images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


В Україні тяжкохворим пацієнтам зможуть безоплатно надавати ліки, які ще досліджують

Середа, 16 лютого 2022, 11:37

В Україні ухвалили закон щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття.

За нього проголосували 297 народних депутатів під час засідання Верховної Ради 15 лютого.

Метою закону є забезпечення тяжкохворих пацієнтів (зокрема людей з онкологією та орфанними хворобами) ліками, які перебувають на стадії клінічних випробувань.

"Документ важливий – він відкриває важкохворим пацієнтам доступ до інноваційних ліків, які можуть врятувати їхнє життя.

Ми пропонуємо ввести в українське законодавство відповідний механізм, який дозволяє використовувати інноваційні лікарські засоби на етапі клінічних випробувань" написав голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

 

Фото: vaximilian/Depositphotos

Рішення про проведення програм розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих ліків ухвалюватиме центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Розширений доступ до незареєстрованих лікарських засобів  пацієнт зможе отримати лише за таких умов:

  • пацієнт має загрозу життю або тяжкий медичний стан, що вимагає лікування незареєстрованим лікарським засобом;
  • на території України пацієнт не має доступу до альтернативних ефективних методів лікування та/або не може брати участь у клінічному випробуванні;
  • є дані про те, що ризик побічної дії ліків буде нижчим за очікуваний позитивний ефект;
  • лікарський засіб пройшов першу фазу клінічних випробувань, які підтвердили його ефективність та безпеку;
  • є загальна характеристика потенційних пацієнтів щодо відповідності цим умовам та оцінка прогнозованої кількості пацієнтів, які будуть отримувати препарати.

Водночас після завершення клінічного випробування суб’єкт дослідження (пацієнт) зможе отримати доступ до досліджуваного препарату за таких умов:

  • пацієнт має загрозу життю або тяжкий медичний стан, що вимагає продовження лікування препаратом, який проходив відповідне клінічне випробування;
  • є дані про те, що ризик побічної дії лікарського засобу буде нижчим за очікуваний позитивний ефект;
  • пацієнт брав або завершує участь у клінічному випробуванні цього лікарського засобу;
  • є загальна характеристика потенційних пацієнтів щодо відповідності цим умовам та оцінка прогнозованої кількості пацієнтів, які будуть отримувати ліки;
  • є інформація щодо номерів (кодів) та ініціалів потенційних пацієнтів, наданих під час участі у клінічному випробуванні.

Важливо зазначити, що отримати відповідні медикаменти можна буде лише за умови, що пацієнт безперервно вживав ці ліки під час клінічного випробування і вже завершив участь у ньому.

Також пацієнт зможе отримати незареєстрований в Україні препарат лише після власної письмової згоди, наголошує Михайло Радуцький.

Нагадаємо, "ліки зі співчуття" (compassionate use) уже надають пацієнтам у США, Канаді, Великій Британії, Японії, Австралії тощо.

 

В Україні абсолютна більшість опитаних (56%) обирає Facebook для отримання інформації з-поміж усіх інших соцмереж. Про це свідчить соціологічне дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, проведене на замовлення громадської організ

Середа, 16 лютого 2022, 11:36

В Україні абсолютна більшість опитаних (56%) обирає Facebook для отримання інформації з-поміж усіх інших соцмереж.

Про це свідчить соціологічне дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, проведене на замовлення громадської організації "Детектор медіа".

На другому місці за популярністю опинився Instagram (25%), а на третьому – Viber (24%).

Telegram значно поступається аудиторією месенджеру Viber – його використовує лише 13% респондентів.

Водночас TikTok є важливим джерелом інформації для 8,7% українців.

 

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

Існує тенденція зменшення аудиторії таких популярних серед українців платформ, як Facebook (-18% з 2019 року) та Instagram (-9%).

Популярність російських соціальних мереж "ВКонтакте" та "Одноклассники" в Україні також падає.

З 2020 року на обох сайтах стало на 2,6% менше українських користувачів.

Натомість, у порівнянні з минулим роком, аудиторія месенджера Telegram збільшилась на 5%.

Це відбувається на тлі загального зростання кількості українців, які користуються соцмережами (+6%) .

Загалом українці, які спілкуються вдома українською, частіше користуються соцмережами для отримання інформації (різниця з російськомовними – 8%).

Серед двох основних месенджерів українськомовні респонденти надають перевагу Viber (+13% порівняно з Telegram).

Водночас російськомовні майже однаково активно (15-16%) користуються обома месенджерами.

Попри малу аудиторію російських соціальних мереж в Україні, немає статистично значущої різниці між мовою спілкування вдома та використанням "ВКонтакте" та "Одноклассников".

Частка їхньої аудиторії приблизно однакова як серед україномовних, так і серед російськомовних респондентів.

Однак є значна різниця у користуванні російськими платформами серед жителів різних регіонів країни.

Наприклад, якщо "Одноклассниками" на Півдні України користується 8%, а на Сході – 7%, то вже у Центрі лише 1%, а на Заході – 0%.

Щодо інших соціальних мереж, то майже в усіх регіонах аудиторія Instagram та Viber приблизно однакова і випереджає Telegram.

Винятком є східний макрорегіон, де користувачів Instagram на 7% більше, ніж користувачів Viber.

 

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

Щодо вікових особливостей, то найбільше соціальними мережами користуються українці від 18 до 29 років (93%).

Попит на соціальні мережі різко падає серед громадян віком від 60 років.

Якщо серед респондентів, старших за 60 років, 63% сказали, що не користуються соціальними мережами, то серед опитаних віком 50-59 років цей показник дорівнює 26%.

Серед усіх вікових категорій найпопулярнішим за частотою використання залишається Facebook.

Також серед людей до 39 років друге місце посідає Instagram, а серед старших – Viber.

Дослідження на замовлення ГО "Детектор медіа" проводив Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова  у період з 17 по 22 грудня 2021 року.

В опитуванні взяли участь 2018 респондентів віком 18+ з усіх областей України, крім тимчасово окупованих територій.

Результати є репрезентативними за основними соціально-демографічними показниками: статтю, віком, макрорегіоном та типом поселення.

Максимальна теоретична похибка опитування (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%.

Тернополянин Дмитро Підручний у складі української четвірки – дев’ятий в естафеті на Олімпіаді-2022 в Пекіні

Середа, 16 лютого 2022, 11:28

Тернополянин Дмитро Підручний у складі української четвірки – дев’ятий в естафеті на Олімпіаді-2022 в Пекіні

У китайському Пекіні чоловічою естафетою продовжилась біатлонна програма зимових Олімпійських ігор 2022 року. Наша збірна у складі Богдана Цимбала, Артема Прими, Антона Дудченка та Дмитра Підручного посіла у цій гонці 9-е місце серед 21-ї команди-учасниці. Коментар виступу капітана чоловічої збірної України з біатлону Дмитра Підручного подає сайт НОК України.

«У кожного спортсмена на кожну гонку стоїть завдання відпрацювати на максимум, показати кращий результат. На жаль, сьогодні наша команда з цим не впоралася. Ні на стрільбі, ні на трасі. Треба розібратися в помилках, - сказав біатлоніст. - Про свій етап можу сказати: на стрільбі стоячи не впорався зовсім. Два штрафних кола - це неприпустимо. Це завадило підтягнути команду на, можливо, одну позицію вище. По трасі намагався зробити максимум. На останньому колі боротьба з австрійцем була більш тактична. На останніх метрах зробив фінішний ривок й цього вистачило, щоб його випередити», - додав Дмитро.

Спортсмен також висловив слова вдячності українцям за підтримку: «Сьогодні на стадіоні було багато наших людей з українськими прапорами. Й по трасі бачив багато наших вболівальників, представників Олімпійської місії України. Це дуже мотивує та надихає! Дуже дякую всім за підтримку».

Додамо, що наша чоловіча команда ще має шанс сказати своє слово на цій Олімпіаді завдяки кваліфікації в мас-старт Підручного та Прими. А сьогодні, 16 лютого, будемо вболівати за нашу жіночу естафету: команді, на яку в Пекіні випали чи не всі можливі неприємності, наша підтримка дуже потрібна. У гонці візьмуть участь  Ірина Петренко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Олена Білосюк (Підгрушна).

 

Представник Тернопілля Дмитро Мазурчук завершив свій олімпійський виступ на 32-му місці у змаганнях з лижного двоборства

Середа, 16 лютого 2022, 11:28

Представник Тернопілля Дмитро Мазурчук завершив свій олімпійський виступ на 32-му місці у змаганнях з лижного двоборства

В 11-й змагальний день на XXIV зимових Олімпійських іграх представники лижного двоборства розіграли комплект нагород. Нагадаємо, нашу країну у цих змаганнях представляв спортсмен з Кременця Дмитро Мазурчук. 9 лютого він завершив змагання на 36 місці підсумкової таблиці й обіцяв покращити цей результат у подальших виступах, - інформує НОК України. Як і минулого разу, програма змагань складалася з двох етапів - стрибків з трампліна та лижної гонки. За підсумками виступу на трампліні HS 140 м Дмитро Мазурчук був 33-м, а у лижній гонці на 10 км фінішував 32-м.

Враженнями від виступу підопічного та планами на майбутнє з пресслужбою Національного олімпійського комітету України поділився тренер нашого двоборця Микола Козлов:

«Дмитро отримав гарну технічну оцінку за стрибок, і на лижні відпрацював добре –  виклався на повну, не відпускав суперників . Сподіваюся, на наступних Олімпійських іграх він зуміє показати набагато вищий рівень», - зауважив наставник Дмитра Мазурчука.

«Дмитро – талановитий і перспективний спортсмен – має гарні здібності і для трампліна, і лижних гонок, що є рідкістю для лижного двоборства. Та йому потрібен досвід. Через пандемію в нас було не так багато змагань, та, думаю, коли він увійде до змагального ритму, результати будуть значно кращі».

У всіх навчальних закладах Тернополя завтра евакуйовуватимуть дітей та дорослих

Середа, 16 лютого 2022, 11:27

У всіх навчальних закладах Тернополя завтра евакуйовуватимуть дітей та дорослих
Навчання з екстреної евакуації проведуть завтра, 17 лютого, у дитячих садках та школах Тернопільської громади.

 

Як повідомляють у Тернопільській міській раді, це потрібно для відпрацювання злагодженості дій, щоб бути готовими до  можливих негативних сценаріїв у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

«Окрім цього, 17 лютого також відбудеться нарада з усіма керівниками об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), після чого керівники ОСББ пройдуть навчання і підготовку щодо інформування мешканців як вести себе в умовах надзвичайної ситуації, як користуватися планом-евакуації, куди потрібно виходити для евакуації тощо», — наголосив мер Тернополя Сергій Надал.

273768404_339994778133887_2503864346994095666_n.jpg

 

Сторінка 712 з 1436

«ПочатокПопередня711712713714715716717718719720НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер