images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Українські полярники сфотографувалися у літньому одязі, щоб привернути увагу до зміни клімату

П'ятниця, 24 вересня 2021, 07:33

Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" зробили фото в літньому одязі на фоні сніжного антарктичного пейзажу.

Таким чином вчені висловили підтримку кліматичному маршу, який пройде в Києві 26 вересня 2021 року.

Акція повинна нагадати про одну з найбільших загроз для людства: зміну клімату та пов'язані з цим природні катаклізми, повідомили на станції.

За словами полярників, в Антарктиді, як ніде більше на планеті, вже зараз можна побачити наслідки зміни клімату.

Фото Оксани Савенко

"За останні 50 років середня температура на континенті зросла на + 3 С⁰ – це приблизно як різниця клімату між Україною та Скандинавією", – розповідають  вони.

Кліматичні зміни призводять до значних змін в екосистемах регіону: тануть льодовики, змінюється хімічний склад Південного океану, Антарктида "зеленіє", а деякі види тварин захоплюють нові, не притаманні раніше для них території.

Полярники, які чи не щодня спостерігають наслідки зміни клімату, обрали для фото літній одяг, щоб підкреслити аномальність тих процесів, що відбуваються в унікальних екосистемах Антарктики, і привернути увагу до цієї проблеми.

"Ми підтримуємо марш і закликаємо усіх дбати про нашу планету!", – зазначила команда.

 

"Лікарні будуть переповнені, меддопомогу отримають не всі": шокуючий прогноз на жовтень від епідеміолога

П'ятниця, 24 вересня 2021, 07:24


"Лікарні будуть переповнені, меддопомогу отримають не всі": шокуючий прогноз на жовтень від епідеміолога

В Україні в жовтні може бути не пік захворюваності на коронавірус, а зростання, що призведе до переповненості лікарень. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" сказала завкафедрою епідеміології Харківського медуніверситету Тетяна Чумаченко.

"Пан Радуцький (голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я - ред.) досить оптимістично говорить, що ми піку досягнемо в середині жовтня. Після піку ми завжди чекаємо зниження захворюваності. Якщо все залишиться так, як зараз, кількість вакцинованих не збільшуватиметься, не буде ніяких обмежувальних заходів додаткових введено, люди як і раніше не будуть носити маски, хоча повинні, - то у нас буде не пік, а подальше зростання до середини жовтня", - сказала лікар.

Чумаченко нагадала, що від кожної людини залежить не тільки власне життя, але і життя інших людей.

"На сьогодні у нас є достатня кількість вакцин, які безкоштовні, доступні для всього дорослого населення. І тому зараз треба йти і робити щеплення, особливо це стосується людей похилого віку, які ризикують захворіти тяжко і загинути", - сказала епідеміолог.

Чумаченко прогнозує, що в разі зростання кількості хворих люди не зможуть отримувати нормальну медичну допомогу.

"Ми вже зараз бачимо, що кількість госпіталізацій починає перевищувати кількість людей, які виписуються. Це означає, що у нас починають наповнюватися клініки, і, можливо, вони будуть переповнені, і кожна людина не зможе отримати кваліфіковану допомогу", - сказала Чумаченко.


У Тернопільському обласному центрі комплексної реабілітації відбудеться наукова конференція

П'ятниця, 24 вересня 2021, 07:07

У Тернопільському обласному центрі комплексної реабілітації відбудеться наукова конференція

У центрі анонсували проведення конференції на тему: «Сучасна логопедія: від теорії до практики» 9 жовтня 2021 року.
0«Разом з командою спікерів — спеціалістів нашого центру та запрошених фахівців в галузі логопедії учасники зможуть підвищити рівень своїх знань та дати поштовх своєму професійному розвитку», — розповідають організатори.
Під час конференції презентують сучасні технології, методи й методики, що використовуються при наданні логопедичної допомоги людям різного віку. Учасники знаходитимуть способи та механізми міждисциплінарної взаємодії фахівців, задіяних в роботі з людьми, які мають порушення мовлення тощо
«Будемо раді бачити на нашому заході логопедів, психологів, педагогів, дефектологів, психіатрів, невропатологів, працівників освітніх організацій і медичних установ, студентів, батьків та всіх, для кого актуальними є проблеми мовленнєвого розвитку й логопедичної допомоги», — запрошують у центрі. 1
Заповнюйте реєстраційну форму і Вам надішлють детальну програму заходу та деталі його проведення.
 

Голова ОДА Володимир Труш нагородив юних переможців Всесвітніх учнівських спортивних ігор Катерину Кондратенко та Матвія Чауша

П'ятниця, 24 вересня 2021, 07:06

Голова ОДА Володимир Труш нагородив юних переможців Всесвітніх учнівських спортивних ігор Катерину Кондратенко та Матвія Чауша

Голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш мав зустріч із переможцями Всесвітніх учнівських спортивних ігор (ISF U15 World School Sport Games), тернопільськими спортсменами Катериною Кондратенко та Матвієм Чаушем. Наші юні земляки виступали у складі збірної України, яка на цьому турнірі, що з 11 до 19 вересня тривав у Белграді (Сербія), виборола перше загальнокомандне місце серед 35 країн-учасниць, здобувши 148 медалей (69 золотих, 43 срібних, 36 бронзових). Отож, два «золота» до медального заліку нашої команди додали і тернополяни. Так, легкоатлет Матвій Чауш став переможцем Ігор зі стрибків у висоту, а Катерина Кондратенко здобула перемогу у вільній боротьбі.

Голова Тернопільської ОДА Володимир Труш привітав спортсменів з перемогами, нагородив грошовими преміями, грамотами і книгами. «Ви наша гордість! Хочу підтримати кожного з юних, але таких успішних спортсменів! Велика подяка вашим тренерам, адже, знаю, що Катерину тренує батько, а Матвія – тренер на громадських засадах. Ваша праця неоціненна! Пишаюся кожним із вас і вірю в те, що ви – наші майбутні олімпійські чемпіони!», — зазначив Володимир Труш.

Участь у зустрічі взяли також заступник голови ТОДА Віктор Устенко, начальниця управління освіти і науки ТОДА Ольга Хома, начальник обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Олександр Бірюков, тренери юних спортсменів Сергій Кондратенко, Євген Кармелюк та батьки.

Додамо, що Катерина Кондратенко навчається в Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №17 імені Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов, є вихованкою КУТОР «ТОДЮСШ з літніх видів спорту» та ТОШВСМ, а Матвій Чауш - учень Микулинецької опорної школи І-ІІІ ступенів Тернопільської області.

Ментальне здоров'я під час COVID-19: як запобігти емоційному вигоранню

Четвер, 23 вересня 2021, 07:04

Виснаження, цинічність, знижена продуктивність – усе це симптоми вигорання, яке Всесвітня організація охорони здоров'я називає "професійним феноменом".

Попри те, що всі ми ризикуємо пережити вигорання, цьому можна запобігти, пишуть у VeryWellMind.

Як це зробити – пояснюють експерти.

Хто може вигоріти?

Працівники, які постійно перебувають у стресі й працюють понаднормово, мають найвищий ризик пережити вигорання.

Факторами ризику також є проблеми з життєвим балансом, професія, яка передбачає допомогу людям і відсутність контролю над своєю роботою, йдеться на сайті дослідницького центру Mayo Clinic.

Раніше Lovetoknow назвали 10 професій, які, за версією видання, найбільше потерпають від вигорання: серед них медики, соціальні працівники, педагоги, працівники сфери обслуговування та інші.

Єльський інститут глобального здоров'я дослідив ментальне здоров'я в Україні за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Науковці встановили, що найбільш вразливою групою з початку пандемії COVID-19 стали представники сфери охорони здоров'я.

Фото: eldarnurkovic/Depositphotos

На думку вчених, це пов'язано з великими навантаженнями, тривалим робочим днем, а також важкими моральними дилемами в умовах, коли медикаментів не вистачає на всіх.

"Крім цього, стурбованість через можливе зараження себе і своїх близьких, брак адекватної підтримки у робочому середовищі й нестача медикаментів можуть послабити ментальне здоров'я медиків", – йдеться у дослідженні.

Як не допустити вигорання?

Структуруйте свій день

Один із найбільш несподіваних методів – чітко планувати день і перемикатися з однієї активності на іншу, щоб не поєднувати особисті справи з робочими.

У реаліях дистанційної роботи це важко уявити: люди працюють там, де сплять, беруть більше робочих годин або цілий день витрачають на дітей, які також навчаються онлайн.

Однак структурування дня допоможе активно переходити до завдань, викреслюючи попередні, без перенавантаження.

Мультизадачність інколи необхідна, але важливо сформувати послідовний розклад і ставити на перший план важливі заняття: спорт, час із коханими, психотерапію.

Якщо у вас немає роботи, розклад завдань може мотивувати й дисциплінувати вас, навіть якщо ці завдання дуже прості: гімнастика, ведення щоденника, дзвінок другу.

Невролог і психіатр Девід Рейбін зазначає, що емоційне вигорання пригнічує нашу нервову систему, а відповідно – здатність працювати, творити, спати, мати дітей і будувати глибокі стосунки.

Для запобігання цьому, лікар рекомендує додати до щоденного плану такі завдання:

  • Починайте день з продуктивного завдання

Наприклад, застеляйте ліжко, виконуйте дихальну гімнастику, медитуйте.

"Наші тіла люблять рутину, особливо ту, яка збагачує і наповнює наше життя. Чим чіткіше ми структуруємо його, тим більше простору ми виділяємо на відпочинок і відновлення", – розповідає Рейбін.

  • Створіть чітко визначене робоче місце

Навіть якщо ви живете у маленькому помешканні, окрема робоча зона допоможе підтримувати життєвий баланс.

Так вашому мозку буде легше перемикатися з відпочинку на робочий режим і навпаки, пояснює експерт.

  • Влаштовуйте обідню перерву

Робота з дому стирає фізичні й психологічні межі між особистим і професійним життям.

Тому важливо встановити собі обідній час і на цей період переривати своє заняття і відходити з робочого місця.

  • Вимикайте гаджети

Після робочого дня відірвіться від екрану – закривайте ноутбук, вимикайте телефон або встановлюйте режим "не турбувати".

"Вимкнення гаджетів перед тим, як ви лягаєте у ліжко, покращує сон і знижує рівень стресу", – говорить Девід Рейбін.

Психологиня Рейчел Ґолдман також пропонує вбудувати у графік "перехідний час".

"Робіть щось протягом кількох хвилин, перш ніж почати роботу, і повторюйте це, коли ви її завершуєте, щоб підготувати мозок до переходу на інше завдання…" – рекомендує експертка.

Зважайте на емоції

Незалежно від того, наскільки ви зайняті протягом дня, будьте уважними до своїх почуттів і реагуйте на них, щоб вони не нагромаджувалися.

Можна піти на коротку прогулянку, зайнятися йогою, зателефонувати психотерапевту або просто побути наодинці з собою.

Нам потрібні паузи протягом дня, щоб відпочити і краще зосередитися на сьогоденні.

Фото: yacobchuk1/Depositphotos

Для цього Девід Рейбін рекомендує усвідомлену дихальну практику (Mindful Breathwork):

 

Сторінка 1 з 633

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер