images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


У Тернополі відбудеться фестиваль вуличного мистецтва «арТЕРвізія»

Понеділок, 28 вересня 2015, 08:58

Фестиваль матиме декілька складових: створення арт-об’єктів, а також освітньо-соціальні заходи (лекції, кінопокази тощо). Він має на меті надати можливість мешканцям вільно та щоденно бути дотичними до локацій, у яких створюватимуться роботи сучасного вуличного мистецтва. Також він спрямований на налагодження діалогу між різними категоріями громадян: як між владою та містянами, так і між творцями та споживачами мистецтва, які завдяки мистецтву стануть одним позитивно налаштованим соціумом, пише сайт Культурно.

У фестивалі «арТЕРвізія» візьмуть участь художники з Одеси, Луцька, Тернополя, а також з Німеччини – вони створюватимуть малюнки у різних частинах міста: вул. Б.Хмельницького, вул. Брюкнера, вул. Чумацька, вул. Шептицького, вул. Вишнівецького, парк Топільче. Тернополяни, своєю чергою, матимуть можливість долучитись до дійства, спостерігаючи за процесом або спільно творячи з митцями арт-об’єкти.
fHfu5ixLTSw

У межах фестивалю заплановано показ кінофільмів в Галерії «Бункермуз» на тему урбаністики і лекцію від провідних активістів українського стріт-арту. Зокрема, директор міжнародного фестивалю «Республіка» прочитає лекцію на тему «Стріт-арт в Україні: актуальність, важлива роль та потрібність».

Фестиваль «арТЕРвізія» буде проходити 5-10 жовтня. Святкова вечірка — закриття фестивалю заплановано 11 жовтня у Галереї «Бункермуз» (пр. Шевченка, 1).

 

Ознайомилися із професією бібліотекаря

Понеділок, 28 вересня 2015, 08:56

Продовжуються виїзні акції фахівців Тернопільського міськрайцентру зайнятості у села Тернопільського району. Так, минулого тижня виїзди відбулися у школи сіл Великі Бірки, Острів, Лозова, Настасів, Жовтневе. Зокрема, у Настасові була проведена професіографічна екскурсія у сільську бібліотеку. Її завідуюча Ольга Кураш ознайомила школярів із основними вимогами до особи, яка вирішила стати бібліотекарем.

“Чи знаєте ви походження слова бібліотека? - поцікавилась у присутніх пані Ольга. -Воно походить від грецького - книжка, сховище, скриня - і по суті означає хранилище книжок. Молода людина, яка обирає даний фах, повинна мати широкий та багатий світогляд, всебічну підготовку з мови (рідної та іноземної), літератури (рідної та світової), художньої культури тощо.

До речі, бібліотека у Настасові оснащена сучасними технічними засобами, комп'ютерною технікою, має вільний доступ до Інтернету та підключена до програми «Бібліоміст». У травні цього року вона брала участь в одному з ВЕБінарів на тему «На порозі вибору».

«Отож, сучасний бібліотекар повинен йти в ногу з часом і постійно підвищувати свій професійний рівень”, - наголосила Ольга Кураш.

Прем'єра фільму "Капелани" у Тернополі

Понеділок, 28 вересня 2015, 07:58

29 вересня (вівторок) о 19:00 у кінотеаторі "Палац кіно" (вул. І. Франка,8). Фільм представлять автор, продюсер, та один з героїв фільму. Квитки у касі кінотеатру.

 

Стрічка «Капелани» — це спроба побачити війну в Україні очима чотирьох священиків, військових капеланів, які несуть службу в зоні проведення АТО. Робота над фільмом тривала понад рік. Географія зйомок — від Закарпаття до Донбасу, а також Польща, Німеччина та Франція.

 

Відбудеться презентація нової книги Макса Кідрука

Понеділок, 28 вересня 2015, 07:22

29 вересня о 18:00 в арт-галереї Бункермуз відбудеться презентація нової книги Макса Кідрука Бот_2.

Презентація продовження першого українського технотрилера «Бот», що має підназву «Ґуаякільський парадокс», вже прямує до файного міста

Макс Кідрук розповість про сиквел та деталі його створення. Як завжди, не обійдеться без технотрешу та цікавих історій. А ще письменник привідкриє завісу наступного роману.

Про саму книгу:
Друга частина трилогії оповідає про надзвичайні події, що сталися у Ґуаякілі — найбільшому місті Еквадору. Люди сказилися і почали вбивати одне одного. Протягом трьох діб в місті скоєно півтисячі вбивств із особливою жорстокістю і близько півтори тисячі замахів. Це більше, ніж в усій країні впродовж трьох місяців. І що найголовніше: усі затримані в один голос кличуть когось на ім`я… Тимур.
Стара команда, що складається з Лаури Дюпре, Ріно Хедхантера і Тимура Коршака збираються знову, бо тільки вони троє на всій планеті здогадуються, що відбувається насправді.ZIdphLegkfE (1)


Що чекає господарів квартир найближчим часом?

Неділя, 27 вересня 2015, 09:15

Вступив в силу новий Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках». Незважаючи на те, що закон містить у собі серйозні зміни в системі управління житловими будинками, влада не поспішає інформувати населення про нововведення. Що ж чекає власників квартир багатоповерхових будинків у найближчій перспективі?

3_main

Новий закон руйнує монополію Жеків на надання житлово-комунальних послуг і перекладає всю відповідальність за утримання та управління будинком на його жителів. Відтепер власники квартир багатоповерхових будинків повинні займатися не тільки своїми будинками, але і сходами, ліфтами, дахом і двором. Згідно з нововведеннями, мешканці мають час до 1 липня 2016 року, щоб визначитися з тим, хто буде здійснювати управління будинком надалі.

Вирішувати подальшу долю свого будинку, а відповідно – свого комфорту і благоустрою, власники квартир повинні на загальних зборах. Таким чином мешканці повинні вибрати керуючого будинком середовища себе, або запросити керуючу фірму, яка буде надавати всі житлово-комунальні послуги, відповідати за утримання будинку, ремонт, буде підзвітна жителям. Вартість таких послуг визначається за домовленістю сторін.

За новими правилами, щоб збори відбулися, достатня присутність трьох жителів з усього будинку. Проте все, про що буде йти мова на зборах, ініціатори зборів повинні письмово повідомити інших і шляхом опитування інших жителів ухвалити остаточні рішення.

Якщо власники квартир не зможуть прийти до угоди до липня наступного року, тоді орган місцевого самоврядування сам призначить будинку керуючу компанію. За неготовність взяти на себе відповідальність доведеться платити в прямому значенні цього слова. Тобто ймовірність того, що вартість послуг керуючої компанії, яку обере і призначить держава, буде завищеною.

Які підводні камені включає в себе новий закон, пояснила в громадській приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Миколаєві експерт “Фонду розвитку міста Миколаєва” Тетяна Золотухіна: “Головна мета нового закону – пробудити у жителів будинків почуття власника. Почуття власника повинно накладати почуття відповідальності . Найбільша наша проблема – відсутність контролю. Мешканець будинку не цікавиться, за що він платить, не контролює роботу Жеків. Зараз є можливість взяти відповідальність за благоустрій свого будинку на себе. Якщо жителі висловляться проти самостійного управління будинком або не знайдуть керуючу компанію, це буде означати, що вони не прийняли рішення про спосіб управління своїм будинком. Тоді з 1 липня 2016 року орган місцевого самоврядування на конкурсній основі вибере такому будинку керуючого або управлінську фірму, яка буде грати за своїми правилами і запропонує жителям свої тарифи. Як варіант – таким керуючим може стати все той же ЖЕК. Таку байдужість мешканців може дуже боляче вдарити по їхніх кишенях”.

Що пропонує новий закон? Основні моменти:

- Тепер, щоб відмовитися від послуг Жеку, не потрібно створювати ОСББ.
Мешканці на загальних зборах повинні визначитися, яким чином вони будуть здійснювати подальше управління своїм будинком – самостійно чи з допомогою керуючої компанії.

- Тариф на управління тепер входить: санітарно-технічне обслуговування будинку, поточний і капітальний ремонт, винагорода управителю. Варто звернути увагу, що з 1 січня 2016 року вводиться в дію норма заборони органів місцевого самоврядування встановлювати тарифи нижче економічно обґрунтованих.

- У Законі України «Про ОСББ» з 1 липня вилучена норма щодо першого капремонту в нових ОСББ за рахунок попереднього балансоутримувача, як це було раніше. Скасовані будь-які види дотацій з бюджету для постачальника послуг на утримання житла та капітальний ремонт.

- Бігати за жителем або навпаки за постачальником послуг тепер не потрібно. Договір про надання послуг з управління підписує обраний загальними зборами керуючий і від імені мешканців уповноважена особа (особи). Завірені копії рекомендованим листом надсилаються всім жителям.

Тобто власник трикімнатної квартири може більше впливати на прийняття рішення, що власник однокімнатної квартири. Якщо під час зборів рішення не набрало достатньої кількості голосів, то в ініціативної групи зборів є ще 2 тижні на письмовий опитування мешканців. Рішення приймається за результатами зборів та письмового опитування.

З чого почати? Орієнтовний план дій:

1. Познайомитися з сусідами.

2. Організувати зустріч, щоб визначитися з подальшою долею будинку – призначити власного керуючого (в кожному будинку серед жителів точно знайдеться один бухгалтер і будівельник) або зайнятися пошуками керуючої компанії.

3. Придивитися до найближчого оточення – познайомитися з мешканцями сусідніх будинків, які, можливо, мають досвід створення ОСББ та управління будинком. Можливий варіант – домовитися з керуючим сусіднього будинку, щоб той здійснював управління і вашим будинком на перший час.

4. Можливий варіант – об’єднатися з іншими будинками і вибрати для себе спільного керуючого або керуючу фірму.

5. У разі необхідності – звернутися за консультацією юриста в громадські приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.


Джерело: http://chp.com.ua 

http://taxgroup.com.ua/archives/1109 

 

Сторінка 1383 з 1535

«ПочатокПопередня1381138213831384138513861387138813891390НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер