images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


У художньому музеї відображають любов до України

П'ятниця, 24 квітня 2015, 06:53

До 80-річчя від дня народження Михайла Піпана і 40-річчя його сина Петра у комунальній установі Тернопільської обласної ради – художньому музеї відкрито виставку їхніх робіт з приватної колекції тернополянина Петра Килимника.

Михайло Піпан

Михайло Піпан

На виставці представлено 60 картин Михайла Піпана. Це частина його доробку 80-90-х років – найбільш продуктивного періоду його творчості. “Це краєвиди Тернополя та околиць, натюрморти, портрети, сюжетні композиції. У картинах відображається любов до України, її історії та народу.  Усі твори емоційні, імпульсивні, з чіткими образами, сповнені сміливих поєднань кольорів. Досконало володіючи технікою малюнку, митець вибудовує чітку композицію у кожній картині”, – наголосила заступник директора музею Ольга Ваврик.


Михайло Піпан

Михайло Піпан

Кілька років тому  Петро Піпан, зустрівши колекціонера та мецената Петра Килимника, довірив йому батькові картини. “І не помилився, – додала Ольга Ваврик. – Картини набули оновленого вигляду, стали доступні широкому колу шанувальників образотворчого мистецтва”.

Петро Піпан

Петро Піпан

Петро Піпан на своїй першій персональній виставці представив  30 картин. Його картини також експресивні, наповнені сміливими замісами кольору та швидким емоційним пензлем.

Виставка діятиме до 5 травня.

Довідково. Михайло Піпан народився 7 квітня 1935 року в с.Стібне Перемишлянського повіту (Польща).  У 1945-му родина дуба депортована в УРСР, поселилася  в с.Забойки на Тернопільщині. У 1960-1965 роках навчався в Одеському художньому училищі імені М.Грекова на живописно-педагогічному відділенні. Після закінчення училища переїхав до Молдавії, працював художником-оформлювачем. З 1966 року жив у Тернополі, працював у виробничій майстерні Художнього фонду України. З 1968 року художник брав участь у численних збірних виставках у Тернополі, Львові, Києві, Москві, Болгарії. Персональні виставки Михайла Піпана відбулися у Тернополі (1971,1982,1986, 1989, 1994), Одесі (2001), Ненсі (Франція, 2001), Тоді, Мілані (Італія, 2003). Виконував митець і монументально-декоративні роботи: настінний розпис у церкві м. Ненсі (Франція, 2001), ікони для церкви Святого Василія Великого у Тернополі (2004), розписи церквов у селах Тернопільщини. Помер художник у Тернополі 4 червня 2007 року.

Петро Піпан народився 1 липня 1975 року. Навчався в Одеському художньому училищі імені М.Грекова.

obl-rada.te.ua

 

На Шептицького впорядкують торгівлю

Четвер, 23 квітня 2015, 11:18

На черговому засіданні виконавчого комітету міський голова Сергій Надал дав доручення управлінню торгівлі, побуту та захисту прав споживачів спільно з муніципальною поліцією здійснити ряд заходів щодо впорядкування торгівлі на вул. Шептицького. Зокрема, проінформувати усіх людей, які торгують на даній території, про вільні місця на існуючих ринках та зобов’язати їх протягом двох тижнів змінити місце торгівлі.

Адже у травні на засідання виконавчого комітету буде підготовлено проект рішення про втрату чинності рішення виконкому  від 19.05.2014р. «Про дозвіл на право торгівлі на прилеглій до вулиці Шептицького території у зв’язку з реконструкцією ринку». Відповідно до цього документу, торгувати на вул. Шептицького буде заборонено і всі торгові об’єкти, які залишаться на цій території, будуть демонтовані.

Нагадаємо, у Тернополі на вул. Шептицького, неподалік автостанції, триває реконструкція комунального ринку. Після здачі в експлуатацію цього ринку, там зможуть торгувати підприємці та люди, які вирощують сільськогосподарську продукцію на власних присадибних ділянках. Також там передбачені місця для торгівлі продукцією з автотранспорту.

У Тернополі відбудеться акція «Зробимо Україну Чистою"

Середа, 22 квітня 2015, 12:28

Всеукраїнська акція «Зробимо Україну Чистою!" у місті Тернополі відбудеться 25 квітня.

Організація “Let’s do, it Ukrane!”, учасник загальносвітового руху “Let’s do it, world”, що об’єднує понад 11 мільйонів людей в 112 державах світу, які щорічно в обраний день виходять на прибирання у своїй країні, проводить соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій 25 квітня 2015 року.

Тернопільська область, зокрема місто Тернопіль, долучається до всеукраїнської ініціативи. У рамках акції “Зробимо Україну Чистою!-2015 ” відбудеться загальноміська толока, куди зарошуємо громадські організації, студентів, а також мешканців міста Тернополя.

Програма акції, яка відбудеться 25 квітня у місті Тернополі:

10:00 збір учасників на двох локаціях:

-         Парк Загребелля (збір коло Riverpool) ;

-         ТРЦ «Подоляни» (збір коло головного входу);

Активісти групами відправляються на локації, які вже розділені на сектори.

З 11:30 проводиться збір та формування двох вело колон.

Збір відбудеться на цих же локаціях, які спільно о 12,00 вирушають визначеним маршрутом до літньої сцени, що знаходиться у парку Шевченка.

І з 13:30 до 15:00 на літній сцені проводиться Вуличний Університет.

Мета проекту – не просто прибрати зелені зони від сміття, а змінити ставлення українських громадян до життєвого простору та прищепити в суспільній свідомості потребу не смітити і піклуватися про довкілля. Завдяки всеукраїнському охопленню, проект стає масштабним, набирає патріотичного забарвлення і містить елементи екологічного виховання.

Долучитись до акції може кожен бажаючий!

Детальніша інформація про організацію за посиланням: http://letsdoit.org.ua

Інформація про акцію в Тернополі на сайті ВКонтакте: http://vk.com/letsdoit_ternopil

 

 

«Майбутнє країни - у мріях дитини»

Середа, 22 квітня 2015, 10:20

Днями, у приміщенні Тернопільської ОДПІ, відбулось визначення переможців першого етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості з податкової тематики: «Майбутнє країни - у мріях дитини».

Загалом, на конкурс від тернопільських школярів надійшло 133 художніх робіт, літературних творів та комп’ютерної графіки. Найбільшу кількість творчих доробків представили вихованці Тернопільської обласної профспілкової школи мистецтв, а це 40 робіт, Тернопільської обласної комунальної експериментальної комплексної школи мистецтв – 21 робота, а також Тернопільської художньої школи – 12 робіт. Члени журі, в складі начальника інспекції, членів Спілки художників України, викладачів ВУЗів, представників громадських організацій, суворо та прискіпливо оцінювали кожну роботу конкурсантів та визначали переможців у двох вікових категоріях.

Так, у віковій категорії 9-11 років (художні твори) переможцями стали: Філіпчук Анастасія за малюнок «Бюджет України», Григор’єва Марта, яка надала на конкурс «Податкову верховину» та Гнатюк Діана – за роботу «Державній податковій інспекції України присвячується».

У другій віковій категорії 12-15 років впевнено перемогли Колісник Катерина, за малюнок «Спільна праця – процвітання України», Шищак Олена, за творчий доробок «Достаток – завдяки податку» та Рега Оксана - за актуальну роботу «Податки, сплачені тобою, можуть врятувати життя солдату».

В своєму баченні необхідності сплати податків, викладеному у літературних творах (проза та вірші), у віковій категорії 9-11 років переможні місця посіли Осташук Тетяна, Гикавий Олег та Малюта Олена, які склали Казки про податки. У віковій категорії 12-15 років перемогла Грабчук Віра з твором «Економіка для дітей - великих і малих» та Осадчук Олександр, який подав на конкурс твір «Податки треба платити».

За цікаву комп’ютерну графіку перемогу здобули Підлатюк Денис (робота «Життя у достатку»), Волянюк Владислав, який змалював «Бюджет країни», та Бабій Олег за роботу «Країна мрій».

Такі конкурсанти, як Козак Оля, Котляр Василь та Максим Мартинчук були кращими у другій віковій категорії.

Слід зазначити, що за умовами конкурсу, роботи, які здобули перші місця на першому етапі, будуть направлені для участі у другому (обласному) етапі конкурсу. Щасливі переможці змагатимуться опісля на завершальному – Всеукраїнському рівні.

Отож, тримаймо кулаки за наших земляків.

 

Відділ комунікаційний Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС  у Тернопільській області

Василь Шкляр про екранізацію власних книг

Вівторок, 21 квітня 2015, 11:20

Абсолютно відкритий та щирий до публіки Василь Шкляр завойував мою прихильність  з перших хвилин розмови. Зустріч у рамках фестивалю «Ї» автор розпочав із компліментів, пише Культурно.
DSC05792

Саме наше місто письменник назвав «етнічно найчистішим містом України». Шанувальникам творчості Шкляра відомо, що у романі «Чорний ворон» та «Маруся» автор описує героїчні події, що відбуваються на Тернопільщині. За словами пана Василя, герої чергового роману будуть також нашими земляками.

  • Пламенем українства є Тернопілля. Зізнаюся, герої чергової книги будуть родом саме з цього краю. На межі Теребовлянського і Тернопільського районів я віднайшов надзвичайно драматичну історію, власне вона і стане основою майбутнього роману.

DSC05793

Книги Василя Шкляра, безперечно, змінюють свідомість українців, зокрема молодого покоління. Його твори мають вагомий вплив й на представників інших держав. Автор зізнався, що остання  книга російською вийшла в друк ще в 90-х роках. Сьогодні ж у видавничих угодах Василя Шкляра вказано про заборону перекладу творів на російську мову.

  • До мене неодноразово підходили читачі, які казали, що «Чорний ворон» перевернув їх свідомість. А ви знаєте, скільки російськомовних людей, наприклад, у Києві? Припустимо, якби я випустив книгу «Чорний ворон» російською та українською, то впевнений, що значна частина прочитала б її саме російською. Не хочу, щоб мої твори були інструментом русифікації.

DSC05807

Турбує автора й тема екранізації власних книг. Зважаючи на сьогоднішню ситуацію, романи письменника мали б значний вплив на національну свідомість українства. За словами пана Василя, до нього неодноразово звертались відомі режисери, проте ніхто з них екранізувати книги так і не наважився.

  • До прикладу, роман «Чорний ворон» сьогодні став суб’єктом політики. Практично у кожного перекладача цієї книги виникали непорозуміння. До одного якось підійшов працівник українського посольства зі словами : «Не зв’язуйтеся з цією книжкою. У вас будуть проблеми». Після цього я зрозумів, що у моїх опонентів надто «довгі руки».

Що ж, українці ніколи не здавались, ніколи й не здадуться. Безперечним фактом є сьогоднішня ситуація в країні. Жодні вороги не зламали нашої віри, не вплинуть й на нашу свідомість.


Аби придбати книгу Василя Шкляра прихильникам довелось стояти у черзі.DSC05817

Оксана Божко

 

Сторінка 668 з 746

«ПочатокПопередня661662663664665666667668669670НаступнаКінець»
Банер