Репортаж
Переселенці у Тернополі хочуть відкрити інформаційний сайт
П'ятниця, 27 листопада 2015, 07:21
Нещодавно у Тернополі для дітей-переселенців організували мистецьке дозвілля. Захід відбувся за сприяння Всеукраїнської благодійної фундації "Право на захист" та Представництва Датської Ради у справах біженців в Україні. Впродовж зустрічі діти переглядали анімаційний фільм "Varmints" - екранізацію однойменної дитячої книги Хелен Ворд, грались та спілкувались. А батьки тим часом обговорювали проблеми адаптації.
"Такі заходи є дуже важливими, адже це - можливість для нас, переселенців, познайомитись і поспілкуватись із тими, хто опинився в такій самій ситуації, а також з батьками тернополянами. Нажаль, сьогодні в Тернополі немає можливості координувати і об'єднувати зусилля задля допомоги один одному, тому такі зустрічі є приємними і корисними не лише для дітей, а й для дорослих, які також можуть знайти підтримку і пораду в представників благодійних організацій" - каже Оксана Ліхтіна, співорганізатор акції.
Під тиском бойових дій, тисячі українців вимушено залишили свої домівки, захопивши лише необхідні речі. Окрім майна, великою проблемо для переселенців є втрата життєвої перспективи. Люди покинули усе й перебралися на нове місце, де нікого не знають. Вирішити проблему соціальної та психологічної адаптації мала б державна цільова програма. Самі ж переселенці розповідають, що від держави отримали не багато.
- Немає жодної організації, яка б нас об’єднувала. Спершу намагались шукати один одного через державні структури, але там у наданні інформації нам відмовили, аргументуючи законом про нерозголошення особистих даних, -розповідає Оксана Ліхтіна. - Кажуть, що у Тернопільській області проживає більше двох тисяч вимушених переселенців, проте наше спільнота нараховує не більше ста. Прикро, що є люди, які не мають можливості поспілкуватись про буденні проблеми, про труднощі, які виникають під час адаптації.
Оксана Ліхтіна разом з чоловіком та двома дітьми проживає у Тернополі півтора року. Каже, що люди тут добрі, чуйні до чужого горя.
- Ми не вимагаємо фінансової допомоги, склавши руки. Щодня намагаємось налагоджувати зв’язки, шукаємо додаткові джерела заробітку, хоч це й важко. Важко, насамперед, в психологічному плані. У рідному Луганську наша сім’я проживала у власному будинку. За освітою я дизайнер, займалась власною справою. Одного дня, під час бойових дій, поспіхом збираючи речі, нам довелось покинути рідний дім з пустими руками. Усе, над чим працювали впродовж життя забрала війна. Дякувати Богу, у Тернополі нас прихистив католицький священник.
Сьогодні Оксана з рідними мешкає в будинку, в якому, проживає 13 людей. Орендувати житло за теперішню зарплату практично неможливо, та й роботу не так вже й легко знайти. Попри проблеми з майном, людям бракує поінформованості. У переселенців часто виникають запитання юридичного та медичного характеру.
- Часто у нас виникають запитання по законодавству, періодично потрібна консультація щодо медикаментів, можливо, держава виділяє безкоштовні препарати. Серед переселенців є літні люди, яким значно важче зорієнтуватись на новому місці. Трапляється, коли їм просто немає з ким поговорити, багато хто не має ні друзів, ні знайомих. Буває, що хтось може обмінятись одягом чи взуттям. Інші пропонують свої послуги, організовують зустрічі. Хотілось би створити портал, де б розміщувалась уся інформація, яка б тримала нас в курсі справ. Проблема полягає в тому, що ми не знаємо до кого звертатись.
Одного разу жінка написала до Міжнародного фонду міграції в м. Київ, де дізналась, що у Тернополі є організація, яка готова надати зимовий одяг для 100 переселенців.
- Про це ніхто не говорить. Такої інформації нам ніхто не повідомляє. Те, що я дізналась у фонді міграції, можна назвати щасливим випадком, так само можна назвати й знайомство з Всеукраїнською благодійною фундацією "Право на захист". Хотілось би більше уваги зі сторони державних установ, хоча б інформаційної.
Сьогоднішня програма спрямована на комунікацію та інтеграцію дітей із внутрішньо переміщених сімей, - розповідає спеціаліст з питань захисту прав людини та взаємодії з громадами благодійної фундації «Право на захист» Христина Біла. – Приємно, що окрім дітей, активну участь у наших заходах беруть і батьки. Людям необхідне спілкування та підтримка, тому подібні зустрічі будуть відбуватись періодично. В організації ігротеки нам допомагали волонтери громадської організації "Молодіжний центр розвитку "МІСТ". Це був один із трьох запланованих заходів в рамках пізнавального кіноклубу для дітей. Наступні два пройдуть для дітей інших вікових категорій.
Деталі по тел. 098-491-14-51
Оксана Божко
Моя газета
На Тернопільщині конфіскували контрафакту на півмільйона гривень
Четвер, 26 листопада 2015, 08:25
Оперативними підрозділами Головного управління ДФС у Тернопільській області здійснюються заходи, спрямовані на витіснення з обігу незаконно виготовленої продукції, яка становить загрозу для життя та здоров’я людей, в першу чергу це підакцизні товари - алкогольні напої, тютюнові вироби, паливно-мастильні матеріали.
Одним із покарань, встановлених законом за кримінальні та адміністративні правопорушення у сфері обігу підакцизних товарів, є їх конфіскація на підставі рішення суду. Також законом передбачено конфіскацію й обладнання, на якому виготовлявся фальсифікат.
На сьогоднішній день за результатами розгляду справ про кримінальні та адміністративні правопорушення судами прийняті рішення про конфіскацію підакцизної продукції, яка перебувала в незаконному обігу, на загальну суму понад 500 тис. гривень.
Відділ комунікацій
Головного управління ДФС у Тернопільській області
Підприємець на шкільній лаві
Четвер, 26 листопада 2015, 08:16
До податкової інспекції часто звертаються із запитанням: чи може фізична особа, якій лише 16 років, бути зареєстрована підприємцем і провадити бізнес?
Як зазначив начальник відділу комунікацій Тернопільської ОДПІ Василь Карпа, відповідь знаходимо у Цивільному кодексі України, стаття 35 якого гласить, що повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатись підприємницькою діяльністю.
Однак, це можливо лише за наявності письмової згоди батьків, усиновлювачів чи піклувальників. Тільки в такому разі молода особа може бути зареєстрована як підприємець і, зважаючи на це – набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.
Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області
Чи можна торгувати алкогольною продукцією через інтернет-магазини?
Четвер, 26 листопада 2015, 08:14
Ні, не можна. Для початку слід зауважити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі під час продажу товарів через мережу Інтернет мають обов’язок видати розрахунковий документ. Щоб не порушити вимоги п.2 ст.3 Закону України про РРО, інтернет-продавець повинен забезпечити доставку покупцю кур’єром раніше роздрукованого фіскального касового чека разом із придбаним товаром.
Але тут не слід забувати і про Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, які затверджені Постановою КМУ №854 від 30.07.96 р. Відповідно до вказаного документа суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями санітарними, технічними, протипожежними та іншими нормами, а також можливість використання РРО під час здійснення розрахунків.
Тож, торгівля алкогольними напоями повинна проходити не всупереч Правилам №854, які передбачають наявність відповідних торговельних та складських приміщень, для здійснення реалізації алкогольної продукції, а тому, суб’єкт господарювання не вправі торгувати вищезазначеною продукцією через інтернет-магазин.
Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області
Тернопільських школярів залучають до Олімпійського руху
Середа, 25 листопада 2015, 15:19
Україна візьме участь в Олімпіаді-2016. Підпис головного олімпійця країни - Сергія Бубки, засвідчує те, що національна команда братиме участь у найголовніших стартах чотириріччя. Наразі триває ліцензійний відбір на участь в Олімпіаді, який завершиться на початку літа наступного року. До речі, цьогоріч Національному Олімпійського Комітету виповнюється 25 років!
Поки Україна ретельно готується до участі у міжнародних спортивних іграх, майбутні олімпійці нашого міста активно підтримують командний дух разом із Тернопільським міським центром фізичного здоров’я населення.
Спортивного азарту та правилам командної гри тернопільських спортсменів навчають на спеціалізованих майстер-класах. Такі заходи заплановані для усіх учнів початкових класів. Впродовж року фахівці центру фізичного здоров’я населення провели для молодих спортсменів десятки різноманітних майстер-класів та тематичних заходів. У жовтні - листопаді 2015 року виховували молоде покоління олімпійців на майстер-класі для дітей «Твоя перша Олімпійська пам’ятка», що відбувся на універсальних спортивних майданчиках по вул. Вербицького та Старий Ринок, а також серед учнів 3-х та 4-х класів ЗОШ №9.
Під час заходу учасники ознайомились з усіма видами спорту, проявляли свої знання під час вікторини, виготовляли закладку «Олімпійське Лелеченя» та отримали на згадку власноруч виготовлений свій перший «Олімпійський путівник». Діти з цікавістю та захопленням здобули цінні знання, які у майбутньому можуть допомогти їм у досягненні власного «Олімпу». А поки діти вивчають ази спортивних ігор, наші співвітчизники долають нові вершини.
За роки Незалежності українськими атлетами на Олімпійських іграх завойовано:
Ліллехаммер-1994 – 1 золоту та 1 бронзову нагороди;
Атланта-1996 – 9 золотих, 2 срібні та 12 бронзових нагород;
Нагано-1998 – 1 срібну нагороду;
Сідней-2000 – 3 золоті, 10 срібних та 10 бронзових нагород;
Солт-Лейк-Сіті – 2002 - нагород не здобуто;
Афіни-2004 – 8 золотих, 5 срібних та 9 бронзових нагород;
Турин-2006 – 2 бронзові нагороди;
Пекін-2008 - 7 золотих, 5 срібних та 15 бронзових нагород;
Ванкувер-2010 – нагород не здобуто;
Лондон-2012 - 6 золотих, 5 срібних та 9 бронзових нагород
Сочі-2014 – 1 золоту та 1 бронзову нагороди.
Віримо, що незабаром тернопільські спортсмени прославлятимуть наш край на Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро.
Фахівці центру фізичного здоров’я населення закликають педагогів залучати учнів шкіл до запланованих заходів.
Шановні вчителі! Якщо Вас цікавить проведення такого заходу, звертайтесь в Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення за телефоном 51-16-35 і «Олімпійський путівник» завітає і до ваших учнів!
Більше статтей...
Сторінка 1425 з 1615
«ПочатокПопередня1421142214231424142514261427142814291430НаступнаКінець»