images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


В Україні запустили ресурс, де за донат на ЗСУ можна замовити напис на снаряді для росіян

Середа, 27 липня 2022, 10:37

В Україні запустили стартап, де за донат в підтримку ЗСУ можна замовити напис на снаряді, бомбі чи ракеті, яку випустять по російських військових.

Сервіс RevengeFor.com впровадили за підтримки благодійного фонду "Повернись живим" та порталу "Мілітарний", повідомив засновник фірми-розробника Назар Гулик.

Його основна цільова аудиторія – іноземці.

"Іншими словами – метавсесвіт, де пан з Бельгії може в’ї…ти по русні ракетою з дивану чи бару в селі під Брюсселем", – пише Назар Гулик.

Помста за МH17

Розмір донатів, за які можна замовити напис, стартує від 500$.

"Яка причина вашого бажання помститися Росії? Зруйновані людські життя і розбиті мрії? Десятиліття окупації та розстріляні революції? Рукотворний голод і глобальні штучні катастрофи? Допоможіть українським солдатам покарати Росію за все", – йдеться на сторінці стартапу.

На боєприпасах можна написати як побажання, пов'язані з кривавими діями Росії, так і "передати" повідомлення іншим людям, зокрема, привітати когось з днем народження.

Написи, які ображають українців, або якийсь інший народ, або расу неприпустимі. Якщо текст напису не відповідатиме правилам, замовлення не виконають і гроші не повернуть, а перерахують їх на допомогу

ЗСУ.

Яна Осадчажурналіст

 

Справу волонтерів-шахраїв, які привласнили кілька мільйонів гривень, слідчі Тернополя скерували до суду.

Середа, 27 липня 2022, 10:12

Близько двох мільйонів гривень заробила на війні родина з Лановеччини. Два брати, прикриваючись раніше створеною благодійною організацією, почали збір коштів для потреб Збройних Сил України. Пожертви приймали як у гривнях, так і іноземній валюті. Оголошення про допомогу армії організатор розмістив у соцмережах.

Псевдоволонтер стверджував, що усі зібрані кошти йдуть на потреби захисників – він розповідав про купівлю автомобілів, спецспорядження та інших необхідних речей бійцям. Проте люди зауважили, що родина за час війни придбала для власного користування кілька іномарок та побутову техніку.

До незаконного збагачення родина залучила знайомих. На картку дружини організатора перекидалися гроші, які надходили від людей. У ході слідства стало відомо, що "волонтери" витрачали кошти на свої потреби, купували валюту, коштовності, дорогі мобільні телефони та елітні позашляховики.

Досудове розслідування завершилося. Брати та дружина одного із них постануть перед судом згідно із  ч. 3 ст. 201-2 (використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку, вчинене у великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


Троє дітей стали жертвами крадія. Борщівські поліцейські оперативно затримали зловмисника

Середа, 27 липня 2022, 10:11

До співробітників відділення поліції №1 міста Борщова надійшли заяви від  трьох батьків – жителів села Озеряни, у чиїх дітей невідома особа викрала особисті речі. Дівчинка втратила мобільний телефон, один хлопчик – рюкзак, інший– велосипед. Усі школярі перебували в таборі, організованому при місцевому храмі.

Оперативно відреагувавши на повідомлення, правоохоронці швидко встановили та розшукали зловмисника. Ним виявися 44-річний житель села Підзамочок Бучацької громади. Як з’ясувалося, зловмисник добирався на роботу і помітив біля церкви в Озерянах дітей. Вирішив зайти – подивитися.

Зі слів очевидців, зловмисник заходив до церкви, навіть на службі стояв, а потім непомітно зник. Діти, збираючись додому, виявили, що пропали їхні речі.

Поліцейські затримали зловмисника у сусідньому населеному пункті. У нього вилучили все накрадене. Загальна вартість – понад десять тисяч гривень.

Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 4 статті 185 (крадіжка, скоєна в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу. Вирішується питання про оголошення підозри та обрання запобіжного заходу.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

Для жителів Тернопільщини покупки в інтернеті закінчилися відкритими кримінальними провадження.

Середа, 27 липня 2022, 10:01

Афери пов’язані з покупками товару в мережі-Інтернет один й найпоширеніших видів майнових злочинів. Більша частина потерпілих втрачали заощадження саме через свою безпечність, адже громадяни здійснювали повну передоплату не переконавшись в достовірності розміщеній інформації.

Двоє мешканців Чортківського району переказали кошти за бажане майно, якого так й не отримали. Спершу вони знаходили на сайтах дописи про продаж актуального їм майна за помірною ціною. Продавці просили повну передоплату, після чого обіцяли надіслати товар службою доставки. Однак, як тільки кошти надходили на їх рахунки, вони видаляли публікації та вимикали телефон. Один з потерпілих втратив  8000 гривень за купівлю дров, а інший майже 3660 гривень за велосипед.

За даними фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження відповідно до частини 1 статті 190 ККУ.

Зазвичай шахраї застосовують такі методи:

1. 100% передоплата. Перед відправкою продавець просить заплатити повну вартість або аванс. Отримавши гроші, зникає, блокує номер, не відповідає на особисті повідомлення або відразу видаляє аккаунт.

2. Дуже дешева вартість. Основна особливість, за якою можна розпізнати і заблокувати шахрая.

Вберегтися від шахрайства можна, дотримуючись кількох простих правил: 
•    Завжди перевіряйте інформацію про покупця/продавця. Простий спосіб - ввести дані і номери телефонів в рядок пошуку в будь-якому пошуковому ресурсі і перевірити, чи є відгуки в мережі.
•    Ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам дані своїх карток (паролі, дані з SMS-повідомлень, які приходять на ваш номер).
•    Не розголошуйте реквізити картки.
•    Вас просять провести будь-які дії з карткою в банкоматі, щоб підтвердити зарахування коштів? Не піддавайтеся на вмовляння!
•    Не відправляйте передоплату, не перевіривши дату реєстрації аккаунта на ресурсі. 
•    Обов'язково перевіряйте номер телефону. Зазначений в оголошенні може відрізнятися від того, з якого вам будуть передзвонювати.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


Внесено зміни у Програму забезпечення обороноздатності військових формувань Тернопільської громади

Середа, 27 липня 2022, 09:57

27 липня на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради внесено зміни у «Програму забезпечення обороноздатності військових формувань Тернопільського гарнізону та військового призову Тернопільської міської територіальної громади на 2022 рік».

Так, згідно з рішенням, передбачено включення до Програми учасників, зокрема, добровольчих формувань територіальної громади, а  також в межах реалізації цієї Програми – виділення грошових коштів для надання матеріальної допомоги з метою забезпечення належного функціонування добровольчих формувань.

Як пояснює міський голова Тернополя Сергій Надал, дане рішення пов’язане з тим, що під час воєнного стану добровольчі формування несуть службу на окремих об’єктах інфраструктури міста - спільно з поліцією вони забезпечують охорону правопорядку. Відтак, у добровольчих формувань є окремі потреби, зокрема, це придбання паливно-мастильних матеріалів, закупівля обладнання, інвентарю, інших речей, що критично необхідні зараз з метою охорони об’єктів та обороноздатності.

Нагадаємо, Програма забезпечення обороноздатності військових формувань Тернопільського гарнізону, добровольчих формувань Тернопільської міської територіальної громади та військового призову Тернопільської міської територіальної громади на 2022 рік розроблена та спрямована для підтримки обороноздатності військових формувань та підрозділів Громади, ДФТГ на належному рівні, необхідному для виконання завдань за призначенням в 2022 році.

 

Сторінка 605 з 1430

«ПочатокПопередня601602603604605606607608609610НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер