Репортаж
Побиття ветерана з Настасова на Тернопільщині: адвокати обвинувачених подали апеляцію
П'ятниця, 29 травня 2026, 11:27
Про це Суспільному розповів один із них Павло Дзюба.
За його словами, будуть оскаржувати вирок міськрайонного суду, бо вважають його занадто жорстким.
Нагадаємо, обвинуваченим присудили 8 і 10 років позбавлення волі.
Більший термін покарання отримав чоловік, який забрав у ветерана зброю та стріляв з неї.
"Вирок занадто суворий і не погоджуємося з кваліфікацією. Це все, що можу наразі сказати", — сказав Павло Дзюба.
Кореспонденти Суспільного також телефонували до адвоката іншого обвинуваченого Назара Гданського.
Наразі він на дзвінки не відповідає.
Представник потерпілого ветерана Ігоря Бельдія Михайло Денисовський подання апеляційної скарги адвокатів обвинувачених прокоментував так:
"Це їхнє право. Ми однозначно підтримуємо вирок суду першої інстанції. Суд, на мою думку, керувався тим, що обвинувачені не визнали вини та не відшкодували ні матеріальної, ні моральної шкоди. Адвокати просили умовне покарання, але ми завдячуємо судді та його об’єктивності в цьому рішенні. Після вироку минув місяць. За цей час обвинувачені та їхні представники не зверталися до Ігоря Бельдія навіть для того, щоб відшкодувати шкоду, яку призначив суд".
За інформацією Михайла Денисовського, документи ще не передали до Тернопільського апеляційного суду.
Ігор Бельдій рішення суду першої інстанції також вважає справедливим:
"Будемо судитися далі й відстоювати свою думку".
Нагадаємо, 17 серпня 2025 року на ветерана з Настасова Ігоря Бельдія напали на його подвір’ї.
За словами слідчого поліції Олега Ягнича, двоє односельців 1998 та 2003 років народження незаконно проникли в домогосподарство Ігоря, побили чоловіка, відібрали від нього карабін і стріляли.
Ігор Бельдій розповів кореспондентам Суспільного, що його копали по голові, животу та ногах. Згодом, за його словами, один з обвинувачених відібрав зброю, яку Ігор взяв для самозахисту, та почав стріляти в його сторону. Також вистрілив у заднє вікно автомобіля. Усе відзняли камери відеоспостереження на будинку Ігоря Бельдія. Записи передали правоохоронцям.
Один з обвинувачених, згідно з рішенням суду, перебував під вартою. Іншому змінили запобіжний захід і визначили заставу — 240 тисяч гривень.
Він вніс її і вийшов з-під варти.
Тернопільський міськрайонний суд виніс вирок 20 квітня цього року.
У Білобожницькій громаді встановлюють сонячні панелі на комунальних закладах (фото)
П'ятниця, 29 травня 2026, 11:24
Як повідомили у громаді, першим об’єктом, де стартували роботи, стала амбулаторія загальної практики сімейної медицини.
Надалі сонячні панелі планують встановити також на школах і дитсадках громади.
Обладнання — панелі та інвертори — передано від французької неприбуткової гуманітарної асоціації Agir Ensemble Pour l'Ukraine.
У громаді зазначають, що реалізація проєкту дозволить забезпечити безперебійне функціонування закладів у разі нестабільного електропостачання, а також сприятиме зменшенню викидів парникових газів.
«Робота над модернізацією інфраструктури та підвищенням енергонезалежності громади триває», — йдеться у повідомленні.
На Кременеччині вогонь знищив житловий будинок місцевого вчителя (фото)
Четвер, 28 травня 2026, 11:52
Про це розповіла місцева журналістка Зоя Карпюк.
"У вчителя німецької мови Волинського ліцею імені Нестора Літописця з Кременецької громади - Василя Петровича Карнауха — сталася страшна трагедія: пожежа повністю знищила його будинок. За лічені хвилини людина втратила все, що наживалося роками. Василь Петрович — людина, яка багато років віддавала свої знання, терпіння та серце дітям. Сьогодні саме він потребує нашої підтримки, -написала пані Зоя. - Просимо кожного, хто має можливість, допомогти родині відновити житло. Неважливо, це велика сума чи кілька гривень — разом ми можемо зробити надзвичайно важливу справу".
Реквізити для допомоги:
5168745167826350


На Тернопільщині поля обприскують із порушеннями: що фіксують екологи
Четвер, 28 травня 2026, 11:36
Про це повідомили у Державній екологічній інспекції у Тернопільській області.
За словами інспекторів, порушення виявляють під час перевірок та після звернень громадян. Найчастіше йдеться про обробку полів без попередження населення і пасічників, недотримання погодних умов під час обприскування, а також знесення хімікатів на сусідні ділянки.
В екологічній інспекції наголошують, що неправильне використання пестицидів може бути небезпечним не лише для довкілля, а й для здоров’я людей.
«Пестициди можуть накопичуватись у ґрунтах і водоймах, негативно впливати на корисних комах-запилювачів, тварин та порушувати природний баланс екосистем», – зазначили в екоінспекції.
Також серед поширених порушень – неналежне зберігання агрохімікатів та розміщення ємностей із хімічними речовинами просто на відкритому ґрунті.
В інспекції нагадали, що за порушення правил застосування, зберігання чи транспортування пестицидів передбачена відповідальність відповідно до ст. 83 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З 1 червня вода по 78–96 гривень: Кривий Ріг, Дніпро, Київ, Одеса, Ужгород переходять на нові тарифи
Четвер, 28 травня 2026, 11:11
Картина по країні складається в одну таблицю:
Дніпро: був 31 грн 35 коп. — стане 86 грн 83 коп. Кривий Ріг: був 31 грн 36 коп. — стане 78 грн 47 коп. Київ: був 30 грн 38 коп. — стане близько 88 грн 90 коп. Одеса: стане 93 грн 50 коп. Ужгород: був 42 грн — стане 96 грн 58 коп. Чернівці: був 27 грн 90 коп. — стане 63 грн 50 коп. Рішення виконком може ухвалити вже 27 травня. Запоріжжя: був 28 грн 37 коп. — пропонують 69 грн 37 коп. Дрогобич: був 42 грн 33 коп. — проєктний 87 грн 33 коп.
Чому так дорого — і чому саме зараз
Головна складова у вартості води — електроенергія. До прикладу, у розрахунках Кривбасводоканалу електрика займає 42% собівартості — 32 грн 98 коп. з кожного кубометра. Реагенти для очищення води подорожчали у 3,4 рази. Паливо, запчастини, обслуговування мереж — теж виросли. При цьому тарифи для населення не переглядалися з 2021–2022 років. Водоканали роками працювали в збиток, накопичуючи борги. Далі так тривати не може.
А що в Тернополі
У Тернополі діючий тариф — 36 грн 69 коп. Проєктний розрахунок — 98 грн 59 коп. Остаточне рішення ще не ухвалено. На відміну від більшості міст, де рішення приймалися кулуарно, Тернопіль іде на відкритий діалог із громадою. Цифри перевіряються, розрахунки опрацьовуються — і будь-яке рішення буде ухвалене разом із тернополянами.
Що далі
Експерти наголошують: нинішні тарифи в багатьох містах досі не покривають навіть собівартості водопостачання. Електроенергія продовжує дорожчати, інфраструктура потребує ремонту й модернізації. Для малозабезпечених родин залишається субсидія — якщо витрати на комунальні послуги перевищують 15% доходів сім'ї, різницю компенсує держава.
Більше статтей...
- На Кременеччині вогонь знищив житловий будинок місцевого вчителя (фото)
- Вишиті стрічки на Алеї Надії: у Шумську молилися за повернення військових (фото)
- У громаді на Тернопільщині відкриють "Алею Надії" з портретами зниклих безвісти захисників
- Одягай вишиванку - проходь до Кременецького замку безкоштовно
Сторінка 7 з 1744
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»













