата праці, як не дивно, залишають бажати кращого, пише Моя газета.

З роками, у нашому суспільстві склалася думка про те, що в Польщі високий та стабільний дохід, сьогодні це не зовсім так. Негаразди в економіці України та дефіцит робочих місць змушують подаватись на заробітки рекордну кількість людей. У зв’язку з цим оплата праці різко зменшилася.

За декілька років проведених у Польщі, 38-річна тернополянка Ніна Василевич виконувала різні види робіт. З її розмови ми винесли декілька порад, які допоможуть заробітчанам-початківцям і не тільки.

1. Якщо ви вирішили подаватись у заробітчани, візьміть на замітку, що польські працедавці надають перевагу молоді, старшим людям роботу знайти важче.

2. Робота в полі потребує фізичної підготовки. Зазвичай, жителі міст до такої роботи не підготовлені, тому не кожен зможе витримати такі навантаження.

3. Довіряйте, але перевіряйте. Часто наші земляки потрапляють у фінансову пастку відразу по прибуттю на заробітки. Справа у тому, що сьогодні перевізники не лише везуть вас до Польщі, але й домовляються про умови праці. За їх словами, робота є завжди, і завжди - високооплачувана. Припустимо, якщо до Польщі ви потрапляєте «не в сезон», то якщо з робочим місцем вам пощастить, то - лиш з малооплачуваним. Буває, що заробітчани працюють лише за їжу та житло.

4. Протягом роботи за вами слідкує наглядач і може робити зауваження. А в кінці робочого дня, з тих чи інших причин, може знизити оплату за день.

5. Чітко обговорюйте умови праці та житла. Деякі польські пани поселяють заробітчан у перебудований барак чи в кімнату, де проживає по 10 чоловік. Якщо харчування не входить в умови вашого перебування, то, в залежності від домовленості з іншими гастарбайтерами, по графіку, після важкого робочого дня доведеться готувати для усіх.

6. Зверніть увагу, що договір праці написаний польською мовою.

7. По завершенню робочого контракту добиратись додому краще тамтешнім транспортом. Судячи по цінах наших перевізників, польським транспортом ви доїдете значно дешевше.

8. Не погоджуйтесь працювати за мізерні кошти, тим самим ви понижуєте оплату української праці загалом.


Павло Куций

 

Сторінка 1516 з 1637

«ПочатокПопередня1511151215131514151515161517151815191520НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер