images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

З турботою про дитину

Понеділок, 08 червня 2015, 10:35

dОбласний марафон під такою назвою відбувся сьогодні, 2 червня, в обласній філармонії. Захід присвячений Міжнародному Дню захисту дітей. Участь у марафоні взяли голова ОДА Степан Барна та заступник голови обласної ради Олег Боберський. 

У марафоні взяли участь діти-сироти та діти, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції. Концерт їм подарували вихованці Центру творчості дітей та юнацтва. У програмі також була урочиста частина, де дітям вручили святкові подарунки, та проведення майстер-класів.

Фото Володимира Явнича

obl-rada.te.ua

d1d2d3d4


 

У Тернополі триває заміна світлофорів

Понеділок, 08 червня 2015, 10:32

Уже четвертий рік поспіль у Тернополі триває заміна старих світлофорів на нові, енергоекономні, які оснащені світлодіодними лампами. Минулого року замінили більше двадцяти світлофорів, цього року заплановано оновити загалом 26.

«Наразі замінено дев’ять світлофорів на перехресті вул. Б.Хмельницького – вул. В.Чорновола, вул. Бродівська - вул. Лук’яновича, вул. Живова (школа №24), вул. Будного - вул. Лучаківського, вул. Тарнавського - Київська, вул. М.Кривоноса – вул. Макаренка, вул. 15 Квітня - вул. Київська, вул. Слівенська - вул. Бандери - вул. Коновальця та в районі школи №2, - розповідає міський голова Сергій Надал. – До кінця року працівники комунального підприємства замінять ще 17 світлофорів на нові».

Зазначимо, що цього року у місті також заплановано провести капітальний ремонт елементів зовнішнього вуличного освітлення на 21 вулиці, тобто замінити лінії, обладнати енергоекономні елементи освітлення і т.д.

 

Субсидії: чи потрібні вони?

Понеділок, 08 червня 2015, 09:36

Наші урядовці в останні місяця докладали неабияких зусиль, рекламуючи запропоноване Кабміном підвищення комунальних тарифів і систему компенсуючих субсидій для тих, для кого ці тарифи виявилися непідйомними. Але насправді, як свідчить аналіз «Дзеркала тижня», конструкція, придумана Кабміном, є нічим іншим, як корупційною схемою, покликаною замаскувати майже повне збереження статус-кво. Вона не лише не приведе до помітного збільшення платежів населення, а й спровокує масову корупцію на побутовому рівні, додатковий відхід доходів у «тінь» і марнотратність, пише Моя газета

111931

Привертає до себе увагу те, що реклама пропонованої системи тарифів і субсидій у ЗМІ зводиться до розповідей про те, як легко стало одержувати субсидію: кинути в поштову скриньку заповнений бланк заяви і декларацію на одну сторінку – і все, користуйся. І при цьому жодної конкретики ні в процедурах сплати з урахуванням субсидії, ні в методиці розподілу субсидії, адресованої домогосподарству, між різними постачальниками (води, газу, тепла, електроенергії), ні, нарешті, у тому, а що, власне, мається на увазі під домогосподарством.

 

Ніхто з тих, хто розхвалює систему субсидій, ані слова не сказав про те, який економічний ефект очікується від її запровадження і які ризики з нею пов’язані. Тобто нам розхвалюють обгортку й жодного слова не кажуть про те, що усередині. Це класична поведінка несумлінного продавця, який хоче всучити те, що покупцеві зовсім не потрібно.

Давайте на хвилинку задумаємося: а що такого нового привнесуть субсидії конкретно в наше життя і життя всієї України?

Передовсім, як зазначено в урядовому повідомленні, на субсидії буде витрачено аж 24,5 мільярда гривень (!).

24,5 мільярда гривень – за нинішнім курсом – це близько мільярда доларів. Багато це чи мало? Дуже багато! Увесь оборонний бюджет на 2015 рік становить 90 мільярдів гривень. Тож виходить, що на субсидії готові витратити мало не третину витрат на оборону. Недавній транш МВФ становив п’ять мільярдів доларів. Отже, п’яту частину цього «з’їдять» субсидії…

Оскільки народ у нас переважно бідний, тож якась система захисту для тих, хто не зможе платити за новими тарифами, звісно, повинна бути. І в уряді наївно вірять, що заявки на отримання субсидій подадуть лише найбідніші. А ті, хто здатний тягнути комунального воза самостійно, робитимуть це без допомоги держави…

Ага, аякже! Реалії нашого «свідомого» суспільства такі, що якраз значна частина тих людей, які цілком здатні оплачувати «комуналку» самостійно, з чистою совістю подасть на субсидію.

47237318

Невже в уряді цього не розуміють? Розуміють, але ж йдеться не стільки про турботу про бідних, скільки про «допомогу» для багатих. Однак про це трішки нижче. А зараз зосередимося на іншому аспекті.

Отож субсидії надаватимуть, виходячи з декларованого членами родини, що зареєстровані на певній житловій площі, сукупного доходу за останні півроку. Хто подасть неправдиві дані, того обіцяють штрафувати… З тими, хто одержує «білі» доходи, тобто такі, з яких вони платять податки і соціальні внески, усе зрозуміло. Скільки одержали, стільки й задекларують (а якщо обдурять державу, вона їх покарає). Але ті, які «по-білому» одержують лише «мінімалку», а решту (і то набагато більшу!) у конверті, задекларують лише «мінімалку». І, як наслідок, матимуть право на чималу субсидію! При цьому держава не матиме змоги їх покарати за неправдиві відомості. Бо цю «конвертовану» решту – піди перевір…

 

Дивіться, у що це виливається в конкретних цифрах. «Високий замок» наводить такий приклад: візьмемо дві родини. Перша – чоловік і жінка працюють «по-білому», одержують на двох десять тисяч гривень, повнолітня дитина не працює і не вчиться (це вже не перешкода для субсидії, тільки на цю дитину рахують не нуль доходів, а 1218 гривень «мінімалки»). За новим порядком, вартість місячної «комуналки» для такої родини становитиме не більше 23,84% її сукупного місячного доходу (тобто не більше 2674,37 грн.). В іншій такій же родині чоловік і жінка заробляють так само, ось тільки «по-білому» – лише мінімальні зарплати. А решту – в конверті. Для такої родини вартість місячної «комуналки» – не більше 7,76% її сукупного місячного доходу (тобто не більше 283,55 грн.). Припустимо, що обидві родини живуть у стандартних квартирах, і в прописані норми споживання вкладаються. Припустимо також, що взимку обом родинам набігло за місяць за всю «комуналку» по 1200 грн. Перша, «біла» родина, заплатить усю суму, бо субсидії не матиме. Зате друга родина, та, що більшу частину доходів одержує у конвертах, заплатить лише 283,55 грн. А решту суми, 916,45 грн. – це субсидія. При цьому реальний дохід обох родин – однаковий! І де ж справедливість?

Отож перший негатив – людина, яка чесно працює і заробляє чесну «білу» зарплату (тобто не в конверті) в очах держави стає таким собі «лохом», на якого можна повісити витрати, пов’язані з наданням субсидій для тих, які заробляють нечесно (в конвертах). Як результат, в Україні зростатиме кількість зарплат, переведених «в конверти», щоб мінімізувати не лише податки, а й комунальні платежі.

Наступне: є ще така річ, як економія споживання. Запитаєте, яке вона має відношення до субсидій? А безпосереднє. Річ у тім, що субсидії ніяк не стимулюють енергозбереження. Навпаки, людина, яка точно знає, що, незалежно від споживання, платитиме ту саму суму – 15% від доходів (якщо комунальні платежі сумарно перевищують 15% чистого доходу, то все перевищення покривається субсидією – А.С.), зовсім не буде схильна заощаджувати. У неї не буде стимулу вимикати світло, виходячи з кімнати, приймати короткий душ, утеплювати на зиму вікна та вчасно ремонтувати бачок, що протікає. Не сумніваюся в тому, що споживання, не контрольоване вартістю послуг, зростатиме, а не падатиме.

Ще одна особливість системи субсидування, якою Кабмін намірився ощасливити Україну, – це величезна кількість субсидій, що потребують призначення, розрахунку, поштової обробки та усього іншого, що називається адмініструванням. Міністр соціальної політики повідомив, що, за розрахунками міністерства, субсидія знадобиться 4 млн домогосподарств. Якщо на обробку кожних десяти заявок буде витрачено годину часу, то треба буде 400 тис. людино-годин, або повний робочий рік, для приблизно 250 осіб. Пан Розенко, очевидно, краще від мене уявляє, як працюють його підлеглі, тому він повідомив, що вже зарезервував 3000 робочих місць для тих, хто займатиметься субсидіями. Відомий принцип «значущість начальника приростає кількістю його підлеглих» – у дії!

Однак й це ще не все. Ще треба буде регулярно перевіряти правильність декларацій кожного (!) з 4 млн одержувачів субсидій. Наприклад, перевіряти, чи правильно, що доходи колишнього чоловіка, зареєстрованого у квартирі, виключаються при розрахунку субсидії? А такі перевірки – це довідки, запити в ЖЕК і Пенсійний фонд, опитування сусідів тощо. Якось не дуже схоже на дерегуляцію, про яку нам стільки розповідали у високих чиновницьких кабінетах, правда? А скільки в цьому процесі буде вимагатися, пропонуватися і вручатися хабарів?!

Як стверджує закон Паркінсона, контора чисельністю 300 осіб у змозі повністю завантажити роботою сама себе. Мегаконтора в 3000 людей поставить на вуха всю країну. Що цей монстр робитиме та у скільки обійдеться його функціонування? Хтось це підраховував? Чи не доведеться для цієї діяльності запроваджувати спеціальний пункт при підрахунку ВВП – виробництво субсидій. Інші країни виробляють товари й послуги, а ми – субсидії?

63226081-1B75-488B-B823-76D8CF0521E8_w640_s

На жаль, і це ще не все. Повернемося до обіцяної вище «допомоги для багатих». А для цього спробуймо відповісти на запитання, кому ця система вигідна? Куди підуть гроші, які виділяються на субсидії? Відповідь очевидна: «Нафтогазу», «обленерго» та іншим «водоканалам». Тобто ці субсидії лише на словах виділяються населенню! Насправді вони виділяються монополістам і є прямим їх фінансуванням! У такий спосіб побудована система субсидій дає змогу призначити будь-які тарифи, аж до тарифу, за якого на субсидію матимуть право безпосередньо претендувати Ахметов, Коломойський і Порошенко. Прості люди, закриті стелею 15%, цього й не помітять, і гігантські, нічим не обмежені суми підуть прямо «своім парням» під фіговим листком підтримки населення!

Зрештою, де це бачено, люди добрі, щоб субсидії давали без будь-якого контролю просто за заявою, у якій написано: «Я хочу!». Але у тому ж і справа, що для Кабміну несуттєво, чи має людина право на субсидію. Адже грошей вона, ця людина, все одно не побачить. А от її заява дуже потрібна. Вона дає уряду право вийняти з бюджету чергову суму й відправити її за «правильною» адресою! І при цьому МВФ теж задоволений! Тарифи начебто підвищуються, дотації «Нафтогазу» та іншим з бюджету нібито не виділяються! Якщо це не корупційна схема на рівні цілої держави, то що це таке?

Уряд Яценюка, запустивши субсидіювання, дуже майстерно вирішив убити відразу двох зайців. По-перше, МВФ вимагав підвищення тарифів. А по-друге, наприкінці жовтня в Україні мають відбутися важливі місцеві вибори. Як зробити так, щоб і людей не розізлити підвищеними тарифами напередодні виборів, і щоб при цьому МВФ залишився задоволеним? Дуже просто, – сказали в уряді. З одного боку, підвищимо тарифи – і тоді МВФ в ділі. З другого – запровадимо субсидії, щоб люди думали про те, як ми гарно про них дбаємо.

Можна ще багато чого писати на цю тему, але зараз не час для роздумів, адже нові тарифи вже діють і тому, хочеться цього комусь чи ні, а таки мусимо подбати про субсидії. То що ж потрібно для їх отримання?

B02F9346-F6E1-4154-994C-4BB0D017DEE3_w640_r1_s_cx0_cy11_cw0

Основні положення постанови про надання субсидій

– призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів, які будуть суттєво спрощені у порівнянні з тими, що були раніше, – заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб);

 

– запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником (при цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій);

 

– кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії;

 

– підприємства, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення мають забезпечити виготовлення бланків заяви та декларації і доставку їх до споживачів разом з рахунками на оплату послуг;

 

– запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше;

 

– встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін);

 

– всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення;

 

– інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служи та Пенсійного фонду (при цьому, заборонятиметься вимагати від заявників інші документи, ніж передбачені Положенням про призначення житлових субсидій);

 

– якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі;

 

– надаватиметься право на оформлення субсидій особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

Що ще тернополянам необхідно знати про субсидії

  1. Час та результати очікування

Терміни розгляду питання про надання субсидії – 10 днів після отримання заяви та відомостей. Після цього проводяться розрахунки про результати яких повідомляється заявник. Тоді ж і вирішують, чи буде призначена житлова субсидія та у якому розмірі.

2. Як самостійно розрахувати субсидію

Тернопільські сім’ї самі зможуть розрахувати орієнтовний розмір субсидії. Але остаточне рішення про те, чи споживач має на це право і яку суму йому призначать, прийматиме місцевий орган соцзахисту населення.

У Мінсоцполітики розробили спеціальний калькулятор для орієнтовного розрахунку суми субсидії. Для цього потрібно вказати лише три цифри:

1) чисельність зареєстрованих у квартирі (будинку) осіб;

2) дохід всіх осіб, які проживають в оселі за місяць;

3) сума нарахувань за житлово-комунальні послуги.

Система автоматично розрахує, чи має споживач право на субсидію, вкаже її орієнтовний обсяг та порекомендує звертатися за оформленням. Або ж навпаки – вкаже, що не має права на пільги.

Як попереджають розробники калькулятора, всі розрахунки є попередніми та не охоплюють усі критерії, що враховуються при призначенні субсидії. Для остаточного визначення права на отримання субсидії рекомендують звернутися до місцевого органу соцзахисту населення.

Знайти калькулятор субсидій можна за цієї Інтернет-адресою: http://www.kmu.gov.ua/control/calculator

34556_1

  1. Кого вносити в декларацію?

Субсидію розраховують за кількістю зареєстрованих у житловому приміщенні. Відповідно, їм і нараховують плату за послуги. Якщо ж обсяг споживання послуг вимірюють за індивідуальним засобом обліку, то субсидію рахують виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень органів виконавчої влади. Тобто, у декларації зазначають інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).

 

  1. Захист даних та майна

На запит органу соціального захисту населення ДФС надає інформацію про доходи громадян. При цьому надання будь-якої інформації до ДФС не передбачено.

 

  1. За пропискою чи фактичним проживанням?

Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. При заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб. Житлова субсидія призначається за місцем реєстрації.

  1. Заробіток та майбутнє. Чи можна відмовитись від субсидії?

Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з заявою про відмову від участі в програмі житлових субсидій.

  1. Як порахувати суму, яку потрібно зазначити

Для призначення субсидії враховуватимуться доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік.

 

  1. Як декларувати свої доходи підприємцю?

Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. За відсутності цих даних – на підставі Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності протягом календарного року.

Як тернополяни зможуть оформити житлову субсидію

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані поштою. У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються сільськими і селищними радами.

 

Підготував Адам Стрижнюк

 

Благодійний фонд «Подоляни» допомагає потребуючим не перший рік

П'ятниця, 05 червня 2015, 05:16

Благодійній організації виповнилося сім років і добрих справ на її рахунку вже чимало: допомога тяжкохворим дітям, дітям-інвалідам, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, дітям-сиротам,проведення соціальних, культурних, мистецьких та спортивних акцій і заходів.

Завдяки благодійному фонду «Подоляни» було реалізовано проект «Пінзель – мистецька спадщина нащадкам» і тепер тернополяни та гості міста мають можливість познайомитися з роботами нашого земляка, великого скульптора Г.Пінзеля, що експонуються в окремій оновленій виставковій залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

За сприяння благодійного фонду відбулась виставка робіт та презентація мистецького альбому Романа Романишина, художника, чиї роботи знані на весь світ та побували у  найвідоміших виставкових галереях  Норвегії, Німеччини, Швеції, США, Нідерландах, Великої Британії, Японії та  Бельгії.

Допомога тернопільським лікарням медичним обладнанням, спеціалізованими меблями, інвалідними візками та функціональними ліжками, допомога у проведенні ремонтних робіт також є складовою діяльності благодійного фонду. Для ортопедичного відділення Тернопільської обласної дитячої лікарні було придбано спеціальні високотехнологічні окуляри, що дозволяють більш якісно проводити операції діткам з Тернополя та області.

Події останніх років не пройшли осторонь благодійного фонду «Подоляни», тож підтримка Майдану, а згодом і українських захисників – вояків АТО стали пріоритетними в діяльності організації. Задля допомоги бійцям було організовано ряд благодійних акцій, ярмарок, концертів та фестиваль «Україна Єдина». На виручені кошти було придбано і передано на передову спеціальну техніку (бензопили та генератори), термобілизну, одяг, медикаменти та продукти на загальну суму 123 тис. грн.

Допомогу отримали батальйони «Айдар», «Збруч», «Тернопіль», батальйон Добровольчого Українського Корпусу «Правого Сектора».

Для дітей переселенців зі Сходу та дітей, що приїздили гостювати на Тернопільщину з Луганської та Донецької областей благодійним фондом «Подоляни» було організовано відпочинок та пригощання в закладах ТРЦ «Подоляни». Дітки-сироти з Новоайдарівського дитячого будинку-інтернату отримали допомогу (іграшки, одяг, взуття) та солодкі подарунки до різдвяних та великодніх свят.

«Ми щиро вдячні всім нашим відвідувачам, людям доброї волі за допомогу», - говорить президент благодійного фонду «Подоляни» дружина відомого тернопільського бізнесмена Василя Чубака  Тетяна. «Вдячні нашим партнерам, які допомагають нам у проведенні акцій, допомагають передавати допомогу на фронт до бійців. Ми співпрацюємо з різними організаціями, це  волонтерський рух «Руслан», логістичний центр об’єднання заради громади «Ядро», ГО «Воля», Правий сектор та інші. Ми розуміємо в який час ми живемо і тому намагаємось якнайбільше допомоги спрямовувати на фронт. Використовуємо для цього кожну можливість. Нещодавно в «Подолянах» відбувався показ мод, приїздила до нас Роксолана Богуцька і, як ми  і обіцяли, половина коштів від проданих квитків пішла на закупку медикаментів для бійців АТО.

Водночас ми допомагаємо дітям-інвалідам і діткам, позбавленим батьківської ласки. На жаль, ця страшна війна приносить все нові жертви і забирає в дітей батьків і їхнє дитинство. Для таких діток ми спільно з ТОДА організували святково-розважальну програму 2 червня. Діти переглянули мультфільм у кінотеатрі Сінема Сіті, пограли у боулінг, відвідали дитячі атракціони. А також спеціально для цих 300 діток, які приїхали з усієї Тернопільської області майстри з кондитерської «Цукерка» підготували солодкий  сюрприз – 30-ти кілограмовий торт!»

Святкування дня народження благодійного фонду відбудеться 7 червня о 12:00 в холі ТРЦ «Подоляни». На свято запрошені вихованці Петриківського дитячого будинку, якими постійно опікується благодійна організація, дітки з синдромом Дауна, організація родин дітей-інвалідів «Дитина» та інші друзі благодійного фонду.

 

На фестивалі «Файне Місто» облаштують кілька спортивних майданчиків

Четвер, 04 червня 2015, 06:51

Кілька спортивних майданчиків встановлять на фестивальній території “Файного Міста”. Там можна буде взяти участь у турнірі з стрітболу, тейбл боулдерінгу та мікрофутболу, пише сайт Культурно.

Усі майданчики будуть у вільному доступі та працюватимуть три фестивальних дні.

Цього року ми готові потішити відвідувачів фестивалю не тільки якісною музикою улюблених гуртів, а також забезпечимо їх комфортним наметовим містечком та запропонуємо безліч спортивних розваг. Відтак, на ігрових майданчиках усі охочі зможуть спробувати свої сили у такому доволі новому виді спорту, який називається  «Тейбл боулдерінг». Також можна буде навчитись грати у мікрофутбол та стати переможцем у стрітболі, — прокоментували організатори фестивалю.

Нагадаємо, що окрім цього на відвідувачів «Файного Міста» чекає фестивальний салон краси, де можна зробити біотату, пірсінг чи пофарбувати волосся. Також буде велопрокат роверів та handmade-зона.

Довідка:

Стрітбол (від англ. street “вулиця” і англ. ball “м’яч”) — спортивна командна гра з м’ячем.Баскетбол 3х3.
Стрітбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах. У гру грають 2 команди. Кількість гравців команди може змінюватись. Зазвичай в командах по 3 гравці (класичний стрітбол). Гра може проходити “на одне кільце” (при цьому команда перед забиванням м’яча в кільце мусить “вивести” його за трьох-очкову лінію).фестиваль файне місто стрітбол

 

 

Тейбл Боулдерінг (boulder – “валун”, англ.) – Відносно новий вид спорту, варіант класичного боулдерінгу (лазіння по валунах). Тільки у тейбл боулдерінуг завдання спрощується: замість карабкання по кам’яних брилах вам потрібно буде “здолати” простий стіл для пікніка. Здавалося б, нічого складного, але це тільки на перший погляд. Спробуйте пройти кілька кіл, ні разу не зачепивши чорний мат, і ви відчуєте себе справжнім скелелазом. Бали не надаються, якщо ви все ж торкнулися підлоги будь-якою частиною тіла. Кожному учаснику турніру дається часовий ліміт – 2 хвилини, за які потрібно пройти якомога більше кіл. По закінченню цього терміну підраховується сума балів, яка залежить від складності кіл і їх загальної кількості.
15955-r1w700h450zc3

Юка (мікрофутбол) – різновид вуличного футболу, місцем народження якого є Київ !! Автор називає його “мікрофутбол”. Суть гри полягає в тому, щоб з-за меж “зони” потрапити м’ячем у “юку” (предмет циліндичної форми) і збити її. Переможцем стає та команда, яка за відведений час більше число раз з-за меж зони потрапить в “юку”.

172Xi3t6YLg


 

Обрали кращий проект пам’ятника героям «Небесної сотні»

Середа, 03 червня 2015, 08:32

Спеціальна комісія обрала кращий проект пам’ятника «Небесній сотні», який буде споруджений на площі Героїв Євромайдану. Переможцем стала робота скульптора, Заслуженого художника України Романа Вільгушинського та Заслуженого архітектора України Івана Жовнича. Далі проект буде винесений на обговорення художньої ради, яка надасть свої пропозиції для доопрацювання.

Висота композиції становитиме 9 м (без постаменту), а сама фігура – майже 3 м. Композиція символізує декоративний вихор, на якому зображена незахищена фігура юнака як невинної жертви та ангел - символ слави Героїв Небесної Сотні.

«Монументальний пам’ятник Героям «Небесної сотні» буде встановлено на площі Героїв Євромайдану, яку цьогоріч ми реконструюємо. Там буде облаштовано підземний паркінг на 100 місць, відпочинкова зона, відремонтовано комунікації та дорогу», - зауважив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Нагадаємо, що 27 квітня був оголошений бліц-конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника Небесній сотні на Площі Героїв Євромайдану в Тернополі, який тривав місяць. Адже перший переможець написав відмову від подальшої участі в конкурсі.

 

До уваги роботодавців Тернополя!

Вівторок, 02 червня 2015, 11:44

28 грудня 2014 року Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі Закон № 77), який набув чинності 1 січня 2015 року. Зазначеним законом внесено ряд змін до нормативно-правових актів, в тому числі до Кодексу законів про працю України.

Відтак, з 1 січня 2015 року фізична особа-підприємець самостійно оформляє договір з найманим працівником. Цей договір складається у двох примірниках, один з яких знаходиться у роботодавця, а другий у — працівника (термін зберігання трудових договорів - 75 років).

Зняття з реєстрації трудових договорів у випадку їх розірвання, які були зареєстровані в службі зайнятості до 01.01.2015, здійснюється в центрі зайнятості. Відповідно до договорів, які були зареєстровані в службі зайнятості та зняті з реєстрації, фізична особа-підприємець вносить запис до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи, а посадова особа центру зайнятості підтверджує особистим підписом записи, внесені фізичною особою до трудової книжки працівника, і засвідчує їх печаткою.

Крім того, повідомляємо, що стаття 50 Закону України “Про зайнятість населення” від 05.07.2012 № 5067-VI щодо обов’язку роботодавців своєчасно та в повному обсязі подавати центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) не зазнала змін і роботодавці зобов'язані виконувати вимоги передбаченої норми закону.

Порядок подання та форму звітності № 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" розміщено на сайті Державної служби зайнятості України (www.dcz.gov.ua).

Державний контроль за додержанням законодавства про зайнятість населення здійснює уповноважений орган з реалізації державної політики з питань державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в межах їх повноважень (ст. 52)

За порушення законодавства про зайнятість населення (ст. 53 ЗУ «Про зайнятість») роботодавці несуть відповідальність згідно із законодавством.

 

Державна служба зайнятості пропонує безоплатні соціальні послуги:

1.       Оперативний підбір претендентів на вакантні робочі місця та посади.

2.       Навчання за робітничими професіями (підготовка, препідготовка, підвищення кваліфікації) безробітних на замовлення роботодавців в навчальних закладах та ЦПТО.

2.       Стажування безробітних,  які перебувають на обліку у центрі зайнятості на договірній основі безпосередньо на робочому місці за індивідуальними програмами з урахуванням специфіки Вашого виробництва протягом 1 – 3 місяців за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

3.       Здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням  психодіагностичних методик.

4.       Виплата компенсації юридичним або фізичним особам у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у визначеному законодавством порядку, якщо працевлаштували на створене нове робоче місце за направленням центру зайнятості безробітних, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;

5.       Виплата компенсації суб’єктам малого підприємництва у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у визначеному законодавством порядку, якщо працевлаштували безробітних які перебувають на обліку в центрі зайнятості на новостворені робочі місця в пріоритетних галузях економіки;

6.       Організація ярмарок вакансій на замовлення роботодавця.

7.       Підбір працівників для виконання тимчасових робіт.

8.       Надання комплексу спеціальних послуг у розв’язанні проблеми із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників.

9.       Надання консультацій щодо застосування норм законодавства про працю та зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття, з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

10.     Консультування з використання праці іноземців та осіб без громадянства.

11. Ряд інших соціальних послуг

 

За більш детальною інформацією звертайтесь у відділу взаємодії з роботодавцями Тернопільського міськрайонного центру зайнятості (тел.: 52-71-35, 52-74-52, 23-57-46, 52-44-47).

 

Начальник відділу взаємодії з

роботодавцями Лариса Дмитренко

 

На Театральному майдані відбулось дитяче свято

Вівторок, 02 червня 2015, 09:03

1 червня на Театральному майдані відбувся спортивно-розважальний захід, присвячений до Міжнародного дня захисту дітей «Діти — за мир», пише сайт Культурно

Свято розпочалось концертною програмою, в якій прийняли участь творчі колективи ТНЕУ під керівництвом Бінцаровської Алли та учні Тернопільської обласної школи мистецтв ім. І.Герети під керівництвом завідуючої диригенсько-хорового відділу Купецької Оксани та викладачів класу вокалу Ткачик Христини та Хаварівської Юліани. А танок подарували маленькі дітки колективу народного танцю «Галичанка» під керівництвом Євдокії Загазей.

Хлопці з Тернопільського осередку Міжнародної Федерації Бойового Гопака продемонстрували свою майстерність на показових виступах.

11150764_1619666704986709_4251370284703680159_n1549249_1619666711653375_2193319479400493377_n11257757_1619666854986694_2329433639322035384_n11329858_1619666838320029_4969249872036990227_n

Драйву надали своїми виступами та майстер-класами колективи спортивно-танцювального центру «Fitness House» та Школи вуличного танцю «Nino». Діти та дорослі з захопленням вчилися танцювати.

11258181_1619666721653374_1985394741882530494_n

Між виступами була проведена вікторина з запитаннями від партнера заходу ПП «Колумбус», котрий щедро нагороджував учасників за вірні відповіді.

11355654_1441617579472740_1580465706_n

Під час концерту всі бажаючі брали участь в спортивних естафетах на велосипедах та самокатах. А на «стометрівці» діти змагалися на роликах. Учасники отримали подарунки від ТМ «Ласунка» та видавництва «Школярик».

10990051_1619666631653383_7573037859151442946_n1970620_1619666624986717_7702438515084131936_n11329942_1619666434986736_7271580366872015169_n

З самими маленькими глядачами гралися аніматори Центру свята «Коровай». Діти весело виконували вправи та завдання від Черепашки та Фіксиків.

10653873_1619666418320071_8486563751600444026_n11058268_1619666848320028_9000318620919804716_n11111607_1619666401653406_5697197818238407996_n

На майдані проводились майстер-класи: «Голуби миру» за технікою орігамі, які були випущені в небо на повітряних кульках. З метою привернення уваги дорослих до проблеми збереження миру була виготовлена спільна композиція «Збережіть мир для нас».

11391248_1619666781653368_1133526553750732789_n

А поціновувачам декоративно-прикладного мистецтва було запропоновано виставку і майстер-класи з гончарства та малювання від «Школи ремесел».

11148330_1619666734986706_6497428489624643619_n

Висловлюємо особливу подяку відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ, ведучому заходу Дзюлі Юрію, адміністрації Тернопільської обласної школи мистецтв, Тернопільському осередку Міжнародної Федерації Бойового Гопака, спортивно-танцювальному центру «Fitness House», Школі вуличного танцю «Nino» та Центру свята «Коровай» ЗА ПОДАРОВАНЕ ДІТЯМ СВЯТО!

Дитяче свято відбулось за ініціативи Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту міської ради. ТМ «Ласунка», ПП «Колумбус» та видавництву «Школярик» окрема подяка за надані для дітей подарунки!


 

Міліція працює над розкриттям резонансного вбивства тернополянина

Вівторок, 02 червня 2015, 08:58

8onf1afb3aa9a9d5963abb3bc395820c8b99_800_4929 тpaвня близькo 15 гoдини дo пpaвooхopoнцiв iз зaявoю пpo зникнeння чoлoвiкa звepнyлacя 51-piчнa житeлькa Тepнoпoля.

Жiнкa poзпoвiлa, щo її 54-piчний чoлoвiк 28 тpaвня в oбiдню пopy виїхaв з poбoти aвтiвкoю i дoдoмy нe пoвepнyвcя.

Пpaвooхopoнцi пpoвeли кoмплeкc oпepaтивнo-poзшyкoвих зaхoдiв щoдo вcтaнoвлeння мicця пepeбyвaння чoлoвiкa.

Чepeз дoбy oпepaтивники кapнoгo poзшyкy в лicoпocaдцi, пoблизy oднoгo iз ciл Тepнoпiльcькoгo paйoнy, знaйшли aвтoмoбiль зниклoгo. Нa зaдньoмy cидiннi aвтiвки виявили тiлo влacникa з oзнaкaми нacильницькoї cмepтi. Вcтaнoвлeнo, щo чoлoвiк пoмep вiд вoгнeпaльних пopaнeнь.

Зa дaним фaктoм poзпoчaтo кpимiнaльнe пpoвaджeння зa чacтинoю 1 cтaттi 115 Кpимiнaльнoгo кoдeкcy Укpaїни – yмиcнe вбивcтвo.

Пpaвooхopoнцi вiдпpaцьoвyють дeкiлькa вepciй тa пpoвoдятьcя кoмплeкc poзшyкoвих зaхoдiв з мeтoю poзкpиття вaжкoгo злoчинy.

ТГН

 

Василь Махно їде до Тернополя «Ровером»

Вівторок, 02 червня 2015, 08:19

7 червня о 19:00 у тернопільському «Бункермуз» поет, перекладач, есеїст Василь Махно представить нову збірку поезій та есеїв «Ровер». У видання ввійшли вибрані вірші та есеї 2011-2014 років. У «Ровері» Василь Махно заново відкриває та доповнює вже відомі читачеві топоси, до котрих він у раз-у-раз повертається: Чортків, Бучач, Тернопіль, Нью-йорк. Проте історії, що їх розповідає автор, щораз нові, детальніші, власне інші, дарма, що люди та місця часто повторюються, пише сайт Культурно.

— Пам’ять, тобто її форма, на моє переконання, досить предметна річ. Вона схована у вулицях, будинках, людях, їхньому одягові, словах, які вони вживали і так далі. Мені хочеться ще раз пережити на іншому, звичайно, рівні, ці відчуття. Вони солодкі і гіркі для кожної людини, як будь-який процес пізнання і осмислення, — мовив Василь Махно в одному з інтерв’ю. Опріч того, у збірці багато нових географічних точок і досвідів. Загалом у «Ровері» органічно переплітається минуле та сьогодення, поезія з есеїстикою, сакральне з побутовим.

Біографічно-творча довідка: Василь Махно народився 8 жовтня 1964 року в Чорткові на Тернопільщині. Закінчив Тернопільський педагогічний інститут та аспірантуру, викладав в університетах Тернополя та Кракова. З 2000 року мешкає у Нью-Йорку. Автор дев’ятьох поетичних збірок «Схима»(1993), «Самотність Цезаря» (1994), «Книга пагорбів та годин» (1996), «Лютневі елегії та інші вірші» (1998), «Плавник риби» (2002),«38 віршів про Нью-Йорк та дещо інше» (2004), «Cornelia Street Cafe: нові та вибрані вірші 1991-2006» (2007), «Зимові листи» (2011), «я хочу бути джазом і рок-н-ролом» (2013). Двох книжок есеїстики «Парк культури та відпочинку імені Ґертруди Стайн» (2006), «Котилася торба» (2011). П’єс «Coney Island» (2006), «Bitch/Beach Generation» (2007). Перекладів польських поетів Збіґнєва Герберта «Струна світла» (1996) та Януша Шубера «Спійманий у сіть» (2007). Вірші, есеї та драми Василя Махна перекладено багатьма іноземними мовами, зокрема англійською, польською, німецькою, сербською, російською, литовською, чеською, малаямською, івритом, їдиш, іспанською, портуґальською та ін.

 

Відбулося нагородження медалістів та переможців конкурсу на кращий вишитий костюм

Понеділок, 01 червня 2015, 07:43

30 травня у Тернополі відбулося загальноміське свято «Випускник-2015», під час якого традиційною ходою центральними вулицями міста пройшли випускники усіх загальноосвітніх навчальних закладів міста, яких цьогоріч 1318. Очолили колону золоті та срібні медалісти. У числі учасників ходи - переможці заключного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, призери спортивних змагань, юні служителі муз та активні учасники учнівського самоврядування.

Традиційний парад випускників очолив міський голова Тернополя Сергій Надал, а святкову колону супроводжували муніципальний духовий колектив «Оркестра Волі», духовий оркестр Тернопільського військового гарнізону та ансамбль мажореток ПК «Березіль».

На центральному стадіоні відбулося нагородження медалістів та переможців конкурсу на кращий вишитий костюм. Випускників привітали очільники міста та області.

«Сьогодні в нашому місті свято. Особливий, урочистий, зворушливий і незабутній день, - звернувся до випускників міський голова Тернополя Сергій Надал. - Для кожного цей день має своє значення, викликає різні почуття. Для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління. Для батьків – усвідомлення, що діти стали дорослими. Для випускників - завершення важливого етапу в житті, який у пам'яті залишає шкільні роки, друзів, вчителів, безтурботне дитинство. Починається дорога у нове, самостійне життя.

Сьогодні ми говоримо спасибі батькам і матерям випускників - останні одинадцять років для вас були непростими, проте ви були поруч з дітьми у їхньому зростанні, раділи успіхам та переймались невдачами. Дякуємо вчителям, які ділилися своїми знаннями, віддавали учням частину своєї душі.

Можливо, найголовніший урок, який сьогоднішні випускники пам'ятатимуть зі шкільного дитинства - важливість наполегливості у подоланні труднощів. У наш непростий час наполегливість, віра у власні сили і мрія, яка сповнює натхненням - є справжньою енергією успіху.

Попереду вас – новий шлях, нові вершини та нові досягнення. Нехай вам щастить у всіх ваших починаннях. Бажаю вам амбітних планів і величних звершень».

Спеціальний гість свята – кіборг Богема, боєць Андрій Шараскін з Добровольчого українського корпусу звернувся до випускників з напутнім словом. Також для випускників заспівали славетні тернополяни – переможець вокального шоу «Голос діти» Роман Сансанчин та учасниця шоу «Голос країни» Катерина Іванчук.























 

Триста школярів візьмуть участь у обласному марафоні

Неділя, 31 травня 2015, 08:42

2 червня у рамках святкування Міжнародного дня захисту дитини за ініціативи Тернопільської облдержадміністрації відбудеться обласний марафон «З турботою про дитину». Цього року участь у заходах візьмуть 300 школярів із усієї області – це діти-сироти та діти, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції.


Програма обласного марафону „ З турботою про дитину ” передбачає урочисту та розважальну частину. Розпочнуть заходи об 11:00 в Тернопільській обласній філармонії. Там відбудеться концертна програма  від вихованців Центру творчості дітей та юнацтва. Також у фойє проведуть майстер-класи. Дітям вручать святкові подарунки.

Розважальна частина програми розпочнеться з 14:00 в ТРЦ «Подоляни». У програмі - перегляд мільтфільму „Нарешті вдома” у кінотеатрі Сінема Сіті, гра у боулінг та інші розваги за участі Центру свята „Коровай”.

osvte.esy.es

 

Відкрили пам’ятну дошку загиблому бійцю АТО Олександру Орляку

Субота, 30 травня 2015, 09:17

28 травня на фасаді загальноосвітньої школи №5 відкрили пам’ятну дошку загиблому бійцю АТО Олександру Орляку, який навчався у цьому навчальному закладі. Під час відкриття були присутні родичі бійця, друзі, вчителі та школярі.

Міський голова Сергій Надал подякував від імені громади родині і вчителям за виховання героя.

«Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх…». Ця цитата з Євангелія від Івана згадується щоразу, коли мова заходить про молодих хлопців, які могли б жити і любити, творити, реалізовуватись у звичайному мирному житті, але залишились навічно молодими в пам’яті рідних і близьких, своїх друзів, однокласників, вчителів, - зазначив Сергій Надал. - Олександр Орляк, як учень школи №5, мабуть, не раз на уроках історії, на виховних годинах і на різноманітних заходах чув про героїзм козаків, стрільців, повстанців. Сьогоднішнє і наступні покоління учнів цієї школи буде так само говорити про нього – про тернопільського хлопця, доля якого переплелась з долею країни».

 

Довідково: Олександр Орляк був командиром гарматного розрахунку 128-ої гірсько-піхотної бригади . Загинув 6 лютого 2015 року від осколкового поранення під Дебальцево під час мінометного обстрілу.

 

 

Пиво стає алкогольним напоєм

П'ятниця, 29 травня 2015, 13:40

Продавцям пива необхідно подбати про ліцензію на роздрібну торгівлю

З 1 липня 2015 року пиво з вмістом етилового спирту від 0,5% буде прирівняно до алкогольних напоїв. Відповідні зміни внесені Законом № 71-VIII до Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами».

Отже, з 1 липня 2015 року пиво відноситься до алкогольних напоїв, а згідно з частиною дванадцятою статті 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Якщо у суб'єкта господарювання є ліцензія на продаж алкогольних напоїв, то окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна.


Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Жінка на ринку праці

П'ятниця, 29 травня 2015, 10:34

У гендерному центрі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, що в Будинку праці по вул. Текстильна, відбувся семінар «Жінка на ринку праці» за участю безробітних жінок та провідного спеціаліста, психолога Тернопільського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Лариси Васильєвої.

Присутні ознайомились із гендерними аспектами на ринку праці; взяли участь у дискусії щодо міфів про жінок у професійні сфері; поділилися власним досвідом подолання стереотипного уявлення суспільства щодо кар'єрного росту жінок; гралися у психологічну гру «Мої сильні професійні сторони».

Цікавими для жінок були й ділові вправи. Так, моделюючи ситуацію співбесіди з роботодавцем, учасниці побували у ролі і рекрутера, і шукача роботи.

Жваво обговорювали присутні важливість першого враження під час зустрічі з роботодавцем.

- Проведення спеціалізованих заходів для жінок зумовлено тим, що їх серед безробітних – більша частина, у професійній кар'єрі вони частіше стикаються з упередженим ставленням суспільства щодо можливості самореалізації та професійного росту, непоодинокі дискримінаційні моменти зі сторони роботодавців, - зауважила фахівець МРЦЗ Інна Лісовська. Важливим фактором є народження дітей, декретні відпустки і догляд за дитиною до трьох років, які ”вибивають” осіб прекрасної статі з ”професійного русла”. Як наслідок, дезорієнтація на сучасному ринку праці, тривале безробіття, зниження самооцінки та зневіра у своїх професійних можливостях.

Відтак семінари для жінок спрямовані на пошук внутрішніх потенціалів, нових шляхів професійного розвитку, допомагають визначити сильні професійні сторони, сприяють у визначенні кар’єрних планів, побудові стратегії пошуку роботи.

Загалом, з початку року у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулося 7 семінарів «Жінка на ринку праці», у яких взяли участь понад 60 безробітних жінок.

 

Відбудеться мистецьке дійство «Читаючи Шевченкові листи»

П'ятниця, 29 травня 2015, 09:42

31 травня о 18.00 год. в Українському домі «Перемога» відбудеться мистецьке дійство «Читаючи Шевченкові листи». Цим заходом завершить свій 23 концертний сезон колектив муніципального Галицького камерного оркестру під орудою заслуженого артиста України В.Феленчака.

У рамках програми для тернополян та гостей міста буде представлено невідомі поезії та листи Т.Шевченка у поєднанні з музикою Я.Степового, В.Барвінського та М.Скорика. Текст від автора буде читати заслужений діяч мистецтв України Олег Герман.

Запрошуються тернополяни та гості міста. Телефони для довідок 066-114-86-34, 098-409-87-72.

 

Чи потрібні нотаріусам касові апарати?

Четвер, 28 травня 2015, 08:22

Роз’яснює головний державний інспектор відділу комунікацій Галина Оленин.

Про те, кого законодавець зобов’язав використовувати у своїй діяльності РРО, йдеться в Законі України № 265/95-ВР від 06.07.1995р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Так, застосовувати касові апарати зобов’язані суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій (із застосуванням платіжних карток, жетонів та ін.) формі при продажі товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Вищезазначений Закон не визначає порядок здійснення розрахунків особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність та відповідно не поширюється на цих осіб.

Відповідно до чинного законодавства України, а саме Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» виконавець залежно від характеру і специфіки виконаної роботи (наданої послуги) зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ, що засвідчує факт виконання роботи (надання послуги). Однак, стаття 23 цього Закону, що визначає відповідальність за порушення законодавства про захист прав споживачів, не передбачає будь-якої відповідальності за ненадання розрахункового документу.

Крім того, стаття 31 Закону України від 2 вересня 1990 року №3425-ХІІ «Про нотаріат» із змінами та доповненнями визначено, що приватні нотаріуси, за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою.

Отже, законодавство не встановлює вимог щодо надання нотаріусом розрахункового документа при наданні клієнту послуги, а також не встановлює форму такого документу.

Враховуючи наведене, особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, може видати клієнту на його вимогу складений в довільній формі документ, який підтверджує факт наданої послуги або виконаної роботи.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 
 

Тернопільщина обрала переможців Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості

Середа, 27 травня 2015, 10:17

За доброю традицією з метою вивчення та розуміння підростаючим поколінням ролі та значення податкових та митних платежів у житті держави і суспільства, виховання податкової культури у школярів та ознайомлення їх із професією фахівця податкової та митної справи за ініціативи Державної фіскальної служби України для талановитих дітей України проводиться Всеукраїнський конкурс дитячої творчості, який проходить у три етапи.

Цьогоріч до Головного управління ДФС у Тернопільській області для участі у регіональному рівні надійшло 77 робіт переможців I етапу конкурсу, що проводився в містах та районах області, зокрема, 30 художніх робіт, 32 роботи у напрямку «Літературні твори» та 15 робіт, створених за допомогою комп’ютерної графіки.

Творчість молодих талантів оцінювало конкурсне журі, до складу якого увійшли заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Сергій Господарик, перший заступник начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович, а також письменники, представники культури, громадських установ, обласних організацій, Національної спілки художників, фахівці центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Переможцями обласного етапу конкурсу у напрямку «Художні твори» у першій віковій категорії стали Філіпчук Анастасія (I місце), Зубкевич Дарина (II місце) та Стахів Андріана (III місце), у другій віковій категорії – Колісник Катерина (I місце), Суль Христина (II місце) та Кужиль Назар (III місце). Серед робіт комп’ютерної графіки у першій віковій категорії перемогу здобули Підлатюк Денис (I місце), Стець Тетяна (II місце) та Барановська Вероніка (III місце), у другій віковій категорії – Гречка Уляна (I місце), Козак Оля (II місце) та Задерейко Надія (III місце). У напрямку «Літературні твори» у першій віковій категорії перше місце дісталося Осташук Тетяні, друге – Демчану Дмитру, третє місце посіла Тетеря Ірина, у другій віковій категорії переможцями стали Таньовська Оксана (I місце), Грабчук Віра (II місце) та Добровольська Оксана (III місце). Надалі роботи переможців будуть направлені до Києва для участі у третьому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини».

Головне управління ДФС у Тернопільській області вітає лауреатів Всеукраїнського рівня з перемогою та бажає їм подальших успіхів та наснаги.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У Тернополі відбудеться загальноміське свято

Середа, 27 травня 2015, 10:10

«Останній дзвоник» у загальноосвітніх навчальних закладах відбудеться 29 травня, а загальноміське свято «Випускник - 2015» - 30 травня. 

30 травня о 16.15 год. тернопільські випускники, яких цьогоріч є 1318, розпочнуть ходу центральними вулицями міста від церкви Чесного Хреста, що над Тернопільським cтавом.

О 18 год. на центральному стадіоні розпочнеться урочиста частина, під час якої випускників вітатимуть представники міської та обласної влади, директори шкіл та виступатимуть славетні тернополяни. Також у цей час відбудеться церемонія нагородження золотих та срібних медалістів, переможців конкурсу на кращий вишитий костюм.

 

Куди поділись квитанції при електронній звітності

Середа, 27 травня 2015, 08:17

Підкажіть, що робити, коли звіт відправлено, а квитанції тривалий час не надходять?

Під час великих навантажень на приймальний шлюз ДФС, строк між відправленням звіту та надходженням квитанції може збільшуватись, разом з цим, якщо квитанції не надходять протягом великого проміжку часу, необхідно перевірити:

- правильність налаштування профілю підприємства в програмному забезпеченні;

- налаштування поштової скриньки, а саме: послугами якого провайдеру ви користується і чи відноситься поштовий провайдер до групи «рекомендованих». Також радимо створити окрему поштову скриньку для подання звітності в електронному вигляді.

Якщо після вжитих заходів та повторного надсилання договору чи звіту квитанції так вам і не надійшли, телефонуйте у звітність за номером: 43-46-44 або у комп’ютерний відділ: 43-46-31, спробуємо допомогти.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

 

На фестиваль у Бережанах запустять спеціальний дизель-поїзд

Вівторок, 26 травня 2015, 15:47

31 травня — 1 червня тернополян запрошують на дитячий фестиваль, що відбудеться у Бережанах. “Бадяка-маняка — літературний фестиваль для дітей в рамках соціо-культурного проекту «Вся Україна Читає Дітям» («All of Ukraine Reads to Kids»).

А поки малеча відпочиватиме, на батьків чекає не менш цікава програма. Для тих, хто добиратиметься з Тернополя, організатори запускають спеціальний дизель-поїзд. 


  • Виїзд з Тернополя до Бережан у неділю о 11:00 із залізничного вокзалу.
    З Бережан до Тернополя — о 23:00.
    Ціна в обидві сторони — 50 гривень (учням та студентам 25). Перевезення велосипедів — безкоштовно.

    Музичний супровід подорожі забезпечить химерна формація з Івано-Франківська Пенсія (колишні учасники Перкалаби та Придатків).

    Також діє чудова економ-пропозиція для тернополян — квиток+трансфер за 85 гривень. Скористатися цим можна у Коза Барі до суботи включно.

    Увага! Трансфер діятиме виключно на цей фестивальний поїзд, тим хто лишається на нічну програму, доведеться подбати про добирання самотужки (варіантів безліч).


У програмі:

  • Фестиваль для дітей «БадякаМаняка» – літературні читання, квест, змагання, презентації, плетіння, малювання тощо. Це буде найбільше дитяче свято на території Тернопільщини, ще й спеціально приурочене Дню захисту дітей.
  • Духовно-культурна програма – відкриття виставки давніх фотографій та підсвітлення старовинної фрески у костелі Святої Трійці при замку (ХVI ст..), створення артінсталяції на стінах костелу.
  • Літературна програма за участі білоруських та українських авторів: Тарас Прохасько, Григорій Семенчук, Юрій Завадський, Юрій Матевощук, Микола Шпаковський, Тарас Волинець.
  • Музично-розважальна програма для усіх – виступи гуртів Гич оркестр (Львів); Zapaska (Кам’янецьПодільський); Тік Тu (Тернопіль), Марина Круть project (Хмельницький) та Grisly Faye (Київ).
  • Вечірка електронної музики (DJ TOne, DJ Golets та інші)

    Детальніше http://vk.com/koza_play_01 або https://www.facebook.com/events/1430130167294980
    .



    Джерело: Культурно




 

У Тернополі показали еволюцію етно-моди

Вівторок, 26 травня 2015, 12:04

Саме така думка об’єднала поціновувачів мистецтва зі всієї України. У нашому місті вшосте відбулись Тернопільські дні моди. Організатори взяли за мету продемонструвати, як змінювався український стрій під впливом часу, пише сайт Культурно.

DSC05912

Основною відмінністю цьогорічного дійства стало те, що захід відбувався протягом тижня. У рамках проекту, 14 травня відбувся показ колекцій молодих дизайнерів. Зазначимо, що цьогоріч презентація проводилась на конкурсній основі. Талановиті автори з Тернополя, Хмельницького, Чернівців, Києва  а також Вінницької та Донецької областей презентували 32 колекції одягу у чотирьох номінаціях: «фольк», «пред-а-порте», «про-арт» та «де-люкс». Кожен автор представив 5-6 образів.

28702767849772667423464430559991

«Українське – це модно» — саме з таким гаслом пройшли «Тернопільські дні моди- 2015». Тож, практично у всіх колекціях відомих дизайнерів виділявся український стиль. 22 травня, в рамках проекту відбувся етно-показ відомих дизайнерів. Сучасні модельєри демонстрували колекцію старовинного одягу на сучасний лад. Під час показу автори презентували 13 колекцій.

DSC0592011233166_1185582978134424_3224141271389567479_n11351119_1185582944801094_4441880140187141066_n

Фото Анни Золотнюк

11351207_1185582898134432_630039136343100829_n

Фото Анни Золотнюк

11246593_1185583088134413_1324762027997430679_n

Фото Анни Золотнюк

11167789_1185582994801089_4592809307076286835_n

Фото Анни Золотнюк

10996488_1185583024801086_4326919044723271178_n

Фото Анни Золотнюк

19529_1185582901467765_8319178841057111382_n

Фото Анни Золотнюк

11052490_1185582864801102_4347079691704887694_n

Фото Анни Золотнюк

Серед відомих — роботи Ірини Цісецької, Маргарити Козак, Елли Ковтун, Роксолани Шимчук, Віри Матковської, родини Демкур, Гоші Альтшулєра, Мальви Флореа, Руслана Хвастова, Ольги Романової та Альони Серебрьової.

Під час показу гостей розважали музиканти. Народні пісні виконували гурти «Джазова Фіра» та «Веснянка» ( Рівне), а також Оксана Муха зі Львова.

Словом, усе що відбувалось на цьогорічних днях моди було автентичним.

Вбрання від Ірини Цісецької — це одяг для свята. Вечірні сукні, стилізовані українські костюми вирізняються розмаїтими візерунками та декором.

Молодий дизайнер Маргарита Козак змалювала своє бачення сучасної української дівчини. Колекція «Полісся» — це ефектне поєднання ручної в’язки та квіткового мережива, розкішного жакарду та прозорого шифону.

У своїй колекції Елла Ковтун об’єднала різні етнічні культури. Спробувала створити особливий образ, домінатною в якому залишався український народний костюм.

Національна естетика українського костюму у поєднанні з актуальними технологіями крою та ручним оздобленням. Новий бренд одягу Анастасії Василик «Чичері» — це одяг для дітей і дорослих – для усіх, хто відчуває себе природно і зручно в етностилі.

Спеціальним гостем свята була колишня модель, дизайнер Влада Литовченко, яка разом з модним домом «Cat Orange» презентувала спільну колекцію вечірніх українських суконь.

243cbcc0ec1941d67f8d88e0af4f87031432325893_11267117_10206764863148709_1286446624_n

Оксана Божко

 

Створять інтерактивну карту з об’єктами незаконної торгівлі

Вівторок, 26 травня 2015, 07:52

На сайті Автоматизованої системи управління муніципальних даних, що знаходиться за адресою http://mape.te.ua/, уже днями з’явиться інтерактивна карта міста з об’єктами незаконної торгівлі, які підлягають демонтажу.

Як повідомляє в.о. начальника управління муніципальної поліції Ігор Максимів, що при виявленні порушень у сфері земельного законодавства або відсутності усіх необхідних дозвільних документів, на засіданні виконавчого комітету приймається рішення про демонтаж таких споруд. Після цього повинна бути дотримана процедура, тобто повідомляється суб’єкту господарювання про те, що об’єкт підлягає демонтажу та надається термін для добровільного виконання рішення. Далі, якщо цього не зроблено, об’єкт демонтовується у примусовому порядку. Так лише за квітень було добровільно демонтовано чотири об’єкти та два примусово.

«Сьогодні у місті є певні підприємці, які користуються юридичними колізіями і утримують ухвали суду, які тимчасово призупиняють демонтажні роботи їх споруд, - зазначає Ігор Максимів. – Наприклад, тернополяни та депутати постійно звертаються зі скаргами щодо діяльності магазину «Христя» на вул. Протасевича. Даний об’єкт працює без дозвільних документів, проте підприємець отримав ухвалу суду і ми демонтувати цей об’єкт наразі не можемо».

У місті, за попередніми підрахунками, споруд незаконної торгівлі, які підлягають демонтажу, є близько 90. Допоки будуть тривати процедурні питання, тернополяни у інтерактивній карті можуть бачити, де ці об’єкти встановлені незаконно. Біля кожного з них буде вказано точну адресу та фотографію. Також городяни можуть й надалі звертатися на «гарячу» лінію міськради за телефоном 1580 із проханням перевірити той чи інший об’єкт щодо законності їх здійснення підприємницької діяльності.

 

Тернополян запрошують на дитячий фестиваль «БадякаМаняка»

Понеділок, 25 травня 2015, 11:23

31 травня — 1 червня тернополян запрошують на дитячий фестиваль, що відбудеться у Бережанах. “Бадяка-маняка — літературний фестиваль для дітей в рамках соціо-культурного проекту «Вся Україна Читає Дітям» («All of Ukraine Reads to Kids»), пише сайт Культурно.

У програмі:

  • Фестиваль для дітей «БадякаМаняка» – літературні читання, квест, змагання, презентації, плетіння, малювання тощо. Це буде найбільше дитяче свято на території Тернопільщини, ще й спеціально приурочене Дню захисту дітей.
  • Духовно-культурна програма – відкриття виставки давніх фотографій та підсвітлення старовинної фрески у костелі Святої Трійці при замку (ХVI ст..), створення артінсталяції на стінах костелу.
  • Літературна програма за участі білоруських та українських авторів: Тарас Прохасько, Григорій Семенчук, Юрій Завадський, Юрій Матевощук, Микола Шпаковський, Тарас Волинець.
  • Музично-розважальна програма для усіх – виступи гуртів Гич оркестр (Львів); Zapaska (Кам’янецьПодільський); Тік Ту (Тернопіль), Марина Круть project (Хмельницький) та Grisly Faye (Київ).
  • Вечірка електронної музики (DJ TOne, DJ Golets та інші)11329651_843061862447562_653635654_n

Деталі у групі: http://vk.com/koza_play_01 або https://www.facebook.com/events/1430130167294980

 

 

Ваш син у міліції. Готуйте гроші

Понеділок, 25 травня 2015, 10:54

«Ваш син у міліції. Готуйте гроші» - за такою схемою шахраї ошукали 91-річну жительку Підволочиського району. Старенька перекинула на рахунок аферистів 9 тисяч гривень.

На стаціонарний телефон до потерпілої зателефонували близько 11 години ранку. Спочатку пенсіонерка почула голос, схожий на голос сина. Далі в слухавці пролунав інший – незнайомий голос. Співрозмовник представився працівником міліції і повідомив пенсіонерці, що її син вчинив дорожньо-транспортну пригоду і тепер йому загрожує в’язниця. Проте одразу заспокоїв бабусю, мовляв, проблему можна вирішити - потрібні лише гроші. Ціна питання – 9 тисяч гривень. Відтак «міліціонер» продиктував старенькій номер банківської картки, куди необхідно переказати кошти.

За збігом обставин, син бабусі в цей час перебував за кордоном. Тож жінка дійсно подумала, що з ним могла статися біда. Псевдоміліціонер застеріг пенсіонерку нічого нікому не розповідати, інакше це можу зашкодити її синові. Бабуся, за вказівкою «міліціонера», пішла до найближчого банківського відділення. Працівники фінустанови допомогли старенькій перекинути гроші через термінал, бо остання, боячись, не зізналася, для кого призначена така велика сума.

Коли жінка повернулася додому, на стаціонарний знову зателефонували. Сказали, що необхідно сплатити ще 4 тисячі гривень, щоб закрити справу. Жінка вдруге подалася до банку, але працівники фінустанови запідозрили щось недобре і порадили старенькій звернутися до міліції.

За даним фактом правоохоронці відрили кримінальне провадження. Дії підозрюваного кваліфікували за статтею 190 ККУ – шахрайство.

Міліціонери встановили, що банківська картка, на яку пенсіонерка перечислила 9 тисяч гривень, належить жителю Києва. Правоохоронці проводять комплекс оперативно-розшукових заходів для розкриття злочину.

Також міліціонери дають кілька корисних порад для громадян, як не стати жертвою «телефонних шахраїв».:

1. Розкажіть своїм близьким, батькам, бабусям, дідусям, які самотньо проживають, про такий вид шахрайств. Застережіть їх не довіряти незнайомцям.

2. Спробуйте якнайшвидше перевірити інформацію, яку вам повідомили.

3. У жодному разі не поспішайте виконувати умови аферистів, які вимагають у вас гроші за вирішення будь-яких питань.

4. Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру.


СЗГ УМВС України в Тернопільській області

 

Випускний за ціною відпустки: скільки платять за шкільне свято?

Понеділок, 25 травня 2015, 10:38

Вже за кілька днів, 30 травня, колишні учні тернопільських шкіл кружлятимуть у прощальному вальсі на святковому балу. Тому вже зараз завершують останні приготування – приміряють сукні, роблять пробні зачіски, складають святкове меню тощо. А батьки випускників вкотре переконуються, що прощання їхніх чад зі школою – це дороге задоволення, пише сайт Моя газета

vypusk

Випускник обійдеться «дешевше»

Випускний вечір – одне із найяскравіших свят у житті школярів. Для випускників це старт у самостійне доросле життя. Колись, через багато років, вони з теплом та щемом у душі згадуватимуть і свої шкільні роки, і свій випускний вечір… Та це прийде згодом. А поки батьки підраховують, у скільки їм обійшлося зробити із свого дитяти справжніх принцесу чи принца.

Ще декілька десятиліть тому випускні вечори проходили в стінах шкіл. У нинішніх випускників варіантів проведення випускного вечора безліч. Батьки, які вже не вперше святкують випускний, маючи старших дітей, добре знають, що гроші на свято треба збирати з січня-лютого, аби потім витрати не стали справжнім шоком. Скільки їх потрібно, порахуємо разом.

Витрати складаються з двох частин: квіти, подарунки школі, замовлення залу та святкового меню – це, так би мовити, перший транш, і другий, значно дорожчий – вбрання сина чи доньки на випускний вечір.

vyp

Почнемо з другого.

На останній шкільній гулянці випускникам хочеться виглядати якнайкраще. Тому найприскіпливіше вони ставляться до вибору одягу. Мабуть, батьки випускниць під час вирішення цієї проблеми заздрять батькам випускників. Оскільки ні для кого не таємниця, що одягнути хлопця значно простіше, та й свій святковий одяг він зможе носити і після випускного.

Костюм, сорочку, взуття купити нескладно, якщо випускник точно знає, що він хоче і у нього не завищена планка вимог. Загалом за костюм, краватку та сорочку доведеться викласти від 2500 до 4000 грн, до цієї суми додаємо ще ціну взуття (1100-1600 грн.).

Послуги перукаря батькам випускника обійдуться у 80-120 гривень. Таким чином, мінімальна «вартість» випускника – понад 3600 гривень.

vyp1

З випускницями батькам «не пощастило»

А ось із дівчатами батькам набагато більше мороки. Їм приготування до випускного обходяться значно дорожче. Ідеальним має бути все: від макіяжу і зачіски до одягу, аксесуарів та взуття. Але що поробиш, коли краса вимагає жертв, зокрема й матеріальних. Отож, крім сукні та босоніжок чи черевичок, до кошторису випускного вечора прекрасній половині треба включити витрати на зачіску, манікюр, макіяж, сумочку та прикраси.

А тепер рахуємо: сукня коштує від 2500 до 5000, хоча інколи батьки школярки готові заплати навіть до 10000 грн. Плюсуємо також ціну за взуття (1100-2500 грн.), аксесуари (600 грн.), макіяж, зачіску, манікюр (700 грн.). Таким чином виходить, що середньостатистична випускниця мінімум «коштує» 5000 грн.

 

А кіно буде?

Окремі статті витрат – ресторан, ведучий свята, транспорт, фото- та відеозйомка.

За одне місце тернопільські ресторани просять від 300 до 500 грн. Якщо разом із дитиною в ресторан йде і мама, і тато, то на це витрачається всередньому 1200 грн. із бюджету сім’ї. Останнім часом існує тенденція запрошувати ведучого на випускний, його послуги коштують 2000-4000 грн. Якщо клас замовляє ще й відеозйомку, тоді оператору доведеться заплатити ще від 3000 до 4000 грн. На згадку про шкільні роки учні купують собі віньєтки, один фотоальбом коштує близько 300 грн.

Але й на цьому витрати не закінчуються: далі у списку – подарунки рідній альма-матер та класній керівниці. Ну як же можна закінчити школу і не подякувати матеріально? Тож батьки, радо чи не дуже, а дякувати мусять. Що подарувати вчительці, вирішує батьківський комітет. Як правило, це золото чи дорогі набори посуду, а деколи – предмети одягу чи навіть сумочки. Нерідко мама з батьківського комітету у неформальній обстановці цікавиться, що дорогий (у прямому значенні слова) класний керівник хоче отримати.

Словом, ви вже переконалися, що випускний – свято не з дешевих, але коли в сім’ї закінчує школу одночасно двоє дітей, то витрати одразу ж подвоюються.

***

Для кожного школяра випускний, безперечно, – свято, яке пам’ятають усе життя. Це – єдиний і неповторний бал, після якого почнеться зовсім інше, доросле життя.

Вже через кілька днів тернополяни матимуть змогу вкотре побачити парад випускників і оцінити кожного з них. На міському стадіоні лунатимуть прощальні пісні випускників, кращих учнів нагороджуватимуть медалями, потім усі покружляють у ритмі вальсу, а після – розійдуться по кафе, щоб відсвяткувати випуск зі школи, як-то кажуть, «по повній програмі»: з танцями, жартами та зустрічанням світанку.

Проте, можливо, батьки майбутніх одинадцятикласників задумаються над тим, чи варто випускний святкувати із розмахом весілля. Адже не всі мають можливість так пишно розгулятися, отримуючи мінімальну зарплату розміром у тисячу вісімсот гривень.

 

Підготував Адам Стрижнюк

 

P.S. 29 травня у школах Тернополя пролунає Останній дзвоник. А вже наступного дня – 30 травня – випускний: о 16.00 колона з випускниками розпочне шикуватися біля Надставної церкви і покрокує урочистою ходою центральною вулицею міста. А о 18.00 розпочнеться урочисте відзначення випускного та вручення медалей на міському стадіоні.

Як святкують випускний в різних країнах світу

«Погода була хорошою. Святкували з батьками в ресторані. Сукенка в мене була кольору слонової кістки, тому всі говорили, що я була схожа на грецьку богиню. А вранці йшли зустрічати сонце. Як же холодно було! Але воно того вартувало. Це був єдиний раз, коли разом зібралися батьки, учні та вчителі у неформальній обстановці. Загалом, є що згадати…».

Приблизно такими є спогади про випускний вечір середньостатистичної української випускниці. Традиції – це, безперечно, річ хороша, але чому б не відсвяткувати випускний вечір по-американськи чи, скажімо, по-австралійськи? Таке свято й справді стане незабутнім!

Сподіваємося, цікава інформація про традиції випускного вечора у різних країнах світу надихне майбутніх, а, можливо, ще й цьогорічних випускників і підкаже їм багато оригінальних ідей, а тим, хто вже давно закінчив школу, навіє приємні спогади про це чарівне свято.

Який там випускний?

У Франції всі рівні освіти – від дитячого садка до старшої школи – можуть знаходитися не лише в різних приміщеннях, а й у різних містах. Тому випускних вечорів тут, як правило, не проводять. Щоправда, у деяких французьких школах учні все ж влаштовують собі свято. Випускники переодягаються в карнавальні костюми і часто поводяться жартома агресивно: обливають інших школярів водою і закидають їх яйцями.

Корейська система освіти викликала б у кожного учня співчуття. У школі там вчаться 13 років, тому сидять за шкільними партами аж до дев’ятнадцятиріччя. Щодо випускного, то в них його не святкують. Є просто церемонія вручення атестатів, після якої всі розходяться по домівках, бо там, як правило, чекають гості. Тут, мабуть, варто розповісти про випускний альбом. Він виходить дуже товстим, бо в ньому є фото учнів всіх дев’яти випускних класів, у яких вчаться по 35-40 учнів. Якщо взяти калькулятор до рук і порахувати, то тільки самих портретів вийде 360, що вже й казати про інші фото.

Також цікаво спостерігати за життям корейських міст в останні дні перед екзаменами: на вулицях порівняно пусто і тихо, а застукати випускника за просиджуванням в Інтернеті – просто нереально! Усі посилено гризуть граніт науки – читають підручники та додаткову літературу. Якщо брати до уваги інші традиції та свята, то першого квітня корейські хлопці та дівчата обмінюються формами. Вони також жартують між собою і над вчителями.

Свята багато не буває

У деяких школах Австралії прийнято прибувати на випускний вечір на незвичних транспортних засобах. Це може бути старовинний автомобіль, взятий напрокат «Роллс-Ройс», «Харлей-Девідсон» з водієм-рокером, трактор, пожежна машина чи будь-який інший цікавий транспортний засіб.

Шведські випускники святкують завершення навчання весь день. Починається все зі сніданку з шампанським, полуницями й солодощами. Дівчата вбираються у білі сукні, хлопці – святкові костюми. На голову юні шведи одягають білі шапочки, на підкладці яких усі охочі можуть залиши свій підпис на згадку. Після урочистої частини випускники вибігають зі школи і підкидають шапочки догори під аплодисменти публіки. Потім старшокласники сідають у машини, схожі на вантажівки з відкритим кузовом, прикрашені березовими гілками, і катаються вулицями міста під гучну музику. Вечірки влаштовують переважно вдома у школярів. Гості пригощаються, підносять подарунки і йдуть вітати наступного випускника.

Завершення шкільного навчання у Норвегії святкують аж… сімнадцять днів! Тут існує цілий ритуал, який триває з першого травня до святкового параду в День Конституції – сімнадцятого травня. Найцікавіше дійство відбувається в ніч на перше травня. Випускники влаштовують конкурс на кращий напій, приготовлений власноруч (наприклад, сире яйце з соком та горілкою). Переможець обирає собі «жертву», яка разом з ним повинна скуштувати напій. Весь вечір лунають жарти, анекдоти, які школярі складають заздалегідь. Упродовж наступних днів випускники влаштовують веселі костюмовані вечірки, нерідко танцюють просто на вулицях. На параді сімнадцятого травня юні норвежці показують смішні сценки і фокуси.


Випускний – у джинсах

У Польщі випускний вечір влаштовують за сто днів до закінчення школи, і це свято називається stodniowka. Святкують його у січні. Випускний бал, за традицією, починається з полонезу (обов’язковий перший танець у Польщі), причому перша пара у полонезі – це директор школи з кимось із випускниць (чи випускників). Далі виголошують промови, тости, пізніше – танці й веселі ігри. Для прощального балу польські випускники винаймають ресторан, приходять на свято у костюмах-трійках чи навіть у смокінгах, дівчата – у вечірніх сукнях, як правило, темних кольорів. Існує також цікавий звичай – дівчата повинні одягти червону підв’язку або стрічку. Завершується святкування у пабі чи нічному клубі.

Німці підходять до організації випускного вечора дуже демократично. Вечірнє вбрання не обов’язкове – німецькі школярі часто на святкуванні просто у джинсах. Свято починається з відвідування церкви, де священик благословляє випускників і виголошує коротку промову. Для вручення атестатів часто орендують який-небудь театр. Після вручення директор відзначає одного з випускників, який закінчив навчання з найкращим результатом. Потім дійство переміщається у зал, де накриті святкові столи. З напоїв на випускний вечір прийнято вживати пиво і сухі вина.

Костюмам і сукням – ні

В Англії випускні, як і більшість свят, проводять у суботу. Усе починається приблизно о восьмій вечора. На випускному гуляє вся школа і, зрештою, усі, кому не ліньки. Випускники запрошують своїх батьків, деякі з яких приїжджають з околиць, віддалених міст та сіл.

Невід’ємною частиною випускного є також благословення священика. Саме дійство розпочинається з промови директора, після чого кращим спортсменам та учням вручають нагороди.

Після дев’ятої години починається неофіційна частина – відкриваються двері в парадний хол і усі сідають за стіл. А якщо буде хороша погода, то на шкільних полях для гольфу чи крокету монтують альтанки.

І яке ж свято без музики? В Англії на випускний обов’язково запрошують якийсь популярний гурт. Так прийнято, що має грати лише жива музика. Уся забава триває приблизно до другої години ночі. Крім того, в школах є гуртки фотографії, і кілька учнів-фотографів ходять і знимкують свято на пам’ять.

Найважливішим святом для учнів та студентів Сербії є день святого Сави – він був першим тамтешнім архієпископом, а також відкрив багато шкіл, лікарень, монастирів, та й просто допомагав людям. Після смерті його було оголошено святим, і сьогодні сербська молодь відзначає 27 січня як день святого Сави – захисника усіх студентів та учнів. Це, мабуть, щось на зразок нашого дня студента. У цей день у навчальних закладах вихідний, а родини печуть корж, який потім освячується священиком.

Випускні вечори у них проходять без святкувань та урочистостей, а радше нагадують хорошу вечірку. Учні одягаються, як хочуть. Єдине, що хоча б якось нагадує про закінчення школи – це церемонія вручення атестатів.

Своєрідною традицією є відзначати день заснування школи. В цей день уроків немає, замість них влаштовуються театральні виступи та спортивні змагання. Наприклад, проводиться товариський футбольний матч між командою вчителів та командою старшокласників. Такі святкування тривають три дні поспіль.

За традиціями Голлівуду

Найбільш багатий традиціями американський випускний бал. Він називається «promenade», чи просто «prom», і святкується у травні, відразу ж після випускних іспитів. На початку останнього навчального року випускний клас обирає членів спеціального комітету, якому доручається організація свята. Організаційний комітет визначає тематику балу (наприклад, «Голлівуд», «Сімдесяті роки», «Місячна ніч»), запрошує діджея, підбирає декорації і прикраси. Кожен випускник може запросити на бал когось із друзів, кохану дівчину чи хлопця. Хлопець дарує дівчині маленький букетик квітів зі стрічкою, який чіпляється на руку. Якщо коханого чи коханої немає, можна вирушити на свято і самому. Але такому «самотньому» випускнику, мабуть, страшенно нудно – танцювати з чужими супутницею чи супутником на американському випускному балу не прийнято. Дівчина чи хлопець увесь вечір танцюють лише зі своєю «парою», з якою вони прийшли на бал.

Святкування починається з вечері в ресторані і триває, як правило, з восьмої до одинадцятої години вечора. Потім вечірка може продовжитися в кого-небудь удома чи в кафе. Приходять випускники на свято у смокінгах і вечірніх платтях, дівчата часто роблять вишукані й складні зачіски. В кінці вечора обирають короля і королеву балу. Стати королем чи королевою балу – це дуже велика честь, нерідко цим пишаються все життя.

***

Як бачимо, школярі у багатьох країнах вважають, що випускний необов’язково повинен бути розкішним і пафосним тор­жеством. Щоб свято запам’яталося назав­жди, потрібні не стільки гігантські кош­ти, скільки веселий настрій, натхнення і безмежна фантазія.

 

У Тернополі відбувся фестиваль сала

Понеділок, 25 травня 2015, 10:20

Нещодавно молоді тернопільські кулінари організували для жителів міста справжнє свято сала. Скуштувати традиційної української страви тернополяни мали змогу з … полуницею та шоколадом, пише сайт Культурно

Фестиваль сала відбувся на території Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу. Студенти і викладачі з 14 вишів та училищ приготували понад 100 видів страв. Приєднались до благодійного ярмарку й місцеві ресторантори.

5639793-v-ternopole-prodavali-blyuda-iz-sala-ch

«Сало – то є сила» з таким девізом гостей заходу пригощали бутербродами, рулетами з сала, шашликами, фуршетними закусками, фаршированими салом яблуками, салатами і навіть десертами. Тернополяни дегустували смаколики і жертвували кошти.

5639810-v-ternopole-prodavali-blyuda-iz-sala-ch

«Споживання сала є однією із стародавніх українських традицій. Багато туристів, відвідуючи наш край, першим ділом воліють спробувати саме цей продукт. Впевнений, що не кожен наш земляк коли-небудь куштував, приміром, сало з шоколадом. Тож, організовуючи такий фестиваль, маємо можливість приблизитись до культури споживання традиційних страв, а також насолодитись екзотичним поєднанням смаків. Виручені кошти ми перерахуємо на лікування поранених бійців АТО», – розповів директор коледжу Василь Мулярчук.

ExjqB8G0F5o5639819-v-ternopole-prodavali-blyuda-iz-sala-ch5639812-v-ternopole-prodavali-blyuda-iz-sala-ch

На кулінарному святі презентували збірку «Сало — то є сила», яку видала тернопільська дослідниця, натхненниця фестивалю Ольга Чайка. У книзі йдеться про корисні властивості продукту та головне, вміщено більше 300 рецептів приготування сала, що зібрані з усієї України.

Оксана Божко

 


 

У Тернополі провели спортивні естафети

Понеділок, 25 травня 2015, 09:05

Основне завдання, яке стоїть перед вчителями та батьками - виростити здорове покоління. Нажаль, сучасні діти надають перевагу сидінню перед комп’ютером або телевізором,  ніж активному відпочинку на вулиці. Саме тому, наші діти уже з ранього віку мають проблеми із здоров'ям.

19-20 травня на майданчику по вулиці Миру, 4 працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення міської ради провели для дітей молодшого шкільного віку спортивні естафети.  Адже найбільшу користь для зміцнення здоров’я та загартування дітей мають ті фізкультурні свята, які проводяться на відкритому повітрі.

Діти із захопленням брали участь у змаганнях, підтримували свою команду, раділи перемозі, та головне  - весело і активно відпочивали. Таку альтернативу проведення дозвіля працівники центру хочуть запроваджувати  і на інших спортивних майданчиках міста Тернополя.

Усім відомо, діти  - майбутнє держави, і ми, дорослі маємо піклуватись про їх  здоров‘ я, формуючи у дітей такі  життєві цінності, як здоровий спосіб життя та активний відпочинок.




 

На «Файному Місті» в Тернополі діятиме прокат велосипедів

Понеділок, 25 травня 2015, 08:17

Орендувати велосипед та спланувати веломандрівку можна буде під час фестивалю «Файне Місто» в Тернополі. За словами організаторів, цьогоріч вперше на фестивальній території діятиме велопрокат.

velobike-msk1.full

—          Маємо хорошу новину для прихильників велопрогулянок. На території фестивалю  діятиме велопрокат. Відтепер кожен відвідувач фестивалю зможе самотужки організувати веломандрівку у Тернопіль. Вартість оренди велосипеда 20-25 грн/год + завдаток (оригінал документу, що засвідчує особу), — розповів один із організаторів Ростик Плахцінський.

Нагадаємо, що цьогоріч фестиваль «Файне Місто» триватиме три дні з 3 по 5 липня. На території фестивалю працюватиме наметове містечко, забезпеченепитною водою і дровами і буде цілодобовопід охороною.

20BhwN5QojA

Окрім цього працюватимуть мистецькі студії просто неба, боді-арт і тату салони.

Придбати квитки на подію можна на сайті kasa.in.ua, або в офіційних промоутерів фестивалю.


 

У Тернополі освятили новозбудований Храм для студентів

Неділя, 24 травня 2015, 10:54

Храм Покрови Пресвятої Богородиці, який збудований на території Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола (ІІІ корпус, вул. Лепкого, 12) освятили 24 травня. Чин освячення здійснив владика Василій (Семенюк), архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ. Участь у Архиєрейській Божественній літургії взяв міський голова Тернополя Сергій Надал.

Очільник Тернополя зауважив, що для того, щоб почати зведення храму, церква і міська рада уклали інвестиційну угоду. І новоосвячений храм є справжньою інвестицією в розвиток міста, в розвиток духовності народу.

«Сьогодні великий день для Церкви, для нашого міста! Сьогодні на нашій землі постав новий храм. Місце молитви і духовного зростання громади, - зауважив Сергій Надал. – У наші дні зведення храму – це значний процес, який вимагає концентрації зусиль багатьох людей і організацій. Це подія духовна і матеріальна. Це співпраця церкви, громади, доброчинців. І ця подія завершується не просто зведенням будівлі. Вона духовно розвиває всіх причетних. Постає осередок духовного життя. Постає осередок відродження України. Сьогодні, у цей світлий день для Церкви і краю, вітаю громаду храму Покрови Пресвятої Богородиці. Нехай у цей світлий день на ваш храм, на все наше місто і на нашу країну зійдуть особливі Божі ласки і благословення».

Директор Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола Марія Бабюк подякувала владі, меценатам, священнослужителям за допомогу в будівництві Храму.

«Маючи духовні та національні надбання, ми побудуємо Європу в Україні, - зазначила директор коледжу. – Я свято вірю, що Христова свіча, яка буде запалюватися і горіти тут, у нашій церкві, буде єднати нас у молитві, а Боже благословення буде приносити у кожну нашу родину здоров'я і радість...». 




 

День Героїв відзначили велелюдним маршем у вишиванках

Субота, 23 травня 2015, 00:00

23 травня з нагоди Дня Героїв тисячі тернополян у вишиванках пройшли центральними вулицями міста патріотичним маршем. Колону очолили міський голова Тернополя Сергій Надал, члени виконавчого комітету міськради, депутати різних рівнів. Молодь у колоні розгорнула червоно-чорний прапор, учасники співали патріотичні пісні, а ходу супроводжував муніципальний духовий оркестр «Оркестра Волі».

Одразу після маршу відбулося покладанням квітів до пам’ятників Героїв України В’ячеслава Чорноволу, Степана Бандери, Ярослава Стецька, Героям Небесної Сотні та АТО.

У той же час на Театральному майдані міський голова вручив подяки та цінні подарунки ветеранам ОУН-УПА. Дарунком від міської влади для усіх тернополян став святковий концерт.

Звертаючись до учасників патріотичної ходи, тернополян та гостей міста міський голова Сергій Надал зазначив:

«Протягом семи десятиліть в травні український народ урочисто відзначає день слави і пам'яті Героїв. У цей день ми згадуємо українців, які віддали життя у боротьбі за здобуття державної незалежності нашої Батьківщини. У цей день ми згадуємо лицарів Київської Русі, Запорізьке козацтво, Українських січових стрільців, учасників ОУН, вояків УПА, дисидентів, в'язнів концентраційних таборів, вірних підпільної Церкви. Життя і жертва Героїв минулого була для кількох поколінь українців джерелом натхнення і прикладом.

Події Євромайдану – Революції гідності перенесли культ героїв з минулого в сьогодення. Небесна сотня стала живим свідченням зв'язку поколінь борців-героїв. Ми маємо сьогодні плеяду нових героїв. Безсмертні історії подвигу відбуваються на наших очах в донецьких степах. Сьогодні серед покоління наших сучасників постають люди, які даватимуть натхнення нащадкам.

Боротьба за Україну триває. Суспільство потребує героїв, жертовних і самовідданих людей для боротьби і для праці. Майбутнє твориться сьогодні. Слава Україні! Героям слава!»


 

Легендарний вокаліст AC/DC приїде з Австралії на фестиваль у Тернополі

П'ятниця, 22 травня 2015, 07:50

61-річний австралієць Дейв Еванс відвідає музичний фестиваль «Файне Місто» в Тернополі. Співак був першим вокалістом австралійської рок-групи AC/DC. На фестивалі Дейв співатиме легендарні хіти разом з триб’ют гуртом D/C Train.

- Цьогоріч ми вперше на музичному фестивалі відкриваємо триб’ют сцену. Подібної практики на інших фестивалях ще не було. Відтак зі сцени звучатимуть хіти таких відомих гуртів, як AC/DC, Rammstein, Metallica, Scorpions, Iron Maiden та інші. Усі трибюти перелічених гуртів, які співатимуть кавери, мають офіційне право на виконання пісень легендарних зірок рок-музики, - розповідають організатори фестивалю.

Нагадаємо, що фестиваль відбудеться 3-5 липня на території тернопільського аеропорту. Цьогоріч на фестивальних сценах виступлять такі відомі гурти, якЭЛИЗИУМ, The HARDKISS, O.TORVALD, ТАБУЛА РАСА, ФІОЛЕТ, ТІНЬ СОНЦЯ, ТОСТЕР, РОЛЛІКС, JINJER, ОДИН В КАНОЕ, VIVIENNE MORT, БУМБОКС, СКРЯБІН ТА ДРУЗІ, BRUTTO і інші.

Окрім того на території "Файного Міста" буде вело- та автопарковка, прокат велосипедів, мистецькі студії просто неба, боді-арт і татусалони та безліч інших розваг.

Деталі: fainemisto.com.ua, Придбати квиток: kasa.in.ua

Новини і розіграші квитків: facebook.com/fainemisto, vk.com/fainemisto

 

Майбутнє формується вже сьогодні

Четвер, 21 травня 2015, 13:11

Майбутнє України творитимуть діти, які живуть сьогодні. У тому, наскільки вони будуть здорові -  буде залежати благополуччя нашої держави, пише Моя газета

Працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення спільно з ТЗОШ І-ІІІ ступенів №4 провели для учнів третіх класів пізнавальні заходи «Сходинками Олімпу» та «Ти з того, що ти їси». Учні, використовуючи  свої знання, пригадували зародження стародавніх Олімпійських ігор; далі, розглядали відродження олімпійського руху, його поступове піднесення, а також розквіт за час незалежної України.  З усмішкою на обличчі згадували домашні сніданки: смачні і корисні страви, які готують бабусі та матусі.
Всі активно складали «піраміду харчування», «готували борщ», допомагали обирати Незнайку корисні продукти, відзначаючи важливе значення повноцінного харчування.

Адже, недаремно говорять: « В здоровому тілі – здоровий дух!»


 

Незабаром відбудеться перший велофестиваль

Четвер, 21 травня 2015, 07:07

24 травня у с. Великі Гаї відбудеться перший велофестиваль "РООВЕР", присвяченого Дню Героїв.

Програма заходу:
10:00 - Збір на Театральному майдані м. Тернополя
11:00 - Виїзд організованої велоколони колони у с. Великі Гаї.
12:00 - Відкриття фестивалю в с. Великі Гаї, виступи творчих колективів, конкурси та вікторини.
13:00 - Старт екскурсійного велопробігу Великі Гаї - Товстолуг - Грабовець.
15:00 - Конкурси та вікторини, нагородження переможців.
17:00 - Футбольний матч чемпіонату області між ФК «Поділля – Агрон» - ФК «Борщів».

У рамках фестивалю буде проводитися конкурс на найкреативніший велосипед та накращий Український велокостюм. Переможців чекають призи!!!

Культурно


 

Міжнародний музичний фестиваль «Файне місто» відбудеться у Тернополі втретє

Четвер, 21 травня 2015, 06:08

3-5 липня наше місто відвідають більше 60 музичних гуртів. Крім українських виконавців на фестивалі відіграють гурти з таких країн, як Австралія, Франція, Швеція, Австрія, Польща, Грузія, Росія, Білорусь, пише сайт Культурно.

Цьогорічний фестиваль вражає своїми масштабами, відмінним поєднанням якісної музики та емоційного заряду. Серед українських учасників на сцені відіграють відомі Скрябін, Бумбокс, Brutto, The Hardkiss, O.Torvald, Табула Раса, Фіолет, Тінь Сонця, Тостер, Роллікс, Jinjer, Один в Каное, Vivienne Mort та інші.

xWR8d2ntOYE1

«Файне місто» — єдиний фестиваль, який встиг домовитися з гуртом Скрябін про виступ у фестивальному сезоні 2015.

  • З дозволу рідних, музикантами гурту Скрябін та друзями Андрія, було вирішено зібратися на фестивалі для того, щоб відіграти концерт пам’яті Андрія Кузьменка, — кажуть організатори — Тож ми вважаємо, що справи, які не завершив Андрій, повинні бути доведені до кінця, а його пісні й надалі повинні звучати на великих концертних майданчиках. Це буде виступ-шана великій Людині, яка змінювала своїми піснями свідомість мільйонів, дарувала їм любов, сміх і просту людську дружбу.

skriabin-672x450
Не менш відомий київський гурт Бумбокс відсвяткує на фестивалі 10-ту річницю творчої діяльності.
Впродовж всієї біографії «Бумбокс» дали 700 концертів по всьому світі, випустили 5 офіційних альбомів, написали музику до кількох фільмів та серіалів.1425125089_bumbox

Вперше серед українських фестивалів до Тернополя завітають офіційні триб’ют-гурти, які мають право виконувати кавери легенд світового року таких,  як АC/DС, Rammstein, Metallica, Scorpions, Iron Maiden, Sum 41.

Окрім цього на відвідувачів фестивалю чекають мистецькі студії просто неба, боді-арт і татусалони та безліч інших активітетів.

На території фестивалю буде розміщене наметове містечко, забезпечене питною водою і дровами, яке цілодобово знаходитиметься під належною охороною. Також будуть діяти вело- та автопарковка,прокат велосипедів.

ppFbeMHHVUw

Фестиваль «Файне Місто» —  буде проходити на території міжнародного аеропорту «Тернопіль», в селі Смиківці, яке знаходиться всього в 5-ти кілометрах від Тернополя в напрямку Хмельницького (траса E-50), що сприяє зручному та легкому добиранню на фестивальну територію.

На сайті фестивалю пишуть, що квитки продають лімітованими партіями. Наразі доступні вартістю від 460 грн.

Фото з офіційної сторінки фестивалю

Програма

program_all3

CVJKW0lR3T4dzkHxGcO2sQvwQ6Sj_rrl4AFX9Cp3pzAg (1)


 

Міський голова припускає, що події у міськраді мають політичний підтекст

Середа, 20 травня 2015, 08:01

19 травня близько 13 години група озброєних людей в масках з автоматичною зброєю увірвалася у приміщення Тернопільської міської ради без жодних пояснень та виломала двері кабінету юристів, у приймальні заступників міського голови Володимира Камінського та Вікторії Остапчук.

«Коли нікого не знайшли у кабінетах, бо була обідня перерва, ці люди заблокували входи та виходи у приміщенні та розійшлися по різних кабінетах міської ради, - розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал. - Також вони намагалися зламати двері у приймальню міського голови, але я їм відкрив їх самостійно. Попросили зробити обшук у моєму кабінет, я надав їм таку можливість. Хоч у них не було жодних документів, окрім постанови Печерського суду Києва на обшук кабінету Володимира Камінського».

Міський голова стверджує, що інформація про те, що його заступника затримували під час отримання хабара не відповідає дійсності.

«Після того як вони зламали кабінети у міській раді – секретаря, заступників, то побачили Камінського, пред’явили йому звинувачення у присутності чотирьох людей з міської ради та вчепили наручники, - додає Сергій Надал. - Адвокат наполягає на тому, що це затримання є незаконне і безпідставне, адже злочину не відбулося».

При цьому у Володимира Камінського гіпертонічна хвороба. На виклик приїхала швидка допомога, медики виміряли тиск, який був 175 на 90, провели ЕКГ та наполягали на госпіталізації. Міліція заборонила забирати його, використовуючи силу.

«Далі міліція силою загрузила, бо по-іншому сказати не можна, за руки та ноги Володимира Камінського у автобус. Повезла його у невідомому напрямі. Зазначу, що ці озброєні особи практично чотири години тримали усіх у моїй приймальні, коли двері у кабінеті Володимира Камінського були зламані. Також поняті були у нетверезому стані і ми наполягали на проведенні їх додаткового обстеження, але ця вимога не була виконана», - додав міський голова.

Міський голова припускає, що сьогоднішні події у міськраді мають політичний підтекст і пов’язані з майбутніми місцевими виборами.

 

На День Героїв у Тернополі - марш у вишиванках та концерт патріотичної пісні

Середа, 20 травня 2015, 07:24

23 травня традиційно в Україні відзначається День Героїв – щорічне свято на честь українських вояків – борців за волю України, лицарів Київської Русі, козаків, опришків, УСС, вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. У цей десь у Тернополі відбудеться ряд заходів, зокрема марш у вишиванках та концерт патріотичної пісні.

Розпочнеться вшанування пам’яті Героїв о 17 год. святковим маршем у вишиванках, під час якого тернополяни пройдуть проспектом С.Бандери, вул. Руською до Театрального майдану. А о 18 год. відбудеться покладання квітів до пам’ятників героям України В.Чорноволу, С.Бандери, Я.Стецька, Героям Небесної Сотні та АТО.

О 19 год. на Театральному майдані розпочнеться концерт патріотичної пісні до Дня Героїв України.

Зазначимо, що активну участь у вшануванні Свята Героїв візьмуть школярі загальноосвітніх закладів міста, зокрема переможці та лауреати конкурсу патріотичної пісні виступатимуть під час концерту на Театральному майдані.

 

Для обдарованих тернополян встановили 17 іменних премій

Вівторок, 19 травня 2015, 07:53

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна підписав розпорядження про обласні іменні премії обдарованій молоді. Згідно нього передбачено вручення талановитим учням та студентам  премій, яким присвоєно імена видатних уродженців Тернопільської області.

 


«Молоде покоління відіграє вирішальну роль у формуванні нації, - зазначив Степан Барна. - Наша молодь виявила стійку громадянську позицію під час подій Майдану, Революції Гідності, продовжує демонструвати патріотизм та мужність сьогодні під час проведення антитерористичної операції. Ми робитимемо усе можливе, щоб учні та студенти відчували свою значимість та бажання рухатись вперед, здобувати знання, розвиватись,  щоб в майбутньому вміло розбудовувати свою державу. Високі показники рейтингу навчання, перемоги у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах, досягнення в галузі позашкільної освіти та спорту будуть стимулюватись відзнаками та ставитись в приклад іншим».


Відтак, школярі та студенти матимуть нагоду позмагатись за здобуття 17 премій з:

- української мови і літератури – імені Богдана Лепкого;
- математики та інформатики – імені Миколи Чайківського;
- біології та хімії – імені Івана Горбачевського;
- фізики – імені Івана Пулюя;
- географії – імені Степана Рудницького;
- історії – імені Олександра Барвінського;
- правознавства – імені Станіслава Дністрянського;
- іноземних мов – імені Зенона Кузелі;
- трудового навчання і фахової майстерності – імені Михайла Паращука;
- музичного мистецтва – імені Соломії Крушельницької;
- спортивного туризму, краєзнавства і народознавства – імені Володимира Радзієвського;
- спортивної майстерності – імені Івана Комарова;
- екології – імені Івана Верхрадського;
- астрономії – імені Івана Климишина;
- економіки – імені Богдана Гаврилишина;
- педагогіки та психології – імені Степана Балея;
- винахідників та раціоналізаторів – імені Олександра Смакули.

 

Відбулося офіційне відкриття вуличних тренажерів

Вівторок, 19 травня 2015, 07:52

У парку ім. Тараса Шевченка, на острівку «Чайка», встановили антивандальні вуличні тренажери, займатися на яких можуть усі бажаючі. Наразі там облаштовано 21 такий тренажер. У планах міської влади встановити там ще лавки зі штангами та столик для армреслінгу.

Офіційне відкриття спортивного майданчика відбулося у неділю, 17 травня. Участь у заходів взяв міський голова Сергій Надал.

«Парки – це місце відпочинку і занять спортом. Навколо таких справ повинна формуватись справді європейська культура дозвілля, пов'язана з самовдосконаленням і відмовою від шкідливих звичок, - зазначає Сергій Надал. - Відтепер у парку ім. Т. Шевченка зможуть тренуватися усі бажаючі тернополяни, а для новачків консультації будуть надавати тренери зі спортивних залів міста».

Міський голова запевнив, що вуличні тренажери заплановано встановлювати у кожному мікрорайоні міста. І з відкриттям таких майданчиків Тернопіль підкреслює, що радо переймає кращий досвід світу для розвитку громади та підтримує ініціативи, які популяризують здоров'я, фізичну культуру і спорт.

 

 

До Тернополя із зони АТО повернулися півсотні працівників міліції

Понеділок, 18 травня 2015, 09:12

Теплу зустріч влаштували міліціонерам, які понад місяць несли службу в зоні антитерористичної операції. З поверненням захисників вітали керівництво обласної міліції, колеги, товариші, рідні та близькі.

- Особовий склад сумлінно виконав поставленні завдання та повернувся додому в повному складі, – відзвітував присутнім начальник управління кадрового забезпечення Василь Крайник, який супроводжував правоохоронців із зони АТО.



На сході співробітники тернопільської міліції несли службу на блокпостах, охороняли громадський порядок у населених пунктах, підконтрольних українським військовим. Тернополяни допомагали колегам із місцевих райвідділів міліції розкривати злочини, вилучали з незаконного обігу зброю та боєприпаси. Завдяки проявленій пильності нашим бійцям вдалося затримати декількох осіб, яких підозрюють у співпраці з сепаратистами.

З квітами, синьо-жовтими кульками зустрічали захисників. Рідні не стримували сліз.

У пенсіонера ОВС Михайла Смаля подвійна радість – зі сходу повернулися двоє його синів.

- Дуже важко було пережити цей період, - не приховуючи хвилювання, зізнається чоловік. - У нас одразу обидва сина поїхали захищати Батьківщину. Молилися за них, за усіх наших захисників, щоб повернулися додому живими.

Бійці теж радіють зустрічі з рідними, коханими, дітьми. Як кажуть, найважче для них –розлука з близькими.

Правоохоронцям надали короткострокові відпустки для відпочинку та відновлення сил у родинному колі. Після цього вони повернуться до виконання своїх службових обов’язків на місцях.

 

СЗГ УМВС України

в Тернопільській області


 

До Тернополя із зони АТО повернулися півсотні працівників міліції

Понеділок, 18 травня 2015, 09:10

Теплу зустріч влаштували міліціонерам, які понад місяць несли службу в зоні антитерористичної операції. З поверненням захисників вітали керівництво обласної міліції, колеги, товариші, рідні та близькі.

- Особовий склад сумлінно виконав поставленні завдання та повернувся додому в повному складі, – відзвітував присутнім начальник управління кадрового забезпечення Василь Крайник, який супроводжував правоохоронців із зони АТО.

На сході співробітники тернопільської міліції несли службу на блокпостах, охороняли громадський порядок у населених пунктах, підконтрольних українським військовим. Тернополяни допомагали колегам із місцевих райвідділів міліції розкривати злочини, вилучали з незаконного обігу зброю та боєприпаси. Завдяки проявленій пильності нашим бійцям вдалося затримати декількох осіб, яких підозрюють у співпраці з сепаратистами.

З квітами, синьо-жовтими кульками зустрічали захисників. Рідні не стримували сліз.

У пенсіонера ОВС Михайла Смаля подвійна радість – зі сходу повернулися двоє його синів.

- Дуже важко було пережити цей період, - не приховуючи хвилювання, зізнається чоловік. - У нас одразу обидва сина поїхали захищати Батьківщину. Молилися за них, за усіх наших захисників, щоб повернулися додому живими.

Бійці теж радіють зустрічі з рідними, коханими, дітьми. Як кажуть, найважче для них –розлука з близькими.

Правоохоронцям надали короткострокові відпустки для відпочинку та відновлення сил у родинному колі. Після цього вони повернуться до виконання своїх службових обов’язків на місцях.

 

 

СЗГ УМВС України

в Тернопільській області

 

У Тернополі відкрили cупрематичний парк

Понеділок, 18 травня 2015, 08:05

Біля пам’ятника Степану Бандері, просто неба минулої неділі представили арт-проект «Парк супрематичного мистецтва». Його створив київський художник Анатолій Федірко за підтримки галереї «Бункермуз».

*Супрематизм — напрям авангардного мистецтва, безпредметність, абстрактний геометризм, що виник на початку XX століття.

Спеціально для цього проекту в Тернополі за сім днів митець виконав сім картин розміром 1,5 на 1,5 метра.

Анатолій Федірко: «Це проект комунікації минулого та теперішнього. Хотів реалізувати його саме у Тернополі. Це місто супрематичне. Непередбачуване. Важливо, що у роботах закладений простір для комунікації із середовищем. Вони не мають замкнутого простору. У них є «проходи» (випиляні елементи), через котрі глядач бачить місто. Кожен побачить себе не просто через супрематичні елементи, а через Тернопіль. Ця виставка — мій діалог із соціальним та архітектурним середовищем. «

Парк супрематичного мистецтва» — проект не одного дня. У планах художника змінювати місце експозиції. Згодом картини можна буде представляти як у Парку супрематичного мистецтва, так і в галерейному або в приватному просторі. Роботи Анатолій Федірко залишить у Тернополі. Довідково: 2015 рік ЮНЕСКО оголосила Роком Казимира Малевича. Анатолій Федірко народився 7 квітня 1958 року у Чернівцях. Живе і працює у Києві. Член Національної спілки художників України.



Працює в галузі живопису, візуального мистецтва. Митець вважає себе послідовником Казимира Малевича. В Україні він відомий багатьма епатажними арт-проектами та перфоменсами. Бере участь у численних виставках у різних країнах світу. Серед творів: «Зимовий вечір в Києві» (1988), арт-проекти — «Віртуальне малярство» (1994), «Нова реальність. Парк I» (1995), «Таємна вечеря 2000» (1999), «Ранок Батьківщини» (2000–2001). У 2013 році із проектом «Супрематична Україна» був висунутий на здобуття національної премії ім. Т. Шевченка. Автор та куратор численних Міжнародних та Всеукраїнських художніх проектів. Відзначений численними преміями. Зокрема, першою премією Міжнародного Бієнале сучасного мистецтва «Пан Україна 92», м. Дніпропетровськ, 1992 р. Першою премією International Print Triennial Krakow 2003, м. Краків, Польща, 2003. Дипломом журналу «Афіша», вибір «Афіші» за найкращий арт-проект 2004–2005рр., («Діти проф. Й.Бойса»). Дипломом 3rd International Experimental Engraving Biennial, Mogosoaia, Бухарест, Румунія, 2008 р.


 

Прийнято закон про відміну військового збору

Понеділок, 18 травня 2015, 07:15

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору".

Законодавчим актом скасовано оподаткування військовим збором операцій з купівлі-продажу фізичними особами іноземної валюти, виключивши з підпункту 1.7 пункт 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України цифри та знаки "165.1.51".



Для отримання детальної інформації щодо податку на доходи фізичних осіб звертайтесь у Центр обслуговування платників (Білецька 1) або за телефонами: 43-46-40 та 43-46-46.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

У Тернополі триває реконструкція Набережної

Неділя, 17 травня 2015, 07:52

У Тернополі триває реконструкція Набережної тернопільського ставу, під час якої передбачено вкладання тротуарної плитки, заміну огорожі, укріплення берега, благоустрій території та облаштування місця біля Хреста на честь 1020-річчя Хрещення Київської Русі. Також уже цього літа вздовж Набережної будуть відведені окремі місця для проїзду велосипедистів.

«Наразі у місті, окрім реконструкції Набережної, триває реконструкція бульвару Вишнівецького, - розповідає міський голова Сергій Надал. – Там проводяться підготовчі роботи до облаштування пішохідних доріжок та дитячого майданчика. Незабаром розпочнеться реконструкція бульвару Куліша».

Нагадаємо, що у місті цього року також заплановано завершити реконструкцію бульвару Данила Галицького, облаштувати екстрим-парк та «Парк Здоров’я».

 

У Тернополі пам'ять Слави Стецько вшанували покладанням квітів

П'ятниця, 15 травня 2015, 09:19

З нагоди 95-тої річниці від дня народження Слави Стецько - засновниці Конгресу Українських Націоналістів, Голови Проводу ОУН, співорганізатора Червоного Хреста УПА, відомої української політичної діячки, у Тернополі відбулося символічне віче. Представники влади та громадськості поклали квіти до барельєфу Слави Стецько та її соратника, чоловіка Ярослава Стецька.

Хор національно-патріотичної пісні «Заграва», у який входять учасники національно-визвольної боротьби, колишні політичні в’язні та репресовані виконали для усіх присутніх патріотичні пісні.

Звертаючись до присутніх міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що своїми діями Слава Стецько дала натхнення до боротьби сьогоднішньому поколінню українців на долю яких випала російсько-українська війна.

«Багато епізодів з біографії Слави Стецько стали легендами ще за її життя. Мене особливо вражало те, що ні Ярослав, ні Слава Стецько до кінця життя так і не взяли собі громадянства жодної країни. Навіть після здобуття Незалежності, вороги України всіляко затягували цей процес. Пані Слава отримала український паспорт лише у 1997 році, після чого, з рекордним у новітній історії результатом, перемогла на довиборах до Верховної Ради України, - зауважив Сергій Надал. – Ярослава Стецько - приклад справжньої жінки, гідної доньки України, лицарки духу та віри. Взірець жертовного громадського діяча, політика, яким рухала висока шляхетна Ідея. Слава світлій пам'яті Слави Стецько! Слава Україні!».







 

У Тернополі встановлять чотири універсальні спортивні майданчики

П'ятниця, 15 травня 2015, 09:17

Цього року у Тернополі встановлять чотири універсальних спортивних майданчики, 18 дитячих майданчики біля житлових будинків та ще 36 у дитячих садочках. Про це повідомив міський голова Сергій Надал.

«Минулого року ми встановили два спортивних універсальних майданчики для занять різними видами спорту. Цього року таких з’явиться ще чотири у різних житлових мікрорайонах міста – на вул. Старий ринок, вул. П.Орлика, вул. Д. Галицькогота вул. Л. Українки, - розповідає Сергій Надал. – На усіх майданчиках буде штучне покриття, нова огорожа, освітлення та спортивний інвентар».

Слідкувати за станом даних спортивних майданчиків буде комунальне підприємств міської ради, щоб забезпечити доступ до нього усіх бажаючих та утримання.

Нагадаємо, що 16 травня у Тернополі відбудеться офіційне відкриття вуличних тренажерів, які облаштували у парку ім. Т. Шевченка.

 

Пізнавальна та захоплююча зустріч школярів із міліціонерами…

Четвер, 14 травня 2015, 10:50

Незабаром у школах розпочнуться канікули. Діти заполонять двори, дитячі майданчики та вулиці. Юні дослідники світу будуть насолоджуватися відпочинком та випробовувати себе в різних життєвих ситуаціях без нагляду дорослих.  А щоб випробування «на міцність» не закінчилися для когось трагічно, працівники Управління Державної служби охорони при УМВСУ в Тернопільській області намагаються відвідати школи та поспілкуватися з учнями, ажде, як відомо, злочин краще попередити, ніж розкривати.

 

Зустріч, котру днями організували працівники ДСО у спеціалізованій школі II-III №29 з поглибленим вивченням іноземних мов, була сприйнята дітками з ентузіазмом. Школярі з неприхованою цікавістю оглядали людину у формі та захоплено слухали розповідь про роботу правоохоронців. Зокрема, довідалися, як правильно поводитися на вулиці з незнайомими людьми, як уникати небажаних ситуацій тощо.

Під час зустрічі діти задавали численні запитання, на котрі отримали відповіді. Особливе захоплення викликало наочне представлення засобів захисту та затримання (бронежилет, шолом, кийок гумовий ПР-73, наручники, навчальні зразки зброї).

Сподіваємося, учні зрозуміли, що міліція є каральним органом лише для тих, хто порушує закон, скоює злочин. А для чесних, законослухняних громадян правоохоронці- рятівники, завжди готові прийти на допомогу й захистити від злочинних проявів.

УДСО при УМВСУ

в Тернопільській області

 

 

 

Начальник податкової зустрівся з представниками бізнесу заради максимального виведення зарплати з тіні

Четвер, 14 травня 2015, 08:35

Заборгованість по виплаті заробітної плати, як явище, все частіше стає знайомим пересічним тернополянам. Користуючись «відмовками» про не просте фінансове становище, в якому зараз перебуває наша країна, деякі роботодавці навмисно не забезпечують своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати найманим працівникам, або ж виплачують її «в конвертах», тим самим позбавляючи своїх робітників соціальних гарантій та впевненості у фінансовому майбутньому. Бюджети усіх рівнів, при цьому, теж не отримують належні платежі.

Роботодавці списують такі факти на високе навантаження на фонд оплати праці. Але ж тільки впродовж останніх пів року відбулись неодноразові зміни щодо його зменшення, шляхом запровадження права застосування понижуючого коефіцієнту по ЄСВ.

Однак, проведений ретельний аналіз діяльності суб’єктів господарювання окремих галузей показав, що легалізацією фактично зайнятих працівників та їхньою зарплатою переймаються далеко не всі. Непоодинокими є факти реєстрації лише одного працівника при наявних декількох торгових точок, чи цілодобовому режимі роботи, а також оформлення працівників на «половину ставки», тощо.

Обговоренню саме цих питань і було приурочено зустріч начальника Тернопільської об’єднаної ДПІ Петра Якимчука з представниками бізнесу, яка відбулась нещодавно.

«Ми не хочемо тиснути на бізнес і шукати причини, щоб проводити позапланові чи фактичні перевірки. Ми хочемо вашого розуміння у необхідності виконувати те, що само собою розуміється – легально працювати, легально виплачувати зарплату та працевлаштовувати працівників, у повному обсязі сплачувати платежі до бюджету», - зазначив очільник податкової інспекції.

Загалом, судячи із реакції та настроїв запрошених, діалог видався конструктивним та потрібним обом сторонам.

Також хочеться звернутись і до найманих працівників: якщо роботодавець з тих чи інших причин не виплачує зарплату, чи виплачує її в конверті, в розмірах менших за мінімальний розмір заробітної плати, чи не бажає офіційно укладати з вами трудовий договір, звертайтесь у відповідний державний орган та податкову інспекцію.

Не будьте осторонь своїх проблем нинішніх та майбутніх.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

В Тернополі американські хористи заспівали Українську молитву

Четвер, 14 травня 2015, 05:34

Вчора в Тернополі співали хористи зі штату Техас.

Концерт в рамках туру Україною хору Лаббокського християнського університету пройшов в Обласній філармонії. У програмі пролунали уривки традиційного богослужіння, американські спірічуелс, гімни та співи сучасного християнського прославлення, пише сайт Культурно.

Приємно порадувала слухачів «Молитва за Україну» в аранжуванні Байрона Роджерса.  За словами учасників хору, це прекрасна молитва за прекрасну країну, яка стала також і їх молитвою.

Американські співаки не вперше відвідують Україну із своєю місією — благодійними концертами, після яких охочі мали змогу придбати диски із записами хору. Як запевняють організатори, зібрані кошти колектив передасть до місцевих сирітських притулків.

Оксана Божко

 

У Тернополі встановили вуличні тренажери

Четвер, 14 травня 2015, 03:30

У парку ім. Т. Шевченка облаштували вуличні тренажери, де відтепер зможуть тренуватися усі бажаючі тернополяни. Офіційне відкриття відбудеться у суботу, 16 травня.

«Наразі тут встановлено 21 тренажер, на яких спортсмени чи перехожі зможуть тренуватися лише з власною вагою, - розповідає заступник міського голови Владислав Стемковський. – Усі встановлені предмети антивандальні, закуплені були ще минулого року. На майбутнє тут плануємо встановити ще декілька лавок зі штангами, столик для армреслінгу, щоб можна було проводити змагання серед тернополян».

Як додає Владислав Стемковський, облаштування таких майданчиків для занять спортом – це європейська практика, адже сьогодні у світі все більш популярним стає здоровий спосіб життя. Для новачків на початках консультації будуть надавати тренери з спортивних залів міста, а для додаткової безпеки на місці обладнають відеокамери.


 

Ах, какую страну потєрялі…

Середа, 13 травня 2015, 08:16

Травень – найбільш «комуністичний місяць» в сучасній Україні. Бо хоч Верховна Рада і прийняла закони про декомунізацію, про відзначення – разом з усім цивілізованим світом – Дня пам’яті і примирення 8 травня, і все ж в нашій країні знаходяться індивіди, яких хлібом не годуй, а дай хоча б разок сплакнути за «нашим світлим минулим». А на сльози «українських ватників» пробиває найчастіше у травні – бо ж тут тобі і День солідарності трудящих, і Дєнь Пабєди…

І ось саме в ці дні старше покоління, яке не дуже задоволене теперішньою українською владою, розповідає свої молодим внучатам і правнукам «незабутні історії» з героїчного минулого. Натякаючи, мовляв, какую страну потєрялі…

Але що ми насправді втратили в 1991 році? Чи дійсно є привід за цим сумувати?

Гадаю, сучасній молоді не завадить пороздумувати над цим питанням. Бо занадто вже багато міфів крутяться навколо всього цього. І починаються ці міфи зазвичай з банального.

От, наприклад, мені подобається, коли хтось викладає в Інтернет фотографію кефіру в скляній пляшці або там якоїсь горілочки з корком «чебурашка» і млосно так приписує внизу: «А пам’ятаєш?»

Так, прекрасно пам’ятаю!

А багато чого не пам’ятаю, хоч ти вбий.

Свіжих помідорок взимку не пам’ятаю.


Балика, сирокопченої ковбаси, ікри, осетрини, лососів не пам’ятаю.

Приховує моя пам’ять інформацію також про джинси, пристойне взуття, нормальну побутову хімію, нетоксичні дезодоранти, одеколон, який не викликав би головного болю (навіть якщо його не пити), надійні засоби від тарганів...

А самих тарганів пам’ятаю прекрасно.


А пам’ятаєш?

Звичайно!

Незліченні орди рижих тарганів входили до продуктового кошика радянської людини і крали те нечисленне, що там було.

Щоб вивести їх, треба було зварити яйце, картопляне лушпиння, все це змішати з борною кислотою, накатати кульки і розкидати по кухні.

Таргани жерли і раділи...


А холодильник пам’ятаєш?

«Дніпро» або «Донбас».

Надійний, як танк, і такий же за звуком двигуна.

Він взагалі був дуже схожим на танка: і лобовою бронею, і обтічним корпусом.

Я завжди чекав, коли звідти вилізе веселий замурзаний танкіст із залишками наших сосисок в будьонівських вусах і дзвінко запитає: «на Берлін куди?»


А Берлін пам’ятаєш?

Не пам’ятаєш?

Ось і я теж... Бердянськ пам’ятаю, смутно Ялту. А Берлін не пам’ятаю, і Варшаву, і Прагу, і Лондон, і Париж...


А радіо пам’ятаєш?

В ефірі «піонерська зорька»... Це з розетки...

І «Голос Америки» на коротких хвилях... За це можна було сісти... За те, що ти слухаєш радіо іншої країни...

А за те, що в тебе волосся на 20 сантиметрів довше або, навпаки, віски поголені – батьків до школи, громадський осуд, з піонерів виключають...


А пам’ятаєш?

Гігантські забудови, єдиний голодний патріотизм, і всі повинні бути однаковими, пам’ятаєш?

В ідеалі – у військовій формі, бажано, щоб всі жили в казармі, старші і діти підносять снаряди, жінки (пардон – баби) народжують нових захисників Вітчизни, які завтра підуть у наступ.

Захисники Вітчизни завжди ходять тільки в наступ, як це не парадоксально.

Вони захищають нас в Анголі, в Ефіопії, в Афганістані.

Страшно подумати, що було б з Тернополем чи Жмеринкою, якби захисники вітчизни НЕ гинули на гірських серпантинах Афгану...


Пам’ятаєш?

А хочеться забути...

Для молодих людей, які народилися вже після розпаду СРСР, перераховані вище факти можуть видатися незрозумілими. Тому опущуся до більш приземленого, до чогось такого, з чим навіть теперішня молодь стикається постійно.


Йогурт

Йогурт я вперше спробував після 1991 року.

До цього з кисломолочних продуктів був лише кефір і ряжанка, в уже згаданих вище скляних пляшках.

Про різні марки і смаки тоді не йшлося. Зі смаком – як пощастить. Типу лотереї.


Овочі і фрукти

З фруктів і овочів цілий рік – тільки картопля, морква, цибуля, буряк і яблука.

Півроку продавалася капуста. Через це в овочевих магазинах завжди стояв огидний запах гнилі.


Опалення

Тільки після 1991 року мені вдалося позбутися від постійного відчуття холоду в зимовий період.

Де б ми не жили, вікна завжди були з величезними шпарами, а опалення працювало огидно.

Не вірите?

Запитайте про щорічне заклеювання вікон у своїх батьків, яким доводилося займатися цим не тільки вдома, але й у школі, і на роботі.


«Солодке життя»

Те, що особливо актуальне для дітей – шоколадні цукерки, жувальні гумки і «Кола» – були розкішшю.

У щоденному продажу тільки карамель, льодяники, вітчизняна газировка: лимонад і ситро. «Тархун» і «Байкал» – теж розкіш.

Їх треба було діставати.


Харчування

Щоденний раціон був досить одноманітним.

Гречка, рис, картопля, макарони, консервів дуже багато, з м’яса – в основному котлети.

Назви «гуляш» і «відбивна» я вивчив і навчився розрізняти тільки після 1991 року.

Річ у тім, що хороше м’ясо було в дефіциті.

Його треба було діставати.

На полицях магазинів не було нарізок.

Ніколи і ніде.

Брали кістки, варили на них суп. Змішували з нутрощами, крутили котлети.

Шашлики наполовину складалися з жиру і сухожиль.

Дуже популярними були сосиски з ковбасами. Тільки треба розуміти, що ковбаси ці були – НЕ сервелат.

Сервелат треба було діставати.

Ще з м’ясного їли пельмені, біляші, чебуреки і пиріжки з м’ясом.

В основному тому, що, як і в ковбасу, сосиски та котлети, туди можна було «напхати» все, що завгодно: ліверу, перемелених кісток і сухожиль, жиру.

Коли совок підходив до кінця, почали лунати заповзятливі чутки, що, мовляв, «докторська ковбаса» на 70% складається з... паперу.

До речі, а ви знаєте чому на початку 90-х особливу популярність серед населення завоювали так звані «ніжки Буша» – тобто курячі стегенця?

Тому що вони були м’ясисті.

Що не йшло ні в яке порівняння з дохлими синюшними курми, які продавалися в радянських магазинах до цього.


Дефіцит

Щоб смачно і різноманітно харчуватися, треба було володіти «спеціальними якостями».

Наприклад, мати доступ до дефіцитних продуктів через знайомих начальників і директорів продовольчих баз, магазинів, спецрозподільників.

Доступ могла мати й проста людина (наприклад, інженер), але за пристойні хабарі.

Заробити по-чесному в Країні Рад було неможливо.

На будь-якій роботі платили не більше 300-500 рублів. Для порівняння – гарне м’ясо, ковбаса, сир або алкоголь продавалися «з-під поли» за 25-100 рублів.

Та й для того, щоб отримувати хоча б 300 рублів, треба було бути хорошим фахівцем.

Вихід знаходився досить швидко.

Тисячі рублів зароблялися калимом. Тобто незаконно. «Підкалимити» можна було на приватних замовленнях, які давали такі ж хабарники і спекулянти, як ти сам.

Тільки не треба мені розповідати про знайомих моряків далекого плавання, воїнів-інтернаціоналістів, працівників за полярним колом або ліквідаторів Чорнобиля.

Все це – екстремізм і не може вважатися нормальним заробітком, прийнятним для звичайної людини.

Нормально заробити в совку можна було тільки калимом, хабарами, «толкачьом лівака» та іншими подібними речами, за якими полювало МВС і ОБХСС.


Предмети особистої гігієни

Уявіть, що немає ніяких памперсів. Немає ніяких жіночих прокладок. Немає ніяких вологих серветок.

Ці буржуазні винаходи прийшли до нас з-за кордону тільки разом з ринковими відносинами.

А замість туалетного паперу в туалеті часто висіла газета.

Уявили?


Годинники та аксесуари

Знаєте, які годинники вважалися найкрутішими в СРСР?

Casio і Orient. Уявляєте?

Я не пригадую, якими за якістю були радянські годинники, але найдешевші сьогодні на ринку Casio і Orient вважалися найкращими.

Здуріти можна.


Побутова техніка

Окремо варто сказати про побутову техніку. В СРСР вона була ДУЖЕ дорога.

У порівнянні з теперішнім часом просто запаморочливо дорога.

У той час, коли наші ровесники за кордоном насолоджувалися кольоровими телевізорами, електронними іграшками, автоматичними пралками, двокамерними холодильниками, музичними центрами, плеєрами, відеомагнітофонами, а дехто й персональним комп’ютером, в СРСР на це треба було довго збирати гроші, стояти в черзі (до 5 років) або діставати у спекулянтів.

Верхом шику була іноземна техніка. Японська, англійська або німецька.

Вартість одиниці такої техніки сягала декількох тисяч рублів, тобто однієї-двох річних зарплат.

Зараз навіть смішно згадувати, що відеомагнітофон (аналог DVD-, Blue-ray- плеєра) міг коштувати 3000 рублів при середній зарплаті в країні – 150.

До речі, персональні комп’ютери і стільникові телефони в нашій країні з’явилися через 10 років після того, як вони з’явилися в Європі та США.

А якби Радянський Союз не розвалився, ми б їх побачили напевно через років 15-20.


Автомобілі

Все, що я пам’ятаю про радянські автомобілі, це те, що їх було складно дістати (за держціною) і треба було постійно ремонтувати.

Кожен автолюбитель в СРСР був одночасно автомеханіком, який багато часу проводив у гаражі.

Як тільки залізна завіса впала, десятки тисяч людей потягнулися до Польщі, Німеччини і Японії за вживаними іномарками.


Одяг і взуття

О! Це біль кожної радянської людини.

Асортимент у магазинах категорично не годився для щоденного вжитку. Хороші речі треба було діставати.

Діставали кросівки, сандалі, джинси, куртки, туфлі, светри, пальта.

Деякі жінки примудрялися «спробувати» імпортні колготки, і після цього все життя прагнули купувати тільки їх.

Костюми та сукні шили лише на замовлення. Щоправда, хорошу тканину теж важко було дістати.

Шуби і зимові шапки, в принципі, були в продажу. Тільки коштували – мама не горюй. Народ ходив у заячих або штучних.

Всі жінки вміли в’язати і вдома зберігали швейні машинки.

Якщо мати доступ до гарної вовни, тканин, фурнітури і ниток, то можна було, в принципі, пристойно одягнутися (щоправда, залежало від уміння). Викрійки брали з іноземних журналів.

З взуттям – складніше. Його сам не пошиєш. Діставали румунське і югославське. У відкритому продажі його практично не було.


«Євроремонт»

У 90-ті роки було дуже популярне слово «євроремонт». Насправді, це просто ремонт квартири з використанням сучасних матеріалів і сантехніки.

Грубо кажучи, зараз кожен ремонт – «євро».

Але не в 90-і роки. Радянська сантехніка і будматеріали були настільки убогими, що заміна їх на щось нормальне і сучасне сприймалася за щось неймовірне.


Відпочинок

Шиком літнього відпочинку в СРСР була поїздка до Болгарії.

Окремі люди були в Югославії (зараз – Хорватії та Чорногорії).

Це було настільки круто, як приблизно зараз злітати на Гаваї, Багами або провести відпустку в Маямі.

Тобто ДУЖЕ ДОРОГО та дефіцитно.

Так-так, поїздку куди б то не було теж треба було «діставати». Якщо, звичайно, ви згодні були жити не в готелі, а шукати житло самому – на місці.

Закордон взагалі одночасно манив і п’янив, ні про яке вільне отримання візи та вільний продаж авіаквитків в Берлін, Лондон або Париж навіть мови не могло бути.

Там бували одиниці, та й ті не з середовища близьких знайомих.


Життя в СРСР взагалі було дуже бідним матеріально і убогим психологічно. Якщо дивитися на нього з 2015 року.

При мені від голоду, звичайно, вже ніхто не вмирав (хоча, хто його знає, статистики в СРСР ніякої не було). А от мудрі люди старшого віку розповідають, що вони в свій час росли з постійним відчуттям голоду. І заздрості до ровесників в новому одязі.


А що ж було в СРСР?

В Радянському Союзі була… ідея!

Вона заміняла масло, хліб, яйця і мізки.

Ви розумієте, що в сенсі калорійності ідеї сильно поступаються яйцям, м’ясу і навіть гарбузовому насінню, і мріяти про «великі ідеї» потрібно у вільній країні і на ситий шлунок.

Тоді й почуття гордості буде довгим і стійким, як смак американської жуйки.

Натомість в СРСР не було нічого. Навіть жуйки.

То чи варто за цим сумувати?






 









Підготував Адам Стрижнюк

 

Тернополянам проведуть діагностику професійних нахилів

Середа, 13 травня 2015, 08:08

15 травня 2015 року о 12.00 в рамках програми «Бібліоміст», у приміщенні Тернопільської обласної наукової бібліотеки за участю бібліотек с. Мишковичі, с. Настасів, смт Великі Бірки та смт Велика Березовиця Тернопільського району відбудеться вебінар для учнівської молоді на тему «На порозі вибору».

Захід заплановано в рамках співпраці Державної служби зайнятості (Центрального апарату), Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Організатори вебінару: Тернопільський міськрайонний центр зайнятості та Тернопільська обласна наукова бібліотека.

Захід передбачає:

- інформаційно-дискусійну бесіду про вибір професії

- проведення експрес діагностики на визначення професійних нахилів;

- консультації фахівців з профорієнтації центру зайнятості.

За довідками зверніться у Тернопільський міськрайонний центр зайнятості за телефоном - 52-89-30.

 

Відділ активної підтримки безробітних

Тернопільського міськрайонного центру зайнятості

 

А Росія таки хвора. Тепер уже безсумнівно

Вівторок, 12 травня 2015, 08:04

З цього року в Україні нарешті відмовилися від совкового «Дня Перемоги» і 9 травня ми святкували День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Але низка країн – переважно пострадянських – ще святкували День Перемоги. Однак лише в Росії з цієї нагоди населення охопила істерія, яка знайшла вихід у, м’яко кажучи, недоречних заходах. І чим ближче було 9 травня, тим страшніше ставало всьому адекватному світу: що ще вигадають росіяни, аби по-своєму відзначити цей день?

Журналісти Еспресо.TV пригадали ті недолугі заходи, за які стає соромно перед ветеранами.

Святковий боді-арт

Хіт-парад абсурду відкриває конкурс боді-арту. Його провели ще в березні в Іжевську. Студенти Іжевського державного технічного університету вийшли на сцену з намальованою радянською символікою на різних частинах тіла. Здивував, але не порадував, вічний вогонь, якому виділили місце майже на сідницях. Викликати патріотичні почуття спробували і георгіївською стрічкою на пів-обличчя.


Цукрові танки, ветерани та похоронки: конкурс кондитерів

Не меншого галасу наробив і недоречний та навіть образливий конкурс кондитерів, який провели в Красноярську. Його знову-таки приурочили 70-річчю перемоги.

Кондитери виготовили триярусні торти і представили їх на експозиції «Подвигу народу жити у віках». Зокрема, вони представили торти у формі пам'ятника «Батьківщина-мати», обгорілих солдатських листів, військової техніки та навіть оздобили фігурками жертв війни.

Звабливий тверк біля військового меморіалу

Жительки Новоросійська – студентки Вікторія Юр'єва (1993 року народження) і Маргарита Радецька (1996 року народження), інструктор-методист спортивно-оздоровчого закладу «Відродження» Яна Кутакова, а також Катерина Щербединська (1989 року народження) і Алла Коркач (1986 року народження) потрусили сідницями біля військового меморіалу «Малая земля».

За це дівчатам дали 15 діб, притягнувши до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство.


Стриптиз для переможців

Однак росіяни пішли ще далі. У нічному клубі вони вирішили влаштувати тематичний стриптиз. Шоу присвятили 9 травня. У мережі з'явилось фото російського нічного клубу, який «розробив» тематичний стрип-номер до Дня Перемоги.

Дівчата у костюмах кольору «русских платков» та хлопці у військовій формі розважали російських патріотів, які «приватизували» перемогу у Другій світовій війні. Сцену для шоу прикрасили величезними плазмами із зображенням орденів, комуністичною символікою та надписом «Вітчизняна війна».

Знижки у секс-шопі до Дня Перемоги

Однак і на цьому вульгарність не скінчилася. В Єкатеринбурзі вирішили привітати ветеранів ще оригінальніше. У місцевому секс-шопі надали знижки до 70-річчя закінчення війни. На деяких цінниках розмістили орден Великої Вітчизняної війни, така помітка на товарах означає, що саме це можна придбати за меншою вартістю.

«Ця акція називається «Все народу-переможцю», - сухо пояснили продавці магазину. - На товари, на цінниках яких розміщений орден, поширюється знижка. Вона приурочена до 70-річчя святкування Перемоги».

До речі, почесним орденом прикрашені цінники фалоімітаторів та інших іграшок для дорослих.

Святковий стіл для ветеранів… у похоронному домі

У цьому ж Єкатеринбурзі російських ветеранів запросили на святкування Дня перемоги у похоронний дім. У ритуальному залі, в оточенні вінків зі скорботними написами та іншої похоронної атрибутики, ветеранів частували горілкою та чаєм.

Відсвяткувати 70-річчя Перемоги у такому несвятковому місці пенсіонерів покликав похоронний дім «Хелп». У компанії нічого дивного в такому форматі свята не побачили.

 

Викрили кишенькового злодія, який промишляв у маршрутках

Понеділок, 11 травня 2015, 09:06

zlodiiУ вчиненні крадіжок співробітники Кременецького райвідділу міліції підозрюють 42-річного жителя Тернополя. Злодій промишляв в громадському транспорті та обкрадав жіночі сумочки.

Підозрюваний вже не вперше потрапляє у поле зору правоохоронці – був судимий за майнові злочини. Аби не привертати до себе уваги, тернополянин їздив вчиняти крадіжки до райцентру Кременець.

Діяв дуже обережно. Уважно придивлявся до своїх жертв, вичікував підходящий момент. Зловмисник так спритно робив свою справу, що потерпілі навіть нічого не помічали.

Від любителя легкого заробітку потерпіла 34-річна кременчанка. З її сумки він поцупив гаманець в якому було більше п’ятисот гривень та 200 доларів. Ще однією жертвою кишенькара стала 29-річна жінка. У неї він вкрав майже дві тисячі гривень.

Злодія-гастролера викрили оперативники Кременецького райвідділу міліції. Відносно підозрюваного відкрито кримінальне провадження. Його дії слідчі кваліфікують за частиною 2 статті 185 ККУ – крадіжка.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк від трьох до шести місяців або обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

dosie102.te.ua

 

Україна у ІІ світовій війні

Неділя, 10 травня 2015, 05:45

v

Понад 8 млн людських життів забрала ІІ Світова війна, тобто майже кожну п’яту людину, яка жила тоді на території України. Всього під час Другої світової війни на фронті та на окупованих територіях загинуло 18 мільйонів радянських людей. Для порівняння: Німеччина втратила 6,5 мільйона чоловік, Росія – до 6 мільйонів, Польща – 5 мільйонів. Не слід забувати і про так звані демографічні втрати. Якщо в січні 1941 року в Українській РСР проживало 41,9 мільйона чоловік, то в 1945 – 27,4 мільйона. Різниця в 14,5 мільйона – це вбиті, померлі від хвороб і голоду, евакуйовані, депортовані, мобілізовані, емігранти, втрати у природному прирості. Усього німці депортували з радянських територій 2,8 мільйони чоловік. У той же час із України до Німеччини як робочу силу було вивезено 2,2 мільйони або майже 80 відсотків від усіх депортованих.

Величезними були в Україні й масштаби руйнувань, спричинених війною: 714 міст і містечок та 28 тисяч сіл було зруйновано чи спалено, 10 мільйонів чоловік опинилося без притулку, було знищено 16150 підприємств, 33 тисячі шкіл і навчальних закладів, 18 тисяч лікарень і диспансерів. Матеріальні збитки України оцінювались у 286 мільярдів карбованців (загальні збитки СРСР становили 679 мільярдів, з яких 255 мільярдів у Росії, 75 мільярдів у Білорусії, 20 мільярдів у Латвії, 17 мільярдів у Литві та 16 мільярдів в Естонії). Якщо збитки в Україні становили 42 відсотки від загальних збитків СРСР, то коли 1943-1945 року уряд виділив на відбудову радянських територій 75 мільярдів карбованців, Україні перепало лише 18,3 мільярди, тобто 24 відсотки від загальної суми.

Обласна рада

 

Подарунок власними руками у тернопільській гончарні

Неділя, 10 травня 2015, 05:30

Школа народних ремесел, що розташована на вулиці Новий Світ, 19, існує не перший десяток років. У закладі навчають ремеслу кераміки, різьблення по дереву, гончарства, ткацтва, народної вишивки, бісероплетіння, макраме, декоративного розпису та іншого рукоділля. Освоїти народне ремесло тут можуть діти і дорослі, пише сайт Культурно.

Щодня у школі майстри Національної спілки народного мистецтва України навчають техніки гончарства усіх бажаючих. Творча сім’я Руслана Друка та Уляни Джигринюк професійно займається народним рукоділлям уже декілька років.

big_druk_LkGVR

Пригадую, у 2010 році записали до Школи народних ремесел своїх дітей, – розповідає Руслан Друк –  Пройшовши у них декілька майстер-класів , сімейне хобі переросло у професію. Тепер усі знання передаємо нашим учням. Як запевняють майстри, володіти технікою рукоділля може кожен.

IMG_8711

Не маючи особливих навичок у прикладному мистецтві пробуємо перевірити припущення на практиці.  З допомогою майстра, виготовляємо глечика.

DSC_0237

Виготовлення найпростішого глиняного виробу – завдання не з простих. Адже перед тим, як сісти за гончарне коло, глину потрібно підготувати. Наші майстри привозять глину з Миколаєва Львівської області, яку перед використанням потрібно просіяти та очистити від сторонніх домішок. Мабуть, вже на цьому етапі бажання ліпити зникне в багатьох. Але нам пощастило, адже працювати ми почали уже з підготовленим матеріалом. Глина неймовірний матеріал – в поєднанні з водою вона стає дуже пластичною, а від дотику рук — теплою і м`якою.

00020

Виготовити звичайний горщик за одне заняття без допомоги майстра вам не вдасться. Для цього потрібно хоча б місяць навчань.

  • Часто вже на першому занятті люди хочуть виготовити якийсь виріб, а коли дізнаються, що для цього потрібно володіти хоча б мінімальною практикою, залишають навчання – зауважує пан Руслан. — Гончарство – це ремесло, яке гартує характер та силу волі, воно потребує не лише бажання, а й терпіння.

Набираючись терпіння, пробуємо зліпити глечик зі звичайного шматка глини.

З допомогою майстра виготовити невеличкий глечик нам вдалось практично за 10 хвилин. Та це лише початок. Далі виріб протягом декількох днів сохне та проходить процес запікання. Якщо ж ви плануєте нанести  орнамент, вам знадобиться близько десяти днів клопіткої праці.

  • Гончарні кола ми з жінкою придбали за власні кошти, — розповідає Руслан – Кожен з них вартує близько 2.500 гривень. Деталі привозили зі всієї України. Сьогодні у школі можна працювати на двох колах.

DSC04375

Тернополянка Уляна, за освітою архітектор, відвідує уроки гончарства лише три тижні. Проте, за досить короткий термін уже виготовила декілька виробів.

  • Подібні майстер-класи неодноразово відвідувала за кордоном. Про тернопільську гончарню дізналась через інтернет, — каже дівчина, — Присвячую цій справі по три години в день. Гончарство допомагає мені відволіктись від буденності та віднайти внутрішню рівновагу.

До речі, якщо ви являєтесь прихильницею манікюру, то з ним прийдеться на певний час попрощатись.

DSC04401

У майстерні Уляни та Руслана можна пройти не лише майстер-клас, але й креативно відсвяткувати свій день народження.

  • Незвичайним ваше свято зробить робота за гончарним колом, — додає пані Уляна. — Адже ви зможете виготовити сувенір власними руками. Готові вироби обробляються бджолиним воском, тому мають гарний вигляд. До того ж, в такому посуді можна готувати.

Сьогодні у творчій майстерні рукоділів більше сотні ужиткових та художніх глиняних виробів. З творчими напрацюваннями майстри неодноразово приймали участь у фестивалях та виставках.

44

Від себе хочеться додати, що це заняття точно сподобається і дітям і батькам, бо жодних протипоказань, аби посидіти за гончарним колом немає. Спробувавши себе у цьому мистецтві, можете впевнено рекомендувати зробити це усім іншим.

Враження — величезні, емоції — неповторні. І як результат – виріб власними руками. Головне – бажання творити.

Записатись на уроки гончарства, пройти майстер-клас, чи відсвяткувати свій день народження можна за тел. 067-208-07-37 (Руслан), 097-66-00-362 (Уляна).

Оксана Божко

 

Двічі на місяць у Тернополі відбуватимуться безкоштовні концерти

Субота, 09 травня 2015, 15:03

У Тернополі стартував соціальний проект «ТалантТер», у рамках якого двічі на місяць у ПК «Березіль» відбуватимуться безкоштовні концерти професійних та аматорських колективів, місцевих виконавців, ансамблів. Ініціатива проведення таких заходів належить міському голові Тернополя Сергію Надалу. Перший такий концерт відбувся напередодні Дня матері. Вихованці центру творчості дітей та юнацтва подарували тернополянам цікаву концертну програму.

«Сьогодні українці перебувають у важків економічній ситуацію та дбають, у першу чергу, як би їм вижити. Дехто немає коштів, щоб придбати квитки на концерти, проте потреба культурного розвитку залишається, - розповідає заступник міського голови Олександр Смик. – Саме тому, два рази на місяць місцеві «зірки», діти, які навчаються у творчих колективах та музичних школах, колективи ПК «Березіль» будуть організовувати безкоштовні концертні програми».

Під час концертів тернополяни також будуть брати участь у розіграші подарунків та писатимуть на спеціальних листках імена виконавців естради, які б хотіли почути на День міста, 28 серпня.

 

Ветеранів та загиблих вшановували у Тернополі

П'ятниця, 08 травня 2015, 13:30

У День пам’яті та примирення, а також з нагоди відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника Матері, що у Тернополі.

На заході зібралися сотні людей, щоб вшанувати полеглих воїнів під час Другої світової війни та загиблих учасників АТО на сході України, а також привітати ветеранів. Участь в процесії взяли представники влади, духовенства, громадськості краю, а також працівники ГУ ДФС Тернопілля та Тернопільської митниці ДФС на чолі з начальником Головного управління Ігорем Комендатом та керівником Тернопільської митниці ДФС Володимиром Марцинюком.

Представники духовенства відслужили за жертвами воєнних лихоліть міжконфесійний молебень. Службу очолив архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ владика Василій Семенюк. Після цього родичам та сім’ям воїнів АТО було вручено посмертні нагороди за заслуги перед Вітчизною загиблих героїв. Також хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих та, вклонившись в знак шани, поклали до підніжжя скульптурної композиції «Материнський поклик» квіти пам’яті.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

 

 

Схвалено і опубліковано закон щодо скасування ПДВ з імпорту ліків і медвиробів

П'ятниця, 08 травня 2015, 13:28

Набрав чинності закон України № 332-VIII "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів і медичних виробів".

Законом внесено зміни до Податкового кодексу, які передбачать тимчасове, до 31 березня 2019 року, звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України та першої поставки ліків, медвиробів, якщо такі операції здійснюються на підставі договорів із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі, укладених на виконання угод з Міністерством охорони здоров’я України, в рамках виконання бюджетних програм щодо забезпечення медичних заходів держпрограм і/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров'я.

Рада також звільнила ввезення вищевказаних ліків і медвиробів від обкладення додатковим імпортним збором, визначивши статус таких лікарських засобів та медичних виробів як життєво необхідних товарів.

Законом також передбачено відповідальність платників у разі нецільового використання наданої пільги при оподаткуванні лікарських засобів і медичних виробів.

Для отримання детальнішої інформації щодо податку на додану вартість звертайтесь у Центр обслуговування платників за адресою: Білецька 1 або за телефонами: 43-46-22 та 43-46-24.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС  у Тернопільській області

 

Сьогодні відбудеться ряд заходів з відзначання дня пам’яті та 70-ї річниці перемоги над нацизмом

П'ятниця, 08 травня 2015, 04:30

У день пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня, а також у зв’язку з відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом в Європі та завершення Другої Світової війни у Тернополі відбудеться ряд заходів.

Зокрема, 8 травня о 10 год. у Старому парку відбудеться мітинг-реквієм та покладання квітів присвячені пам'яті жертв Другої світової війни, а о 11.30 год. на Микулинецькому кладовищі священнослужителі міста відслужать панахиду, представники влади та громадськості покладуть квіти до могил «Жертвам сталінських репресій», «Полеглим у Другій Світовій війні» та до могил Героїв АТО.

Цього ж дня о 11 год. на Театральному майдані розпочнеться акція «Маки пам’яті». У її рамках тернопільські школярі роздадуть перехожим близько 6000 маків - символів пам’яті про трагічні події у часи Другої світової війни, які учні виготовили власноруч.

9 травня у місті відбудеться концерт для військовослужбовців військової частини, а протягом місяця у загальноосвітніх навчальних закладах будуть проведені уроки мужності за участю ветеранів, очевидців та для школярів організують екскурсії в обласний музей політв’язнів та репресованих.

 

Від Тернополя до Болгарії

Четвер, 07 травня 2015, 10:00

Древні міста цієї країни старіші, ніж Рим! Тут знаходиться найвищий підземний водоспад в Європі. В її історичній частині більше сорока древніх храмів. Щороку бальнеологічні курорти відвідують тисячі туристів з усього світу. Болгарія – країна піщаних пляжів, мальовничих пейзажів та лікувальних курортів.

Ще зовсім недавно гідним конкурентом відпочинку закордоном був Крим. І хоч ціни на південному узбережжі варіювались від «смішних» до «космічних», великою перевагою був безвізовий режим. Сьогодні подорож в АРК припаде до смаку, хіба що, любителям гострих відчуттів.

Плануючи цьогорічну відпустку, усі без винятку, стикаються з проблемою зростання цін. Якщо минулого року поїздка на двох, приміром, до Туреччини вартувала, в середньому, 10-12.000 грн, то сьогодні вам доведеться витратити вдвічі більше.

Сезон літніх відпусток не за горами, тож давайте розглянемо країну з найбільш доступними пропозиціями та з найменш високими цінами. Серед оптимальних варіантів – сонячні береги Болгарії. Тут і клімат помірний і ціни привабливі. До того ж, відпочинок у Болгарії підійде молодим активним людям, а також сім’ям.

Добиратись до курорту можна власним авто чи автобусом. Консульство цієї країни досить лояльне до туристів, тож отримати візу можна без довідок про доходи чи виписки з банку.

Важливою і безперечною перевагою є відсутність мовного бар’єру, адже практично усі болгари спілкуються російською мовою. Тож, по прибутті до готелю, усі нюанси, які вас цікавлять, ви зможете уточнити на рецепції.

Болгарія досить популярна серед туристів інших країн, тому готельна інфраструктура розвинута на досить високому рівні. Номери охайні та просторі. На місці з вами поспілкується менеджер і розповість, які місця варто відвідати, де можна дешевше закупитись, запропонує різноманітні екскурсії, а також застереже від шахраїв.

Відносно інших курортів, харчування тут значно дешевше, що для сімейного відпочинку досить вагомо. Ціни можна порівняти з нашими. Хоча, порції – вдвічі, а то й втричі більші. Тож, коли замовляєте першу страву, дочекайтесь доки її принесуть.

Щодо пляжів. Тут вам точно не будуть заважати продавці кукурудзи чи морозива. Натомість по всій береговій лінії розташовані затишні лаундж-бари. Тут доглядають за пляжами. Піщані береги чисті та охайні. Засмагати можна на лежаку (платно, якщо готель тризірковий) або, по бажанню, на рушнику.

Зазвичай, усі готелі, включаючи тризіркові, мають розвинуту внутрішню інфраструктуру. На території проводять різноманітні ігри, є можливість займатись спортом, для дітей передбачені мілкі басейни та гірки. Ввечері на вас чекає розважальна програма, конкурси та дискотеки. Якщо ж програма вашого готелю вам набридла, за його територією, буквально на кожному кроці, можете відвідати місцевий ресторан та скуштувати страву традиційної кухні. Поблизу моря цілодобово працюють різноманітні атракціони, ігрові автомати, розважальні програми та конкурси. У вашого менеджера дізнайтесь, до якого нічного клубу можна сходити. Взагалі, про нічні походеньки варто перепитати, адже кожна країна відрізняється своїм колоритом. Тим паче, українських та російських туристів там достатньо.

Відомо, що Болгарія є джерелом безлічі цілющих мінеральних джерел. Для любителів тихого сімейного відпочинку туроператори радять побувати на бальнеологічних курортах. Серед відомих - це Банкя, Кюстенділ, Велінград, Санданські, Хисаря, Девін, Павло Баня, Албена та ін. У кожного з них своя спеціалізація. Особливу увагу хочеться звернути на Поморіє - це невелике курортне містечко розташоване на півострові, в 20 км від міста Бургас, і в 10 км від Несебра (Сонячний берег). Воно вважається  найбільшим лікувальним курортом Болгарії. Сюди їдуть лікувати кровоносну систему і органи дихання, шкірні та кардіологічні хвороби, а також урологію.

Взагалі, болгарське побережжя поділяють на південне та північне. Південне межує з Туреччиною і відрізняється вищою температурою морської води та миловидними гірськими пейзажами. Тут можна відвідати такі курорти як Обзор, Єленіте, Сонячний Берег, Несебр, Поморіє, Созополь, Дюні, Пріморсько, Албена, Золоті Піски, Св. Костянтин і Олена, Сонячний Берег. Північна частина межує з Руминськими курортами і простягається до Варни. Серед відомих північних курортів  - Русалка, Балчік, Албена, Кранево, Золоті Піски.

Якщо ви хочете ближче познайомитись із тутешніми традиціями – обирайте приватні сектори у Кранево, Созополі, Сарафово та Помор’ї. Тут вам точно вдасться пройнятись болгарською культурою. До речі, багато древніх міст цієї країни старіші, ніж Рим!

Окрім моря, в Болгарії можна побувати на екскурсії в горах, а також в печерах. «Леденіка» – печера із залами вражаючого білого кольору і сталактитами/сталагмітами висотою до 4.5 м. Вона поділена на 10 залів, загальною протяжністю туристичного маршруту 300 м. ( 16 км від міста Враца). Вартість екскурсії 4 лева ( близько 50 грн.).

Також печера «Диявольське горло», в якій знаходиться найвищий підземний водоспад Балканського півострова, висотою 42 м., що зникає в недрах землі (50 км від Пампорово). Вартість одноденного туру від 40 євро. Кажуть, що двійко водолазів, які досліджували підземні лабіринти цієї водойми так і не змогли повернутись назад — саме в цій печері, за легендою, Орфей спускався під землю, щоб відшукати свою кохану Еврідіку. 

Пещера Дьявольское горло,Болгария

Пещера Дьявольское горло,Болгария

Для любителів екстріму діють банджи-джампінг, аналогів яких немає у світі, адже стрибки здійснюються в печеру «Проходна» — 42м. висотою (2 км від с. Карлуково або 112 км від Софії). Вартість стрибка близько 50 євро.

06

0000

Унікально сприятливий для виноградарства клімат зумовив те, що вона є однією із провідних країн-експортерів вин у Європі. Вина прекрасні, і за прийнятною вартістю. А що стосується кухні, то ранок кожного болгарина розпочинається з баніци і айрaну (баніца — слойка з бринзою). Взагалі, болгари славляться вмінням робити різноманітні молочні продукти. До цієї країни варто поїхати навіть задля того, аби поласувати унікальними рецептами тамтешньої кухні.


В основному, туристи відпочивають в новій частині міста, але позитивного відгуку також заслуговує Несебр. В історичній частині цього містечка більше ніж 40 древніх храмів. Це справжній музей просто неба, якому понад 3000 років. До речі, весь півострів внесений ЮНЕСКО до Списку Всесвітньої спадщини. Прогулюючись його територією з’являється відчуття, ніби потрапив до Італії. Вузенькі вулички та стародавня архітектура, будиночки над морем і затишні кав’ярні – все це справляє враження присутності минулого. Недаремно цю частину Болгарії називають «старим містом». До речі, на території острова можна орендувати житло.


Для найбільш вибагливих туристів радимо обирати тур в Албену або Єленіте. Це клубні курорти із закритою територією, власними пляжами та готелями високого рівня, переважно 4* та 5*.

Загалом, щодо цінової політики, то вона досить демократична. Приміром, тур на початок червня для двох осіб на 9 днів вартуватиме від 220 євро. У вартість включена дорога, проживання та харчування. Для сімей з дітьми, вартість подорожі для однієї дитини - безкоштовна. Вартість турів сьогодні досить гнучка. Тож, на любий гаманець знайдеться приваблива пропозиція.

Як запевняють спеціалісти, планувати відпочинок у Болгарії можна заздалегідь, а можна навіть за декілька днів. Адже консульство цієї країни досить лояльне.

Виготовлення туристичної візи займає в середньому п’ять днів. Якщо путівка «гаряча», є можливість її оформлення всього лиш за день. Тобто, все що вам потрібно це - прийти в тур агенцію, заповнити анкету і - збирати речі. А про все інше – не турбуйтесь. Якщо вас лякає довга дорога, не варто перейматись. Поїздка пройде у нових, сучасних та комфортабельних автобусах. Тут вам приготують каву та чай, увімкнуть улюблений фільм, а під час мандрівки гід розповість про видатні міста, якими будете проїжджати.


Оксана Божко 

www.zima-lato.com



 

Учасники АТО звільняються від земельного податку

Четвер, 07 травня 2015, 05:28

Від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Закону України від 22.10.1993 №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Законом України від 6 травня 2014 року № 1233 «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який набрав чинності з 22.05.2014 р., розширено коло осіб, які належать до учасників бойових дій.

Так, учасниками бойових дій згідно з п.19 ст.6 Закону, визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

Тобто особи, які визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку. При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 ПКУ).

 

Відділ комунікаційний Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС  у Тернопільській області

 

Ярмарок вакансій в Українському домі “Перемога”

Середа, 06 травня 2015, 08:03

Тернопільський обласний молодіжний центр праці організував в Українському домі “Перемога” дводенний спеціалізований ярмарок вакансій «ProfDay», до якого долучилися і працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості (МРЦЗ).

У перший день ярмарку відвідувачі мали можливість зустрітися з роботодавцями IT-сфери («Magnetik One», «Forte Group», «Колумбус», «Aiesec»), які запрошували на роботу програмістів, маркетологів, системних адміністраторів, спеціалістів з ручного тестування та ін. Наступного дня відбулись зустрічі із рестораторами і представниками торгівельних компаній («САМоГОНнна ресторація», бар «КОЗА», «Арт-галерея «Бункермуз»), які пропонували працю у сфері ресторанного бізнесу і торгівлі: адміністраторам, кухарям, офіціантам, барменам.

- Такий поділ є більш ефективним, - розповіла менеджер із підбору персоналу молодіжного центру праці Оксана Греськів. - Адже людина чітко розуміє, куди вона йде, і що вона там може отримати. Минулого року досить багато людей таким чином знайшли собі робочі місця.

Провідний фахівець з профорієнтації МРЦЗ Оксана Гороховська ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості, надала допомогу у складанні резюме, розповіла про правила самопрезентації у процесі працевлаштування, роздала відвідувачам інформаційні буклети та газету обласного центру зайнятості “Ринок праці” з корисною інформацією.

А фахівець з питань зайнятості МРЦЗ Марія Калаш проаналізувала тенденції розвитку ринку праці міста, ознайомила з інформацією про потребу в кадрах за різними професіями, запропонованими підприємствами, організаціями, установами і фірмами різних форм власності.

Для шукачів роботи працювали майстер-класи та тренінги від досвідчених спеціалістів. Так, підприємець Олена Дейнека провела тренінг «Стратегія пошуку роботи», ІТ-рекрутер Тетяна Боєчко навчала молодь писати ідеальне резюме, а Віктор Мацикур поділився секретами досягнення успіху.

Учасники заходу мали можливість відразу після навчання застосувати свої знання на практиці - у написанні резюме. І в цьому їм допомагали фахівці центру зайнятості. А ті, хто ще не визначився з майбутньою спеціальністю, могли пройти тестування на визначення професійної спрямованості.

З цікавістю студенти та шукачі роботи підходили й до представників провідної міжнародної тютюнової компанії “Філіп Морріс Україна”, яка пропонувала вигідні умови стажування та навчання.

Мережа супермаркетів «Сільпо» запрошувала на роботу касирів, продавців-консультантів та працівників сфери торгівлі.

Професіонали у сфері бізнесу Ярослав Колодій та Людмила Калабуха поділились з присутніми своїм досвідом та практичними порадами.

Загалом у заході взяли участь понад 300 осіб.

 

12 напрямів рукоділля для розвитку творчості вашої дитини

Вівторок, 05 травня 2015, 00:00

Майже два десятки років життєрадісна, сповнена енергії та позитиву педагог Ольга Мельничук навчає мистецтву рукоділля не лише дітей, але й дорослих.

DSC_0338

Якось, у Харкові, жінка побачила як виготовляють вироби із глини. Ольгу настільки захопив процес, що вона вирішила спробувати ліпити власноруч. За двадцять років клопіткої праці майстриня володіє не лише технікою ручного ліплення, але й гончарства, бiсероплетiння, малювання та іншого рукоділля, пише сайт Культурно

DSC04356

  • Займатися рукоділлям можуть усі, — каже майстриня, — Для цього зовсім необов’язково мати якісь здібності або досвід в мистецтві Це не лише цікаво, але й корисно. Відомо, що на кінчиках пальців є дуже багато нервових закінчень. Під час ліплення  вони активізуються, відтак задіюються певні ділянки мозку, знімається втома, агресія, нервове напруження і навіть головний біль!

DSC_0331

Особливо люблять ліпити діти. У цьому занятті головне – фантазія, а у дітей її вистачає. У школі виготовляють різні фігурки, картини, вироби з бісеру, словом, усе, що душа забажає.

  • Користуючись моментом, хочу звернутись до батьків дітей з особливими потребами , — зауважує пані Ольга, — Не перший рік я працюю з дітками з фізичним та розумовими вадами розвитку. Та, на жаль, до нас їх приводять дуже рідко. Можливо, не усі знають про нашу школу. Тому, ще раз наголошу, що навчання для них — безкоштовне. Відвідуючи наші заняття, мистецтво буде виступати в якості терапевта. Також корисно відвідувати групові заняття. Дитина не лише відкриється, але й  пройде соціальну адаптацію.

DSC04390

Діти та й дорослі фактично отримують допрофесійну підготовку з різьблення по дереву, кераміки, гончарства, ткацтва, народної вишивки, бісероплетіння, макраме, декоративного розпису та іншого прикладного мистецтва. Загалом у школі більше дванадяти напрямків  рукоділля. Мистецтву рукоділля навчає більше десяти педагогів. Серед них – випускники Школи народних ремесел.

Записатись на навчання можна за телефоном 25-34-93 або ж завітати за адресою Новий Світ, 19.

Оксана Божко
culturno.te.ua


 

Сторінка 104 з 111

«ПочатокПопередня101102103104105106107108109110НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер