Репортаж
Зеленський підвищив у званні кількох генералів
П'ятниця, 06 грудня 2024, 10:18
Президент Володимир Зеленський присвоїв чергові військові звання кільком командувачам родів військ та одному заступнику.
Джерело: Генштаб ЗСУ
Деталі: Так зокрема указами від 5 грудня військові звання присвоєно:
– бригадного генерала полковнику Братішку Дмитру Володимировичу – командувачу військ оперативного командування "Схід" Сухопутних військ Збройних сил України;
– генерал-майора бригадному генералу Скибюку Ігорю Анатолійовичу – командувачу Десантно-штурмових військ ЗСУ;
– військове звання генерал-майора бригадному генералу Трепаку Олександру Сергійовичу – командувачу Сил спеціальних операцій Збройних сил України;
– бригадного генерала полковнику Паласу Миколі Дмитровичу – заступнику командувача Об'єднаних сил ЗСУ.
Нагадаємо: 6 грудня відзначається День Збройних сил України.
Аферист привласнив гроші тернополянки: правоохоронці проводять оперативно-розшукові заходи
П'ятниця, 06 грудня 2024, 10:17
117 000 гривень зникло з електронного гаманця 59-річної жительки обласного центру. Жінка повірила псевдопрацівнику банку, який увійшов до неї в довіру, а потім спустошив картку.
Зі слів заявниці, до неї зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником банку. Додзвонювач запропонував жінці оформити грошову виплату, як допомогу від держави. Краянка погодилася та повідомила конфіденційні дані, які потребував аферист для входу в її мобільний банкінг. Тернополянка зрозуміла, що її обшахраювали, коли отримала сповіщення про списання кредитних грошей. За допомогою вона звернулася до працівників поліції.
Відомості про подію слідчі Тернопільського РУП внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 4 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці вкотре наголошують мешканцям, ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.
Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.
Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили і представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку та зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови.
Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102».
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
За незаконну порубку дерев жителю Тернопільського району загрожує до п’яти років позбавлення волі
П'ятниця, 06 грудня 2024, 10:15
Протиправну діяльність зловмисника виявили та задокументували дільничні офіцери відділення поліції №2 міста Зборова.
Було встановлено, що незаконну порубку чоловік здійсив на території природно-заповідної зони. На момент викриття встиг зрізати два дерева, розділити їх на метрові колоди та завантажити на мотоблок.
Транспортний засіб зі зрізами деревини поліцейські арештували та помістили на спецмайданчик.
Слідчі розпочали кримінальне провадження відповідно до частини 3 статті 246 Кримінального кодексу України - незаконна порубка дерев на території природно-заповідного фонду. Триває досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
БЕБ викрило мережу кол-центрів, яка ошукали українців на 100 мільйонів: як вона працювала
Четвер, 05 грудня 2024, 10:02
Детективи Головного підрозділу детективів БЕБ викрили злочинну організацію, яка налагодила роботу мережі кол-центрів, що шахрайським шляхом отримували кошти від українців.
Про це повідомляє пресслужба БЕБ.
Як йдеться в повідомленні, до складу злочинної організації входило понад 15 учасників. Кол-центри працювали у чотирьох офісах, розташованих у Києві та Чернігові. Також організатори залучили до роботи понад 500 ФОП та 20 підконтрольних компаній, на рахунки яких отримували кошти від потерпілих.
Також слідство встановило, що оператори кол-центрів телефонували людям та повідомляли нібито про виграш у лотереї чи програмі лояльності. Для отримання подарунка потерпілим потрібно було оплатити доставку посилки.
Зазвичай йшлося про дрібні речі побутового призначення (шампуні, мило, щітки тощо) та сувеніри (браслети, кулони, шкатулки). Тобто фактично сплата "доставки" покривала вартість подарунка.
Надалі учасники уявної лотереї отримували приз та пропозицію перейти до наступного етапу конкурсу.
Працівники кол-центрів заохочували людей до участі, обіцяючи отримання в фіналі розіграшу від 100 000 до 750 000 гривень. Для того, аби здобути головний приз, потерпілі мали зробити новий грошовий внесок. Зазвичай таких етапів було декілька. Однак реального наміру виплатити суму головного призу шахраї не мали.
Правоохоронці провели понад 30 обшуків у Київській та Чернігівській областях, під час яких вилучили понад 500 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони, серверне обладнання, документи, печатки та понад 1 млн грн готівкою.
В ході досудового розслідування отримано інформацію про рух коштів 250 суб’єктів, допитано та визнано потерпілими 30 громадян. Загальна кількість потерпілих становить понад 500 осіб, які вже звертались до правоохоронних органів із заявами. Орієнтовна сума завданих громадянам збитків становить понад 100 млн грн.
Наразі відносно 4 підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, відносно 5 підозрюваних обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.
Нагадаємо:
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області виявили у трьох 40-футових морських контейнерах понад 2 млн пачок сигарет без марок акцизного податку вартістю 165,6 млн грн.
Шантажем та залякуванням невідомий виманив у киянки 221 тисячу гривень: поліцейські Тернополя встановлюють зловмисника
Четвер, 05 грудня 2024, 09:59
Представився адвокатом, запропонував допомогу, а після цього жінка втратила 221 тисячу гривень. Частину коштів віддала самостійно, а іншу - зловмисник привласнив сам, отримавши доступ до банківської картки.
До поліції за допомогою звернулася жителька Київської області. Жінка розповіла, що потрапила в пастку афериста. За її словами, кілька тижнів тому вона в інтернеті познайомилася із чоловіком. Він представився адвокатом і повідомив, що на одному із сайтів хтось розмістив її інтимні фото. Невідомий запропонував свою допомогу і пообіцяв, що фотографії зникнуть, але для цього потрібно заплатити модераторам.
Жінка погодилася на дану пропозицію, адже кілька років тому дійсно робила фотографії інтимного характеру.
Аби уникнути розголосу, киянка заплатила із власних заощаджень, частину грошей позичила у рідних та друзів. Під час розмов із "помічником" їй надходили смс-повідомлення та інші сповіщення, начебто про видалення фотографій. А за деякий час вона отримала повідомлення й про списання грошей з банківської картки. Жінка зрозуміла, що потрапила в тенета афериста. За допомогою звернулася до працівників поліції.
За даним фактом відкрите провадження відповідно до частини 4 статті 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах)Кримінального кодексу України. Встановлюють слідчі Тернопільського районного управління поліції особу афериста. Триває слідство.
Якщо ви стали свідками протиправих дій або потребуєте допомоги, звертайтеся до Департаменту кіберполіції на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або за номером 0-800-50-51-70.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Більше статтей...
- Бути уважними та обережними на дорозі повинні не лише водії, а й пішоходи - нагадують працівники поліції
- Бути уважними та обережними на дорозі повинні не лише водії, а й пішоходи - нагадують працівники поліції
- Світло на дорозі та в серці: офіцери служби освітньої безпеки навчали школярів безпечних правил поведінки
- У Тернополі тривають роботи з облаштування безбар’єрного простору
Сторінка 5 з 1542
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»