Репортаж
Рада схвалила знижку 50% для штрафів за порушення військового обліку
Вівторок, 25 березня 2025, 07:55
Верховна Рада підтримала законопроєкт, яким пропонується дати змогу тим, хто не уточнив свої персональні дані, отримати знижку в 50% у випадку добровільного визнання порушення і сплаті штрафу від ТЦК.
Джерело: інформація на сайті Верховної Ради
Деталі: За відповідний законопроєкт №12093 у другому читанні проголосували 240 народних депутатів.
У пояснювальній записці вказується, що упродовж 2024 році понад 6 млн військовозобов’язаних громадян не уточнили свої персональні дані, як того вимагав закон про посилення мобілізації. Неуточнення цих даних без поважних причин у 2024 році є адміністративним правопорушенням, за яке передбачено штраф від 17 000 грн до 25 500 грн.
Новий закон передбачає, що військовозобовʼязаний зможе звернутися до уповноважених органів і сплатити штраф на 50% менше протягом 10 днів, з дня його накладання.
Замість 17 тисяч гривень потрібно буде сплатити лише 8,5 тисяч. Таким чином людина визнає свою провину. Заявку на сплату знижки можна подати в письмовій формі або через систему "Резерв+".
Після подачі заяви керівник ТЦК перевіряє її протягом трьох днів і виносить постанову по справі.
Законопроєкт у першому читанні Верховна Рада прийняла 9 січня.
Рада зняла з порядку денного законопроєкт про розширення повноважень Нацгвардії
Вівторок, 25 березня 2025, 07:52
Верховна Рада зняла з порядку денного законопроєкт №10311, який дозволяє Нацгвардії застосовувати вогнепальну зброю та сльозогінний газ проти цивільних під час масових заворушень.
Джерело: народний депутат Ярослав Железняк, голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін
Деталі: За словами Шабуніна, Міністерство внутрішніх справ не змогло аргументовано спростувати критику ЦПК щодо документа. Він зазначив, що положення, які фактично розширювали можливості силовиків у протидії протестам, МВС подало як "впорядкування прав нацгвардійців".
Також Шабунін наголосив, що МВС не пояснило, яким чином боротьба з масовими протестами допомагає у протидії диверсійно-розвідувальним групам (ДРГ), що було офіційним обґрунтуванням необхідності ухвалення цього законопроєкту.
Народний депутат Ярослав Железняк підтвердив, що законопроєкт зняли з розгляду, визнавши його недопрацьованим.
Пряма мова Железняка: "В конспірологію тут не вірю. Відверто, всі нормально розуміли що треба доопрацювати. Не думаю що в цьому скликанні приймемо. Як мінімум не в такий редакції".
Що передувало:
- Раніше громадська організація "Центр протидії корупції" звернула увагу на те, що правоохоронний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, який дозволяє Нацгвардії застосовувати вогнепальну зброю та сльозогінний газ проти цивільних під час масових заворушень.
- У ЦПК попередили, що частина нових повноважень Нацгвардії у законопроєкті – "не має відношення до ефективного захисту держави, а лише надає повноваження розганяти мітинги у стилі ліквідованого підрозділу "Беркут".
- У Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що запропоновані зміни не розширюють повноваження Національної гвардії, а лише впорядковують їх, а щодо застосування гумових кийків, електрошокерів і засобів примусової зупинки транспорту, то гвардійці і раніше могли їх використовувати. Дозволяла це постанова Кабінету міністрів від 20 грудня 2017 року №1024 "Про затвердження переліку та правил застосування спеціальних засобів військовослужбовцями Національної гвардії під час виконання службових завдань".
- АНАСТАСІЯ ПРОЦ
Злочини, вчинені військовими рф під час повномасштабного вторгнення в Україну (станом на 25.03.2025)
Вівторок, 25 березня 2025, 07:43
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну слідчі Національної поліції України розпочали 147 590 кримінальних проваджень за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями збройних сил російської федерації та їхніми пособниками.
З них:
131 478 – за ст. 438 Кримінального кодексу України (Воєнні злочини)
9 330 – за ст. 110 Кримінального кодексу України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України)
4 368 – за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (Колабораційна діяльність)
297 – за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада) та ін.
У Підволочиську відбулась Хресна дорога: віряни молились за перемогу та мир (фото)
Понеділок, 24 березня 2025, 10:21
Цьогоріч її очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк.
"Це був особливий час молитви та роздумів. Сотні вірян із різних куточків громади зібралися, щоб пройти цей шлях, розділити біль і надію, скласти перед Господом свої прохання. Молилися за воїнів, полонених, медиків і волонтерів, за молодь, родини та всю Україну", – повідомили у Підволочиській селищній раді.
Хрест по черзі несли і дорослі, і діти.
Нагадаємо, Хресна дорога – це молитовна хода, під час якої згадуються 14 стацій, що символізують шлях Христа на Голгофу.
Понад 40 пожеж спалахнуло на Тернопільщині протягом вихідних
Понеділок, 24 березня 2025, 10:16
Полум’я ширилося відкритими територіями, загрожуючи будинкам, господарським спорудам і лісовим масивам, повідомляють в ДСНС.
Наймасштабніші пожежі сталися поблизу села Лазарівка Монастириської ТГ, де вогонь охопив 3,5 га, біля села Нападівка на Борсуківщині, де вигоріло 2,5 га, та у селах Кам’янки Підволочиської, Пробіжна Колиндянської та Біла Чортківської територіальних громад.
"Рятувальники вчасно приборкали полум’я, врятувавши житлові та господарські будівлі. У селі Вільхівчик під вогнем опинилися два житлових будинки – їх вдалося зберегти. У Кам’янках вогонь вдалося зупинити за лічені метри від лісу площею 3 га. Аналогічна ситуація – у селі Рай Бережанської ТГ, де вогонь міг охопити ліс", – зазначили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій Тернопільщини.
До гасіння загорянь залучалися десятки підрозділів ДСНС, місцеві пожежні команди, а в деяких випадках і мешканці сіл.
Причини займань встановлюються, проте більшість таких випадків, кажуть надзвичайники, це наслідок людської недбалості.
"Спалювання сухостою, яке, здається, "невинною справою", призводить до великих втрат і несе загрозу не лише екосистемам, а й життю та здоров’ю людей. Закликаємо мешканців області не випалювати траву! Пам’ятайте, що полум’я не знає меж і може вийти з-під контролю в будь-яку мить", – наголошують в ДСНС.
Нагадаємо, нещодавно на Тернопільщині внаслідок підпалу сухої трави загинув собака. Вогонь перекинувся на вольєр і тварину не вдалося врятувати.
Більше статтей...
Сторінка 2 з 52
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»