images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

Нюанси нарахування єдиного внеску при мінімальній зарплаті

Вівторок, 07 серпня 2018, 05:38

Тернопільська ОДПІ інформує, відповідно до ст. 2 Закону України від 15 листопада 1996 року №504/96-ВР «Про відпустки» із змінами та доповненнями (далі – Закон №504) громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустки.

Статтею 4 Закону №504 передбачено такі види відпусток: щорічні, додаткова відпустка у зв’язку з навчанням, творча відпустка, соціальні відпустки (у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв’язку з усиновленням дитини, додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи), відпустки без збереження заробітної плати.

Відповідно до частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) для платників, зазначених у ст. 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної ст. 7 Закону №2464 бази нарахування ЄВ. Якщо база нарахування ЄВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄВ.

Згідно з п. 9 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція №449), умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством.

Суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані. Якщо після виходу з відпустки загальна сума нарахованої заробітної плати та оплати частини відпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄВ за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄВ.

Отже, найманим працівникам за основним місцем роботи, які після виходу з будь-якої відпустки, визначеної ст. 4 Закону №504, крім відпустки без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 частини першої ст. 25 Закону №504, відпрацювали неповний місяць, в якому загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄВ у розмірі 22 відсотка.

Детальніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

Майже 80 тисяч дорослого населення Тернополя обрали сімейного лікаря

Понеділок, 06 серпня 2018, 07:08

Cтаном на 1 серпня більше 79 тис. тернополян обрали сімейного лікаря з числа працівників комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (ЦПМСД), що складає 45,7 % дорослих жителів міста.

Серед структурних підрозділів лідирує Амбулаторія № 5 (вул. Волинська,40) - 11472 підписані декларації.

Лікарі Трачук Ігор Павлович (АЗПСМ №5), Подедворна Уляна Михайлівна (АЗПСМ №5), Муран Оксана Мирославівіна (АЗПСМ №5), Свистун Лариса Миколаївна, Подедворна Уляна Михайлівна (АЗПСМ №5) та Яременко Неля Василівна (АЗПСМ №11) зареєстрували максимальну рекомендовану кількість - 1800 - декларацій і на даний час приписну кампанію припинили.

Медики закликають тернополян не зволікати із вибором сімейного лікаря і підписати декларацію в рамках рекомендованої кількості. Укладання декларацій відбувається за наявності паспорта, індивідуального податкового номера, мобільного телефона незалежно від місця реєстрації пацієнта.

Нагадуємо, у м. Тернополі можна підписати декларацію про надання первинної медичної допомоги за наступними адресами:

вул. Острозького, 6

Амбулаторії №№1, 2, 3, 4

вул. Волинська, 40

Амбулаторія № 5

вул. Петриківська. 25А

Амбулаторія № 6

вул. Золотогірська. 12

Амбулаторія №7

вул. Ст.Бандери. 72

Амбулаторія № 8

вул. Купчинського, 14

Амбулаторії № 9, 1, 11, 12, 13

вул. Куліша, 7

Амбулаторія № 14

вул. Курбаса, 6

Амбулаторія № 15

вул. Бродівська, 50б

Амбулаторія № 16

 

Інформацію про сімейних лікарів, які надають первинну медичну допомогу в КНП "ЦПМСД" можна отримати на офіційному веб-сайт закладу http://www.medical.te.ua/ у рубриці «Лікарі центру».

 

Випускникам педагогічних вишів тепер ще важче буде влаштуватися на роботу за спеціальністю

Понеділок, 06 серпня 2018, 07:06

Відтепер у випадках, коли необхідно терміново викликати спеціальні та аварійні служби, зробити це можна буде швидко та легко. Адже до послуг тернополян на офіційному веб-сайті Тернопільської міської ради з’явилася окрема рубрика «Контакти екстрених та аварійних служб міста Тернополя», де розміщена інформація про усі аварійно-рятувальні служби, комунальні підприємства, соціальні та медичні служби, а також балансоутримуючі організації, які обслуговують житловий фонд та прибудинкові території у місті.

Переглянути контакти чи місце знаходження необхідної служби можна у розділі «Громадянам» за посиланням http://rada.te.ua/gromadyanam/kontakti-ekstrenih-ta-avariynih-slugb/

Нагадаємо, у лютому 2018 року запрацював оновлений сайт Тернопільської міської ради. Проте ми і надалі працюватимемо над вдосконаленням нашого контенту, наповнення його новою корисною інформацією та розширенням інтерактивних елементів.

 

Перспективи розвитку локомотивного депо області обговорили під час виїзної наради

П'ятниця, 03 серпня 2018, 07:21

Локомотивне депо Тернопіль обслуговує дільниці Тернопіль-Ланівці, Тернопіль-Скалат-Підволочиськ, Тернопіль-Чортків, Тернопіль-Ходорів, Тернопіль-Золочів, Тернопіль-Львів, Тернопіль-Жмеринка, Чортків-Іване-Пусте, Чортків-Стефанешти, Чортків-Гусятин, Чортків-Бучач. Те, як працює депо, як справляється з обсягами робіт в умовах нестачі вагонів та як покращити цю ситуацію, з’ясовували під час виїзної наради за участі голови ОДА Степана Барни.

«Валовий продукт, котрий формується в області, в основному транспортується залізницею. І ми маємо зараз достатньо добру динаміку. З 3 075 тис. тонн продукції, яка виробляється на території області, маємо зріст до 4 700. Саме тому нам потрібно, щоб ефективно функціонував залізничний транспорт. На жаль, на даний момент ми не достатньо забезпечені ні вагонами, ні тягачами, котрі можуть транспортувати вагони», – зауважив Степан Барна.

Щоб вирішити дане питання, за словами голови ОДА, потрібен час, але над ним уже працюють. І вже є розуміння того, щоб збільшити кількість тягачів та вагонів на території області.

 

На вул. Протасевича, 6 капітально ремонтують двір

П'ятниця, 03 серпня 2018, 07:05

Цими днями у Тернополі тривають капітальні ремонти прибудинкових територій та міжквартальних проїздів. Зокрема, у дворі за адресою вулиця Протасевича, 6 працівники підрядної організації влаштували щебеневу основу дороги та здійснили заміну старого асфальтобетонного покриття пішохідної ділянки на фігурні елементи мощення, а також облаштовують бордюри. Окрім цього, тут заплановано влаштувати додаткові місця для паркування транспорту.

Станом на 2 серпня, капітальні ремонти виконуються також на об’єктах: двір на пр. Злуки, 2, міжквартальний проїзд вул. Бр. Бойчуків –вул. Бр. Бойчуків,17, двір на вул. Стадникової, 1, міжбудинковий проїзд бульвар Вишнівецького, 2 – вул. Морозенка, 3, двір на вул. Макаренка, 4, двір на пр. Злуки, 55 (5, 6, 7 під’їзди) та двір на вул. Симоненка, 1 (під’їзди 1, 2, 7, 8).

 

На вул. Олени Кульчицької демонтовують старе асфальтобетонне покриття

Четвер, 02 серпня 2018, 08:34

У Тернополі на вул. Олени Кульчицької (від вул. Коперника до бульв. Тараса Шевченка) розпочався капітальний ремонт дорожього покриття.

Як повідомляє начальник відділу технагляду Олег Вітик, цей ремонт виконуватиметься у два етапи. Відтак, наразі підрядники розпочали демонтаж асфальтобетону на першій частині ділянки - від вул. Коперника до повороту. У зв’язку з цим рух автотранспорту на ділянці тимчасово перекритий. Після завершення ремонту цієї частини, працівники підрядної організації приступлять до демонтажу асфальтобетону на другій ділянці вулиці - від повороту до бульв. Т. Шевченка.

Під час ремонту підрядники виконають тут заміну конструктивного елементу дорожнього покриття, а також заміну старого асфальтобетонного покриття проїжджої частини та пішохідної ділянки на нову гранітну бруківку.

При сприятливих погодних умовах, ремонт заплановано завершити до святкування Дня міста.

 

До уваги платників податків

Четвер, 02 серпня 2018, 08:14

Тернопільська ОДПІ інформує - триває експериментальний проект щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Існуюча система реєстрації РРО є не досконалою, оскільки доволі обтяжлива, незручна та високо вартісна для платника податків.

Новий механізм реєстрації та обліку розрахункових операцій стане альтернативою традиційним касовим апаратам, що не потребуватиме додаткових знань та коштів.

Це пропонується сьогодні як альтернатива касовим апаратам, – абсолютно проста система, яка не потребує ніяких  додаткових знань, навиків. Основна її перевага - це гнучкість, а саме можливість цього програмного продукту використовуватись фактично любим пристроєм, який має доступ до мережі Інтернет.

Нова система дозволить платникам зекономити значні суми коштів. Так, наприклад, вартість касових апаратів на сьогодні складає 4-20 тис грн. Щомісячно за кожний з них суб’єкти господарювання лише на обслуговування витрачають ще 200 грн на місяць.

Новий програмний продукт матиме коннект з Електронним кабінетом платника податків. Реєстрація буде відбуватися за рахунок електронного цифрового підпису в кабінеті. Це відбувається в один крок, фактично в режимі «онлайн». Потім програмний продукт, який буде використовуватися за бажанням платника: чи це буде комп’ютер, чи ноутбук, чи інший пристрій, даватиме можливість платнику реалізовувати будь-які товари, які передбачено проводити через касовий апарат.

Автоматично електронний чек трансформуватиметься в спеціальний реєстр, який буде доступний для всіх бажаючих в Електронному кабінеті платника.

Система працюватиме безперебійно. Це забезпечуватиметься двома незалежними центрами обробки даних, які будуть територіально віддалені один від одного. У разі збоїв якогось із дата-центрів здійснюватиметься автоматичне переключення на інший.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.


 

У Тернополі демонтували незаконно встановлені обмежувачі руху

Середа, 01 серпня 2018, 10:33

30 липня постійно діючою робочою групою організації проведення демонтажів тимчасових споруд, які влаштовані на земельних ділянках комунальної власності без документів, що посвідчують право користування землею, демонтовано обмежувачі руху за адресою вул. Січинського, 4 (біля закладу громадського харчування «Мюнхаузен») у Тернополі.

Демонтаж проведено на виконання рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 25.07.2018 року №573 «Про усунення порушень у сфері земельного законодавства та містобудування».

Зазначені демонтовані об’єкти знаходиться на території ПП «Східний масив», за адресою вулиця Лесі Українки, 5а. Для повернення демонтованої споруди власнику необхідно звернутись в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради ради, що вул. Коперника, 1, з питання відшкодування коштів, затрачених на проведення робіт з демонтажу, перевезення та зберігання. При собі мати документи, що посвідчують право власності на демонтовані об’єкти.

rada.te.ua

 

Тернопільська міська рада оплачуватиме за навчання студентів у ВНЗ

Вівторок, 31 липня 2018, 12:09

Тернопільська міська рада оплачуватиме за навчання у магістратурі кращих студентів вищих навчальних закладів, які після завершення навчання працюватимуть у комунальних установах міста або ж у виконавчих органах ради.

Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, сьогодні комунальним підприємствам та виконавчим органам бракує фахівців у сфері інженерії, ІТ-спеціальностей, юристів, вихователів та іншого персоналу у дошкільних навчальних закладах.

Відтак, за муніципальним замовленням і на підставі розгляду заявок спеціально створеною комісією буде визначено, скільки фахівців певної спеціальності і у якому вищому навчальному закладі будуть навчатися. Після навчання фахівців, які здобули освіту, вони працюватимуть у комунальних установах або в структурних підрозділах Тернопільської міської ради.

rada.te.ua

 

Проведено обстеження тернопільського ставу на факт забруднення нафтопродуктами

Вівторок, 31 липня 2018, 12:06

Нещодавно у Тернополі поблизу пляжу «Циганка» перехожими було виявлено велику кількість нафтопродуктів у акваторії Тернопільського ставу. Жителі прилеглих будинків зазначали, що стійкий запах соляри відчували тут регулярно.

У зв’язку з цим Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області із фахівцями управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР було проведено перевірку наведених фактів і встановлено забруднення ставу в районі пляжу «Циганка» на площі 1000 м. кв. відходами нафтопродуктів.

Збитки, завдані навколишньому природньому середовищу, за даними Держекоінспеції, внаслідок цього забруднення становлять всього 11 грн.!

Під час обстеження комісією території на підприємстві, чиї стоки ймовірно можуть бути виведені у став, та оглянувши усі колодязі, каналізаційно-насосні станції та очисні споруди, фахівці помітили ймовірність, що забруднення йде саме від ремдепо “Укрзалізниця”.

«Під час візуального обстеження колодязів дощеприймальної системи каналізації ми виявили залишки нафтопродуктів на території гаражного кооперативу, наступні колодязі знаходяться на території ВП “Рівненсько-Тернопільське територіальне управління” філії будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель та споруд ПАТ “Укрзалізниця” Тернопільська дільниця водопостачання і водовідведення, - повідомляє заступник міського голови Владислав Стемковський. - Після них наступний колодязь знаходиться вже на вулиці Бродівській біля «рибної бази». Цей люк також був відкритий і досліджений нами, але там вже не було виявлено ні запаху, ні слідів нафтопродуктів. Отже, джерело забруднення нафтопродуктами знаходиться між вулицею Бродівська, де колодязі чисті, та вулицею Новий світ, де вже спостерігаємо забруднення. Отже, є великий відсоток ймовірності, що джерело забруднення знаходиться саме на території даного ремдепо «Укрзалізниці»».

Працівники ЖКГ міської ради закликають тернополян не бути байдужими та при виявленні подібних правопорушень не лише фіксувати їх, але й, не зволікаючи, звертатися із відповідними заявами.

rada.te.ua

 

"Служба зайнятості – надійний партнер громад ..."

Понеділок, 30 липня 2018, 12:37

Під таким гаслом відбулася зустріч Голови Великогаївської громади Олега Кохмана з директором Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Анатолієм Куриляком, начальником відділу активної підтримки безробітних Ігорем Кондирою та фахівцем з питань зайнятості Оксаною Гордійчук. На зустрічі були присутні начальники відділів Великогаївської сільської ради, директор КП «Громада-сервіс» та роботодавці.

Анатолій Куриляк поінформував щодо послуг, які надає Тернопільський міськрайонний центр зайнятості, зокрема, що стосується отримання свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації та підтвердження результатів неформального навчання за професією «кухар» в центрах професійно-технічної освіти ДСЗУ для надання послуг з харчування в навчальних закладах Великогаївської громади.

Олег Кохман підтримав пропозицію щодо створення віддаленого робочого місця для працівника Тернопільського міськрайонного центру зайнятості в приміщенні Великогаївської сільської ради, створення  комфортних умов праці.

Працівники центру зайнятості надали презентаційні матеріали, а також перелік актуальних вакансій для ознайомлення та висвітлення на сайті громади.


 

Хто з платників податків має подавати форму № 20-ОПП?

Понеділок, 30 липня 2018, 12:22

Тернопільська ОДПІ інформує, відповідно до п. 63.3 Податкового кодексу (далі – ПК), всі платники податків – як юридичні особи (у т. ч. їх відокремлені підрозділи), так і фізичні особи – підприємці, повинні повідомляти контролюючий орган (орган ДФС) про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, які належать їм на праві власності або якими вони користуються (далі – об’єкти оподаткування). Механізм такого повідомлення визначено в розд. VIII Порядку обліку платників податків, затвердженому наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588).

Повідомлення подається за формою № 20-ОПП, яка є додатком 11 до Порядку № 1588. Основна мета запровадження цієї форми – отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

Докладніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

Будьте пильними у сплаті єдиного внеску

Понеділок, 30 липня 2018, 12:20

Тернопільська ОДПІ повідомляє, що фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

При несплаті (неперерахуванні) або несвоєчасній сплаті (несвоєчасному перерахуванні) єдиного внеску починаючи з 20-го числа місяця, наступного за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, до фізичних осіб - підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, та допустили зазначене порушення, починаючи з 01.01.2015 та надалі накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Також за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску фізичні особи - підприємці несуть адміністративну відповідальність.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

У Тернопільському ліцеї №21- спеціалізованій мистецькій школі імені Ігоря Герети тривають ремонти

П'ятниця, 27 липня 2018, 06:11

Уже з 1 вересня у Тернопільському ліцеї №21-спеціалізованій мистецькій школі імені Ігоря Герети міської ради навчатимуться учні, які здобуватимуть повну загальну середню освіту, а також учні, які, одночасно із базовими предметами, поглиблено вивчатимуть предмети музичного та художнього циклів.

Наразі у навчальному закладі тривають активні роботи з капітального ремонту приміщення та прилеглої території. Стан виконання цих робіт сьогодні, 25 липня, особисто оглянув міський голова Сергій Надал.

«Після отримання ЗОШ №21 нового статусу, очікується, що уже з вересня цього року близько 11 класів (а це орієнтовно 350 дітей) з реорганізованої експериментальної школи мистецтв імені Ігоря Герети навчатимуться в оновленому приміщенні за адресою просп. Злуки, 51, - зазначає очільник Тернополя. – І для того, щоб забезпечити учням якісне навчання, протягом усього літнього періоду тут ведуться активні ремонтні роботи за кошти, виділені з міського бюджету. Зокрема, триває ремонт у шкільній їдальні, облаштовуються додаткові приміщення для спеціалізованих класів, де проходитиме навчання мистецького спрямування, а також ремонт системи теплопостачання. Роботи будуть завершені до початку осені і вже 1 вересня учні зможуть повноцінно приступати до навчання у школі-ліцеї».

Сергій Надал додав, що з бюджету міста також виділені додаткові кошти на капітальний ремонт прилеглої території та під’їзних шляхів. Окрім того, передбачається виділити додаткові кошти після прийняття рішення на черговій сесії міської ради. Також очікується на надходження коштів на ремонтні роботи від Тернопільської обласної ради та обласної державної адміністрації

Нагадаємо, що 20 квітня на черговій сесії міської ради прийнято рішення про реорганізацію Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв імені Ігоря Герети шляхом об’єднання з ЗОШ №21. У результаті реорганізації було створено єдиний заклад – Тернопільський ліцей №21 – спеціалізована мистецька школа імені Ігоря Герети Тернопільської міської ради.

 

Проведено обстеження тернопільського ставу на факт забруднення нафтопродуктами

П'ятниця, 27 липня 2018, 06:10

Нещодавно у Тернополі поблизу пляжу «Циганка» перехожими було виявлено велику кількість нафтопродуктів у акваторії Тернопільського ставу. Жителі прилеглих будинків зазначали, що стійкий запах соляри відчували тут регулярно.

У зв’язку з цим Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області із фахівцями управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР було проведено перевірку наведених фактів і встановлено забруднення ставу в районі пляжу «Циганка» на площі 1000 м. кв. відходами нафтопродуктів.

Збитки, завдані навколишньому природньому середовищу, за даними Держекоінспеції, внаслідок цього забруднення становлять всього 11 грн.!

Під час обстеження комісією території на підприємстві, чиї стоки ймовірно можуть бути виведені у став, та оглянувши усі колодязі, каналізаційно-насосні станції та очисні споруди, фахівці помітили ймовірність, що забруднення йде саме від ремдепо “Укрзалізниця”.

«Під час візуального обстеження колодязів дощеприймальної системи каналізації ми виявили залишки нафтопродуктів на території гаражного кооперативу, наступні колодязі знаходяться на території ВП “Рівненсько-Тернопільське територіальне управління” філії будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель та споруд ПАТ “Укрзалізниця” Тернопільська дільниця водопостачання і водовідведення, - повідомляє заступник міського голови Владислав Стемковський. - Після них наступний колодязь знаходиться вже на вулиці Бродівській біля «рибної бази». Цей люк також був відкритий і досліджений нами, але там вже не було виявлено ні запаху, ні слідів нафтопродуктів. Отже, джерело забруднення нафтопродуктами знаходиться між вулицею Бродівська, де колодязі чисті, та вулицею Новий світ, де вже спостерігаємо забруднення. Отже, є великий відсоток ймовірності, що джерело забруднення знаходиться саме на території даного ремдепо «Укрзалізниці»».

Працівники ЖКГ міської ради закликають тернополян не бути байдужими та при виявленні подібних правопорушень не лише фіксувати їх, але й, не зволікаючи, звертатися із відповідними заявами.

 

Членство в політичних партіях та його обмеження

П'ятниця, 27 липня 2018, 05:58

Членом політичної партії може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ) має право голосу на виборах.

Громадянин України може перебувати одночасно лише в одній політичній партії.

Членами політичних партій не можуть бути:

1) судді;

2) прокурори;

3) поліцейські;

4) співробітники Служби безпеки України;

5) військовослужбовці;

6) працівники органів доходів і зборів

7) персонал Державної кримінально-виконавчої служби України;

8) працівники Національного антикорупційного бюро України;

9) державні службовці у випадках, передбачених Законом України "Про державну службу" ( 889-19 );

10) члени Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

На час перебування на зазначених посадах або службі члени політичної партії зупиняють членство в цій партії.

Порядок вступу до політичної партії, зупинення та припинення членства в ній визначається статутом політичної партії.

Громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії.

Дія частини шостої цієї статті не поширюється на членів політичних партій, обраних на посади керівника та заступника керівника політичної партії. Членство в політичній партії зазначених керівників припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника.

Членство в політичній партії є фіксованим. Обов'язковою умовою фіксації членства в політичній партії є наявність заяви громадянина України, поданої до статутного органу політичної партії, про бажання стати членом цієї партії.

Форма фіксації членства в політичній партії визначається статутом політичної партії.

Не допускається створення і діяльність структурних утворень політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.

 

 

 

Головне територіальне управління юстиції

У Тернопільській області


 

Тернопільська міська рада оплачуватиме за навчання студентів у ВНЗ

Четвер, 26 липня 2018, 00:00

Тернопільська міська рада оплачуватиме за навчання у магістратурі кращих студентів вищих навчальних закладів, які після завершення навчання працюватимуть у комунальних установах міста або ж у виконавчих органах ради.

Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, сьогодні комунальним підприємствам та виконавчим органам бракує фахівців у сфері інженерії, ІТ-спеціальностей, юристів, вихователів та іншого персоналу у дошкільних навчальних закладах.

Відтак, за муніципальним замовленням і на підставі розгляду заявок спеціально створеною комісією буде визначено, скільки фахівців певної спеціальності і у якому вищому навчальному закладі будуть навчатися. Після навчання фахівців, які здобули освіту, вони працюватимуть у комунальних установах або в структурних підрозділах Тернопільської міської ради.

 

Прибудову біля магазину «Східний» у Тернополі демонтують

Четвер, 26 липня 2018, 00:00

Незаконна прибудова біля магазину «Східний» на пр. Степана Бандери, 76 буде демонтована. Провести демонтаж самостійно зобов’язався забудовник у 7-денний термін.

У випадку, якщо демонтаж не буде проведений у встановлений строк, відповідне рішення про примусовий демонтаж буде прийняте на найближчому засіданні виконавчого комітету.

До слова, відділ державного архітектурно-будівельного контролю проводив перевірку документів на дане будівництво. Відтак, жодних документів про початок виконання робіт підготовчих робіт та повідомлення про початок виконання будівельних робіт за цією адресою немає.

 

У Тернополі відбудуться змагання «Race Nation» та «Nation Swim»

Середа, 25 липня 2018, 11:00

1-2 вересня у Тернополі відбудеться спортивно-масовий розважальний захід – старт осінньої естафети серії змагань «Race Nation» («Гонка Нації») та «Nation Swim».

Зокрема, 1 вересня, у Гідропарку «Топільче» пройде масштабний Забіг Сили від Race Nation, у якому близько 500 учасників з усіх регіонів України позмагаються у спринті з перешкодами 5 км+, 20 перешкод +. Початок змагань о 10:00 год.

Участь у Забігу можуть взяти як початківці, так і досвідчені спортсмени, попередньо зареєструвавшись на веб-сайті https://www.racenation.ua.

Кінцева дата реєстрації 29 серпня 2018 р.

Вже 2 вересня стане продовженням спортивних вихідних для жителів Тернополя та усіх, хто хоче випробувати свої сили та витривалість. Відтак, спортсмени долатимуть дистанції з плавання на Тернопільському ставі на 500м, 1000м, 2000м або 4000м (на вибір). Старт та фініш усіх дистанцій запланований біля «Острівця кохання». Початок заходу о 09:00 год.

Розклад змагань:

  • 10:00 год. - старт дистанції 1000м;
  • 10:05 год. - старт дистанції 2000м;
  • 10:10 год. - старт дистанції 4000м
  • 12:30 год. - старт дистанції 500m.

 

Участь у запливах можуть прийняти усі охочі віком від 18 років, попередньо зареєструвавшись на сайті https://www.racenation.ua/nationswim/ternopil/.

Детальніша інформація про змагання на офіційному веб-сайті https://www.racenation.ua/. Учасники змагань отримають пам’ятну медаль фінішера та ексклюзивну футболку.

Захід відбудеться під патронатом міського голови Тернополя Сергія Надала.

 

Де можна дізнатися про рахунки для сплати податків

Середа, 25 липня 2018, 10:54

Тернопільська ОДПІ нагадує, що банківські реквізити для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, митних та інших платежів до бюджету визначаються Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) і повідомляються територіальному органу ДФС, а тому для їх отримання платнику податків необхідно звернутись до контролюючого органу ДФС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

Крім того, інформація про реквізити рахунків, відкритих в органах Казначейства в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України, оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС в рубриці Головна/Бюджетні рахунки (sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki) та рубриці Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/).

Водночас платник податків в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10, 43-46-28.

Тернопільська ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області



 

Членство в політичних партіях та його обмеження

Середа, 25 липня 2018, 00:00

Членом політичної партії може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ) має право голосу на виборах.

Громадянин України може перебувати одночасно лише в одній політичній партії.

Членами політичних партій не можуть бути:

1) судді;

2) прокурори;

3) поліцейські;

4) співробітники Служби безпеки України;

5) військовослужбовці;

6) працівники органів доходів і зборів

7) персонал Державної кримінально-виконавчої служби України;

8) працівники Національного антикорупційного бюро України;

9) державні службовці у випадках, передбачених Законом України "Про державну службу" ( 889-19 );

10) члени Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

На час перебування на зазначених посадах або службі члени політичної партії зупиняють членство в цій партії.

Порядок вступу до політичної партії, зупинення та припинення членства в ній визначається статутом політичної партії.

Громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії.

Дія частини шостої цієї статті не поширюється на членів політичних партій, обраних на посади керівника та заступника керівника політичної партії. Членство в політичній партії зазначених керівників припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника.

Членство в політичній партії є фіксованим. Обов'язковою умовою фіксації членства в політичній партії є наявність заяви громадянина України, поданої до статутного органу політичної партії, про бажання стати членом цієї партії.

Форма фіксації членства в політичній партії визначається статутом політичної партії.

Не допускається створення і діяльність структурних утворень політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.

 

 

 

Головне територіальне управління юстиції

У Тернопільській області


 

Чим можна погасити податковий борг

Вівторок, 24 липня 2018, 06:36

Згідно з п. 87.2 ст.87 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених ПКУ, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 87.3 ст. 87 ПКУ визначено перелік майна та коштів, які не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків.

Якщо здійснення заходів щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, не привело до повного погашення суми податкового боргу або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків (абзац перший п. 87.5 ст. 87 ПКУ).

Відповідно до п. 87.6 ст. 87 ПКУ у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов’язання або податкового боргу такого платника податків є майно такої юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з ПКУ.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10, 43-46-46.



Тернопільська ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області



 

Заокруглення копійок у фіскальному звітному чеку

Вівторок, 24 липня 2018, 06:33

Відповідно до п. 5 розділу І Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.

Таким чином, суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

- після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки «Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення» та «заокруглена знижка/заокруглена надбавка»;

- в рядку 8 фіскального чеку «СУМА» зазначати «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення». Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

До підсумку розрахункових операцій Z-звіту та Х-звіту відповідно до пп. 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 №199, має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.

Наприклад:

Заокруглення до збільшення:

Загальна вартість товарів, які указані в чеку, становить 35 грн. 49 коп., тоді у рядку «надбавка» вказується – 1 коп., а у рядку «СУМА» зазначається «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення» – 35 грн. 50 коп.

Заокруглення до зменшення:

Якщо загальна вартість товарів, які указані в чеку, становить 35 грн. 44 коп., тоді у рядку «знижка» вказується – 4 коп., а у рядку «СУМА» зазначається «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення» – 35 грн. 40 коп.

До підсумку розрахункових операцій z-звіту та х-звіту потрапляє «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення», у наведених прикладах відповідно 35 грн. 50 коп. та 35 грн. 40 коп.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10, 43-46-46.


Тернопільська ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області



 

Мешканці Тернопільщини пенсії отримають своєчасно

Понеділок, 23 липня 2018, 08:23

Проблем із виплатою пенсії в області у липні поточного року не буде. Про це звітують у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області.

«Фінансування та виплата пенсій відбувається у термін не пізніше 25 числа, через поштові відділення та установи банків. Станом на 20 липня 2018 року на виплату пенсій спрямовано 400,5 млн. грн. Виплату пенсійних виплат проведено на 70 % місячної потреби», — інформують у вказаному управлінні.


oda.te.gov.ua

 

У Тернопільському зоокутку оселилося сім нових тварин

Понеділок, 23 липня 2018, 08:21

До тернопільського зоокутка в гідропарку «Топільче», у якому наразі мешкає близько 60-ти звірів, днями привезли сім нових тварин, серед яких пара буйволів, пара лам, 2 яки та шотландська корова.

Зі слів керуючого парком «Топільче» Юрія Бойка, наразі тварини знаходяться на 21-денному карантині, протягом якого вони живуть в окремих вольєрах та адаптуються до нових умов проживання. Усі тварини добре пристосовані до місцевого клімату, зокрема і до дощових та снігових погодних умов, проте, на випадок негоди, для них буде зведено спеціальне укриття.

До слова, для зручності відвідувачів зоокутка, нещодавно навколо нього було капітально відремонтовано пішохідні доріжки.


rada.te.ua

 

Що робити, щоб емоції допомагали, а не заважали?

Понеділок, 23 липня 2018, 08:14

Ми всі різні: у нас різні вподобання, ми різні за віком, сімейним станом тощо. Але нас об’єднує те, що всі ми люди емоційні. Що ж робити, щоб емоції були нашими союзниками у житті.

Для того, щоб розібратись у цих інколи простих запитаннях, у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості провели чергове засідання «Клубу Бізнес - Подій". Спікер – Аліна Грицаєнко - заступник начальника відділу профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.

Безробітні, що перебувають на обліку у пошуках роботи, обговорили такі питання: емоції - як з ними «потоваришувати»; де формуються емоції та які гормони за них відповідають; психосоматика; шкала емоційних тонів; поради щодо підвищення емоційного тону; Україна – це щаслива нація?

У засіданні клубу взяло участь 6 осіб.


 

Скільки коштує стати професіоналом у тернопільських вишах

П'ятниця, 20 липня 2018, 06:06

vstup_koledzh_001Вступну кампанію тернопільські випускники розпочали 12 липня. Триватиме подача документів до 26 липня. Кожен університет отримав різну кількість державного замовлення залежно від факультетів. Тим, кому не пощастить потрапити у число щасливчиків-державників, доведеться платити – від 25 до 155 тисяч гривень за навчання у тернопільських університетах, – пише Терен.

Інформація про вартість навчання опублікована на офіційних сайтах університетів, а також цю інформацію можна отримати у приймальних комісіях.

На сайті Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка подано детальні списки у розділі «Вартість навчання». Найдорожче тут буде здобути професію перекладача чи англійського філолога. Ціни – за 4 роки бакалаврату – 91 413 грн  для факультету перекладу, 83 304 грн  – для англійської філології.  Найдешевші факультети – хімії, біології, фізкультури – у межах 70 тис. грн.

Вартість навчання в ТНЕУ коливається від 1100 до 1980 грн в місяць. Тож роки бакалаврату коштують від 50 600 (факультет комп’ютерних технологій) до 91 080 грн (юридичний факультет, право).

У Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського ціни сягають і понад 150  тис. грн. Це медичний факультет, за 6 років навчання на якому слід заплатити 155 400 грн. Стоматологи та фармацевти вчаться 5 років і платять 140 тис. грн і 96 тис. грн відповідно. Вивчитись на медсестру коштує 71 200 грн, а на парамедика – 50 400 грн. Детальна інформація із цінами за навчання розміщена на сайті університету у розділі «Інформаційний Центр Абітурієнта».
Суми подані за рік навчання. Якщо з університетом підписують контракт, то для студентів ця ціна залишається щороку однаковою до моменту закінчення університету, незважаючи на коливання курсу гривні, повідомили у прес-службі ТДМУ.

Найдоступніше навчання у Тернополі пропонують у ТНТУ імені І. Пулюя. Там верхня межа за бакалаврат сягає 60 тис. грн. Це факультет інформаційних технологій, архітектури і будівництва та факультет транспорту. За 45 480 грн можна закінчити механічну інженерію, електричну інженерію, харчові технології, телекомунікації та радіотехніку.

Нагадаємо, заяви на вступ абітурієнти подають через електронні кабінети.

Джерело: Терен

 

Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації

Середа, 18 липня 2018, 12:41

Відповідно до частини 1 статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (надалі - Закон), рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів або до суду.

Частиною 2 статті 34 Закону передбачено, що Міністерство Юстиції України розглядає скарги :

1) на проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі судового рішення);

2) на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги:

1) на рішення (крім рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або бездіяльність державного реєстратора;

2) на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації.

Окрім цього, слід зазначити, що Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги стосовно державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність у межах території, на якій діє відповідний територіальний орган.

Також необхідно памятати, що рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.


Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Порядок та процедура припинення діяльності громадської організації

Середа, 18 липня 2018, 12:41

Для припинення діяльності громадської організації, яка має статус юридичної особи, до управління юстиції подається рішення вищого статутного органу громадської організації.

Відповідно до пункту 1) та 2) частини 9 статті 17 Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі Закон) подаються такі документи:

1) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про припинення юридичної особи;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, яким затверджено персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків (або відомості про серію та номер паспорта - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), строк заявлення кредиторами своїх вимог, - у разі відсутності зазначених відомостей у рішенні учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - у рішенні відповідного державного органу, про припинення юридичної особи, а також звертаємо вашу увагу на те що відповідно частини 1 статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.

Після закінчення процедури ліквідації, передбаченої законом, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, голова ліквідаційної комісії уповноважена ним особа або ліквідатор повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) управлінню юстиції такі документи:

1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;

2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню. (пункт1) та 2) частини 12 статті 17 закону)



Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Принципи утворення і діяльності громадських об'єднань

Середа, 18 липня 2018, 12:40

Відповідно до Закону України «Про Громадські об’єднання» (далі Закон), а саме частини 1 статті 3 Громадські об'єднання утворюються і діють на принципах:

1) добровільності;

2) самоврядності;

3) вільного вибору території діяльності;

4) рівності перед законом;

5) відсутності майнового інтересу їх членів (учасників);

6) прозорості, відкритості та публічності.

Добровільність передбачає право особи на вільну участь або неучасть у громадському об'єднанні, у тому числі в його утворенні, вступі в таке об'єднання або припиненні членства (участі) в ньому.

Самоврядність передбачає право членів (учасників) громадського об'єднання самостійно здійснювати управління діяльністю громадського об'єднання відповідно до його мети (цілей), визначати напрями діяльності, а також невтручання органів державної влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в діяльність громадського об'єднання, крім випадків, визначених законом.

Частина 4 цієї  статті Закону передбачає вільний вибір території діяльності передбачає право громадських об'єднань самостійно визначати територію своєї діяльності, крім випадків, визначених законом.

Рівність перед законом передбачає, що громадські об'єднання є рівними у своїх правах та обов'язках відповідно до закону з урахуванням організаційно-правової форми, виду та/або статусу такого об'єднання.

Відсутність майнового інтересу передбачає, що члени (учасники) громадського об'єднання не мають права на частку майна громадського об'єднання та не відповідають за його зобов'язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).

Прозорість, відкритість передбачає право всіх членів (учасників) громадського об'єднання мати вільний доступ до інформації про його діяльність, у тому числі про прийняті громадським об'єднанням рішення та здійснені заходи, а також обов'язок громадського об'єднання забезпечувати такий доступ. Публічність означає, що громадські об'єднання інформують громадськість про свої мету (цілі) та діяльність.



Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Роздержавлення друкованих ЗМІ! Що потрібно знати?

Середа, 18 липня 2018, 12:38

На реформування державної преси було відведено три роки і 2018 – останній із них. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію.

Триває останній рік роздержавлення і до кінця відведеного на перетворення строку залишилося тільки 5 місяців. Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»-(далі Закон), неподання засновником заяви про перереєстрацію видання до 1 січня 2019 року є підставою для скасування його свідоцтва про державну реєстрацію.

За не реформування друкованого ЗМІ відповідальність несе його засновник. Саме державний орган має обов’язок вийти зі складу засновників власних друкованих ЗМІ та редакцій. Так, відповідно до частини 4 статті 4 Закону про реформування, навіть якщо трудовий колектив не подав пропозицію про бажаний спосіб реформування друкованого ЗМІ до 1 квітня 2016 року, то його засновник повинен ухвалити це рішення самостійно. За ухилення від перереєстрації друкованого ЗМІ передбачена відповідальність за статтею 186 (6) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Не нехтуйте формальностями – реформування завершується внесенням змін до реєстрів. Реформування не є завершеним, поки зміна засновників не буде відображена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (щодо редакцій) та Державному реєстрі друкованих ЗМІ та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності (щодо друкованих ЗМІ). Останньою дією, яку повинен вчинити засновник друкованого ЗМІ, щоб стверджувати про виконання вимог Закону про реформування є подання документів на перереєстрацію друкованого засобу масової інформації.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області



 

Жителям Тернопільщини пропонують великий вибір сезонних вакансій

Вівторок, 17 липня 2018, 12:52

Одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, який реалізовується у співпраці з місцевими органами влади і роботодавцями Тернопільською обласною службою зайнятості.

Щороку між службою зайнятості Тернопільщини та органами місцевого самоврядування, роботодавцями укладається більше 300 договорів на організацію понад 30 видів громадських робіт. Лише за 6 місяців цього року укладено 137 таких договорів.

Оскільки Тернопільщина є аграрною областю, більшість підприємств, розміщених у сільській місцевості, займаються обробітком посівних площ, вирощуванням сільськогосподарських культур, садівництвом, городництвом, відтак найбільша потреба у тимчасових працівниках припадає саме на весняно-осінній сезон.

Прикладом є співпраця Бучацького районного центру зайнятості з ТзОВ «Бучачагрохлібпром», який виробляє та реалізовує сільгосп- та молокопродукцію. Упродовж 2017-2018 років було створено 456 тимчасових робочих місць для виконання сільськогосподарських робіт на території Бучацького району, 440 з яких укомплектовані за сприяння Бучацького РЦЗ. На посівний сезон та час догляду за посівами, збору урожаю підприємство мало потребу в овочівниках, підсобних працівниках, слюсарях-ремонтниках с/г техніки тощо.

Також ефективна співпраця була налагоджена між Бережанським райцентром зайнятості та приватним підприємством «Агроспецгосп» - консервним заводом, де переробляють овочеву та плодово-ягідну сировину, вирощену на полях фірми. У 2017-му та за 6 місяців 2018 року до тимчасових робіт на заводі було залучено майже 360 безробітних.

Завдяки такій співпраці роботодавці можуть оперативно залучати нові кадри, оцінювати їхні професійні здібності та якості для подальшого постійного працевлаштування. Для учасників громадських робіт – це джерело доходу під  час пошуку роботи та отримання соціальних гарантій.


oda.te.gov.ua

 

На вулиці Чорновола облаштовують водопровід та теплотрасу

Вівторок, 17 липня 2018, 12:40

У Тернополі на вулиці Чорновола триває реконструкція пішохідної алеї. На період проведення ремонтних робіт на ділянці дороги від вул. І. Франка до вул. Б. Хмельницького рух автотранспорту перекрито. При сприятливих погодних умовах роботи заплановано завершити до кінця серпня.

Працівники підрядної організації уже здійснили там демонтаж старого асфальтобетонного покриття та бордюрів. Наразі тривають роботи з влаштування траншеї водопроводу, колодязів та траншеї теплотраси. Облаштовані траншеї засипають піском для подальшого здійснення робіт.

Капітальний ремонт дорожнього покриття у місті ведеться також на вул. Руській (вздовж дамби Тернопільського ставу)та на вулицях Бережанській і Тролейбусній. Під час здійснення ремонтних робіт на вказаних ділянках можливе часткове перекриття руху транспортних засобів.

 

У Тернополі стартує конкурс для здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів

Понеділок, 16 липня 2018, 08:52

На черговому засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради було прийнято рішення про оголошення управлінням соціальної політики конкурсу між недержавними суб’єктами, що надають соціальні послуги (громадські та благодійні організації) для здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів. Членами виконавчого комітету також було затверджено Положення конкурсу, відповідно до якого до кінця 2018 року соціальне замовлення здійснюватиметься для надання наступних послуг : Денний догляд (особи з інвалідністю з дитинства після 18 років) та Паліативний/хоспісний догляд (особи з онкологічними захворюваннями IV стадії).

Протягом шести місяців спеціально створена робоча група, до складу якої увійшли представники громадських організацій, вивчала та моніторила потреби 15 соціальних послуг, і, відповідно до результатів анкетування і опитування мешканців міста, розпочала впровадження у Тернополі механізму соціального замовлення. Зокрема найбільша потреба серед населення спостерігається у 4-ох послугах, таких як паліативна допомога, надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю, соціальна адаптація дітей- інвалідів та соціальна адаптація учасників бойових дій.

Оскільки цей проект є пілотним у Тернополі, то до кінця 2018 року з міського бюджету Тернополя виділено 100 тис. грн для вирішення двох найбільш гострих соціальних проблем, а саме: 50 тис. грн. для надання послуги «Денний догляд» та 50 тис. грн. для впровадження «Паліативної/хоспісної допомоги». Впровадження механізму соціального замовлення дозволить підвищити адресність надання цих соціальних послуг, встановити чіткі терміни їх надання, а також - підвищити соціальну зайнятість населення.

Прийом конкурсних пропозицій з соціального замовлення здійснюватиметься за адресою: вул. Лисенка, 8, к. №14 до 13 серпня 2018 року.

Детальніша інформація щодо конкурсу.

 

Тернопіль гостинно приймав британця Марка Елісона, який здійснює благодійний навколосвітній марафон

Понеділок, 16 липня 2018, 08:50

13 липня у Тернополі свій 47-й день народження зустрів британський бігун Марк Елісон, який заради збору коштів для онкохворих людей здійснює навколосвітній пробіг загальною протяжністю 32 тис. км.

Представники міської ради та Тернопільського національного економічного університету гостинно зустріли благодійника та організували прийом і ночівлю у місці, де Марк зміг відпочити, скуштувати страви місцевої кухні, аби з новими силами вирушити у нелегку подорож.

Як повідомляє Марк, його благодійний марафон, протягом якого заплановано пробігти 20 країн, розпочався після смерті онкохворої матері, що лікувалася у клініці Святого Бенедикта в Англії. І тепер, здійснюючи пішу подорож світом лише з веловізком, що має назву «Чаппі», Марк Елісон прагне зібрати близько 600 тис. фунтів стерлінгів задля допомоги хоспісу Святого Бенедикта у лікуванні онкохворих. Через Тернопіль пролягає уже 5-та частина маршруту британця навколо світу, яка розпочалася у Белграді, Сербії та завершиться 24 липня у Києві. А перша частина благодійного марафону стартувала ще у 2007 році у Великобританії, далі у 2011 році він пробіг через США, у 2013 - здолав Австралію, у 2016 році у Марка був забіг частиною Європи, а вже цього року його маршрут проходить через Україну.

За мандрівкою бігуна можна стежити у соцмережі Facebook під тегом Run Geordie Run. А також усі охочі допомогти можуть зробити благодійну пожертву, увійшовши за посиланням

https://uk.virginmoneygiving.com/fundraiser-display/showROFundraiserPage?userUrl=rungeordierun&pageUrl=10

rada.te.ua

 

 

Фестивальний дайджест Dark Stage «Файного Міста»

П'ятниця, 13 липня 2018, 07:27

Для поціновувачів важкого року, цьогорічна Dark Stage фестивалю Файне Місто здивує новими шаленими виступами. Протягом трьох днів на одній сцені зустрінуться популярні музичні зарубіжні та українські рок-виконавці. Відкиньте справи та детальніше загляньте у музичний дайджест найвибуховішої сцени фестивалю!

20 липня

Чимало меломанів збере навколо Dark Stage популярний нью-метал гурт «Роллікс». Група виникла ще у 2001 році, тому встигла зробити свій вагомий вклад у розвиток вітчизняної рок-музики. Виконавці співпрацювали з Тартак, ТНМК VovaZIL’Vova та іншими. «Роллікс» записав три студійних альбоми, до яких увійшли чимало популярних синглів та відеокліпів. У 2017 році виконавці оновили склад гурту і готові запалювати Dark Stage «Файного Міста».

Усі пам’ятають вибуховий перформанс гурту «АННА» на минулорічному «Файному Місті»? Ці талановиті виконавці повертаються з ще більшим зарядом енергії та якісної рок-музики! Цікаві пісні у стилі сладж та нью-метал завойовують все більшу кількість поціновувачів важкої музики. До слова, гурт неодноразово ставав учасником близько 16 різних музичних фестивалів. Назва гурту — абревіатура «Atomic Nuclear No-core-up-ted Attention», яку з часом вирішили не змінювати. Після тривалої паузи та розпаду у 2015 році «АННА» відновили свою діяльність і продовжують дарувати якісні сингли для уже роками сформованої публіки поціновувачів.

Окрім українських рок-виконавців, виступи на Dark Stage переповняться й вибуховими перформансами музикантів світової слави. Відтак, 20 липня поціновувачі важкого року відриватимуться під хіти популярних шведів з гурту «ADEPT».

Закриватиме перший фестивальний день шалена американська нью-метал група «Dope». У 1997 гурт увірвався в рок-індустрію та одразу вирізнявся унікальним звучанням музики. Виконавці вдало поєднали нью-метал та індастріал стиль. На ранніх етапах творчості було складно, тому хлопці вдавалися навіть до продажу наркотиків, щоб назбирати гроші на музичні інструменти. Складні етапи позаду, з тих часів, хіба що назва гурту залишилася незмінною, яка, до речі,  в перекладі означає «наркотик».

21 липня

Драйвовим стартом другого фестивального дня стане неординарна галицьковолинська обрядова hip-hop-дайбоже-етно-чорт ватага «Joryj Kłoc». Спершу гурт позиціонував себе в електронному стилі, маневруючи давніми етно-мотивами у музиці. Ці оригінальні виконавці успішно гастролюють не лише Україною, але й знані в Австрії, Німеччині, Канаді та Франції. А їхні архаїчні фольк-рок мотиви знаходять нові звучання в сучасній обробці.

Цікавим виконавцем Dark-сцени стане київський метал-гурт «Ignea». Дивуватимуть яскравими музичними перформансами італійський рок-гурт «Sharks in Your Mouth». Гурт утворився у 2011 році, а вже наступного року музиканти записали свій перший альбом  «Rinse your mouth before you speak». У 2016 році вийшов у світ рок-ритмів другий альбом під назвою «Promisies». Виконавці продовжують активно працювати над новим студійним альбомом, пісні з якого відвідувачі фестивалю зможуть почути уже зовсім скоро! Також на фестивальний день завітають київський метал-гурт «MegamasS», який грає у стилі sport rock. Окрім них, дивуватимуть відвідувачів «Morphine Suffering», які, до слова, цього року святкують десятиріччя своєї діяльності.

Завершуватиме насичений другий день Dark Stage фестивалю «Файне Місто» німецький транскор-гурт «To the Rats and Wolves», заснований у 2012 році. Їхній дебютний альбом отримав неабиякий успіх, зайнявши друге місце в німецьких ITunes-Metal-Charts. Після такого успішного старту, музиканти вирушають в тур «Wieder Geil-Tour 2015» та продовжують приймати запрошення на різні популярні музичні фестивалі Німеччини. У 2016 році виконавці записують свій другий альбом «Dethroned», і вперше в Україні він прозвучить саме на «Файному Місті».

22 липня

Іноземними гостями дарк-сцени стане гурт з Молдови «Infected Rain», що створений у 2008 році у Кишиневі. Восени 2013 року «Infected Rain» відправилися у тур по Румунії, Україні, Росії та Болгарії. В 2014 році метал-гурт випустив повноформатний альбом «Embrace Eternity». В 2014 «Infected Rain» стали учасниками фестивалів «FajtFest 2014» в Чехії, «Maraton Festival» та інші. А цьогоріч вони зустрінуться з українською публікою на фестивалі «Файне Місто».

Справжніми військовими мотивами сповнена музика львівського гурту «1914», поява якого приурочена 100-річчю Першої світової війни. Бойова атмосфера та важкі метал-ритми перетворюють виступ виконавців у військові баталії. Їхня платівка «Eschatology Of War» поєднує в собі жанри дез/блек/дум-металу та змусить здійснити уявну мандрівку жорстокими історіями військової епохи.

Ближче до вечора на відвідувачів фестивалю чекає справжнє дарк-шоу у виконанні легенд дез-треш металу польського гурту «Vader». Історія гурту датується ще далекого 1983 і протягом цього періоду до сучасності метал-бенд заслужено зайняв лідируючі позиції музичної сцени важкої музики у Польщі. У гурту випущено 12 альбомів, які у свій час збирали поціновувачів метал-музики всього світу. Остання платівка датується 2016 роком та отримала чимало схвальних відгуків від музичних критиків важкого року.

Фінальним фестивальним гуртом, який отримав почесне право закривати Dark Stage 2018 стануть «Betraying the Martyrs» з Франції. Християнський дет-кор гурт з Парижу створений у 2008 році і вже наступного року випустив свій дебютний альбом. У 2014 році група випустила кавер-версію «Let It Go», яка була взята з оскароносного фільму «Холодне серце». Того ж року, світ побачив другий альбом «Phantom». Останню платівку гурт випустив у 2017 під назвою «The Resilient», яка продовжує завойовувати все більше нових поціновувачів важкого року. 22 липня яскравий виступ та запальні ритми «Betraying the Martyrs» завершуватимуть Dark Stage  фестивалю «Файне Місто»

Такий лайн-ап Dark Stage точно не залишить байдужим жодного поціновувача важкого року. Буде вибухово в дотриманні справжніх традицій dark-сцени. Усі на «Файне Місто», кайФАЙНЕмо?





 

Відповіді на поширені запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій

Четвер, 12 липня 2018, 08:38

Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради представлено збірку відповідей на актуальні запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій.

У збірці тернополяни можуть знайти відповіді на найпоширеніші питання щодо: обчислення сукупного доходу, призначення субсидій на понаднормову площу житла; визначення членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства; термінів призначення/припинення/поновлення субсидій; повернення коштів невикористаних і зайве нарахованих субсидій; обмеження права на призначення субсидій на житлові приміщення великої площі; призначення субсидій з урахуванням перебування за кордоном більше 60 днів та інше.

Нагадаємо, у Тернополі триває процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Призначення субсидій здійснюється в управлінні соціальної політики міської ради на підставі поданої заяви та декларації.

Графік прийому громадян управління соцполітики (вул. Лисенка, 8):

  • понеділок-четвер: з 08.00 год. до 17.00 год.,
  • п’ятниця - з 08.00 год. до 16.00 год.

Збірка відповідей на запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій


rada.te.ua

 

 

До уваги водіїв! Розпочинається третя черга ремонту дамби ставу

Четвер, 12 липня 2018, 08:37

З 12 липня на вул. Руській вздовж дамби Тернопільського ставу буде частково перекритий рух автотранспорту у зв’язку із відновленням ремонтних робіт третьої черги реконструкції дамби.

Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, під час ремонту вказаної ділянки, громадський транспорт курсуватиме без змін, оскільки роботи проводитимуться частково, тобто по смугах. За сприятливих погодних умов, капітальний ремонт дамби заплановано завершити до початку осені.

Протягом цього періоду підрядниками передбачено провести ремонт гідроспоруди (польський шлюз), відремонтувати третю частину дороги у сторону до Надставної церкви та на всій проїзній частині дамби влаштувати верхній шар асфальтобетонного покриття.

Нагадаємо, у серпні 2017 року розпочалася друга черга реконструкції дамби Тернопільського ставу, протягом якої було відремонтовано чималу ділянку дороги. А нещодавно тут завершився капітальний ремонт пішохідних доріжок зі сторони ставу та зі сторони гідропарку «Топільче», а також здійснена реконструкція контактної мережі із заміною опор.


rada.te.ua

 

Чи повинні пенсіонери сплачувати земельний податок?

Середа, 11 липня 2018, 12:29

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст.269, 270 Податкового кодексу). Про це нагадали у Тернопільській ОДПІ.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Варто зазначити, що у Податковому кодексі передбачені  пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Так, зокрема, пенсіонери (за віком) звільняються від сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема для ведення садівництва – не більше як 0,12 га.

Таким чином, у разі наявності у фізичних осіб – членів садівницького товариства приватизованих земельних ділянок (свідоцтво на право власності) земельний податок самостійно сплачується власниками на загальних підставах або використовується пільга зі сплати податку відповідно до вимог ст. 281 Податкового кодексу.

Якщо фізичними особами – землекористувачами земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, не оформлено право власності відповідно до чинного законодавства, то садівницьке товариство є платником земельного податку до бюджету за такі земельні ділянки (включаючи земельні ділянки загального користування).

Отже, пенсіонери за віком не є платником земельного податку за приватизовану земельну ділянку розміром 0,12 га та за земельні ділянки загального користування садівницького товариства.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

Загальна система оподаткування: нарахування та сплата єдиного внеску

Середа, 11 липня 2018, 12:29

Єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибуток), отриманого від діяльності фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Про це нагадали у Тернопільській ОДПІ.

У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Отже, Законом про ЄВ визначено чіткі умови щодо сплати єдиного внеску у розрізі, не меншому за розмір мінімального страхового внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування за кожен місяць такого кварталу.

Суми єдиного внеску, сплачені протягом року, враховуються платниками при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 10  лютого наступного року, згідно з даними, зазначене ними в податковій декларації про майновий стан і доходи.

Оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування визначено ст. 177 Податкового кодексу. Зокрема, об’єктом оподаткування є чистий оподаткований дохід, тобто різниця між загальним оподаткованим доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю підприємця.

Крім того підприємці зобов’язані вести Книгу доходів та витрат, на підставі якої здійснюється заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Нагадуємо, що для фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування гранична дата сплати ЄВ за ІІ квартал – 19 липня. Мінімальна сума сплати єдиного соціального внеску у 2018 році становить 819, 06 грн на місяць. Максимальна сума сплати єдиного соціального внеску у 2018 році становить 12285,9 грн на місяць.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників. Телефон для довідок: 43-46-10, 52-12-27.


 

Оновлено довідник типів об’єктів оподаткування

Середа, 11 липня 2018, 12:28

У Тернопільській ОДПІ звертають увагу, що 26.06.2018 на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «Довідники» оприлюднено оновлений Довідник типів об’єктів оподаткування (станом на 25.06.2018).

Слід зазначити, що Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП надаються протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (абзац перший п. 8.4 розділу VIIІ наказу Міністерства фінансів України від 09.11.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» зі змінами).

Форма № 20-ОПП передбачає заповнення типу об’єкта оподаткування.

Довідник розміщено за посиланням:http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html

Докладніше – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

У Тернополі відбудеться фестиваль гончарів

Вівторок, 10 липня 2018, 07:24

З 19 по 22 липня у парку Топільче (на Козацькому острівку) відбудеться всеукраїнський фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять», під час якого учасники зі всіх куточків країни презентуватимуть свою творчість.

У програмі фестивалю:

  • Постійно діючі майстер-класи з гончарства, розпису кераміки, ліплення свищиків;
  • Ярмарок народної творчості;
  • Майстер-шоу від віртуозів гончарства;
  • Конкурси серед гончарів;
  • Вогняна скульптура.
 

Нові правила для шкіл Тернопільщини: у дію вступає Державна служба якості освіти

Субота, 07 липня 2018, 15:48

school-stock Відтепер споконвічні проблеми: збір коштів на ремонт класу, некомпетентність вчителів, «абсурдність» навчального плану та форми викладу матеріалу відійде у минуле, адже на Тернопільщині школи функціонуватимуть по-новому та проходитимуть перевірку Державною службою якості освіти.

Проект «Нова українська школа» уже стартує з цього навчального року, тому керівник Управління освіти та культури ТОДА Ольга Хома провела прес-конференцію на тему нововведень у перших класах.

Вона наголосила на тому, що  керівники навчальних закладів не мають права вимагати кошти на ремонт класу, адже місцева влада забезпечила їх дидактичними матеріалами, комп’ютерним оснащенням, відповідними заробітними платами та косметичним ремонтом класових кімнат. На думку Управління освіти та культури Тернопільської області, теперішній бюджет шкільного закладу є достатнім та не потребує додаткових капіталовкладень від батьків учнів.

Також пані Ольга додала, що в учнів першого класу не буде системи оцінювання та домашнього завдання: « ̎Гризти граніт науки̎ вони будуть у ігровій формі, адже ми дослідили, що саме такий виклад навчальних матеріалів сприяє кращому їх засвоєнню першокласниками», – запевнила керівниця.

Відомо, що у Тернопільській області діють тренера, які пройшли відповідне навчання у Києві та проводять тренінги не лише для учнів, а й для вчителів.

– Окрім цих змін, очікуються і негативні, такі як можливе закриття шкіл, адже освітні заклади, які будуть формуватися та ті, що мають ліцензію на 10 років підлягають перевірці Державною службою якості освіти – це незалежний орган, який не підпорядковується нікому в області. Його представники приїжджатимуть в освітній заклад та тестуватимуть учнів і вчителів. Зважаючи на результати тестувань, ця служба може не відкрити частину навчальних закладів через неналежну їхню підготовку до навчального процесу. Також вони зважатимуть на такі ознаки як участь учнів у олімпіадах та конкурсах. Ми повинні розуміти, що немає сенсу утримувати ті школи, які жодного разу не перемагали у заходах, або у яких навчається 28 учнів. Пам’ятаймо, головне це те, що діти повинні отримувати знання не від репетиторів, а від вчителів свого навчального закладу, – запевнила Ольга Хома.

До слова, в інших класах теж будуть відбуватися зміни, проте майбутній оновлений план навчального процесу для учнів середньої та старшої школи поки у розробці.
Джерело: Тернополяни


 

Тернопільська поліцейська: поблажок у роботі з огляду на стать бути не може

П'ятниця, 06 липня 2018, 10:23

Євгенія Іваськів – ніжна і тендітна жінка, та все ж вже 9 років стоїть на варті спокою тернополян. Ще будучи маленькою дівчинкою, тернополянка мріяла про справедливість і нині робить усе для того, аби ця мрія здійснилася.

Нині уже капітан поліції, заступник начальника відділу служби «102» УОАЗОР ГУНП в Тернопільської області Євгенія Іваськів організовує та контролює роботу операторів служби «102», але так було не завжди. Дівчина пройшла нелегкий шлях, аби допомагати людям та стерегти їхню безпеку і спокій.

Євгенії пощастило, адже рідні підтримали її вибір та стали справжньою опорою, незважаючи на небезпечність професії.

– Мені завжди хотілося виконувати норми закону, вислухати та надати кваліфіковану допомогу людям. Одним словом, служити так, як пише Закон. І  мені дуже подобалася на той час міліцейська форма (прим. – сміється).

Та дівчина зізнається, що хоч і нині одягає форму рідко, в основному лише на офіційні наради, проте носить її із задоволенням.

– Чесно кажучи, форму одягаю залюбки. Форма завжди надає вигляду, жінка у формі привертає до себе увагу, і тоді навіть сама почуваюся інакше, – ділиться думками Євгенія.

Роботу у поліції Євгенія починала з дільничого 9 років тому. Паралельно вона навчалася у Львівському державному університеті внутрішніх справ. Поліцейська каже, що на початках доволі складно.

– Перші виїзди на повідомлення громадян пам’ятаю досі, бо вони відбиваються в пам’яті. Але за цим усім потрібно завжди залишатися людиною, – каже Євгенія Іваськів.

Окрім того, дівчині неабияк допомогло те, що вона займається спортом. Адже, коли жінка обирає професію в силових структурах, то поблажок у роботі з огляду на стать бути просто не може. Євгенія займається волейболом, настільним тенісом, легкою атлетикою і навіть дзюдо та самбо.

– Але попри те, що я намагаюся підтримувати добру фізичну форму, я також люблю вишивати хрестиком на полотні, – розповідає дівчина.

Євгенія часто чує твердження, що правоохоронні органи – це суто чоловіча професія, але вона з цим категорично не погоджується.

– Насправді ця робота і для чоловіків, і для жінок, якщо у вас є професійні знання і відповідні навички. І головне: любити свою роботу, з честю до неї ставитися. Тоді все вийде як у чоловіка, так і в жінки. До того ж праця в поліції робить жінку сильнішою, стійкішою і навіть жорсткішою. Але не слід забувати про своє покликання – нести красу, гармонію, продовжувати людський рід, – зауважує Євгенія Іваськів.

http://dosie102.te.ua

Діана ГОГОЛЬ

 

Тернопільщина: керівники шкіл, які вимагатимуть гроші з батьків першокласників, будуть покарані

П'ятниця, 06 липня 2018, 10:18

lego.w695На Тернопільщині будуть карати керівників шкіл, які вимагатимуть гроші з батьків першокласників. Таку заяву зробила начальник управління освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома.

— На даний час до нас звертаються батьки, які стверджують, що з них збирають кошти. Їх дитина йде до першого класу із них стягують гроші на якесь незрозуміле обладнання. На сьогодні це абсурд і я відверто кажу, що на звернення батьків подібного роду ми будемо реагувати досить жорстко. Навіть до звільнення керівників навчальних закладів. Тому в першу чергу, прошу повідомити батьків першачків, яких будуть просити здати гроші на шкільне майно. Це не припустимо, — повідомила начальник управління освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома.

Також, як зауважила Ольга Хома, місцеві бюджети повинні виділити гроші на ремонт класів, що б батьки, діти яких йдуть до школи не здавати гроші на ремонт кабінетів.

В минулих роках були випадки, коли батьки повністю обладнали навчальні класи за власний кошт, щоб діти тільки навчалися. Це не припустимо, —  повідомила керівниця.

Джерело: Доба


 

Тернопільська поліцейська пара: ми домовилися, що вдома про роботу говорити не будемо

Четвер, 05 липня 2018, 10:44

4 липня  в Україні відзначали День національної поліції.

Він – Олексій Криворучко – начальник сектору професійного навчання управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції Тернопільщини, вона Галина Криворучко – інспектор сектору реагування патрульної поліції. Разом вони – чоловік та дружина, які кохають одне одного та виховують свого сина.

Олексій Криворучко працює в поліції вже 20 років, у той час як Галина у правоохоронних органах лише рік.

– Просто в один момент захотіла усе змінити і вирішила піти працювати в поліцію. Хоча, якщо чесно, задумувалася над цим і швидше, але наважилася лише зараз, – розповідає Галина.

Незважаючи на те, що вона ніжна та тендітна жінка, працювати получається іноді краще, аніж у чоловіків.

– Жінки краще знаходять підхід. Коли ми приїжджаємо на повідомлення, то мені, як жінці, часто вдається вирішили конфлікт саме за допомогою слів, – каже Галина.

Попри те, що і Галина, і Олексій працюють у поліції, під час служби вони практично не пересікаються, у той час вдома про роботу теж намагаються не говорити.

– Ми домовилися, що про роботу говорити не будемо, бо робота – це одне, а домівка – зовсім інше. Проте іноді жінка просить поради, стосовно тих чи інших моментів, а іноді радить і мені, адже я працюю з поліцейськими, а вона – з громадянами. Вже деколи вчить мене (прим. – сміється), – розповідає Олексій.

Робота Олексія уже спокійніша. Нині він контролює навчальний процес в ГУНП області та приймає безпосередню участь в навчанні поліцейських. Тренує та підтримує їх здоровий спосіб життя, а також зміцнює їхню фізичну загартованість для збереження трудової активності в повсякденній роботі. У той час Галина працює на лінії, причому не так давно.

– Оскільки працюєш з цивільними і ситуації завжди різні, то ти повинна постійно вчитись чогось нового, у якихсь питаннях потрібно консультуватись, адже досвід роботи ще малий. Але це корисно і потрібно, – розповідає Галина.

Та попри насичені графіки роботи подружжя завжди знаходять час на сина Олексія. Чоловік більше займається фізичною підготовкою, а дружина – навчанням.

– Якщо жінка на роботі, то стараюся прийти швидше, щоб замінити і маму, і тата. А коли дружина вдома, то заміняє нас обох, – каже Олексій.

Син, не зважаючи на те, що батьки працюють у поліції, про цю роботу навіть не думає, а хоче стати футболістом. Зараз Олексій активно займається спортом, грає у футбол, ходить на плавання, виступає на змаганнях за Тернопільську обласну організацію ФСТ «Динамо» України і бігає.

Олексій та Галина розповідають, що робота у поліції не змінила їхніх стосунків.

– У нас взаєморозуміння. Жінка втомлена – я помию посуд чи їсти зготую. В нас немає такого, що хтось лежить і дивиться телевізор, а інший виконує всю роботу по дому, – розповідає Олексій.

http://dosie102.te.ua

Діана Гоголь (Терен)

 

На Тернопільському ринку покупець розрахувався за молоко сувенірною купюрою

Четвер, 05 липня 2018, 09:43

groshiХотіла заробити кілька гривень продавши домашнє молоко, а натомість втратила ще й власні кошти 65-річна жителька Кременеччини.

На Центральному ринку Тернополя покупець розрахувався із нею купюрою в 500 гривень, з якої вона дала здачу. Вже згодом пенсіонерка помітила, що «груба» купюра – сувенір.

Потерпіла звернулась із відповідною заявою до правоохоронців, які відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу – шахрайство.

Такі випадки на жаль не поодинокі, відтак закликаємо краян бути пильними та ретельно перевіряти купюри, якими з вами розраховуються товар.

http://dosie102.te.ua

 

Сербія встановила нові правила в'їзду українців

Вівторок, 03 липня 2018, 13:19

Сербія збільшила термін перебування українців без віз до 90 днів.

Вже підписали відповідну угоду під час українсько-сербських переговорів, повідомляє прес-служба президента України.

"Головною метою угоди є подальше спрощення поїздок громадян обох держав, що сприятиме розвиткові туризму, інтенсифікації контактів у економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах. Угода передбачає збільшення терміну безвізового перебування громадян з 30 до 90 днів протягом 180 днів", - йдеться у повідомленні.

Угода укладається на невизначений термін і набирає чинності на 30-й день з дати отримання останнього повідомлення про виконання сторонами внутрішньодержавних процедур.

https://gazeta.ua

 

Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні

Вівторок, 03 липня 2018, 13:14

Щотижня Представництво Європейського Союзу в Україні готує анонс подій, які відбудуться у Європейському Союзі та Україні у наступні тижні. У анонсі міститимуться найактуальніші події – саміти, засідання, зустрічі на високому рівні, конференції тощо, – які відбуватимуться в Україні та ЄС і, які прямо або опосередковано стосуватимуться європейської інтеграції України і відносин між Києвом і Брюсселем. Представництво Європейського Союзу в Україні усіляко заохочує журналістів, експертів з європейської інтеграції, представників неурядових організацій та місцевої влади тощо користуватися та поширювати інформацію, що міститиметься в анонсах.

Анонси подій: 2 - 8 липня

Події в Україні

Дата Подія Місце проведення Додаткова інформація
2.7 Перший міжнародний ярмарок грантів у сфері культури Київ
Захід організовано Національним Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні за підтримки Українського культурного фонду.
Подробиці за посиланням
Контакти:
(068) 305-48-55
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

3.7 Брейн-ринг для молоді на тему Європейського Союзу
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Калуш
Брейн-ринг на європейську тематику – гра для студентів, школярів та активної молоді, яка допоможе в інтерактивній спосіб покращити знання про історію Європи, її політичне, економічне, культурне життя, а також відчути командний дух і розвинути аналітичні навички.

Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

3.7 Публічна презентація “Пріоритети ЄС в Україні, огляд програм і можливостей, а також інформаційних ресурсів Представництва ЄС”
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Калуш
Під час заходу буде розказано про пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, а також представлено програми, проекти Євросоюзу та інформаційні ресурси Представництва ЄС.
Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

3-5.7 Тренінг “Передові практики експорту та фінансування торгівлі” Миколаїв
Подія організована центром підтримки бізнесу EU4Business.
Семінар для малих і середніх підприємців.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 (0512) 47 84 38
+38 (068) 380 83 45
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4.7 Презентація відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Івано-Франківськ
Під час заходу буде представлено пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, можливості співпраці, а також огляд програм Євросоюзу, зокрема інформаційних, освітніх, культурних та бізнес-проектів.
Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4.7 Тренінг для громадських організацій “Мова грантових заявок і тендерів: як зрозуміти донора?”
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Івано-Франківськ
Тренінг орієнтований на неурядові організації, які розвивають свою діяльність і хочуть здобути навички у підготовці грантових заявок на конкурси і тендери ЄС, а також у комунікації з донорами.
Подробиці за посиланням
Реєстрація за посиланням
Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4.7 Круглий стіл “В інтересах споживача: надаємо інформацію про харчовий продукт як у Європі” Київ
Під час заходу відбудеться презентація дослідження «Надання споживачам інформації про харчові продукти: вимоги ЄС та новації для України».
Контакти:
Катерина Потапенко
067-278-62-36
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4.7 Тренінг з розвитку потенціалу українських громадських організацій Харків
Захід проходить у рамках Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні.
Подробиці за посиланням
Контакти:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

5.7 Тренінг з доказової політики Київ
Подія організована Association4U для стипендіантів проекту A4U та Міністерства юстиції України.
Контакти:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

5.7 Брейн-ринг для молоді на тему Європейського Союзу
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Івано-Франківськ
Брейн-ринг на європейську тематику – гра для студентів, школярів та активної молоді, яка допоможе в інтерактивній спосіб покращити знання про історію Європи, її політичне, економічне, культурне життя, а також відчути командний дух і розвинути аналітичні навички.

Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

5.7 Семінар для представників місцевого бізнесу “Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?”
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Івано-Франківськ
Під час семінару учасники розглянуть переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі; дізнаються про європейську програму підтримки малого та середнього бізнесу COSME, програму Еразмус для молодих підприємців, а також можливості Європейської Мережі Підприємств для пошуку бізнес-партнерів та інвесторів в Європі.
Подробиці за посиланням
Реєстрація за посиланням
Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

5-6.7 Тренінг “Система управління персоналом” Запоріжжя
Подія організована центром підтримки бізнесу EU4Business.
Перший модуль семінару для підприємців.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 (0512) 47 84 38
+38 (068) 380 83 45
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6.7 Тренінг з розвитку потенціалу українських громадських організацій Луцьк
Захід проходить у рамках Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні.
Подробиці за посиланням
Контакти:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6.7 Тренінг “Механізм спрощення митних процедур” Краматорськ
Подія організована центром підтримки бізнесу EU4Business.
Семінар для малих і середніх підприємців.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 (050) 460-77-79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6-7.7 Передвиїзна орієнтація нових студентів Еразмус+ Київ
Контакти:
+38 (044) 286-66-68,
+38 (044) 332-26-45
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6-7.7 Donbas Media Forum Харків
Форум проходить за підтримки Представництва ЄС в Україні.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 (067) 463 32 11
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6.7 Панельна дискусія "Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч" Київ
Захід відбудеться у рамках проекту  «Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч».
Подробиці за посиланням
Реєстрація за посиланням
Контакти:
Вікторія Жовтенко
38 (044) 278-63-42
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
6.7
Семінар з комунікування реформ
Київ Контакти:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
6-7.7 Медіашкола для журналістів друкованих та онлайн ЗМІ Тернопільської області Тернопіль
Подія організована Програмою “U-LEAD з Європою”.
Тема школи – як писати про освітню та медичну реформи.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+ 38 067 775 73 99
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6-7.7 Медіашкола для журналістів друкованих та онлайн ЗМІ Полтавської області Полтава
Подія організована Програмою “U-LEAD з Європою”.
Тема школи – як писати про освітню та медичну реформи.
Школа
Подробиці за посиланням
Контакти:
+ 38 067 775 73 99
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Інші події липня
13.7 Конференція "Практика впровадження ощадливого виробництва" Рівне
Конференція для підприємців організована Центром підтримки бізнесу EU4Business.
Подробиці за посиланням
Контакти:
Ганна Тарасюк
+38 093 056 82 64
Події в ЄС (або пов’язані з ЄС)
Дата Подія Місце проведення Додаткова інформація
Інші події липня
14-17.5 Навчальний семінар для підприємств, які займаються переробкою ягід Мронгово (Польща)
Дводенний семінар у Польщі, організований Міжнародним торговельним центром у рамках ініціативи EU4Business.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 067 487 37
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


 

Набуття всеукраїнського статус громадського об'єднання

Понеділок, 02 липня 2018, 08:15

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про громадські об'єднання» № 4572-VI від 22.03.2012 (далі -  Закон), громадське об'єднання, зареєстроване в установленому законом порядку, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, і якщо таке громадське об'єднання підтвердило такий статус у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

 Для  державної реєстрації підтвердження статусу всеукраїнського об’єднання, відповідно статті 24 до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 , відповідне громадське об'єднання подає заяву про державну реєстрацію підтвердження всеукраїнського статусу.

Також варто зазначити, що відповідно до частини 2 статті 25 Закону, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання та відмова від такого статусу є добровільними. Таким чином, відповідно до частини 2 статті 24Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 для відмови від всеукраїнського статусу подається заява про державну реєстрацію відмови від всеукраїнського статусу.

Відомості про всеукраїнський статус громадського об’єднання перевіряються щороку уповноваженим органом з питань реєстрації відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.


Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

 

Державна реєстрація структурних утворень політичної партії, що не мають статусу юридичної особи

Понеділок, 02 липня 2018, 08:12

Для державної реєстрації структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи;

2) копія статуту політичної партії;

3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення про створення структурного утворення політичної партії, невід’ємною частиною якого є реєстр учасників,

У реєстрі зазначаються дані щодо учасників установчих зборів (конференції) обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії: прізвище, ім’я та по батькові особи, дані її паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.  Протокол Установчих зборів (конференції) про утворення обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення політичної партії, передбаченого статутом партії, має відповідати вимогам статті 10 Закону України «Про політичні партії в Україні».   

 Невід’ємною  частиною  протоколу  є  реєстр  осіб,  які брали участь   в  установчих  зборах  (конференції)  обласної,  міської, районної  організації,  первинного  осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії.4) документ, що підтверджує створення структурного утворення політичної партії, відповідно до статуту політичної партії, на підставі якого воно діє.

Державна реєстрація первинного осередку політичної партії здійснюється без надання статусу юридичної особи шляхом повідомлення про утворення первинного осередку.Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, щодо структурного утворення політичної партії здійснюється у строк - не пізніше 10 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.


Головне  територіальне управління юстиції у Тернопільській області

 

40 дітей учасників АТО з Тернопільщини відправилися на оздоровлення до Польщі (фото)

Понеділок, 02 липня 2018, 07:35

Перша група дітей з Тернопільської області, чиї батьки є учасниками АТО, проведе два тижні у дитячому таборі у Мазовецькому воєводстві Республіки Польща. Адже саме туди на оздоровлення їх запросили наші польські партнери. 40 діток відправилися з Тернополя сьогодні, 1 липня. Провести їх прийшли рідні та друзі, влада та духовенство.

«Приємно те, що ми сьогодні не наодинці з війною, яка має місце з російським окупантом. Приємно те, що партнери нашої області, партнери-регіони Польщі, Литви, Угорщини, Хорватії, Сербії з нами підтримують контакти не тільки на рівні моральної підтримки, а й беруть безпосередню участь в оздоровленні дітей та родин учасників бойових дій, а також самих учасників бойових дій», – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Власне, дана поїздка відбувається за сприяння Тернопільської обласної державної адміністрації на запрошення Союзу польських харцерів з Мазовецького воєводства. Харцери це – аналог українських пластунів, тому відпочинок буде активний і дуже насичений різноманітними заходами.

За останніх три роки, нагадаємо, вдалося відправити на оздоровлення за кордон близько 400 дітей. Цього року планують оздоровити ще 200.

http://www.oda.te.gov.ua/main/ua


 

У Тернополі відбувся інтерактивний захід «Місто професій» та «Фестиваль вакансій для ветеранів АТО» (фото)

Понеділок, 02 липня 2018, 07:30

Унікальне інтерактивне містечко, в якому діти визначалися з обранням майбутньої професії, розгорнулося у парковій зоні Тернополя. Паралельно діяв й ефективний майданчик для спілкування між роботодавцями та колишніми бійцями АТО, які сьогодні перебувають у пошуках нової перспективної роботи.
Інтерактивний захід «Місто професій» та проект «Фестиваль вакансій для ветеранів АТО» відбулися 30 червня у парку ім. Т. Шевченка.
Враховуючи те, що країна перебуває у стані війни, організатори заходу прийняли рішення інтегрувати можливість працевлаштування ветеранів АТО у проект «Місто професій». Військові мали змогу дізнатися про актуальні вакансії та особливості функціювання ринку праці. Для них відбулися презентації професій та спеціальностей, ярмарок кар’єри, анкетування ветеранів.
Натомість «Місто професій» проходить в Україні вже вп’яте. Цьогоріч організатори запланували відвідини понад 70 міст й очікується, що учасниками стануть понад 1 млн. маленьких українців. Нагадаємо, до участі у вказаній інтерактивній грі запрошуються діти віком від 2 до 18 років.
На вході до імпровізованого містечка учасник реєструється, отримує паспорт, можливість обрати собі професію й відразу ж «влаштуватися на роботу». Всі матеріали для навчання — справжні. Майбутні будівельники працюють зі справжньою цеглою, хірурги накладають шви на шматку сирого м’яса, вогнеборці гасять заздалегідь розведене багаття.
За сумлінну працю юні працівники отримують заробітну плату, за яку можуть придбати собі щось у спеціальній крамниці солодощів та подарунків.

Довідково:


Організатором «Фестивалю вакансій для ветеранів АТО» є Громадська організація «Міжнародний Альянс Братерської Допомоги» та Центр працевлаштування та перекваліфікації ветеранів.
Організатори національного проекту «Місто Професій» —Благодійний фонд «Місто професій» спільно з Тернопільською обласною державною адміністрацією.

http://www.oda.te.gov.ua

 

Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта

Неділя, 01 липня 2018, 11:40

З липня стартує медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування медичних закладів первинної допомоги - поліклінік, амбулаторій, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти. Держава розпочинає фінансувати ці медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» - платитиме саме тому лікарю, тому медзакладу, до якого людина звернулась за допомогою. Людина підписує декларацію з лікарем, якому довіряє, держава – сплачує за її обслуговування у цього лікаря. На сьогодні понад 9 мільйонів українців вже обрали свого лікаря і підписали з ним декларацію.

Гроші за кожного пацієнта
З середини липня перші 149 комунальних медзакладів, які уклали угоди з Національною службою здоров’я, отримають фінансування за новою моделлю, відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів та встановлених тарифів на обслуговування кожного пацієнта. Базовий тариф - 370 грн., вдвічі більше - за обслуговування людей похилого віку (740 грн) і в чотири рази більше - за дітей до п’яти років (1480 грн.), оскільки їм лікар має приділити більше уваги і часу. Таким чином бюджетні гроші будуть надходити до конкретного закладу, де працює лікар, до якого звернувся пацієнт.

Тариф за обслуговування кожного пацієнта не залежить від того, скільки разів впродовж року людина буде звертатись до лікаря – один чи двадцять. Тож лікар не буде зацікавлений в тому, щоб його пацієнти часто хворіли, а отже лікуватиме якісно і займатиметься профілактикою захворювань.

Серед закладів «первинки», які фінансуватимуться за новою моделлю з липня, усі заклади Києва, кількох обласних центрів —  Вінниця, Полтава, Черкаси, Хмельницький — та великих міст — Кривий Ріг і Кременчук. Відтак реформа запрацює у 20 областях. Загалом ці заклади обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні.


oda.te.gov.ua

 

Фестиваль Файне Місто реалізовує соціальні ініціативи для людей з інвалідністю

Субота, 30 червня 2018, 08:06

Цьогоріч музичний фестиваль Файне Місто популяризуватиме питання доступності до фестивалю людей з інвалідністю та дружнього відношення до навколишнього середовища.


Для людей з інвалідністю

Вже у 2018 році фестиваль Файне Місто стане доступним для людей з інвалідністю. Відтак, для відвідувачів з посвідченням ІІ-ої групи, та для людей з посвідченням І-ої групи і їх супроводжуючої особи, вхід на фестиваль – безкоштовний. А при  пред’явленні на вході посвідчення ІІІ-ої групи інвалідності надається знижка 50% від вартості квитка.

Окрім того, організатори разом з партнерам облаштують відповідну інфраструктуру. Зокрема, для людей з інвалідністю І-ї групи та супроводжуючої особи діятиме спеціальне соціальне таксі, яке курсуватиме від зупинки громадського транспорту на вул. Львівській до фестивалю і в зворотному напрямку. Для зручності працюватиме «Гаряча лінія» та допомагатимуть волонтери.

Для комфортного перебування на території фестивалю будуть розміщені вказівники і карти. Окрім того, до головної сцени та «Території можливостей» будуть прокладені спеціальні прорезинені доріжки, які допоможуть гостям на візках комфортно пересуватись між локаціями фестивалю.

Поруч з головною сценою буде розміщено спеціальний подіум, піднявшись на який гості на візках зможуть не тільки чути, але й бачити, що відбувається на сцені. Також на території будуть розміщені спеціальні вбиральні.

З метою формування у відвідувачів толерантного ставлення до людей з інвалідністю на фестивалі буде облаштована «Територія можливостей». Кожен охочий зможе зіграти у баскетбол на візку чи пройти лабіринтом з тростинкою із зав’язаними очима.

Еко-ініціативи від організаторів

Для зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище на території фестивалю будуть розміщені спеціальні урни для роздільного сміття, а на території працюватимуть еко-волонтери.

Організатори переконані, що власним прикладом дадуть поштовх до покращенні інфраструктури для людей з інвалідністю в Україні та толерантного ставлення до них.

«Ми прагнемо протягом чотирьох днів допомогти гостям формувати у себе толерантне ставлення до людей з інвалідністю та дружнє відношення до навколишнього середовища. Дуже сподіваємось, що таке відношення переросте у їх цінність за межами «Території вільних людей», коли вони повернуться у свої міста, сім’ю, роботу чи навчання.», – розповідає один з організаторів фестивалю Файне Місто Максим Черкашин.

До реалізації ініціативи уже долучились також місцеві організації – благодійний фонд “Карітас Тернопіль” та Файне.UA.

Проект доступності та екологічності фестивалю Файне Місто реалізовується за підтримки «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.


 

Чому ми не задоволені своїм фінансовим становищем?

П'ятниця, 29 червня 2018, 12:15


Часто чуємо від людей, що перебувають на обліку у центрі зайнятості що зарплата мала і як вихід –це виїзд за кордон. А може питання в іншому: як ми керуємо свої доходами.

Для того щоб розібратись у цих інколи простих запитаннях було проведено ще одне засідання «Клубу Бізнес-Подій" у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Дана гра відбулась дякуючи Діловому клубу «Партнер» м. Тернопіль.

Люди, що перебувають на обліку у пошуку роботи мали можливість взяти участь у бізнес грі "Життєвий капітал" та на даному «тренажері» побачити на живо, як вони раціонально або навпаки не раціонально розпоряджаються активами та іншими ресурсами.

Дана гра є адаптованою до українських реальностей гри Р.Кійосакі.

У результаті змодельованих життєвих ситуацій кожен з учасників отримав власний безцінний досвід, який можна і навіть треба використовувати у реальному житті для прийняття найоптимальніших рішень.

Це було одне з най триваліших засідань за час існування Клубу: 6 годин.

Присутні зробили висновок, що і в Україні можна бути фінансово незалежним, треба лише розібратись у своїх фінансових потоках.


 

Майже 300 тисяч жителів Тернопільщини уже підписали декларації із сімейними лікарями

Четвер, 28 червня 2018, 12:42

На Тернопільщині триває кампанія із вибору лікаря. Щодня до електронної системи охорони здоров’я приєднуються нові заклади, які надають первинну медичну допомогу.

Так, станом на 25 червня обрати свого лікаря можна вже у 34 лікувально-профілактичних закладах області. У системі також зареєстровані 630 лікарів, із якими можна підписати декларації. Послугою вже скористалися майже 285 тис. жителів Тернопільщини. Про повідомили в управлінні охорони здоров'я ТОДА.
Додамо, що основна підписна кампанія тривала до 1 липня 2018 року. Проте, згідно із повідомленням Міністерства охорони здоров’я, вона продовжиться до початку 2019 року.

Чому потрібно підписати декларацію, якщо Ви ще цього не зробили, і яка мета підписної кампанії, – розповідає у програмі «Тема дня», що виходить на телеканалі ТТБ, начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук.

 

Набуття всеукраїнського статус громадського об'єднання

Середа, 27 червня 2018, 07:03

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про громадські об'єднання» № 4572-VI від 22.03.2012 (далі -  Закон), громадське об'єднання, зареєстроване в установленому законом порядку, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, і якщо таке громадське об'єднання підтвердило такий статус у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Для  державної реєстрації підтвердження статусу всеукраїнського об’єднання, відповідно статті 24 до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 , відповідне громадське об'єднання подає заяву про державну реєстрацію підтвердження всеукраїнського статусу.

Також варто зазначити, що відповідно до частини 2 статті 25 Закону, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання та відмова від такого статусу є добровільними. Таким чином, відповідно до частини 2 статті 24Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 для відмови від всеукраїнського статусу подається заява про державну реєстрацію відмови від всеукраїнського статусу.

Відомості про всеукраїнський статус громадського об’єднання перевіряються щороку уповноваженим органом з питань реєстрації відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


 

Державна реєстрація структурних утворень політичної партії, що не мають статусу юридичної особи

Середа, 27 червня 2018, 07:01

Для державної реєстрації структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи;

2) копія статуту політичної партії;

3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення про створення структурного утворення політичної партії, невід’ємною частиною якого є реєстр учасників, У реєстрі зазначаються дані щодо учасників установчих зборів (конференції) обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії: прізвище, ім’я та по батькові особи, дані її паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта). Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.

Протокол Установчих зборів (конференції) про утворення обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення політичної партії, передбаченого статутом партії, має відповідати вимогам статті 10 Закону України «Про політичні партії в Україні».

Невід’ємною  частиною  протоколу  є  реєстр  осіб,  які брали участь   в  установчих  зборах  (конференції)  обласної,  міської, районної  організації,  первинного  осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії.

4) документ, що підтверджує створення структурного утворення політичної партії, відповідно до статуту політичної партії, на підставі якого воно діє.

Державна реєстрація первинного осередку політичної партії здійснюється без надання статусу юридичної особи шляхом повідомлення про утворення первинного осередку.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, щодо структурного утворення політичної партії здійснюється у строк - не пізніше 10 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.


Головне  територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


 

Соціальна податкова пільга: нюанси

Вівторок, 26 червня 2018, 06:44

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що відповідно до Податкового кодексу податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за  одним місцем його нарахування (виплати).

Для цього, працівник подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги. Пільга починає застосовуватись до нарахованого доходу у вигляді зарплати з дня отримання роботодавцем  заяви про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець повинен відображати у податковій звітності усі випадки застосування чи незастосування податкової соцпільги згідно з отриманими від найманого працівника заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

Нагадуємо, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації і винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округлених до найближчих 10 грн (у 2018 році – 2 470 грн).

Докладні консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


 

Продаж вживаних телефонів: чи потрібен касовий апарат?

Вівторок, 26 червня 2018, 06:42

У Тернопільській ОДПІ нагадують, що згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України касові апарати не застосовуються платниками єдиного податку І, ІІ та ІІІ групи (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.

Зазначена норма Податкового кодексу України не поширюється на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, обслуговуванню або гарантійній заміні, у цілях застосування касових апаратів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 16 березня 2017 року №231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Перелік №231). Згідно з Переліком №231 до таких товарів належать, зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00.

При цьому, винятків щодо можливості незастосування касових апаратів для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.

Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам-підприємцям-платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим касового апарату.

Докладні консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


 

У Тернополі відбулося загальноміське свято «Випускник – 2018»

Понеділок, 25 червня 2018, 06:52

23 червня у Тернополі відбулося загальноміське свято «Випускник – 2018». Незважаючи на негоду, випускники усіх загальноосвітніх навчальних закладі пройшлися традиційною ходою центральними вулицями міста.

Продовжилося святкування на міському стадіоні, де очільник міста Сергій Надал нагородив медалістів і переможців конкурсу на кращий вишитий костюм. Також за максимальний результат ЗНО із базової дисципліни одна із випускниць отримала грошову винагороду.

«Шановні випускники! Сьогодні ви зробили крок в доросле та самостійне життя. Перед вами відкриваються нові перспективи та можливості, адже саме ви будуватимете нову українську державу. Тому  я бажаю здійснення всіх ваших планів і задумів. Нехай ті щирі посмішки, які є сьогодні на вашому обличчі, будуть з вами все ваше життя. Будьте впевнені у своїх діях, - зазначив випускникам очільник міста. - Хочу висловити подяку вашим батькам та педагогам, тому що кожен з них вклав частинку себе у ваше виховання та творення вашого світогляду. Тому, як би не склалася ваша доля, в якому куточку країни чи світу ви б не опинились, пам’ятайте завжди про тепло рідної домівки, про ласкаву материнську колискову, про батьківську мудрість і про ті знання, які вам подарували ваші вчителі!»

Також тернопільських випускників привітав Заслужений артист України, лідер гурту «Нічлава» Андрій Підлужний.

До слова, цьогоріч у Тернополі завершили навчання 1132 випускники, з них 112 нагороджені золотою медаллю та 42 – срібною.

 

Податок на елітні авто: що потрібно для звірки?

Неділя, 24 червня 2018, 08:04

У Тернопільській ОДПІ повідомили, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску якого минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість якого становить понад 1 млн 396 тис 125 грн, повинна сплатити до бюджету транспортний податок.

Так, аби дізнатись чи необхідно сплачувати податок або перевірити правильність нарахованого Вам податку, необхідно звернутись у податкову інспекцію за місцем своєї реєстрації (прописки) та пред’явити копію технічного паспорта автомобіля і паспорт громадянина України.

Платник податку-юридична особа самостійно обчислює суму податку, станом на 1 січня звітного року, і до 20 лютого цього року подає контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію, а також сплачує транспортний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації. Нагадуємо, що у 2018 році до контролюючих органів подається оновлена форма декларації з транспортного податку, яку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку».

Докладні консультації із даного питання – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ та за телефоном: 43-46-30, 43-46-10.


 

У липні змінюється прожитковий

Субота, 23 червня 2018, 12:07

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що Законом України №2246 від 7.12.17 року «Про державний бюджет України на 2018 рік» встановлено розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення та розміри мінімальної заробітної плати.

Вищевказані показники впливають на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій та податкових соцпільг.

Так, з 1 липня 2018 року встановлюються нові розміри прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць – 1777 гривень.

Для основних соціальних та демографічних груп населення з 1 липня 2018 року встановлюються такі показники прожиткового мінімуму:

для дітей віком до 6 років – 1559 грн;

для дітей віком від 6 до 18 років – 1944 грн;

для працездатних осіб – 1841 грн;

для осіб, які втратили працездатність – 1435 грн.

Мінімальна заробітна плата, з початку 2018 року, складає у місячному розмірі – 3723 грн, у погодинному – 22,41. Станом на 1 липня цього року мінімальна зарплата не змінюється.

Звертаємо увагу,  що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та господарювання й фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Консультації, тренінги та допомогу у заповненні електронної звітності можна отримати у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

Чим здивує лайнап Light Stage фестивалю Файне Місто?

П'ятниця, 22 червня 2018, 08:53

Днями організатори фестивалю Файне Місто оголосили повний список учасників Light Stage, серед яких відомі іноземні та вітчизняні музичні виконавці. Розповідаємо про головні програмні акценти однієї з шести сцен головної музичної події країни.

Для відвідувачів «лайтової» сцени організатори приготували чимало сюрпризів.

Beissoul & Einius. Особливого звучання цьогорічній Light Stage подарує литовський ексцентричний дует «Beissoul & Einius». Це сміливі експериментатори не лише у сфері музики, але й моди, адже їхніми авторськими сюрреалістичними костюмами захоплюється Vogue та L`Officiel. Їхня магнетична електроніка заворожує, а свій образ виконавці доповнюють одягом з власних колекцій із справжнього скла. Мелодії переповнені звуками з майбутнього – таку магію на фестивалі «Файне Місто» ви точно ще не бачили!

Bloom Twins. Окрім талановитих литовців, на Light Stage завітає британський гурт запальних близнючок  «Bloom Twins», які, до речі,  мають українське коріння. Сестри-близнята Анна та Софія Купрієнко із України давно завоювали європейські хіт-паради. Свій музичний стиль дівчата визначають як дарк-поп, що справді є цікавим міксом незвичного звучання.

Naviband. Білоруський інді-поп гурт «Naviband» вже очікує свого приїзду Файне Місто. Дует, що був створений у 2013 році, представив країну на музичному конкурсі «Євробачення - 2017».

Nights Out. Окрім британців та білорусів, на сцені виступить німецький інді-поп гурт  українського походження  «Nights Out». У січні 2018 року учасники попередньої групи «Machu Picchu» оголосили про перезапуск проекту під новим іменем, проте вже у Німеччині. У березні 2018 року вони випустили дебютний кліп на пісню «Fossil». Зараз хлопці підкорюють німецьких слухачів, бо саме там заплановані їхні нові виступи.

PAPYLLON. Словаки з гурту «PAPYLLON» подарують нове бачення на альтернативний рок. У 2017 році вони випустили свій дебютний однойменний альбом і приїдуть з цими піснями у Тернопіль 20 липня на Light Stage фестивалю «Файне Місто».

Jayce Levis. 21 липня відвідувачі познайомляться з британцем Джайсі Лювісом (Jayce Levis). Його сольний сингл «Icon» був випущений у 2009 році і став популярним не лише серед європейських меломанів, але й підкорив азіатську публіку. Відтак, артист стає електро-рок відкриттям MTV, автором двох лейблів-мейджорів і героєм фільму BBC та легко здобуває дружбу з легендами музики в особі культового супер-лиходія. Його виступ подолає усі шаблони музичних перформансів на Light Stage і додасть темних сторін звучанню мультиінструментальної музики.

Leo Mantis . Український співак нігерійського походження Leo Mantis поділиться зі слухачами частинкою свого унікального стилю, в якому вдало поєднується запальні ритми африканського блюзу, року та інді. Тож уже 22 липня ви переконаєтеся у магії звучання його пісень.

Один в каное. Їхній  перший студійний альбом слухачі побачили у 2016 році, до якого увійшло одразу 25 пісень. Музиканти успішно гастролюють по Україні і підкорюють серця все більшої кількості меломанів.

Vivienne Mort. Проникливий голос цієї співачки важко не впізнати. «Vivienne Mort» – український інді-рок гурт, заснований у 2007 році давно посів чільне місце серед виконавців української музики. Учасники експериментують з проникливими ритмами і текстами у піснях, а кліп до пісні «Пташечка», що, до слова, знімався у Індії, сповнений нових мистецьких мотивів. Гурт увійшов до півфіналу національного відбору «Євробачення - 2017» і успішно гастролює не лише серед українських, але й польських міст.

Хочете відірватися під шалені кантрі-ритми? На Light Stage у кожного відвідувача буде така можливість! Талановитий співак Sasha Boole завжди дивує симбіозом блюзу, кантрі, фольку та регтаймів.

Шаленого драйву відвідувачам вкотре додасть ексцентричний дует «Хамерман Знищує Віруси»! Нестандартні костюми виконавців  з каштанів, гречки, сирих курей на голові, чудернацьких шляп та дивакуватих елементів одягу точно запам’ятовуються надовго. Головна інтрига – в якому образі цьогоріч з’являться артисти. Ми лише знаємо точно, буде шалений перформанс!

Також слухачі зможуть насолодитися чарівною музикою від тернопільських виконавців з інді-гурту «Tik Tu», які давно уже стали улюбленцями на різних музичних фестивалях країни. Їхній виступ очікуйте 22 липня.  Окрім цих музикантів, на сцені зіграє місцевий рок - гурт «Ті, що падають вгору», загадковий дует електронної музики «TVORCHI» та київський рок-гурт «FRANCO». До речі, останні люблять дивувати публіку цікавими мистецькими симбіозами.

21 липня відвідувачі почують талановитих учасників та переможців Koza Music Battle  з гурту «Our Atlaantic», які поділяться власним прогресивним баченням на сучасну музику.  Цього ж дня, гурт «Курган & Агрегат» запалить слухачів хіп-хоп ритмами, а вже в останній день фестивалю, 22 липня, відвідувачів розважатимуть одеські фольк-виконавці  з групи «Деньги Вперед».

Цьогорічна Light Stage обіцяє стати непередбачуваним міксом музичних ритмів та стилів в поєднанні з цікавими перформансами. Про інших виконаців ви можете знайти інформацію тут: http://fainemisto.com.ua/


То що, кайФАЙНЕмо?

На виконкомі прийнято рішення про заборона продажу алкоголю після 18.00 год. 23 червня через День випускників. Детально про рішення прокоментуємо об 11.30 сьогодні, у зеленій кімнаті.


 

Сторінка 69 з 110

«ПочатокПопередня61626364656667686970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер