images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Побудував склади, але не сплатив внесок до бюджету: на Бережанщині забудовник відшкодує понад 130 тисяч гривень.

Середа, 08 липня 2026, 13:46

Побудував склади, але не сплатив внесок до бюджету: на Бережанщині забудовник відшкодує понад 130 тисяч гривень.
Забудовник після втручання прокуратури сплатить до місцевого бюджету понад 130 тисяч гривень пайової участі.

Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі.

Як встановили прокурори, під час будівництва складів та встановлення ємностей для зберігання сировини забудовник не сплатив пайову участь, кошти від якої спрямовують на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури громади. Водночас об'єкт ввели в експлуатацію ще у 2021 році.

Після виявлення порушення Бережанська окружна прокуратура звернулася до суду з позовом.

«Під час судового розгляду позову Бережанської окружної прокуратури місцевий забудовник погодився відшкодувати понад 130 тис. грн коштів пайової участі», – повідомили в прокуратурі.

Суд задовольнив позов прокуратури в повному обсязі.

 

Представили нових заступників начальника Тернопільської ОВА: хто обійняв важливі посади (ФОТО)

Середа, 08 липня 2026, 13:40

Представили нових заступників начальника Тернопільської ОВА: хто обійняв важливі посади (ФОТО)
У Тернопільській ОВА представили нових заступників начальника.

 

Зокрема начальник Тернопільської ОВА Тарас Пастух представив першого заступника та заступника начальника обласної військової адміністрації.

Першим заступником начальника ОВА призначено Тараса Навольського. Він відповідатиме за фінанси, економіку, міжнародну співпрацю та агропромисловий комплекс.

Також на посаду заступника начальника ОВА призначено Тараса Квачука. Він координуватиме напрямки розвитку інфраструктури, архітектури та енергетики області.

Відповідне розпорядження підписано 7 липня 2026 року.

«Під час представлення Тарас Пастух окреслив ключові завдання для новопризначених керівників – це посилення економічної спроможності області, розвиток інфраструктури, ефективна взаємодія з громадами та залучення ресурсів для відновлення і розвитку Тернопільщини. У підсумку визначено основні напрямки роботи та пріоритети діяльності, а також наголошено на необхідності злагодженої взаємодії для ефективної реалізації поставлених завдань», - зазначили у ТОВА.

 

741387253_1724213365365519_3423614555554025587_n.jpg

738976609_1570203954816965_2152986371756547772_n.jpg

742581216_1348715147440130_8535916976792828935_n.jpg

742942987_1774801527198201_4781474712046752274_n.jpg

741620175_1377380270942851_4907707780395805978_n.jpg

Завдяки тракторам та гербіцидам Тернопільська митниця забезпечила 5,3 мільярда гривень до бюджету

Середа, 08 липня 2026, 13:37

фото ілюстративнефото ілюстративне
Понад 5,3 млрд грн митних платежів – саме стільки у січні–червні 2026  року перерахувала до державного бюджету Тернопільська митниця.

 

Це на 1,7 млрд грн більше, ніж за аналогічний період 2025-го.

Середньоденні надходження становили 41,5 млн гривень.

Основні товари, що забезпечили надходження: трактори – 381 млн грн, інсектициди, родентициди, фунгіциди, гербіциди – 326 млн грн, полімери етилену в первинних формах – 304 млн грн, автомобілі легкові – 300 млн грн та сталь вуглецева – 220 млн гривень.

"Ми щиро вдячні підприємствам, які, попри всі виклики, продовжують вести зовнішньоекономічну діяльність, створювати робочі місця та сплачувати митні платежі. Саме завдяки таким відповідальним рішенням область зберігає економічну активність, а держава отримує необхідні ресурси. Тернопільська митниця й надалі забезпечуватиме відкриті та зрозумілі умови для здійснення зовнішньої торгівлі. Дякуємо за співпрацю", – зазначив в.о. начальника Тернопільської митниці Юрій Мацібора.

 

У Підволочиську нарешті завершили ліквідацію пожежі на сміттєзвалищі, яка тривала три доби (фото)

Середа, 08 липня 2026, 13:31

У Підволочиську нарешті завершили ліквідацію пожежі на сміттєзвалищі, яка тривала три доби (фото)
У селищі Підволочиськ, що на Тернопільщині, завершили ліквідацію пожежі на місцевому сміттєзвалищі.

 

Деталі розповіли у ДСНС.

"7 липня рятувальники Тернопільщини завершили ліквідацію пожежі на паспортизованому сміттєзвалищі у Підволочиську та ліквідували три займання сухої трави й сміття на відкритих територіях у Чортківському районі, - зауважили рятувальники.Пожежа на сміттєзвалищі виникла 5 липня на площі близько 900 м.кв. Гасіння тривало три дні та було ускладнене тлінням сміття окремими осередками на значній площі й на глибині до 3 м. До робіт залучали сили та засоби ДСНС, а також допоміжну техніку місцевих підприємств і комунальних служб".

7 липня о 22:25 пожежу ліквідовано.

Під час гасіння врятовано - 20 га посівів пшениці та 5000 м.кв лісових насаджень.

Того ж дня рятувальники тричі виїжджали на пожежі в екосистемах у Чортківському районі - с. Антонів — суха трава на площі 2 га,  с. Ридодуби — сміття та суха трава на площі 1 га, с. Свидова — суха трава на площі 100 м.кв.

Причини виникнення пожеж та суми збитків встановлюються.

Перекинулись Range Rover та Volkswagen: постраждали 7 людей у ДТП на Чортківщині

Вівторок, 07 липня 2026, 12:25

Перекинулись Range Rover та Volkswagen: постраждали 7 людей у ДТП на Чортківщині
Дві дорожньо-транспортні пригода з потерпілими виникли у Чортківському районі.

 

Повідомлення про автотрощу в селі Криниця надійшло до поліції 6 липня о 01:17 годині.

На трасі «Івано-Франківськ – Тернопіль» водій автомобіля Volkswagen Transporter не впорався із керуванням та виїхав за межі проїжджої частини. Авто злетіло у кювет і перекинулося.

«Тілесні ушкодження отримало четверо пасажирів. Двох із них бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала до лікарні», - зазначили у поліції Тернопільської області.

За даним фактом слідчі поліції відкрили провадження відповідно до частини 1 статті 286 Кримінального кодексу України.

Ще троє потерпілих 2008 – 2010 років народження потрапили до медзакладу після аварії.

Ще одна ДТП трапилася близько 03:00 години у селі Яблунів.

«Житель села Перемилів, керуючи Range Rover, не впорався з керуванням, з’їхав у кювет та допустив перекидання автомобіля. двох потерпілих госпіталізували. Водій на момент нещастя перебував у стані алкогольного сп'яніння», - зазначили у поліції Тернопільської області.

У його крові газоаналізатор показав 0,5 проміле алкоголю. Порушника затримали відповідно до статті 208 КПК. Йому інкримінують частину 1 статті 286¹ Кримінального кодексу України.

 

Сторінка 3 з 1753

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер