images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

Багатії та злидні Тернопільської ради

П'ятниця, 22 квітня 2016, 03:52

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії “Стеж за грошима” аналізує майнові декларації депутатів, щоб виявити корупційну складову або потенційну залежність міських обранців від власних інтересів, а не від волі виборців.

До уваги були взяті доходи нинішніх депутатів за 2014 рік, які вони подавали до ТВК. Навіть ці декларації отримати було досить складно. Міський архів відмовлявся надавати їх для ознайомлення, чим порушував Закон України “Про доступ до публічної інформації”. Складається враження, що і міський архів, і лідери фракцій, і депутати намагаються приховати свої статки. Зрештою дані вдалося отримати та проаналізувати.

Найбагатшими депутатами, яких було обрано до ради, стали по двоє депутатів від ВО "Свобода" та ВО "Самопоміч" та депутат із "Громадянської позиції".

Отож, найбагатшою виявилась родина депутатки міської ради Галини Гевко із сукупним сімейним доходом близько 2,5 млн. грн. на рік. Сама Галина, яка є членом постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, заробила близько 85 тис. грн, перебуваючи на посаді директора ПП “Благоустрій”. Її чоловік отримав близько 2 млн. грн від підприємницької діяльності. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також органів державної статистики, основним видом його діяльності, як підприємця, є  ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення. До того ж, чоловік депутатки займається обслуговуванням житлового фонду та прибудинкових територій, працюючи директором ПП "Люкс". Їхній син займає посаду директора в одному із ЖЕКів Тернополя. Відповідно, постає запитання про конфлікт інтересів, адже пані Гевко приймає рішення, що стосуються благоустрою.

Головою комісії з питань житлово-комунального господарства є депутат, котрий посідає третє місце у рейтингу найбагатших депутатів – Іван Сороколіт. Дохід його сім’ї трішки не дотягує до мільйона в гривневому еквіваленті. Сороколіт є підприємцем та директором КП ТМР "Тернопіль Інтеравіа", що займається обслуговуванням системи централізованого відео-спостереження Тернополя – webcam.te.ua та надає  телекомунікаційні послуги. Він разом з дружиною є чи не найуспішніми підприємцями серед депутатів ТМР, адже левова частка їх доходів саме від впропавадження підприємницької дільності.  Основним видом його діяльності згідно з ЄДР є надання в оренду офісних машин і устаткування, а його дружини - діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.

Цікаво, що депутати Гевко і Сороколіт, діяльність яких дотична до сфери ЖГК, входять до відповідної профільної комісії.

Лідерські позиції у рейтингу також займає голова фракції "Громадянська позиція" Петро Ландяк із сукупним доходом сім’ї близько 1 млн. грн. Ландяк заробив ці гроші, керуючи ТОВ "Продлюкс" і ТОВ "Універсам Текстерно".

У ТОП-5 найзаможніших депутатів потрапили два медійники та приватні підтримці із “Самопомочі” Юрій Штопко (комісія з питань містобудування) та Олег Нитка (комісія з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту). Схоже, що партія тримає під контролем важливі місцеві ЗМІ: ТОВ "Медіа Дім "РІА" та "Вуличне радіо", директорами яких є депутати. За дивним збігом обставин, річні сімейні доходи обох складають  близько 900 тис. грн, які включають в себе заробітну плату та дохід від провадження підприємницької діяльності, основою якої за даними ЄДР є рекламні агентства. Дивно, що  Штопко та його сім’я, яка має один із найвищих доходів у раді немає у власності житлової нерухомості.

Окрім доходів депутати декларували ще розмір сімейних фінансових активів, що включать в себе кошти на банківських рахунках, вартість цінних паперів та внески до статутного капіталу підприємства чи організації.

За цим критерієм, найбагатшою є  Оксана Яциковська, яка близько 1 млн. грн. внесла до статутного капіталу підприємства. До того ж, депутатка разом із сім’єю має 1572 км2 житлової нерухомості (квартира та 3 житлових будинки), що є найбільшою загальною площею серед усіх депутатів  ради. Вона працює в сфері медіа, є директором ПП "Радіо Бонус" та  шеф-редактором газети "Місто"

Найбільше коштів на банківських рахунках має порошенківець, Юрій Смакоуз, до того ж він має найбільшу кількість квартир. Задекларував  він разом із сім’єю 4 земельних ділянки та 5 квартир. Окрім нерухомості Смакоуз має ще 2 легкових автомобілі та 7 вантажних. Дохід від здачі в оренду майна депутата складає 99% від сукупного доходу його сімї.

Свободівець Володимир Стаюра лідирує за кількістю земельних ділянок, у депутата їх аж 5, також депутат має 3 будинки та 2 квартири.

“Багатим бути не соромно. Соромно має бути тим депутатам, які намагаються приховати свої статки. Відкритість та прозорість - це перший крок на шляху побудови довіри до влади. Саме тому ми ініціюємо оприлюднення депутатських декларацій на сайтах міськрад”, - зазначила Віта Думанська, керівник кампанії “Стеж за грошима”.

Окрім багатіїв у Тернопільській раді є й злидні. До цього списку потрапили 5 депутатів міськради. Ось ті, хто задекларував нижчі доходи, ніж прожитковий мінімум.

Перше місце посів Павло Бич – порошенківець, робітник з благоустрою із доходом у напрочуд дивну суму – 331 гривня на рік.

На момент заповнення декларації я працював в службі автомобільних доріг, тому і вписав це в декларації, але займав там посаду у період  червня-жовтня 2015 року, а зароблені кошти задекларував у 2015 році. В 2014 р. я був студентом контрактної форми навчання, не працював і, відповідно, доходів не мав.”, - коментує депутат.

Священик з депутатським портфелем Володимир Гринда з фракції “Батьківщина” теж є на межі виживання із сукупним заробітком в 29 280 грн.

Ще один депутат від Блоку Петра Порошенка, Тарас Білан, який задекларував за рік трішки більше ніж 4000 грн., які зазначені як допомога по безробіттю, а разом з дружиною вони заробили близько 16 тис. грн..

Третім у списку “злиднів” є свободівець Олег Шморгай, член комісії з питань містобудування, який задекларував з сім’єю 27 тисяч гривень. У декларації він вказав, що є приватним підприємцем. Згідно з єдиним державним реєстром  юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основним видом його діяльності є надання послуг таксі.

Один із “злиднів” ради, свободівець Іван Зінь, вправно вирішив приховати місце, в якому заробив близько 16 тис. грн. Задекларувавши річний дохід у 24182 грн, він показав, де отримав лише 8702 грн, які складають заробітню плату та допомогу по безробіттю. Очевидно, він не побажав відкривати решту джерел своїх надходжень.

У Тернопільській міській раді “виділились” і така депутатка, яка будучи на поважній посаді, задекларувала низькі доходи.  Ліна Прокопів, раніше менеджер з продажів з багаторічним стажем, а сьогодні заступник директора однієї з найбільших будівельних компаній міста ПП «Креатор-Буд». Її родина виживає на 20 тис. грн на рік, що ледь перевищує прожитковий мінімум. До того ж, Ліна Прокопів стала членом комісії з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі. Незважаючи на такі низькі доходи, вона має 2 автомобілі: CITROEN C4, 2007 р.в та Renault Megane 2013 р.в., на покупку яких витратила загалом 250 тис. грн. Нагадаємо, що депутатка була помічена  у скандалі з виділенням землі бійцям АТО. Також її звинувачували у лобіюванні в раді інтересів фірми та її керівника. Ймовірно, тут має місце конфлікт інтересів.

Є серед депутатів і безхатченки - ні вони, ні їхні сімї не володіють житловими будинками чи квартирами. До цього списку увійшло три депутати з ТОП-5 найбідінших -  Тарас Білан та Павло Бич з БПП та свободівець Іван Зінь. Ще 4 депутати, доходи яких коливаються в межах 76 - 163 тис. грн. теж не задекларували нерухомості. Що дивно  - без житла заишився і Штопко, що потрапив у ТОП-5 депутатів із найбільшими доходами.

Склад ради оновився на 80%. Лише восьмеро обранців громади раніше мали депутатські мандати. Системний аналіз депутатських декларації дозволить відстежити зміну статків місцевих депутатів за час їхньої канденції.

Рух ЧЕСНО й надалі буде моніторити декларації депутатів міської ради - громада має знати про статки своїх обранців. Уже зовсім скоро буде опубліковано огляд майнових декларацій депутатів за 2015 рік.

Така практика успішно працює у Києві. Київрада прийняла рішення, згідно з яким абсолютно всі депутати зобов’язані подавати свої декларації до ради й надають згоду на їхнє оприлюднення. Цю  унікальну практику ЧЕСНО намагається пошитири на інші обласні центри. Тернополяни також повинні мати змогу вільно ознайомитися з депутатськими деклараціями на сайті міськради. Мер міста під час свого звіту за 100 днів роботи публічно пообіцяв оприлюднити декларації депутатів на сайті міськради. Але такі зміни мають бути впроваджені на рівні закону.

Авторка: Юлія Ковальчук, координаторка кампанії “Стеж за грошима” руху ЧЕСНО у Тернополі

 

Психологічній службі освіти – 25 років

Четвер, 21 квітня 2016, 11:51

23 квітня в Україні відзначається День психолога. Цьогорічне свято особливе ще й тим, що психологічна служба освіти святкує своє 25-річчя.

З нагоди відзначення цієї знаменної дати 20 квітня 2016 року в Українській гімназії ім. І. Франка відбулася святкова конференція працівників психологічної служби.

Психологів та соціальних педагогів вітали начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради О.П. Похиляк, голова міської профспілки працівників освіти В.М. Кухар. Кращих з фахівців психологічної служби нагороджено грамотами управління освіти і науки та сертифікатами від салону краси «Beauty сlub». Отримали нагороди також психологи, які розбудовували психологічну службу освіти від початку її створення та до сьогодні зберігають вірність професії та своїй школі.

Керівництвом відзначено, що нині освіта міста має потужну психологічну службу, в якій працює 55 психологів та 24 соціальних педагоги. Всього ж від початку функціонування психологічної служби у ній працювало більше 200 спеціалістів. Загальний стаж роботи фахівців — 612 років.

Лише у 2015-2016 н. р. фахівці психологічної служби вибороли 6 (шість) призових місць у конкурсі «Парадигма освітніх інновацій», матеріали з досвіду роботи психологів та соціальних педагогів ТЗОШ № 19 та ТЗОШ № 4 отримали золоту і срібну медалі конкурсу тематичних номінацій VІІ міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» у м. Київ, здобуто І місце у конкурсі «Моє покликання - методист», організованому столичним Університетом менеджменту освіти. Разом практичні психологи та соціальні педагоги підготували більше 100 публікацій у фахових виданнях та виступів у ЗМІ.

Найяскравіша дитяча перемога вихованців шкільних психологів − ІІІ місце на 4 етапі Всеукраїнської олімпіади з педагогіки та психології у випускниці Тернопільської Української гімназії Анастасії Репіховської, яка також уже обрала собі професію психолога.

Серед почесних гостей – і викладачі інституту педагогіки та психології Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, які починали свою професійну діяльність у навчальних закладах міста як практичні психологи: кандидати психологічних наук Шевченко О. М., Тіунова О. В. й Свідерська Г. М.

Психологів міста привітали безпосередні партнери − доцент кафедри практичної психології педуніверситету, кандидат психологічних наук Чорна І.М., завідувач центру практичної психології та соціальної роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Коротюк З.М., методист центру Демидась С.Р.

В організації святкування активну допомогу надали фабрика емоцій ОГОГО, творча майстерня АРТ-КОЛЕСО.

 

 

Методист психологічної служби

Несмашна Галина Євгенівна,

 

У Тернополі стартує конкурс учнівських есе

Четвер, 21 квітня 2016, 07:21

Громадська організація "Молодіжний центр розвитку "Міст" та Управління освіти і науки ТМР з метою розвитку культури прав людини, поширенню інформації про права людини, мотивації педагогічних працівників до навчання правам людини, проводить конкурс учнівських есе на тему "Права дитини в моїй країні".

У Конкурсі можуть брати участь учні та учениці старших класів загальноосвітніх навчальних закладів м.Тернополя. Останній термін подачі матеріалів на Конкурс - 25 травня 2016р. Матеріали надсилати: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або бульв.Шевченка,1 (Управління освіти і науки ТМР).

Деталі та умови в Положенні: https://docs.google.com/…/1owlDBYRSYl2gBLTkIFzwzT_25yP…/edit

13029725_1803141266581491_2815632513999124506_o

 

Оновлені атестати для випускників відмінили

Четвер, 21 квітня 2016, 06:42

Цього року тернопільські випускники повинні були отримати атестати за новою програмою, яку планували реалізувати через місяць. Проте у звʼязку з технічними проблемами систему буде відмінено.

Про цей факт на своїй сторінці у соцмережі повідомила Міністр Лілія Гриневич, яка пояснила детально причини раптової зміни: «Місяць тому МОН раптово змінив електронну базу, в яку мають вноситися дані про випускників для подальшого друку документів. Що з'ясувалося на нараді: нова база даних не пройшла тестування, не сертифікована, не має підтвердження, що в ній будуть захищені персональні дані випускників, немає гарантії, що база витримає навантаження, коли до неї звертатимуться тисячі шкіл. І найстрашніше - при роботі з цією базою атестати випускникам можуть бути видані не раніше липня!

13012803_1151339528243424_4090304423803584912_n

Безумовно, ми не можемо цього допустити. Ми вимушені повернутися до перевіреної процедури і зробити все можливе, щоб всі діти вчасно отримали свої документи. І ми обіцяємо, що атестати і свідоцтва будуть видані вчасно, щоб діти не мали проблем з поданням документів на вступну кампанію. Вартість документів буде значно здешевлено».

Також Міністр висловила свою власну думку щодо цієї проблеми: «Я особисто переконана, що ми мусимо руйнувати монополії і старі схеми, вважаю, що бази даних освіти мають бути в державній, а не в приватній власності, але не можна ставити експерименти на дітях, змінюючи процедури видруку атестатів за два місяці до випускних. Цього року діти отримають вчасно документи про освіту».

У міському управліні освіти підтримали думку Міністерства. Начальник міського управління освіти і науки Ольга Похиляк розповіла, що цьогоріч атестати будуть видавати по старій системі, а вдосконаливши нову, впроваджуватимуть наступного року. А на сьогодні документи вже замовлені і скоро будуть доставлені. Тому причин для хвилювання у випускників 2016 року немає.

13000365_1151340661576644_8642026111814555131_n13062211_1151340718243305_4622999437640761804_n

 

На місці звичайних табличок-прохань тепер висять «застереження»

Середа, 20 квітня 2016, 03:30

У багатьох закладах міста в убиральнях можна побачити попередження, які дивують та спантеличують відвідувачів. На місці звичайних табличок-прохань тепер висять «застереження», порушивши які, можна заплатити штраф.

Зокрема, таке «інформаційне попередження» тернополяни помітили на вході до вбиральні до «Укртелекому»

2

В приміщені ОДА це попередження має особливе значення та привселюдне «визнання».

1

Серед креативних попереджень уваги заслуговує таблиця, яка знаходиться у вбиральні піцерії «Каштан».

3

У соцмережах на такі застереження відреагували позитивно, вважаючи це вдалим розіграшем. Бурбеза Григорій: «Тільки за «несанкціоноване»! Беріть санкцію у директора!», Микола Притолюк: «Думаю, хтось приколовся в кафе - приніс листок і наліпив».

Проте потрібно бути уважними і охайними, щоб не заплатити гроші чи не стати «незабутнім» відвідувачем закладу , скориставшись «обовʼязковою послугою».

 

«Тернопільводоканал» оновлено

Вівторок, 19 квітня 2016, 11:57

Цього тижня значного оновлення зазнало комунальне підприємство «Тернопільводоканал». Обладнання вже потребувало змін і в результаті модернізації на обʼєкт завезли нові меблі та предмети для лабораторії.

Завідувач лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю питної води Лідія Шимків розповіла, що оновлення позитивно вплине на якість та швидкість виконаної роботи. Оскільки ця техніка дає змогу значно ефективніше визначити склад води та наявні в ній речовини. Серед таких предметів є атомно-абсорбаційний спектрометр, який визначає склад вони та допустимість її речовин. Інший прилад газовий хроматограф аналізує кількість пестицидів, нафто продукції тощо. Тому тепер мешканці міста можуть бути впевнені в безпечності питної води.

Директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма повідомив, що ці зміни стали можливими завдяки Світовому банку. Підготовка до цього процесу була значна – півтора роки, протягом яких проводили тендери на цю техніку. Чималим досягненням цього оновлення є придбання екскаваторної техніки середньої потужності, за допомогою якої можна працювати у важкодоступних місцях.

В майбутньому планують укласти ще не один такий контракт зі Світовим банком, який покращить умови праці та продукції. Зокрема, облаштувати станцію знезалізнення води, покращені каналізаційні очисні споруди та багато інших проектів, про які буде відомо пізніше.

 

Незабаром у Тернополі відбудеться Всеукраїнська екологічна акція

Вівторок, 19 квітня 2016, 07:09

23 квітня о 10.00 на всій території України відбудеться наймасштабніша щорічна Всеукраїнська соціально-екологічна акція «Зробимо Україну чистою разом!» (Головна локація Тернополя – парк за 11 корпусом ТНЕУ, вул. Львівська), яка проходить під патронатом Дружини Президента України Марини Порошенко. Тернопіль не став винятком. Організатором заходу у нашому місті є ГО «Молодіжне об’єднання «Файне місто». Метою заходу є формування екологічної культури, дбайливого ставлення до довкілля, правильного поводження з відходами, прибирання та благоустрій засмічених зелених зон, а також місць громадського відпочинку.

У 2016 році Акція охопить понад 5000 різноманітних локацій та близько 700 тисяч волонтерів по всій території України.

В акції беруть участь громадяни, громадські організації, представники ОДА та МР, комерційні компанії та державні підприємства, співробітники яких приєднуються на рівні корпоративної соціальної відповідальності та українські селебріті. Запрошуємо і ваш по максимуму долучитися до акції!

Щоб приєднатися до акції «Зробимо Україну чистою разом!», треба заповнити форму реєстрації на сайті letsdoitukraine.org, обрати або запропонувати найближчу локацію та взявши необхідний інвентар, вийти на найбільшу толоку країни.

Разом з акцією відбудеться Всеукраїнський екологічний фестиваль «ЧИСТОFEST kids». У Тернополі розпочинається о 15:00 на острівці «Чайка». Проходитиме у розважальному форматі для дітей і батьків.

.

* Громадська організація «Let’s do it, Ukraine!» (LDU) - ініціатор та головний організатор акції «Зробимо Україну чистою разом!» яка є частиною всесвітнього руху «Let’s Do It! World», що об’єднує понад 14 мільйонів людей в 112 країнах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання у своїй країні, щоб піклуватися про екологію нашої планети.

**Акція «Зробимо Україну чистою разом!» не підтримує жодної політичної партії та є некомерційним соціальним проектом, який проводиться винятково на громадських засадах. Акція вже стала найбільшим соціальним проектом України. ***ГО «Let’s do it, Ukraine!» ПЕРЕМОЖЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ «БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА – 2015» в номінації «Благодійник – неурядова організація».

Локації Тернополя (питання по координаторах локацій – Склярова Тетяна 096 490 0772:

1.Річка Рудка (за 4им училищем); 2.Ліс "Подоляни"; 3.Білецький міст; 4.Річка вздовж провулку Цегельний; 5.Львівська траса (тобто від ТНЕУ до заправки) ГОЛОВНА ЛОКАЦІЯ. 6. Острівець"Чайка"(ЧистоFEST)


Контактна особа:

Надія Шамбель

тел.+38 (96) 542 4323 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Координатор Тернопільської області – Микитюк Вікторія, 067 114 74 80 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Кава з коньяком. Чи є акциз?

Понеділок, 18 квітня 2016, 15:21

Заклад ресторанного господарства у своєму меню має декілька видів фірмової кави з додаванням рому та коньяку. Виникає запитання: чи потрібно, в такому разі, власнику ресторану, сплачувати акцизний податок з реалізації вказаних алкогольних напоїв?

Як інформувала заступник начальника Тернопільської ОДПІ Лариса Березюк, статтею 213 Податкового кодексу України (ПКУ) визначено, що об’єктами оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. До підакцизних товарів належать, зокрема, спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво. А в статті 14 ПКУ зазначено, що алкогольні напої – продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відс. об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до УКТ ЗЕД готові харчові продукти, які містять алкоголь, віднесені до коду 1806; кава – 0901, чай – 0902 та, враховуючи зазначене, не є підакцизними.

Пунктом 2.2 Правил роботи закладів ресторанного господарства встановлено, що суб’єкти господарської діяльності при виготовленні продукції власного виробництва повинні додержуватися технологічних режимів виробництва продукції (сумісність продуктів, їх взаємозаміна, режим холодного й теплового оброблення сировини тощо), визначених нормативною документацією (збірниками рецептур страв, кулінарних, борошняних кондитерських і булочних виробів, затвердженими в установленому порядку, державними стандартами, технічними умовами, а також Санітарними правилами).

Таким чином, суб’єкт господарювання ресторанного господарства не повинен сплачувати акцизний податок з роздрібної торгівлі фірмових страв, кулінарних, кондитерських та борошняних виробів, кави, чаю або шоколаду, до яких відповідно до нормативних документів на їх виготовлення, затверджених в установленому порядку, додано алкогольні напої, оскільки кінцева продукція не є підакцизною.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Місцеві бюджети Тернопільщини в березні отримали 145,5 млн грн надходжень

Понеділок, 18 квітня 2016, 07:52

Протягом березня цього року до місцевих бюджетів області платники Тернопілля сплатили 145,5 млн грн податків і зборів. За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, це на 39,7 млн грн більше від очікуваного та на 12,9 млн грн більше, ніж у березні минулого року.

Найвагомішим платежем є податок на доходи фізичних осіб, якого протягом цього місяця надійшло 88 млн гривень, додатково забезпечено надходження 25,7 млн грн. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 9,5 млн гривень єдиного податку.

Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у березні 2016 р. склали 19,8 млн гривень.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

7 книжкових новинок «Мистецького фестивалю «Ї»

Понеділок, 18 квітня 2016, 06:46

Вже зовсім скоро у Тернополі розпочнеться фестиваль «Ї». Триденна мистецька подія відбудеться у нашому місті вчетверте. І як обіцяють організтори, здивує шанувальників цікавими сюрпризами.

Нагадаємо, в рамках фестивалю, минулого року наше місто відвідали 130 відомих письменників, музикантів, художників, фотографів, небайдужих до розвитку сучасного українського мистецтва. Участь у фестивалі також взяли представники ближнього зарубіжжя. До нас завітали Андрій Хаданович (Білорусія), Віталь Рижков (Білорусія), Андрей Адамович (Білорусія), Анета Камінська (Польща).

Зовсім молодому фестивалю на третьому році свого існування вдалося вийти на міжнарожний рівень та завоювати статус одного з найбільших міжнародних мистецьких фестивалей України.

Цьогоріч організатори планують здивувати поціновувачів мистецтва неочікуваними перформансами та не менш відомими митцями.

До вашої уваги 7 книжкових новинок «Мистецького фестивалю «Ї» 2016.

Свої напрацювання на спільному творчому вечорі презентуватимуть  Іван Байдак та Роман Штігер. Зокрема, Іван Байдак розповість про свою нову книгу «Псевдонім», а Роман Штігер поділиться з шанувальниками частинкою себе у виданні «невірші.2.0».

bqO9-NCmZH8

Про іронію, правду життя, дрібку любові і щирість, щирість, щирість розповість Олексій Чупана презентації книги «Вишня і я».

13022395_839357372863158_525018040_n

Катерина Бабкіна розповідає, що у книзі«Щасливі голі люди» йдеться про травматичний досвід кількох поколінь українців, які пережили Радянський Союз та непрості часи становлення нової країни. Саме цю збірку оповідань авторка презентуватиме на цьогорічному фестивалі «Ї».

Щасливі голі люди

З презентацією книги «Оптимістичні подорожі довоєнною Україною» до нас завітає Надія Сеньовська. Її книга складається з одинадцяти самодостатніх подорожніх записок, загалом не пов’язаних між собою за змістом.

Незмінним гостем фестивалю є відомий український прозаїк, поет Іздрик. Цього разу Юрко презентуватиме зібрання прозових текстів «Номінація». Тут зібрані тексти від культових «Воццека», «Подвійного Леона», «Острова КРК» і до опублікованих у різних виданнях есеїв.

nominacia_0

Ну і як без сюрпризів? В рамках фестивалю Юрко Іздрик представить поціновувачам поезії ще одне, нове творіння, яке стане приємним сюрпризом для відвідувачів. Назву новинки організатори поки тримають в секреті.

Підготувала Оксана Божко

 

У Тернополі тривають заняття в медійних лабораторіях

Неділя, 17 квітня 2016, 07:09

Нещодавно, в рамках проекту Medialab, активна молодь міста започаткувала шість навчально-пізнавальних курсів у сфері інноваційних технологій.

На базі сучасного обладнання усі охочі мають змогу відвідати заняття по відеозйомках та монтажу, освоїти фотосправу, пройти курс занять по звукорежисурі, відвідати заняття по сценічному мовленню, відвідати курс журналістики та PR, а юні тернополяни можуть навчитися створювати анімаційні ролики.

На заняттях з анімації, які відбулися 10 квітня, дітки знайомилися з базовими особливостями та функціоналом програми Powtoon.

944009_1040548702693128_7144446152616727772_n11215164_1040545952693403_8521880259453895260_n12718013_1040545862693412_5950569682084049798_n13000233_1040548699359795_6946677193065624890_n

На лекції звукорежисури вивчали цифровий інтерфейс музичних інструментів (MIDI) — стандарт передачі інформації між електронними музичним інструментами.

12963690_1040558549358810_4789013607545130839_n12993321_1040558546025477_3595624461467714641_n12963882_1040558406025491_2697827910717979008_n

На «основах фотографії» намагалися розібратися в режимах зйомки та функції об’єктиву.

12961720_1040564559358209_7782249586910976713_n

На заняттях по сценічному мовленню виражали підтекст у простих словах.

12805875_1040567096024622_1409358216116658174_n12963815_1040566079358057_3279701597033869772_n12963901_1040566962691302_5119322917132977762_n

Про роль світла при відеозйомці дізнавались з професійних відеопрограм. Отримані знання учасники спробують реалізувати на наступних заняттях.

12961544_1040575729357092_5394943011972680478_n12991079_1040575839357081_5542024769387693372_n12963871_1040575819357083_8055070353061052558_n12936658_1040575836023748_7143627271877210786_n

Програма Medialab триватиме й надалі і тішитиме тернополян новими цікавими курсами.

Графік занять 17 квітня (неділя):
— відео-зйомка та монтаж
ПК «Березіль», 17:00-19:00
— основи фотографії
УД «Перемога», 12:00-14:00
— звукорежисура
ПК «Березіль», 12:00-14:00
— сценічне мовлення
ПК «Березіль», 14:00-16:00
— створення анімаційного ролику (для дітей 7-10 років)
ПК «Березіль», 14:00-16:00
— журналістика та PR
УД «Перемога», 14:00-16:00

Проводиться набір на наступний курс, який розпочнеться у травні.
Запис за телефонами 096-467-03-52 та 099-303-39-40 — Оксана.

Долучайтеся до нас у соцмережах

https://www.facebook.com/groups/1582935468693166/

https://vk.com/medialabternopil

 

Значну допомогу на Тернопільщині надали переселенцям зі Сходу

Субота, 16 квітня 2016, 06:46

Чимало людей приїхало протягом останніх двох років на Тернопільщину зі Сходу України у зв'язку з обставинами, які відбулися на їхній території. Кожен з них був змушений почати життя заново: дім, робота, гроші, освіта тощо.

Голова ГО «Об'єднання вимушено переселених осіб «Наше майбутнє» Юлія Білецька, яка сама переїхала з Криму розповіла, що всі, хто звертався за допомогою, її невідкладно отримали. На сьогодні переселенців близько півтора тисячі і ще багатьом з них необхідні певні кошти чи матеріали. Організація має на меті створення списку, в якому буде вказано кількість осіб та речей, яких вони потребують. Радник Міністра соціальної політики України з питань ВПО в Тернопільській області Ірина Жигунова повідомила, що значним досягненням є надання чималої гуманітарної допомоги,а головне – створення об'єднання, яке почало працювати нещодавно.

До 1 квітня 2016 року допомогу отримали вже 758 сімей. Значну кількість коштів було перераховано, а саме 2 мільйони 690 тисяч гривень. Також всі переселенці мають право на житлову субсидію на території області. Більшість людей на сьогодні живуть в обласному центрі. В основному допомога полягала в одязі, кухонному приладі, медикаментах, їжі тощо.

Начальник відділу організації заходів цивільного захисту обласного УДСНС Ігор Греса додав, що з 7 липня 2014 року розселення отримали 661 особи. 12 квітня 2016 року ця цифра значно збільшилась. Зокрема, ця 1560 сімей, кількість дітей становила 636 осіб, яким була надана кваліфікована допомога організації. Переселені зараз живуть у готелях, приватних секторах та закладах соціального захисту.

Допомогти цим людям погодились і журналісти. Голова Тернопільського прес-клубу Анджела Кардинал повідомила, що на сьогодні готують видати чималу кількість матеріалів, які дадуть змогу зорієнтувати людей, які потребують допомоги та звернути увагу інших до цієї проблеми. Також планують видати брошуру в якій буде інформація про деталі переміщення. У перспективі розглядають створення акції на передодні Великодня, яка об'єднає та згуртує людей, які змушені були покинути свої домівки. Тому, організатори просять не бути байдужим та активно допомагати тим, хто справді цього потребує.

 

Поліцейські охорони затримали любителя дармового ремонтно-будівельного обладнання

П'ятниця, 15 квітня 2016, 07:17

Працівники Управління поліції охорони в Тернопільській області затримали «на гарячому» нечесного на руку відвідувача гіпермаркета.

Випадки, коли у покупців виникає спокуса щось винести з магазину і не розплатитися, на жаль, не рідкість. Виявляється, охоронці супермаркетів мало не щодня ловлять ласих на чуже клієнтів. Деякі з них не соромляться намагатися вкрасти навіть після того, як їх упіймали «на гарячому».

Серед таких був раніше судимий 28-річний тернополянин, який вирішив покинути приміщення гіпермаркета не з пустими руками. Не маючи бажання оплатити бажаний товар, молодий чоловік вирішив забрати з полиці товар “за так”, сховавши його за пазухою.

Таким чином зловмисник намагався пронести повз касу 18 сверл та 3 упаковки насадок до шуруповерта, на загальну суму близько 620 гривень. Проте, завдяки пильності працівника Управління поліції охорони крадіжка не вдалася.

Щодо нього відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Покарання за такі дії – чималий штраф, виправні роботи строком до двох років або позбавлення волі – до трьох років.

 

На Тернопільщині хочуть закрити туберкульозну лікарню

Четвер, 14 квітня 2016, 14:14

12 квітня у селі Плотича Тернопільського району відбулася зустріч громади села із головою Тернопільської обласної ради Віктором Овчаруком, його заступником та новим головним лікарем закладу для хворих на туберкульоз, який розташований у цьому селі. Люди зібралися, щоб обговорити питання закриття лікарні та перетворення її у хоспіс.

Лікарню вирішили змінити на хоспіс депутати Тернопільської обласної ради через недостатню завантаженість, зменшення кількості хворих натуберкульоз та нераціональне використання коштів. Видавати заробітну плату працівникам закладу, коли хворих переводять у смт. Березовиця, влада не бачить сенсу.

Обурення мешканців села викликало не стільки рішення депутатів, скільки те, що ніхто з ними не радився.  Адже біля закладу розташована школа, дитячий садок і футбольне поле, де проводяться змагання для дітей та різноманітні святкування. Батьки проти, аби діти бачили людей, котрі знаходяться у передсмертному стані.

Жителі цікавилися у чиновників, чи будуть дотримані санітарні норми, чи відбуватиметься благоустрій парку, чи контактуватимуть діти із хворими, чи буде проведено ремонт закладу і т.д. Голова обласної ради Віктор Овчарук запевнив, що у статуті новоствореного закладу чітко прописані критерії, за якими допускатимуться у хоспіс пацієнти з онкологічними хворобами, які не несуть загрози поширення інфекцій.

Головним каменем спотикання на зустрічі стало фінансування. На сьогодні надаються державні субвенції для створення та ремонту хоспісів, яких, до речі, у Тернопільській області поки не відкрили.

Рівень захворюваності на туберкульоз впав, а після реформування ми залишаємо усіх людей на їхніх робочих місцях. Таким чином, жителі не будуть втрачати заробітні плати”, - додав Віктор Овчарук.

Лікувальний заклад та прилегла територія є комунальною власністю, яка належить Тернопільській обласній раді. Деякі жителі запропонували передати майно на баланс сільської громади. Проте, в. о. сільського голови Плотичі заперечив: “Утримувати лікарню коштує 3 млн. грн. на рік при тому, що бюджет села - 500 тисяч грн. Ми не зможемо фінансувати її”.

Заступник голови обласної ради Любомир Крупа зазначив, що не лише держава, а й громадські організації готові виділяти кошти на заклади цього типу. Він повідомив, що бюджет обласної ради наразі не в змозі покрити ремонт аварійної будівлі та заробітні плати. Це можливо зробити лише завдяки залученню коштів ззовні.

Зрештою, влада та жителі села домовились створити робочу групу, яка працюватиме над змінами в статуті хоспісу і наглядом за відкритістю діяльності його керівництва. Проте, дехто надалі наполягав залишити ту ж саму лікарню. Аудиторія поділилась на дві частини: одні хотіли отримати заклад у розпорядження громади, а інші - погодитись на хоспіс. До кінця зустрічі так і не було досягнуто спільного бачення вирішення проблеми.

Марія Іщенко,

Член всеукраїнської ініціативи “Активна громада”

 

Безкоштовно вивчити англійську мову можна у літній школі Тернополя

Четвер, 14 квітня 2016, 07:12

Цього року вдруге відкриють благодійну літню школу в Тернополі. Такий проект організовували минулого року і він виявився досить успішним та результативним. Чимало охочих нещодавно приїхали попробувати свої сили та провести три тижні в середовищі науки та духовності. Навчання будуть проводити на Батьківщині Патріарха Йосифа у с. Заздрість Теребовлянського району.

Школу організовують спеціально для дітей-сиріт, переселенців і тих, чиї батьки воюють в зоні АТО. Також навчатися у цьому закладі можуть учні духовних семінарів Тернопільської та Київської областей.

Директор благодійної літньої школи Ірина Іванкович розповіла, що проект організовано за сприянням товариства «Свята Софія», яке знаходиться в США. Також участь в проекті взяла Тернопільська-Зборівська Митрополія, яка чимало допомогла для реалізації цього задуму.

kanikuly

Днями вже відбувся тест з англійської мови, який дасть змогу поділити учнів на групи за рівнем знань., яких у школі три: початковий, середній і вищий. Кожен з учнів буде навчатись в тій групі, яка відповідає його рівню. Кожна з них буде мати свій спеціалізований підручник, оскільки це дає змогу додатково вивчити, повторити та вдосконалити іноземну мову. Цьому сприяє детальне вивчення англійської з урахуванням граматики, письма, читання тощо. У навчальну програму також включені екскурсії та курси кулінарії.

Головною особливістю цього закладу є духовна атмосфера. Відповідно до режиму занять, а це ранішні та післяобідні, будуть проводити спільні молитви, літургію та Хресну дорогу англійською мовою. За основу навчання взято заповіт Йосифа Сліпого, який сповідував поєднання духовного та інтелектуального становлення.

У цьому році в школі буде навчатися двадцять двоє учнів. Чимало з них приїхали сюди вже вдруге. Кожен задоволений минулорічними результатами і має натхнення на майбутню працю. Однією з них виявилась Софія Муховська, яка приїхала з Донецька другий раз. Дівчина розповіла, що навчання її дуже сподобалось, тому що програма була цікава та продуктивна. Особливо запамʼяталися вчителі, які спілкувались лише англійською та були американцями. Це позитивно вплинуло на процес навчання.

Вчителі з Америки проводитимуть навчання і цього літа. Директор школи повідомила, що серед них буде дві жінки, які із задоволенням погодились прийняти участь в проекті. Одна з них має українське коріння і ця практика допоможе її вивчити колорит України. Інша буде давати майстер-класи з кулінарії, оскільки на своїй Батьківщині вона є професійним шеф-поваром.

Олена Сабатюк

 

Податкова інтернет-конференція: що запитували тернополяни?

Четвер, 14 квітня 2016, 06:58

У Тернопільській ОДПІ провели інтернет-конференцію на тему «Декларування доходів, отриманих від продажу рухомого та нерухомого майна».

Упродовж години фахівці інспекції надавали консультації та практичні поради щодо питань подання декларацій, роз’яснювали усі аспекти відображення в них доходів, отриманих від продажу рухомого та нерухомого майна. Платники податків мали змогу, в режимі реального часу, спілкуватись одночасно у текстовому, візуальному та аудіо форматах.

До уваги читачів надаємо найактуальніші запитання та відповіді на них.

Син у 2015 році отримав у подарунок від батька автомобіль. Чи потрібно йому подавати декларацію про доходи і майновий стан, адже податку сплачувати він не буде?

Якщо отримано подарунок від батька, то річну декларацію про майновий стан і доходи подавати не потрібно. Дарунок, отриманий від члена сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою. А відповідно до вимог Податкового кодексу, платник податку звільняється від подання річної декларації у випадку отримання доходу, який оподатковується за нульовою ставкою, якщо протягом звітного року не було отримано інших доходів.

Тернополянин у минулому році продав будинок в Чернівцях, який він отримав у спадок від батька. При посвідченні договору купівлі-продажу ним було сплачено податок в м. Чернівці. Чи правильно, що податок сплачений не за місцем його реєстрації (у Тернополі)?

Відповідно до вимог Податкового кодексу, податок на доходи фізичних осіб фізособа сплачує за місцем нотаріального посвідчення відповідного договору. А тому, якщо податок сплачено в м. Чернівцях, то це законно. Крім того, тернополянину необхідно буде подати річну декларацію, задекларувати отримані від продажу рухомого майна доходи та сплатити військовий збір. Військовий збір становить 1,5 % від суми продажу квартири й сплатити його необхідно до 31 липня 2016 року.

Якщо декларант отримав дохід від продажу нерухомого чи рухомого майна, то такий дохід відображається у Декларації з урахуванням сплачених податків чи без них?

Відповідно до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи дохід, отриманий у звітному році від продажу нерухомого (рухомого) майна, відображається у рядку 01.02 розділу II декларації. При цьому, в колонці 3 вказується загальна сума нарахованого (виплаченого) доходу на користь платника податку протягом звітного податкового періоду з урахуванням податків і внесків, які відповідно до закону утримуються з таких доходів при їх виплаті. У колонці 4: вказується сума податку на доходи фізичних осіб, обов'язок щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) якого до бюджету покладається на податкового агента. У колонці 5: вказується сума податку на доходи фізичних осіб, обов'язок щодо сплати (перерахування) якого до бюджету покладається на платника податку.

Громадянином було передано легковий автомобіль іншому громадянину за довіреністю (а фактично – продано). Чи буде оподатковуватись така передача і коли? Якщо так, то хто повинен сплачувати податок і декларувати доходи?

Оскільки за фактом нотаріального посвідчення договору доручення права користування рухомим майном не відбувається перехід власності на об’єкт від довірителя до повіреного, то не має обставин для оподаткування при передачі рухомого майна.

Але, якщо в подальшому такий автомобіль буде відчужено, то податок буде сплачуватись відповідно до вимог Податкового кодексу. А саме, якщо це легковий автомобіль і такий продаж відбувся один раз протягом року, то обов’язку сплати податку й подання декларації не буде.

Якщо це буде другий продаж легкового автомобіля, то ставка податку становитиме 5 %. Обов'язок сплати та подання декларації виникає у довірителя (того хто дав доручення на користування транспортним засобом).

Мама в 2014 році отримала статус резидента Іспанії. В 2015 році продала в Україні будинок, який був отриманий нею у спадщину від чоловіка. Чи потрібно їй сплачувати податок від такого доходу, якщо так, то в якому розмірі?

Дохід від операцій з продажу не частіше одного разу на рік об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи-нерезидента менше трьох років, але були одержані такими фізичними особами у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

При цьому, у разі продажу в 2015 року більш як одного з об’єктів нерухомості, одержаний дохід для фізичних осіб-нерезидентів буде оподатковуватися за ставкою 15 %.

В минулому році було продано складське приміщення. Податок був сплачений при посвідчені договору купівлі-продажу. Чи потрібно, в такому випадку, декларувати такі доходи?

Так, за продане приміщення, незалежно від того, що податок був сплачений, необхідно до 1 травня 2016 року подати декларацію. Крім того, потрібно сплатити ще й військовий збір в розмірі 1,5% від вартості проданого майна. Сплата здійснюється до 31 липня 2016 року.

Підприємець в 2015 році діяльність здійснював на спрощеній системі оподаткування. Крім того, ним було отримано дохід від продажу нерухомості. Який термін подання ним декларації про майновий стан і доходи, до 9 лютого чи до 1 травня?

Якщо ви зареєстровані як суб’єкт підприємницької діяльності і протягом звітного року здійснювали діяльність за спрощеною системою оподаткування то термін подання декларації про майновий стан і доходи буде до 1 травня, а якщо підприємницьку діяльність здійснювали на загальній системі оподаткування, то термін подання декларації до 9 лютого.


За інформацією щодо проведення наступних тематичних інтернет-конференцій та аналогічних заходів – слідкуйте на суб-сайті ТО ДФС у Тернопільській області, у ЗМІ та соціальній мережі – Facebook (Тернопільська ОДПІ - https://www.facebook.com/Тернопільська-ОДПІ-437913149745577/).

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Сервіс по-тернопільськи в міськгазі

Четвер, 14 квітня 2016, 05:14

Нещодавно Тернопільміськгаз інформував містян про зручність подачі показників лічильників та отримання оперативної інформації  через онлайн ресурси, зокрема у статті пропонували подавати свої дані на сайті gazpostach.te.ua.

З приводу цього, до редакції «Моя газета» звернулась тернополянка Тетяна, нарікаючи  на труднощі, пов’язані із оперативною подачею показів лічильників та оплатою рахунків за спожитий газ.

-          Дізнавшись, що подавати покази лічильників відтепер можна онлайн, видихнула з полегшенням,  - розповідає 50-ти річна тернополянка. -  Адже усім нам добре відома ситуація з нескінченними чергами до віконечок у міськгазі. Однак тішитись довелось  не довго. Скориставшись послугами сайту gazpostach.te.ua очікувала на інформацію, яку мені мали надіслати відразу після обробки моїх даних. На жаль, на результат я так і не дочекалась. Щоб подати покази лічильників та оплатити за спожитий газ довелося йти у відділення на вул. Шептицького, 20.  Коли зайшла в приміщення, то просто жахнулася:  купа людей, у залі - душно, брак повітря. 
13016437_1043197065761625_241978420_o
У черзі стояли тернополяни різного віку, в тому числі літні люди. У погано провітрюваному приміщенні декому стало погано. Та найбільше, що мене вразило це - «спрощена» чи то «удосконалена» система обслуговування клієнтів.  У залі працювало всього лиш три (з шести) віконечка, у кожному з яких - своя історія. Виявляється, щоб подати покази лічильників, потрібно займати одну чергу, аби дізнатися суму для оплати - просять відстояти в черзі у наступному віконечку (!), і лише у третьому віконці у вас приймуть кошти. Інакше – ніяк. Ситуація абсурдна, люди незадоволені, виснажені та розчаровані. Виникає запитання: що змінилося після голосних повідомлень міськгазу про спрощення подачі показів лічильників та оплату за спожитий газ?

13020260_1043197079094957_379581984_n13015001_1043197089094956_1889778893_n

Редакція звернулася до інформаційного відділу міськгазу. Наразі  очікуємо на відповідь.

 

Проводиться набір на безкоштовні заняття в оздоровчих групах

Середа, 13 квітня 2016, 10:58

Проводиться набір на безкоштовні заняття в оздоровчих групах для тернополян віком від 55-ти років.

Перше заняття відбудеться 17 квітня о 12.00 год. у парку ім. Т. Г.Шевченка на Літній естраді. Заняття буде проводити заслужений працівник фізичної культури і спорту, людина з багаторічним досвідом роботи – Іськів Володимир Васильович.

Дрес-код: зручний одяг та взуття та бадьорий настрій.

12992828_1742309446055767_621680654_n

 

Адвокат довів у суді безпідставність стягнення заборгованості за кредитним договором

Вівторок, 12 квітня 2016, 10:33

Адвокатка Мирослава Черняк допомогла чоловіку з інвалідністю довести у суді безпідставність стягнення коштів за кредитним договором та не дала банку нарахувати необґрунтовані відсотки, повідмоляє у листі до редакції Тетяна Докиль.
Текст повідомлення передаємо дослівно:
До Кременецького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернувся чоловік з питанням щодо забезпечення інтересів у суді. Стосовно громадянина  Василя Петровича* ПАТ «ПРИВАТБАНК» подав позовну заяву до суду про стягнення з нього кредитної заборгованості у сумі 29 895, 41 грн. Як інвалід ІІІ групи, чоловік має право на безоплатну правову допомогу, тому місцевий центр призначив для здійснення представництва його інтересів у суді адвоката Мирославу Черняк. 
Виявилося, що у  2006 році  Василь Петрович отримав у банку кредит в сумі 4 000 грн. із базовою процентною ставкою 4% в місяць із розрахунку 360 днів у році. Порядок погашення заборгованості - щомісячними платежами в розмірі 7% від суми витрат. При цьому відповідач, як стверджувалося банком, був ознайомлений з умовами надання банківських послуг, Правилами користування платіжною карткою та Тарифами банку.
У 2007 році суд виніс наказ про стягнення заборгованості по цьому кредиту в сумі 5602, 90 грн, з них 3996, 40 грн – заборгованість по кредиту, 1606,50 грн – проценти, та пред’явлено до виконання до відділу ДВС. У 2012 році борг повністю стягнули та закрили виконавче провадження. Однак, банк продовжував нараховувати на цю заборгованість пеню і штрафи, керуючись «Умовами і правилами надання банківських послуг» і в кінці 2015 року банк подає позов про стягнення заборгованості, в яку включає заборгованість по кредиту та відсотки за користування кредитом, які були нараховані за період з 2006 року по 2015 рік .
Адвокату  Мирославі Черняк вдалося  довести у суді неправомірність вимог банку, так як ст.256, 257 Цивільного кодексу України встановлено строк позовної давності – 3 роки. Позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення по справі. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.
Відповідно до положення п. 7 частини 13 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів» у спорах щодо споживчого кредитування, кредитодавцю забороняється вимагати повернення споживчого кредиту, строк давності якого минув. У зв’язку з цим позовна давність за позовом про повернення споживчого кредиту застосовується незалежно від наявності заяви сторони у спорі.
Суд дійшов висновку, що позивач не мав права пред’являти позов про стягнення основної суми 3996,40 грн повторно, оскільки, вона вже була стягнута судовим наказом від 2007 року і виконання по якій завершилося у 2012 році, то відповідно у банку не було і підстав нараховувати відсотки на основну суму. Ті відсотки, які нараховувались чоловіку до повного виконання зобов’язань по основній сумі з 2006 по 2012 роки, до повного виконання зобов’язань щодо повернення основної суми, позивач мав право пред’являти до стягнення в строк до 2015 року. Так як позовна заява була подана уже після спливу цього строку, суд дійшов до висновку, що в позові слід відмовити.
Адвокат, який не допустив стягнення кредитної заборгованості з громадянина Василя Петровича співпрацює з Кременецьким місцевим  центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та надав послуги клієнту за рахунок державного бюджету. 
Нагадуємо, що на сьогоднішній день в Тернопільській області діє три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадяни можуть звертатися за такими адресами: 
м. Тернопіль -  вул. Шпитальна, 7, 
м. Кременець - вул. Шевченка, 59А, 
м. Чортків - вул. Шевченка, 54.  
Отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги – змін в законодавстві, уточнити категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу та інші можна зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).
*ім’я та по – батькові громадянина змінено з етичних міркувань

З повагою,
заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та інформації
Докиль Тетяна Юріївна
 

Надходження зростають, але перевіряти – не завадить

Вівторок, 12 квітня 2016, 08:07

Більш як на 62 млн грн зросли надходження податку на доходи фізичних осіб за 3 місяці поточного року в порівнянні із січнем-березнем 2015 року. Сума платежу, яку внесли до бюджетів усіх рівнів платники обласного центру та Тернопільського району, склала 170,6 млн грн.

Однак, як показали результати десяти перевірок з питань нарахування та своєчасної сплати даного податку, які були проведені фахівцями відділу контрольно-перевірочної роботи у першому кварталі, не усі підприємства ревно переймаються правильністю оподаткування зарплати та інших доходів громадян. І донарахована їм 651 тисяча грн податку та штрафних санкцій – тому свідчення. Вказана сума уже сплачена порушниками до бюджету.

В Тернопільській ОДПІ, також, інформували, що до 1 травня 2016 року триває кампанія декларування доходів громадянами за 2015 рік. Консультації, тренінги, надання практичної допомоги платники можуть отримати у Центрі обслуговування Тернопільської ОДПІ, телефон: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

В Тернополі відбувся фінал «Дворових Олімпійських ігор» з футболу

Вівторок, 12 квітня 2016, 07:53

10 квітня 2016 року на універсальному спортивному майданчику по вул. Лесі Українки 17 (Д. Галицького) відбулося справжнє спортивне свято - фінал з футболу серед дворових команд віком 10-12 років в програмі «Дворових олімпійських ігор».

Відкрили фінальні матчі Володимир Лютий, заслужений майстер спорту СРСР (1989), футбольний тренер та олімпійський чемпіон (1988р.) та Ярослав Несторович, президент фундації зірок світового футболу «Діти». Відомі гості побажали юним футболістам: «Достойної гри, швидких м’ячів, гарних голів та впевненої перемоги!!!».

IMG_8829

До щирих вітань приєднались Валерій Кравчук, начальник відділу молоді та спорту управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту та Галина Федорович, директор Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення, висловивши сподівання, що зростає гідна змінна нашим футболістам.

IMG_8953IMG_8990

Участь у змаганнях взяло 6 дворових футбольних команд, які восени змагалися за першість у своєму мікрорайоні:

– це «Аматор» та ФК «Футболіст» (мікрорайон Східний),

- ФК «Дружба» - (мікрорайон Дружба),

- ФК «Канада» - (мікрорайон Канада),

- «Звєрі з БАМу» - (мікрорайон Сонячний),

- «Барс» - (мікрорайон Центр).

У запеклій боротьбі перемогу здобули команди:

I місце - «Звєрі з БАМу»,

II місце – ФК «Канада»,

III місце - ФК «Футболіст».

IMG_8878

Суддівська колегія нагородила переможців грамотами від Національного Олімпійського комітету України і квитками на домашні матчі ФК «Тернопіль».

Усі учасники були нагороджені подарунками від ТМ «ТерА» та видавництва «Школярик». Футболісти втамували спрагу під час гри солодкою водою від ТМ «Микулинецькі напої».

IMG_8974

Організаторами спортивного заходу виступили: КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради та Тернопільське обласне відділення Національного олімпійського комітету України.

 

Степан Барна розповів про результати річної роботи

Вівторок, 12 квітня 2016, 07:27

11 квітня голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна прозвітував про виконану роботу за останній рік. Подія відбулася на базі колишньої військової частини у Теребовлі. Чимало цікавої інформації прозвучало про минулі звершення очільника та майбутні обіцянки.

Головної темою доповіді стала саме військова проблема на території області. Оскільки значна кількість будівель була зруйнована або деформована. Зокрема, військова частина, на які відбувалася зустріч, була покинута у 2004 році і всі службовці були переведенні до міста Стрий. Сьогодні на цьому місці лише розбиті вікна, зруйновані стіни та пусті будівлі. Проте чиновник розповів, щов 2016 році з бюджету виділено 14 млн. гривень. Саме така сума необхідна для відновлення та функціювання частини.

Також, значну кількість коштів було виділено для військових частин: у місті Чорткові - 4 млн. гривень, де працюватиме 600 службовців, в Бережанах - 2 млн. гривень, для роботи 500 військових.

Детально Степан Барна розповів про участь Тернопільсьої області у зоні АТО. Зокрема, впевнено можна сказати, що регіон є один з перших у фундації фортифікаційних споруд, хоча завдання полягало спочатку , лише, у будівництві 4 захисних споруд на Луганщині.

Робота почалась ще з квітня 2015 року. Майже, за один тиждень вдалось зібрати загін із 97 людей та 23 предмета будівельної техніки, за допомогою яких протягом 4 місяців було облаштовано 17,5 кілометрів оборонної лінії.

Важливим чинником була допомога сімʼям, родичі яких знаходились в зоні АТО. Значну фінансову допомогу було надано всім, хто цього потребував. На це з бюджету виділи 2 з половиною мільйони гривень. Одноразову допомогу було виділено сімʼям загиблих в розмірі 27 мільйонів гривень за сприяння програми «Турбота».

Відповідні соціальні пакети були надані бійцям АТО. Допомогу на сьогодні надали, майже, всім. 1140 учасників отримали право власності на земельні території, 4 військових отримали квартири за рахунок бюджету. Також, діти бійців мали змогу відвідати оздоровчі заклади за кошти влади. Потрібну документацію отримали вже понад 2 тисяч учасників.

Степан Барна зазначив, що значна частина роботи була здійснена за допомогою волонтерів. Зокрема, у своїй доповіді чиновник згадав Координаційну раду учасників АТО, яка сприяла забезпеченню всіх умов нашим бійцям і протягом цього часу зробила чималий внесок у сьогоднішні результати.

Непомітним 28 квітня 2015 року залишився Меморандум про співпрацю із «Укробонпромом». Завдяки цьому була встановлена угода про те, що 5 тернопільских підприємств матимуть змогу забезпечувати військових продукцією різних видів.

Очільник додав, що значним досягненням річної діяльності також було відкриття заводу в місті Чорткові.

Підсумовуючи вище сказане Степан Барна проголосив девіз своєї роботи, а саме - «Все неможливе робимо можливим!». З непохитною вірою надіється, що майбутні плани будуть втілені якомога швидше.

 

Чемпіонка Європи Ольга Чорна поділилася секретом успіху з дітьми

Вівторок, 12 квітня 2016, 06:50

Спортивно - пізнавальний захід «Крок до успіху», що проводить Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення серед учнів загальноосвітніх шкіл міста, цього разу нещодавно відбувся зі школярами 5-А та 5-Б класу Тернопільської ЗОШ №20.

Майстер спорту з гандболу, чемпіонка Європи серед студентів, чемпіонка України з класичного та пляжного гандболу, Ольга Чорна та тренер з гандболу Тернопільської ДЮСШ з ігрових видів спорту Володимир Лобур, поділилися секретом успіху з дітьми, заохотили їх до занять гандболом, відповіли на запитання, розповіли про роботу спортивної секції в Тернопільській ДЮСШ, яка знаходиться поряд з їхньою школою. Особливо п’ятикласників зацікавило те, що гандбол схожий до футболу, який зараз такий популярний серед дітей, тому спортсмени розказали правила гри у гандбол та запросили усіх охочих на майстер-клас та пробну гру.

SAM_7861

Цікавою та пізнавальною була зустріч школярів, які мали можливість не тільки поспілкуватися зі спортсменами, але й потримати в руках медалі й кубки зі змагань та сфотографуватися з чемпіонами.

SAM_7864

Такі зустрічі дуже позитивно впливають на вибір дітей вести здоровий спосіб життя, більше рухатися, піклуватися про своє здоров’я , а також йти в спорт, ставити цілі і досягати їх.

 

Відтепер гаджети можна буде заряджати на вулицях Тернополя

Вівторок, 12 квітня 2016, 06:31

Місцева влада вирішила запровадити інноваційні технології в самому центрі міста. Відтепер кожен тернополянин або гість міста може зарядити свій мобільний пристрій на вулиці. Сонячне дерево буде встановлене біля памʼятника Олександру Пушкіну на вулиці Вʼячеслава Чорновола. Новинку планують запровадити вже цього тижня.

До Днів сталої енергії заплановано новий проект, якого на сьогодні в Україні немає ніде. Тернопіль буде першим містом, яке буде мати «solar tree». Це «дерево», яке живиться сонячною енергією, якою може скористатися кожен на місці. Одночасно можна буде заряджати 10 пристроїв.

2f1c976060cdf029a406c4b59d7d0ee2

Заступник міського голови Владислав Стемковський повідомив, що таке нововедення є, майже, у кожному європейському місті. Біля «sun tree» буде розташована лавка та спеціальне місце для гаджетів. За словами чиновника це сприятиме розумінню людей про альтернативні джерела енергії.

Вперше таке «дерево» було впроваджено у 1998 році. Шаленого резонансу зазнало «Суничне дерево», яке було розроблене відомою сербською компанією і в 2011 році перемогло за конкурсі у Брюсселі.

Олена Сабатюк

 

На Тернопільщині виявили 800 нелегальних працівників

Понеділок, 11 квітня 2016, 09:47

З початку року працівники Головного управління ДФС області виявили 800 не облікованих найманих працівників, сума виплачених зарплат «у конвертах» яким становила майже 1 млн 129 тисяч гривень. В свою чергу до бюджету сплачено понад 143 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, у результаті проведених заходів із 798 громадянами роботодавці оформили трудові відносини, що становить майже 100% від кількості виявлених не облікованих найманих працівників.

Варто зазначити, що легальна заробітна плата є одним із важливих важелів соціального захисту працюючих, що сприяє збільшенню пенсійного забезпечення громадян та робить вагомішими соціальні гарантії.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У Тернополі планують презентувати фільм «Добровольці Божої чоти»

Неділя, 10 квітня 2016, 18:36

До Дня Героїв (23 травня) у місті планується презентація фільму «Добровольці Божої чоти», яка проходитиме у всіх ЗОШ міста Тернополя для учнів 9-11 класів. Показ стрічки відбудеться за ініціативи комісії Молодіжної міської ради з питань національно-патріотичного виховання.

іван янюкЯк зазначає Іван Янюк, голова комісії ММР з питань національно-патріотичного виховання, фільм «Добровольці Божої чоти» описує героїзм борців за Донецький аеропорт. Він показує долі простих людей, які жили серед нас, але коли прийшов час захищати Батьківщину, не вагаючись зробили свій вибір. Вони — справжні воїни.

Перегляд цього фільму корисний як для підростаючого покоління, яке має з кого брати гідний приклад і відчувати гордість за свою Батьківщину, так і для хлопців з передової, які відчувають, що їх не забули і вони потрібні своєму народу. Особливо це актуально зараз, коли інформація про АТО зійшла і сторінок українських ЗМІ, — каже Іван Янюк.

Добровольці Божої чоти

Також Іван зауважив, що організатори очікують на сприяння управління освіти і науки у цьому питанні.

— Комісія ММР з питань національно-патріотичного виховання централізовано скоординує школи, складе графік показу фільму, а тоді волонтери (бажано бійці АТО, учасники цих подій) презентуватимуть цю кінострічку, — завершив він.

Соня Королюк

 

Усім шанувальникам футболу!

Субота, 09 квітня 2016, 00:00

10 квітня о 14.00 год. на універсальному спортивному майданчику по вул. Л.Українки. 17 (вул. Д.Галицького) відбудеться справжнє спортивне свято - фінал з футболу серед дворових команд віком 10-12 років в програмі «Дворових олімпійських ігор».

На учасників очікує зустріч із срібними призерами чемпіонату світу з вуличного футболу.

У фінальних матчах беруть участь переможці турнірів, що відбулись у вересні-жовтні 2015р. на майданчиках нашого міста.

Нехай переможуть сильніші!

Партнери заходу: ТОВ «Микулинецький Бровар», видавництво «Школярик» та кондитерська фабрика «ТерА».

Організатор: Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

Афіша_футбол_10.04

 

У Тернополі вдруге відбудеться літературний батл

П'ятниця, 08 квітня 2016, 04:27

17 квітня о 18:00 у Дружній ресторації «Мамонт» вдруге відбудеться літературний батл.

Якщо ви пишете вірші та мрієте презентувати їх публіці, поспішайте заповнити анкету, щоб взяти участь у літературному конкурсі. Найбільш талановитих учасників чекатимуть призи, а слухачів ми пригощатимемо чаєм, печивом, а також будуть розігруватись різні призи, повідомляють організатори.

Впродовж заходу ви зможете познайомитися з цікавими, творчими людьми, зарядитись позитивними емоціями, послухати гарну музику.

Заповнити анкету:
https://docs.google.com/forms/d/1yCI6v7Dl0WovAUnV67lLZvrB54_nisQuk78sdb9SH9I/viewform

У Тернополі вдруге відбудеться літературний батл

 

Тернополяни відзначали День здоров'я

Четвер, 07 квітня 2016, 12:37

Сьогодні в центрі міста тернополяни відзначали День здоровя. В обідню пору під активну музику усі охочі приєднались до танцювальних ігор та руханки, а також взяли участь у майстер-класах.

Захід відбувся з нагоди Всесвітнього Дня здоров’я.

12939439_1132295583471297_990555259_n 12939504_1132295530137969_1465523104_n 12939519_1132295646804624_458349663_n 12966557_1132295586804630_465149506_n 12968788_1132295566804632_2049085581_n 12980481_1132295636804625_2059523838_n

 

Від хуліганів врятує «тривожна» кнопка

Четвер, 07 квітня 2016, 07:41

«Тривожна» кнопка відноситься до техніки забезпечення особистої безпеки громадян та призначений для оповіщення оточуючих людей і поліції охорони про необхідність надання людині екстреної допомоги у надзвичайній ситуації.

«Найбільша кількість кнопок екстреного виклику поліції встановлена у місцях масового відпочинку городян. Саме там часто виникають стихійні конфлікти й правопорушення, наприклад, хуліганство, які через велике скупчення людей потребують швидкого реагування й термінового блокування конфлікту. Тим паче, у таких місцях серед відпочиваючих багато дітей. Тому, наряди групи реагування Управління поліції охорони сьогодні забезпечують всі ці вимоги у повній мірі, діючи миттєво й професійно», - розповідає начальник Управління поліції охорони Олег Іващенко.

dH1C_r3nxf8

На разі, в Тернопільській області встановлено 160 систем термінового виклику поліції в громадських місцях, з яких: 72- об’єкти торгівлі, 4- розважальні заклади, 60- підприємства, 24- інші об’єкти.

Знайти цю "тривожну" кнопку можна за спеціальним вказівником - наклейкою жовтого кольору з написом "Терміновий виклик поліції". Кожен пересічний громадянин, який став свідком чи потерпілим внаслідок вчинення правопорушення, має можливість звернутися до адміністрації об'єкту, де знаходиться кнопка тривожної сигналізації, з проханням викликати поліцію. На місце виклику наряд прибуває за 2-3 хвилини. За такий короткий проміжок часу правопорушникам рідко вдається втекти, тому більшість злочинів розкриваються відразу.

Шановні тернополяни! Якщо ви стали очевидцем чи свідком правопрушення, одразу викликайте працівників поліції! Пам’ятайте, тільки за «гарячим слідом» легше затримати зловмисника!

 

Як тернополяни декларують свої доходи?

Четвер, 07 квітня 2016, 05:42

З початку деклараційної кампанії 2016 року до Тернопільської ОДПІ подана 1 731 декларація про майновий стан і доходи.

Декларанти задекларували доходів на суму більш як 93 млн грн, їм належить сплатити до бюджету понад 3 млн 700 тис грн податку на доходи. Громадянам, котрі скористались правом на податкову знижку, буде повернуто майже 1 мільйон 500 тисяч гривень раніше сплаченого податку.

Найбільше, а це понад 40 млн грн, задекларовано доходів громадянами, які отримали спадщину та подарунки. З таких доходів до бюджету буде заплачено майже 2 млн грн податку на доходи.

Активно декларують доходи ті, хто здійснив продаж рухомого та нерухомого майна. Уже задекларовано понад 35,5 млн грн таких доходів, з яких до бюджету надійде майже 1 млн грн податку на доходи.

Тернопільська ОДПІ також нагадує, що задекларувати свої доходи громадяни можуть до 1 травня 2016 року. Консультації, тренінги та надання практичної допомоги можна отримати у Центрі обслуговування платників, телефон для довідок: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Маленьких тернополян запрошують відвідати «Майстерню анімації»

Четвер, 07 квітня 2016, 05:31

В рамках проекту "Medialab" в ПК "Березіль" відбудуться заняття по створенню анімаційного ролику. Курс розрахований на дітей віком 7-10 років.

заняття по створенню анімаційного ролику

Впродовж лекцій діти ознайомляться з принципами побудови цікавого анімаційного відео, попрацюють над сценарієм та спробують свої сили в озвучуванні.  

Курс складається з трьох занять. Уроки проходитимуть в ПК "Березіль" щонеділі з 14:00 до 16:00. Лектор Оксана Кузьменко, студія Anilama. Навчання - безкоштовне.

Кількість місць обмежена!

Запис за тел. 096-467-03-52 та 099-303-39-40 - Оксана.

 

У Тернополі проведуть навчання з домедичної допомоги

Четвер, 07 квітня 2016, 05:15

У Тернополі проводиться набір на дводенний тренінговий курс з основ домедичної допомоги в рамках проекту «Я можу врятувати життя».

Бажаєте дізнатися що таке серцево-легенева реанімація і як її правильно виконувати? Курс з домедичної допомоги допоможе вам здобути ці знання та навики! Під час дводенного курсу ви зможете ознайомитись, як теоретично так і практично з базовими реанімаційними заходами. Ви також освоїте, що потрібно робити при травмах, опіках, удушенні та інших ситуаціях, котрі вимагають швидкого надання домедичної допомоги.

Курси проводяться сертифікованими інструкторами Всеукраїнської ради реанімації та Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.

Після успішного завершення курсу кожен учасник отримає сертифікат, який підтвердить ваші знання та навики з домедичної допомоги.

Після завершення курсів, кожен з вас зможе гідно сказати: «Я можу врятувати життя!»

Запрошуємо всіх бажаючих!

Дата проведення: 16-17 квітня 2016 р. Початок: 11:00 Місце проведення: м. Тернопіль, вул. Дорошенка, 7 (корпус ТДМУ імені І.Я. Горбачевського) Курс платний. Ціна уточнюється по телефону. Аплікаційна форма реєстрації: http://goo.gl/forms/UmlWtdxd1S Сторінка в соціальній мережіVK - http://vk.com/i_can_save_life

Контакти: Богдана Перевізник +38(067) 999-67-48 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Денис Кошарський +38(068) 539-25-37 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Анастасія Гудима +38(096) 453-78-61 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Зустріч із Юрієм Филюком у Тернопільській бізнес-школі

Середа, 06 квітня 2016, 07:01

Відкрито поспілкуватися з Юрієм Филюком про життєві цінності, бізнес та унікальні для України соціальні проекти Тернопільська бізнес-школа радо запрошує 6 квітня, в середу, о 17.00 год. за адресою бульвар Шевченка, 9, ауд. 23. Вхід вільний.

Зустріч із Юрієм Филюком є продовженням реалізації проекту «Від натхнення до поступу», метою якого є організація відкритих для місцевої бізнес-громади та молоді зустрічей із особистостями, котрі здатні своїми досягненнями, втіленими ідеями, започаткованими ініціативами та глибиною думки надихнути слухачів до нових форматів мислення та дій.

Юрій Филюк – підприємець-ресторатор, керуючий компанією «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто», яка об’єднує людей і бізнеси навколо ідей та дій щодо сталого розвитку Івано-Франківська.

 

Тернопільська дамба буде оновлена вже до осені

Середа, 06 квітня 2016, 04:39

Тернопільська дамба вже не один десяток років сполучує район Центру та Дружби. За час свого функціювання поверхня дороги була частково зруйнована. Збудували дамбу ще у 1945 році і реставрації вона зазнала лише у 1979-му, після якого ремонтних робіт не проводили.

Місцева влада цього року зосередила увагу на цій проблемі, проте коштів для оновлення дамби на разі недостатньо. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна розповів, що ремонтні роботи повинні бути грандіозні, оскільки доведеться зняти шар близько 1-го метра. Виникає проблема не лише безпеки дамби, а й екологічних чинників. Це пояснюється тим, що дорога була зроблена з неякісних матеріалів та будівельних залишків, що сприяє швидкому руйнуванню поверхні та її деформації.

Тернопільська дамба

Над проектом працювали спеціалісти «Тернопільводопроект», які детально вивчили територію та проблемні місця. Головний інженер проекту Лариса Бояр повідомила, що складнощів виявлено багато. Тому у план проекту включено ремонт проїзної частини, шлюзного мосту, водопостачання в парк Топільче тощо. Обʼєкти зараз в аварійному стані, тому відтерміновувати реставрацію неможливо.

Степан Барна додав, що для оновлення дамби потрібно чимала сума коштів, яких на сьогодні недостатньо. Щоб досконало модернізувати обʼєкт необхідно 30 мільйонів гривень, а це 630 метрів території з початку до кінця. Мінімум для проекту необхідно 5 мільйонів гривень, які повинні виділили з Фонду регіонального розвитку Тернопільщини. З місцевого бюджету гроші теж буде виділено, а саме близько двох з половино мільйонів гривень. Для повного оновлення сума повинна бути значно більшою, тому місцеві чиновники сподіваються на допомогу народних депутатів.

Реалізовувати план розпочнуть з червня і за умови наявності коштів роботи буде закінчено вже у вересні.

Деталі в сюжеті ІНТБ

 

Коментар стосовно затримання працівника ГУ ДФС у Тернопільській області

Вівторок, 05 квітня 2016, 08:43

Першого квітня цього року орієнтовно о 15.30 год. в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України затримано одного із керівників підрозділу ГУ ДФС у Тернопільській області, який підозрюється у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 368 Кримінального кодексу України (отримання неправомірної вигоди). Слід зазначити, що грошові кошти в сумі 20 тисяч гривень були виявлені та вилучені у працівника однієї з консалтингових компаній, який, на думку правоохоронних органів, був посередником.

Відповідно 3 квітня Тернопільським міськрайонним судом стосовно держслужбовця застосовано міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою або внесення застави у розмірі 89 тис. гривень.

Затримання працівника відбувалося безпосередньо біля його місця проживання, адже на цей час він перебував у черговій відпустці. За даним фактом в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області призначено службове розслідування, за результатами якого буде дано правову оцінку та будуть вжиті відповідні заходи.

Відділ організації роботи

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Як вважають тернополяни, чи впливає вища освіта на саморозвиток людини?

Вівторок, 05 квітня 2016, 07:02

Кожна людина―це істота, яка потребує розвитку та самовдосконалення. Ідеальних людей в природі не існує. Але, якщо постійно працювати та докладати зусиль, щоб стати кращим, то ви не деградуєте, а йдете на шляху до саморозвитку. Для кожного існує своє визначення саморозвитку, для когось― це шкільні знання, для когось університетські навички, для когось знання здобуті в ході практики. Є й ті люди, для кого саморозвиток ― це боротьба із самим собою. Словник пише, що саморозвиток ― це процес всебічного розвитку особистості за допомогою самостійного вивчення і застосування отриманої інформації, індивідуального творчого підходу до завдань, без постійного зовнішнього впливу, пише Моя газета.

Як вважають тернополяни, чи впливає вища освіта на саморозвиток людини?

Микола Николин, 52 р. ― координатор науково-дослідницької лабораторії якості навчання обдарованої дитини говорить: ―Стосовно питання, чи впливає вища освіта на саморозвиток людини, то слід його, на мій погляд, поєднати з іншим, яка ця вища освіта. Якщо вона зорієнтована суто на знання, що, на жаль, ще дуже поширене явище, то вона лише забиває креативний мозок, перетворюючи голову студента на лантух з невідсортованим сміттям.

Николин
Якщо вона зорієнтована на уміння, що буває доволі рідко, тоді справа інша. На жаль, в освіті дуже часто розвивають хіба що асоціальні уміння: як обманути, як досягти бажаного незаконним, нечесним, неморальним шляхом. Натомість простий приклад: випускник педагогічного ВНЗ приходить до школи, не тільки не вміючи спілкуватися з учнями, а й елементарно не вміючи заповнити класний журнал і грамотно перевірити зошит. Про який саморозвиток тут говорити? Саморозвиток учня, студента у нас іде все ще всупереч навчальному закладу, а не завдяки. Згідно з сучасними дослідженнями, формальне навчання дає лише 20 відсотків знань, умінь і навичок.  Натомість близько 70 % людина здобуває інформально― через життєвий досвід, спілкування, Інтернет тощо. Ми не раз чуємо: наші випускники знають набагато більше, ніж їх західні колеги. Але відповідь на запитання, чому ж після такого чудового навчання ми так погано живемо, як правило, зависає в повітрі безнадійно.

― Людина, здобуваючи вищу освіту, вчиться новому, формує нові уміння та навички, це і є саморозвиток. Людина розвивається і росте, коли вона не стоїть на місці і вчиться чомусь новому. Для цього і потрібна освіта взагалі, а особливо вища,― зазначила Наталія Дячук ,викладач англійської мови, 29 р.

Дячук

Роман Шеремета, 24 р. вважає, що освіта ― це і є розвиток.― Будь―яка освіта впливає на саморозвиток,― зазначив хлопець.― Скажу так, вища освіта важлива для людини. Але якщо в людини є голова на плечах! Можна мати вищу освіту і по завершенню працювати на ринку, продавати речі з Китаю, і говорити, що все погано. А можна здобути спеціальність і пройшовши кастинг, влаштуватися на роботу і отримувати пристойні кошти!

Шеремета

Мені моя спеціальність дала багато чого! Спершу для саморозвитку, так як я здобув спеціальність практичного психолога, я працював у школі, коли звільнявся, діти плакали, колектив сумував,― сказав шоумен, Сергій Фелендиш, 33 р. і додав: ― Якщо робота, яку ти робиш― приносить тобі як фінансове так і моральне задоволення, це мабуть краща робота в житті. Тому здобувайте спеціальність по душі!

Фелендиш

 

Вусата Яна, якій 17 р., студентка ТНЕУ спеціальності «Менеджмент» говорить:
―Вища освіта, як і будь―який інший фактор, впливає на саморозвиток лише тоді, коли ти сам цього хочеш і ставиш перед собою мету, пізнати якомога більше про світ довкола себе.  Деякі дисципліни, особливо ті, що вивчаю «з нуля», дійсно дають загальне поняття про процеси, які оточують нас щодня і є корисними, наприклад політологія чи економічна теорія.  З лекцій та навчальних посібників можна почерпнути багато цікавої та корисної інформації, якщо ти прагнеш саморозвитку, це робить тебе обізнаним в різних сферах , що є важливо у 21 столітті. Тому я підтримую факт, що вища освіта впливає на саморозвиток

Вусата

Лілія Проць, чемпіонка світу з пауерліфтингу розповідає:
― Звичайно, що впливає. Людина, яка здобуває вищу освіту , повинна постійно самоудосконалюватись, розвиватись, пізнавати нове. Але на жаль, сьогодні більшість студентів отримують диплом, а не освіту. Купують диплом, сесії. Взагалі вища освіта ― поштовх до самовдосконалення особистості.

ПроцьI

Сергій Корольчук, 23 р., прес―секретар тернопільського Пласту каже:
― На мою думку, на це більше впливає середовище, яке стимулюватиме до цього саморозвитку. Це середовище може виникнути не тільки підчас отримання академічних знань. Таке середовище, наприклад, намагаються створити в Пласті ― організації, котра виховує дітей з самого малечку. І особливо стимулюється саме самостійний розвиток. Тому я вважаю, що вища освіта не впливає на саморозвиток людини.

Корольчук

Артем Соловей― радіоведучий, 26 р. говорить: ― Гадаю, ні. Може вплинути на вибір напрямку для саморозвитку, але загалом — це те, що дає розуміння: «Без цього можна обійтися». 
Вже саме слово «саморозвиток» має в собі відповідь з приводу того, хто і на що впливає.

Соловей

Ніно―керівник Школи вуличного танцю «NINO», педагог, хореограф― постановник конкурсів краси говорить: 
― Кожна людина в суспільстві повинна прагнути розвиватись та не стояти на місці, адже без розвитку ―ми деградуємо. Здобуваючи вищу освіту, людина збільшує свій багаж знань, який немає меж!
Проте, нажаль, не всі вважають за потрібне навчатись у вищих навчальних закладах. 
На мою думку, освіта ―це двигун саморозвитку, адже сам навчальний процес спонукає нас до певних міркувань та роботи над собою. Спілкування з викладачами, виконання навчальної програми та щоденні обов’язки ― мимоволі привчають до певної дисципліни, виховують силу волі та допомагають зрозуміти багато цінностей життя, яке таке швидкоплинне.

Ніно

Тарас Стоян― студент НУ «Львівська Політехніка», 19 р. каже:

― Звісно, що навчання дає багато. Все таки є багато розумних людей, з якими можна поспілкуватися на різні теми, тут і відбилася роль освіти.

Стоян

― Вища освіта не впливає на саморозвиток людини ніяк. Якщо, ти знаєш високі матерії науки, це не означає, що ти розвинута людина. Морально―духовні цінності― це головне джерело саморозвитку людини,― зазначила всесвітньовідома модель―тернополянка ― Анастасія Нетрибюк, 23 р.

Нетребюк

Підготувала Тетяна Шило

 

На Тернопільщині виявлено 740 трудових нелегалів

Вівторок, 05 квітня 2016, 06:57

Впродовж першого кварталу поточного року працівники Головного управління ДФС області виявили 740 необлікованих найманих працівників. Їм було виплачено доходів на суму понад мільйон гривень. До бюджету сплачено 127,3 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, у результаті проведених заходів по області з 689 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 93,1% від кількості виявлених не облікованих найманих працівників. Таким чином, завдяки легалізації зайнятості працівники матимуть офіційну роботу і соціальні гарантії, а бюджет отримає додаткові надходження.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Шановні громадяни!

Вівторок, 05 квітня 2016, 06:53

Відділ внутрішньої безпеки Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області доводить до відома широкого кола громадськості Тернопільщини про те, що останнім часом в обласному центрі та районах області набули неопоодинокого характеру спроби невстановлених шахраїв злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів суб’єктів підприємницької діяльності.

Зловмисники телефонують посадовим особам суб’єктів господарювання, й представляючись службовими особами Головного управління ДФС в області, його територіальних органів чи їх довіреними особами, - шахрайським методом вимагають готівкові грошові кошти для залагодження так званих перевірок, надання матеріальної допомоги чи на інші нагальні потреби.

Схожі авантюри мали місце в обласному центі, деяких районах області у минулому році та неодноразово вже є й у цьому році. Зокрема, так звана діяльність шахраїв активізувалась у березні поточного року.

Схем декілька:

* Скажімо, від імені службових осіб ГУ вимагали надати матеріальну допомогу на нагальні потреби, пов’язаними із прийомом «гостей з Києва» (перерахувати грошові кошти на конкретний, вказаний ними, банківський рахунок), у власників закладів громадського харчування «просили» нагодувати «перевіряючи із Києва», - а потім терміново поповнити рахунки мобільного зв’язку на кілька тисяч гривень, «позичити» певну суму грошей для «залагодження питання щодо прийому комісії з ДФС України».

* Або ж, суб’єкту підприємницької діяльності, від імені невідомої особи поступила вказівка, терміново зателефонувати до начальника податкового органу з метою вирішення «певних питань» та надавався номер мобільного телефону підставної особи.

Так, 29.03.2016 року, невстановлена особа-зловмисник, від імені одного із службових осіб тернопільської ОДПІ, телефонувала з номеру 066-052-70-23 суб’єктам господарювання міста Тернополя та наполегливо повідомляла про необхідність надання матеріальної допомоги, пов’язаної із прийомом «перевіряючи з Києва», яку необхідно буде перерахувати на вказаний нею картковий рахунок. В протилежному випадку, до СГД будуть застосовані «репресивні контрольно-перевірочні заходи». Як вдалося встановити – дзвінок із зазначеного номера телефону здійснювався з територій Луганської області.

Здебільшого, така схема виманювання грошей багатьом відома й посадові особи СГД чи підприємці одразу ж звертаються до керівників податкових чи правоохоронних органів безпосередньо. Проте, бувають випадки, коли грошові кошти все ж таки перераховуються зловмисникам на зазначені ними рахунки.

Як правило, діють аферисти через посередників. Переважно, цю роль виконують таксисти, які нічого не знаючи про шахрайську схему, виконують лише функцію отримання та передачі грошей, стаючи співучасниками злочинних дій.

Зважаючи на зазначені інциденти інформуємо, що службові особи Головного управління ДФС у Тернопільській області, його територіальних органів та Тернопільської митниці ДФС – жодних вказівок збирати гроші від свого імені, чи від імені довірених осіб не давали й давати не можуть.

Наполегливо радимо бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям.

Тому, звертаємось до небайдужих громадян та суб’єктів підприємницької діяльності Тернопільщини, із будь якою відомою інформацією по кожному вищенаведеному факту неправомірних дій – негайно звертатись до місцевих органів національної поліції, або ж особисто звертатись у відділ внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1, телефон: 43-46-38, мобільний телефон: 098-992-42-82.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Довгоочікуваний фінал справжнього спортивного свята

Вівторок, 05 квітня 2016, 05:10

1 квітня у Тернополі відбувся довгоочікуваний фінал справжнього спортивного свята «Мама, тато, я - спортивна сім'я». Це дійство вже стало традиційним щорічним спортивним змаганням, що поєднує в собі спорт, розваги та здорову конкуренцію. Тому не дивно, що воно стало одним з найулюбленіших для дітей і дорослих.

Сім'ї-учасники показали справжній приклад єднання і взаєморозуміння, засвідчивши, що у Тернополі дійсно, є міцні, здорові сім'ї, в яких батьки і діти підтримують та допомагають один одному.

Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення зробив усе, щоб змагання проходили у дружній та позитивній атмосфері, були веселими та справедливими.

SAM_7750

«…В рамках проведення цього заходу щорічно привертається увага держави та громадськості до проблем формування здоров’я, популяризації здорового способу життя в колі сім’ї та родини, організації активного сімейного дозвілля, підвищення ролі сім’ї в системі фізичного виховання населення, формування у населення потреби до занять оздоровчою фізичною культурою у колі сім’ї. Ми раді, що з кожним роком це свято збирає все більше зацікавлених людей.» зазначила Галина Федорович, директор Центру. У фіналі, що відбувся у спортивній залі ТСШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, змагались сім сімей - переможці зональних змаганнь. Усі учасники із бойовим запалом виконували завдання спортивних естафет, влучно та швидко відповідали на питання вікторини. Проте найсильнішими та спритнішими виявилась сім’я Булич: Ігор Михайлович, Лілія Романівна та син - Ігор (ЗОШ №3), друге місце посіла сім’я Козак: Віталій Ярославович, Тетяна Миколаївна та донька - Юлія (ЗОШ №23), третє – Літинських: Тарас Зіновійович, Рената Олександрівна та донька - Марія (ТНВК «Школа –ліцей № 6 ім. Н. Яремчука»).

IMG_3026

Переможців нагородили подарунковими сертифікатами від туристичної агенції «Coral Travel» на суми 10 000 грн., 7 000 грн. та 5 000 грн. Інших учасників очікували сертифікати на 1 000 грн.

Своїми враженнями поділились переможці – сім’я Булич. «Ми любимо спорт і ця любов передалась нашому синові. Як вчитель фізкультури, я знаю щоб бути у чудовій фізичній формі, потрібно щодня робити фізичні вправи, піші або велопрогулянки та правильно харчуватись. То ж ми дотримуємось цих простих правил і вам радимо», - дилиться досвідом Булич Лілія.

_MG_3143

Відомо, спорт – об’єднує, проте в завзятій боротьбі перемагають найсильніші. Тож бажаємо нашим переможцям яскравих виступів, високих результатів на спортивних аренах обласних та Всеукраїнських змагань!

Партнери змагань: ТМ «Ласунка», кондитерська фабрика «ТерА», торговий меблевий центр «Home Express», ПП «Колумбус» та туристична агенція «Coral Travel».

Організатори: Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення та Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх".

 

У Тернополі відкриють нові маршрутні шляхи

Вівторок, 05 квітня 2016, 04:46

Цьогоріч влада запровадила проект про корегування маршрутної системи. У ньому передбачено відкриття нових маршрутних шляхів та місцевого транспорту. Враховані прохання жителів міста, які будуть реалізовані до кінця цього року. Зміни, які заплановано та вже існуючі маршрутні дороги можна подивитись на сайті міської ради.

Начальник міського управління транспорту, комунікацій та звʼязку Ігор Мединський повідомив, що у проекті звернено увагу на максимальну кількість маршрутних доріг, яких передбачає законодавство та правила дорожнього руху.

troleybus_тернопіль

Зважаючи на численні звернення, місцева влада планує запровадити маршрут на вулицю Чернівецьку. Саме тому, на сьогодні вже оформлюють потрібну документацію, щоб якомога швидше реалізувати задумане. Також, незабаром 21-ий маршрут буде їздити від вулиці Коновальця до автовокзалу. Шлях до пункту призначення скоротили, для швидкого прибуття. У місті функціюватиме 26-ий маршрутний транспорт до «Епіцентру», який проїжджатиме вулицю Поліську та шлях 28-ого маршруту.

Зміни відбулися у розкладі та дорозі 4-ого маршруту. Відтепер з району «Східного» можна буде прибути до залізничного вокзалу.

Олена Сабатюк

 

Тернополян запрошують на "Примирення через важку пам'ять"

Понеділок, 04 квітня 2016, 06:26

Генеральне Консульство РП в Луцьку та Фундація Відкритий Терен запрошують тернополян на цикл промо-зустрічей проекту. "Примирення через важку пам'ять". Проект запланований у Луцьку та Рівному і Тернополі. У нашому місті зустріч відбудеться 15 квітня о 17:00 в галереї Бункермуз (вул. Шевченка, 1).

Поєднання через важку пам'ять. Нагорода в категорії ОСВІТА

Суспільна ініціатива скерована на зміцнення польсько-українського порозуміння і міжнародної співпраці, зосереджена навколо делікатного питання важкої пам’яті. Організатори ініціативи, розпочатої в 2012 році, переконані в її існуванні навіть після розмови з останнім свідком даних історичних подій. Одним з першочергових завдань проекту є поширення новітньої історії з її добрими прикладами несіння допомоги одне одному незважаючи на війну, вигнання, переслідування і руйнування. До 2015року молоді поляки та українці зібрали 236 устних історій по обидві сторони кордону. Дана ініціатива також має на меті знищення національних стереотипів, розвиток діалогу між польським та українським суспільством, позбавленого кліше та мови ненависті. Поставлені перед проектом завдання реалізують польсько-українські волонтери у співпраці з експертами численних організацій. Проект також присвячений збереженню нематеріальної спадщини, тобто досі невідомих випадків порятунку та допомоги українців і поляків в період етнічних чисток на Волині та Східній Галичині в 1943–1945 роках, операції “Вісла” в 1947 році, а також акцій помсти.

Проект відбувається на основі циклів зустрічей та запису свідків історії. Наступний крок – це творча  обробка та відповідне поширення зібраних розповідей в різний спосіб (інтернет, видання, зустрічі, обговорення, вистави). Діяльність, спрямовна на розвиток міжкультурної освіти, є можлива завдяки міждисциплінарному підходу, освітнім виїздам, консультаціям і майстер-класам. Масштаби проекту постійно розширюються з точки зору країн та партнерів, що в свою чергу лише сприяє підтримці діалогу щодо толерантності до Іншого/Чужого.

В рамках попередніх етапів проекту відбулися 4 експедиції, наймасштабніший з яких були експедиції на Волинь та Східну Галичину. Результатом ново зібраних матеріалів була поява видань, вистави, двох документальних фільмів та репортажу. На сьогодні основні організаційні події проекту (поширення інформації про нього, вернісажі, дискусії) відбулися в більш як 20 містах Польщі і України.


Період реалізації проекту: Від березня 2012 року, в ході реалізації

Місце реалізації: Польща, Україна (Волинь, Східна Галичина)

Партнери: Товариство Панорама Культур (співорганізатор 2012–2014), Міністерство Закордонних Справ Республіки Польща, Музей Історії Польщі (Польща), Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку (Україна), Інститут Національної Пам’яті (Польща), Інститут соціології Національної академії наук у Львові (Україна), Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка (Україна), Творче Об'єднання Театр „Альтер” (Україна), Осередок „Брама Гродзька–Театр НН” (Польща), Міська Публічна Бібліотека у м. Влодава (Польща) та ін.

ГРУПА МОВА ЖИВА є суспільною організацією, яка діє з 2012 року з центром у Міській Публічній Бібліотеці у Влодаві (Польща) та представниками в різних містах Польщі та України. Діяльність групи спрямована на промування суспільного діалогу та активності на основі методу усної історії, а також шляхом проведення культурних, наукових та освітніх заходів. Група є організатором таких проектів, як „Поєднання через важку пам’ять”,  „Літаючий університет усної історії”, „Регіональний осередок усної історії”. Дана організація також проводить наукові конференції, майстер-класи, вистави та інші заходи локального та транскордонного характеру.

ВІДКРИТИЙ ТЕРЕН – це фундація з центром у Любліні, яка діє від 2014 року. Діяльність організації – суспільно корисна, пов'язана з пошуком та створенням місць для мистецьких та суспільних заходів, в тому числі і заходів міського значення. Інші проекти: „Мешканці. Майстерняміфів”,„Любліняни надихають люблінян”.

www.facebook.com/pages/Pojednanie-przez-trudna-pamiecWolyn-1943-projekt/149062128561132

www.pojednanie.pk.org.pl

 

Плекати ідеал єдності заповідав українцям Степан Сапеляк    

Неділя, 03 квітня 2016, 06:00

Пошанування справжнього українського народного поета-політв’язня, лауреата Національної премії України імені  Шевченка Степана Сапеляка, відбулось 26-го березня у  рідному селі Росохачі Чортківського району, в день його народження. На подвір’ї школи зібралося багато люду. Ось як про цю подію написав на своїй сторінці (ФБ) голова обласної Івано-Франківської організації спілки письменників України Євген Баран:

«Все, що нині відбулося у Росохачі Чортківського району, не дивлячись на якісь технічні накладки, відбувалося в рамцях українського культурного простору. І всі, причетні до цього дійства, а се було багато людей, від депутата Олега Барни і представників Чортківської влади усіх рівнів до письменників і художників з Тернополя, Івано-Франківська, Чернівців, Львова і Закарпаття, а ще 86-річної мами Степана Сапеляка Ганни Костянтинівни і небожів по молодшому брату Андрієві, теж вже, на жаль, покійного, Кості і Павла, учителів школи на чолі з директором п.Анною Наконечною, і, звичайно, Володимира Погорецького, це люди, які розуміли, що вони роблять і про кого говорять. Сьогодні 65 років Степанові Сапеляку (1951-2012), меморіальну таблицю якому відкрито на приміщенні школи, де він вчився».

DSC_2620

Поет Степан Сапеляк любив і цінував друзів. Щирих і відкритих у нього було небагато. Адже судилось пройти через багато життєвих випробувань, які не кожному під силу. Зазвичай, вони або загартовують людину, або зламують. Третього не дано. Для поета та для всіх, хто його оточував, це був екзамен на духовну зрілість.

DSC_2729

Що найбільше вражає у цьому чоловікові? Повернувшись на волю, до останнього дня ні на кого не тримав ані ненависті, ані образи. У його серці завжди жила всеохопна і всеоб’єднуюча любов.

Поети не вмирають, вони живуть і будуть жити, тому що поезія – це молитва, - наголосив у своїй священичій проповіді о. Василь Погорецький, - і Степан писав молитви для того, щоб український народ молився. Ще на початку 90-х років минулого століття Сапеляк написав: «Плекайте ідеал єдності». Ці слова є актуальними і донині. Адже ми – українці, талановита і працелюбна нація,  бракує тільки єдності. Брак єдності завжди був хворобою для нашого народу. Заповідь Христову «Нехай всі будуть одно» не реалізовуємо на практиці, а почасти лише на словах.

DSC_2672

Степан проніс цю заповідь через власний біль, через ув’язнення і доніс до нас, щоб нарешті могли її виконати. Адже сила народу саме в цьому. Зараз триває великий піст, у церквах провадять Хресні дороги і п’ята стація називається «Симон Киринейський допоміг Ісусові нести Хрест». Той Хрест терпеливо ніс Степан. Він був тим Симоном. Інший, може, б і втік, але не Степан, який терпеливо взяв на рамена юнацькі і студентські роки. Пам’ятаймо, що найтяжчий хрест, то є хрест правди: говорити правду, жити по правді – не просто. Якби ми вміли ту правду впроваджувати у життя, не треба було б жодних люстрацій, недовір, сумнівів. Сила слова цього чоловіка була у Божому благословенні. Бо немає більшої заповіді, як віддати життя своє за правду, за ближніх. Він віддав за правду свою молодість, через те так рано пішов із життя.

Голгофа була не лише у Степана Сапеляка, але і в його батьків, особливо – матері. Ця мужня жінка уособлює собою всіх матерів, які з року в рік їздили по концтаборах до своїх синів. Згадує 86-річна пані Ганна, мати Степана Сапеляка:

  • Добрі мудрі люди! Хочу вам розказати про каторги мого сина по Сибірах, які почались 19 лютого 1973 року. Приїхали до нас з обшуком 7 «бобиків» кегебістів. Серед них був старший слідчий на прізвище Лаха. Кажуть мені, що будуть шукати антирадянські листівки та книжки. А я їх питаю: «А що то таке?». Може маєте заховані книжки, рукописи, пістолет. Книжки є, - кажу, - але нащо мені їх ховати? Вони всі на стриху. Шукали скрізь, але нічого не знайшли. Коли я дізналась, що син у Тернополі, поїхала до нього. Довго шукала, але знайшла. Найняла в юридичній консультації адвоката Кацнельсона, щоб його рятував, однак Степан категорично відмовився, нікому не вірив. Суд був вночі. Його вивезли. Сидів спочатку разом із Лук’яненком. Потім привезли на розкаяння, розраховували на те, що зізнається у тому, що разом з хлопцями почепив прапори. Йому був тільки 21 рік. Бабуся дуже просила, щоб письмово розкаявся, але син був категоричним. Сказав, що не зробив нічого такого, чого не можна було робити. І повезли його в Кучино, (там сидів Василь Стус – авт.)їздила я туди 5 разів… Потім був Хабаровський край.
    DSC_2632DSC_2663DSC_2650

Того дня Ганна Костянтинівна Сапеляк нічого не приховуючи, розповіла про свої митарства, про те, як у Москві мала таємну зустріч із академіком правозахисником Андрієм Сахаровим…

Кожний з присутніх на цій події (відкриття меморіальної таблиці)ділився своїми спогадами про поета, незалежно від того, чи був з ним особисто знайомим. Письменник, заслужений діяч мистецтв України Богдан Мельничук прочитав вірш-посвяту матері Степана.

DSC_2686

Представляючи тернопільську делегацію, очільник обласної письменницької організації Олександр Смик поділився своїми думками-враженнями:

  • Якось до мене звернувся режисер Орест Савка із проханням допомогти зробити кімнату-музей Степана Сапеляка. Ми знайшли бізнесмена, який допоміг реалізувати цей задум. Отож віднедавна в музеї політв’язнів є кімната Степана Сапеляка. Прикро, що такі таблиці відкривають після смерті. Їх треба відкривати ще живим письменникам в школах як інформаційні, там, де вони вчилися. Розповідати дітям про мистців для того, щоб вони брали з них гідний приклад.
    DSC_2646

Спогадами про Степана Сапеляка поділились не лише його тернопільські друзі, а й гості з інших міст України: голова Тернопільської обласної організації товариства «Меморіал» ім. В. Стуса, заслужений працівник культури України Богдан Хаварівський, заслужені художники України Євген Удін та Богдан Ткачик, поліграфіст Богдан Ничик, режисер народного театру «Сузір’я» Орест Савка, заслужений працівник освіти України Роман Півторак, о. Погорецький, відома поетеса Ганна Костів-Гуска, Зіновій Кіпибіда – автор і творець меморіальної таблиці, поет Володимир Дячун, Ігор Павлюк - провідний науковий працівник відділу української літератури ХХ століття  Інституту літератури ім.Тараса Шевченка  НАН України, заслужений артист України Іван Дерда, Василь Кузан – виконавчий директор «ДУМ НСПУ» пансіонат «Нафтуся», редактор журналу «Перевал» Ярослав Ткачівський, редактор часопису «Золота Пектораль» Володимир Погорецький, директорка Росохацької школи Ганна Наконечна та багато інших.
DSC_2713

- Перше враження від знайомства із Степаном було таке, ніби знала його завжди, ніби разом ходили до однієї школи, - згадує письменниця Ганна Костів-Гуска. Колись я чула про відважний вчинок хлопців, але тоді все було оповите таємницею. Тож коли Степан повернувся із заслання, поставила собі за мету обов’язково з ним познайомитися…


Володимир Погорецький переконаний, що меморіальна дошка насправді потрібна не Степану, він потребує наших молитов. Але вона вкрай необхідна теперішнім і майбутнім поколінням. Діти читатимуть, що тут вчився майбутній поет, і мимоволі звертатимуться до Сапелякових текстів. А вони мають могутню здатність пробуджувати світле і прекрасне всередині кожного, хто до них торкнеться.

DSC_2656

Валентина СЕМЕНЯК,

Прес-секретар обласної Тернопільської організації спілки письменників України

(фото авторки)

P.S. Особисто мені пощастило зустрітись із незабутнім поетом у Харкові, де він вимушений був жити і працювати. Познайомив з ним його приятель письменник Богдан Мельничук. Це був час, коли ми з ним працювали над драматичною п’єсою «Проліскам сніг не страшний». Досліджували життя і творчість відомого митрополита Павла Василика, завдяки зусиллям якого греко-католицька церква вийшла із підпілля. О. Павло Василик підпільно охрестив дітей Степана Сапеляка.

Був сонце-ніжний травневий полудень. Ми сиділи з паном Степаном на лавці. Йти до приміщення не хотілось. Подвір’я було встелене тополиним пухом, пахло весною, десь лунав дитячий сміх. Поет на тлі весни виглядав щасливим і безтурботним, залюбленим у рідну землю, у світ довкола себе. Це дуже відчувалось. Відчувалось, що він цінував кожну мить свого життя. Таке, як воно було, без прикрас. Таким і запам’ятався: світлим і дитинно-радісним, з відкритим серцем.

 

На Тернопільщині шахраї видавали себе за податківців

Неділя, 03 квітня 2016, 05:04

Спроби шахрайським шляхом виманити гроші у підприємців знову відновилися на Тернопіллі. Зокрема, зловмисники телефонують з одноразової телефонної картки і представляються довіреними особами посадовців Головного управління ДФС у Тернопільській області та вимагають кошти для залагодження так званих перевірок чи на якісь інші нагальні потреби.

Схожі авантюри мали місце вже кілька разів протягом цього року у деяких районах області та в обласному центрі. Особливо шахраї активізувалася у березні. Схеми були різні, скажімо, від імені службових осіб у власників закладів громадського харчування «просили» організувати харчування «гостям з Києва», терміново поповнити рахунки мобільного зв’язку на кілька тисяч гривень. Також вимагали перерахувати грошові кошти на конкретний вказаний ними банківський рахунок.

Для прикладу, з номеру телефону 066-052-70-23 шахраї від імені посадової особи Тернопільської ОДПІ здійснювали дзвінки з метою отримання від підприємців обласного центру грошових коштів чи інших матеріальних благ. Як вдалося встановити, дзвінок із зазначеного номера телефону здійснювався з території Луганської області.

Діють аферисти через посередників. Переважно цю роль виконують таксисти, які нічого не знаючи про шахрайську схему і виконуючи лише функцію отримання та передачі грошей, стають співучасниками злочинних дій.

Наголошуємо, що посадові особи Головного управління ДФС в області, територіальних органів ДФС у Тернопільській області та Тернопільської митниці ДФС жодних вказівок збирати гроші від свого імені ніяким довіреним особам не давали.

Отож, наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Про подібні випадки шахрайства суб’єктам господарювання слід негайно звертатись до місцевих органів Національної поліції, а також повідомляти у Головне управління ДФС в області за номерами телефону (0352) 43-46-45, 43-04-16- (факс), 43-46-38, 098-992-42-82 або особисто звертатися у відділ внутрішньої безпеки за адресою: Тернопіль, вул. Білецька, 1.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Сім'я Булич зайняла І місце в третіх зональних змаганнях «Мама, тато, я - спортивна сім’я!»

Неділя, 03 квітня 2016, 04:56

Результати ІІІ зональних змагань «Мама, тато, я - спортивна сім’я!» в спортивній залі Тернопільської ЗОШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, які відбулись 31 березня.

Участь прийняли 5 команд.

РЕЗУЛЬТАТИ:

І місце - сім’я Булич Лілії, Ігора та синочка Ігора - учня ЗОШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов;

ІІ місце - сім’я Манді Тетяни, Ласло та донечки Софійки - учениці ЗОШ №24;

ІІІ місце - сім’я Літинської Ренати, Тараса та донечки Марійки - учениці ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука»;

ІV місце - сім’я Будніченко Мар’яни, Ігора та синочка Ігорчика - учня ТНВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів-правовий ліцей №2";

V місце - сім’я Ландяк Наталії, Василя та синочка Максимчика - учня ТНВК №32.

ЗОШ №3

Переможці отримали набір техніки від ТМ «Ласунка». Команда, яка зайняла 2 місце отримала в подарунок подушку від торгового меблевого центру «Home Express». Учасники, що вибороли 3-тє місце отримали сертифікат на 1 місяць безкоштовної послуги від ПП «Колумбус». Також всі учасники були нагороджені печивом від кондитерської фабрики «ТерА».

Організатори: Тернопільський міський центр фізичного здоров'я населення та Тернопільський обласний центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх".

 

У Тернополі стартує "Студія молодого бізнесмена"

Субота, 02 квітня 2016, 13:16

У середу, 6 квітня, о 17.00 у приміщенні Фундації Патріарха Йосипа Сліпого, що біля міської ради, стартує "Студія молодого бізнесмена".
Це довготривалий проект із розвитку молодіжного підприємництва. В рамках бізнес-студії плануються регулярні зустрічі зацікавленої молоді з ґуру бізнесу: успішні підприємці ділитимуться досвідом, навиками, порадами і секретами.  Що обрати - роботу чи бізнес? Обираючи бізнес, до чого слід бути готовим? Яких труднощів не оминути і як винести з них максимум користі і навіть задоволення?

12959270_1050815901644449_656974068_o

Про все це із власного досвіду розповість власник компанії "Дім СВР Ярослав Філіц", який проведе першу лекцію "Студії".

Для всіх охочих участь безкоштовна, попередня реєстрація за посиланням: http://goo.gl/forms/8yHswIi7IJ. Новини та подальші лекції проекту можна знайти тут:https://vk.com/studia.mobi, а також за шегтегом‪#‎студія_молодого_бізнесмена‬.

 

За порушення правил дорожнього руху штрафуватимуть тепер і пішоходів

П'ятниця, 01 квітня 2016, 04:40

Нещодавна поява поліцейський викликала чималий резонанс у місті. За правопорушеннями працівники правоохоронних органів спостерігають з особливою увагою, оскільки часто виникають проблеми, які порушують спокій мешканців Тернополя.

Командир другої роти Управління патрульної поліції у місті Тернополі Богдан Джула розповів про найпоширеніші порушення, які полісмени зафіксували протягом останніх 20-ти днів. На сьогодні найпоширенішими правопорушеннями у місті є неправильне паркування, яке створює численні затори на дорогах. Інциденти відбуваються частіше за все на бульварі Шевченка, вулицях Грушевського, Клінічній тощо. Щодо останньої, то машини невідповідним паркуванням перешкоджають медичним працівникам та каретам швидкої допомоги вчасно надати хворим якісну та миттєву допомогу.

Патрульні звертаються до тернополян з проханням виконувати ті правила, які зазначені в законі. Водія, який здійснив правопорушення вперше, полісмени лише попереджають про майбутній штраф та адміністративну відповідальність. Ті, хто ці правила ігнорують і неодноразово порушують, будуть сплачувати штраф або ж понесуть покарання у іншому вигляді. Також працівники поліції звертають увагу на те, що часто їхні дії намагаються спровокувати незаконні дії. Однак правила дорожнього руху для всіх одинакові і виконувати їх потрібно беззаперечно.

Звертати увагу тепер будуть і на пішоходів. Порушення правила переходу дороги в недозволеному місці або на червоний колір світлофору будуть супроводжуватися штрафами. Тому патрульні наполегливо рекомендують виконувати правила дорожнього руху та не створювати конфліктних ситуацій.

  

Олена Сабатюк

 

Найактивніші сім’ї змагатимуться за титул «Найспортивніша сім’я Тернополя»

Четвер, 31 березня 2016, 14:01

1 квітня о 16.00 год. у спортивній залі ТСШ№ 3 з поглибленим вивченням іноземних мов відбудуться фінальні змагання «Мамо, тато, я – спортивна сім’я».

Сім’ї змагатимуться за титул найспортивнішої сім’ї нашого міста та за головний приз змагань - сертифікат на подорож у розмірі 10 000 гривень!

 

Пожежна безпека Вашого майна

Четвер, 31 березня 2016, 08:49

Міцно закріпивши свої позиції на ринку забезпечення охорони і безпеки Поліція охорони пропонує комплексні рішення в області найбільш ефективного захисту життя наших клієнтів, а також приватної власності від крадіжок та посягань зловмисників, пожежі та інших неприємностей.

Цього разу працівники Управління поліції охорони в Тернопільській області вирішили розповісти про професійні системи пожежної сигналізації.

Як працює охоронно-пожежна сигналізація?

Призначення такої системи безпеки, як пожежна сигналізація (для дому, магазину, офісу чи іншого приміщення), полягає в виявленні пожежі на його початковій стадії – за ознаками задимлення, підвищення температури в приміщенні, появі відкритого полум'я. Як це працює?

Як тільки спеціальне обладнання зафіксує ознаки задимлення, загоряння в будь-якому приміщенні будівлі, сигналізація:

* автоматично включить систему оповіщення, сигнал про можливе загоряння надійде на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області;

* відключить систему доступу, припливної вентиляції та кондиціонування;

* запустить установку димовидалення та гасіння вогню.

Управління поліції охорони в Тернопільській області пропонує ефективне технічне оснащення для захисту приватних будинків, дач, офісних та складських приміщень, адміністративних будівель, шкіл, дитячих садків, торгових та розважальних центрів від пожежі. Зокрема: * Індивідуальні професійні консультації з пожежної безпеки та протипожежної охорони об'єктів, перевірка системи пожежної безпеки на об'єкті клієнта, допомогу в усуненні недоліків та порушень.

* Розробка пректно-кошторисної документації, встановлення автоматичних систем пожежної сигналізації на території Тернопільської області.

* Технічне планове (та позапланове) обслуговування пожежної сигналізації.

* Передача сигналів в Управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області.

* Інформування клієнта у випадку спрацювання пожежної сигналізації та негайний виїзд групи реагування поліції охорони на місце спрацювання, а також надання допомоги в разі непередбачених ситуацій до приїзду наряду Управління ДСНС.

 

Тернополян чекає завершення опалювального сезону

Четвер, 31 березня 2016, 04:04

Місцева влада планує вже найближчим часом відключити у місті теплопостачання. Пояснюють це тим, що температура повітря підвищується і завершити опалювальний сезон вже доречно.

Міський голова Сергій Надал повідомив, що мешканці міста самі пропонують вимкнути теплопостачання і тим самим зекономити кошти в бюджеті та власних гаманцях, оскільки нагальної потреби опалювати немає.

Тернополян чекає завершення опалювального сезону

Також чиновник додав, що у звʼязку з потеплінням у приміщеннях на сьогодні достатня температура. Тому, зараз будуть спостерігати за змінами погоди. Якщо протягом 3 днів середньодобова температура буде не менше +8˚С то продовжувати постачати тепло немає сенсу. Відключення розпочнуть з житлових будинків та інших установ.

Для кінцевого вирішення цієї проблеми місцева влада чекає відповіді з дитячих садків, шкіл та інших навчальних закладів. У випадку згоди завершення постачання тепла у цих приміщеннях місцева влада готова припинити теплопостачання найближчим часом. Тому, тернополяни можуть готуватися до теплої весни та чудової погоди вже зараз.

Олена Сабатюк

 

Корівка Муня завітала у тернопільські садочки

Середа, 30 березня 2016, 10:41

28 та 29 березня у Тернопільському дошкільному навчальному закладі №10 і Тернопільському навчально-виховному комплексі №35 відбулась незвичайна подорож до казкової корівки Муні. Малеча сіла в імпровізований потяг та вирушила у мандрівку до села, де наші герої зустрілися із господинею Тетяною та її корівкою.

Вихованці дізнались як доглядати за корівкою, щоб молочко було поживне та смачне. Вони активно допомагали господині пасти, годувати та доїти Муню.

На згадку про цю пізнавальну подорож кожному вихованцю вручили магнітики із зображенням корівки Муні від партнера ТМ «Молокія».

Щоб допомогти батькам та вихователям привчити дітей вживати, такі необхідні для здоров’я, молочні продукти Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення і надалі планує проводити розважально-пізнавальний захід «Молочне здоров’я» у садочках.

+SAM_7361 +SAM_7373 +SAM_7399 +SAM_7416

 

Скільки мільйонів військового збору перерахували жителі області

Середа, 30 березня 2016, 08:14

З початку року жителі області перерахували до бюджету 17,6 млн грн військового збору. Виконання прогнозного показника становить 115%.

За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, впродовж лютого поточного року до бюджету області надійшло 9,4 мільйонів гривень військового збору, що становить 115,9% прогнозного показника.

Зауважимо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та низку інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Тернопільській області

 

До уваги платників податку на додану вартість

Середа, 30 березня 2016, 06:12

З 1 квітня набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 „Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної”.

Відповідно до пункту 3 даного наказу, всі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.

Як зазначили у відділі адміністрування ПДВ та контролю за відшкодуванням ПДВ Тернопільської ОДПІ, з 01.04.2016 податкові накладні чи розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН за новою формою (затвердженою наказом № 1307) незалежно від дати їх складання: до 01.04.2016 чи після 01.04.2016 (за умови дотримання інших вимог щодо реєстрації в ЄРПН).

Нові формати податкової накладної (J/F1201008) та розрахунку коригування (J/F1201208) розміщено на веб-порталі ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/informatsiyno-analitichne-za/reestr-elektronnih-form-po

Детальніші консультації із даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Відкриття кіноклубу в Тернополі

Середа, 30 березня 2016, 04:18

24 березня у Тернополі відбулося відкриття кіноклубу «Mov!eOn». Щомісяця тут відбуватимуться покази фільмів, які не транслюються у широкому прокаті, по телебаченню, а також недоступні у Інтернеті. Після перегляду можна надсилати запитання режисеру.

Покази некомерційних стрічок, що порушують соціальну тематику відбуваються у нашому місті не вперше. В рамках Docudays UA тернополяни неодноразово мали змогу переглядати фільми, які входять до програми  фестивалю.

Аби об’єднати шанувальників документальних фільмів, представники  фестивалю у Тернополі вирішили створити кіноклуб. Відтепер щомісяця у Дружня ресторація «Мамонт» усі охочі  матимуть нагоду не лише переглянути цікаву кінострічку, а й подискутувати з однодумцями.

У Тернополі відбулося відкриття кіноклубу

Фільми такого типу долають непростий шлях до свідомості глядача й зрозумілі не кожному. Зазвичай, основою документального кіно слугують історичні події, культурні чи соціальні явища. Це не «мильна опера» і не високобюджетні фільми, розраховані на широкий загал. Перегляд такої стрічки спонукає до роздумів.

  • Такі фільми не можна побачити по телебаченню, більшість з них також недоступні в мережі Інтернет. Така політика фестивалю та продюсерських центрів. Відвідування нашого кіноклубу — чудова нагода поспілкуватися, поспівпереживати та задати запитання режисеру. Координатори нашого проекту посприяють, аби на кожне обов’язково відповіли, — розповів представник фестивалю Docudays UA в Тернополі Володимир Ханас.

Відкривали кіноклуб стрічкою китайського режисера «Голосуйте за мене, будь ласка». Режисер намагався передати переживання дітей, які взяли участь у шкільній передвиборчій компанії.

У Тернополі відбулося відкриття кіноклубу

Як розповіли організатори, незважаючи на скептичне ставлення деяких експертів, фільм вирішили продемонстрували учням місцевих шкіл, що викликало не лише зацікавленість, а й спонукало до вичерпних обговорень.

Для того, щоб краще зрозуміти суть таких фільмів, в подальшому організатори планують запрошувати авторів та режисерів. Анонс наступних показів шукайте на сторінках у соц мережах https://www.facebook.com/ngo.bridgeforyouth/

Крім стрічок, які входять до програми Docudays UA, можна пропонувати фільми, які б вам хотілось переглянути у кіноклубі.

Відкриття кіноклубу медіапросвіти  Docudays UA відбулося за ініціативи громадської організаціїМолодіжний центр розвитку «МІСТ» та за підтримки #БританськоїРади та Молодіжної міської ради Тернополя.

Оксана Божко



 

Тернополянам пропонували роботу у ТОВ «Тервікнопласт»

Вівторок, 29 березня 2016, 03:53

За ініціативи Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у ТОВ «Тервікнопласт» відбувся День відкритих дверей на виробництві для безробітних тернополян.

Представники роботодавця презентували підприємство та провели екскурсію виробництвом.

«Сьогодні компанія Вікнар’off – це один з найбільших виробників металопластикових конструкцій в Україні. Завод площею 12 тис. кв.м. у місті Тернополі виготовляє в місяць понад 50000 металопластикових конструкцій будь-якого типу: вікна, балконні двері, вхідні двері, балконні скління, конструкції складної конфігурації. Для їх виготовлення використовуються високоякісні матеріали найбільш відомих європейських виробників – профілі Aluplast (Німеччина), Viknaroff (Україна), фурнітура FUHR, Siegenia-Aubi (Німеччина), Accado (Туреччина), скло Guardian (Німеччина), Pilkington (Британія) та ін.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Виготовляються конструкції на високопрофесійному німецькому та австрійському обладнанні. У процесі виробництва уся продукція Вікнар’оff проходить багаторівневий контроль, що дозволяє зберігати її якість на максимально високому рівні і відповідати найсуворішим вимогам ДСТУ та європейським стандартам», - поінформувала інспектор з кадрів Неля Качановська. - Для тих, хто має бажання працювати у товаристві, проводимо навчання на підприємстві, іногородніх забезпечуємо гуртожитком».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Керівник відділу продажу ТОВ Ростислав Ватаг провів відвідувачів цехами заводу, розповів про технологічні процеси виготовлення продукції, ознайомив із вимогами до працівників.

Безробітні дізнались про умови праці та її оплати; побачили асортимент продукцї, що виготовляється на заводі; отримали відповіді на свої запитання щодо перспектив працевлаштування.



Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу взаємодії з роботодавцями ТМРЦЗ

 

У перинатальному центрі обслуговуватимуть жінок зі всієї області

Понеділок, 28 березня 2016, 04:43

25 березня у Тернополі відбулося урочисте відкриття реконструйованого перинатального центру «Мати і дитина». Це єдиний у Тернопільській області медичний заклад третього рівня. Над розробкою проекту почали працювали ще з часів Віктора Януковича, однак роботи було призупинено. Сьогодні у медичному центрі будуть обслуговувати людей не лише з міста, а зі всієї області.

Над розбудовою медичного центру працювали вже давно, але у звʼязку із проблемами фінансування роботи було припинено. За цей час багато зробленого було пошкоджено або знищеного, тому влада потребувала чималих коштів для відновлення задуманого. Загалом станом на 1.02.2016 р. на відбудову було витрачено 25810, 0 тисяч гривень.

це

 

Задля високоякісної медичної допомоги та комфорту хворих закупили 40 оновлених ліжок, 38 ліжечок для малят, 8 з яких - з підігрівом. Відновлено три поверхи I корпусу центру, підвальне приміщення, три ліфти, коридори тощо. Для відмінного обслуговування зроблені: приймальне відділення, операційні, харчоблок, санвузли та палати. Також у медичному закладі встановили досконалу вентиляційну систему, протипожежні та пластикові двері, систему оповіщення, якісну та нову сантехніку. Кожна палата розрахована на 1-2 породіллі.

Віце-премʼєр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, який був присутній на відкритті, розповів, що для відкриття центру доклали чимало зусиль. Місцева влада та Уряд прагнули відновити заклад, тому довго шукали фінанси. Це велика відповідальність, оскільки складно реалізовувати проекти таких масштабів. По статистиці кожного дня у таких закладах народжуються близько 15 дітей. Саме тому, реконструкція центру дає змогу кожній родині зберегти своє здоровʼя, бути під наглядом відмінних спеціалістів та якісного обладнання. Депутат подякував кожному, хто приєднався та допоміг реалізувати цей проект, особливу подяку висловив Степану Барні.

У свою чергу, голова облдержадміністрації додав, що роботи розпочали з вересня минулого року. Проект, на який тоді використали півтора мільйона євро, було майже зруйновано. Ці кошти виділили з місцевого бюджету. На сьогодні медичний заклад майже повністю укомплектовано, а обладнання повинні доставити пізніше. Проект дещо змінили, тому заклад вирішили облаштувати високоякісним обладнанням. Спільними зусиллями у центрі встановили 158 ліжкомісць та індивідуальні палати, щоб хворі отримували першокласну та оперативну допомогу.

24

Чиновники та медичні працівники надіються, що медичний заклад надасть невідкладну та якісну допомогу багатьом місцевим мешканцям та людям зі всієї області. Послуги надають вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим.

Олена Сабатюк

 

Музей Тимофія Бордуляка відкрили на Тернопіллі

Неділя, 27 березня 2016, 11:27

МУЗЕЙ ТИМОФІЯ БОРДУЛЯКА - СВЯЩЕНИКА І ПИСЬМЕННИКА ВІДКРИЛИ У ВЕЛИКОМУ ХОДАЧКОВІ НА ТЕРНОПІЛЛІ.

Справжнім відкриттям віднедавна стало для мене ім’я греко-католицького священика Тимофія Бордуляка (1863-1936). Класик української літератури Іван Франко ставив його в ряд провідних письменників того часу. «Автор простих, невимушених та теплим почуттям огрітих оповідань» - казав він про нього. Вони листувалися. Отець Тимофій отримував від того неабияку моральну підтримку.

На жаль, листи не збереглися. Під час Першої світової війни через село проходила лінія фронту. У будинку розірвався снаряд, було знищено багато цінних матеріалів, бібліотека. О.Тимотей надзвичайно талановита, багатогранна і вразлива особистість. Ніколи не стояв осторонь громадських справ, приділяв увагу освіті, читальням, громадським кооперативам, шкільним справам. З під його пера з’явились хвилюючі оповідання, факти до яких автор зібрав під час війни (1916-1936): «Татари», «Варочка», «Громадський писар з Прунькова», «Обжинки», «Батюшка Спирідіон» та інші. Знаючи 13 мов, займався перекладацькою діяльністю.

12495121_458168584373866_5555904346574840979_n
Народився майбутній письменник у селі Бордуляки, тепер Бродівського району Львівської області в селянській родині. Після закінчення гімназії, а згодом – богословського факультету Львівського університету одружується і висвячується. Працював спочатку на Перемишлянщині, Підгаєччині, потім переїхав до Тернопільського повіту. У селі Городище вболівав за рідну мову, виступав проти спольщення українців. Організував дві однокласні школи. Саме цей період у житті о. Тимотея був найбільш творчим: він підтримує зв’язки із літераторами Східної та Західної України. Листується із Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, Осипом Маковеєм. Тут він пише оповідання Жура», «Ось куди ми підемо, небого», «Діти», «Нічний привид», «Рішучий крок», «Михалкові радощі», «Бідний жидок ратиця», «Для хорого Федя», «Жебрачка» та інші.

12439406_458168851040506_7638361040817754107_n
У селі Великий Ходачків, Козівського району, де жив із сім’єю і працював священик, де знайшов свій останній прихисток, минулого тижня відбулось урочисте відкриття кімнати-музею.
Недільний ранок розпочався із святкової Літургії в церкві, опісля – панахида на могилі отця, відтак – відкриття та освячення музею, перша екскурсія для односельців та гостей урочистостей, літературно мистецька композиція. До речі, символічну жовто-блакитну стрічку під час відкриття музею, перетнули праправнуки священика Остап та Маркіян. У святковій імпрезі взяли участь жителі села, учні місцевої школи, тернопільські письменники Зеновій Кіпибіда, Володимир Бойко, Ганна Назарків, Валентина Семеняк, Ірина Мацко. У молодої казкарки Ірини Мацко, дитинство якої проминуло у Великому Ходачкові, спогади особливі і незабутні.

12718141_458169107707147_8482927730890259737_n
Затамувавши подих, присутні уважно слухали виступ відомого тернопільського письменника Петра Сороки, автора книги «Жезл і посох», де він торкається життя і творчості двох історичних постатей – Івана Мазепи та Тимофія Бордуляка. Своїми враженнями поділилися невтомні дослідники творчості Бордуляка - доктор філологічних наук із Сумського університету Лариса Горболіс та професор Михайло Шалата із Дрогобицького. А ще онуки отця Тимофія – Нестор та Тимофій, вони, як ніхто інший, впродовж всього життя опікуються літературною спадщиною свого діда. Як свідчення – книга «Невідомі твори». Теплим словом згадали місцевого педагога (світлої пам’яті)Марію Бобко, яка по крихітках збирала спогади про видатного земляка і мріяла про створення в селі музею. Серед поважних гостей – директор обласного Тернопільського краєзнавчого музею Степан Костюк, який вперше почув про письменника Тимофія Бордуляка ще студентом, від педагога Михайла Івасюка. Спогадами поділився також директор Денисівського музею імені Іванни Блажкевич Богдан Савак.

1510712_458168814373843_4715372098840031064_n
Започатковано велику справу. П'ятнадцять років йшли до цієї мети! Велико-Ходачківська сільська рада, Товариство української мови ім. Т. Г. Шевченка, громадські організації села. Музей засновано завдяки спонсорській допомозі багатьох справжніх українців-християн. Перелічити всіх в одній газетній статті немає змоги, але серце гріє непереможна думка: невеличкий музей обов’язково незабаром стане центром духовного відродження не лише для підростаючого покоління, а й для всіх майбутніх. І це добрий приклад для наслідування, адже Україна багата талантами. Не треба розраховувати на державу, треба самим, засукавши рукава, як це зробили у Великому Ходачкові, рятувати нашу національну пам’ять, бо вона має здатність оживити ДНК родоводу нашої нації.

12573662_458168924373832_9030999252178319355_n
Хто він,цей скромний і високо-духовний чоловік? «Я звуся Тимотей Бордуляк,- читаємо у вищезгаданій книзі Петра Сороки, - за покликанням – письмовець, за статусом – душпастир. Запитаєте, що більше: священик чи літератор? Хто б то міг сказати. Се злито в одно ціле, як душа і тіло». А я скажу більше. Тимофій Бордуляк – людина з великої букви, яка вболівала за рідну мову і за свій народ.

12592520_458168751040516_2859687006665851618_n

Валентина СЕМЕНЯК
(фото авторки)

 

Найбільші суми митних платежів області

Субота, 26 березня 2016, 13:00

З початку 2016 року учасниками зовнішньоекономічної діяльності області сплачено 120,4 млн грн митних платежів, а це на 61,2% або на 45,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. За словами в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксани Антонович, найбільші суми митних платежів надійшли від справляння податку на додану вартість – 109,6 млн грн, також сплачено 10,1 млн грн мита, 400 тис. грн акцизного податку та 300 тис. грн плати за виконання митних формальностей та інших платежів.

Одними із основних причин збільшення надходжень порівняно з минулим звітним періодом були здійснення імпортних операцій підприємствами, що за певних обставин не працювали минулого року, збільшення обсягів імпорту підприємствами та сезонна активізація імпортерів сільськогосподарської техніки (всього підприємствами, які збільшили надходження порівняно з минулим роком, в лютому поточного року сплачено 26,6 млн грн або 37,4% від загальної суми сплачених митних платежів), а також оформлення в зоні діяльності митниці товарів підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС, в тому числі із східних областей України (сума сплачених такими підприємствами платежів склала 32,5 млн грн або 27% від загальної суми сплачених митних платежів).

Також додаткові суми платежів надійшли від контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації товарів та країни їх походження в сумі 6,3 млн грн (5,2% від загальної суми сплачених митних платежів), з них:

- від контролю за правильністю визначення митної вартості товарів надійшло 5,8 млн грн;

- від контролю за правильністю визначення класифікації товарів – 461 тис. грн;

- від контролю за правильністю визначення країни походження – 62,6 тис. гривень.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

З небезпечним захворюванням ознайомили учнів навчальних закладів

П'ятниця, 25 березня 2016, 13:06

Нині туберкульоз в Україні є найпоширенішою інфекційною хворобою, займаючи перше місце в структурі смертності людей від інфекційної патології. Ситуація щодо туберкульозу в нашій країні досить складна. За даними ВООЗ зареєстровано 680 671 хворих на туберкульоз, що дорівнює 1,4% від усієї чисельності населення країни (на 0,2% більше, ніж у 1998 році), із них хворі активними формами туберкульозу складають 144 041 (21,2%).

Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення провів ряд заходів з метою ознайомити учнів навчальних закладів з небезпечним захворюванням - туберкульоз, обговорити шляхи зараження та правила запобігання цій хворобі.

+IMG_0196

22 та 23 березня для учнів старших класів ТЗОШ №20 і №13, а 24 березня в приміщенні ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» відбулись заходи «Захисти себе від туберкульозу».

Захід розпочався з розповіді про історію захворювання та мікобактерію «паличку Коха» – збудника туберкульозу. Потім діти переглянули презентацію «Що необхідно знати про туберкульоз», з якої дізнались про всю небезпеку захворювання, симптоматику та її перебіг, профілактичні заходи спрямовані на запобігання хвороби та її ранню діагностику. Статистичні дані про поширення туберкульозу в Україні допомогли оцінити учасникам заходу весь маштаб проблеми.

+IMG_0229

Організатори побажали учням: «Вести здоровий спосіб життя, бути фізично активними, повноцінно та раціонально харчуватися, загартовуватися та зміцнювати імунітет, щоб не допустити проникнення у організм збудників хвороби!!!»

 

35 сімей змагатимуться за звання найспортивнішої у Тернополі

П'ятниця, 25 березня 2016, 12:55

У тернопільських школах вже відбулись відбіркові етапи спортивних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я», у яких брали участь батьки та їх діти 2-4-х класів. Відтак прийшов час підвести підсумки і визначити загальноміських переможців серед 35 сімей, що полюбляють активно відпочивати разом.

Зональні змагання відбудуться:

* 29 березня у приміщенні ЗОШ №10, змагатимуться за вихід у фінал сім’ї з мікрорайону «Східний»;

* 30 березня у спортивній залі ЗОШ №26, визначиться переможець з мікрорайону «Сонячний»;

* 31 березня у ТСШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, до фіналу вийде сім’я з «Центру» та «Дружби».

Переможці змагань отримають подарунки від партнерів заходу ТМ «Ласунка», ПП «Колумбус», кондитерської фабрики «ТерА» тамеблевого центру «Home Express».

Відтак 1 квітня відбудеться фінал «Мама, тато, я – спортивна сім’я» на базі ТСШ №3, де і визначиться переможець, який братеме участь в обласних змаганнях.

Організатори: КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» управління у справах сім’ї молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради та Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Афіша_МТЯ 2016

 

Працівників поліції охорони вчили по-європейськи спілкуватися з журналістами

П'ятниця, 25 березня 2016, 07:53

Особовий склад поліції охорони опановував мистецтво розмови з четвертою владою - журналістами. Лекцію для правоохоронців читала директор місцевої телекомпанії "TV-4" Юлія Винокур.

Поліцейські охорони отримали можливість удосконалити практичні навички спілкування з журналістами, краще зрозуміти специфіку їх роботи, розширити знання у сфері законодавства, що регламентує відносини правоохоронців з журналістами.

MVS_9156

«Ми розуміємо, що завдяки роботі журналістів мешканці нашої області отримують об’єктивну інформацію про роботу правоохоронних органів. Тому ми намагаємося співпрацювати зі ЗМІ надаючи необхідну інформацію, беремо участь у прямих ефірах, круглих столах, прес-конференціях. Ми відкриті до спілкування, прагнемо удосконалювати наші знання та охоче навчаємося новому», - у вступному слові зазначив начальник Управління поліції охорони Олег Іващенко.

Корисною та цікавою інформацією поділилася з поліцейськими охорони людина з довголітнім та багатим досвідом роботи, директор телеканалу ТВ-4, ведуча Юлія Винокур. Саме завдяки її візиту працівники Управління поліції охорони навчилися як налагоджувати прозорі та ефективні відносини з журналістами, як уникати конфліктів та правильно надавати інформацію.

MVS_9144

Учасники заходу отримали ексклюзивні рекомендації зі змісту мови, зовнішнього вигляду, специфіки спілкування та поведінки перед камерою. На завершення Юлія Миколаївна провела короткий майстер-клас ефективного спілкування із журналістами.

«Дуже приємно, що керівництво Управління поліції охорони в Тернопільській області проводить такі заняття з працівниками, адже співпраця з засобами масової інформації надзвичайно актуальне питання сьогодення, що безпосередньо впливає на рівень довіри населення до правоохоронних органів», - зазначила Юлія Винокур.

Телекомпанія "TV-4" уже багато років співпрацює з правоохоронцями краю. Тому саме взаємодопомога та хороші стосунки, переконана Юлія Винокур, один з елементів подачі достовірної та оперативної інформації мешканцям Тернопільщини.

 

Жінку вдало обдурили на 1000 гривень

П'ятниця, 25 березня 2016, 06:02

Нещодавно у місті Чорткові стався неприємний інцидент. Жінку похилого віку вдало обдурили на 1000 гривень.

shaxrayi22 березня до бабусі завітала жінка, яка відрекомендувала себе представником пенсійного фонду. Після цього зловмисниця розповіла, що відтепер в обіг вводять нову валюту і потрібно поміняти гроші на оновлені. Пенсіонерка послухавши цю переконливу історію, без жодної підозри витягла з шафи пенсію, яку тільки отримала. Сума обміну була значна - 1000 гривень. Псевдо працівник пенсійного фонду в обмін віддала конверт в якому повинні були бути нові купюри.

Коли жінка пішла, пенсіонерка вирішила відкрити конверт і помітила, що замість грошей - газетні вирізки. Вона звернулась до правоохоронних органів, але на разі шахрайку не знайшли. Тому працівники застерігають людей пильно слідкувати за своїми коштами і у разі небезпеки зразу звертатись за допомогою. Щоб такого не трапилось, потрібно запитувати службове посвідчення, а краще - дзвонити в установу для підтвердження інформації.

 

У місті планують облаштувати тенісні корти

Четвер, 24 березня 2016, 14:16

На прийом до міського голови тернополяни звертаються з різними питаннями. Зазвичай, містян турбують питання лікування, приватизації житла, земельних ділянок та спірних ситуацій щодо будівельних робіт. Також приходять з ініціативою облаштування об'єктів благоустрою.

Нещодавно на одній із зустрічей жителі міста звернулись з пропозицією облаштування тенісних кортів. На разі триває розробка проекту та складається кошторис.

IMG_9508 (41)_0316

Самі ж ініціатори зайнялись питанням створення громадської організації. Наступна зустріч планується через місяць, на якій обговорять наступні кроки.

 

На сесію ММР завітала делегація з Донецької області

Четвер, 24 березня 2016, 08:30

23 березня в сесійній залі міськради відбулося третє засідання  Молодіжної міської ради. Сесія відбулася за участі міського голови Сергія Надала, народного депутата України Дмитра Лубінця, голови Першотравневої районної ради Володимира Топузова та заступника голови Першотравневої районної ради Ганни Цибалової. Делегація з Донецької області перебувала у нашому місті з офіційним візитом.

У рамках візиту представники делегації підписали Меморандум про співпрацю, а також ознайомилися із роботою Тернополя у cферах освіти, медицини, культури та житлово-комунального господарства.

2016-03-23 (1)

Депутатам Молодіжної міської ради вдалося домовитися про співпрацю з представниками делегації та започаткувати цікаві спільні проекти.

Очільник міста привітав усіх з вдалим початком та побажав успіхів в подальшій співпраці.

Продовжили засідання голосуванням за кращий логотип для ММР, представлений тернопільськими дизайнерами в рамках нещодавнього конкурсу. Депутати обрали один з кращих варіантів з умовою його доопрацювання.

DSC00777

Цікавими освітніми, культурними та соціальними заходами поділились представники комісій. Депутати розповіли про найближчі заходи та обговорили деталі їх проведення. Зокрема, депутат Іван Янюк озвучив ідею щодо показу фільму "Добровольці Божої чоти", присвяченому Дню Героїв (23 травня), який буде показуватися учням шкіл представниками комісії національно-патріотичного виховання ММР, також підняв питання стосовно функціонування нового стадіону, що буде розташований за торговим центром "Орнава".

DSC00784

Відомий в місті хореограф Ніно, голова комісії з питань культури та мистецтв, розповіла про проведення тематичного квесту, приуроченого першій згадці про Тернопіль та про організацію танцювального флешмобу, в якому приймуть участь учні ЗОШ міста Тернополя. Ольга Шимків, представник комісії неформальної освіти анонсувала дводенний курс Школи Свідомого Громадянина, впродовж якого кращі викладачі Відкритого Університету Майдану поділяться з усіма охочими ідеями, що можуть змінити життя міст, регіонів і навіть цілих країн.

DSC00779

DSC00781

Традиційно на засіданні відбулася благодійна акція для дитячих будинків. Цього разу депутати зібрали канцелярські приладдя, які передадуть у Тернопільський обласний благодійний фонд «Майбутнє сиріт».

DSC00775

 

Ви запитували у податковій

Четвер, 24 березня 2016, 07:08

Жінка отримала у спадщину майно від чоловіка, з яким проживала без реєстрації шлюбу. За якою ставкою оподатковуватиметься таке майно?

Порядок оподаткування спадщини регулюється ст. 174 Податкового кодексу. Відповідно до вимог цієї статті, вартість будь якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5%, а дохід, який отриманий від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою. Членами сім’ї першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи є такими, що мають другий ступінь споріднення.

При цьому, слід зазначити, що відповідно до Сімейного кодексу, сім’я створюється на підставі шлюбу. Шлюб є союзом жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

Враховуючи зазначене, дохід отриманий у результаті прийняття спадщини від чоловіка, з яким дружина проживала без реєстрації шлюбу, оподатковується за ставкою 5%. Жінка-спадкоємець зобов’язана до 1 травня подати річну декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання та до 31 липня сплатити 5% податку на доходи, а також 1,5 % військового збору.

Які пільги з податку на нерухоме майно за 2015 рік передбачено для жителів міста Тернополя?

Податковим кодексом передбачено, що пільги для нарахування податку на нерухоме майно на 2015 рік встановлювались органами місцевого самоврядування. Так, Тернопільською міською радою на 2015 рік було передбачено, що база оподаткування об’єкта (об'єктів) житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

– для квартир незалежно від їх кількості – на 70 м кв;

– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м кв;

– для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку), – на 180 м кв.

Таке зменшення надається один раз за календарний рік.

Звертаємо вашу увагу, що зменшення не стосується об'єктів нежитлової нерухомості. Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Окрім цього, відповідно до наведеної вище норми, не можна застосовувати пільги щодо житлової нерухомості, яка перебуває у власності юридичної особи.

Слід також зазначити, що якщо фізична особа є засновником юридичної особи то вона не може застосувати пільгу зі сплати податку на нерухоме майно, до об'єкта житлової нерухомості, за адресою якого зареєстрована ця юридична особа. Не можна застосувати пільгу й до житла, яке здається в оренду. Якщо фізична особа протягом кількох місяців звітного року здавала об'єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об'єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об'єкт було здано в оренду, та до кінця місяця, в якому його оренду припинено.

Детальніші консультації стосовно даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників (ЦОП) за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10. Тернопільська ОДПІ також нагадує, що з 1 січня 2016 року розпочалась кампанія декларування доходів громадянами за 2015 рік. Консультації, тренінги, надання практичної допомоги у ЦОПі, телефони для довідок: 43-46-10, 43-46-46.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


 

Сторінка 90 з 110

«ПочатокПопередня81828384858687888990НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер