images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

«Довідки» тепер не врятують від армії

Четвер, 30 червня 2016, 06:01

Відтепер особливу увагу будуть приділяти хворобам, якими хворіють призовники. У військкоматах це пояснюють тим, що на сьогодні цим часто маніпулюють для того, щоб «відкосити» від армії. Зараз триває весняний призов, який розпочався 5 квітня і буде завершений в останні дні червня. Протягом цього часу було чимало випадків, коли призовники приносили довідку про хворобу, яка має сумнівне походження.

Обласний військовий комісар, полковник Володимир Катинський повідомив, що в спершу особливу увагу будуть приділяти тим, хто хворіє саме в термін призову. Раніше на військову службу брали лише абсолютно здорових чоловіків. На сьогодні умови змінилися і лише ті, хто має хронічні захворювання або інваліди можуть уникнути призову. Для цього необхідна вся історія хвороб від початку і до моменту призову. Інші довідки не будуть впливати на кінцеве рішення.

Поширеною хворобою серед призовників була плоскостопість. Тепер це не є серйозним захворюванням. Дієвим це є лише в тих випадках, якщо це дає ускладнення або є однією з вагомих причин для відмови від військової служби.

Начальник управління охорони здоровʼя Тернопільської обласної адміністрації Володимир Богайчук розповів, що «одноразові» довідки часто приносять у військкомати. Проте не завжди вони відповідають реальності. Такі ситуації будуть розглядати і детально перевіряти фахівці. Це впливатиме на медиків, які виписують такі «довідки», оскільки вони несуть відповідальність за поставлені діагнози.

Олена Сабатюк

 

Спекотний «Олімпійський день 2016» у Тернополі

Середа, 29 червня 2016, 14:15

26 червня на Театральному майдані у Тернополі відбулося спортивне свято, присвячене Міжнародному Олімпійському дню та Дню молоді.

Упродовж дня, не зважаючи на спеку, молоді спортсмени демонстрували свою майстерність під час показових виступів. Родзинкою заходу став номер з воркауту, спеціально запрошених гостей, учасників шоу «Польща має талант». Не менш захоплюючими були трюки на роликових ковзанах від вихованців ДЮСШ «Екстрім». Танцювальним драйвом порадували глядачів виступи спортивно-танцювального клубу «Fitness House», школи вуличного танцю «Nino» та танцювального центру «Ларівель». Глядачів вразив креативний людина-оркестр BeatVan – біт боксер Стас Клапак.

Також відбулися майстер-класи від Центру дитячої творчості. Пізнавальними для тернополян і гостей міста стали локації поліції та управління надзвичайних ситуацій.

Для сімей організатори провели гру від партнера заходу ТМ «Ласунка», а для найменших - конкурс малюнків на асфальті «Моє Олімпійське літо».

Традиційно Олімпійські змагання розпочинаються із запалення вогню, тому організатори провели символічну олімпійську естафету із смолоскипом, що символізувала передачу вогню із континенту на континент та з покоління в покоління. Олімпійський вогонь передавали: Іван Панасюк, майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон та призер чемпіонатів України та міжнародних змагань, Анастасія Бачинська, кандидат в майстри спорту України і спортивної гімнастики, чемпіонка та призерка чемпіонатів України, член молодіжної збірної України із спортивної гімнастики, вихованці КДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорту та маленька «зірочка» – вихованка «Fitness House». А останнім отримував смолоскип заслужений майстер спорту СРСР з футболу, чемпіон XXVI Олімпійських ігор Володимир Лютий.

Підготовкою до змагання стала розминка від Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення, і звичайно ж символічний Олімпійський забіг.

Для тих хто не брав участі у забігу було проведено вікторину «Олімпійський всезнайко» від партнера ПП «Колумбус», де найбільш ерудовані отримали подарунки.

Переможців забігу вітали та нагороджували на сцені Іван Панасюк та Віталій Ігнатенко, перший заступник Тернопільського обласного відділення НОК України. Призерів нагородили подарунками від НОК України, а переможців відзначили сертифікатами на знижку на 1000 грн. турагенства «Coral Travel» та подарунками від меблевого дому «Home Exspress». А втамувати спрагу усім учасникам допомогла водичка від ТМ «Микулинецькі напої».

 

Оцінити роботу комунальних підприємств відтепер можна в мережі

Середа, 29 червня 2016, 06:48

На сьогодні кожен тернополянин може оцінити якість наданих йому послуг комунальними підприємствами у глобальній мережі. Проект організували з метою покращення та оптимізації КП завдяки голосуванню міських жителів. Головний керуючий проектом - Рустам Ершегов. Втіленням у життя займалися журналісти та активісти із семи областей Західної України, зокрема Івано-Франкіська, Ужгорода, Рівного, Львова, Луцька, Хмельницького та Тернополя. Перед початком проекту було детально вивчено всі характеристики, особливості функціювання комунальних підприємств.

Рейитинг

У названих містах представники проводитимуть моніторинг роботи комунальних підприємств та спостерігатимуть за їх відкритістю. Після цього результати будуть передані у міські органи влади і будуть представлені у вільному доступі. Оцінити роботу КП тернополяни можуть на сайті http://www.kprating.info/ternopil/ , де вказано назви підприємств, місце розташування та іншу детальну інформацію, яка дає змогу скоординувати реципієнта. Серед запропонованих у списку підприємств можна проголосувати за всі або за декілька від 1 до 5 балів. Все абсолютно анонімно для справедливості оцінки.

Олена Сабатюк

 

Житлові субсидії на новий лад

Вівторок, 28 червня 2016, 07:58

З початком травня Кабінет Міністрів України ввів своєю постановою певні зміни щодо призначення житлових субсидій та їх нарахування. Відтепер, зі слів начальника управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимира Сулими, якщо у тернополян відбулися зміни в соціальному статусі чи кількості зареєстрованих осіб і житлові субсидії призначені за рішенням комісії, то потрібно подати новий пакет документів в міське управління соціальної політики. Зробити це треба протягом місяця.

Також, одним з нововведень є те, що сім’ї тепер не зможуть отримувати і пільги, і субсидії водночас. А створювати режим суворої економії у себе вдома не має сенсу, оскільки, зекономлені кошти від використання газу та електроенергії тепер повертатимуться державі. До наступного розрахункового періоду можна зекономити кошти, еквівалентні 100 кубометрам газу та 150 кіловатам електроенергії. Пов’язано це все з тим, що під час неопалювального сезону коштів в державний бюджет надходить менше. Цих коштів не вистачає для перерахування субсидій на всіх, тож вже близько 7 тисяч сімей їх не отримали. Проте, як повідомляє пан Володимир, із початком опалювального сезону ці сім’ї знову зможуть отримувати субсидії.

Також, на даний момент, державну допомогу перераховують сім’ям, які вже рік чекають на це. Ці перерахунки проводяться в автоматичному режимі на новий термін, який триває до завершення опалювального сезону, але не більше 1 року.

Софія Пасічник

 

«Бути чи не бути» пам’ятнику тернопільській «Шапокляк»?

Понеділок, 27 червня 2016, 12:41

Якою буде доля пам’ятника легендарній колоритній бабусі «Шапокляк», що прожила своє життя у Тернополі? Залежить вона, закономірно, від архітекторів Тернополя. Питання щодо встановлення пам’ятника вже покійній «зірці» екстравагантності та стилю – Ніні Михайлівні розглядатимуть на черговому засіданні архітектурно-містобудівної ради, – так повідомляють у Тернопільській міській раді.

Ідею створення пам’ятного монумента висунула тернополянка Тетяна Семусь. Вона надіслала електронну петицію на офіційний веб-сайт міської ради під назвою «Пам'ятник "Бабусі Шапокляк" (Ніні Михайлівні) в центрі Тернополя». У своїй петиції п. Тетяна акцентує на необхідності створення пам’ятника «в повний зріст і в реальному розмірі». Автор наголошує і на тому, що славнозвісна бабуся була не інакше, як справжньою родзинкою Тернополя, а зараз її постать, вилита в пам’ятник, може стати  туристичною окрасою для гостей міста, місцем для фотосесій.

24158876

Попри те, ставлення у людей до потенційної «затії» виробилося досить непевне. Частина тернополян схиляються думки, що Ніна Михайлівна не зробила нічого особливого, щоб мати підставу із впевненістю спорудити їй пам’ятник.

Софія Пасічник

 

Пільги на проїзд у тролейбусах Тернополя продовжили

П'ятниця, 24 червня 2016, 04:03

Нещодавно міська рада ухвалила рішення про продовження перевезення пільговиків у тролейбусах з матеріальними врахуваннями. Для цього чималу суму коштів довелось виділити з місцевого бюджету, а саме 1,5 мільйонів гривень. Це дає змогу забезпечити перевезення всі пільговиків без виключення.

Сергій Надал повідомив, що для такої зміни в бюджеті потрібно було виконати чимало умов. Головною проблемою, яка виникла в процесі обговорення - фінансування. Справа в тому, що держава абсолютно не виділяє кошти для перевезення пільговиків. Тому значна сума грошей виділена з місцевого бюджету, щоб компенсувати витрачені кошти. Хорошою новиною є те, що ціна на проїзд в тролейбусах цього року не зросте.

Варто зазначити, що під час затвердження бюджету було також виділено 900 тисяч гривень для закупівлі підручників для учнів 4-7 класів. Іншу частину коштів спрямовано на забезпечення медикаментами лікарень. 5 мільйонів гривень затверджено для виплати заробітної платні «Тернопільміськтеплокомуненерго» та кошти «Водоканалу» за оплату електроенергії.

Олена Сабатюк

 

Поради водіям: Як їздити автомобілем у спеку

Четвер, 23 червня 2016, 12:53

У Тернополі встановилася спекотна погода, яка не найкращим чином впливає на водіїв. У багатьох під час спеки підвищується тиск, виникає сонливість, знижується пильність. Всі ці фактори негативно впливають здібності керувати транспортним засобом і можуть викликати не тільки аварійні ситуації, а й ДТП.

Ось  кілька порад, дотримання яких допоможе вам під час експлуатації автомобіля в жарку погоду:

- Завжди зберігайте в автомобілі необхідний мінімум ліків, якими ви користуєтеся зазвичай, а також запас води;

- Вживайте побільше рідини;

- Якщо потрібно зупинитися, то знижуйте швидкість поступово, оскільки при різкому гальмуванні на сильно розігрітому асфальті машину може повести;

- Не перевищуйте швидкість і тримайте безпечну дистанцію;

- При найменшому погіршенні самопочуття негайно знижуйте швидкість і зупиніться;

Державтоінспекція радить водіям у такі дні планувати свої поїздки, а особливо на великі відстані з урахуванням погодних умов. Намагатися одягати в дорогу вільний, нещільний одяг, уникати вживання жирної і солоної  їжі.

Перед поїздкою обов’язково перевіряти технічний стан авто. В спекотну погоду особливу увагу потрібно звертати на систему охолодження двигуна, рівень мастила, стан гальмівних колодок та тиск у шинах.

Ще один негативний фактор переважно літнього періоду, що додає клопоту  учасникам дорожнього руху – поява на дорогах водіїв, які керують автомобілем в стані втоми.

У період відпусток, коли так хочеться швидше дістатися місця призначення, водії часто проводять за кермом по 10-12 годин без перерви на відпочинок,  що нерідко призводить до негативних наслідків.

Ще кілька порад від експертів щодо того, як кермувати у спекотну погоду.

Уважно стежте за чистотою повітряного фільтра. За зиму і весну він може засмітитися пилом і пухом, отже доступ свіжого повітря буде утруднений і збільшиться витрата бензину

Більшість автомобілістів рятуються від спеки завдяки кондиціонеру. Однак є нюанси.

Якщо включити кондиціонер і інтенсивну вентиляцію, як часто роблять автомобілісти, сідаючи в розігріту машину, то охолодження буде нерівномірним: дах, торпедо, сидіння ще гарячі, а ви вдихаєте вже охолоджене повітря. Так можна застудитися, а оскільки повітря сухе, то і захворіти на пневмонію. Шкідливі бактерії, що викликають цю хворобу, поширюються саме в сухому повітрі.

Друге джерело атаки бактерій - радіатор кондиціонера. Там під час його роботи накопичується бруд і волога – гарне середовище для їх розмноження. Звідти бактерії потрапляють в систему вентиляції і в ваші органи дихання. Неприємний запах у салоні підказує, що пора провести дезінфекцію кондиціонера.

У нагрітій машині ніколи не направляйте струмінь холодного повітря на себе - тільки на скло. І періодично вимикайте пристрій - припустимо, на хвилину через кожні п'ять хвилин. За цю хвилину вологість повітря в салоні швидко підвищиться. З клімат-контролем таких проблем немає.

Частіше заглядайте під капот

Головна деталь, що відповідає за охолодження мотора, - це радіатор. Дуже важливо, щоб його стільники не були забиті пухом і іншим дрібним сміттям.

Придивіться і до рівня охолоджуючої рідини - її в жодному разі не повинно бути менше необхідного рівня. Вчасно доливайте.

Стоячи в заторах, поглядайте на показання датчика температури. Якщо стрілка добігає до червоної зони, а зупинитися можливості немає, спробуйте включити пічку на повну і відкрийте вікна.

Не перевищуйте швидкість. У спеку колодки і диски швидко перегріваються, гальмівна рідина може легко закипіти.

Не заправляйтеся «під зав'язку». При нагріванні паливо розширюється - це може привести до виливання з бака або псування паливної системи.

Порада ставити авто в тіні неоднозначна. На практиці, по-перше, не завжди там є вільне місце. По-друге, воно вже через годину може виявитися сонячним. Часто шукають вихід, ставлячи машину під деревом, але в цьому випадку є ризик отримати незмивні з кузова плями від смоли, що капає з дерев.

Якщо ж довелося залишити автомобіль на сонці, постарайтеся закрити панель приладів світловідбиваючим екраном або розкласти білий рушник або газету.

Ніколи не залишайте в салоні автомобіля дітей і тварин! Серце собаки не витримає вже через півгодини. При цьому не допоможуть і відкриті вікна - всередині автомобіля утворюється парилка.

Не забувайте в салоні запальнички, дезодоранти та інші ємності знаходяться під тиском - від нагрівання на сонці вони можуть вибухнути.

Водії, завжди будьте уважними за кермом і щасливої вам дороги!

 

 

Які пенсії не підлягають оподаткуванню з 1 липня?

Четвер, 23 червня 2016, 09:44

З 1 липня пенсії в межах до 10 740 гривень не підлягають оподаткуванню

З 1 липня набирає чинності Закон України від 2 червня 2016 року №1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», яким внесено зміни до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України та визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Водночас положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Варто зазначити, що раніше оподаткуванню підлягали пенсії, що перевищували три мінімальні зарплати (4134 грн у 2016 році).


Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У Тернополі готуються підняти тарифи на воду

Четвер, 23 червня 2016, 09:05

Вже незабаром у Тернополі почнуть діяти нові тарифи на послуги водоканалу. На підставі відповідної постанови плата для мешканців багатоквартирних будинків зросте на 2,5 гривні за кубометр – з 8 гривень 98 копійок до 11 гривень 48 копійок. Дещо меншим буде зростання тарифу для споживачів приватного сектору та юридичних осіб, які мають окремі будівлі. Якщо чинний тариф становить 8 гривень 26 копійок, то після підвищення за кубометр слід буде сплачувати 10 гривень 64 копійки.

Директор комунального підприємства «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма зазначає, що тарифи, які діють у Тернополі зараз, порівняно з іншими водоканалами є одними з найнижчих в Україні. Підвищення тарифів пояснюють зростанням цін на електроенергію та окремих податків, через що підприємство зазнає збитків. Володимир Кузьма з розумінням ставиться до ускладнень, які викликає зростання тарифів, адже доходи населення практично не зростають. Тому він рекомендує цього місяця подати показники лічильників максимально точно, щоби нарахування за червень відбулося ще за старим тарифом, і нагадує, що досить активно працює система субсидій.

Коли саме діятимуть нові тарифи – поки що невідомо.

Софія Пасічник

 

"Олімпійський день" скликає тернополян на майдан

Середа, 22 червня 2016, 11:43

26 червня на Театральному майдані у Тернополі відбудеться справжнє спортивне свято – Олімпійський день-2016.

У програмі заходу:

* легкоатлетичний пробіг;

* показові виступи з воркауту за участю польських спортсменів;

* турнір з тенісболу (серед юнаків);

* показові виступи спортсменів Тернопільщини з різних видів спорту;

* сімейна гра від ТМ «Ласунка»;

* вікторина «Олімпійський всезнайко» від ПП «Колумбус»;

* змагання серед дітей до 1 року «Спритний повзунець»;

* рухливі ігри та майстер-класи;

* конкурс малюнків на асфальті «Моє Олімпійське літо»;

* змагання на роликових ковзанах;

* пізнавальні локації від екстрених служб м. Тернополя.

Активних учасників нагородять подарунками від наших партнерів: ТМ «Ласунка», ТМ «Микулинецькі напої», ПП «Колумбус», Меблевий торговий центр «Home Express» та турагенства «Coral Travel».

Ми стартуємо о 1500 год.

Запрошуємо всіх, і дорослих, і малих, весело провести час!

Станьте учасниками Олімпійського руху!

 

Тернопільські студенти за сесію без хабарів

Середа, 22 червня 2016, 07:42

Кожен знає про те, скільки вартують бали в різних викладачів та в різних університетах. У звʼязку із літньою сесією, яку зараз здають всі студенти в Україні, у Тернополі відбулася акція #сесія_без_хабарів. Таку цікаву ідею провели випускники проекту «Механізм ефективного розвитку» разом з Тернопільським відділенням студентського антикорупційного агентства. Також участь у реалізацію проекту взяла організація «Файне місто», яка з натхненням підтримала ідею проекту.f98ec99c-a0e5-4ac3-b01b-48d162db2380

Втілювати у життя свій задум організатори почали приблизно місяць тому. Протягом трьох тижнів студенти Тернопільських університетів робили фото, де було вказано, що хабарів вони не платять. Головним атрибутом фотосесії був чемодан з грошима на якому був надпис «Я здаю сесію без хабарів» або «Ці гроші я можу витратити на самоосвіту, а не на сесію». Світлину потрібно було зробити на фоні свого вищого навчального закладу та за бажанням виставити у соціальні мережі з вказівкою на акцію.

eb77eb7c-a98c-4491-bca3-3b569f6dbc54

Ініціатори раді тому, що до проекту долучилося чимало студентів. Це свідчить про якість освітніх послуг та справедливість отриманих знань. Так молодь висловлює та відстоює свою думку.

611c9e68-2a0e-4cc4-b890-1c94e47bdbb1

Після того, як акція стартувала в Тернополі до неї долучилося чимало студентів з інших міст України. Зокрема, у Чернівцях, Житомирі, Одесі, Харкові тощо.

Олена Сабатюк

 

Серед білого дня «домушники» намагалися обікрасти одну з тернопільських квартир

Середа, 22 червня 2016, 07:31

Тернопільські грабіжники проникли в одну з квартир масиву «Дружба» та на заваді стала тривожна сигналізація поліції охорони.

Скориставшись святковими днями і відсутністю господарів, зловмисники проникли до оселі шляхом пошкодження двох врізних замків, але виконати задумане не змогли. Квартира, на яку спокусилися «домушники», перебувала під цілодобовою технічною охороною Управління поліції охорони.

Переступивши поріг квартири, злодії одразу ж зрозуміли, що квартира перебуває під охороною. Ризикувати вони не стали, адже розуміли, що на втечу в них є максимум 3 хвилини, саме тому покинули оселю з пустими руками.

Тож, як показує практика, дієвий та надійний спосіб захисту домівки – засоби охоронної сигналізації.

Від несанкціонованого доступу захистить технічна охорона Управління поліції охорони, за допомогою якої власники помешкань можуть спокійно йти на роботу, їхати в подорожі й не хвилюватись про своє житло, адже якісне обслуговування замовника досягається за рахунок сучасної апаратури охоронної сигналізації.

 

Всі сигнали з охоронних об’єктів надходять на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області, який розташований в обласному центрі. Більш того, щодоби за спрацюваннями слідкують оператори, які фіксують й передають інформацію групам затримання.

 

Групи затримання розташовані так, аби в найкоротші терміни прибути на місце спрацювання, зазвичай, необхідно 3-4 хвилини. По прибуттю група реагування поліції охорони здійснює оперативно-пошукові заходи з метою з’ясування причин надходження тривожного повідомлення, виявлення, переслідування та затримання злочинців.

 

До слова, власники помешкань повинні розуміти, що крадіжки майна скоюються не лише за тривалої відпустки мешканців будинків, а й тоді, коли господарі вийшли до магазину чи у своїх справах. Професійні «домушники» випадково до осель не заходять, а свій візит завчасно готують. Чи заощаджувати на безпеці житла – особиста справа кожного, та варто пам’ятати, що візит непроханих гостей обходиться набагато дорожче, аніж щомісячна плата за охоронні послуги!

 

Скоро у Тернополі прийматиме пацієнтів сучасний лабораторно-діагностичний центр

Вівторок, 21 червня 2016, 13:32

Чимало оновлень цього року було і буде втілено у медичній галузі. На сьогодні відбуваються ремонтні роботи у радіологічному корпусі університетської лікарні. Після завершення реалізації плану на цьому місці буде працювати сучасний лабораторно-діагностичний центр.

Начальник управління охорони здоровʼя Тернопільської обласної адміністрації Володимир Богайчук повідомив, що у цьому корпусі здійснюватимуть чимало значних медичних обстежень. Всі обладнання для необхідних процедур будуть находитися в одному центрі, тому діагностика відбуватиметься якісно і швидко.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна розповів, що заклад працюватиме і випливатиме позитивно і на гаманці пацієнтів. Оскільки тепер діагностику проводитимуть за кошти держави. Це сприятиме кількості пацієнтів та незалежності діагнозу. Для проведення цього проекту було виділено 19, 5 мільйонів гривень. Більшу частину, а саме 10 мільйонів виділено з Фонду регіонального розвитку, решта - з місцевого бюджету. 3 мільйони призначені для покупки нового та сучасного обладнання, яке дасть змогу діагностувати важкі захворювання, які складно визначити за допомогою застарілих обладнань.

Щодо завершення проекту точної дати немає. Оскільки результат залежатиме від спільних зусиль та складності роботи, проте мають надію, що роботи будуть закінчені до кінця цього року.

Олена Сабатюк

 

Додаткові потяги через станцію «Тернопіль» обіцяє «Укрзалізниця»

Вівторок, 21 червня 2016, 07:39

ПАТ «Укрзалізниця» потішило збільшенням кількості пасажирських потягів, які влітку будуть курсувати через станцію «Тернопіль». Зрештою, минулих років зростання чисельності потягів також мало місце.

Зі слів заступника начальника залізничного вокзалу станції «Тернопіль» Михайла Жукова, станом на зараз виділили 4 потяга, які курсуватимуть «Львівською залізницею» через Тернопіль. Такими є два потяги з кінцевою станцією «Херсон» та два сполученням на Одесу.

Як повідомляє пан Михайло, маршрут потяга 256/255 «Львів-Херсон» «ходитиме» з 04.06., а № 264/264 «Луцьк-Херсон» буде пролягати з 13.06. Натомість, з 06.06. вирушатиме потяг під № 228/227 «Львів-Одеса». З 18.06. у цьому ж напрямку курсуватиме і № 258/237.

Відбудуться зміни щодо графіка потяга № 109/110 сполученням «Львів-Херсон». Відтепер він «ходитиме» кожного дня. Потяг № 95/96 «Львів-Черкаси» очікуватимемо по непарних числах.

Тільки два цілорічні пасажирські потяги змінять періодичність свого курсування, щодо всіх інших – змінам вони не підлягатимуть. Під нововведення також не підпадає і графік проїзду приміських потягів.

Стосовно замовлення квитків за 45 діб до відправлення потяга, то отримати такі можна у залізничних касах, зателефонувавши за номером телефону: 47-24-24, або ж замовивши через мережу Інтернет.


Софія Пасічник

 

Де можна купатися у Тернополі?

Понеділок, 20 червня 2016, 11:47

Згідно даних санепідеміологів, які досліджували всі водні місцини міста на безпечність плавання, єдиним паспортизованим, де можна проводити час на воді, є «Дальній пляж».  

Працівники державної санітарно-епідеміологічної служби провели заміри води акваторії Тернопільського ставу і дійшли висновку, що на "Дальньому пляжі" немає нічого загрозливого для життя та здоров’я, адже всім нормативним значенням вода відповідає: мікробіологічні та санітарно-гігієнічні показники – достатні. Також зазначимо, що на території діє рятувально-водолазна служба.

Що не скажеш про інші місцини, де люблять відпочивати тернополяни. Як показали результати мoнiтoрингoвиx дocлiджeнь зразків вoди, у всіх інших місцях Тернополя ситуація прикра. Спеціалісти  Тернопільського обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби застерігають: в межах Тернопільського ставу в районах «Ближнього пляжу», набережної «Циганки» та готелю «Галичина», де мікробіологічні та санітарно-хімічні показники не в нормі, проводити відпочинок на воді не можна! Низькі показники підтвердили і заміри води на території парку «Топільче» в районі так званого «Моржатника».

Нагадуємо, купання у невідведених для цього несанкціонованих місцях забороняється, оскільки є нeбeзпeчним для життя!

Софія Пасічник



 

Третій день «Галицької дефіляди»: буде печиво, вишиванки та «Мавки»

Неділя, 19 червня 2016, 00:00

Третій день фестивалю "Галицька дефіляда" дуже насичений подіями. Адже на відвідувачів сьогодні чекають конкурси "Найсмачніше солодке печиво", "Мавка 2016" та найкращі вишиванки. Розважатимуть гурти "Петрос", "Медовий полин", "Ті, що падають вгору". А на завершення - 15-хвилинне вогняне шоу на ходулях.

19 червня 12.00-18.00 Дитяча галявина: майстер-клас від клубу «LetsGo» 14.00-19.00 Народні майстерні: гончарство, розпис «Міхенді» 16.00 Конкурс «Найсмачніше солодке печиво». 15.30 14.00-15.00 Театр «Дивосвіт» (м.Козова) 16.00 Дитяча галявина: танцювальні виступи, конкурси, майстер-класи, аква-грим 16.30 Виступ молодіжного колективу «Сузір’я» 16.30 Конкурс краси «Мавка 2016» З 18.00 Ходулісти 18.00 гурт ПЕТРОС 19.30 Конкурс «Для тих, хто у вінку», поїдання вареників 19.30 МЕДОВИЙ ПОЛИН 20.30 ТІ, ЩО ПАДАЮТЬ ВГОРУ 22.30- 22.50 Вогняне шоу на ходулях

Ходи на "Галицьку дефіляду"!

 

На «Файне Місто» приїде російський гурт, який виступив проти путінського режиму

Субота, 18 червня 2016, 15:37

Російській гурт Елізіум виступить у другий фестивальний день на головній сцені «Файного Міста». Панк-рокери давно прославились у себе на батьківщині піснями, в яких закликали не голосувати за Путіна на виборах.

У 2011 році під час презентації альбому «Зло помре» панк-рокери звернулись  до фанатів з нагадуванням про президентські вибори і закликали голосувати за будь-яку партію проти «Єдиної Росії». Півтори тисячі фанатів «Елізіум» зустріли ці слова захопленим ревом і оплесками.

5 березня 2012 року через день після виборів, «Елізіум» висловив підтримку в честь протесту проти їх фальсифікації. На додаток протесту проти Путіна, «Елізіум» записав нову пісню «Зле серце», приурочену до масових заворушень, які сталися 6 травня 2012 року на Болотній площі.

До слова, музиканти співають не тільки російською, але й українською мовою. В кінці лютого 2011 вони записали максі-сингл «Найкращi спiванки» з версіями своїх пісень на українській. Того ж року група вирушила у велике турне по Україні, давши концерти в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Одесі.

 

Відео випускників Тернопільської школи №16: весела гра чи глибокий задум?

П'ятниця, 17 червня 2016, 08:15

Неймовірний резонанс цієї весни спричинили тернопільські випускники школи № 16 своїм відео. Після появи в мережі школярів у стилі головних героїв з фільмів жахів цю новинку активно обговорювали, засуджували або схвалювали.

Випускники розповіли, що навіть не думали, що це відео викличе такий шквал емоцій. Ця ідея виникла спонтанно і не мала бути втілена у життя. Проте після дискусій учні вирішили, що це має право на життя. Героїв обирали згідно з асоціаціями. Декорації та образи розробляли власноруч. Робота тривала 6 годин і участь у ній взяли 16 учнів.

Фотограф Роман Савка, який запропонував цю креативність розповів, що випускникам булла лише одна умова - згода всіх батьків. Вони ж в свою чергу підтримали ідею і дозволили дітям зробити цей експеримент. На думку батьків, нічого погано в цьому відео немає, тому що це лише одна з фото сесій. Одна була зроблена зимою, коли учні прикрашали ялинку, а іншу планують зробити влітку на природі. Серед користувачів мережі думки розділилися. Наприклад, Сергій Гаврюк: «але вже хайпу намутили)»; Олічка Забурська: «Це природно вони зробили те що хотіли а не те чого від них вимагали тому вийшло круто і не банально так би сказати внесли нову моду»; Олександр Малаховський: «Ідея цікава) так трошки моторошно реалізована, але молодь на те і молодь, щоб креативити»; Віталій Фінковяк: «Дуже крута ідея, фотограф молодець !»; Анонім: «Норм дуже оригінальні :)і креативні я б також хотіла такий випускний! Шкода що мій клас не такий оригінальний», Відповісти Анонім: «України може їх варто відправити і тоді москалі з переляку дременуть ,,,,,, та співчуваю їхнім батькам» Анонім: «Зустрічаються хлопець з дівчиною,уявляєте він їй одного разу каже:-кохана,хочеш побачити мою вінєтку? )))І це вони ще універа не закінчували.)))».

Однак справа зроблена і випускники, і їхні батьки оцінюють цю роботу високо. Можливо на наступний рік тернопільські випускники створять щось, що перевершить випускників Тернопільської школи № 16. Очікуймо креативності учнів!

Олена Сабатюк

 

Чи бути ще одній новинці у Тернополі?

П'ятниця, 17 червня 2016, 06:24

У одній із соціальних мереж в групі Від Тарнополя до Тернополя активний користувач всесвітньої павутини запропонував ідею, яка втілена у багатьох містах України, зокрема у Львові, Вінниці тощо.

Це «постамент», який складається з великих білих літер, якими написано «I❤TERNOPIL», який мав би бути встановленим біля озера. Це креативне питання було поставлене 12 червня до мешканців міста та всіх небайдужих, а саме, чи підтримують вони пропозицію встановлення цієї новинки.

За 1 день користувачі мережі, здебільшого, підтримали цю ідею, а саме 4161 з 4898 осіб. Негативно до цього поставилися 369 осіб і 368 просто цікавилися результатом голосування.

213

Різні думки виникли щодо цього.

коментарі

коментарі1

Тож можливо, якщо більшість підтримають цю ідею її варто втілити в життя і поповнити місто ще однією колоритною новинкою.

 

Сьогодні тернополян частуватимуть супом з кропиви та рагу з кульбаби

П'ятниця, 17 червня 2016, 06:24

17 червня у Тернополі розпочинається V етно-гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда». Локація незмінна - парк ім.Т.Шевченка.

Кулінарна частина сьогодні складатиметься із традиційної української кухні, а також будуть новинки. Зокрема, на відвідувачів чекає майстер-клас із приготування супу з кропиви, рагу з кульбаби, компоту з сухофруктів - за тими рецептами, які у давнину готували наші бабусі. Розпочнуться кулінарні майстер-класи сьогодні, 17 червня о 16.00 год. Опісля приготування усі охочі зможуть спробувати ці страви.

Паралельно о 16.00 год. на сцені розпочнуть виступати дитячі колективи «Центру творчості дітей та юнацтва», далі - Муніципальний камерний оркестр, гурти «Lemko Bluegrass Band», «Калакута», «Йорий Клоц». Будуть також кулінарні конкурси, вуличні співи, функціонуватиме дитяча галявина. Зустрічатиме при вході символ фестивалю - «Кібер-вуйко».

Ходи на «Галицьку дефіляду»! Не пропусти!

Сьогодні тернополян частуватимуть супом з кропиви та рагу з кульбаби

17 червня у Тернополі розпочинається V етно-гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда». Локація незмінна - парк ім.Т.Шевченка.

Кулінарна частина сьогодні складатиметься із традиційної української кухні, а також будуть новинки. Зокрема, на відвідувачів чекає майстер-клас із приготування супу з кропиви, рагу з кульбаби, компоту з сухофруктів - за тими рецептами, які у давнину готували наші бабусі. Розпочнуться кулінарні майстер-класи сьогодні, 17 червня о 16.00 год. Опісля приготування усі охочі зможуть спробувати ці страви.

Паралельно о 16.00 год. на сцені розпочнуть виступати дитячі колективи «Центру творчості дітей та юнацтва», далі - Муніципальний камерний оркестр, гурти «Lemko Bluegrass Band», «Калакута», «Йорий Клоц». Будуть також кулінарні конкурси, вуличні співи, функціонуватиме дитяча галявина. Зустрічатиме при вході символ фестивалю - «Кібер-вуйко».

Ходи на «Галицьку дефіляду»! Не пропусти!

 

Мінімальна заробітна плата збільшиться

Четвер, 16 червня 2016, 11:44

До Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» внесено зміни щодо розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати.

Так, починаючи з 1 грудня мінімальна заробітна плата становитиме 1600 грн на місяць. Нагадуємо, що на сьогоднішній день мінімальна заробітна становить 1450 грн.

Повний текст цих змін викладено у Законі України від 19.05.2016 р. № 1384-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», який набрав чинності з 16 червня 2016 року та опублікований у газеті «Голос України» від 14.06.2016 р. № 109.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Змінено порядок оподаткування пенсій

Четвер, 16 червня 2016, 11:43

Починаючи з 1 липня 2016 року набирає чинності Закон України від 2 червня 2016 року 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».

Цим Законом передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків включаються суми пенсій, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн), – у частині такого перевищення.

Тобто, з 1 липня цього року, пенсії, розмір яких не перевищує 10 740 грн на місяць, не будуть оподатковуватись, а з суми перевищення буде утримуватись податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір – 1,5%.

Повний текст Закону опубліковано у газеті «Голос України» від 14.06.2016 р. № 109.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

“Зелений” коридор для громадян: особливості ввезення та вивезення готівки

Четвер, 16 червня 2016, 10:54

За умови усного декларування фізична особа незалежно від віку має право ввозити в Україну та вивозити з України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу. Водночас фізична особа-резидент незалежно від віку має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.

Фізична особа-нерезидент незалежно від віку має право ввозити та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Порядок та особливості переміщення валюти визначено Інструкцією про порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою правління Національного банку України від 27.05.2008 р. №148.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У Тернопільській області проведуть децентралізацію медичних закладів

Четвер, 16 червня 2016, 09:32

У Тернопільській області цього року планують поділити медичні установи на 3 окружні лікарні. Відповідно головні госпітальні округи будуть діяти у Кременці, Чорткові та Тернополі, а саме міська лікарня №2. Це пояснюють тим, що сфера охорони здоровʼя повинна працювати злагоджено та ефективно, тому для цього необхідні такі зміни.

Начальник управління охорони здоровʼя Тернопільської обласної адміністрації Володимир Богайчук повідомив, що вибір відбувався продумано та довго. В результаті вибрали ці лікар, оскільки вони є одними з найбільших і транспортне сполучення до них якісне та швидке. Ці медичні заклади надаватимуть допомогу разом з районними лікарнями. В других буде функціювати діагностичне відділення. Для обслуговування пацієнтів буде виділено приблизно 50-100 ліжок різних видів.

Для початку запровадження цієї реформи необхідно небагато часу, тому таке оновлення може бути реалізованим у серпні-вересні 2016 року. Ще одним аспектом змін буде фінансування, а саме оплата буде здійснюватися за фактично надані послуги. Кошти будуть виділяти безпосередньо на пацієнта, а не на заклад. Тому від кількості хворих і залежатиме фінансовий стан медичного закладу. Це дасть змогу мотивувати роботу персоналу та змін якості надання медичної допомогою. Виникне конкуренція і лікарні будуть змушені покращувати умови для того, щоб пацієнти обрали саме цей заклад.

 

Фан-зона в Тернополі: до «Євро-2016» місто підготувалося на всі сто

Середа, 15 червня 2016, 09:13

Нарешті! Стартував 15-ий чемпіонат Європи з футболу «Євро-2016». Віднедавна всі футбольні гравці та вболівальники мають можливість протягом місяця часу «ласувати» грою улюблених команд. Стати мега-активним фанатом футболу не забарився і Тернопіль – місто успішно підключилося догоджати прихильникам футбольної гри у трансляції матчів чемпіонату. Адже, відтепер, початком з 12 червня, на центральному стадіоні міста діє «Фан-зона Тернопіль-2016», яка дозволить переглядати всі футбольні протистояння «Євро-2016». Тоді ж – в неділю, 12 числа, фан-зона офіційно і відкрилася.

Вартість квитків у фан-зону на матчі збірної України становить 30 гривень, всі інші матчі – вартістю в 20 гривень. Продаються квитки в касах центрального універмагу міста («ЦУМі»). Придбати їх можна також і в касах Тернопільського міського стадіону.

Не проґавте наступний турнір: футбольне змагання між збірною України та збірною Північної Ірландії вже незабаром – 16 червня. Тож, хутчіш на фан-зону!

Софія Пасічник

 

Кому з  кращих учнів Тернополя «перепаде» стипендія?

Вівторок, 14 червня 2016, 08:51

Ура-ура-ура! З приходом літа не забарилися до тернополян і зігріваючі новини в сфері освіти. Скоро в учнів нашого міста з’явиться можливість отримувати щомісячні іменні стипендії – про це йдеться на офіційному веб-сайті Тернопільської міської ради. Такий подарунок учням зробила міськрада. Від неї школярі й отримуватимуть грошові виплати. Вже зовсім незабаром буде діяти створена спеціальна конкурсна комісія по відбору кращих з кращих учнів тернопільських шкіл. Її склад позначився місцевими постатями: заступником Тернопільського міського голови Леонідом Бицюрою; начальником управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольгою Похиляк; депутатом Тернопільської міськради, головою постійної депутатської комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Володимиром Місько; спеціалістами управління освіти; методистами освітніх центрів Тернополя.

Чим же займатиметься комісія? Організувати роботу з розгляду, здійснити відбір та, врешті, висунути самих кандидатів – потенційних претендентів на отримання іменної стипендії – ось такими будуть її беззаперечні завдання.

Вже в середу, 15 червня, комісія вперше запрацює. Свою роботу по вiдбoрy тa виcyнeнню кaндидaтiв нa iмeннy стипeндiю вона розпочне о 14 годині в сесійній залі Тернопільської мерії – тоді відбудеться перше засідання комісії.

Отож, відтепер в учнів з’являться додаткові стимул та мотивація для більш поглибленої, підсиленої праці над собою, шліфування cвоєї наполегливості, кристалізації вже здобутих вмінь та навичок. Адже «тaлaнoвитим – вxiд бeз чepги!»: стипендію отримуватимуть найбільш здібні, ерудовані та обдаровані міські школярі. Відтак, зі слів мера Тернополя Сергія Надала, іменна винагорода заохочуватиме до навчання, «cтимyлювaтимe шкoляpiв пoглиблювaти свoї знaння y пeвнiй гaлyзi». Концепція задуму така: в різних сферах освіти виділено 17 номінацій. І «чим далі – тим краще»: по три учні кожної з них щомісяця отримуватимуть стипендію. Так триватиме весь навчальний рік. Стипендії дістануться переможцям різного роду олімпіад, учням від 7 по 11 класи. А також тим із школярів, хто стане лідерами знань у 17-ти нoмiнaцiяx.

Софія Пасічник

 

У Тернополі обирають найкрасивіший український віночок

Неділя, 12 червня 2016, 09:23

27 конкурсанток подали свої заявки на участь у конкурсі «Найкрасивіший український віночок», який організовують у рамках фестивалю «Галицька дефіляда». Сам фестиваль відбудеться у парку ім.Т.Шевченка, під час якого й нагородять переможницю конкурсу грошовим призом - п’ятьмастами гривнями.

Як розповідають організатори конкурсу, на скриньку надійшло 27 заявок від молодих дівчат та від батьків, які подали на конкурс фотографії своїх дітей в українських віночках.

Одні учасники конкурсу - сім’я Чирських на конкурс подала фото своєї 4-річної донечки Христинки. Вони написали, що беруть участь у конкурсі на «Найкрасивіший український віночок» з благодійною метою. Якщо виграють, то кошти передадуть на лікування тернопільського волонтера Богдана Кіндія.

Організатори проводять голосування у два етапи. На першому - до середи, 15 червня потрібно просто поставити «вподобайку» під кращим фото українського віночка у групі фестивалю http://vk.com/galychdefilyada?w=wall-70792450_462, потім до початку буде тривати другий етап голосування через сайт. Голоси додадуться і так визначиться переможець.

 

Зупинка «Центральний ринок» в Тернополі зазнала змін

Субота, 11 червня 2016, 12:00

Систему зупинки громадського транспорту на «Центральному ринку» оновили. Територію зупинки нещодавно розділили по частинах. Всього частин відтепер чотири. Перша з них призначена для тролейбусної зупинки, всі інші – для зупинок маршрутних таксі.

Закономірно, номери маршруток відображаються на табличках, які встановили перед кожною з «кишень» - місць для зупинок транспорту. Біда, щоправда, наразі в тім, що людям незвично, адже до такої новизни вони ще не встигли пристосуватися, тому й на наземний транспорт продовжують чекати на звичних місцях. В додаток до всього - непристосованість до нової системи зупинки водіїв. Незвиклість до місцевої переміни спричинює порушення ними ПДР та виникнення дорожніх заторів.

Обговорюючи недавні зміни, люди розділилися на два табори – ті, хто підтримують видозміну в системі зупинки, інші ж дотримуються думки, що краще було б взагалі нічого не змінювати. Адже, зараз, з їх слів, непросто розібратися до котрої із зупинок транспорту йти, щоб сісти на те маршрутне таксі, яке допоможе їм добратися до бажаного місця призначення. Скаржаться міські жителі і на те, що водії зупиняються далеко від визначеного місця зупинки.

Залишаються невирішеними і проблеми пропускання водіями транспортних зупинок. Водії вирішують скорочувати свій маршрут, не зупиняючись на визначеній згідно схеми маршруту зупинці, їдуть далі, не попереджаючи пасажирів про зміну напряму руху. Мовляв, не встигають по часу, а отже й змушені оминати зупинки транспортних засобів.

Хочеться сподіватися, що дезорієнтація в новій системі зупинки «Центрального ринку» внормується вже найближчим часом, непризвичаєність тернополян до нових місць для зупинок транспорту загального користування здолається, а тимчасовий хаос, що виник на ґрунті цього, зникне швидше, аніж встиг настати.

Софія Пасічник

 

На Тернопільщині припинено діяльність міжрегіонального «конвертаційного» центру»

П'ятниця, 10 червня 2016, 09:09

Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області ліквідовано міжрегіональний «конвертаційний» центр. До складу злочинної групи, яка забезпечувала його роботу, входили 5 осіб. Про це на брифінгу, що відбувся у Головному управлінні ДФС в області, розповів перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Віталій Дума.

Механізм діяльності «конвертаційного» центру діяв наступним чином: його організатори, отримавши замовлення від суб’єкта господарської діяльності реального сектору економіки на переведення безготівкових коштів у готівку, укладали із ними «фіктивні» угоди на поставку товарів й надання різноманітних послуг без фактичного їх виконання, отримували на розрахункові рахунки підконтрольних їм підприємств грошові кошти з призначенням платежу за товари та послуги, після чого перераховували їх по ланцюгу підприємств для подальшого переведення в готівку через каси банків.

Так, за словами Віталія Думи, зазначена схема дозволяла підприємствам реального сектору економіки отримувати необліковані готівкові кошти, створювати умови для безпідставного завищення витрат та податкового кредиту з ПДВ шляхом організації проведення безтоварних операцій.

Переведення коштів у готівку здійснювалось за винагороду, яка становила 10-12% від суми «проконвертованих» грошових коштів.

Впродовж 2015 року та з початку 2016 року учасниками «конвертаційного» центру переведено у готівку більше 40 млн гривень.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених на території областей західного регіону, вилучено 76,5 тис. доларів США, 1,7 тис. євро, 261 тис. гривень (у загальному в перерахунку у національну валюту – на суму понад 2,2 млн грн), оргтехніку, документи бухгалтерського та податкового обліку, чорнові записи, засоби зв’язку, чекові книжки, банківські картки (для виплат). Накладені арешти на більш як 30 банківських рахунків.

Триває досудове розслідування за фактами умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та фіктивного підприємництва.

 

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

"Ешафот" по-тернопільськи: "Основи християнської етики" у школах Тернополя. Доля предмета визначена

П'ятниця, 10 червня 2016, 08:23

Незвичайний ажіотаж у Тернополі та за його межами, у вигляді як обурень, так і схвальних вигуків, викликала запропонована тернополянкою тема… стосовно виключення з системи шкільної освіти одного з навчальних предметів – «Основи християнської етики». Активне обговорення в мережі Інтернет, місцях скупчення людей породила внесена на розгляд Тернопільської міської ради електронна петиція Тетяни Семусь, яка й спричинила розголос у всього міського, і не тільки, населення.

Підставою надсилання жінкою петиції «Про відокремлення освіти від релігії (щодо дотримання у закладах освіти вимог ст. ст. 15, 23, 35 Конституції України, ст. 6 Закону України «Про освіту» та ст. 6 Закону України «Про дошкільну освіту») на офіційний веб-сайт Тернопільської міської ради, як випливає зі змісту петиції, слугувало порушення конституційних норм та недотримання положень чинного законодавства України в галузі освіти. Двісті п’ятдесят голосів, необхідних для початку розгляду петиції, остання набрала протягом, всього-на-всього, чотирьох днів.

Тож, чим же завершилася «епопея» у вигляді вирішення питання «бути чи не бути?» донедавна ще шкільному навчальному предмету – християнській етиці?.. А увінчалася вона тим, що виконавчий комітет Тернопільської міської ради згадану електронну петицію щодо скасування навчальної дисципліни «Основи християнської етики» попросту відхилив. Як зазначено на офіційному веб-сайті міської ради, рішення про відхилення  петиції прo вiдмiнy вивчeння xриcтиянськoї eтики y шкoлaх було прийнято на основі думки більшості: із врахуванням численної кількості звернень громадян міста та області, які надійшли на адресу міської ради із закликом не підтримувати петицію. Про це повідомив на своєму брифінгу міський голова Тернополя – Сергій Надал. До того ж, констатував він, освоєння дисципліни із вивчення християнських моральних чеснот – факультативне, а тому змушувати дітей вивчати її – так чи інакше – ніхто не має права. А ще, поява такого предмета у шкільних навчальних закладах як «Основи християнської етики» – ініціатива територіальної громади, проінформував мер міста. З його слів, уроки вивчення християнських цінностей у школах Тернополя почали викладати ще з часів проголошення незалежності України, предмет спрямований на правильне виховання учнів – виключно у дусі добра. Сергій Надал відмітив, що, як фактор становлення українців, важливість християнства для української нації є зрозумілою.

Підсумовуючи викладене, навчання дітей основ християнської етики у школах Тернополя не відміняють. Як і раніше, учні зможуть відвідувати уроки на добровільних засадах, з правом на це вибору: бути присутніми на них чи ні.


Софія Пасічник


 

Стихійні ринки викликають стихійні захворювання

П'ятниця, 10 червня 2016, 06:58

З початком тепла на вулицях Тернополя значного поширення зазнали стихійні ринки на яких продають тільки «свіжі» продукти.  Проте покупці не замислюються над тим, де ці продукти росли, як оброблялися і де продаються. Здебільшого такі ринки розташовані біля проїзної частини і продаються на вулиці в період спеки. Саме тому ми не можемо бути впевнені в якості таких товарів, тим паче, що документації на неї немає.

Такі ринки є на вул. Шептицького, 15 Квітня, Київській тощо. За даними медиків, на 22% гострих кишкових захворювань серед тернополян побільшало. «Потерпілі» здебільшого діти до 7 років. Причиною хвороби стає молоко, яйця, перепелині яйця тощо.

Леонід Бицюра заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради повідомив, що з проблемою стихійних ринків на сьогодні є проблема якості продуктів. Багато продукції продається просто на землі і тим самим втрачає поживність та набуває шкідливих речовин. Цього року захворювання перевершило минулорічні  показники - 429 випадків проти 352. Дітей серед них 90%.

Продукти не проходять жодної перевірки, тому про їх якість навіть не варто сперечатися. Медики попереджають, що зараз стає поширеним сказ та африканська чума, тому продукти краще купувати у магазинах, де можна без сумніву переконатися у тому, що купуєш.

Олена Сабатюк

 

Як зменшити ризик квартирної крадіжки під час літнього відпочинку?

П'ятниця, 10 червня 2016, 06:55

Відстежуючи новини ми часто чуємо про зростанні числа квартирних крадіжок, які скоюються не тільки місцевими злодіями, а й приїжджими з інших міст України та зарубіжними злодіями – «гастролерами».

Як відомо, у 2015 році відбувалося 106 квартирних крадіжок, на сьогоднішній день - 163 «обчищені» квартири, що на 53,8% більше чим минулого року.

Працівники Управліня поліції охорони в Тернопільській області розповідають, що “домушники», найчастіше, потрапляють в квартиру зламавши серцевину замка на вхідних дверях. На частку таких крадіжок припадає 50% усіх злочинів.

охорона

Другий улюблений метод – відкрити викруткою або фомкою металопластикове вікно або пробратися в квартиру через відкриту кватирку, використовуючи професійні альпіністське спорядження та навички, якщо це вище третього поверху. До третього поверху злодії-екстремали добираються навіть без спорядження за лічені хвилини.

Багато хто сподівається на те, що металопластикові вікна надійно захистять від злому. Така думка – помилкова. Єдине призначення таких вікон – забезпечення теплозвукоізоляції. Практика показує, що пластикові вікна дуже легко розкриваються самої звичайною викруткою за наявності певних знань, досвіду та навичок.

Як кажуть поліцейські охорони, будь-які двері і замки можна зламати, тому радять ставити сигналізацію на квартиру. Повна гарантія безпеки майна тернополян забезпечена тільки в тому випадку, якщо в кожній кімнаті встановлений датчик руху, який передасть сигнал тривоги помітивши будь-який рух в цій кімнаті.

Останнім часом люди встановлюють сигналізацію в квартиру блокуючи тільки вхідні двері, що є дуже ризиковим вчинком, адже, як правило, злодій проникаючи в квартиру через вікно, через нього ж і вийде з украденим, залишаючи датчики руху біля вхідних дверей незадіяними.

Ставити квартиру на сигналізацію з першого погляду може здатися дуже затратно, але це тільки з першого погляду. Будь-яке майно: телевізор, комп’ютер, гаджети, заощадження, прикраси, а особливо спокій і моральне здоров’я – цінуються набагато дорожче вартості сигналізації. Тому варто задуматися про те, щоб встановлювати датчики в кожній кімнаті виключаючи всі варіанти проникнення недоброзичливців.

Не нехтуйте даними статистики квартирних крадіжок і встановлюйте охоронну сигналізацію з повним блокуванням квартири. І нехай Ваш відпочинок буде безпечним!

 

Умови для скасування нарахованих штрафних санкцій

Четвер, 09 червня 2016, 07:42

Відповідно до п. 35 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 мільйонів гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені ПКУ, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.

Нагадаємо, що Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Ви консультувались у податковій

Четвер, 09 червня 2016, 06:51

Я новостворений підприємець, обрав спрощену систему оподаткування. Який порядок отримання витягу з Реєстру платників єдиного податку?

Податковим кодексом України передбачено, що за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

Платники податків можуть отримати консультацію з питань податкового законодавства, в тому числі щодо заповнення запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та сам витяг з реєстру платників єдиного податку – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1.

ЦОП працює з понеділка по четвер з 9 год до 18 год, у п’ятницю – з 9 год до 16 год 45 хв, у суботу – з 9 год до 13 год, неділя – вихідний. Обідня перерва – з 13 год до 13 год 45 хв. В останній день граничного строку подання звітності, час роботи ЦОП подовжується до 20 год.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Бюджет Тернополя активно наповнюється

Середа, 08 червня 2016, 08:39

Про це зазначив начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук. Він інформував, що протягом січня–травня поточного року платники податків Тернополя внесли до місцевого бюджету 277,0 млн грн, а це на 81 млн, або 41,3% більше від очікуваних.

Активно наповнювалась казна міста податком на доходи фізичних осіб, якого поступило 156,1 млн грн, єдиним податком з юридичних та фізичних осіб, якого було внесено 44,6 млн, акцизним податком, надходження якого склали 39,3 млн грн.

Свою частку до міського бюджету внесли й ті, хто є власниками та користувачами земельних ділянок, які сплатили 29,5 млн грн плати за землю. Також, власники нерухомості розпочали сплачувати податок на нерухоме майно, якого бюджет отримав уже в сумі 5,8 млн грн.

Загалом, як зазначив очільник інспекції, надходження п’яти місяців поточного року більші за минулорічні на 94,5 млн грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Внесок тернополян в обороноздатність

Середа, 08 червня 2016, 08:39

Понад 27 мільйонів 600 тисяч гривень – такий внесок в обороноздатність Вітчизни зробили жителі обласного центру і Тернопільського району у вигляді сплати військового збору із сум отриманих доходів впродовж січня–травня цього року.

Про це інформував начальник відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ Василь Карпа. Він, також зазначив, що ця сума на 4,1 млн грн більша за минулорічну, сплачену протягом такого ж періоду.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Порушувати не варто

Середа, 08 червня 2016, 08:38

Впродовж січня–травня цього року ревізори управління аудиту Тернопільської ОДПІ провели перевірки 96 суб’єктів господарювання – юридичних осіб з питань дотримання ними вимог податкового законодавства.

В 31 випадку встановлені порушення, за результатами яких донараховано майже 2,1 млн грн податків та штрафних санкцій. До бюджету уже поступило 1,5 млн грн

Натомість, ревізори управління податків і зборів з фізичних осіб провели – 451 перевірку фізичних осіб, з яких – 22 планових. За їх результатами до бюджету додатково поступить 1,6 млн грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Тернопільщина: до державної скарбниці надійшло 201,1 млн грн ПДВ

Середа, 08 червня 2016, 08:29

З початку 2016 року платники податку на додану вартість Тернопільщини спрямували до державного бюджету 201,1 млн гривень цього податку або 112,1% прогнозного показника. Зокрема, у травні до бюджету надійшло 51 млн грн ПДВ, що на 18,4 млн грн більше порівняно з надходженнями минулорічного періоду.

За словами заступника начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Сергія Господарика, сплату забезпечили 2444 платників ПДВ, серед яких 2105 юридичних осіб та 339 фізосіб-підприємців.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Подорож замками Тернопільщини

Середа, 08 червня 2016, 07:54

Цьогорічною новинкою, яку запропонував реалізувати в області голова Тернопільської ОДА Степан Барна стали «Свята Замків». Традиційно своїми фортецями славиться Львівщина, чим і приваблює туристів з усієї України та іноземних гостей. Однак Тернопільщина може сміливо в цьому позмагатися за першість – адже у нас налічується понад три десятки замків та фортець!

Побувати в кожному із них закликає очільник краю Степан Барна. На його переконання потрібно більше використовувати туристичний потенціал області, адже збільшення туристів – це додаткові кошти, які можуть заробити народні майстри, місцеві підприємці, це ресурс, який залишиться в області. Окрім того, зростання туристичного попиту стимулює покращувати інфраструктуру – дороги, транспортне сполучення, розвиток «зеленого туризму» тощо.

13407658_1212494582102085_693057958_n

«Мальовничі краєвиди, численні пам’ятки архітектури та колорит культурної спадщини задовольнять найвибагливіші смаки любителів подорожувати. Всі, хто відвідає Тернопільщину, зможуть оцінити гостинність нашого краю. Подорожуйте Тернопільщиною самі, й запрошуйте друзів, колег приїхати до нас», - закликає Степан Барна.

Цьогорічний туристичний сезон охоплює 11 замків, де заплановано провести видовищні дійства. Розпочався він у травні у м. Збараж, а закінчиться 14 жовтня у смт. Вишневець. Минулими вихідними «Свято Замку» відбулось у м.Бережани, яке третім за рахунком приймало естафету -  презентувало свій туристичний потенціал не лише гостям, але й жителям самої області. До цього, свята замків вже відбулися у м.Збараж та м.Кременець.

13414672_1212494502102093_144464992_n

У кожному замку гостей намагаються вразити цікавими активностями: у них можна послухати не лише музику та співи, але й часом і казки; працює містечко майстрів, діють дитячі локації, можна повправлятися у стрільбах з лука або випробувати свою міць у спортивних забавах. І, безумовно, у замках обов’язково можна зустріти відважних козаків та шляхетних лицарів.
13414058_1212494538768756_114226904_n

Найближчої неділі - 12 червня, у гості запрошує с. Сидорів, Гусятинського району. Спорудження тутешнього замку датується XVII ст.. А напередодні Дня Конституції, 26 червня, не забудьте завітати у м. Скалат, Підволочиського району, аби побачити замок з 400-річною історією.


 

Платники Тернопільщини спрямували у бюджет країни понад 1,2 млрд гривень

Середа, 08 червня 2016, 07:38

До зведеного бюджету впродовж січня-травня 2016 року платники Тернопільщини перерахували 1 млрд 236 млн гривень, що на 112,6 млн грн або 10% більше, ніж за відповідний період минулого року. Індикативні показники виконано на 119,5%, додатково найшло 201,5 млн гривень.

Прогнозні показники надходжень до державного бюджету з початку року забезпечено на 114,9%, надійшло 505,6 млн гривень.

Зокрема, до державної скарбниці сплачено 201,1 млн грн податку на додану вартість, 78,4 млн грн податку на прибуток та 9,8 млн гривень акцизного податку.

За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, місцеві бюджети за 5 місяців цього року отримали 730,5 млн гривень (122,9%). Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 235,4 млн грн або 47,5%.

Найбільша питома вага у доходах місцевих бюджетів припадає на податок з доходів фізичних осіб, загалом його надійшло 411,4 млн грн. Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів склали 90,7 млн гривень. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 70,1 млн грн єдиного податку.

Надходження єдиного соціального внеску з початку року склали 636,6 млн грн, що на 29,3 млн грн більше, ніж очікувалося.

«Ми дякуємо платникам за сумлінне виконання свого конституційного обов’язку, за добровільні та своєчасні розрахунки з бюджетом. Адже згодом бюджетні надходження будуть спрямовані на забезпечення соціальних виплат та вирішення потреб територіальних громад», – зазначив очільник фіскального відомства Тернопільщини Ігор Комендат.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

На фестивалі «Галицька дефіляда» буде ярмарок молочних продуктів

Середа, 08 червня 2016, 06:16

Лише один день - 19 червня, на третій день фестивалю «Галицька дефіляда», у парку ім.Т.Шевченка проведуть ярмарок молочних продуктів.

Один із організаторів фестивалю Михайло Гросуляк повідомляє, що участь у ярмарку можуть брати усі бажаючі виробники різних видів молочної продукції: кисломолочних чи твердих сирів, молока, сметани, тощо. Участь у цьому заході - безкоштовна.

Задати запитання можна задавати за телефоном +380967204069 або у офіційних сторінках фестивалю * Вк http://vk.com/galychdefilyada * Фб https://www.facebook.com/galychdefilyada

 

Перехідний «Кубок преси-2016» залишився в команди Головного управління ДФС області

Вівторок, 07 червня 2016, 08:32

Днями з нагоди професійного свята – Дня журналіста в Тернополі провели традиційний турнір з міні-футболу «Кубок преси-2016» пам’яті талановитого та знаного журналіста Володимира Кузика. Цьогоріч футбольний турнір традиційно відбувся на спортивному майданчику біля міського стадіону. У змаганнях взяли участь шість команд, серед яких були представники міської ради, Державної казначейської служби області, Державної фіскальної служби області. А також працівники підприємства «Тернопільтеплокомуненерго», «Тернопільводоканал» та збірна журналістів «Кореспондент».

DSC_0437

Друге та третє місце посіли команда Держказначейства та збірна журналістів. У фінал вийшли команди Держказначейства та Головного управління ДФС у Тернопільській області, в якої і залишився перехідний «Кубок преси» пам’яті Володимира Кузика.

«Цінним для перемоги у змаганнях є спортивний дух команди та спрацьованість і взаєморозуміння її гравців. Саме завдяки стабільному складу команди та, звичайно, належної підготовки і спортивної форми ми в черговий раз здобули перемогу у цьому турнірі», - зазначив один із гравців команди ДФС, начальник оперативного управління ГУ ДФС у Тернопільській області Анатолій Василько.

Окрім цього, в рамках турніру нагородили найкращого воротаря, кращого нападника, найкращого захисника та кращого гравця турніру.

Вже традиційно до вшанування пам’яті Володимира Кузика та підтримки сім’ї журналіста долучаються й місцеві політики та бізнесмени.


Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Рoдичi зaгиблиx yчaсникiв AТO звiльняютьcя вiд пpизoвy нa вiйськoву cлужбy пiд чaс мoбiлізaції

Вівторок, 07 червня 2016, 08:21

Проект щодо звiльнeння вiд призoву нa вiйськoвy слyжбy пiд чaс мoбiлiзaції близькиx рoдичiв oсiб, якi зaгинyли пiд чaс бeзпoсeрeдньoї yчaстi в aнтитeрoристичнiй oпeрaцiї  готується на підпис Президенту України. Відтак, у разі його підписання главою держави, близькі родичі зaгиблих в АТО можуть бути звільнені від мобілізації. Проте, право служити зa власною згoдою за ними, звісно, залишатиметься.

Про це спілкувалися із військовим комісаром Тернопільського обласного комісаріату Володимиром Катинським. На запитання що він думає про прийняті зміни до вже існуючого закону України, пан Володимир відповів, що цілком справедливим є те, що родичі загиблих в АТО участі в антитерористичній операції не братимуть. Для прикладу, батьки. Це, між іншим, стосується також і братів та сестер наших Героїв – безвідносно до того, повнорідні вони, а чи ж неповнорідні – на Сході України все одно служити вони не будуть.

Дo пeрелікy oсіб, які не підлягатимyть призoву на вiйськoву слyжбy під час мобілізації, на особливий період, як повідомляє пан Володимир, увійшли також родичі зниклих бeзвісти чи зaгиблих у зoні АТО цивiльних грoмaдян. Проте, зазначає він, сьома хвиля мобілізації указом Президента не оголошена, тож боятися нічого. Можна іти до лав армії добровільно – за контрактом, що і пропонується військоматами. До того ж, є вакантні посади в бригаді. Це водії, ремонтні спеціальності, медпрацівники. За винятком, хіба що, військових спеціальностей. Сюди також входять і навідники, і розвідники, і командири гармат, включно з оркестрантами. Останні також запрошуються до бойових військових частин.

Щодо грошового забезпечення, яке, закономірно, цікавить багатьох, то за контрактну службу таке, звичайно, передбачене. Грошова винагорода  – гідна – розміром в сім тисяч гривень і вище. Не можна не згадати і за надбавки та пільги, які також нараховуються. Зі слів Володимира Катинського, приблизно на 40 % завдання по набору на контрактну службу вже виконано. 

Нагадаємо, 31 трaвня 2016 рoкy Верхoвнoю Рaдoю Укрaїни бyв прийнятий законопроект № 4482 вiд 20.04.2016 р. «Прo внeсeння змiн до стaттi 23 Зaкoнy Укрaїни "Прo мoбiлiзaцiйнy пiдгoтoвку тa мoбiлiзaцiю" (щoдo звiльнeння вiд призoву нa вiйськoвy слyжбy пiд чaс мoбiлiзaції близькиx рoдичiв oсiб, якi зaгинyли пiд чaс бeзпoсeрeдньoї yчaстi в aнтитeрoристичнiй oпeрaцiї)».

Софія Пасічник


 

Запрошують на футбольний турнір з нагоди Євро-2016

Вівторок, 07 червня 2016, 06:50

З 10 червня на універсальних спортивних майданчиках нашого міста розпочинається футбольний турнір з нагоди Євро-2016. Приєднайтеся до грандіозного спортивного дійства.

Тобі 10-13 років і ти граєш із своїми друзями у футбол?

Чекаємо вас о 15.00 год. на майданчиках: 15 квітня,35, Вербицького, 6, Л. Українки,19, П. Орлика,6, Старий Ринок, 3-5 або у парку Національного Відродження.

Заявки на участь приймаються за тел. (096) 360 87 56.

Переможці будуть нагороджені!!!

Організатори : Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення Тернопільська обласна федерація футболу.

Телефон для отримання інформації: 51 16 35.

 

Памʼять Героям Небесної Сотні у Тернополі вшанують грандіозним монументом

Вівторок, 07 червня 2016, 06:45

Після довгого та насиченого конкурсу на встановлення памʼятника Героям Небесної Сотні були обрані переможці та вже сьогодні тривають роботи. Цей проект був запланований раніше, проте було багато ідей, серед яких були вибрані найкращі. Перший переможець відмовився працювати та його проект не був втілений.. Зараз над своїм задумом працюють переможці конкурсу - заслужений художник України Роман Вільгушинський та заслужений архітектор України Іван Жовнич.

Памʼятник буде символічно встановлено на площі Героїв Євромайдану . Міський голова Сергій Надал розповів, що кошти на роботи були виділені ще у березні, а саме 2 мільйони гривень. Зараз на запланованому місці можна побачити постамент для майбутнього шедевру. Після завершення та встановлення монумента буде облаштована зона для відпочинку з лавочками та фонтанами, паркінг на 100 місць та відремонтована дорога, що буде гармонійно доповнювати атмосферу міста.

пам

Монумент символічно зображує вихор, у пориві якого зображений беззахисний парубок, що символізує невинність жертви та ангела. Без постаменту памʼятник становитиме 9 метрів, а фігура - 3 метри. Роботи обіцяють завершити до кінця року з повним оновленням площі.

памятникк

Олена Сабатюк

 

Безробітних навчали основам бізнесу

Понеділок, 06 червня 2016, 08:02

У центрі підтримки підприємницьких ініціатив Тернопільського міськрайцентру зайнятості для безробітних відбувся семінар «Як розпочати свій бізнес», у якому взяв участь головний податковий інспектор Державної фіскальної служби в області Павло Копча.

«Щоб займатись підприємницькою діяльністю, необхідно чітко уявляти свою нішу на ринку праці, – сказав він. – треба розуміти хто потенційно буде вашим постачальником і особливо важливо – хто споживатиме товари і послуги, які реалізовуватимете. Розуміння цього дасть можливість прийняти перше рішення на шляху юридичного оформлення підприємництва і дозволить вирішити, яка господарська форма (юридична особа або фізична особа-підприємець) найбільше підходить для вашого бізнесу».

Головний податковий інспектор також надав детальну інформацію щодо груп платників єдиного податку і ставки його сплати.

Слід зазначити, що з початку 2016 року в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості було проведено вже 14 інформаційних семінарів «Як розпочати свій бізнес», якими було охоплено 96 осіб зі статусом безробітного.




Відділ активної підтримки безробітних.

Аліна Грицаєнко

 

У центрі зайнятості говорили про емоційний інтелект

Понеділок, 06 червня 2016, 07:56

Вплив емоційного інтелекту на успіх людини» - тема чергового засідання жіночого клубу «Гармонія», що діє при Тернопільському міськрайцентрі зайнятості. Гостею клубу була сертифікований спеціаліст та аналітик з питань емоційного інтелекту, коуч-тренер Олена Чижик.

Присутні отримали масу цікавої інформації про те, що таке емоції, дізналися про причини їх виникнення, емоційні реакції і як вони впливають на життя та кар'єру людини. Йшлося і про визначення рівня IQ особистості.

«Рівень особистих досягнень людини, - зауважила Олена Чижик , - великою мірою визначається не класичним показником інтелекту IQ, а емоційними здібностями. Бути розумним - не означає бути успішним. Тільки баланс цих інтелектів зробить людину спражньо щасливою, успішною, комунікабельною та життєрадісною».

”Останнім часом багато говориться про емоції: які вони, як виглядають емоційні та беземоційні люди? Якщо читати статті, є помітним те, що важливу роль у текстах відіграє саме опис емоцій. Такі вислови як: "емоції зашкалюють", "це незабутні емоції", "не можу передати вам свої емоції" та багато іншого є свідченням того, що будь-які події у житті людини супроводжуються тим, чи іншим емоційним фоном. Також, доволі часто ми зустрічаємо людей, котрі не стримують своїх емоцій, і інколи, ми потрапляємо під їхній шквал емоцій, та не відразу нам вдається швидко оговтатися....Для мене тема ”емоцій” цікава і близька, її актуальність не зникне ніколи. Тому, я обрала таку спеціалізацію, як емоційний інтелект. Я допомагаю людям зрозуміти себе, даючи можливість кожному власноруч будувати своє життя”-відзначила Олена Чижик.

Впродовж зустрічі учасники отримали масу цікавої інформації: що таке емоції, причина їх виникнення, емоційні реакції та їх роль у житті та кар'єрі людини, визначення рівня IQ особистості.

До слова, поняття «емоційний інтелект» (EQ) в психології з’явилося відносно недавно, і з кожним днем інтерес до нього зростає. Наприклад, сучасні роботодавці все більше схильні брати на роботу тих спеціалістів, які швидко орієнтуються у життєвих ситуаціях, професійних проблемах, активні, ініціативні, оптимістично налаштовані на успіх, сміливо і виважено підходять до планування і здійснення роботи, здатні довести справу до логічного завершення, перелаштуватися, якщо того вимагають обставини.

«Отож, - підсумувала розмову коуч-тренер, - саме люди з високим емоційним інтелектом швидше приймають рішення, ефективніше діють у критичних ситуаціях, краще керують своїми підлеглими, що відповідно і сприяє їх кар’єрному зростанню та процвітанню тієї структури, у якій працюють».



Відділ активної підтримки безробітних ТМРЦЗ

Інна Лісовська

 

Господині Тернополя за найсмачніше печиво можуть отримати подарунки

Понеділок, 06 червня 2016, 06:49

Фестиваль «Галицька дефіляда» запрошує усіх господинь прийняти участь у конкурсі на «Найсмачніше солодке печиво імені Дарії Цвек». Кожному, хто зголоситься прийняти участь у конкурсі, організатори гарантовано повернуть по 100 гривень, а серед переможців розподілять грошовий приз у розмірі 1000 гривень.

«Цього року ми вперше на фестивалі «Галицька дефіляда» організовуємо кулінарний конкурс імені Дарії Цвек, адже саме відома у багатьох країнах кулінарка народилася на Тернопільщині. Таким чином ми вшановуємо її досягнення та показуємо усім, що наша область багата кулінарними талантами, які здобули міжнародне визнання», - розповідає один із організаторів фестивалю «Галицька дефіляда» Ігор Мамус.

Умови участі у конкурсі для господинь дуже прості.

* Необхідно зареєструватися через інтернет (https://docs.google.com/forms/d/1JmrHUeI2AZzzzwk2oZiev-Xfe5U0KYtisSKgPi-zi_8/viewform ) або за номером телефону +380967204069, +380938804032 до початку фестивалю (до 16 червня включно)

* Принести 19 червня о 14.00 год. на фестиваль «Галицька дефіляда» не менше 1 кілограма спеченого власноруч солодкого печива.

* Отримати гарантовано 100 гривень та грамоту учасника фесивалю.

* За рішенням кондитерів будуть визначені переможці, які розподілять між собою приз у розмірі 1000 гривень.

У своєму рішенні журі також буде звертати увагу на презентацію приготовленого печива, його смак. Усе печиво, яке принесуть тернополяни, після оголошення рішення журі буде роздане гостям фестивалю.

Деталі шукайте на сторінках фестивалю «Галицька дефіляда» у соціальних мережах.

 

Тернополян запрошують на інтелектуальну гру

Неділя, 05 червня 2016, 06:11

Mind Game - нова альтернатива  проведенню дозвілля для робочих колективів, організацій чи просто компаній друзів.

26 травня,  вкотре у Тернополі відбулася гра «Mind Game». За інтелектуальну першість у місті між собою позмагалися 18 команд. 9 раундів у серіях тестових, аудіо та відео-конкурсів не залишили байдужим жодного гравця.

Кожна гра – це можливість весело та з користю провести час разом з друзями, колегами або ж взагалі з новими людьми і до того ж, позмагатись у цікавих вікторинах за хороші призи. Що може бути краще? Відпочинок після важких робочих буднів, запальна атмосфера з одним із кращих ведучих Тернопільщини та шанс отримати хороші подарунки від партнерів.

Mind Game підтримують: ТРЦ «ПОДОЛЯНИ», паб «ХМІЛЬНЕ ЩАСТЯ», фабрика емоцій «Ogogo», клуб фінансових симуляторів «CASH FLOW TERNOPIL», винарня «ЗАРАТУСТРА», глянцевий журнал «JUST ONE», клуб інтелектуально-психологічної гри «МАФІЯ»  та ін..

Наступний захід, ІХ гру, організатори анонсують вже 9 червня о 19:00 та обіцяють багато хороших сюрпризів.

Детальна інформація та реєстрація команд: (https://vk.com/mindgame_te) та за телефоном: 096 63 28 559 – Ольга.

 

У Тернополі триває виставка тканих картин

Субота, 04 червня 2016, 00:00

У виставковій залі Національної спілки художників України триває виставка тканих картин. Подружжя із Чорткова Тетяна та Михайло Витягловські презентували 50 робіт ручного ткацтва. В основному тут представлені роботи на тему українських традицій та легенд.

IMG_5817

За словами авторів, над однієї картиною доводиться працювати впродовж декількох місяців. Як правило, виконання починається з ескізів. Спершу живопис відтворюється на папері, а далі переходить до ткацтва.

IMG_5785

Гобелени гармонійно поєднуються з творами дерев’яної пластики  Михайла Витягловського, які є частиною проекту «Вади цивілізації». Незважаючи на різну тематику, роботи створюють враження єдиного цілого.

Виставка триватиме до 20 червня в Картинній галереї ТНСХУ, що знаходиться навул. Сагайдачного,13.

Оксана Божко

 

У Тернополі до Зелених свят замаять пам’ятники

П'ятниця, 03 червня 2016, 07:19

Прикрашати пам’ятники напередодні Зелених свят будуть у рамках фестивалю «Галицька дефіляда», який відбудеться 17-19 червня у парку ім. Т.Шевченка.

Святкове вбрання готують організатори для пам’ятників міста, які розташовані у центрі Тернополя. Традиційно їх не лише одягнуть, а й замаять гіллям - символом Зелених свят.

«Прикрашання пам’ятників у нашому місті уже стало доброю традицією, адже такі акції дарують позитивний настрій тернополянам, гостям міста та нагадують, що скоро - Зелені свята», - зазначають організатори.

Нагадаємо, що на фестивалі «Галицька дефіляда» на тернополян очікують безкоштовні частування, кулінарні шоу, концерт драйвових гуртів, конкурс краси «Найкрасивіша мавка» та багато іншого! Деталі можна знайти на сторінці http://vk.com/galychdefilyada

 

На Тернопільщині в дохід держави конфісковано майже 5 тонн спирту

П'ятниця, 03 червня 2016, 07:06

Оперативні підрозділи Головного управління ДФС у Тернопільській області здійснюють заходи, спрямовані на витіснення з обігу незаконно виготовленої підакцизної продукції та сировини для її виготовлення.

Одним із видів покарань, встановлених законом за кримінальні та адміністративні правопорушення у вказаній сфері, є конфіскація підакцизних товарів на підставі рішення суду.

Так, нещодавно судом, за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення, прийнято рішення про конфіскацію в дохід держави 4840 літрів спирту, вилучених у особи, яка здійснювала його реалізацію.

За результатами розгляду ще однієї справи судом винесено рішення про конфіскацію в дохід держави 880 літрів спирту, вилучених у фізичної особи.

Принагідно зазначити, що цієї кількості спирту достатньо для виготовлення більш як 23 тисяч пляшок горілки. Враховуючи, що мінінімальна роздрібна ціна однієї пляшки горілки становить 54,9 грн, втрати законослухняних виробників алкогольних напоїв від недобросовісної конкуренції становили б орієнтовно 1,3 млн.гривень.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Оновлені парки стають гордістю Тернополя

П'ятниця, 03 червня 2016, 07:00

Міська рада цієї весни виділа значну суму коштів для оновлення скверів та парків, а також дитячих майданчиків. Один з них був оновлений нещодавно на межі вулиць Валової та Руської. Роботу виконали якісно та швидко для того, щоб літо тернополяни зустріли з комфортною новинкою. Оновлення відбувалось поетапно, а саме встелення бруківки, встановлення урн для сміття, нового дитячого майданчика, лавочок та озеленення території. Жителі міста задоволені та розповідають, що їм все сподобалось, тому що це гарне місце для відпочинку та проведення часу з дітьми.

Вул. Валова

Міський голова Сергій Надал розповів, що також у ремонт території була включена і паркова для автомобілів. Це оновлення зручне як для жителів будинків, поблизу яких майданчик, так і для жителів міста, оскільки територія, майже, в центрі міста. Також непомітним це залишиться і для гостів Тернополя. Всі роботи були виконані на прохання тернополян. Також зараз планують встановити спортивні споруди, які скоро будуть на майданчику.

Зараз тривають роботи на вул. Лепкого недалеко від бібліотеки №4. У план робіт входить освітлення, озеленення території, встановлення дитячих майданчиків та лавочок. Прохідні доріжки встеляють бруківкою. Адміністрація бібліотеки вже запланувала після відкриття парку, яке відбудеться через два тижні, читання для дошкільнят просто неба. Ольга Коненко завідувач бібліотеки запрошує всіх тернополян долучитися до цього заходу та краще пізнати дитячу літературу.

вулиця Лепкого

Сергій Надал повідомив про, що ремонтні роботи проводитимуть також в інших парках Тернополя. Зокрема, бульвар Петлюри та бульвар Просвіти, де будуть встановлені дитячі майданчики, спортивні знаряддя тощо. Головним оновленням цього року має стати ремонт набережної «Циганки».

Олена Сабатюк

 

У Тернополі шукають найкрасивіший віночок

Четвер, 02 червня 2016, 05:10

Фестиваль «Галицька дефіляда», який відбудеться 17-19 червня у Тернополі, розпочинає конкурс та дарує 500 гривень власниці найкрасивішого, найоригінальнішого українського віночка.

Адже саме український вінок, сплетений з квітів, трав та оздоблений яскравими стрічками - це один із найдавніших українських символів. Організатори переконані, що українці повинні шанувати традиції та отримати за це хороші подарунки.

Умови конкурсу «Найкрасивіший віночок» дуже прості:

1. До 9 червня 2016 року надіслати власне фото в українському віночку на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

2. З 10 червня до 17 червня відбудеться онлайн-голосування.

3. Переможцем стане той учасник, який отримає найбільшу кількість голосів.

Нагородження переможців найкрасивішого віночка відбудеться на літній сцені у парку ім. Т.Шевченка під час фестивалю «Галицька дефіляда».

Деталі конкурсу можна дізнатися у групах: http://vk.com/galychdefilyada та фейсбук https://www.facebook.com/galychdefilyada

 

Поліцейські розпочали збір коштів діткам, хворим на ДЦП

Четвер, 02 червня 2016, 05:07

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей працівники Управління поліції охорони в Тернопільській області вирішили допомогти дітям, хворим на церебральний параліч.

Поліцейські охорони не залишилися байдужими до долі дітей Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру. Поспілкувавшись з директором - Король Іриною Ярославівною, було вирішено провести акцію та допомогти діткам поїхати на оздоровлення в Заліщицький обласний дитячий санаторій.

DSC_2235

Тому, від сьогоднішнього дня, працівники Управління поліції охорони зможуть відгукнутися на чужу біду та здійснити доброчинний внесок у скриньку пожертв, яка розміщена в приміщенні батальйону поліції охорони.

Маємо надію, що прикладу правоохоронців послідують інші небайдужі громадяни, й на лікування діткам будуть зібрані всі необхідні кошти. А відтак — побажаємо цим мужнім малятам найскорішого одужання і нехай береже їх Бог.

 

У центрі Тернополя відкрили цирк?

Четвер, 02 червня 2016, 05:04

З початком тепла в центрі міста встановили атракціони для дітей, де кожен охочий може розважитись та провести вільний час. Проте серед тернополян виникла дискусія щодо цієї новинки. Багато людей скаржаться на те, що виглядає це не зовсім естетично і «дешево».

Зокрема, 30 травня Чарпак Наталія Степанівна опублікувала петицію про заборону дитячих «палаток» на Театральному майдані. У петиції жінка пояснила: «Прибрати з території Театрального майдану дитячі атракціони. По-перше, для цього є спеціальні місця, куди батьки цілеспрямовано ходять з дітьми відпочивати та розважатися - парки, відпочинкові комплекси. Але коли ти пробігаєш через майдан у справах чи дорогою додому, доводиться щоразу переживати стрес, пояснюючи дитині, що саме зараз ви не можете піти на атракціони або придбати якісь іграшки, до речі, доволі сумнівної якості. А, по-друге, ці намети перетворюють центральний майдан на якийсь дешевий цирк- шапіто».

За три дні опублікування цю пропозицію потримало 151 людина з потрібних 250, а термін на ухвалення рішення - 90 днів.

Серед мешканців міста розгорілися палкі дискусії. Тернополяни поділилися на 2 «береги» та кожен підтримував свою думку. У соціальних мереж нестримно лунають коментарі щодо порушеної проблеми, зокрема Віка Лень: «Питання вам де я маю гуляти з дитиною? І чому в хорошу погоду я маю їхати чи йти в якісь комплекси щоб дитина програлася з дітками». Все ж негативних відгуків більше і є можливість, що петиція буде підтримана. Наприклад, Жанна Ковальчук:…дітей люблю,але не люблю коли дитина верещить переходячи на ультразвук,а батьки збоку сидять і вдають що не чують. Дратує коли кудись підеш,а замість відпочинку слухаєш воплі,бо хтось не вміє виховувати свою дитину або їм просто до одного місця чим зайнята їхня дитина». Emmy Lee: « …повністю підтримую петицію, може коли заберуть той базар звідти, то і дітей поменшає, бо неможливо пройти по місту, щоб не побачити купу бігаючих і волаючих дітей. і дійсно було б непогано зробити окреме місце для них, бо йдеш і спотикаєшся та стараєшся оминути їх». Ирина Симонова: «Не місце цим батутам на кожному кроці. Ще й продавці неадекватні, сидять і гарчать коли дитина просто підходить подивитися на тих риб або кульки, не платиш гроші-забирайся, так ніби до них додому прийшов а не в центр міста погуляти».

Тому в мешканців міста є ще час подумати, чи варто розважатися дітям у центрі міста і, чи не забагато у них забирають останнім часом дорослі, створюючи такі петиції?

Олена Сабатюк

 

Інтернет і самогубство: що роблять із нашими дітьми?

Середа, 01 червня 2016, 07:21

Останні півроку Тернопілля сколихують непоодинокі випадки самогубств серед молоді. Так, буквально кілька днів тому у селі Буряківка Заліщицького району правоохоронці знайшли бездиханне тіло 19-річного хлопця. Слідів насильницької смерті не було. Отже, це – самогубство. Чергове. Що спонукало хлопця у розквіті сил на такий крок? Що взагалі відбувається з нашою молоддю, якщо вона вирішує піти із життя?

В цьому контексті ми вирішили опублікувати фрагменти величезного розслідування російської «Новой газеты». Про чимало речей, про які йтиметься нижче, батьки навіть не підозрюють. Причому це стосується не лише батьків-росіян, а й українців. Оскільки інтернет, через який і відбуваються всі ці речі, не знає етнічних кордонів.

Самогубство_2

***

Після Чорнобиля люди якось навчилися справлятися з гігантськими смітниками радіоактивних відходів, але, переселившись частково в мережі інтернету, вони ці смітники завели й тут. Дорослі найчастіше заходять сюди, не отримуючи опромінювання, попрацюють, поспілкуються і виходять. Діти пішли за дорослими і прийняли болотні вогники за світло, збилися зі шляху. Вони на цих звалищах дихають. А потім – йдуть із життя.

Звалище це – величезне співтовариство численних груп в соціальній мережі «ВКонтакте», як закритих, так і відкритих, що підштовхують дітей до суїциду. Як у будь-яких «професійних» спільнотах, між ними є сварки та інтриги, вони один одного обзивають шарлатанами, вважаючи, ймовірно, що самі вони – професіонали. Тільки, враховуючи кількість дітей, які відвідували ці групи і пішли в підсумку із життя, професіонали, як це не блюзнірськи звучить, в цій сфері, дійсно, є. Але хто ці люди: духовні виродки, маніяки, сектанти, фашисти?

Це перше запитання, яке виникає відразу. І друге: для чого?

Версій багато. Ми не знаємо, яка з них вірна. Все, що ми знаємо тепер абсолютно точно, так це те, що з дітьми працюють дорослі люди – системно, планомірно і чітко, крок за кроком підштовхуючи їх до останньої межі. Працюють зі знанням їх пристрастей і захоплень, використовуючи улюблену ними лексику і культуру. Працюють зі знанням психології, вселяючи дівчаткам, що вони «товсті», а хлопцям, що вони – «лузери» для цього світу. Тому що є інший світ, і ось там вони – «обрані».

Тут «найбезневинніші слогани» – ось такі: «Лучшие вещи в жизни с буквой «с» – Семья суббота секс суицид». Пісні типу: …мы ушли в открытый космос, в этом мире больше нечего ловить». Питання: «сколько унылых будней ты готов еще так просуществовать?» Картинки: рейки, по яких насувається поїзд з написом «цей світ не для нас». Фото: діти на дахах з написом «ми діти мертвого покоління»... І найголовніше: батьки загиблих дітей просто не помічали жодних змін. І ми публікуємо цей текст для того, щоб батьки ще живих могли б розпізнати ті знаки, які вказують на можливу біду.

... Один зі спальних районів міста в центрі Росії. Похмура, кольору світлого бруду однопід’їздна висотка – житловий будинок. Щоб побачити його дах з землі, треба дуже постаратися – відійти подалі і сильно закинути голову, так, щоб потилиця торкнулася шиї. Ми входимо в ліфт, піднімаємося на 15-й поверх, виходимо на загальний закритий балкон. Дивимося вниз. Боковим зором намагаємося при цьому не випускати зі свого поля зору Ірину. Вона сама зголосилася на роль гіда, поводиться активно-діловито, але в якийсь момент сильно зблідла і сперлася на стіну, щоб не впасти. Їй не подобається наша неспокійна увага, вона без кінця повторює, що з нею все в порядку, і читає вголос написи на стінах. Ірина – мама.

Ми вже все, що можна, сфотографували, але вона знаходить те, на що не звернули уваги, каже:

– Ось, те ж саме було і на їх сторінках в цих закритих групах «ВКонтакте», подивіться, схоже на заклик, запишіть, – і читає вголос: «Там в этом небе такие звёзды, я предлагаю не ждать утра. Нам, долбанутым, дорога в космос, вы оставайтесь, а нам пора…»

Пізніше ми з’ясуємо, що це рядки з пісні однієї популярної молодіжної музичної групи, але саме тут вони дійсно читаються зловісно і з особливим змістом.

Нам ніяк не вдається відвести Ірину звідси, ми підходимо до ліфта.

– Тут, – каже нам вона, – її бачив в той самий день один з мешканців цього будинку, є його свідчення в кримінальній справі. Описав, що була дівчинка з ранцем, коли двері ліфта відкрилися, він запитав: чи їде вона? Вона відмовилася, зіславшись на те, що чекає подружку.

Подружок в цьому будинку у дочки Ірини, Елі, ніколи не було.

Спускаємося з 15-го поверху. Там, на критому загальному балконі, вікна були влаштовані так, що відкрити можна було тільки кватирки. Тепер ми на 14-му, тут широкі і високі вікна. Відкрити їх легко.

12-річна Еля впала звідси в грудні минулого року. Тут знайшли її куртку.

Вона навчалася в сьомому класі школи, яку добре видно з цієї висотки.

Ірина й тут продовжує уважно вивчати написи на стінах, тільки тепер уже мовчки. Як, справді, це їй вимовити, якщо ось написано: «Твой шаг будет последним». Їй вистачає сил тільки на те, щоб, прочитавши, тихо відмітити: «Ні, це не її почерк».

Дівчинка ніде не залишила передсмертної записки, ні в паперах, ні на своїй віртуальній стіні в соціальній мережі. Мама, можливо, шукає її слова тепер на стінах кам’яних.

«Ваш дитина мертва!»

Кімнатка Елі: диван-ліжко, на червоному покривалі дружна компанія плюшевих котів, ведмедиків, собачок і двох великих ляльок. Трохи поодаль сумний білий ведмедик, теж плюшевий, але самотній. Над письмовим столом вся стіна в почесних грамотах та дипломах – дівчинка грала на гуслах і прекрасно співала. Разом зі шкільним ансамблем народних інструментів об’їздила кілька країн. Ще на стіні – годинник у вигляді сердечок і багато дитячих фотографій: маленька Еля регоче, притискаючись до тата. Є знімки і свіжіші, зроблені минулого літа: анфас, спеціальне портретне фото, вона намагається дивитися серйозно. Але життєрадісність все одно проникає, як яскраве сонце б’є в щілини завіс. Всі є – тато, мама, бабуся. Чотири роки тому з’явилася і молодша сестричка.

Зараз малятко вередує – наближається вечір, їй хочеться до мами, вона не бачила її цілий день, але мама каже: «Пограйся з татом». Тато – колишній омонівець, йому 40 років, і він вийшов на пенсію. З ним вона весь час. Мамі – 37, вона працює психологом-логопедом в одному з дитячих центрів. Малятко ловить моменти, коли вона вдома. Але мама і зараз «грає» не з нею, а з якимись чужими дорослими – з нами, журналістами.

Мама сидить за столом Елі, включила її комп’ютер і весь час плаче, коли говорить.

А говорить Ірина, що того дня, як зазвичай, зайшла будити старшу дочку в школу. Еля запитала: «Мамо, я ще посплю 10 хвилин?» Дозволила. Потім, коли дівчинка піднялася, домовилися, що разом вийдуть з дому, відведуть молодшу в садок і підуть у школу, тому що Ірина якраз збиралася на зустріч з класним керівником. Кінець чверті і року, а в Елі, що вчилася колись завжди на відмінно, з’явилися трійки. І навіть двійка.

– Але вона її виправила! – каже нам Ірина. – Вона виправила, просто я тоді думала, що класна керівничка могла про це не знати. І я збиралася їй сказати, що ми займаємося разом, все підтягнемо, все виправимо.

Вона вже одягала молодшенькій чобітки, коли Еля кулею вискочила з дому, одягаючись на ходу.

– Мам, мені Настя зателефонувала.

– Так ми ж разом домовилися...

– Ні, не можу, мене Настя чекає.

Настя – найкраща подруга Елі, і в школу вони часто йшли разом, тому мати особливо не здивувалася. Відвела молодшу в садок, прийшла в школу, зайшла в клас старшої. Побачила Настю, запитала: «А де Еля?» Та дивилася на неї очима, сповненими жаху, вся тряслася і без кінця повторювала: «Я не знаю!» Її жах передався матері.

– Як не знаєш, ви ж разом йшли?

– Ні, не знаю, я її сьогодні не бачила.

Ірина стала розпитувати інших однокласників – Елю ніхто не бачив. Вона почала дзвонити доньці, відповіді не було. Увійшла класний керівник і почала розмову з дивної фрази:

– Ви розумієте, що ми її втрачаємо?

Цієї миті телефон у руках матері задзвонив – заспівав пісенькою мамонтеняти, це означало, що дзвонить саме Еля, вона сама колись поставила їй цей рингтон на своє ім’я. Від серця відлягло: нарешті-то.

– Доню, ти де?

– Це не донечка, це лікар «швидкої», ваша дитина мертва.

Саме так лікар відразу і сказала, ніби їй хтось дав команду – стріляти вбивчими словами.

Ми мовчимо, намагаючись це осмислити, і проходить, напевно, хвилини дві, перш ніж нам вдається повернути Ірину до розмови. Запитуємо: що всьому цьому передувало? Чи помічала Ірина зміни в дочки? Що з нею відбувалося? Чому класна керівничка сказала таку страшну фразу: «Ми її втрачаємо!» – якраз в той самий момент, коли Еля загинула? Чи могла вона щось знати? Або це фатальний збіг?

Розбуди мене

Зміни були, але вони здавалися звичайними підлітковими проблемами – закохалася в однокласника, в якого, так само як і вона, закохалися ще три її близькі подружки. Але він зустрічався саме з нею, а потім вони посварилися. Еля здавалася собі товстою, майже нічого не їла, крім салатиків. Якраз того самого дня, 25 грудня, тато, нічого не підозрюючи, рано-вранці купив її улюблені довгасті помідори...

Останні місяці дівчинка весь час хотіла спати, хоча лягала вчасно. Ірина перевіряла, заходила до неї в кімнату через годину, а потім і через дві – дитина спала. Потім приходила будити вранці – не добудишся. Доводилося все частіше через це пропускати школу.

Тепер Ірина розуміє, що насправді відбувалося: «ВКонтакте» є (зараз вже немає) група під назвою «Разбуди меня в 4:20». (У самої назви є своя історія, але вона не має ніякого відношення до цієї теми). У групі – 239 тисяч 862 підписники (!).

– Я не знаю, як дітей будили, але факт, що практично всі її перебування в чатах груп, які закликають до суїциду, починалися саме о 4.20 і закінчувалися о шостій ранку, – каже Ірина.

Ми входимо в цю групу, бачимо нешкідливі картинки собачок хаскі, поради, як зробити стрілку на очах, як легко зняти лак з нігтів. І тільки потім – запрошення: «Ты девочка? Тебя предали друзья? Бросил парень? Часто слушаешь грустную музыку? Тогда подписывайся на «киты плывут вверх».

Все так мило і нібито безневинно.

– Ось і я так думала, коли місяці за два до цього страшного дня помітила, що Еля стала часто малювати метеликів і китів, – згадує Ірина. – Раділа, як красиво у неї виходить. Думала: скільки у дочки талантів. Ні на секунду не приходило в голову нічого тривожного. Як я могла здогадатися, що ось така у них символіка сьогодні: метелики живуть всього день, кити викидаються на берег, здійснюють суїцид?

У «ВКонтакте» груп, у чиїх назвах присутнє слово «кит», безліч. Крім уже названої «Киты плывут вверх», є «Космический кит», «Белый кит», «Китовой журнал», «Море китов», «Летающий кит» і так далі. Ось фрагмент запису в одній із них, він зроблений за два дні до загибелі Елі: «Тебе никогда не понять каково это, жить, будучи таким огромным, таким величественным. Киты никогда не станут думать о том, как они выглядят. Киты мудрее людей. Они прекрасны. Я видела, как летают киты. Это невероятно… Знаешь, от чего киты выбрасываются на берег? От отчаяния».

Ірина продовжує згадувати про зміни, які відбулися в поведінці дочки в останні місяці. Вона каже, що якось з кухні пропав ніж, бабуся три дні його шукала, а потім знайшла в кімнаті Елі, ось тут, на дивані. Для чого?!

– Бабцю, ну це мода така, і Настя з собою носить, і весь клас, – пояснила дівчинка.

Ми входимо на сторінку Елі «ВКонтакте», тут головний слоган: «Где мой нож?»

Мамі тепер уже вдалося знайти усе її листування, вона показує: ось Еля спілкується в чаті з Настею місяці за два до трагедії, запитує: «Если я умру, ты удалишь меня из друзей?»

Настя: «Ну, во-первых, ты не умрешь».

Еля: «Ага, да».

Настя: «Во-вторых, нет».

Еля: «Почему не удалишь?»

Настя: «Ну не задавай тупых вопросов очень плохо и так».

І надсилає Елі фото руки з порізами. Незрозуміло, чи її це рука – а чи фото завантажено з інтернету.

Еля пише: «Зач». (тобто – Навіщо)

Настя: «Просто».

Еля: «Тупо как-то, просто без повода».

Настя: «И что плохо, почему бы не поцарапаться».

Еля: «Потому, что это тупо, само слово поцарапаться».

Настя: «Порезаться».

Еля: Было бы прямо так плохо, вскрылась бы… А то, что вы с Олькой делаете, как-то бессмысленно, нет?»

І сама надсилає їй фото дуже порізаних рук. «Это краска», – відразу здогадується подружка. «Ты серьёзно, порванной кожи в местах порезов не заметила, сразу запалила», – відповідає їй Еля.

– Еля завжди так міркувала, бачите, вона іронізує, на її фотографії немає ніякої порваної шкіри, це малюнок, – каже Ірина. – Якщо ви подивитеся руки та й ноги школярів, вони дуже у багатьох сьогодні розмальовані шрамами, різноманітними татуюваннями – мода така. Так і мені здавалося, так і всі батьки вважали.

У лютому до міста приїхали журналісти з Москви знімати сюжет, і разом з ними Ірина прийшла до класної керівнички. Запитала у неї прямо під камеру: «Скажіть, навіщо ви мене викликали і сказали, що ми дитину втрачаємо?» У передачі вирізали її відповідь: «Я не буду давати вам ніякої інформації», – показали тільки, як вона обурювалася тим, що її не попередили про зйомку, що вона «в полудомашней одежде».

– Уявляєте, про що її думки, коли в класі, яким вона керує, загинула дитина?! Діти з класу Елі майже всі «висіли» в цих групах «ВКонтакте» і вели розмови в чатах ночами, поки батьки сплять, – каже Ірина.

– Ви все ходите-ходите, а допомогти нічим не можете, – промовив хтось в цей момент звідкись позаду нас.

Ми озирнулися, це була бабуся Елі. Невідомо, як довго вона стояла в дверях і прислухалася.

– Ось ви сидите, вам важко, так? А як нам важко? Ми тільки плачемо кожного дня, плачемо і плачемо.

Сказавши це, бабуся постояла в дверях і повільно-повільно стала йти. Страшний день її зігнув, по ногах вдарив, вона майже перестала їх відчувати. Повільно пересувається з кімнати в кімнату. Але поки ми тут сидимо, вона ще прийде кілька разів. Її так само, як і молодшу дитину, тягне і до Ірини, і в кімнату Елі. Нехай навіть і немає дівчинки, але тут хоч щось відбувається, пов’язане з нею. Маленьку перехоплює тато, веселить, займає грою, і вже буквально через хвилину доноситься її веселий сміх…

Ня.Пока

«Минус один, ты следующая» – таке приватне повідомлення «ВКонтакте» прийшло в день похорону Елі її ровесниці і сусідці Наталі. Такі слова саме в такий день сприйняти як гумор, нехай навіть і чорний, складно. Перелякана дівчинка показала це мамі. Мама – найближча подруга Ірини і досить-таки розвинутий комп’ютерний користувач – тут же взялася досліджувати, хто надіслав. З’ясувала протягом кількох годин – старшокласник тієї ж школи, в якій навчається Наталя. «Жарт» вдався, завдяки йому мати дівчинки відтоді практично не виходить з величезної кількості груп «ВКонтакте», які так чи інакше закликають дітей до суїциду. Їх не менше півтори тисячі (!)

Вона покликала на допомогу ще одну спільну з Іриною подругу, теж маму школяра. Засіли разом, намагалися й Ірині розповісти про те, що їм вже вдалося з’ясувати. Але Ірина на той момент не була ще в стані сприймати будь-яку інформацію. Нічого не бачила і не чула. Свідомість була непроникною.

Почула подруг під Новий рік, 31 грудня. Перше, що почула, було ім’я – Ріна. Воно проникло у свідомість відразу – вона чула це ім’я від Елі. Це почалося на початку грудня і повторювалося кілька разів:

– Мамо, коли у мене буде донька, я хочу назвати її Ріною, правда, гарне ім’я?

– Ну, добре. А чому саме так? – посміхалася мама.

– Просто подобається...

... 23 листопада 2015 року в одному з сибірських міст 16-річна Ріна лягла на залізничне полотно. Вона це зробила буквально за декілька метрів від вантажного поїзда, що рухався в цьому напрямку. Машиніст зробив екстрене гальмування, але зупинити потяга не зміг.

Фото пошматованого тіла дівчинки було викладено в інтернет майже миттєво. Соціальні мережі вибухнули, школярі з груп «з китами» взагалі перестали спати по ночах. На сторінку Ріни «ВКонтакте» прийшли тисячі дітей. Записи: «Рина, ты лучшая! Как жаль, что я тебя не знала, ты мой герой, я тебя люблю, у тебя такие глаза, ты как будто сошла к нам с аниме» – множилися і множилися. Фотографія Ріни – пустотливого дівчати в малиновій шапочці, шарф закриває їй півобличчя, рот і навіть половину носа – перетворилася для дітей в «ікону». А сама вона і її прощальне: «Ня.Пока», опубліковане на сторінці в мережі (за іншою версією – відправлене в СМС коханому хлопцеві), – стало безумовним мемом.

«Ня» в Японії звучить, як російське «мяу», часто використовується в аніме-мультиках у персонажів з «котячою» грайливою поведінкою. Діти люблять аніме. А з листопада вони ще й люблять Ріну – вони слухають і викладають на своїх сторінках ті пісні, які слухала вона. Вони малюють Ріну разом з китами. Пишуть її ім’я і її слова в шкільних зошитах і на стінах будинків. Ми бачили це на стінах тієї самої висотки, звідки пішла з життя Еля. І в її шкільних зошитах.

Суїциди неповнолітніх були і до того, як сталася трагедія з Ріною. Чому саме вона перетворилася на символ? Якщо присвятити темі багато часу, можна побачити, як ретельно спланована була «розкрутка» смерті Ріни. За перепис про неї платили, на численних клонах її сторінок в інтернеті адміністратори мережевих груп запрошували: «хочете купити, реєструйтеся». І було запропоновано, і водночас було затребуване все: відео і фото з могили, шматочки шарфа з кров’ю, скріни її листувань.

Мені вдалося розшукати телефон мами Ріни, я подзвонила їй. Вона ніби цього й чекала, говорила, не перестаючи, плачучи, суцільним монологом:

– Звичайно, те, що трапилося, нестерпно. А те, що з цього зробили в інтернеті, вже просто вбиває. Ріна – звичайна дівчинка, у неї не було ніякої такої слави. Хтось робить її смерть популярною, перетворили наше горе в якесь шоу. Ставлять її фото, де у неї замість голови – поїзд, щось кричать, знімають відео на її могилі! Я нічого не розумію... Ще тепер багато пишуть і говорять, що історія вигадана, що Ріна жива. Ой, якби це було так, я не йшла б тепер після крапельниці з психіатричної лікарні...

Ще мама Ріни розповіла, що її син, який набагато старший за дочку, вже багато років живе в іншому місті, тому дівчинка виховувалася як єдина дитина. Мати крутилася на двох роботах – страхувала автомобілі в одному місці, а в іншому «ліпила пельмені», тільки щоб у Ріни було все – і айфон, і планшет, і модний одяг. Дівчинка була усміхненою, світлою. Прекрасно танцювала, співала, була в складі шкільного гуртка на гастролях в Кореї і Таїланді.

Проблеми почалися рік тому – закохалася в хлопця, який, як каже мати, тільки те й робив, що вимагав у неї гроші і дуже грубо до неї ставився. Ріна перестала нормально їсти, вирішивши, що вона товста, проколола ніс і губу, не спала ночами – в вухах навушники, в руках планшет. Зайдеш в кімнату – не докличешся, побачить і відразу: «Мамо, не заважай! Я в грі!»

Напередодні трагедії вона півночі листувалася з подружками. Мати впевнена: вони не могли не знати про те, що може статися:

– Таксі по місту коштує всього 100 рублів. Приїхали б, відрадили і мені б натякнули, щоб врятувати... Ніхто не допоміг, тільки всі на її імені піаряться. Мені сказали, ніби день її смерті кимось призначений був. Я не знаю ким і що це взагалі таке. Пригадую останній день, сіли разом, поїли. Вона вийшла з дому, як зазвичай, з кимось розмовляючи по телефону. А там ось куртку зняла, акуратно склала і...

... Багато схожого з історією Елі. І не лише з нею. Ми, звичайно, не могли уважно вивчити всі 130 випадків суїциду дітей за останні півроку – з листопада 2015-го по квітень 2016-го року. Але ми готові назвати десяток випадків, коли школярі, перш ніж зробити свій останній крок, наприклад, знімали куртки.

Ірина, мама рязанської школярки Елі, переконана:

– Діти йшли за інструкціями закритих груп «ВКонтакте». У них чорним по білому написано: щоб стрибнути, ви повинні зняти куртку (не будемо наводити ніякого мотивування, яке, звичайно ж, є в цих групах)... І так далі.

Як це працює?

Організатори та адміністратори цих закритих груп у «ВКонтакте» дуже добре розуміють дитячу психологію і володіють мовою підлітків. Пишуть бундючно і багатозначно. Звернення до школярів завжди приблизно таке: «Эй, кис!» Або ще глумливіше: «слушай сюда, школота!», «какие еще есть вопросы, децелы?».

Дитина слідує за запрошеннями із товариства в співтовариство, поки не отримує запрошення в закриту групу. «Тут «дрібна формальність», вона описана в оголошенні: «ВНИМАНИЕ! Если вы хотите вступить в группу, то у вас должен быть указан возраст 18 и более лет, либо не указан вообще». І далі слідують назви груп з такими правилами: «#f57 #f58 #тихийдом #рина #няпока #киты #морекитов».

Щоб потрапити на певний груповий рівень, потрібно виконати завдання – фото з порізами рук, творчість, присвячену Ріні. Мама загиблої Елі пройшла цей шлях зі сторінки дочки. Далі, як тільки жінка відповіла, що готова до смерті, до неї мало не вмить стали додаватися в друзі цілими партіями різні люди. Кожен починав з нею листування, вона не спала дві ночі поспіль, відповідала. Як тільки хтось із запрошених проявляв здоровий глузд, наприклад, висміюючи ситуацію, – його відразу видаляли, раз у раз з’являвся напис «мінус один». Ті, хто продовжував розглядати завдання серйозно, всі були прийняті в закриту групу. З 49 дітей взяли 34 (!).

Ірина пішла з цією інформацією до слідчого – за фактом загибелі Елі було порушено кримінальну справу про доведення до суїциду. Але Ірині здається, що слідчий працювати могла активно у цій справі тільки перший тиждень, а далі людину завалили новими справами.

У певний момент для дітей, які потрапили в закриту групу, включається зворотний відлік. Організатори використовують певного роду літературу, часто підміняючи або перефразовуючи зміст написаного в цих книгах. Відбувається груба маніпуляція смислами і вигаданими символами, перетвореними таємними «ляльководами» в мем. Але діти, які сплять тільки по півночі і для яких Ріна – кумир, приймають все за чисту монету. Використовуються записи на івриті, цифри, що відсилають до Корану, Біблії та Тори і всіляких деструктивних релігійних культів. Всі посилання пов’язані, так чи інакше, з цитатами про смерть. На додаток крутяться серед дітей люди з фашистською і сатанинською символікою. Все це під тужливу монотонну мелодію на дуже низьких частотах і криваві відео….

Ви можете бути дуже навіть розуміючим батьком чи матір’ю, але ваша дитина щодня отримує свою дозу інтоксикації від цих інтернетівських звалищ. У неї в руках гаджет, в вухах навушники. Вона не розповість тепер про те, що відбувається: їй це суворо заборонили, – це теж одна з умов для прийому на третій рівень інтерактивної гри в закритих групах. А ще заборонили не відмічатися в групі протягом 48 годин – під страхом вигнання. Знаєте чому? Бо через 48 годин те, що в людину планомірно і продумано впихали, може відійти, як наркоз. Людина стане сприйнятливою до іншої інформації, у неї може включитися критичний розум. Це – методика сект.

Як ми усі прекрасно розуміємо, справжньої боротьби з такими спільнотами ніхто не веде. Навіть якщо закривають одну, на її місці тут же, миттєво, виникають інші. У кожній з цих груп діти відразу ж знайомляться з тим, як не випасти з групи, коли її закриють…

Словом, дорогі батьки, пригляньтеся уважно до своїх дітей, до їхньої поведінки. Забудьте на мить про роботу, гроші, тарифи, а просто подивіться на своїх дітей. Поцікавтеся, чим вони живуть в даний момент, що їх турбує. Просто поспілкуйтеся.

Зробіть це, поки не пізно…

Підготував Адам Стрижнюк

 

Завдяки слідчим ДФС Тернопільщини державі торік відшкодовано 7,5 млн грн збитків

Середа, 01 червня 2016, 07:13

Податкові злочини, зокрема, умисне ухилення від сплати податків, належать до складної категорії кримінальних проваджень, розслідування яких вимагає значних трудових і матеріальних ресурсів, а також часу. Насамперед це зумовлено, як правило, необхідністю дослідження значної кількості документів та господарських операцій, проведених по всій Україні (а іноді і за її межами) протягом кількох років (суми завданих збитків у провадженнях складають мільйони гривень).

Збір доказової бази, в тому числі отримання слідчим документів, на даний час є досить тривалою процедурою, що передбачена чинним кримінальним процесуальним законодавством. Про недосконалість в цьому плані чинного КПК України все частіше заявляють керівники різних правоохоронних органів, в тому числі НАБУ. Наприклад, процедура отримання судового рішення та здійснення на його підставі тимчасового доступу до банківських документів, здебільшого, триває більше місяця.

Майже у всіх кримінальних провадженнях про податкові злочини проводяться експертні дослідження (почеркознавчі, економічні, технічні, будівельні, товарознавчі тощо). Збір матеріалів для проведення таких досліджень теж вимагає значного часу, а проведення самих експертиз зазвичай триває кілька місяців.

Як зазначив начальник Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Тернопільській області Олег Буць, здебільшого при проведенні розслідування кримінальних проваджень платники податків (а точніше неплатники), операції яких досліджуються, вчиняють заходи щодо перешкоджання слідству (ненадання відомостей, документів, їх приховування, неправдиві свідчення або відмова давати показання, невиконання законних вимог слідчого та судових рішень тощо), що особливо ускладнює встановлення істини та прийняття об’єктивного рішення і відповідно продовжує тривалість слідства.

Для прикладу, працівники СУФР ГУ ДФС у Тернопільській області у березні цього року завершили досудове розслідування та спрямували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, які в складі організованої групи ухилились від сплати податків на суму понад 7 млн грн. При цьому, розслідування злочину тривало 1 рік та 8 місяців.

Нерідко, зазначає О.Буць, одним із способів тиску на орган розслідування з метою уникнення відповідальності за скоєне є надання неправдивих відомостей громадськості, в тому числі й через засоби масової інформації, про так би мовити «тиск на бізнес» з метою отримання неправомірної вигоди. Однак, переконані в ГУ ДФС, у таких випадках необхідно діяти згідно з чинним законодавством, тобто повідомляти про факти вимагання хабара відповідним компетентним органам.

Варто зазначити, що незважаючи на те, що розслідування податкових злочинів є складною і трудомісткою діяльністю, економічний ефект від діяльності підрозділів податкової міліції значний. Адже тільки в 2015 році всіма правоохоронними органами області, які борються з економічною злочинністю, державі та місцевим бюджетам відшкодовано збитки в сумі 7,95 млн грн, з яких 95% - по кримінальних провадженнях Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

На фестивалі «Галицька дефіляда» будуть вуличні співи

Середа, 01 червня 2016, 05:40

Що найбільше люблять галичани під час свят? Правильно, співати! Фестиваль «Галицька дефіляда» розпочала анонсувати атракції, які відбуватимуться під час фестивалю 17, 18 та 19 червня у парку ім. Т. Шевченка. Одним із заходів фестивалю будуть тернопільські «Вуличні співи».

«Вуличні співи» - це місце, де всі, хто любить співати, мають таку можливість. Мета проекту - популяризувати українську пісню і музику. «Вуличні співи» будуть на фестивалі лише одного дня, у п’ятницю 17 червня.

«Наш репертуар дуже багатогранний, починаючи від народних і повстанських пісень, закінчуючи сучасними новинками української музики. Репертуар може періодично змінюватися то в одну, то в іншу сторону, тут просто усе уже залежить від гітаристів які приходять, і їх вміння заграти те чи інше, але якщо згадувати те що співається майже кожного разу, то це «ОЕ», Скрябін, «Плач Єремії», останнім часом багато співаємо пісень групи «Один в каноє», ну і багато чого іншого...», - розповідає організатор «Вуличних співів» у Тернополі Михайло Моргун.

Запрошуємо усіх на «Вуличні співи» у п’ятницю, 17 червня о 16.30 год. Парк ім. Т.Шевченка.

«Вуличні співи» - це один із заходів на дефіляді. В усі дні фестивалю «Галицька дефіляда» буде сцена, на якій виступатимуть етногурти «Йорий клоц», «Фа Мажор», «Медовий полин», «Петрос», «Lemko bluegrass band» та інші. Окрім того будуть кулінарні шоу, народні забави, конкурси, подарунки та багато іншого. Слідкуй за подіями фестивалю «Галицька дефіляда» на сторінці http://vk.com/galychdefilyada

 

Юних тернополян запрошують порибалити

Вівторок, 31 травня 2016, 14:12

Нові цікаві активності з нагоди Дня захисту дітей організували влада та громадські організації Тернопільської області. У середу, 1 червня відбудеться фестиваль з рибальства «Трофей».

Майстер-клас для малюків проведуть чемпіони світу, Європи, України та майстри інших категорій Федерації риболовного спорту. З учасників будуть сформовані міні-групи, після настанов фахівців відбудуться змагання. На завершення заходу учасники скуштують рибацький куліш.

Організатори фестивалю: Тернопільське обласне управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, служба у справах дітей та відділ сім’ї та молоді ОДА, Федерація риболовного спорту Тернопільської області. Підтримку надає «Блок Петра Порошенка».

Місце проведення: острівець «Чайка», парк ім. Т.Г. Шевченка.

Початок: о 17:00 год. (орієнтовна тривалість Фестивалю - до 20:00 год.)

Увага! При собі слід мати вудку.






 

Креативні ідеї для призовників шукають серед волонтерів

Вівторок, 31 травня 2016, 05:43

Волонтерів, які допоможуть розробити агітаційні макети для популяризації строкової та контрактної служби у збройних силах України шукають в Тернопільській ОДА.

«Тільки за участю громадськості можна знайти справжнє нестандартне рішення. Захист України – це спільна справа кожного із нас. Зараз важливо роз’яснити особливості строкової служби та переваги контрактної. Ми сподіваємося, що серед дизайнерів, художників, психологів, громадських активістів знайдуться волонтери, які поділяться своїми ідеями. Ця допомога є важливою для нашого краю», - зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Він підкреслив, що для юнаків 20-27 років строкова служба – це обов’язок. Степан Барна висловив впевненість, що Тернопільська область доведе свій патріотизм та відданість Державі не на словах, а на ділі.

Пропозиції надсилати на адресу прес-служби ОДА - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
 

 

Капітальний ремонт доріг потребує «капітальних» коштів

Вівторок, 31 травня 2016, 05:40

Цьогоріч міська рада запланувала грандіозний проект щодо ремонту доріг та прибудинкових територій у Тернополі. Суму збільшили на 20% у порівняні із минулорічним вкладом, а саме 164 мільйони гривень. На ці кошти повинні відремонтувати не лише дороги, а й прохідні частини в парках та скверах, тротуари та проїзні частини.

На сьогодні заплановано ремонт на складніших ділянках дороги, опісля чого роботи виконуватимуть і в інших частинах міста. Ремонт доріг виконують якісно знімаючи повністю стару поверхню. У звʼязку з цим, дороги можуть бути перекриті або частково перекриті.

Вісім мільйонів гривень було виділено на ремонт парків, а саме на їх освітлення. Інші кошти будуть призначені для багатоповерхівок.

В управлінні ЖКГ Тернопільської міської ради повідомили, що зараз проводять роботи на вулиці Микулинецькій, а саме на чотирьох смугах дороги біля кладовища. Для того, щоб покриття було повністю завершене необхідно ще кілька днів.

Також нагадаємо, що окрім міста ремонтні роботи проводять на дорогах області. Зокрема, Тернопіль - Івано-Франківськ, Тернопіль - Кременець. Нещодавно Кабінет Міністрів виділив постановою для Тернопільської області 78 мільйонів гривень, проте для капітального ремонту доріг потрібно набагато більше. Зараз міська рада наполягає на збільшені фінансування області - щонайменше 300-500 тисяч гривень на ремонт доріг. До кінця року всі вище зазначені роботи обіцяють виконати і не зупинятися на досягнутому.

Олена Сабатюк

 

Конкурс на відбір у нову патрульну поліцію - знову?

Понеділок, 30 травня 2016, 11:39

Чергове проведення конкурсу на відбір у нову патрульну поліцію в Тернополі ще не гарантовано. Чого не скажеш про конкурс на відбір до лав патрульної поліції по всій Україні. Про можливість його проведення протягом місячного терміну нещодавно заявив діючий міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Що ж стосується нашої області, то такий конкурс відбудеться, проте нових працівників поліції по місту поки не добиратимуть.

На цю тему спілкувалися з начальником Управління патрульної поліції міста Тернополя – лейтенантом поліції Володимиром Струком. Як він запевнив, на теперішній час проблем із кількістю особового складу патрульних поліцейських для того, щоб якісно та повною мірою обслуговувати місто, немає. Щоправда, в планах стоїть питання добору патрульних працівників, які б займалися обслуговуванням саме доріг області. До їхніх функціональних обов’язків, як зазначає пан Володимир, входитиме патрулювання доріг державного та міжнародного значення, що за своєю суттю мало чим відрізнятиметься від роботи зарубіжної «Highway Police», діяльність якої стосується суто правил дорожнього руху.

Іде мова про те, що конкурс, який проводитимуть, буде таким, як і попередній, кількість патрульних поліцейських становитиме близько 140 осіб, і вони виконуватимуть свої контролюючі функції не тільки на дорогах.

Володимир Струк нагадує нам, яким був перший конкурс на відбір до нової патрульної поліції. Він складався із вступних тестових завдань на логіку, у його склад входила також і фізична підготовка. Не забули і про важливу та потрібну для справжнього кваліфікованого працівника поліції військово-лікарську комісію. Ну і звісно ж, куди без елементарних знань психології та усної співбесіди, які б відкривали двері у простір діалогу між патрульними та цивільними громадянами. Наших патрульних переводитимуть і на обласні дороги – за умови, якщо, звісно, будуть на це бажаючі, – продовжує начальник Управління патрульної поліції міста Тернополя. – А матимуть на те поліцейські волю – зможемо їх перевести і в місто, - довершує він. Все це – питання часу і вирішуватиметься по ходу разом з людьми. Разом з тим, поряд із збільшенням кількості штату патрулюючих працівників, транспортних засобів також побільшає.

Нами вже були привезені кілька патрульних автомобілів марки «Hyundai Sonata» - заявив Володимир Струк, а отже й доля доріг – теж ясна, – в напрямку розвитку, про що очікується наказ Національної поліції України. Для чого наказ – так це для чіткої конкретики – щоби вже була певність, що можна приймати дороги, а заразом з тим і стаціонарні пости. Наступним кроком стане добір людей для того, аби закрити всі до однієї обласні дороги.

Згадуючи досвід попереднього відбіркового туру та навчання працівників, пан Володимир зауважує, що тривалість цьогорічного навчання може сягати до півроку.


Софія Пасічник





 

Своєчасна сплата захистить від штрафу

Понеділок, 30 травня 2016, 11:29

Конституцією України визначено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, визначених законом (стаття 67).

Податковий кодекс України (далі - ПКУ) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Статтею 38 ПКУ передбачено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму грошового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом. Така сума грошового зобов'язання вважається узгодженою (п. 54.1 ст. 54 ПКУ).

Пунктом 126.1 статті 126 ПКУ передбачено, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Пунктом 31 підрозд. 10 розділу XX ПКУ за наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не застосовуються.

Вказаною нормою не передбачене звільнення від штрафних (фінансових) санкцій при несплаті узгоджених сум грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Тернопіль готується до фестивалю «Галицька дефіляда»

Понеділок, 30 травня 2016, 11:27

На Зелені свята - 17-19 червня - у тернопільському парку ім. Т.Шевченка пройде етно-гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда». Організатори обіцяють нові кулінарні шоу, безкоштовні частування, народні забави, будуть найкрасивіші мавки та музики з тих ліпших.

Кулінарні шоу кожного дня. У зелену п’ятницю організатори обіцяють безкоштовно частувати тернополян стравами з диких рослин: кропиви, лободи, кульбаби, щоб можна було сповна відчути смак страв, які готовили наші бабусі у давнину.

У ситну суботу більше тисячі гостей фестивалю скуштують печеню з птиці з гарніром за стародавнім рецептом, а у солодку неділю - десерти та запашний мед від пасічників. Для справжніх чоловіків, які люблять українську кухню, ресторатори готують ще й конкурси на найшвидше поїдання вареників, «Як не з’їм, то понадкушую» та ін. Тож безкоштовно посмакувати різними наїдками зможе кожен!

Музики з тих ліпших - це етно-молодіжні гурти, які запалюватимуть публіку кожного дня. «Фа Мажор», «Медовий полин», «Ті, що падають вгору», «Йорий Клоц», «Петрос» - і це ще не увесь перелік. На цій «Галицькій дефіляді» забавлятися будуть усі. Щодо народних гулянь, то лише на цьому фестивалі на вас чекатиме справжня хатинка з очерету, молодіжні розваги, гойдалки, дитяче містечко, вуличні співи просто неба, вогняне шоу, живі скульптури, битва фарбами. А ще етнопоказ мод та конкурс краси «Мавка 2016» та «Русалка 2016».

За найкращу вишиванку - гроші. Якщо у скрині бабусі ви знайшли красиву вишиванку, або ви - власник чи власниця цього народного символу, то неодмінно одягайте її та ідіть на «Галицьку дефіляду». Адже за цю красу ви можете отримати 500 грн. у номінаціях: «Найкраща жіноча вишиванка», «Найкраща чоловіка вишиванка», «Найкраща дитяча вишиванка».

Галицьких панянок організатори кличуть покрасуватися в українських віночках. За найкрасивіший, найоригінальніший український вінок дівчата теж отримають грошовий подарунок.

Зелені свята - це давня традиція веселого народного гуляння українців! Усі деталі найсмачнішої події Тернополя шукайте у офіційних спільнотах фестивалю «Галицька дефіляда».

* Група http://vk.com/galychdefilyada

* https://www.facebook.com/galychdefilyada/

* Контактний телефон: +380938804032

 

Сторінка 96 з 118

«ПочатокПопередня919293949596979899100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер