Репортаж
На дорогах Тернопільщини триває боротьба з наслідками негоди
Понеділок, 27 листопада 2023, 10:22
Як повідомили у Службі відновлення та розвитку інфраструктури, опади в області продовжуються, а тому дорожники продовжують працювати.
"Боротьба з наслідками негоди на дорогах Тернопільщини триває. Станом на зараз використано 267 тонн суміші піску та солі. Проїзд дорогами забезпечено, покриття деяких доріг місцями засніжене", – інформують у службі.
Дорожники просять водіїв бути особливо уважними у період ускладнення погодних умов. Зокрема, дотримуватись швидкісного режиму та безпечної дистанції під час руху.
Нагадаємо, за прогнозом синоптиків, 27 листопада у Тернополі та області очікується ускладнення погодних умов, зокрема сніг, хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с та ожеледь.
Жителів Тернопільщини просять не вирушати в дорогу, поки не закінчиться снігопад.
У Києві викрили "детективне агентство": незаконно стежило за людьми
П'ятниця, 24 листопада 2023, 10:18
Правоохоронці викрили у Києві так зване "детективне агентство", учасники якого здійснювали протиправне стеження за громадянами з використанням спецзасобів та незаконно продавали інформацію з державних та правоохоронних баз даних.
Джерело: Київська міська прокуратура у Telegram
Деталі: Згідно з матеріалами слідства, учасники "детективного агентства" за гроші стежили за громадянами − зокрема, відслідковували маршрути їх пересування.
До переліку "послуг" агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних. За це просили від 600 доларів.
Дослівно прокуратура: "У свою чергу, невстановлені особи, зловживаючи своїм службовим становищем за грошову винагороду здійснювали перевірку потрібних фізичних осіб за наявними базами даних та передавали отриману інформацію "детективу"".
Деталі: У ході досудового розслідування правоохоронці провели низку обшуків, за результатами яких задокументували протиправну діяльність вказаних осіб.
Одному з фігурантів повідомили про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 362 та ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоноване втручання в роботу електронно- обчислювальних машин) ККУ та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
"Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності усіх причетних осіб", − підсумували в прокуратурі.
У справі Коломойського продовжили досудове розслідування
П'ятниця, 24 листопада 2023, 10:05
Шевченківський райсуд Києва 23 листопада продовжив досудове розслідування у справі олігарха Ігоря Коломойського до 2 березня 2024 року включно.
Про це пише Суспільне.
Прокурори просили продовжити досудове розслідування у справі про заволодіння Коломойським коштів ПриватБанку.
За словами прокурорів, потрібно більше часу, щоб опитати підозрюваних у кримінальному провадженні, провести слідчі експерименти, судово-економічні експертизи, провести допити свідків, опитати службових осіб ПриватБанку тощо.
"Натомість сторона захисту, зокрема адвокати Олег Пушкар та Олександр Лисак просили не задовольняти клопотання прокурора про продовження досудового розслідування", - пише Суспільне.
"Є документи, є фінансові операції, тож у цьому обсяг доказів зводиться не до показів свідків, а до розрахункових операцій", - сказав Лисак.
Зрештою, суд задовольнив клопотання прокурорів продовжити досудове розслідування.
Тим часом видання ТСН.ua, яке входить до медіахолдингу 1+1 media Коломойського, оприлюднило лист олігарха до генпрокурора України Андрія Костіна, у якому Коломойський поскаржився на упередженість представників Офісу генпрокурора та затягування розслідування, а також попросив особисто втрутитись в ситуацію.
Нагадаємо:
Апеляційний суд Києва частково змінив запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському - він залишиться під вартою до 2 грудня 2023 року. При цьому суд зменшив розмір застави з 3 млрд 891 млн грн до 3 млрд 712 тис грн.
Шевченківський районний суд міста Києва відхилив клопотання про зміну запобіжного заходу Ігорю Коломойському на домашній арешт.
Раніше Шевченківський районний суд міста Києва продовжив термін перебування під вартою олігарха Ігоря Коломойського ще на місяць до 2 грудня включно. Розмір застави тоді був 3,9 млрд грн.
2 вересня Служба безпеки України, Бюро економіч ної безпеки та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще 2 підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.
Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень. Згодом розмір застави збільшили до 3,89 млрд грн.
8 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура на 2 доби наклали арешт на активи та майно Коломойського.
Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко 21 вересня відмовив прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в арешті активів олігарха Ігоря Коломойського.
24 жовтня Шевченківський суд Києва відхилив клопотання захисту Ігоря Коломойського про зміну запобіжного заходу на домашній арешт, залишив альтернативу - внесення застави у 3,9 млрд гривень, та відправив на медобстеження.
Коломойському загрожує до 12 років ув'язнення.
Економічна правда
Ступці винесли вирок за п'яне ДТП, прокуратура оскаржуватиме "через м'якість покарання"
П'ятниця, 24 листопада 2023, 09:55
Столичний суд визнав винним актора Остапа Ступку у скоєнні ДТП в нетверезому стані та призначив покарання у вигляді обмеження волі на 3 роки з позбавленням права керування на 8 років.
Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури
Дослівно: "За підтримання публічного обвинувачення прокурором Київської міської прокуратури судом оголошено обвинувальний вирок 56-річному чоловіку за обвинуваченням у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди у стані алкогольного сп’яніння (ч. 2 ст. 286-1 КК України)...
За сукупністю доказів сторони обвинувачення чоловіка визнано винним в інкримінованому злочині та засуджено до 3 років обмеження волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 8 років".
Деталі: За даними УП, прокуратура, яка просила для Ступки 3 роки ув'язнення, оскаржуватиме це рішення суду.
Дослівно: "Вирок суду буде оскаржено прокурором в апеляційному порядку з підстав неправильного застосування закону про кримінальну відповідальність, через м’якість призначеного покарання".
Передісторія:
- За даними слідства, 4 квітня 2023 року Ступка за кермом Range Rover, рухаючись вул. Федорова в напрямку перехрестя з вул. К. Малевича, виїхав на зустрічну смугу і скоїв наїзд на припаркований на вулиці Mitsubishi. Унаслідок ДТП чоловік, який перебував у легковику, зазнав травм, його шпиталізували.
- Ступку затримали на місці події. Прилад "Драгер" показав 1,62 проміле алкоголю в його крові.
- Попередньо подію було кваліфіковано за ч. 1 ст. 286-1 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп'яніння, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження). Однак, враховуючи висновки судово-медичної експертизи, яка встановила, що заподіяне потерпілому тілесне ушкодження є тяжким, кримінальне провадження перекваліфіковано на ч. 2 ст. 286-1 КК України.
- ВАЛЕНТИНА РОМАНЕНКО
За кордон за злодійською схемою: поліцейські Тернопільщини викрили групу осіб, які допомагали тікати з України військовозобов'язаним
П'ятниця, 24 листопада 2023, 09:47
Вісім тисяч доларів - саме стільки платили військовозобов'язані чоловіки за можливість безперешкодного проїзду через державний кордон України. Поліцейські встановили, що послугами злочинної групи скористалося 18 осіб, але вони не виключають, що ця кількість може бути й більшою.
Слідчі Тернопільщини спільно із працівниками управління стратегічних розслідувань та співробітниками СБУ під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрили бізнесмена, який допомагав ухилянтам тікати з України.
Підозрюваний - житель Києва. Він, аби мати доступ до інформаційної системи, придбав одне з товариств, яке займалося перевезенням людей, а також автомобіль марки «Mercedes-Benz Sprinter». З метою конспірації підприємець кожних 2 тижні перереєстровував транспорт для зміни номерного знаку.
У спільники він взяв трьох людей - жителів західних областей. Помічники шукали клієнтів призовного віку, зустрічалися з ними, обговорювали усі деталі та допомагали перетинати кордон.
У ході проведення оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили, що за вказаною злочинною схемою територію України незаконно покинули близько 18 осіб.
Під час спецоперації оперативники та слідчі спільно із бійцями Управління КОРД та РПОП ГУНП в Тернопільській області у момент отримання грошей затримали організатора та одного зі спільників. Чоловікам повідомили про підозру у вчиненні злочину у складі організованої злочинної групи відповідно до ч. 3 ст. 332 КК України. За скоєне зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від семи до дев'яти років. Питання щодо інших учасників групи вирішується.
Провели правоохоронці одночасно й 16 обшуків за місцями проживання фігурантів кримінального провадження, в їхніх автомобілях, у житлових та нежитлових приміщеннях на території трьох областей та вилучили понад 100 тисяч доларів США, 16 тисяч євро, майже 5 тисяч злотих та 45 тисяч гривень, автомобілі, записники, комп'ютерну техніку й мобільні телефони.Триває слідство.
Більше статтей...
- В Україну прийде короткочасне, але відчутне тепло
- "Безпека в Інтернеті: шахраї зламують сторінки в соцмережах та виманюють гроші у друзів зі списку
- На Тернопільщині водій намагався відкупитися від поліції хабарем
- Шахрай видурив у жительки Тернопільського району 79 тисяч гривень, представившись її племінником
Сторінка 4 з 1320
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»