images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


"Синочка скалічила лікарська помилка": допоможіть врятувати 6-річного хлопчика

Четвер, 17 лютого 2022, 10:14


"Синочка скалічила лікарська помилка": допоможіть врятувати 6-річного хлопчика

Кошти на порятунок 6-річного Дениска Набожняка з ГУсятинського району збирають рідні. Дитині потрібен апарат ШВЛ, без якого він не може самостійно дихати, лише тоді хлопчик зможе повернутися додому.

Дениско вже понад три місяці перебуває в реанімації обласної дитячої лікарні, пише Нова. Щоб підтримувати життя синочка, батькам доводиться з кожним днем докладати все більше фізичних, моральних і матеріальних зусиль. Ця боротьба триває з перших секунд появи хлопчика на світ…

29-річна Наталя Набожняк із села Постолівка Гусятинського району народжувала в Гусятинській центральній районній лікарні. На останньому місяці вагітності їй вирішили стимулювати перейми раніше визначеного терміну.

– Під час вагітності у мене було запалення нирок, – розповідає Наталя, – але лікарі запевнили, що не варто хвилюватися. Після УЗД мені сказали, що дитинка розвивається добре, без жодних патологій. За три тижні до очікуваних пологів востаннє прийшла на обстеження і відразу хотіла з’ясувати, чи встигну народити в нашому пологовому, бо його мали закривати на плановий ремонт.

Наталя не хотіла стимулювати перейми, адже мала народжувати приблизно 21 вересня, та все-таки 8 вересня лягла в стаціонар, а вже наступного дня народила синочка.

– Першого дня мені тричі кололи «Синестрол» і ще тричі – наступного дня, – згадує Наталя. – Після тих уколів, під обід 9 вересня, почав сильно боліти живіт, а близько 5-ої вечора почалися періодичні перейми. Через кілька годин мене забрали до передпологової палати. Голівку дитинки вже було видно, й мені сказали тужитися. Скільки я так мучилася – не пам’ятаю, але нічого не вдавалося.

Тоді мене забрали до пологової зали й уже там дитинку буквально витискали. Мій чоловік був поруч і просив, щоб мені зробили кесарів розтин, але його ніби не чули. Я була в дуже важкому стані і періодично втрачала свідомість.

Врешті, коли в дитини вже ледь билося сердечко, а породілля також перебувала у дуже важкому стані, Наталі таки зробили кесарів розтин.

– Я згадую ті пологи, немов страшний сон, – каже жінка. – Щоб мені зробили кесарів розтин, я мусила після всіх мук і з дитинкою, що перебувала вже в тазі, сходами зійти з третього поверху на другий, в операційне відділення. Спочатку ми не знали, що з синочком якісь проблеми, однак наступного дня з Тернополя викликали реанімобіль і нас забрали до обласної лікарні.

У Дениска був крововилив у головний мозок, в реанімації його ввели в стан штучної коми. Там він пробув три тижні, а потім нас перевели у патологічне відділення. Синочок постійно перебував під кисневою маскою, бо самостійно дихати не міг. У мене після пологів усе неймовірно боліло, не могла ні їсти, ні спати. Дуже важко було й психологічно: неймовірно хвилювалася за дитинку, а ще в той час помер мій дідусь…Несила дивитися на страждання своєї кровинки…

Через два місяці матір і немовля виписали з лікарні, та через кілька днів у хлопчика почалися судоми, і – знову лікарня…

– У Дениска уражена центральна нервова система, а через те, що під час пологів він зазнав сильної кисневої недостатності, у нього було запалення легень, – з болем розповідає Наталя. – Через те, що дитину тиснули, у неї на голівці зміщені кісточки – лобна кістка зміщена вбік, а дві тім’яні кісточки находять одна на одну й защемлюють нервові закінчення, кров добре не циркулює. Фізично дитинка росте, а от психомоторний розвиток порушений.

Синочок не виявляє жодних емоцій, не плаче, не сміється. Ми постійно проходили реабілітацію, приймали різні препарати, щоб відновити функції головного мозку, робили масажі… Робимо все можливе, боремося. Та наразі без апарата ШВЛ Дениско жити не може.

Вірю, що відгукнуться небайдужі люди, які допоможуть нам його придбати. А ще хочемо застерегти, щоб на прикладі нашої біди майбутні батьки добре подумали, обираючи лікаря, бо дивитися на свою скалічену кровинку несила, ладні життя віддати, щоб її врятувати…

Щоб бути вдома, Денискові Набожняку потрібне спеціальне медичне обладнання: апарат штучної вентиляції легень VENTIlogic LS вартістю 417 520 грн. та зволожувач медичний MADICARE VH-3000 вартістю 105 690 грн., всього на суму 523 210 грн.

Така сума є непідйомною для родини Дениска, тому дуже потрібна наша допомога.(097) 573 53 44 –номер телефону мами Наталі.

5168 7573 9592 8775 –номер картки для переказу коштів.

 

У Тернополі завтра чимало будинків залишаться без водопостачання

Четвер, 17 лютого 2022, 10:13


У Тернополі завтра чимало будинків залишаться без водопостачання

Понад 15 будинків завтра не матимуть водопостачання.

Як повідомляє КП "ТЕрнопільводоканал", у зв'язку з ремонтними роботами на водопроводі, 18 лютого з 9 до 20 години буде припинено водопостачання за адресами:

- вул. Дністрянського;

- вул. Глибока, 25;

- вул. Глиняна, 1;

- пр. Бандери, 10-42 (парні номери).

У водоканалі просять вибачити за тимчасові незручності й заздалегідь запастися водою.

На Тернопільщині водій вигнав з маршрутки інваліда війни

Четвер, 17 лютого 2022, 10:11

На Тернопільщині водій вигнав з маршрутки інваліда війни
У Ланівцях кермувальник рейсового автобуса відмовив у безкоштовному проїзді ветерану війни.

Про прикрий інцидент розповів у Facebook голова громадської організації "Воїни АТО Лановеччини" та представник Руху ветеранів України Дмитро Харчук.

"Водій, можливо власник маршруту, Хмельницький – Ланівці – Тернопіль відмовив у проїзді інваліду війни АТО Ігору Талабану з Лановець. Відверто хамив і доказував, що везе ветеранів лише по якихось міфічних списках.

Не бажаючи ще більше витрачати своє здоров'я, яке і так бажає кращого, наш побратим вийшов з маршрутки, зробив кілька знімків транспортного засобу та викликав працівників поліції, які склали протокол", – написав активіст.

Громадська організація вже підготувала лист на ім'я голів Тернопільської ОДА та облради з вимогою звільнити водія та зняти перевізника з маршруту. Активісти запевняють: якщо це не допоможе, влаштують акцію непокори біля стін Міністерства у справах ветеранів.

 

Тернопільська "Нива" зазнала поразки в Івано-Франківську

Четвер, 17 лютого 2022, 10:10

Тернопільська "Нива" зазнала поразки в Івано-Франківську
Четвертий контрольний матч на тренувальних зборах завершився мінімальною поразкою "Ниви" в Івано-Франківську.

З рахунком 2:1 перемогу здобуло "Прикарпаття".

Як повідомили у пресслужбі "Ниви", обидва голи у ворота тернополян провели ті ж гравці, що відзначилися у матчі першого кола Першої ліги між командами – Василь Цюцюра та Роман Барчук.

"Спершу капітан господарів Цюцюра реалізував пенальті, яке сам і заробив. У межах штрафної площі не за правилами його зустрів Тарас Мороз. За декілька хвилин до свистка на перерву перевагу франківців подвоїв Барчук, який скористався серією помилок від тернополян і з близької відстані розстріляв ворота Жупанського.

Проте ще до перерви "Ниві" вдалося один гол провести у відповідь. Відзначився Руслан Дедух, якому асистував один із потенційних новачків", – зазначили в клубі.

У другому таймі команди голів не забивали. Натомість тренери обох команд зробили чималу кількість замін. До слова, ближчими до взяття воріт все ж були гравці "Ниви". Проте фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу команди з Івано-Франківська.

Сьогодні на підопічних Андрія Купцова очікує теоретичне заняття та повноцінне тренування на полі.

Нагадаємо, що третій контрольний матч на тренувальних зборах закінчився розгромною поразкою львів’ян з рахунком 0:5.

В Україні тяжкохворим пацієнтам зможуть безоплатно надавати ліки, які ще досліджують

Середа, 16 лютого 2022, 11:37

В Україні ухвалили закон щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття.

За нього проголосували 297 народних депутатів під час засідання Верховної Ради 15 лютого.

Метою закону є забезпечення тяжкохворих пацієнтів (зокрема людей з онкологією та орфанними хворобами) ліками, які перебувають на стадії клінічних випробувань.

"Документ важливий – він відкриває важкохворим пацієнтам доступ до інноваційних ліків, які можуть врятувати їхнє життя.

Ми пропонуємо ввести в українське законодавство відповідний механізм, який дозволяє використовувати інноваційні лікарські засоби на етапі клінічних випробувань" написав голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

 

Фото: vaximilian/Depositphotos

Рішення про проведення програм розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих ліків ухвалюватиме центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Розширений доступ до незареєстрованих лікарських засобів  пацієнт зможе отримати лише за таких умов:

  • пацієнт має загрозу життю або тяжкий медичний стан, що вимагає лікування незареєстрованим лікарським засобом;
  • на території України пацієнт не має доступу до альтернативних ефективних методів лікування та/або не може брати участь у клінічному випробуванні;
  • є дані про те, що ризик побічної дії ліків буде нижчим за очікуваний позитивний ефект;
  • лікарський засіб пройшов першу фазу клінічних випробувань, які підтвердили його ефективність та безпеку;
  • є загальна характеристика потенційних пацієнтів щодо відповідності цим умовам та оцінка прогнозованої кількості пацієнтів, які будуть отримувати препарати.

Водночас після завершення клінічного випробування суб’єкт дослідження (пацієнт) зможе отримати доступ до досліджуваного препарату за таких умов:

  • пацієнт має загрозу життю або тяжкий медичний стан, що вимагає продовження лікування препаратом, який проходив відповідне клінічне випробування;
  • є дані про те, що ризик побічної дії лікарського засобу буде нижчим за очікуваний позитивний ефект;
  • пацієнт брав або завершує участь у клінічному випробуванні цього лікарського засобу;
  • є загальна характеристика потенційних пацієнтів щодо відповідності цим умовам та оцінка прогнозованої кількості пацієнтів, які будуть отримувати ліки;
  • є інформація щодо номерів (кодів) та ініціалів потенційних пацієнтів, наданих під час участі у клінічному випробуванні.

Важливо зазначити, що отримати відповідні медикаменти можна буде лише за умови, що пацієнт безперервно вживав ці ліки під час клінічного випробування і вже завершив участь у ньому.

Також пацієнт зможе отримати незареєстрований в Україні препарат лише після власної письмової згоди, наголошує Михайло Радуцький.

Нагадаємо, "ліки зі співчуття" (compassionate use) уже надають пацієнтам у США, Канаді, Великій Британії, Японії, Австралії тощо.

 

Сторінка 702 з 1427

«ПочатокПопередня701702703704705706707708709710НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер
Банер