images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Підприємці-пенсіонери не сплачують єдиного внеску за себе

Четвер, 01 березня 2018, 07:28

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що фізособи–підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи–підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Зазначене звільнення не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Зазначена норма передбачена частиною 4 ст.4 Закону України від 08.07.10 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Докладніші консультації – Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

 

Надавали розважальні послуги на весіллях і днях народженнях – подайте декларацію та сплатіть податки

Четвер, 01 березня 2018, 07:25

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Про це нагадали у Тернопільській ОДПІ.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на податковому обліку як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Таким чином громадяни, які отримували  у 2017 року доходи не від податкових агентів, повинні до 2 травня 2018 року, подати декларацію про майновий стан і доходи, в якій необхідно відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом вказаного року податку та податкового зобов'язання.

Сума податкового зобов'язання, зазначена в такій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2018 року.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556.

З детальною інформацією щодо порядку заповнення декларації та її формою можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: http://sfs.gov.ua/ та у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька,1 чи за телефоном: 43-46-10.

Щодо первинної реєстрації громадського об’єднання.

Середа, 28 лютого 2018, 07:33

Відповідно до Статті 1 Закону України «Про громадські об’єднання» (далі – Закон), громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.Громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.

Статтею 7 Закону передбачено, що засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років, а засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об'єднання зі статусом юридичної особи. Засновниками громадської спілки не можуть бути політичні партії, а також юридичні особи, щодо яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення.Згідно Статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» заявником подається наступний пакет документів:1) заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. 2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи. Невід’ємною частиною протоколу установчих зборів громадського об’єднання є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах, в якому обов’язково зазначаються відомості:• щодо фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові особи, дата народження, а для іноземців та осіб без громадянства також дані національного паспорта або документа, що його замінює. Дані про особу засвідчуються її особистим підписом;• щодо юридичних осіб - повне найменування, ідентифікаційний код, юридична адреса, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка уповноважена брати участь в установчих зборах. Ці дані засвідчуються підписом особи, уповноваженої брати участь в установчих зборах.3) відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку), відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій (ім’я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку);5) установчий документ юридичної особи 
Статтею 5 Закону передбачено, що громадське об’єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Державна реєстрація громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, здійснюється шляхом повідомлення про утворення такого громадського об’єднання, відповідно до статті 19 Закону України « Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Для повідомлення про утворення громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:1) заява про державну реєстрацію громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи;2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення про утворення громадського об’єднання;3) відомості про засновників громадського об’єднання (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, адреса місця проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) - для фізичної особи; її найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код - для юридичної особи);4) відомості про особу (осіб), уповноважену представляти громадське об’єднання (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), контактний номер телефону та інші засоби зв’язку).На підставі поданих документів проводиться державна реєстрація протягом 3-х робочих днів, з дня подання таких документів. Плата за державну реєстрацію громадського об’єднання не справляється.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

 

Оновлено перелік дозволених для використання касових апаратів

Середа, 28 лютого 2018, 07:10

У Тернопільській ОДПІ інформували, що Державною фіскальною службою України наказом від 20 лютого 2018 р. № 79 затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 160 моделей.

Окремо наводиться Перелік РРО, виключених з держреєстру у 2016-2017 рр., експлуатація яких не дозволяється. Загалом таких РРО 5.

Водночас, втратив чинність наказ ДФСУ від 18.12.2017 р. №854.

Довідково: З оновленим Державним реєстром РРО можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС, у розділі Реєстри, Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (http://sfs.gov.ua/).

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ, також за телефоном: 43-46-10.


Медичні заклади Тернополя затвердили фінансові плани на 2018 рік

Середа, 28 лютого 2018, 05:19

Нещодавно вступив в дію Закон, який дає старт медичній реформі та передбачає державні фінансові гарантії у наданні первинної, паліативної та екстреної медичної допомоги. Також держава гарантує безкоштовне надання допомоги при родах та меддопомогу дітям.

Начальник відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення Ростислав Левчук та представникимедичних закладів міста розповідають, що усі заклади охорони здоров’я Тернополя вже реорганізувалися у некомерційні комунальні підприємства і з липня 2018 року вони отримуватимуть пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету. Самі ж мешканці зможуть вибрати лікаря первинної допомоги (педіатра, терапевта, сімейного лікаря) та підписувати з ними Декларації вже з квітня.

«Хочу зазначити, що Тернопільська міська рада планує провести аудит медичних закладів, який допоможе краще оптимізувати мережу лікувальних закладів і ефективно надавати медичні послуги першого та другого рівня мешканцям, - пояснює Ростислав Левчук. – Проте це плани на найближчу перспективу. А вже зараз рішенням виконавчого комітету медичні заклади затвердили фінансові плани, у яких кошти на утримання закладів будуть направлені відповідно до профілю закладів».

Перелік першочергових медичних послуг, які надаватимуть медичні заклади міста:

КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» надає

- цілодобове надання екстреної медичної допомоги, а саме лікування травм, отруєнь, транфузіологічної допомоги, проведення екстрених хірургічних втручань;

- цілодобове надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги:(інфекційні хвороби, ортопедія;

КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня № 2»

- цілодобове надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги : хірургія, урологія, кардіологія, терапія, ведення пологів, лікування патології вагітних та надання невідкладної акушерсько – гінекологічної допомоги;

- амбулаторні послуги II рівня за направленнями сімейних лікарів;

- акушерсько – гінекологічна допомога в амбулаторних умовах;

КНП «Міська комунальна лікарня №3»

- надання реабілітації в гострому періоді;

- хоспісна допомога;

- амбулаторні послуги II рівня за направленнями сімейних лікарів;

КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

- цілодобове надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги: педіатрія, дитяча інфекція;

- амбулаторні послуги II рівня за направленнями сімейних лікарів;

- первинна педіатрична медична допомога;

КП «Тернопільський міський лікувально - діагностичний центр»

- амбулаторні послуги II рівня за направленнями сімейних лікарів;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

- первинна медична допомога;

КНП «Тернопільська міська комунальна стоматологічна поліклініка»

- соціальна стоматологія;

- невідкладні амбулаторні стани;

КНП «Комунальна дитяча стоматологічна поліклініка»

- профілактична, лікувальна та гостра хірургічна допомога дітям до 16 років;

 

Сторінка 971 з 1465

«ПочатокПопередня971972973974975976977978979980НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер