images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

Державна допомога для дітей при ухиленні від сплати аліментів

П'ятниця, 18 грудня 2015, 10:24

Якщо ж використавши всі можливі правові методи для стягнення аліментів, в тому числі на стадії виконавчого провадження, стягнути аліменти все ж таки не виявилось можливим (встановити місце перебування боржника не вдалося, дохід чи будь-яке майно відсутні), це є підставою для призначення тимчасової державної допомоги для дітей, розповідає адвокат Іван Парубій.

За Сімейним кодексом України, якщо батьки ухиляються від сплати аліментів, дитині призначається тимчасова державна допомога, яка не може бути меншою, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

kak-rasschitat-alimenty-s-zarplaty

Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Детальна процедура отримання таких виплат регламентована Порядком призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 р. №189.

Формально, держава бере на себе обов’язок забезпечувати добробут дітей, батьки яких відмовляютьсябрати на себе батьківські зобов’язання по їх утриманню, проте, мінімальний розмір державної допомоги свідчить про протилежне.

Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Вирішувати подібні проблемні питання в першу чергу слід доброзичливим шляхом, адже діти – найголовніше в нашому житті, і повинні рости в гармонії і турботі поряд із батьками, які хоч і розлучилися, проте, сумлін но несуть відповідальність за свою дитину.

 

Електронний цифровий підпис можна оформити за довіреністю

П'ятниця, 18 грудня 2015, 08:14

Відповідно до п. 5.1 Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС передбачено, що заявник може бути представлений довіреною особою, якщо немає можливості його особистої присутності в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі - АЦСК ІДД ДФС). У цьому випадку заявник надає довіреність на подання документів для реєстрації.

Представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюється особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально. Зазначена довіреність повинна бути оформлена на номерному бланку суворої звітності.

Заявник наділяє представника відповідними повноваженнями для отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) (подання до відокремлених пунктів реєстрації реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення, скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Виплати при звільненні працівника

П'ятниця, 18 грудня 2015, 07:50

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок, розповідає адвокат Іван Парубій.

У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у визначені строки при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.


Суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

Згідно зі ст. 24 Закону про оплату праці, виплата заробітної плати здійснюється за місцем роботи. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.


Отже, у разі виплати заробітної плати працівнику після його звільнення виплата заробітної плати проводиться:
• за місцем роботи,
• у разі наявності особистої письмової згоди працівника – через установи банків, поштовим переказом на вказаний ним рахунок (адресу), з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.


Якщо був судовий спір то після ухвалення судового рішення про стягнення заборгованості із заробітної плати роботодавець не звільняється від відповідальності, передбаченої статтею 117 КЗпП, а саме виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, тобто за весь період невиплати власником або уповноваженим ним органом належних працівникові при звільненні сум.

 

Депутати Верховної Ради та керівництво фіскальних і митних органів Тернопільщини обговорили проблемні питання регіону

Четвер, 17 грудня 2015, 08:42

У Головному управлінні ДФС у Тернопільській області відбулась робоча зустріч керівництва фіскальних та митних органів області із народними депутатами, які представляють у Верховній Раді України громаду Тернопільщини.Вступним словом робочу зустріч розпочав начальник Головного управління ДФС в області Ігор Комендат, який поінформував присутніх про результати діяльності обласного відомства у 2015 році. В ході заходу народні депутати Микола Люшняк, Ігор Побер, Михайло Головко, Тарас Юрик та Роман Заставний обговорили основні зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, що пропонуються урядом та їх вплив на формування місцевих бюджетів. Депутати озвучили основні проблемні питання, які надходять до них від бізнесу щодо митного законодавства та діяльності митниць. Також обговорювали шляхи підвищення інвестиційної привабливості області.

DSC_0027

Зважаючи на те, що троє депутатів з Тернопільщини, Михайло Головко, Тарас Юрик та Роман Заставний є членами Комітету Верховної ради України з питань податкової та митної політики, обговорення актуальних питань щодо податкового та митного адміністрування проходило в площині конкретних пропозицій до законопроектів. Зокрема, запропоновано сільськогосподарським виробникам ІV групи, які застосовують спецрежим оподаткування замість введення обмеження обсягу річного доходу 2 млн грн, що призведе до переведення значної кількості суб’єктів господарювання на загальну систему оподаткування, дещо збільшити ставку бази оподаткування. Беручи до уваги те, що область аграрна, також пропонується підтримати сільське господарство шляхом залишення коштів на спецрахунках сільгоспвиробників з подальшою їх диференціацією, скажімо у 2016 році залишати на спецрахунках сільськогосподарських підприємств 75 відсотків, у 2017 році - 50 відсотків, а у 2018 році вийти на запропоновані урядом - 25 відсотків.

DSC_0003

Учасники заходу винесли на обговорення ряд інших пропозицій до законопроектів, які за сприяння народних депутатів регіону будуть почуті на всеукраїнському рівні. Проведення таких робочих зустрічей є позитивним моментом співпраці законодавчих та виконавчих органів і сприятимуть вирішенню багатьох проблемних питань Тернопільщини.

DSC_0026 DSC_0025 DSC_0021 DSC_0018 DSC_0009 DSC_0001

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У клубі "Гармонія" вчили раціонально використовувати ресурси

Четвер, 17 грудня 2015, 08:35

У гендерному центрі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбулось засідання жіночого клубу «Гармонія» на тему «Стале домогосподарство: від особистої енергоефективності до енергетичної незалежності держави», яке у фрмі тренінгу провели представники громадянської мережі ОПОРА.

«Cьогодення вимагає від нас рацінальності та заощадження. З підняттям тарифів на комунальні послуги люди все більше цікавляться темою економії енергоресурсів, не втрачаючи комфорту», - звернулась до присутніх фахівець центру зайнятості Інна Лісовська.

Представники ОПОРи Наталія Радковська та Олена Зарічна ознайомили учасників заходу з досвідом та практикою Європейських країн, де запроваджено обов'язкове сортування сміття, вторинне використання ресурсів та бережливе ставлення до природи.

гармонія грудень

«Ми повинні навчитися не заощаджувати, а раціонально використовувати ті ресурси, які нам потрібно. Якщо вимикати світло, економити воду, купувати прилади економкласу, зрештою замінити старі лампочки на енергозберігаючі – то одразу зможемо відчути різницю по оплаті комунальних послуг, - сказада еко-тренер Олена Зарічна. - Тому, намагайтесь скоротити кількість відходів: купуйте мінімум товарів в упаковці або обирайте товари в таких пакуваннях, які можна використовувати багато разів. Зміна наших щоденних дій, звичок щодо використання ресурсів може зробити значний внесок до енергетично-незалежної держави».

Під час заходу учасники жваво обговорювали підняті питання, ділилися досвідом та наводили власні життєві приклади щодо того, як раціонально використовувати електроенергію, газ, тепло та воду.

На завершення тренінгу присутні отримали постери та листівки, розроблені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».Відділ активної підтримки безробітних ТМРЦЗ

 

Як тернополяни святкуватимуть новорічні свята

Середа, 16 грудня 2015, 12:57

Новий рік — свято, яке відзначають багато народів відповідно до прийнятого календаря. Свято наступає в момент переходу останнього дня року в перший день наступного. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно–національних традиційних і релігійних переконаннях. Традиційно у кожній родині прикрашають ялинку, накривають стіл і чекають подарунків від діда Мороза. Дехто святкує вдома, працелюби відзначатимуть свято на роботі, а у любителів пригод – свої маршрути. Які плани у наших тернополян дізнавались журналісти Моя газета.

Анастасія, 18 років, студентка
Я планую святкувати Новий рік разом з друзями вдома, в нас буде костюмована вечірка, тому настрій буде забезпечений.

Анастасія, 18 років студентка

Діана, 17 років, студентка
Цей Новий рік я хотіла б зустріти разом зі своїми батьками, які зараз знаходяться за кордоном. Тому, швидше за все, я поїду до них, бо вважаю, цю дату сімейним святом.

діана 17 років

Михайло, 73 роки, пенсіонер
За своє життя я святкував Новий рік в найрізноманітніших місцях, і тому переконався, що найкраще місце – це рідний дім і близькі люди поруч.

Михайло, 73 роки пенсіонер

Олександр, 19 років, студент
Я зі своєю компанією друзів хочемо відсвяткувати 2016-й у засніжених Карпатах. Там хороша атмосфера і приємні люди, а ще надзвичайно красива природа.

Олександр, 19 років студент

Ольга, 54 роки, вчителька
Я чекаю це свято тому, що з’являється ще одна можливість зібрати рідних і дорогих мені людей за одним святковим столом, тому надіюся цей Новий рік принесе затишок у кожен дім і мир нашій країні.

Ольга, 54 роки вчителька

Оксана, 21 рік, продавець-консультант
Зрозуміло, що зустрічати прихід Нового року потрібно з хорошим настроєм, але зараз не той час для гучного святкування, коли ми - в теплих домівках, а наші солдати тим часом обороняють спокій країни.

Оксана, 21 років продавець- консультант

Тарас, 19 років, і Назар, 18 років, студенти
Новорічну ніч проведемо вдома з сім’ями, а потім, звісно, святкування з друзями у великій компанії та затишному місці.

Тарас, 19 років і Назар, 18 років

Роман, 22 роки, бармен
Скоріш за все, зустрічатиму 2016 рік у гуртожитку зі своїми одногрупниками, в нас буде своя атмосфера. Наступний рік - вогняної червоної мавпи, тому чоловіки будуть в строгих костюмах, а дівчата - у вечірніх сукнях червоних кольорів.

Роман, 22 років бармен

Юлія, 20 років, студентка
Для мене цей Новий рік не буде гучним. Планую тихий, сімейний вечір зі своїми близькими та коханою людиною.

Юля, 20 років студентка

Олександр, 24 роки, охоронець
Я керуюся думкою наших предків: «Як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш», тому скуштувавши салат олів’є та смакуючи шампанським, поїдемо святкувати до ялинки, де будемо вітати один одного. Тоді гарний настрій гарантований!

Олександр, 24 роки охоронець


Підготувала Купчик Вероніка

 

Кольори живопису занедбаних будинків та розбитих доріг

Середа, 16 грудня 2015, 08:29

Виставку Карини Арутюнян «Метаморфози» та Іштвана Куса «Моя полонина» презентували в галереї «Бункермуз» 11 грудня. Як констатують самі автори, презентовані роботи є наслідком хімічного дисбалансу мозку.12342684_539599959526985_3115277638182540054_n

Сучасне мистецтво – це не лише полотна, це — ціла концепція, своя філософія, яку митець намагається передати у власних роботах. Отож, щоб не ходити по виставковій залі з великими круглими очима, спершу потрібно послухати автора і дізнатись, що саме він хотів донести до глядача.

 • Насправді, ідея дуже проста, це все – хімічний дисбаланс мозку, який дозволив побачити те, що тут зображено. Прогулюючись Львовом, ми з Кариною фотографували стіни будівель, а також певні відрізки асфальту. Вибирали те, що більше подобалось. Зосереджувались на певних кольорах та образах, що вимальовувались серед сірого простору. Фотографій було дуже багато, тому надали перевагу різноманітним зображенням, які б не були схожі між собою. Так формували композицію.
  DSC00061DSC00062

Свої роботи творці називають медитативним мистецтвом. Представлені полотна спонукають глядача задуматись над красою буденності, над деталями, що нас оточують, зокрема й на асфальті.

 • Для інсталяції друкували зображення на оракалі, а потім наносили на пвх. Використовували саме такий спосіб, щоб повною мірою передати матовість об’єкта та його форму.
  DSC00070

Стан душі, про який говорять Карина та Іштван, мабуть, має відношення до дитячого сприйняття реальності, коли зі звичайного шматка деревини, опалого листя та невеличкої калюжі вимальовується цілий уявний світ. Підсиливши фантазію музичним супроводом, мимоволі відчуваєш себе героєм неймовірної історії.
DSC00084
— Музика, яка звучить у виставковій залі навмисне підібрана для цієї експозиції. Ми вважаємо, що творчість Жана Мішеля Жарре ефективно сприяє налаштуванню на медитативний стан.
12341598_539600446193603_4706645028694407471_n

Окрім неординарного мислення, Карина Арутюнян та Іштван Кус досить приємні у спілкуванні. Це саме ті люди, з якими можна побачити багатогранність звичного для нас світу.

DSC00072DSC00082DSC00066DSC00073DSC00068DSC00067

Виставка «Метаморфози» та «Моя полонина» триватиме до 24 грудня. 

Оксана Божко

 

Зіркові випускники прийшли в рідну школу

Вівторок, 15 грудня 2015, 14:21

Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення організував вже третій спортивно - пізнавального захід «Крок до успіху». серед учнів шостих класів у школах нашого міста.

«На Тернопільщині є багато спортсменів, які можуть розповісти про свої досягнення та перемоги. Це хороший приклад для тих дітей, хто хоче поєднати своє життя із спортом», - зазначила Наталія Собчак, педагог – організатор відділу фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.

SAM_5588

Так, 9 грудня завітали в рідну школу срібний призер чемпіонату Європи, Тарас Шевчук та його тренер, Роман Зеньо, майстри спорту України міжнародного класу, випускники Тернопільської ЗОШ №19.

Зустріч відбувалась у дружній та невимушеній атмосфері. Відомі спортсмени ділились досвідом у досягненні успіху в улюбленій справі, звертаючи увагу на те, що тільки кропітка праця над собою - перша умова здійснення заповітних мрій.

«Я почав займатись велоспортом з 11 років, згодом тренувався на тернопільській велосипедній базі «Золоті колеса» обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України під керівництвом талановитих тренерів Володимира Павленка та Романа Зеньо. Звичайно, щоденні тренування виснажують. Та коли ти опиняєшся в рядах переможців, то розумієш, що цей успіх вартий всіх затрачених зусиль. Важливо й те, що постійно тримаєш себе у хорошій фізичній формі» - поділився своїм досвідом Тарас.

Розповідь спортсмена супроводжувалась переглядом фотографій, на яких збереглись найяскравіші моменти із змагань.

Діти мали змогу у невимушеній бесіді розпитати гостя про все, що їх цікавило: «Чому ви вибрали цей вид спорту?», «Коли ви отримали першу нагороду?», «Які країни ви відвідали?»…

«Займайтеся велоспортом і перед вами відкриються великі можливості. Ваше життя буде насиченим та різноманітним», - запросив шестикласників тренер Роман Зеньо.

 

Літературна фармацевтика. Між панацеєю та плацебо

Вівторок, 15 грудня 2015, 11:17

Своєчасний роман Юрія Винничука «Аптекар» — це хрипкий вереск літописця, який потайки ламає голову  над симптоматикою віку,  вписуючи «білим чорнилом»поміж рядків насущну фразу «Як порятувати інфіковане несусвітніми думками панібратство? І чи є взагалі панацея від абсурдних людських переконань?», пише сайт Культурно.

Анамнез віку суголосний проблемам нашого часу, якщо розглядати левову частку наболілого у символічному ключі. Тут тобі і воєнні перипетії, і період «полювання на відьом», які володіють таємницями боротьби із недугами доби, і свої стратники. Ідейно-тематичний спектр твору є без перебільшення конгломератом, що розрісся із тріади традиційних прозових стовпів: любові, війни, маршрутів.
08d7209-kmax-7000

Роман побудований за реверсним принципом. Розповідь ведеться у двох площинах, де читачі навпереміну  мають справу то із акурат авторським письмом, то із записками Лукаша Гулевича, мемуари якого складають основу твору. Часові рамки текстового полотна вкрай вузенькі. Винничук зупиняється на проміжку 1646-1648 років. У цей час головний персонаж твору, Лукаш, повертається з Венеції до Львова, зазнавши травм у ході воєнних перепалок. Тут його аптекарська практика нестримно набирає обертів. Поряд із традиційною медициною чільне місце у тексті відводиться народним віданням, берегинею яких виступає спадкова знахарка Рута, язичниця, що поклоняється Святовиту.  Загалом жіноча  гвардія роману представлена контрастними героїнями, подекуди навіть контроверсійними.

Образ Амалії змальовується як еталонний з чоловічого огляду.  Поява її із кореня мандрагори  сприймається ніби новаторська інтерпретація міфу про походження богині краси. Щоправда, впродовж усього роману так і не вдається розгледіти, якою вона є насправді, позаяк автор нерідко приховує своїх персонажів за соковитими словесними формулами, відтак чуття мови видається потужнішим за чуття фіктивного світу.
vyn

Увиразнення  соціокультурного протесту  прочитується в  образі Юліани, архетипі жінки-воїна, що переживає конфлікт між духовним та тілесним. Її прагнення зрівнятися у правах з чоловіком, зайняти таку ж нішу, є проявом   сексуального революціонерства, проартикульованого маскулінним характером. Вона чи не єдина з персонажів, кому вдається вибратись із бранства титлів, бути ближчою до реальності, до читачів.

Поборницею маргінального пласту виступає Емілія,  заблукала овечка, яка стає жертвою брудної та ненаситної  вакханалії.  При описі цієї сцени Винничук за звичкою вдається до натуралістичної деталізації, виявляючи авторський вуаєризм. Смерть блудниці задає динаміки сюжету, повертаючи оповідь у інше, непередбачуване читачами подосі русло. Хоча й автор наголошує на тім, що «шляхта не свариться через повію», тим не менше, приділяє дискурсу розслідування вбивства повітрулі значну частину. Саме детективне нашарування обтяжує твір заяложеними парадигмами розвитку дії. Навіть неозброєним оком можна угледіти замаскований письменником ‘рояль у кущах’, збагнути, яка на нас чатує розв’язка.

Чоловічі образи твору виведені доволі пунктирно. Найяскравішим персонажем видається стратник Каспер. Відречення  від нього матері одразу ж після народження, відсутність у житті батька позначилися на його долі. Хлопець не навчився головного – любити, тому і став катом, для якого не існує моральних перепон. Він регулярно зраджує  із сарацинкою без жодних докорів сумління.

Роман «Аптекар» є смачною мікстурою із рідкісних мовних екстрактів, який не має аніяких протипоказань, проте тим, хто скаржиться на дефіцит авантюр, варто покладатися на ефект плацебо, адже свіжості та динаміки сюжету помітно не вистачає.

Юрій Вітяк

 

Тернопільські школярі побували в гостях у вогнеборців

Вівторок, 15 грудня 2015, 10:52

У гості до тернопільських рятувальників завітали учні сьомого класу загальноосвітньої школи №14 ім. Б. Лепкого м. Тернополя в рамках проведення службою зайнятості.

Почалась професіографічна екскурсія, організована фахівцями Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, із відвідин пожежно-технічної виставки Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, де учні ознайомились з технікою та оснащенням пожежників, історичними фактами про створення і становлення цієї служби у нашому краї, про роботу сучасних підрозділів ДСНС.

«На початку експозиції стоїть копія Микулинецької фігури Святого Флоріана. Цей святий вважається покровителем вогнеборців та захисником від вогненної стихії», - почала свою розповідь Анастасія Бобер, завідувач виставки відділу агітаційно-пропагандистської роботи УДСНС України у Тернопільській області. Також вона продемонструвала за допомогою експонатів наслідки необережного поводження із вогнем.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За допомогою різноманітних експонатів, макетів та діаграм діти мали змогу поринути в історію створення пожежної охорони та познайомитися з сучасною пожежною автоматикою, технікою та устаткуванням.

Фахівець центру зайнятості ознайомила школярів із професіями, які задіяні у пожежно-рятувальній службі. Так, учні дізнались про особливості професій пожежника-рятувальника, верхолаза, диспетчера.

Продовжилась екскурсія демонстрацією автомобілів, які використовують вогнеборці при гасінні пожеж. «Драбина сучасної пожежної машини може досягнути підвіконня 10-го поверху житлового будинку», - повідомила Анастасія Бобер. Діти не лише оглянули, але і потримали у руках деяке спорядження.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Чи може дівчина бути пожежником?, Скільки років треба вчитись, щоб стати рятувальником?, На який найвищий поверх діставались пожежники?, Що потрібно вміти і яку мати підготовку, щоб рятувати людей з вогню?», - такі та інші питання цікавили школярів. Багато хто з них вирішив стати пожежником. І не важливо, що не всі оберуть цю важку, але таку потрібну професію, проте знання та враження, отримані під час екскурсії залишаться у пам’яті учнів надовго.

26 семикласників подякували за змістовний і цікавий захід.


Провідний фахівець з профорієнтації

відділу активної підтримки безробітних ТМРЦЗ

 

Демобілізований учасник АТО став фермером

Вівторок, 15 грудня 2015, 09:48

Сучасний ринок праці відображає політичні та соціально-економічні процеси, що відбуваються в державі. Одним із напрямків діяльності служби зайнятості в теперішніх умовах - сприяння демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО в адаптації до мирного життя. Перспектива стати підприємцями завжди цікавить молодих людей, адже власний бізнес – це шлях до фінансової стабільності та впевненості у завтрашньому дні.

Одним з позитивних прикладів допомоги Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у професійній самореалізації та відкритті власної справи колишньому воїну є історія успіху Володимира Пиндуса з села Костянтинівка Тернопільського району.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Його вразила фраза: «Немає нічого кращого, як працювати на самого себе». Для реалізації задуманого Володимир Іванович за сприянням центру зайнятості пройшов навчання за напрямком "Менеджмент малого підприємництва".

"Оскільки я проживаю у сільській місцевості, маю трактор, у власності - 1 га землі, вирішив займатись вирощуванням і реалізацією сільськогосподарської продукції, а саме: червоного буряка, моркви, капусти та інших овочів. Захистивши відповідний бізнес-план та отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, почав працювати як приватний підприємець. На отримані від служби зайнятості кошти взяв 2 га землі в оренду у односельчан, - розповів Володимир Пиндус. - Поки що не шкодую, що вирішив працювати самостійно. Маю багато планів на майбутнє, хочу бути одним з тих фермерів, які вирощують екологічно чисту, якісну продукцію».

 

Брали позику в доларах? Повертатимете у гривнях

Понеділок, 14 грудня 2015, 11:03

Не минуло й семи років, як держава зважилася на врегулювання проблеми з валютними іпотечними боргами та кредитною заборгованістю підприємств. Уряд визнав, що девальвація в 2008 і в 2014 роках призвела до значного подорожчання обслуговування кредитів, результатом чого стали масові неплатежі. Тож Кабмін затвердив пакет законопроектів, який дає можливість валютним іпотечним позичальникам протягом трьох років з моменту прийняття норм парламентом провести реструктуризацію своїх кредитів.

Даний законопроект, точніше – пакет законопроектів, розроблений Незалежною асоціацією банків України (НАБУ, об’єднує 100 провідних банків), НБУ та депутатами, підготовлений нещодавно. Що цікаво, його норми були узгоджені з МВФ, хоча раніше Фонд був категорично проти подібних пропозицій.

Словом, валютні позичальники нарешті зможуть отримати можливість розрахуватися з боргами по кредитах.

Гройсман підписав закон про валютні кредити, але заявив, що сподівається на вето Порошенка

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що вирішив підписати законопроект 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів, який був прийнятий парламентом ще 2 липня.

«Питання про закон 1558-1. На цьому тижні буде юридичний механізм підписання цього законопроекту і направлення його Президентові. Але я вважаю, що має бути напрацьований новий закон, який захистить валютних вкладників, які взяли кредити на власне житло, а не для того, щоб робити бізнес на недосконалості системи, – заявив голова парламенту. – Очевидно, що цей закон вимагає ветування, а новий закон повинен бути внесений до Верховної Ради».

Нагадаємо, законопроект про «долар по 5 гривень», був прийнятий Радою 2 липня без обговорення. Наступного дня після прийняття закону депутати почали відкликати свої голоси.

Петро Порошенко назвав цей закон популістським, спрямованим на задоволення «менше ніж десятої частки відсотка тих, хто не хоче або не може обслуговувати валютні кредити».

25 листопада Кабінет міністрів затвердив новий пакет законопроектів про реструктуризацію валютних кредитів, який покликаний допомогти громадянам і підприємствам, які брали кредити у валюті. Документи були розроблені Мінфіном спільно з НБУ і Незалежною асоціацією банків України та узгоджені з 19 найбільшими банками України.

18t33vt7Vog

З чого все починалося

Якщо розглядати ситуацію з «прощенням» боргів валютним позичальникам у хронології поточного року, то вона була доволі цікавою. Спершу незадоволені теперішнім курсом валют позичальники перекрили вулиці столиці з вимогою звернути увагу на їхні проблеми з виплатами валютних кредитів за житло. Далі депутати Верховної Ради, більше думаючи про партійні рейтинги, ніж про долю банківської системи країни, зі скандалом проголосували за Закон №1558-1 «Про реструктуризацію валютних кредитів». В той час як активісти «Кредитного майдану» аплодували, керівники фінустанов були шоковані, бо хоча для позичальників цей документ робив багато благ, для банкірів ці блага означали колапс фінансової системи. Словом, зустрівши гнівну реакцію Президента, Нацбанку і МВФ, народні депутати з не меншим скандалом один наперед одного почали відкликати свої підписи під цим законом. Проте виявилося, що нема юридичного механізму для забезпечення такого відкликання. Тобто закон по суті був прийнятий і залишалося єдине: його повинен був підписати Голова Верховної Ради, а згодом – Президент. Розуміючи, що Президент все одно заветує це рішення і це, в свою чергу, викличе чергову хвилю обурення збоку валютних позичальників, Кабмін, за погодженням з МВФ, кинувся розробляти новий, альтернативний законопроект, який вгодив би «і нашим, і вашим». По суті так і сталося: кілька днів тому спікер парламенту Володимир Гройсман підписав згаданий законопроект і відправив його на підпис Петру Порошенку. Не очікуючи на вето (на час написання цього матеріалу ще не було відомо, чи Президент наклав вето – ред.), уряд разом з Незалежною асоціацією банків таки знайшли вихід з непростої ситуації.

Що ж маємо в підсумку? Маємо новий законопроект (точніше – пакет законопроектів). І тепер уже банкіри «просять» депутатів їх підтримати...

Ми спробували розібратися: хто виграє від запропонованих змін та кому більше вони на руку – банкірам чи позичальникам?

maxresdefault

Індивідуальний підхід

Перший законопроект з пакету передбачає диференційований підхід до вирішення проблеми боргів по іпотеці, з урахуванням категорії позичальника та майна, придбаного за рахунок валютного кредиту. Виходячи з цього, визначається та частина боргу, яка підлягатиме списанню. Кредитні зобов’язання запропоновано перевести з іноземної валюти в гривню за курсом НБУ на дату реструктуризації.

Фізособам, які мають єдине житло, банк простить не менше 25% боргу. 50% планується списати позичальникам, які мають єдине соціальне житло. Під цю категорію підпадають квартири площею до 60 кв. м і будинки площею до 120 кв. м. Такий же обсяг списання буде поширюватися на інвалідів І групи, учасників АТО, ветеранів, багатодітні сім’ї.

100% вибачення від кредитора отримають спадкоємці загиблих учасників АТО, а також позичальники-військовослужбовці, які отримали під час проведення антитерористичної операції інвалідність І групи і які володіють єдиним соціальним житлом. Право на реструктуризацію будуть мати громадяни за певних умов: борг на 1 січня 2015 року не повинен перевищувати 2,5 млн гривень за курсом Нацбанку, термін повернення заборгованості на 1 січня 2014 року не настав, і позичальник на той момент не повинен мати прострочених платежів.

Списаний обсяг боргу уряд пропонує не обкладати податком на доходи фізосіб.

«Тобто, якщо борг до 2,5 млн гривень, і людина домовилася з банком, наприклад, на 300 тис. списання, то це буде вважатися доходом, але не буде оподатковуватися», – пояснили «РБК-Україна» в Мінфіні.

Проте чи буде ця норма поширюватися виключно на реструктуризацію в рамках запропонованого Кабміном закону, або на всі процедури, укладені раніше, поки не зрозуміло.

«Позичальник зазнав збитків не зі своєї вини і не з вини банку. За все, що відбувається несе відповідальність держава. Держава за весь час не мала підтримки, то за що тут платити фізособі?» – дивується координатор Комітету з питань захисту прав кредиторів НАБУ Інна Багатих.

За словами міністра фінансів Наталії Яресько, право реструктуризації валютних кредитів має бути надано не «багатим громадянам і спекулянтам» (а в Україні чимало досить небідних людей, які свого часу брали валютні іпотеки, купуючи 3-6 квартир чи будинків, і не хочуть розраховуватися з боргами, очікуючи на їх реструктуризацію), а тим українцям, які брали позикові гроші на придбання єдиного житла. Кількість сімей, які підпадають під норми законопроекту, за її даними, становить 37 тисяч. Реструктуризації підлягає 20 млрд гривень або 40% у загальному портфелі валютної іпотеки фізосіб.

photo

Підприємства отримають особливі пропозиції

Для юридичних осіб-позичальників уряд пропонує цілий ряд можливостей реструктуризувати своє «боргове навантаження» – від перегляду строків погашення і ставки, списання, надання нового фінансування до реорганізації діяльності боржника і залучення нових інвестицій у капітал.

Про яку кількість підприємств йде мова, у Мінфіні не говорять, але під процедуру можуть потрапити «потенційно життєздатні» компанії. Активність підприємств, які мають тимчасові проблеми з ліквідністю, повинна бути підтверджена звітом незалежного аудитора.

Для учасників процедури передбачаються і податкові стимули. При прощенні частини суми боргу бізнес може бути звільнений від сплати податку на прибуток. Також податкові органи мають право списати частину податкового боргу пропорційно прощеній кредитором сумі або розстрочити сплату податкової недоїмки, яка виникла протягом 3 років до початку фінансової реструктуризації.

У законопроекті є пільги і для кредитора. Операції з реалізації майна, отриманого в рахунок погашення боргу, планується обкладати ПДВ тільки в частині прибутку від наступного продажу такого майна. Податок на прибуток буде стягуватися в частині отримання можливих доходів від розформування резервів за реструктуризованими кредитами.

Всі норми законопроекту тимчасові – на три роки. Таким чином, за словами Наталії Яресько, підприємства зможуть реструктуризувати до 200 млрд гривень проблемної заборгованості. Це близько 25% боргів корпоративного сектору.

Борги мають всі підприємства, які в докризовий період кредитувалися для розвитку і модернізації виробництва, зазначив перший віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Сергій Прохоров.

«Великі борги, наприклад, в «Укравто», який робив реконструкцію, але зараз фактично стоїть, бо ринок мертвий. 5 тисяч автомобілів минулого місяця було продано і 90% із них – імпортні, – додав він. – Ситуація настільки погана, що потрібно вже хоч щось робити».

Але наразі невідомо, які перспективи очікують на урядово-банківський пакет законопроектів. Адже очікується, що він потрапить до парламенту не швидше, ніж через кілька місяців (хай живе вітчизняна бюрократія!). Втім, самі депутати, обпікшись на попередньому законі про реструктуризацію, неохоче коментують нову ініціативу банкірів. Мовляв, треба спершу вивчити документ, можливо, варто доопрацювати його з урахуванням вже прийнятого і заново переголосувати. Лише член комітету з фінполітики і банків Павло Різаненко вважає, що новий законопроект треба приймати на заміну закону №1588-1: «Він дозволяє вийти з кризового становища тим, хто дійсно не може виплатити іпотеку за єдине житло». Також назвав пропозиції НАБУ компромісним рішенням і президент «Украналітцентру» Олександр Охріменко: «Проте все одно цей законопроект всіх не влаштує, бо залишаться бажаючі повернути кредит по 5-8 грн/$, які й далі будуть протестувати».

Маю право бути проти

Можливо, не всім відомо, але уже рік, як в Україні діє так званий мораторій на вилучення іпотечного житла для боржників, для яких воно є єдиним або (та) соціальним. Проте, як зазначають правозахисники, часто він не діє. Так, деякі банки продають іпотечні валютні борги своїх не дуже багатих клієнтів колекторським компаніям, які вибивають кошти або забирають житло. Та оскільки це – не цілком законно, банкіри вирішили вдатися до «законотворчості». Саме так чимало правозахисників сприймають законодавчу ініціативу уряду і НАБУ. Голова правління Всеукраїнської громадської організації «Фінансова грамота України» Михайло Стрельников зазначив «Урядовому кур’єру», що ухвалення вищезгаданого пакету законопроектів потрібно лише для того, щоб скасувати чинний мораторій. «І тоді у всіх чиновників та банкірів відкриються шляхи для того, щоб масово відбирати житло в людей, які просто будуть не в змозі надалі сплачувати за іпотекою», – додає він. Також, за словами правозахисника, якщо вчитуватись в урядовий законопроект, то можна збагнути, що деякі моменти прописано далеко не на користь валютних позичальників.

«Приміром, написано, що пільгами користуватимуться лише ті учасники АТО, хто провоював не менш ніж півроку. А що тим, хто ризикував життям три місяці й став інвалідом ІІ-ї групи, пільги не потрібні? Ще – списання 25 чи 50% боргу. У цьому документі чітко не сказано, що це відбуватиметься у момент реструктуризації боргів, а просто обумовлене таке списання. А це, слід розуміти, може відбутися нескоро», – впевнений Стрельников.

Як відбуватиметься реструктуризація

Звичайно, пропонований пакет законопроектів можна критикувати скільки завгодно, але це не звільняє нас від обов’язку знати, як саме відбуватиметься реструктуризація іпотечних кредитів на практиці у випадку прийняття цього пакету. Отож підсумуємо.

Реструктуризації підлягають зобов’язання за договорами про надання іпотечного кредиту в іноземній валюті, що відповідають сукупності таких ознак:

 

– Загальна сума заборгованості за договором, включаючи борг за основною сумою кредиту, відсотками, фіксованими виплатами, комісійними та іншими платежами, станом на 1 січня 2015 р. не перевищувала 2,5 мільйона гривень за офіційним курсом НБУ на цю дату. Курс тоді становив 15,7686 гривні за долар. Відповідно, виходить, що максимальна сума кредиту, що підлягає реструктуризації, становить близько 158,5 тисячі доларів.

– Термін повернення на 1 січня 2014 р. не настав (таким чином, реструктуризація не поширюється на кредити, які мали бути остаточно погашені до початку 2014 року, але не повернуті досі).

– Кредит в іноземній валюті наданий позичальнику з метою придбання єдиного житла, яке передано в забезпечення зобов’язань позичальника за договором про надання іпотечного кредиту, або придбання земельної ділянки для будівництва житлового будинку, який повинен стати єдиним житлом позичальника. При цьому станом на 1 січня 2014 р. не було простроченої заборгованості за кредитом або вона була погашена до моменту реструктуризації.

– На 1 липня 2015 р. існувала непогашена прострочена заборгованість за договором (про надання іпотечного кредиту в іноземній валюті) тривалістю більше 30 днів.

Останній пункт викликає подив. Виходить, що на реструктуризацію можуть розраховувати тільки ті позичальники, які допустили суттєву прострочену заборгованість. А тим, хто справно сплачував, на думку авторів законопроекту, ніяка реструктуризація не потрібна: якщо платять, значить, гроші у них є. У те, якими зусиллями і нестатками це може досягатися, вникати ніхто не збирається.

До того ж дана норма грішить тим же, чим грішив законопроект 1558-1, – заохочення недобросовісних позичальників і надання їм переваг перед добросовісними. Тим часом, за логікою, банки повинні бути зацікавлені якраз у протилежному – показати старанним позичальникам, наскільки цінують їхню порядність. Або хоча б не дискримінувати їх за це.

Але повернемося до тексту закону. У ньому вказується, що реструктуризації також підлягають кредити, правом вимоги за якими банки поступилися іншим особам. Отже, отримати послаблення зможуть і ті позичальники, хто вже має справу з колекторами.

Банк зобов’язаний за письмовою заявою позичальника здійснити реструктуризацію на умовах, передбачених законом. При цьому він не може вимагати від позичальника внесення будь-яких платежів, зборів, комісійних на свою користь за проведення та оформлення реструктуризації (тобто платежі іншим особам, наприклад, нотаріусам, можливі). У той же час фінустанова вправі зажадати страхування об’єкта іпотеки відповідно до Закону «Про іпотеку».

Якщо ж оформлення нового кредитного договору вимагає нотаріального засвідчення, то нотаріус зобов’язаний його зробити, взявши за свої послуги не більше 500 гривень. Всі зміни вносяться до Державного реєстру нерухомості та інші реєстри безкоштовно.

Реструктуризації підлягають зобов’язання позичальника тільки за одним договором, укладеним з будь-яким банком в Україні. Тобто якщо хтось купив у кредит дві квартири або більше, то реструктуризувати може лише одну позику.

І нарешті, дія закону не повинна поширюватися на валютні кредити, які вже були реструктуризовані і переведені в гривню до вступу закону в силу – на основі діючих у банках програм.

Реструктуризація зобов’язань в іноземній валюті, відповідно до законопроекту, повинна здійснюватися в наступному порядку:

 

 1. Заборгованість переводиться в гривню за офіційним курсом НБУ на день проведення реструктуризації.

 

 1. Після цього отримана сума кредиту поділяється на дві частини: суму, обов’язкову до погашення, і суму, яку банк повинен пробачити позичальникові. Остання залежить від двох обставин: розміру житла і статусу самого позичальника.

 valyuta-kredy-t

Залежно від площі придбане за іпотечним договором житло може бути двох видів: соціальне або ні. Соціальними вважаються квартири площею до 60 квадратних метрів і будинки до 120 квадратних метрів.

Отже, позичальникам, які отримали кредит на єдине житло, що не відноситься до категорії соціального, банк зобов’язаний пробачити не менше 25 відсотків суми реструктуризованого боргу. Позичальникові, який на кредит придбав єдине соціальне житло, прощаються 50 відсотків боргу.

Додаткові послаблення передбачені для учасників АТО та їхніх сімей. Учасниками АТО пропонується вважати всіх службовців Збройних Сил України, а також інших законних збройних формувань, які брали безпосередню участь у захисті України та перебували в зоні АТО не менше шести місяців (ця норма повинна відсікти від числа пільговиків різного роду чиновників, які зробили собі «корочки» учасників АТО, з’їздивши туди у відрядження на кілька днів, хоча, як ми вже згадували вище, тут міститься чимало й інших нюансів аж ніяк не на користь добросовісних позичальників).

Учаснику АТО, який взяв іпотечний кредит на придбання єдиного несоціального житла, пропонується пробачити не менше 50 відсотків заборгованості. Якщо ж кредит отриманий на покупку соціального житла, то сума списання складе як мінімум 70 відсотків боргу.

Тим учасникам АТО, які під час бойових дій отримали інвалідність І групи, банк зобов’язаний списати 80 відсотків боргу, якщо мова йде про несоціальне житло, і 100 відсотків, якщо придбано соціальне житло. Ті ж правила застосовуються у разі, коли позичальником за кредитом є дружина (чоловік) учасника АТО, який отримав інвалідність І ступеня.

Якщо ж солдат не повернувся з війни, то його спадкоємцям або дружині (чоловікові) банк зобов’язаний пробачити 100 відсотків реструктуризованого боргу.

До учасників АТО, які отримали інвалідність І ступеня, а також до загиблих вимога про обов’язкове перебування в зоні АТО протягом шести місяців не застосовується.

Прощена частина боргу не списується відразу. Вона продовжує числитися за позичальником, і на неї навіть нараховуються відсотки, щоправда, дуже мізерні – 0,01 відсотка річних (10 копійок з тисячі гривень на рік). Всі ці відсотки повинні бути виплачені банку одним платежем наприкінці терміну дії кредитного договору.

На іншу (не прощену) частину боргу встановлюється така ж процентна ставка, яка була визначена початковим кредитним договором (в іноземній валюті). Дана ставка діє протягом трьох років. А після закінчення цього терміну зміниться і буде являти собою середню (на той момент) ставку за депозитами у гривні плюс 3 відсотки. Переглядати ставку за кредитом залежно від зміни ставок депозитів можна буде не частіше ніж раз на рік.

Банкам також надано право укладати з позичальниками договори про реструктуризацію на більш вигідних для них (позичальників) умовах, ніж вказані в законі: застосовувати при перерахунку в гривню більш низький валютний курс, знижувати процентну ставку, продовжувати термін погашення. Втім, скоріш за все, занадто розраховувати на цю норму не доводиться.

Прощена частина боргу остаточно списується позичальникові в кінці терміну дії кредитного договору в тому випадку, якщо він старанно розраховувався і не допускав прострочення платежів більш ніж на 30 днів.

Якщо ж такі затримки були допущені, фінустанова може відмовитися списувати прощену частину боргу і зажадати від позичальника її виплати. Можна не сумніватися, що якраз цю частину закону банки виконуватимуть неухильно.

Також законопроект пропонує списати всі штрафи, нараховані банками за прострочення кредитів з 1 січня 2014 року по день реструктуризації.

У законопроекті існує норма, відповідно до якої позичальник, який вирішив, що і після реструктуризації не в змозі повертати свій борг, може звернутися до банку з пропозицією прийняти в якості погашення кредиту предмет застави – куплене житло. Передавши нерухомість банку, людина звільняється від своєї заборгованості повністю.

Цей пункт існував і в законопроекті 1558-1, і в меморандумі НБУ. Тільки в тих документах банк зобов’язаний був прийняти таку пропозицію позичальника, а в новому законопроекті питання залишається на розсуд фінустанови. Якщо банк вирішить, що об’єкт нерухомості йому ні до чого, то вправі відмовитися його прийняти і продовжити вимагати від позичальника гроші.

 

Досить гратися в реструктуризації – потрібні реформи!

Проблема реструктуризації та прощення частини боргів валютним іпотекоутримувачам вже давно висить у повітрі. Це питання треба вирішувати якомога швидше. Ми погоджуємося, що клієнти банків, які брали іпотеку під купівлю 3-6 і більше квартир чи будинків, не повинні підпадати під будь-які пільги. Однак слід зробити все, щоб небагаті й чесні клієнти наших банків, які кров’ю й потом заробляють собі на життя і не можуть розрахуватися з іпотекою, мали всі переваги. І не на папері, а реальні. Тоді люди довірятимуть і банкам, і регуляторові.

Та якщо підходити до справи глобально, мусимо констатувати: реструктуризовувати борги можна скільки завгодно, але поки в Україні не буде стимулів для залучення внутрішніх інвестицій, поки не відновиться внутрішній попит і не відкриється доступ до дешевих кредитних ресурсів, користі від таких «державних подачок» буде мало.

Підготував Адам Стрижнюк

 

P.S. Від автора. Дивімося правді в очі: при отриманні кредиту позичальники добровільно брали на себе валютний ризик. У них був вибір між невеликими відсотками за валютним кредитом і вищими відсотками за гривневим запозиченням. Тоді всі вважали, що в доларах буде дешевше. Це був свідомий вибір, за який треба платити.

Крім того, ризикували втратити свої кошти і вкладники банків, які розміщували там валютні депозити. Не зрозуміло, чому інтереси одних громадян – позичальників – повинні бути важливішими за інтереси інших – вкладників.

І наостанок цікава деталь: відсоткові валютні ставки за іпотекою протягом 2005 – 2009 років були на рівні 10-15% річних за доларом. Це невеликі відсотки з огляду на те, що у випадку прийняття нового законопроекту люди сплачуватимуть саме 10-15%, проте у гривнях. Адже нині гривневі кредитні відсотки банків становлять 25-28%. Це, по вашому, справедливо?

 

Антикорупційний сервіс "Пульс"

Понеділок, 14 грудня 2015, 10:44

Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України (далі - ДФС), про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Інформація приймається цілодобово.

При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.

Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.

Сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону:

(044)284-00-07

 

Про стан ринку праці в місті Тернополі

Понеділок, 14 грудня 2015, 10:21

Станом на 1 грудня 2015 року.

За листопад 2015 року в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернулися 717 громадян, які проживають в м. Тернополі, що на 98 осіб більше ніж за аналогічний період минулого року (619 чол.). Чисельність незайнятого населення, зареєстрованого протягом січня – листопада 2015 року у міськрайонному центрі зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала 10692 чол., що на 274 особи менше, ніж на 1 грудня 2014 року (10966 чол.).

Незайняті та безробітні громадяни. Станом на 1 грудня 2015 року на обліку в центрі зайнятості знаходилися 2296 незайнятих громадян з числа осіб, що проживають в м. Тернополі ( на 1 грудня 2014 року – 2995 чол.).

Станом на 01 грудня 2015 року на обліку в центрі зайнятості перебували 1875 безробітних громадян, що на 853 чол. або на 31,3% менше, ніж на відповідну дату минулого року (2728 чол.). Жінки складають 73,0% від загальної чисельності безробітних (1368 осіб). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 61,4 % на 01.12.2014 року до 56,9 % на 01.12.2015 року.

Вакантні посади та вільні робочі місця. За станом на 01 грудня 2015 року 280 підприємств міста подали інформацію про наявність 735 вільних робочих місць та вакантних посад ( на 01.12.2014 р. – 771 вакансія), у тому числі потреба для заміщення на посади службовців – 231 місце, для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – 76 місць.

Всього за січень – листопад 2015 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості отримав від 1656 підприємств міста інформацію про наявність вільних робочих місць.

 

Витрати на розробку веб-сайту: облік прибутку

Понеділок, 14 грудня 2015, 09:26

Згідно з п. 1.3 Порядку інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади, затвердженого наказом Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25.10.2002 №327/225, веб-сайт – сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що перебувають у розпорядженні певного суб’єкта і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет.

З урахуванням положень частини 1 ст. 433 Цивільного кодексу України та ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» веб-сайт відноситься до об’єктів права інтелектуальної власності (авторського права).

Розміщення веб-сайту в мережі Інтернет передбачає реєстрацію доменного імені та власне розміщення веб-сайту (хостинг).

Статтею 1 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» визначено, що доменне ім’я – це ім’я, що використовується для адресації комп’ютерів і ресурсів в Інтернеті.

Згідно з Порядком підключення до глобальних мереж передачі даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2002 року №522, абоненти підключаються лише через операторів (суб’єктів господарювання, які надають послуги з доступу до глобальних мереж передачі даних).

Відповідно до п.п. 14.1.120 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нематеріальні активи - право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані об’єктом права власності (інтелектуальної власності), право користування майном та майновими правами платника податку в установленому законодавством порядку, у тому числі набуті в установленому законодавством порядку права користування природними ресурсами, майном та майновими правами.

Підпунктом 138.3.4 п. 138.3 ст. 138 ПКУ визначено 6 груп нематеріальних активів, щодо яких нараховується амортизація. Зокрема, у податковому обліку до групи 6 включаються інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).

З урахуванням викладеного, витрати платника податку, пов’язані з розробкою веб-сайту та його розміщенням в мережі Інтернет (реєстрація доменного імені та хостинг), відносяться до 6 групи – інші нематеріальні активи. При цьому розрахунок амортизації здійснюється відповідно до норм п. 138.3 ст. 138 ПКУ.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Діток Тернопільської школи №14 вчили доглядати за зубками

Неділя, 13 грудня 2015, 10:41

8 та 10 грудня 2015 року в приміщенні ТЗОШ №14 І-ІІІ ступенів працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення міської ради провели для першокласників пізнавальний захід «Здорові зуби - здоров’ю любі».

Складно переоцінити значення здорових зубів, оскільки вони необхідні для пережовування їжі і запуску повноцінного перетравлення. Здорові зуби — запорука здоров’я. Крім цього, вони беруть активну участь в утворенні мови. Ними здійснюється організація певного захисного бар’єру між зовнішнім середовищем і порожниною рота.Тому ці знання є необхідними для кожного з нас.

+SAM_5598

Щоб заняття було цікавішим були проведені ігри: «Дозволяється – забороняється» та «Що потрібно для догляду за ротовою порожниною?», а також розгадування зашифрованого слова у кросворді «Ворог посмішки».

Організатори сподіваються, що отримані знання допоможуть сфомувати правильне уявлення про догляд за зубами і ротовою порожниною та закладуть фундамент корисних для здоров’я щоденних звичок.

 

У Тернополі відбувся ювілейний «JazzBez»

П'ятниця, 11 грудня 2015, 13:03

У Тернополі відбувся X міжнародний фестиваль «JazzBez». Цьогоріч він охопив 14 культурних центрів України та Польщі. Загалом на фестивалі виступило близько сотні майстрів джазу США, Індії, Греції, Ірану, Туреччини, Вірменії, Казахстану, Німеччини, Австрії, Португалії, Польщі та України.

З нагоди десятиріччя, відкриття фестивалю розпочалось з сюрпризу — організатори підготували короткий фільм, в якому зібрали найкращі моменти історії «JazzBez». У залі були присутні слухачі, які відвідують фестиваль десятий рік поспіль, тож мали чудову нагоду пригадати найкращі моменти минулорічних концертів.

Музичну програму «JazzBez» відкрив український проект, заснований джазовим музикантом Ігорем Закус. «Jazz Kolo» об’єднує кращих виконавців імпровізаційної музики. Вісім учасників колективу представили програму «У колі друзів». Українські інструменталісти зібрали навколо себе велику аудиторію прихильників та любителів інтелектуальної музики.

Ігор Закус про український джаз:11140083_575252515961407_527799851447378242_n – Україна могла б успішно представляти власне джазове мистецтво, якби наші музиканти глибше занурювалися у свою етніку. Джазове мистецтво сьогодні – це сплав усіх музичних культур: і класичної, і народної, і рок-культури, і клубної музики. Етніка – це те, що нас відрізняє одне від одного. Її вплив може народити таке поняття, як український джаз. Дехто стверджує, що він уже є.

12308334_575252395961419_3117291470308799095_n

По завершенню першого дня фестивалю, хлопці разом із місцевими музикантами мали взяти участь у джем-сейшені, що планувався в арт-клубі «Коза», але на сцену музиканти з «Jazz Kolo» так і не вийшли.

Найвибагливіших прихильників джазової музики за десять років програми здавалось би нічим не здивуєш, проте організаторам все ж вдалось приємно вразити глядачів. Проект «Saagara» – це п’ять знаних віртуозів та два музичних світи, що зустрілись на одній сцені. Учасники гурту грали на таких східних інструментах як гатам, коннакол, морсінг, мрідангам, канджира, тавіл, а також кларнеті, скрипці та перкусії. Партія кларнету поляка Вацлава Зімпеля гармонійно накладалась на індійські ритми, а завдяки майстерному акомпонуванню перкусійних інструментів, відчувалось поєднання західних мелодій та індійської рага-системи, що формувала основу композиції.

12316655_575267425959916_7991580509824894595_n

Вацлав Зімпель захоплюється індійською музикою давно. У 2012 році поїхав у Бангалор вивчати карнатакську музику, де познайомився з відомим місцевим музикантом. З того часу він декілька раз їздив до Індії, щоб писати музику. Так виникла ідея створити гурт «Saagara».

Найдавніший музичний вияв карнатакської музики, що має незвичну ритміку та напрочуд мелодійну структуру у поєднанні з європейськими музичними традиціями звучали на сцені за участі … тернополянок. Художниці Альона Макух та Меліса впродовж виступу індійського гурту підігрували учасникам на гармоніці.

 • Індійською культурою захоплююсь давно, — розповідає Альона — Коли дізналась, що в програмі фестивалю участь візьме ця команда, вирішила з ними познайомитись. По приїзду гурту в Тернопіль, вдалось поспілкуватись з деякими учасниками, а в процесі розмови мені запропонували взяти участь у їх виступі. Моїй радості не було меж, і я вирішила не прогавити шанс. Дізнавшись, що буду грати на гармоніці, зауважила, що таких інструментів у них два. Вирішила запропонувати взяти участь у виступі своїй колезі Мелісі, вона погодилась. Ось так, спонтанно, вдалось відіграти на одній сцені з чудовими індійськими музикантами. Зізнаюсь, ми з Мелісою імпровізували, оскільки досвіду гри на такому музичному інструменті не мали.
  12310487_575267665959892_1450842130211200239_n

Що стосується участі гурту «Saagara» в джем-сейшені, то вони хоч не надовго, та все ж вийшли на сцену, де імпровізовано виконали дві композиції разом з тернопільськими музикантами. Впевнена, що такий досвід наші хлопці точно не забудуть.

«Atomic Simao» – український гурт, якого з нетерпінням очікували молоді поціновувачі джазу. У 2014 році хлопці здобули титул «Відкриття року» на фестивалі Jazz Koktebel  та «Кращий андеграундний гурт року» від порталу Cultprostir. За плечима колективу два повноформатні альбоми ( в тому числі на вінілі) та виступ на розігріві у легендарних «Red Snapper». Подейкують, що стиль їх музики досить схожий саме з цією командою. На українській сцені їх творчість називають феноменом у джазовій музиці. В суміші зі стандартами, музика відзначається балансом на межі психоделіки та ейсід джазу. По гучних оплесках залу, очевидно, що участь «Atomic Simao» у наступному фестивалі буде бажаною.

234

Зародження творчої співпраці донецького гітариста Ігора Осипова та американського саксофоніста Логана Річардсона відбулась у 2014 році, коли музиканти записали спільний альбом. З тих пір квінтет «LoganRichardson & Igor Osypov Quartet» встиг виступити на знаних джазових фестивалях Європи. У Тернополі учасники відіграли програму, музика якої базувалась на основі ладової імпровізації, а також використовуючи зміщення такту. Джазову хвилю сейшену «Atomic Simao» підтримав міжнародний проект «Logan Richardson & Igor Osypov Quartet».  Після концерту хлопці зібрались на сцені арт-клубу «Коза» та потішили своїх шанувальників незвичним музичним симбіозом. Для місцевих музикантів з гуртів «Paradise», «Brio», «D. Край» та інших це був доволі цікавий досвід.

456

Третього дня на сцені арт-бару «Коза» виступили володарі 51-го Міжнародного фестивалю «Jazz nad Odra» в 2015 році. Виняткове й монолітне звучання фронтменів квартету «Vehemence Quartet» в поєднанні з напрочуд енергійною роботою ритм-секції надало гурту своєрідного звучання. Якщо простими словами, то це був найбільш «джазовий» виступ фестивалю. Під гучні оплески, хлопці відіграли на біс дві композиції і лиш після цього залишили сцену.

678

Ювілейний «JazzBez» підійшов до свого завершення, та лише в рамках цьогорічної програми. В серцях тернополян він звучатиме до наступного року.

Оксана Божко

 

У Тернополі презентували новий глянцевий журнал

П'ятниця, 11 грудня 2015, 10:53

Днями у нашому місті відбулось відкриття нового глянцевого журналу «JustOne». На презентацію першого видання завітало більше чотирьох сотень відвідувачів, серед них знані місцеві дизайнери, фотографи, перукарі, візажисти, стилісти та моделі.
u7h_EWwJMEY
Окрім музичних, танцювальних виступів та люмінесцентного шоу, святкова програма передбачала безліч сюрпризів.
ru9ToMClq50_-rDhsF3E3gBMF4jkWStgE

Партнери та спонсори вечірки підготували для гостей багато сюрпризів. Бутік Андре Тана надав для засновниці журналу плаття з найновішої колекції. Тернополяни отримали подарунки  від відомих модних бутіків, перукарень, салонів краси та фото-салонів, зокрема вечерю на тепані для двох від фабрики емоцій «ОGOGO«, подарункові сертифікати від  салону краси «Інститут нігтів«, студії краси «Elit Аrt«,   салону краси «Alla Moda«, фотостудії «Azhur«, салону хутра та дитячого магазину «Велес» та фотосесію від Петра Цигульського.

goD3CjQGEegPv8xlfyXXIM

Ідея видавати у нашому місті модний глянець належить студентці Діані Гетун. Будучи засновником відомого проекту «Just Art» дівчина вирішила розширити творчу діяльність і вже сьогодні її обличчя прикрашає  обкладинку власного журналу «JustOne».
DtHQxBNI0R03eKwMcOlBtA

На 64-х сторінках глянцю можна дізнатись новинки стилю та моди, а також почерпнути для себе цікаві ідеї та поради. За словами менеджерів, аналогів журналу у нашому місті немає, адже «JustOne» має власну концепцію .

 • «JustOne» — це не тільки журнал, це – співпраця маркетологів, фотографів, візажистів, перукарів, дизайнерів, журналістів, SMM-менеджерів та інших фахівців. З нами ви завжди будете в курсі сучасних трендів, українських тенденцій, популярних суспільних та культурних течій в Україні та світі. Команда наших спеціалістів консультуватиме тернополян щодо стилю, моди, а також надаватиме вичерпну відповідь на актуальні запитання. Для цього у соцмережах працює рубрика «ask», де кожен охочий може задати своє запитання. Найгарячіші теми будуть розглядатись на сторінках журналу.
  DSC08612

Окрім моди, тут можна почитати про секрети реалізації та розвитку, зокрема отримати бізнес-поради. Наприклад, у першому виданні вийшла стаття на тему «Основні фактори, які оминають 90% бізнесменів Тернополя». Для написання аналітики «JustOne»  залучає  не лише журналістів, а й консультантів по маркетингу та успішних підприємців, які готові поділитись порадами.
DSC08614

Перший випуск вийшов накладом 1000 екземплярів. Над створенням наступного журналу Діана працює разом з нареченим. В подальшому видання буде їх сімейним бізнесом.

NIK_5585

Презентація наступного номеру планується в Новорічну ніч. Другий номер «JustOne» буде складатись з 84 сторінок, і, як обіцяє редактор, стане незамінним порадником для усіх тернополян. Придбати журнал можна в будь-якому кіоску з пресою. Його вартість — 25-30 гривень.
292N3DPtqmU

 

Відкриття XV ювілейного турніру з греко-римської боротьби

П'ятниця, 11 грудня 2015, 08:05

У суботу, 12 грудня о 13 год. в спортивному комплексі ТНПУ (вул. М. Кривоноса, 2) відбудеться відкриття XV ювілейного турніру з греко-римської боротьби в якому будуть приймати участь 150 спортсменів з міст України та Молдови.

Початок змагань 12 та 13 грудня о 10 год.

 

«Я можу врятувати життя!»

Четвер, 10 грудня 2015, 13:58

04-05 грудня 2015 року відбулися Всеукраїнські змагання з надання домедичної допомоги у рамках спеціального проекту «Я можу врятувати життя!», який проводиться під патронатом дружини президента Марини Порошенко. Організатор проекту - ВГО «Український фонд здоров’я», партнер проекту - ГО «Ukrainian Paramedic Group».

Проект спрямований на підвищення безпеки життя школярів, поширення знань та практичних навичок щодо надання домедичної допомоги.

У фінальних змаганнях брали участь команди із Рівного, Тернополя, Вінниці, Сум, Києва, Полтави та Житомира.

Школярів Тернопілля гідно представила команда «Подорожник» ТЗОШ №16 ім. Володимира Левицького, виборовши ІV місце (керівник команди – Савка Роман Михайлович).

image-10-12-15-12-34

Команди змагалися у чотирьох конкурсах, в ході яких учасники демонстрували вміння проводити базові реанімаційні заходи під час зупинки дихання, серцебиття, кровотеч тощо.

Головою суддіської колегії був заслужений майстер спорту України, «найсильніша людина світу» Василь Вірастюк.

На святі були присутні дружина Президента України Марина Порошенко, голова Українського фонду «Здоров`я» Володимир Дудка, засновник «Благодійного фонду родини Загорій» Гліб Загорій, голова Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус, представники Міністерства охорони здоров’я України та Київської міської державної адміністрації.

Учні спеціалізованої школи №250 міста Києва та Зразкової хореографічної студії танцю "Каприз" запропонували присутнім чудові танцювальні композиції та пісні.

Переможцем змагань стала команда з міста Вінниця.Методист Тернопільського комунального

методичного центру науково-освітніх

інновацій та моніторингу Козловська Л.П.

 

Особам з особливими потребами - руку підтримки

Четвер, 10 грудня 2015, 07:41

У рамках Всеукраїнської декади зайнятості для осіб з інвалідністю та учасників АТО в приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: " Надання соціальних послуг особам з інвалідністю". У заході взяли участь представники державних установ, громадських організацій та роботодавці.

Державна служба зайнятості завжди приділяє особливу увагу незахищеним верствам населення, в тому числі людям з інвалідністю. Такі громадяни отримують цілий спектр послуг у центрах зайнятості під час індивідуальної роботи із спеціалістом щодо їх працевлаштування.

"Питання повернення осіб з інвалідністю до трудової діяльності – пріоритетне в роботі служби зайнятості. На жаль, до осіб, які мають проблеми зі здоров’ям додались, ще й військовослужбовці. Для вирішення питань їх соціального захисту налагоджена взаємодія з громадськими та волонтерськими організаціями, закладами освіти, охорони здоров’я, науковими та іншими установами", – наголосив директор міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк.

20151208_112216

Також до участі у заході долучились голова Обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" Михайло Костів, заступник начальника управління соціальної політики Тернопільської міської ради Надія Бабій, заступник начальника управління соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації Тетяна Матвіїшин та представники роботодавців міста Тернополя та Тернопільського району. Загалом у семінарі взяли участь 16 чоловік.

Фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості сприяють особам з обмеженими фізичними можливостями у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії з урахуванням побажань інваліда, проводить професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, надає профорієнтаційні та профінформаційні послуги, залучає до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, сприяє започаткуванню власної справи.

З початку 2015 року в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували на обліку 343 особи з обмеженими фізичними можливостями.

В приміщенні центру зайнятості з початку року проведено 20 семінарів для осіб з обмеженими фізичними можливостями, в яких взяли участь 120 осіб. Також особи з інвалідністю відвідали Дні відкритих дверей на виробництві, побували на семінарах, отримали фахові консультації спеціалістів.

В результаті проведеної роботи 88 чол. з інвалідністю працевлаштовані, з них 14 осіб працевлаштовані шляхом виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску, 22 чол. з обмеженими фізичними можливостями проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації, з них 17 працевлаштовані за

набутою професією, 6 чол. приймали участь у громадських роботах та 15 осіб –у роботах тимчасового характеру.

Всього за січень – листопад 2015 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості отримав від підприємств інформацію про наявність 277 вільних робочих місць та вакантних посад для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Найбільшу кількість вакансій подали Локомотивне депо (35) з яких укомплектована 1 вакансія, Тернопільська дирекція залізничних перевезень (34), ТОВ "Фоззі-Фуд" (28), ВАТ "Тернопільобленерго" (25), Відділ освіти Тернопільської РДА (19), з яких укомплектовані 2 вакансії.

Особлива подяка підприємствам та установам за сприяння у працевлаштуванні осіб з інвалідністю. Цього року 3 особи з особливими можливостями працевлаштовані у КП "Тернопільтеплокомуненерго" та по 2 чол. працевлаштовані у ПАП "Агропродсервіс", ПП"Влад", Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського.

За станом на 1 грудня 2015 року на обліку перебувають 98 осіб, з якими ведеться робота по пошуку підходящої роботи та соціальній адаптації згідно їх реабілітаційних програм.

Приміщення Будинку праці, яке якісно пристосоване для надання послуг інвалідам стало місцем, де громадські організації інвалідів за участю представників центру зайнятості проводять свої зустрічі, семінари, конференції. Усе це сприяє забезпеченню офіційним місцем праці соціально незахищених краян.

Начальник відділу статистики

та організаційної роботи ТМРЦЗ

 

Мобілізовані працівники приватних підприємців отримали право на компенсацію середнього заробітку

Четвер, 10 грудня 2015, 07:39

Починаючи з 6 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 12.11.2015 р. № 801-VIII «Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

Документ закріплює за працівниками, які до призову на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом працювали у фермерських господарствах, сільськогосподарських кооперативах й у фізичних осіб – підприємців, такі ж гарантії (збереження місця роботи, посади та виплати компенсації середнього заробітку), які передбачені для працівників підприємств, установ, організацій.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

 

Молодь на ринку праці

Середа, 09 грудня 2015, 12:36

Малий бізнес - є невід’ємною рисою будь-якої економічної системи. Тому не дивно, що молоді та прогресивні люди Тернопільщини, котрі ще навчаються у вищих навчальних закладах цікавляться перспективами започаткування та провадження підприємницької діяльності.

Тернопільський міськрайонний центр зайнятості провів захід «Молодь на ринку праці» для студентів 4-го курсу Тернопільського національного технічного університету ім. І Пулюя за участю головного державного інспектора відділу комунікацій Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Павла Копчі.

Начальник відділу активної підтримки безробітних МРЦЗ Володимир Вислоцький розповів присутнім про соціальні послуги молоді, можливості пошуку роботи, сприяння служби зайнятості у відкритті власної справи і за яких умов це можливо, ознайомив із процедурою виплати одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Павло Копча ознайомив молодь з різними формами оподаткування, особливостями подачі звітності, новинами податкового законодавства та умовами успішного ведення бізнесу в м. Тернополі. Провів аналіз ринкоутворюючих підприємств та актуальних сфер регіонального бізнесу.

«Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку», - зазначила фахівець центру зайнятості Аліна Грицаєнко.

Студенти активно задавали питання фахівцям, запрошеним на захід, дискутували щодо «плюсів» та «мінусів» бізнесової діяльності, заняття підприємництвом у сучасних умовах, становлення молодого фахівця у професійному середовищі.

 

Провідний фахівець з профорієнтації

відділу активної підтримки безробітних

Тернопільського міськрайонного центру

 

У Тернопільських школах тривають спортивні сімейні змагання

Середа, 09 грудня 2015, 11:20

8 грудня естафету спортивних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я» прийняли сім’ї учнів початкових класів Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27. Організували спортивне дозвілля для батьків та дітей Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення спільно з педагогічним колективом школи.

Сім’ї взяли участь у веселих спортивних випробуваннях, під час яких вправно метали фрізбі, грали у флорбол і, навіть, садили та збирали картоплю. Проявити свої знання на спортивну тематику учасники змогли у вікторині «Всезнайко».

Глядачі активно підтримували та підбадьорювали оплесками сім’ї своїх однокласників.

За підсумками змагань:

І місце виборола сім’я Бутрин: Вадим, Наталя та їх син Святослав, учень 4-В класу;

ІІ місце посіла сім’я Четербок: Олександр, Тетяна та Артем, учень 3-Б;

ІІІ місце дісталось сім’ї Івасів: Олег, Світлана та їх донька Анжеліка, учениця 3-А.

Переможців відзначили грамотами Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення, володарів першого місця нагородили подарунками від партнера ТМ «Ласунка», другого місця – від ПП «Колумбус», третього – від видавництва «Підручники та посібники».

DSC_7869

Сім’я - переможець представлятиме свою школу на міських змаганнях «Тато, мама, я – спортивна сім’я», що будуть проводитися у березні 2016р.

Наступне свято здоров’я для батьків, які люблять своїх дітей і для дітей, які вірять у своїх батьків, відбудеться 16 грудня у спортивній залі Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26.

Запрошуємо сім’ї взяти участь у змаганнях!


Телефон для отримання інформації: 51 16 35

 

У Тернопільській школі №20 відбулась посвята в козачата

Середа, 09 грудня 2015, 07:31

Здавна наші предки, козаки, під час святкувань влаштовували змагання, щоб визначити поміж товариства найбільш хоробрих та здібних запорожців, які любили помірятись силою, спритністю та витривалістю. А чи спроможні на це сьогоднішні нащадки славного козацького роду? Так, звичайно! Це довели учасники фізкультурно-патріотичного свята «Козацька звитяга», яке відбулось 7 грудня у спортивній залі Тернопільської загальноосвітньої школи № 20.

Організували спортивну забаву для юних козачат адміністрація ТЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 спільно з Тернопільським міським центром фізичного здоров’я населення.

Починався захід із присяги та посвяти юних козачат у джури. Майбутні патріоти урочисто дали присягу на вірність народу України, та реєстровому козацтву. «Відтепер ви зобов’язані шанувати та охороняти Батьківщину. Бути гідними нащадками славних козаків», - дав настанову юним джурам Військовий капелан отець В’ячеслав Кізілов.

+IMG_0866

У справжньому «Козацькому поході» учні 5-6 класів вправно справились із випробуваннями: зібрались та одягнулись у похід; взяли участь у бою; визволили побратима із полону; перейшли яр та болото; перекотили каменюку та успішно повернулись додому. За підсумками походу: І місце здобув гурт ім. Петра Сагайдачного; ІІ місце – гурт ім. Богдана Хмельницького; ІІІ місце – гурт ім. Івана Виговського, ІV місце посів гурт ім. Івана Мазепи.

103

Команди були нагороджені грамотами, а переможців увінчали герляндами із солодощів.

Шановні вчителі, якщо Ви бажаєте організувати таке свято для Ваших вихованців, звертайтесь у Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення, за номером телефону 51 16 35.

 

Любителя кави та шоколаду затримали працівники поліції охорони

Вівторок, 08 грудня 2015, 12:05

Кава і до кави – саме такий набір продуктів вирішив поцупити тернополянин, але на заваді крадіжки стали працівники поліції охорони.

Близько шостої години вечора група реагування Управління поліції охорони в Тернопільській області отримала повідомлення від чергового пульту централізованого спостереження про спрацювання тривожної сигналізації в одному з магазинів міста, який перебуває під охороною.

Прибувши на місце події, правоохоронці з’ясували, що тривожною кнопкою скористався продавець магазину, який помітив протиправні наміри відвідувача магазину. А молодик, у свою чергу, очікував залишитись непоміченим, скориставшись зайнятістю продавця на касі. Проте, спроба безоплатно поласувати солодким була припинена поліцейськими охорони.

Даного 21-річного юнака було затримано. При поверхневому огляді у невідомого виявлено двадцять три плитки шоколаду та пачку заварної кави.

Наразі, відносно затриманого відкрито кримінальне провадження по ч.1 ст.185 Кримінального кодексу України - крадіжка. Молодому чоловіку загрожує штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі строком до трьох років.

 

Зловмисника, який посеред ночі навідався до кафе, затримали «на гарячому»

Вівторок, 08 грудня 2015, 11:46

Житель одного з сіл Тернопільського району, у пошуках спиртного, посеред ночі проник до зачиненого кафе, де і був затриманий групою реагування Управління поліції охорони в Тернопільській області.

Після закриття закладу харчування, 53-річний непрацюючий, неодноразово судимий житель Тернопільщини, за допомогою ножа зламав металопластикове вікно та проник до приміщення кафе.

Зловмисник не розраховував, що заклад обладнаний сигналізацією. Після його проникнення спрацювали датчики руху з торгівельного залу кафе. Сигнал «тривога» миттєво надійшов на головний пункт централізованого спостереження центру технічної охорони Управління поліції охорони.

Група реагування УПО Тернопільської області прибула до вказаного об’єкту за лічені хвилини. Блокувавши об’єкт, поліцейські охорони здійснили його обстеження. Зрозумівши, що в приміщенні знаходиться непроханий гість - було викликано власника для відімкнення об’єкту та проведення огляду приміщення.

Зловмисник ховався за барною стійкою, де встиг випити чарку оковитої. Горе-крадій заперечував свою вину, мовляв: «За сто грам ніхто мене не посадить».

Тепер йому нічого іншого не залишається, як жалкувати про скоєне і готуватися до чергової судимості. Наразі триває досудове розслідування.

 

Коли за несвоєчасну сплату податків відповідає банк

Вівторок, 08 грудня 2015, 11:09

За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (далі - ПКУ), а також несе іншу відповідальність, встановлену ПКУ, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції. Зазначені норми встановлено пунктом 129.6 ст. 129 ПКУ.

Згідно з п. 129.7 ст. 129 ПКУ не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України (далі - НБУ) економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.

Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів та інших платежів розпочинається з моменту такого відновлення.

Контролюючий орган не застосовує до суб'єкта господарювання штрафні санкції у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) податків, зборів, платежів до бюджетів та державних цільових фондів з вини банку, у тому числі внаслідок регулювання НБУ економічних нормативів такого банку.

Суб'єкт господарювання повинен надати до контролюючого органу заяву з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Визначились фіналісти на «Канаді»

Вівторок, 08 грудня 2015, 10:58

Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення спільно з Тернопільським обласним відділенням Національного Олімпійського комітету України для любителів волейболу організували відбірковий турнір для дітей 10-12 років у програмі заходів «Дворові Олімпійські ігри», які мешкають у мікрорайоні «Канада». Змагання відбулось 4 грудня 2015 року у спортивній залі Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 23.

Участь у турнірі взяли чотири команди, які складались переважно з учнів ТЗОШ №23 та Класичної гімназії.

Учасників привітала Федорович Галина Василівна, директор Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення: «…Волейбол – цікава, захоплююча за напруженням боротьби, гра. Нею займається значна частина молоді та, звичайно, багато тих, хто прагне досягти спортивних висот. Щоб демонструвати в такій грі майстерність, треба пройти досить складний шлях підготовки. Тому, бажаю вам успіхів і перемог!».

Змагання проводились по коловій системі. Атмосфера, всіх без винятку, волейбольних поєдинків була азартною і «гарячою». Хлопці та дівчата зі всіх команд грали дуже завзято, тому глядачі оплесками відзначили вдалі епізоди - подачі, блоки і вирішальні удари.

SAM_5494

Переможцем турніру стала команда «Тернополянка», друге місце виборола команда «Канада», трете місце – «Галичанка». Таким чином боротьбу на другом етапі, який відбудеться у квітні 2016 року, продовжить волейбольна команда «Тернополянка»,у складі Чорна Оксана, Ярош Тетяна, Амік Настя, Шкарук Софія, Хоміцька Роксолана, Василечко Марія, Бронецький Віталій, Іванишин Віталій..

SAM_5504

Команди-переможці були нагороджені грамотами управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту та цінним призами від партнерів ПП «Колумбус», видавництва «Підручники і посібники» та солодощами.

 

Фірма навчає співробітника. Податкові наслідки

Вівторок, 08 грудня 2015, 08:07

До загального місячного доходу працівника не включаються суми, сплачені працедавцем за його навчання в наступних випадках :

1) кошти, сплачені вітчизняним вищим і професійно-технічним учбовим закладам за навчання фізичної особи. Ця сума повинна не перевищувати граничну величину доходу, що надає право на податкову соціальну пільгу (в 2015 році – 1710 грн) на кожен повний або неповний місяць такого навчання. Вартість навчання, що перевищує вказану величину, обкладається ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

При цьому важливо, щоб фізична особа, навчання якої оплачується підприємством, узяла на себе зобов'язання відпрацювати на такому підприємстві не менше трьох календарних років після закінчення навчання, про що укладається відповідний договір письмово. Якщо ж працівник припинить трудові стосунки раніше, то сума сплачених витрат на навчання включається до складу його оподатковуваного доходу.

Неоподатковуваний дохід в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається з ознакою " 145", а сума, що підлягає оподаткуванню, (у 2015 році – більше за 1710,00 грн), - з ознакою " 126";

2) витрати на підвищення кваліфікації фізичної особи - у тому випадку, якщо таке підвищення кваліфікації передбачене законодавчо.

Такі виплати в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ будуть зазначатися з ознакою " 158".

Слід звернути увагу, що витрати на навчання працівників не входять до фонду заробітної плати і тому не є об'єктом для нарахування і утримання ЄВ .

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Тернопільські Лицарі духу

Вівторок, 08 грудня 2015, 07:37

Сьогодні, може, як ніколи наша держава потребує професійної армії, для захисту нашої цілісності та незалежності. Маємо шанувати наших захисників, що в нелегких умовах оберігають наш мир та спокій.

Напередодні Дня Збройних Сил України, 5 грудня, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я  населення  спільно з управлінням у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту міської ради організували для військовослужбовців фізкультурно-потріотичне свято “Лицарі духу». Захід відбувся у спортивній залі 44-ої окремої артилерійської бригади.

+IMG_0747

Почався захід з хвилини мовчання, в пам’ять усіх полеглих за волю, незалежність та соборність нашої держави.

Привітали військовослужбовців з їх професійним святом заступник начальника управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту міської ради  Заверуха Ольга Петрівна та тимчасово виконуючий обов’язки командира військової частини полковник Козловець Валентин Вікторович, які побажали високого професіоналізму, сили, мужності, незламної волі, надійного родинного тилу, козацького здоров’я, миру на всій українській землі.

+IMG_0654

«Сьогодні ми зібралися на фізкультурно-спортивне свято, присвячене  Дню Збройних Сил України, щоб позмагатися у силі, спритності і просто відпочити. Хотілось би, щоб військові зустрічались не на полях бою, а на футбольних, баскетбольних полях та в спортзалах...», - побажав заступник голови Тернопільської обласної федерації футболу Мамус Олег Дмитрович та передав футбольні м`ячі для військової частини.

+IMG_0723

Наших захисників порадували показовим виступом юні козаки і козачки з Тернопільського осередку бойового гопака. Приємним подарунком для військових стали вітальні листівки з нагоди Дня Збройних Сил України, виготовлені учнями ЗОШ № 18.

+IMG_0549

Віськові змагались у різних видах спорту.

У змаганнях з футболу взяло участь 7 команд:

 • Військова частина
 • Військові капелани
 • Національна гвардія України
 • Реєстрове козацтво
 • Квартирно-експлуатаційний відділ м. Тернополя
 • Обласний військовий комісаріат
 • ВСП

Команди були розділені по групах. Потім переможці груп змагались у фіналі за 1 місце. Команди, які зайняли 2 місця у групах боролись за 3 місце.

У підсумку: 1місце зайняла команда Національної гвардії України, 2 місце – команда військових капеланів, 3 місце – команда КЕВ.

+IMG_0758

У змаганнях з дартсу прийняло участь 8 жінок. 1-е місце здобула Боднарюк Антоніна, 2-е місце – Константінова Катерина, 3-е місце – Луцька Світлана.

У змаганнях по згинанню і  розгинанню рук в упорі лежачи переможцем став Хомяк Володимир (70 разів), друге місце здобув – Антонюк Богдан (48разів), а третє місце посіли Заяць Станіслав та Коваль Ростислав (45 разів).

У підніманні гирі вагою 24 кг правою та лівою рукою перемогу здобув Галасун Сергій. В сумі підняв 52 рази. Друге місце з результатом 47 разів посів Пупишев Андрій, а третє – Турчин Ігор (26 підйомів).

У змаганнях з армспорту 1 місце здобув Галасюк Сергій, 2 місце - Турчин Ігор, 3 місце - Базарко Ігор.

Переможці та призери змагань були нагороджені медалями та грамотами та подарунками від партнерів ПАТ «ТерА» і ПП «Колумбус».

 

Як виглядає пів – мільярда

Понеділок, 07 грудня 2015, 07:15

Одинадцять місяців 2015 року принесли до казни міста – 566,2 млн грн. податкових надходжень. Найбільшу частку в надходженнях складає податок на доходи фізичних осіб, якого було сплачено платниками майже 320 млн. грн.

Другий за вагомістю – акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів – 69,5 млн грн., а єдиного податку від юридичних та фізичних осіб отримано трохи більше 68 млн.грн. Підприємствами, які є платниками податку на прибуток, сплачено 33,6 млн грн.

Ще 9,4 мільйони внесли до міської скарбниці власники та орендарі земельних ділянок, а 8,2 млн. грн. – бажаючі отримати ліцензії.

Двома з половиною мільйонами надходжень завдячує бюджет власникам престижних автомобілів, які сплатили транспортний податок.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

 

Здорове майбутнє - виховуймо змалку

Неділя, 06 грудня 2015, 21:22

Працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення постійно організовують пізнавальні заходи з метою формування в підростаючого покоління здорового способу життя. Так, 2 та 3 грудня в актовій залі Тернопільського дошкільного навчального закладу № 18 відбулось розважальне, і водночас, спортивно-пізнавальне заняття «Зернятко здоров’я».

Почався захід з вступної бесіди "Що ти знаєш про здоров’я?», під час якої дошкільнята активно відповідали на запитання ведучих про те, як вони піклуються про свій організм. Потім дітки посадили «зернятко», як символ міцного здоров’я, а щоб з нього виріс «колосочок» потрібно щоденно дотримуватись режиму дня, правильно харчуватися, загартовуватись, займатись спортом та фізкультурою.

Веселі спортивні естафети зарядили вихованців садочку бадьорим настроєм та позитивом. Дітки пообіцяли організаторам, що відтепер будуть завжди піклуватись про своє здоров’я.

 

Зупинимо СНІД – поки він не зупинив нас

Субота, 05 грудня 2015, 10:16

Кожні 6 секунд один житель планети заражається вірусом імунодефіциту людини, а щогодини помирає приблизно 200 жертв вірусу, який вже встигли назвати викликом еволюції. Cпантеличене швидким розповcюдженням СНІДу людство змушене реанімувати одвічні життєві принципи, замислитися над сенсом життя. Саме це явище перевіряє нас на стійкість, людяність, виваженість та мудрість. І ще на відповідальність щодо власного життя та життя тих, хто поруч, хто прийде після нас. Адже молоді люди часто вважають, що ризик «взагалі» високий, а для нього «особисто» несуттєвий. Постійно перебуваючи в процесі постійного росту і становлення, емоційного піднесення, пошуку, непросто віднайти грані позитивного. Але треба пам’ятати, що молодість – це час відкриття нових обріїв, пора іспитів, спроб освоєння нового досвіду і виявлення межі своїх можливостей і разом з тим – це дуже небезпечний час. Та для того, щоб вберегтись від небезпечних спокус – треба мати все ж таки здоровий глузд і любов до життя та врешті-решт до себе.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованних, який відзначається 1 грудня, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення спільно з Центром профілактики та боротьби зі СНІДом провели ряд заходів: 1 грудня з учнями 10- класу у ТЗШ I-III ступенів №10, 2 грудня серед учнів 10 класів ТЗШ I-III ступенів № 23, а також 3 грудня для учнів 11 класу в ТЗШ І-ІІІ ступенів №14 ім. Б. Лепкого.

Основною метою данного заходу було поглибити знання учнів про ВІЛ/СНІД та сприяти запобіганню ризику інфікування, ознайомити із статистикою ВІЛ-інфікованих в Україні та світі та виховувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

«Ознайомленний значить озброєнний, тому отримуйте задоволення від розваг, які не призводять до ризику втрати вашого життя та зараження страшною хворобою.Бережіть себе і ведіть активний та здоровий спосіб життя» - сказала Семениш Л.О. соціальний працівник центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

10 основних фактів, які молодь має знати про ВІЛ/СНІД, щоб запобігти страшному захворюванню.

1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини - ВІЛ, призводить до смертельної хвороби - синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД - невиліковні.

2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть, якщо вона є носієм вірусу.

3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.

4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.

5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо ВІЛ- інфікування.

6. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю.

7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.

8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до - та післятестовим консультуванням.

9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо.

10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, - це порушення прав людини.

 

У Тернополі триває виставка вуличного мистецтва

П'ятниця, 04 грудня 2015, 09:53

Людей, які малюють графіті можна назвати інкогніто, деякі з них невідомі навіть у колі райтерів. Автори цього виду мистецтва не дуже люблять заявляти про себе публіці. Завдячуючи проекту StanціяMisto організаторам вдалось не лише об’єднати художників, але й дати поштовх для роздумів над стріт-артом  нашого міста.

Нещодавно в галереї «Бункермуз» відбулось відкриття експозиції вуличного мистецтва, в рамках проекту StanціяMisto. Це серія виставок, об’єднаних ідеєю сучасних урбаністичних проявів мистецтва, від трафаретів і стікерів до інсталяцій і муралів.

DSC08468DSC08458DSC08455

В експозиції представлені роботи сімнадцяти художників із восьми міст України. Серед них тернополяни —  Fleck та Feris. Організатор заходу Костянтин Вогас  каже, що завдяки цьому проекту формується розвиток культурного сприйняття вуличного мистецтва, а також це можливість для творчих експериментів та обміну досвідом.

 • Експозиція дуже насичена. Тут представлені роботи художників різних поколінь. В основному зібрані багатогранні роботи людей, які мають за собою графіті бек-граунд, деякі з них сьогодні працюють у напрямку стріт-арт. Тут представлені не тільки шрифти, але й абстрактні полотна, які народжуються після досвіду малювання на вулиці.
  DSC08469DSC08467DSC08453DSC08454

Графіті та стріт-арт поняття різні. Графіті – адаптація своїх шрифтів у міських просторах, стріт-арт – адаптування малюнків не лише з ціллю розповсюдження свого імені. Художники, що вибирають вулиці в якості своїх картинних галерей, займаються стріт-артом у більшості випадків для того, щоб безпосередньо спілкуватися з громадськістю в цілому та привернути увагу як молоді, так і старшого покоління.

DSC08466DSC08471DSC08470

Сам Костянтин розповідає, що захоплюється таким напрямом як стікер-арт — форма стріт-арту, в якій зображення або повідомлення передаються завдяки наліпкам . Хлопець довго збирав наклейки та стікери з Європи. В 2014 році створив паблік «Ukrainian sticker culture».

 • Я почав збирати роботи українських авторів, які працюють у цьому напрямку. Це ілюстратори, художники. Згодом вдалось створили виставку, яка представляє таке мистецтво по всій Україні.
  DSC08464

В подальшому проект націлений розширити свою діяльність, окрім полотен, організатори також планують виставляти інсталяції і влаштовувати перформанси. Для його реалізації наразі шукають спонсорів.

DSC08465

Свого часу у Тернополі культуру графіті започаткували хлопці з команди райтерів SWB. Наприкінці дев’яностих альтернативою пострадянським галереям для художників слугували стіни жилих будинків. Тоді андеґраундна хвиля в образотворчому мистецтві проявилась анонімним стихійним вуличним графіті, що ретельно присікалось правоохоронними органами.

DSC08457

На виставці тернопільські художники представили близько двох десятків робіт. Один із учасників SWB – Feris-  розповів про графіті:
DSC08462

 • Сьогодні райтери рідко пересікаються, кожен займається своє справою. Добре, що знайшлася така людина, яка не полінувалася зібрати художників і представляти їх роботи по всій Україні. Що стосується графіті в нашому місті, можу сказати воно дещо згасло. Маємо декілька причин. Свого часу з нами боролася влада. Я вважаю, що замість того, щоб викорінювати цей вид мистецтва, його потрібно було підтримати. Наприклад, у міській раді в Афінах є окремий кабінет, який займається саме питаннями графіті. Аби не розпалювати війну муніципалітет історичного міста виділяє художникам велику кількість стін, а тим, хто приходить зі своїми ідеями та ескізами — компенсують витрати. Наступна причина затишшя культури графіті у нашому місті – ціни. Якщо в 2004 році фарба вартувала 20 гривень, то сьогодні вартість одного професійного балончика становить близько 200 гривень. Розхід балончика – 1-2 м. кв. Окрім цін, молодь сьогодні не дуже цікавиться мистецтвом, зокрема й графіті. Сьогодні весь світ зосереджений в Інтернеті.

Що стосується команди SWB, то вона продовжує свою діяльність. Сьогодні до їх складу входять олдскульні райтери Neck, Fleck та Feris. Роботи хлопців можна побачити на Instagram  та Thumbler.


Людей, які малюють графіті можна назвати інкогніто, деякі з них невідомі навіть у колі райтерів. Автори цього виду мистецтва не дуже люблять заявляти про себе публіці. Завдячуючи проекту StanціяMisto організаторам вдалось не лише об’єднати художників, але й дати поштовх для роздумів над стріт-артом  нашого міста.

Нещодавно в галереї «Бункермуз» відбулось відкриття експозиції вуличного мистецтва, в рамках проекту StanціяMisto. Це серія виставок, об’єднаних ідеєю сучасних урбаністичних проявів мистецтва, від трафаретів і стікерів до інсталяцій і муралів.

DSC08468DSC08458DSC08455

В експозиції представлені роботи сімнадцяти художників із восьми міст України. Серед них тернополяни —  Fleck та Feris. Організатор заходу Костянтин Вогас  каже, що завдяки цьому проекту формується розвиток культурного сприйняття вуличного мистецтва, а також це можливість для творчих експериментів та обміну досвідом.

 • Експозиція дуже насичена. Тут представлені роботи художників різних поколінь. В основному зібрані багатогранні роботи людей, які мають за собою графіті бек-граунд, деякі з них сьогодні працюють у напрямку стріт-арт. Тут представлені не тільки шрифти, але й абстрактні полотна, які народжуються після досвіду малювання на вулиці.
  DSC08469DSC08467DSC08453DSC08454

Графіті та стріт-арт поняття різні. Графіті – адаптація своїх шрифтів у міських просторах, стріт-арт – адаптування малюнків не лише з ціллю розповсюдження свого імені. Художники, що вибирають вулиці в якості своїх картинних галерей, займаються стріт-артом у більшості випадків для того, щоб безпосередньо спілкуватися з громадськістю в цілому та привернути увагу як молоді, так і старшого покоління.

DSC08466DSC08471DSC08470

Сам Костянтин розповідає, що захоплюється таким напрямом як стікер-арт — форма стріт-арту, в якій зображення або повідомлення передаються завдяки наліпкам . Хлопець довго збирав наклейки та стікери з Європи. В 2014 році створив паблік «Ukrainian sticker culture».

 • Я почав збирати роботи українських авторів, які працюють у цьому напрямку. Це ілюстратори, художники. Згодом вдалось створили виставку, яка представляє таке мистецтво по всій Україні.
  DSC08464

В подальшому проект націлений розширити свою діяльність, окрім полотен, організатори також планують виставляти інсталяції і влаштовувати перформанси. Для його реалізації наразі шукають спонсорів.

DSC08465

Свого часу у Тернополі культуру графіті започаткували хлопці з команди райтерів SWB. Наприкінці дев’яностих альтернативою пострадянським галереям для художників слугували стіни жилих будинків. Тоді андеґраундна хвиля в образотворчому мистецтві проявилась анонімним стихійним вуличним графіті, що ретельно присікалось правоохоронними органами.

DSC08457

На виставці тернопільські художники представили близько двох десятків робіт. Один із учасників SWB – Feris-  розповів про графіті:
DSC08462

 • Сьогодні райтери рідко пересікаються, кожен займається своє справою. Добре, що знайшлася така людина, яка не полінувалася зібрати художників і представляти їх роботи по всій Україні. Що стосується графіті в нашому місті, можу сказати воно дещо згасло. Маємо декілька причин. Свого часу з нами боролася влада. Я вважаю, що замість того, щоб викорінювати цей вид мистецтва, його потрібно було підтримати. Наприклад, у міській раді в Афінах є окремий кабінет, який займається саме питаннями графіті. Аби не розпалювати війну муніципалітет історичного міста виділяє художникам велику кількість стін, а тим, хто приходить зі своїми ідеями та ескізами — компенсують витрати. Наступна причина затишшя культури графіті у нашому місті – ціни. Якщо в 2004 році фарба вартувала 20 гривень, то сьогодні вартість одного професійного балончика становить близько 200 гривень. Розхід балончика – 1-2 м. кв. Окрім цін, молодь сьогодні не дуже цікавиться мистецтвом, зокрема й графіті. Сьогодні весь світ зосереджений в Інтернеті.

Що стосується команди SWB, то вона продовжує свою діяльність. Сьогодні до їх складу входять олдскульні райтери Neck, Fleck та Feris. Роботи хлопців можна побачити на Instagram  та Thumbler.

Виставка триває до 11 грудня в галереї «Бункермуз».

Оксана Божко


 

Медики Тернополя закликають тернополян робити щеплення від грипу

П'ятниця, 04 грудня 2015, 08:25

Нарада за участю медиків міста, представників санітарно-епідеміологічної служби, міської ради та комунальних установ та організацій міста щодо епідеміологічної ситуації захворюваності на грип та ГРВІ відбулася у міській раді.

У цьому сезоні тернопільські медики очікують на три види грипу: грип А «Каліфорнія», грип А «Швейцарія» та грип В «Кукет». Найбільший підйом захворюваності очікується в кінці грудня, а також в кінці лютого – на початку березня. Для того, щоб не допустити спалаху грипу, фахівці рекомендують робити щеплення.

«Із міського бюджету виділено понад 44 тис. грн. на закупівлю вакцин для тернополян, які входять до груп ризику та ще на останній сесії міської ради додатково для цих потреб виділили 80 тис. грн., - розповідає заступник міського голови Леонід Бицюра. - Також вакцини можна придбати у аптеках міста».

Тернопільський міський комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» готовий до індивідуального та колективного щеплення, а сімейні лікарі нададуть необхідну консультацію щодо вакцинації. Для більш детальної інформації можна звертатися за тел. 52-46-50.

 

Фестиваль Respublicа запрошує тернопільських музикантів

Четвер, 03 грудня 2015, 12:29

Фестиваль «Республіка», який відбудеться 2,3,4 вересня 2016 року, оголошує прийом заявок від гуртів.

Кожна молода музична команда, яка бажає показати себе фестивальній сцені, може подати заявку на участь у фестивалі, пройти процедуру онлайн голосування, а також бути відібраною для виступу на одній зі сцен фестивалю «Республіка».DSC07508

Для цього необхідно заповнити анкету, яка включає наступні пункти:
— Назва гурту та місто
— Стиль виконання та додаткова інформація: де виступали, з ким грали на сцені, рік заснування тощо.
— Фото та відео (мінімум 2, максимум 3, бажано відео live)
— Аудіо (мінімум 3, максимум 5)
— На якій сцені ви б хотілм виступати (Головна, Арт-Двір, Тунель, Ратуша)

Як і щороку, гурти, які виступатимуть на сценах фестивалю будуть вибрані за допомогою онлайн-голосування.  Також організатори відбиратимуть гурти шляхом прослуховування.

Залишити заявку для участі у фестивалі ТУТ: https://vk.com/topic-11375758_33130232


 

ЖЕКи чи ОСББ?

Четвер, 03 грудня 2015, 11:28

Усі ми рано чи пізно, зустрічаємось із проблемами нашого будинку. Можливо, не прибирають у будинку, поганий ремонт чи затоплений підвал. У кожному домі є свої недоліки, за якими повинні доглядати працівники ЖЕКу. Нажаль, на практиці ми бачимо, що догляд за будинком та прилеглою територією не є належним. Тернополяни платять від 80 копійок до 2 гривень 45 копійок за м/кв і за це не отримують якісних послуг по догляду за їх житловою площею. Ми можемо відмовитись від послуг ЖЕКу та перейти на ОСББ. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку - це неприбуткова юридична організація, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією. Можливо саме ОСББ буде якісніше виконувати довірені йому обов’язки. Запитаємо жителів міста кому вони надають перевагу.

Ніна, 60 років
Я до створення ОСББ ставлюсь позитивно. На данний момент із ЖЕКу немає ніякої користі. Потрібно змінювати стару структуру обслуговування будинків. Як ми бачимо, із часом, люди все більше обурюються на роботу працівників Житлово-експлуатаційної контори, саме через це їх потрбіно замінити.

CAM00718

Анна Цигилко, 25 років
На мою думку, що ЖЕК що ОСББ це просто заміна шила на мило. Мешканці будинків повинні брати ситуа-цію у свої руки. Наприклад, у моєму будинку все гаразд. Ми за свій кошт зробили ремонт, замінили вікна, та утеплили фасад. Звичайно, коштів витратилось багато, але і ефект є.

CAM00709

Іванка Глушко, 35 років
ОСББ, звичайно, хороша структура але все ж я прихильниця ЖЕКу. Вже роками він обслуговує наш будинок і мене цілком усе влаштовує. Можливо десь є незначні недоліки, але потрібно розуміти, що у них є ще багато інших обов’язків. Якщо у будинку виникають проблеми, працівники ЖЕКУ вирішують їх одразу. Саме через це на даний момент потребі у об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку немає.

CAM00721

Олег Шевчук, 20 років
Мешканці мого будинку давно створили ОСББ. Я пригадую, колись був безлад. Ніхто не доглядав за підвалами, світлом, прибиранням, дитячим майданчиком. А тепер ми самі вирішуємо, що і коли потрібно робити. Під’їз пофарбований, чистий, усюди освітлений. Саме через те, що мені є з чим порівнювати, я прихильник ОСББ.

CAM00713

Каміла, 29 років
Працівники ЖЕКу уже давно не виконують своїх обов’язків. За що ми платимо гроші? Якщо у під’їзді не має світла то ми самі замінюємо його. Недавно у нас прорвало трубу, і стояв жахливий запах у дворі. Працівники ЖЕКу приїхали на виклик лише на другий день. Це просто абсурд. Я мрію про те, щоб відмовитись від їхній послух і перейти на ОСББ. Нажаль не усі мешканці підтримують мою ініціативу.

CAM00722


Дмитро Кірічок, 20 років
Я вважаю що потрібно перейти на ОСББ. В Україні на сьогодні тривають різного типу реформи. Звичайно, вони всеукраїнського маштабу, але потрібно і місцеві реформи проводити. Ми мусимо ЖЕК реформувати у ОСББ. Це змінить місцеву ситуацію. Я прихильник об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

CAM00714

Галина Іванівна, 69 років
Я думаю що ОСББ буде виконувати свої обов’язки якісніше. За свої роки я мала багато суперечок із ЖЕКом. В їхній не ефективності я не вагаюсь. Ще до незалежної України ситуація була аналогічною. Добитися якоїсь допомоги від працівників ЖЕКу було просто не можливо. Сьогодні я уже переконалась, що потрібно міняти цю структуру на іншу. Саме через роки неякісної роботи, халатності, я виберу ОСББ ніж наш теперішній ЖЕК.

CAM00720

Зоряна Бойчук, 21 рік
За ОСББ я чула раніше. Але не надавала цьому уваги, і була цілком задоволена роботою ЖЕКу до недавніх подій. Розумієте, минулого тижня у нас в під’їзді пропало світло, була проблема в щитовій у підвалі. Працівників ЖЕКу ми викликали півтора дні, і ось вони прийшли, свою відсутність пояснили словами “не було на місці електрика”. Це халатність. Мій батько, сам міг полагодити, але доступу до щитової не було, тому що ключі були у працівників ЖЕКу. Я вважаю що у ОСББ не було такої халатності і ремонт відбувся б одразу.

CAM00712

Людмила Строгач, 34 роки
ОСББ потрібна структура. Звичайно, витрати будуть високими а якість буде належна. У наш ЖЕК ми платимо багато грошей. Але нічого не робиться. Дитячі майданчики не оновлюються, прибудинкова територія не прибирається, фасади будинків не фарбуються, навіть лампочку у під’їзді немає кому замінити. Наші кошти просто ідуть нікуди. ОСББ за ті самі кошти, виконували б свою роботу на значно вищому рівні.

CAM00723


Уляна Скакун, 20 років
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків є перспективним. Адже люди самі дбають про затишок свого проживання. Непотрібно покладатися на когось, очікувати працівника ЖЕКу. Ми мусимо просто брати ситуацію у свої руки. Я вважаю, що ЖЕК це минуле. Потрібно найти інші, перспективніші, організації на заміну і ОСББ одна з них.

CAM00726

Отже, думки тернополян майже одноголосні. Мешканці нашого міста прихильники об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Це перш за все через халатність працівників ЖЕКу. Навіщо кожному із нас очікувати їхньої допомоги днями? Для чого нам платити важко зароблені гроші? І найважливіше, за що ми платимо? Адже ніхто нічого не робить. Дитячі майданчики в іржі, під’їзди брудні, вулиці не освітлені, фасади не пофарбовані. За ті витрачені кошти, кожен мешканець повинен отримувати якісні умови проживання. За роки незалежності, робота ЖЕКу не змінилась безліч скарг від людей, і ні слова похвали. Саме через це тернополяни прихильники створення ОСББ у нашому місті.

 

Jazz Bez 2015: акцент на українізацію

Четвер, 03 грудня 2015, 10:11

Організовуючи перший фестиваль, ми думали, чи прийде хоч хтось, адже наприкінці дев’яностих джазу в Тернополі практично не було. Були ентузіасти, які зробили один концерт в такому жанрі. Діяв також джаз-клуб, щоправда підпільно. Тому перший «Jazz Bez» був авантюрним. Однак коли ми побачили, що у залі був аншлаг, зрозуміли, що нашому місту це потрібно, — розповів на прес-конференції директор фестивалю Олег Макогін.
DSC08568
Цьогоріч «Jazz Bez» святкує  15-ту річницю. Заснований він мистецьким об’єднанням «Дзиґа» у 2000 році. Тоді концерти відбувались лише у Львові та Перемишлі. Першим українським містом, яке розширило географію фестивалю був Тернопіль. З 2005 року у нас виступило сотні відомих виконавців, а музичний простір поповнився новими джазовими колективами.12243163_1691701317741467_247602041607646119_n

Впродовж  десяти днів,  3-12 грудня, «Jazz Bez» пройде у 14-ти містах України та Польщі. Любителі джазу зможуть послухати музикантів США, Великобританії, Німеччини, Франції, Швеції, Росії, Вірменії, Аргентини, Єгипту, Швейцарії, Чехії, Білорусії, Польщі та України. В рамках тернопільської  програми до нас завітають п’ять музичних колективів  Польщі, Індії, США та України.

Цьогорічний фестиваль робить акцент на українізацію. Практично кожен колектив має наших учасників. Очевидно, що Україна, зокрема Тернопіль, входить в джазову культуру на високому рівні.

 • Відкриє цьогорічний фестиваль колектив Ігоря Закуса «Jazz Kolo». До його проекту запрошуються кращі джазові виконавці української імпровізаційної музики. — продовжує Олег Макогін. — Музиканти виконають програму «У колі друзів» у складі семи учасників. Цього року нам також вдалося привезти виконавців, яких ще не було в Тернополі — колектив «Saagara». Він об’єднав віртуозів  індійської та європейської музики. Другого дня тернополяни матимуть змогу побувати на виступі досить відомого міжнародного проекту за участю музикантів з США, України і Польщі «Logan Richardson & Igor Osypov Quartet». Американський саксофоніст Logan Richardson свій виступ поєднає  з не менш відомим українським  джазовим гітаристом Ігорем Осиповом. Квінтет грає не перший рік і побував на багатьох знаних фестивалях Європи. Також ми почуємо молодих київських авторів, які про себе гучно заявили на минулорічному «Jazz Koktebel», де отримали титул «Відкриття року». За плечима колективу два повноформатні альбоми (в тому числі на вінілі) та виступ на розігріві у легендарних «Red Snapper». На завершення, у арт-клубі «Коза» виступатиме молодий польський колектив «Vehemence Quartet», володарі гран-прі престижного польського фестивалю «Jazz nad Odra».

За словами Сергія Лазо, великим досягненням фестивалю є те, що за десять років його існування у Тернополі сформувалась так звана «музична еліта».

 • У нашому місті з’явилась чимала кількість прихильників сучасної джазової музики. Окрім формування музичних вподобань, також зародились потужні тернопільські команди «Фіра» та D.Край. Загалом для місцевих музикантів «Jazz Bez» став переломним моментом. З часу його заснування, в певній мірі була зламана система ресторанної музики, коли виконавці фактично працювали на замовлення. На джазовому фестивалі вони мали змогу грати виключно від душі. Це було серйозним ударом по їхніх кишенях, але, разом з тим, у нас почала формуватись «музична еліта». Так само з’явилась і «глядацька еліта».1530382_1411794429065492_1594975389_n

На ювілейному фестивалі організатори також продемонструють відеоролик, в якому зібрані найкращі моменти історії «JazzBez» у Тернополі.

4 та 5 грудня концерти будуть проходити у драмтеатрі. 6 грудня — в арт-клубі «Коза». Вартість квитків 50-100 грн. Початок концертів  4-5 грудня  – 19:00, 6 грудня – 20:00. Тривають виступи 2-2,5 години.  Щодня, по завершенню концертів, у неформальній дружній атмосфері арт-клубу «Коза» відбуватимуться джем-сейшени.

Організаторами «JazzBez» у нашому місті є міська рада, мистецьке об’єднання «Коза» та музичний центр «Бастер».

Оксана Божко

 

Бюджетні надходження на Тернопільщині склали понад 2,8 млрд грн

Четвер, 03 грудня 2015, 10:10

За одинадцять місяців поточного року платники податків Тернопільщини до зведеного бюджету сплатили 2 млрд 857 млн грн податків та зборів, що майже на 612,9 млн грн більше аналогічного періоду минулого року. Виконання прогнозного показника становить 108%. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

До державного бюджету за відповідний період забезпечено надходження одного мільярда 541 млн гривень. Порівняно з січнем-листопадом 2014 року надходження збільшились на 364,8 млн гривень. Місцеві бюджети за відповідний період поповнились на один мільярд 316 млн гривень, додатково надійшло162,7 млн грн, що на 248,1 млн грн більше ніж за одинадцять місяців минулого року.

За словами керівника відомства, на сьогодні пріоритети роботи фіскальної служби залишаються незмінними: удосконалення системи адміністрування податків, якісне обслуговування платників, високий рівень надання сервісних послуг.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Чверть мільйона громадян відвідали ЦОП

Четвер, 03 грудня 2015, 09:46

В Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ завжди людно. Громадяни отримують різні довідки, представники бізнесу реєструються та консультуються з питань податкового законодавства, відправляють із спеціально облаштованих робочих місць для платників податкову звітність в електронному вигляді, складають заяви на отримання витягів та реєстрацію книг обліку доходів.

І це, далеко не увесь перелік адміністративних послуг та сервісів, які тут надаються. Впродовж січня – листопада поріг ЦОПу переступили майже 250 тисяч громадян, яким було надано більш як 24 тисячі адмінпослуг. Найпоширенішою – видача картки платника податків, за якою звернулись 13145 громадян, 1447 підприємців зареєструвались як платники єдиного податку, а 1970 звернулись, щоб отримати витяг з реєстру платників – “єдинників”.

Зареєстрували книги обліку доходів і витрат 1204 підприємці, а 1764 відвідувачі – отримали довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету. Ще 3205 представників бізнесу побажали зареєструвати книги обліку розрахункових операцій.

Для зручності платників Центр у вівторок та четвер працює в подовженому режимі з 9.00 до 20.00 год, в понеділок і середу з 9.00 до 18.00 год, в п’ятницю – до 18.00 год, а в суботу з 9.00год до 16.00 год. Звертутись також можна й в телефонному режимі за номером: 43-46-10.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

 

Ярмарка вакансій для осіб з інвалідністю

Четвер, 03 грудня 2015, 09:24

Інвалідам, в умовах ринкових відносин набагато складніше, ніж іншим
людям, реалізувати своє право на працю, тому Тернопільський міськрайонний
центр зайнятості активно співпрацює з роботодавцями, які мають можливість
забезпечити роботою осіб з обмеженими можливостями.  


Так, в рамках Всеукраїнської декади зайнятості для інвалідів та учасників
АТО, 1 грудня 2015 року у Будинку праці відбувся спеціалізований ярмарок
вакансій для інвалідів.
Начальник відділу кадрів ТОВ ″Тервікнопласт″ Віктор Олійник
ознайомив з особливостями діяльності виробництва; поінформував про те, що у
товаристві зараз є потреба в складальниках склопакетів та вантажниках,
проводиться навчання робітників; наголосив що всі, кого зацікавила дана
робота, можуть завітати на підприємство та особисто побачити умови праці і
поспілкуватися з питань працевлаштування.
Представник ТОВ ″Коменерго-Тернопіль″ Лариса Могильська
наголосила, що їхньому підприємству потрібні робітники з комплексного
прибирання та утримання будинків, а із закінченням зими – ще й фахівці
будівельних спеціальностей.
Заступник директора ПАП ″Агропродсеріс″ Петро Воробець розповів, що
їх приватне агропромислове підприємство має намір розширювати виробничі
потужності. На даний момент є потреба у підсобних робітниках,
прибиральниках службових приміщеннях, охоронцях. На підприємстві
передбачене безкоштовне харчування та організовано проїзд до місця роботи.
Присутні, яких зацікавили пропозиції роботи, пройшли попередні
співбесіди з представниками підприємств.
Загалом у заході взяли участь 18 осіб з числа осіб з обмеженими
фізичними можливостями.

 

 Яких змін очікують тернополяни від нової влади?

Середа, 02 грудня 2015, 10:21

Тернополяни обрали міську раду та переобрали міського голову. Вже відбулося дві сесії нового скликання. Експертні ради у Тернополі зібралися на першу робочу зустріч. Відтепер, при міській раді створюються експертні групи із числа фахівців у певних сферах життєдіяльності міста. Саме їх висновки будуть враховані при прийнятті рішень під час сесії чи засідання виконавчого комітету, а також експерти надаватимуть власні пропозиції та оцінку кадровим призначенням. Вони рекомендуватимуть тих людей, які повинні керувати певним напрямком у Тернополі. Тепер думка населення звучатиме не тільки від депутатів, а й від городян, які є фахівцями з певного питання.


«Моя газета» розпитувала жителів про їхні очікування, пов’язані із новою владою.

Наталія, 21 рік
Перш за все, я б хотіла, щоб наша влада не лише обіцяла, а й виконувала свої обіцянки. Особисто я вбачаю ці покращення в якості освіти і доступних цінах на ліки.

Наталія, 21 років

Ігор, 38 років
На мою думку, потрібно просто побачити дії, адже кожен українець прагне покращень у своєму місті.

Ігор, 38 років
Дмитро, 72 роки
Хотілось би, щоб продовжили роботу по відновленню тротуарних доріжок. А у парках засадили побільше нових дерев, квітів, загалом, щоб місто було красивим для жителів, і привабливим для туристів.

Дмитро, 72 роки

Людмила, 32 роки
Як мама, я бажаю і для інших батьків, хороші доріжки в парках, щоб легко кататися з коляскою.

Людмила, 32 роки

Валерія, 18 років
Як на мене, побільше б спортивних майданчиків, щоб молодь мала змогу більше приділяти увагу спорту, також знижки на проїзд, особливо нам, студентам.

Валерія, 18 років
Антон, 31 рік, Олена, 26 років
Ми вважаємо, що по-перше, проблемними є дороги, по друге, - це всім відома проблема - брак робочих місць, не лише в нашому місті, а й по всій Україні.

Антон, 31 років і Олена, 26 років

Микола, 60 років
З сьогоднішніми цінами на комунальні послуги все важче стає прожити на пенсію, звісно хотілось би, щоб ціни відповідали зарплатам.

Микола, 60 років

Вікторія, 19 років
У Тернополі я живу не так вже й довго, мені подобається це місто, і я надіюсь тільки на краще. Зміни залежать не тільки від влади, але й від кожного з нас.

Вікторія, 19 років

Любов, 20 років
Наше місто з кожним роком процвітає, тому я бажаю щоб продовжували в тому ж дусі.

Любов, 20 років

Олеся, 30 років
Щоб покращити місто потрібно, перш за все, відремонтувати дороги, особливо тротуари та доріжки, щоб маршрутки були обладнані для людей та дітей з особливими потребами.

Олеся, 30 років


Підготувала Вероніка Купчик

 

Майстер-класи рисунку та живопису для дорослих

Середа, 02 грудня 2015, 09:54

З дитинства мріяли писати картини? Прагнете створити шедевр графіки чи написати картину маслом?  Чотири цікавих заняття на яких вас ознайомлять з основами образотворчого мистецтва та допоможуть створити свої власні шефеври на основі відомих картин. 

12241431_771782176300277_2410657723199746217_nНавчатиме та ділитиметься секретами майстерності буде талановита молода художниця Оксана Летіна. Авторка останні три роки працює з дітьми вчителем образотворчого мистецтва. Оксана приймала участь у декількох виставках молодих художників. Займається різними видами ручної роботи: валяння, художній розпис, розпис хною та інше.

Курс складається з чотирьох занять: два — з рисунку, два — з живопису.

Майстер-класи будуть проходити в студії «ІРИска» щосереди впродовж грудня о 18:15 год. Тривалість — 2 год, — кажуть роганізатори. — Матеріалами учасники будуть забезпечені. По завершенню майстер-класу кожен зможе потішити своїх рідних двома чудовими картинами.

12243410_771770052968156_5257045443772639504_n

Деталі за тел. 066 413 90 77,  096 125 21 37,
вул. Руська, 17, Кооперативний коледж, 2 поверх.

 

Хто вимкнув світло в кінці кримського тунелю?

Середа, 02 грудня 2015, 09:19

Як відомо, через підрив у Херсонській області опор ліній електропередачі 20 і 21 листопада припинена подача електроенергії з території України до Криму. Анексований півострів поринув у темряву. Ватажок окупаційного режиму в Криму Сергій Аксьонов не виключив, що такий стан на захопленій ним з подільниками території може затягнутися на місяць: «Ми вважаємо, що необхідно готуватися до гіршого варіанту, що цей період (відсутності електрики) триватиме до моменту, поки буде прокладена перша лінія енергомосту через Керченську протоку, тобто 22 грудня».

При цьому Аксьонов пояснив причини надзвичайної ситуації в Криму: «Виходячи з нинішньої ситуації в Україні, яка склалася кілька місяців тому через кримчан, які беруть участь там у блокаді, яких там небагато, але тим не менш, які намагаються створити в Криму певну деструктивну ситуацію, ми вважаємо, що необхідно готуватися до гіршого варіанту... Ми повинні, на жаль, донести до наших громадян, що цей період затягнеться».

Представники російського сегменту Інтернету відреагували на надзвичайну ситуацію в Криму прогнозовано. Ті, хто голосно кричав «Крим - наш!», знову згадали про хунту, що піддала нелюдським тортурам майже два мільйони жителів півострова:

«Перед нами одна из форм терроризма. Отсутствие электроэнергии в ряде случаев, кстати, может и убить».

«Россия просто обязана применить в данном случае весь комплекс правовых и экономических мер по противодействию терроризму, направленному против Крыма».

З ними сперечаються росіяни, які, судячи з усього, не є свідками 90-відсоткового рейтингу підтримки Путіна:

«Когда Москва уничтожала электроопоры в Донбассе, никто морали не читал, никого тогда не интересовало, будут ли умирать украинцы в больницах»

«Вижу комменты возмущающихся отключением электричества Крыму. Да после того, что мы сделали в Донбассе и сколько сбили самолетов, – это еще акт гуманизма. Или мы и дальше будем делать вид, что русских спецназовцев в Украине нет?»

Втім, розуміючи, що конструктивна дискусія з фанатиками, по суті, не продуктивна, багато коментаторів намагаються донести сенс за допомогою іронії:

«Для помощи крымчанам было решено отправить из Москвы борт МЧС с георгиевскими лентами. Должно помочь».

«Украина предложила альтернативное подключение крымнашистам».

«Электричество для Крыма потерялось в опорах керченского моста».

«Тоннель в Крым не построили, а свет в конце тоннеля уже выключили».

«Самое страшное в электроблокаде – это черные экраны телевизоров крымчан. Неделя теледиеты – и у многих могут открыться глаза».

«Ученье – свет, а неученье – Крым».

«Уходя, гасите Крым».

«Кратко про Крым: отжав квартиру, меняй замки».

«Крым вернулся в Россию. И в 18-й век – до изобретения электричества».

«Минусы отключения света: нельзя разглядеть величие России. Плюсы отключения света: зато не видны камни с неба».

 

Порушення прав мобілізованих карається законом

Середа, 02 грудня 2015, 07:45

Починаючи з 26 листопада 2015 року набрав чинності Закон України №734-YІІІ, яким передбачені санкції для роботодавців за порушення прав мобілізованих. Як зазначила головний державний інспектор Тернопільської ОДПІ Галина Оленин, відповідно до норм вказаного Закону окремим порушенням трудового законодавства вважатиметься недотримання гарантій та пільг, встановлених законом для працівників, які залучаються до виконання обов’язків під час мобілізації. За це роботодавцям загрожуватиме штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент вчинення порушення. Штраф передбачено за кожного працівника щодо якого скоєно таке порушення. 

Крім того до роботодавців можуть застосовувати адмінштраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

 

Викрито шахраїв, які намагались «нагріти» державу на 25 млн грн ПДВ

Вівторок, 01 грудня 2015, 12:16

Співробітники оперативних та слідчих підрозділів Державної фіскальної служби області проводять заходи щодо протидії діяльності фіктивних суб’єктів господарювання.

Зокрема, у листопаді поточного року припинено діяльність трьох суб’єктів фіктивного підприємництва, створених (придбаних) з метою реалізації злочинних схем по ухиленню від сплати податків.

Встановлено факти надання ними реально діючим підприємствам Тернопільської та інших областей завідомо неправдивих документів бухгалтерського та податкового обліків, що свідчили про постачання товарно-матеріальних цінностей, виконання робіт, надання послуг, з метою створення видимості розрахунків та зменшення обсягів належних до сплати податків.

Внаслідок таких злочинних дій діючим суб’єктам господарювання сформовано податковий кредит у розмірі майже 25 млн грн, що призвело до заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість на цю суму.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Тернопільській області здійснюється досудове розслідування за фактами фіктивного підприємства.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Говорили про енергозберігаючі технології

Вівторок, 01 грудня 2015, 08:28

У Центрі підтримки підприємницьких ініціатив, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар «Як розпочати свій бізнес?» за участю представника громадської організації «Зелений простір», координатора житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Андрія Мартишко, який пояснив актуальність питань енергоефективності, розповів про використання альтернативних джерел енергії, розвиток підприємництва у цьому напрямку.

бізнес

«Аби у квартирі було тепло і водночас приходили менші рахунки, кожен власник повинен дбати не тільки про власне житло, а й про під’їзд, дах, сходову клітку. Тому, в першу чергу, потрібно створювати ОСББ, адже саме споживачі повинні брати керування будинком в свої руки; встановлювати теплові пункти та системи обліку усіх енергоносіїв, – наголосив Андрій Мартишко. - Сьогодні впровадження заходів з енергоефективності створює попит на відповідні товари та послуги. Відтак, на ринку праці актуальними стають енергоаудитори, будівельники, виробники ізоляцій та будівельних матеріалів».

У заході взяли участь 9 осіб з числа безробітних, а також були присутні інші особи, зацікавлені у даній інформації.

До речі, з початку 2015 року за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості власну справу започаткували 62 особи.

 

Трудові книжки скасують. Що далі?

Вівторок, 01 грудня 2015, 08:10

Епопея зі скасуванням трудових книжок, схоже, набирає обертів. Так, нещодавно Кабінет міністрів України схвалив проект закону, який скасовує необхідність оформлення і ведення трудових книжок як свідоцтва трудового стажу. Ми це зробимо практично останніми в Європі. Слідом за пострадянським В’єтнамом...

– Прийняли рішення щодо трудових книжок. Скасовуємо їх. Передаємо законопроект у Верховну Раду, – сказав міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичюс. – Це суттєво спростить роботу кадровиків. Всі країни через це пройшли.

Відразу зазначимо, що йдеться не про скасування трудових книжок як документа, а про скасування їх обов’язкового ведення на підприємствах. Нагадаємо, що цю ідею вперше почали обговорювати нинішнього літа. Її прихильники відзначали, що трудова книжка є пережитком радянського минулого і давно віджила себе. Особливо з урахуванням впровадження електронних реєстрів (Пенсійного фонду України, податкової служби і так далі), в яких більш надійно зберігаються всі відомості, необхідні для страхових виплат: в першу чергу – пенсій та сум за лікарняним листком.
Трудова книжка_3

Приміром, персоніфікована база даних внесків до Пенсійного фонду ведеться з 2000 року. Мало того, вже кілька років всі пенсії в нашій країні розраховуються з урахуванням тільки тих заробітків, які внесені в цю базу. Тобто для призначення пенсії давно не потрібні довідки про зарплату: реєстр працює, і досить ефективно.

Трохи складніше зі стажем. Та частина трудового стажу, яку людина набула до початку впровадження реєстрів (тобто до 2000 року), дійсно підтверджується записами у трудових книжках. Втім, скасування книжок не стане перешкодою для того, щоб продовжити таку практику. Адже повне знищення документа не планується: трудові книжки будуть роздані людям на руки. Їх необхідно зберігати вдома разом з рештою важливих документів.

– Замінювати трудові книжки нічим не потрібно, – роз’яснив свого часу «Фактам» Айварас Абромавичюс. – Єдиний реєстр застрахованих осіб прекрасно справляється зі своїми функціями вже 15 років. Роботодавці і надалі будуть вносити до реєстру дані про прийом і звільнення працівників, про їх посади, соціальні відрахування і так далі.

До речі, до реєстру планується надсилати також судові заборони на право людини займатися певними видами діяльності, які зараз позначаються у трудових книжках. Сьогодні людина, якій не можна займатися тим чи іншим видом діяльності, може легко позбутися своєї трудової книжки і купити в газетному кіоску нову. Тоді про накладену на неї судову заборону жоден роботодавець не дізнається. Тож саме для того, щоб запобігти цим шахрайським діям, дані про судову заборону будуть надходити в електронну базу. Зараз доступ до неї мають лише представники Пенсійного фонду. Але додаткова постанову Кабінету міністрів повинна розширити це коло, чітко визначивши, хто і в яких випадках отримує інформацію з реєстру.

Одним з аргументів проти скасування трудових книжок було те, що відтепер майбутні роботодавці не зможуть побачити трудовий шлях претендента на посаду, а також всі його нагороди, догани, трудові стягнення і премії. Однак тут

нас заспокоїли кадровики, заявивши, що відомості про свій досвід роботи, освіту, навички, додаткові уміння людина вказує в резюме або CV (curriculum vitae в перекладі з латини – життєпис), на підставі яких, власне, і проходить первинний відбір претендентів.

– При прийомі на роботу ми звертаємо увагу більше на персональні якості людини, ніж на записи в трудовій книжці. Для цього перевіряємо її за допомогою тестів – професійних і особистісних, – зазначила директор з персоналу комерційної фірми Софія Савушкина. – Також проводимо співбесіду, іноді – декілька. У разі необхідності зв’язуємося з попереднім керівником, щоб дізнатися, чи працювала у них така людина і як себе проявила. Крім того, встановлюємо справжність диплома кандидата, роблячи запит до Міністерства освіти. Якщо беремо на роботу топ-менеджера, його додатково перевіряє служба безпеки компанії.

Випробувальний термін при наборі персоналу працює набагато ефективніше, ніж формальні записи в трудовій книжці або рекомендаційні листи минулих роботодавців.

Словом, трудова книжка при прийомі на роботу має тільки формальну цінність. А вести їх доводиться регулярно, що тільки відволікає від роботи співробітників відділів кадрів. За підрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі, скасування трудової книжки принесе українським підприємствам близько півмільярда гривень економії, з яких 300000000 гривень вони витрачають на адміністрування книжок і ще близько 200000000 – на їх зберігання.

До того ж люди постійно втрачають книжки, і кадровики змушені відкривати їм нові. Буває, що людина йде з роботи зі скандалом і просто залишає свою трудову. В Україні є підприємства, де зберігаються десятки незатребуваних книжок.

Тим часом у новому варіанті Трудового кодексу, який наші депутати прийняли на початку листопада, є цілі статті, присвячені веденню трудових книжок. Мало того, члени Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення запропонували норму про трудові книжки залишити в проекті кодексу і до другого читання. Як бачите, у прихильників трудової книжки є лобі в парламентських комітетах. Тож будемо уважно стежити за подальшим розвитком ситуації. Що переможе в результаті – бюрократія чи інновації?

Підготував Адам Стрижнюк

 

День відкритих дверей в "Карамельці"

Понеділок, 30 листопада 2015, 10:59

За ініціативи Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у магазині приватного підприємця Едуарда Стецького ”Карамелька”, що у м. Тернополі для безробітних тернополян було організовано День відкритих дверей, під час якого учасникам розповіли про діяльність мережі згаданих магазинів, ознайомили з професією продавець продовольчих товарів, поінформували про можливості працевлаштування.

«Багато справ на землі важливих і потрібних людям. Одна з них – торгова. Продавець – це кваліфікований консультант покупця, його добрий порадник. Нинішній працівник торгівлі – це ініціативна, самостійна в прийнятті рішень особистість, яка відзначається оперативністю, творчим підходом до вирішення всіх питань, пов’язаних із продажем товару та збільшенням товарообігу, - зазначила керуюча магазином Оксана Шкільська. - Для успішного виконання роботи продавець повинен мати добре розвинені комунікативні якості, уміти легко вступати в контакт, виявляти побажання покупця, дохідливо пояснювати. Необхідні висока емоційна стійкість, працездатність, оперативність, добре розвинена пам’ять, тактильна та зорова чутливість, уява, високий ступінь розподілу і переключення уваги, витримка, навіть, артистичність».

Карамелька 1

Керуюча магазином наголосила на тому, що при працевлаштуванні надається перевага тим людям, яким подобається дана професія, комунікабельним, працьовитим та чесним.

Відвідувачі закладу дізналися про основний асортимент товарів, послуги з виготовлення карамельних виробів на замовлення, особливості роботи, режим та оплату праці.

У результаті проведеного заходу 5 осіб зацікавилися можливістю праці у магазині солодощів та залишили своє резюме для вирішення питання подальшого працевлаштування.


Відділ активної підтримки безробітних ТМРЦЗ

Інна Лісовська

 

На яких поїздах можна доїхати з Тернополя до Львова за 30 гривень

Понеділок, 30 листопада 2015, 10:50

Після останнього підвищення цін на електрички Львівської залізниці вартість мандрівки з Тернополя до Львова і назад майже зрівнялася за лежаче місце у поїзді – 22 проти 30 гривень.

Щоправда, за такою смачною ціною можна купити квитки лише на певні поїзди і лише у касі, пише у своєму блозі в «Живому журналі» Влад Беспалов.

Дизель-поїзд_ДР1А-161

– Я вже писав, що на остаточну вартість впливає комісійний збір (КЗ). Якщо вартість квитка менша 2 таких зборів (а це 29 гривень), то при купівлі у касі платите лише вартість квитка без КЗ.

Якщо берете квиток через Інтернет, то доведеться платити такий комісійний збір. Наприклад, на поїзд Запоріжжя-Львів у касі квиток коштував мені 32,27, а Інтернет видає ціну 46,77.

Мало того, спочатку видається зовсім велика сума – майже 80 гривень (!). Але це з усіма зборами + постіль.

Знаючи цю схему, легко перевірити (переглянувши ціни попередньо в Інтернеті), на які поїзди з Тернополя до Львова квиток буде коштувати 32,27. Зранку таких поїздів є 4.

А от назад дешевим (29,34 гривні замість 50-60 гривень) є лише один поїзд – на 21:31.

Погодьтеся, комфортніше (є окреме лежаче місце, можливість купити чай чи каву) і швидше (дві години замість трьох) їхати поїздом, ніж електричкою, підсумовує автор.

 

Чому Франція нас хвилює більше, ніж Кенія?

Понеділок, 30 листопада 2015, 10:38

Недавня жахлива бійня в Парижі викликала бурхливі обговорення в Інтернеті. Одні (передбачувано) написали, що теракти організував Путін (Ну хто ж ще?!). Інші – що США (знову таки, хто ж іще?!). Треті накинулися на мусульман, четверті – на Ротшильдів з Рокфеллерами (не знаю, хто такі, але, кажуть, начебто великі злодії), п’яті – на релігію взагалі, шості – на емігрантів.

Це зрозуміло – ось людина створила собі просту і чітку картину світу, нову інформацію в неї треба якось включити. Не переробляти ж всю картину, в якій вже визначився полюс зла і котрого слід ненавидіти всім чесним людям. Відсутність такого полюса викликає сильний дискомфорт. Хочеться, щоб все було просто і ясно, і щоб я був на правильній стороні.

А в реальності все дуже заплутано – є багато гравців, які утворюють найхимерніші комбінації. США, Росія, Туреччина, монархії Близького Сходу – всі переслідують свої інтереси і ловлять у каламутній воді кожен свою рибу.

Різні групи відморожених терористів, вони ж борці за свободу, будують свої халіфати і втілюють у життя свої містичні видіння. Деякі з учасників набагато гірші за інших; деякі договороздатні, деякі – ні. Концентрація зла помітно відрізняється в різних гравцях. Але щоб було просто і ясно, нібито з одного боку хороші лицарі без страху і докору, а з іншого погані злочинні орди, – так не вийде. Скоріше вже, помірно погані люди виступають проти дуже поганих людей, а часом використовують (або думають, що використовують) їх у своїх інтересах.

Але мене мало цікавлять всілякі геополітичні інтриги. Більше турбує, чому людей набагато сильніше зачіпає Париж, ніж, скажімо, містечко Гарісса у Кенії?

2 квітня 2015 року ті ж ісламські терористи напали на гуртожиток християнської школи в кенійському місті Гарісса. В результаті теракту загинули 217 осіб (!!!). І знаєте, що найдивніше у цій жахливій трагедії? Світова громадськість і ЗМІ навіть не звернули на це увагу. Хоча йшлося не про карикатуристів, не про тих, хто ображає Аллаха, а про звичайних дітей. 217 молодих студентів!

Париж_1

Я пам’ятаю, як світові лідери вийшли на марш солідарності, коли у Франції було вбито 11 працівників карикатурного журналу «Шарлі Хебдо». Про цей, безперечно, також жахливий теракт трубіли всі, хто тільки міг. А тут – Африка, якісь студенти, та ще й християнської школи. Розумію, Кенія далеко, і у нас своїх проблем вистачає. Але це була не просто чергова бійня, не просто більше сотні загиблих. Це було вбивство майбутнього цієї бідної країни, адже 75% дітей в Кенії не закінчують навіть початкової школи.

А пояснюється все досить просто. За Парижем стоїть банальна меркантильна мрія – про те, що життя може бути багатим, безпечним та упорядкованим, щоб можна було сидіти в цих їхніх затишних кафе і присьорбувати кави чи червоного вина під витончену музику і, сміючись, базікати з друзями. Що цивілізація хоча б локально, хоча б у деяких місцях досягла того, до чого люди завжди прагнули – ситого і культурного життя.

Париж – місто, яке символізує вишукано-культурний, рафіновано-гуманний, безпечний, освічений, блаженно-пересичений, гедоністичний Захід, вершинуцивілізації. Як писав один мій знайомий, відвідавши це місто, є «місця, де відчуваєш себе в абсолютній безпеці, спокої, в атмосфері любові і дружби».

Так, десь дикуни палять з автоматів, а подекуди – з гармат, руйнуються будівлі, ллється кров, всіляке бидло ходить строєм, викрикуючи ідіотські гасла, але є Європа та її серце – Париж, де все це вже давно в темному, важкому, безповоротному минулому, де колись теж була дикість і кров, а тепер привітні вогники кафе. І це знак надії – що європейська цивілізація пошириться на інші народи, де тепер ще дикуни стріляють.

A man holds a placard that reads "I am Charlie" as members of the European Parliament and citizens gather during a minute of silence for victims of the shooting at the Paris offices of weekly newspaper Charlie Hebdo on Wednesday, in front of the EU Parliament in Brussels January 8, 2015. REUTERS/Francois Lenoir (BELGIUM - Tags: CRIME LAW POLITICS CIVIL UNREST)

На тлі Парижа жахи та гидоти решти світу виглядають чимось неминуче тимчасовим. Пройде час, і все людство стане одним великим Парижем. Гріх, звичайно, сміятися над цією мрією, бо за нею може стояти щире людинолюбство. Однак це – мрія, і вона не збувається. До затишних кафе вриваються все ті ж озброєні дикуни, і життя жителів культурної столиці планети обривається так само дико і страшно, як і в інших місцях світу, як і в минулі століття, коли – нескінченну кількість разів – одні люди вбивали інших. Причому, зауважте: частина цих дикунів – місцеві, вони виросли в прекрасній Франції, в оточенні найгуманнішої цивілізації, і це не завадило їм стати дикунами.

Причина цього – не Путін. І не Обама. Бо кров і дикунство були на цьому світі задовго до Путіна чи Обами. І навіть не іслам. Бо це досить стара релігія, і близькосхідні християни жили пліч-о-пліч з мусульманами більше тисячі років. Та й не релігія взагалі. Експерименти з позбавлення від релігії вже ставилися в наймасовіших масштабах, і корисно пам’ятати, чим вони закінчилися.

Причина – в нас самих. Хоч це і звучить пафосно і трохи по-філософськи, але ж так воно і є насправді. Кожен із нас міг би сказати, що він не винен у занепаді світу, що ми зайняті виключно самозахистом від суворих законів природи. Але річ у тому, що в серці людини вкоренилося зло. Хто міг би заявити привселюдно, що він досконалий, що його серце ніколи не було отруєне гордістю, злобою, заздрістю, злопам’ятністю, ненавистю, егоїзмом? Яка, навіть тісно об’єднана родина може похвалитися тим, що любов у ній не була скаламучена жодною тінню незгоди та втоми один від одного?

Тому рецепт порятунку світу простий: не намагайся змінити світ – для початку зміни себе.

 

Адам Стрижнюк

 

Діє новий електронний сервіс про призначення житлових субсидій

Понеділок, 30 листопада 2015, 08:23

З 20 листопада 2015 року Державною фіскальною службою України запроваджено новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».

Громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть в телефонному режимі отримати необхідну інформацію, звернувшись до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС за контактним телефоном 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або (044) 454-16-13 з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі).

Так, за результатами обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення, можуть бути отримані різні значення:

0 – інформацію про доходи, отримані фізичною особою, надано у файлі-відповіді;

1 – надано відповідь про відсутність інформації в Державному реєстрі щодо сум нарахованого доходу та сум утриманого з них податку;

2 – недіючий реєстраційний номер облікової картки платника податків/ фізична особа за вказаними даними про серію та номер паспорта на обліку не перебуває;

3 – реєстраційний номер облікової картки платника податків закрито/ фізичну особу з такими даними про серію та номер паспорта знято з обліку;

4 – незаповнені або некоректно заповнені поля, що обов’язкові для заповнення (у графі «Примітка» зазначений перелік полів, які незаповнені або некоректно заповнені);

5* – реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія, номер паспорта та прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи, що зазначені у запиті, не відповідають інформації яка міститься у Державному реєстрі (у графах «ПІБ фізичної особи в ДРФО» зазначено дані про прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи, що значаться в Державному реєстрі на момент обробки запиту);

6 – невірно вказано період, за який запитується інформація (може приймати значення: поточний рік або рік, що передує поточному);

7 – у файлі-запиті надійшло більш ніж один запис по одній фізичній особі.

Відтак за результатами обробки файлу-запиту 5*, якщо дані у такому запиті органу соціального захисту населення відповідають реєстраційним даним паспортного документу фізичної особи та містять розбіжності в даних про прізвище, ім’я або по батькові в Державному реєстрі, пропонуємо фізичній особі звернутись до відповідного територіального органу ДФС для внесення змін до Державного реєстру.

Та навпаки, якщо дані у файлі-запиті органу соціального захисту населення не відповідають реєстраційним даним паспортного документа фізичної особи, необхідно відповідному органу соціального захисту населення сформувати та направити до ДФС новий файл-запит з виправленими даними по даній фізичній особі.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Молились за тих, хто загинув у час Голодоморів

Понеділок, 30 листопада 2015, 08:01

На Театральному майдані Тернополя зібралися сотні містян, щоб пом’янути тих, хто загинув під час  страшного мору голодом у 1932-1933 роках. Із свічок було викладено на майдані  великий хрест. Усіх загиблих пом’янули хвилиною мовчання.

m3

Високопреосвященні владики та всечесні отці відправили панахиду за невинно загиблими під час Голодомору. Священнослужителі, звертаючись до вірян, наголосили, що втративши Бога, суспільство отримує пекло на землі, так само небезпечна втрата державності, адже той самий ворог намагається знищити українців і сьогодні,  а ще застерегли від збайдужіння.

m1

Про загрозу Україні на Сході говорив також Сергій Тарашевський: «У 1932-1933 роках в Україні було пекло. Житниця СССР – Україна – перетворилася у суцільний голодний мор, штучно створений  більшовицькою владою. Найстрашніше для людини бачити, як пухне та помирає від голоду її дитина, і нічим не могти зарадити. Так страждали та гинули мільйони українців та мільйони ще ненароджених – так намагався знищити  нашу націю жорстокий ворог, організувавши геноцид. Та найстрашніше, що марить він цим і сьогодні. Жорстокий агресор зазіхає на нашу незалежність, на саме існування України. Переконаний – ніколи це йому не вдавалося і не вдасться – ані імперіям, ані комуністичним чи путінським режимам», – наголосив перший заступник  голови Тернопільської обласної ради

Після мітингу-реквієму  тернополяни вирушили до  церкви Різдва Христового, де священнослужителі відправили поминальну літургію біля пам’ятного знаку «Голодомор 1932 – 1933».

 

Тернопільські музиканти творять музику прямо на сцені

Неділя, 29 листопада 2015, 11:01

На щастя, в сучасній українській естраді поняття форматної і неформатної музики  практично розмилися. За останні роки наша сцена поповнилась безліччю нових гуртів, які стали справжньою знахідкою. Нині все частіше можна почути експериментальні релізи, орієнтовані на широке коло меломанів: від електронного саунду до колоритних автентичних мотивів. Серед цілого моря сучасних музикантів свою увагу сьогодні зупинимо на чудовому тернопільському гурті «Tik Tu». Кожна їх пісня – кардинально інша по стилістиці. За два роки плідної праці, молодий музичний проект написав чимало цікавогоматеріалу, який гідно представляє наше місто на українській музичній сцені.

Донедавна до складу  «Tik Tu» входили двоє учасників — Наталія Багрій (вокал, флейта, синтезатор) та Роман Божко (бас, клавішні та live семплування), а нещодавно до них також долучився відомий тернопільський музикант Лесик Оmodada (ударні). Сьогодні в їх доробку близько двох десятків пісень, щоправда частина їх в процесі запису. Днями музиканти презентували новий сингл під назвою «Маленькі малюсіки».

Про історію виникнення гурту і творчі будні розповіла Наталія Багрій.музичний гурт Tik Tu тернопіль live looping

Ви з Романом та Лесиком були учасниками відомих тернопільських гуртів, абсолютно різними за стилем музики. Як зявився спільний проект «Тік Тu»?

Наша музика  наближена  до стилю іndie-pop, synthpop, який нам імпонує, мабуть, саме тому й з’явилася ця музична одиниця.  Тихенько і спонтанно, трек за треком. Спочатку у демо записах , згодом, спробували відтворити матеріал наживо. Це було не просто, але дуже цікаво. Поволі напрацювали програму, яку тепер граємо на концертах. Зізнаюсь,  я ніколи не співала, у попередніх гуртах грала на альті, флейті, клавішах. Чесно кажучи ніколи не уявляла себе в цій ролі, але друзям подобалося  — вони й надихнули. Я не вважаю себе співачкою, швидше відношуся до голосу як до інструменту.


Чому  «Тік Тu»?

Рано чи пізно всі запитують, чому саме так…  Справа в тому, що назву довелось придумувати спонтанно. Коли нас з Романом (тоді наш гурт складався з двох учасників) почали запрошувати на концерти, назви проекту не було. Ми працювали над музичним матеріалом  й не задумувалися про це.  Друзі запропонували виступити на найближчому концерті, а для цього в анонсі потрібно було вказати назву гурту. Оскільки нас було тільки двоє —  назва напросилася  сама собою.  «Тіk Тu» в перекладі з литовської означає  «тільки ти», мовляв,  «хто ще буде зі мною грати і слухати мої мотиви»,  до того ж латинська  зрозуміла  усім на світі , будь ти в Тернополі чи в Копенгагені.

музичний гурт Tik Tu тернопіль live looping

Чи важко знайти свою публіку? Кому імпонує стиль вашої музики?

Не знаю — чи бабцям чи підліткам, але, в основному, пост концертні враження ми збираємо теплі. Побачимо  :)

музичний гурт Tik Tu тернопіль live looping

Як зявляються тексти? Наприклад, про що йдеться у пісні «Маленькі малюсіки»?

Пісня “Маленькі малюсіки” про НАС. Про те, що відбувається сьогодні. Абстрактні слова про наболіле, хоча  у тексті все ясно — ми собі тут живемо, як вміємо і від того нам радісно. То чому ви прийшли і розповідаєте нам, як  краще бути —  вдягненими чи оголеними.


Як зявляється музика?

По-різному.  Деколи чуєш мотив й починаєш награвати, а деколи граєш, і мотив з’являється в процесі. Взагалі, коли працюєш в парі, то підлаштовуєшся один під одного, тоді з’являється щось спільне. Здебільшого, спочатку з’являється музика,  а далі – текст. А буває, зберемось у колі друзів, кожен візьметься за інструмент, я наспіваю і – народжується  нова композиція.Tik Tu тернопіль live looping

«Tik Tu» входить до числа українських гуртів, які грають музику у стилі live looping. Розкажіть детальніше.

Так, свої концерти граємо саме у цьому стилі. Live looping – одночасне записування семплів і їх зацикленого відтворення. Це можливість заповнення музики більшою кількістю інструментів ніж може собі дозволити два музиканти в режимі live. Простіше кажучи, граєш один мотив і записуєш його, на записаний накладаєш другий, третій. Семпл за семплом – і твориться музика.

Ви відіграли декілька концертів на сході та півдні України. Як приймають «західних»музикантів? Як на вашу думку приймає Тернопіль?

Тернопіль нічим не здивуєш. У нас стільки талановитих музикантів з хорошим смаком у будь-якій стилістиці чи музичному віросповіданню. Єдиний нюанс — лиця одні й ті ж :).  Але, повірте, надзвичайно приємно формуватися у такій місцині. На сході України мені здалося, що  люди спраглі за українською мовою — це добре, бо мені подобається складати тексти на тій мові, якою розмовляю. Загалом, східна Україна приймає нас тепло, після концертів залишаємось у досить дружніх відносинах з організаторами та місцевими музикантами. Цього літа були із концертом у Дніпропетровську. Хлопці зі студії «Hi5» одразу ж запропонували співпрацювати – наша музика здалася їм свіжою і симпатичною. Це надихає.

музичний гурт Tik Tu тернопіль live looping

Чи можна вважати музику вашого стилю популярною і чи важко організовувати сьогодніконцерти?

Так, однозначно. Це поп. А чому ні? Це легко, весело і «грувно». Всі танцюють, посміхаються —  усім добре. Щодо виступів, то зараз важко організовувати концерти по Україні,  і жалітися на це немає сенсу, оскільки для більшості клубів однією з основних вимог є кількість підписників гурту в соцмережах. Про нас мало хто знає, тому чекати на шалений успіх і попит зараз не доводиться. Ми любимо те, що граємо, це наш спосіб самовираження, стиль життя.

Коли вийде перший альбом?

Дали собі двійку місяців вороних.  Відгуляємо Нові роки і Різдво, трішки припудримо матеріал, шо поназбирувався,  і закинемо веселі треки у простори.


Довідково:

Наталія Багрій –учасниця відомих тернопільських гуртів «Ті, що падають вгору», «Nameless» та «EchoGardens». Володіє грою на таких інструментах як  альт, флейта, синтезатор, перкусія. Окрім  гурту «Tik Tu», сьогодні є учасником струнного квартету «МіLady» та артистом Тернопільського обласного симфонічного та камерного оркестру.
Tik Tu тернопіль live looping

Роман Божко – учасник тернопільських гуртів «Ті, що падають вгору», «Nameless», «EchoGardens». Грає на таких інструментах як тромбон,  ударні, синтезатори, гітара, банджо, бас-гітара, дудук, перкусія, саксофон-баритон. Окрім участі в «Tik Tu», працює звукорежисером у арт-об’єднанні «Коза».Tik Tu тернопіль live looping

Олександр Драчук – учасник  гуртів «Los Colorados», «EchoGardens», «Кенні». Грає на ударних, бас-гітарі, клавішах, гітарі, перкусії. Окрім участі у «Tik Tu»  є засновником та саундпродюсером студії звукозапису «Шпиталь Рекордс».Tik Tu тернопіль live looping

Попри спільну творчу діяльність, тернопільські музиканти мають й власні авторські проекти. Зокрема, Наталія Багрій також відома на музичних просторах як Горобчики. Творчість Романа Божко можна знайти на сторінках Soundcloud під псевдонімом aladebosh. Лесик Omodada нещодавно випустив перший власний альбом «Кімнати».

Оксана Божко

 

Вилучене майно піде “з молотка”

Субота, 28 листопада 2015, 09:43

В ході проведення спільних заходів з Управлінням служби безпеки України в Тернопільській області працівниками Тернопільської ОДПІ описано безхазяйне майно (тканини в рулонах, одяг жіночий в асортименті, ремені в асортименті, взуття, підноси, пряжки металеві, секонд-хенд), яке було вилучено працівниками СБУ, як таке, що було предметом злочину. В ході розслідування кримінальної справи вказане майно за рішенням суду визнано безхазяйним. Працівниками Тернопільської ОДПІ складено акт опису і попередньої оцінки майна на загальну суму – 290,6 тис грн, а самі товари передано на відповідальне зберігання одному із підприємств. Визначено, також суб’єкта господарювання, який буде здійснювати його реалізацію.

Інформацію про це розміщено на web-сайті ДФС України.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Тіньова зарплата

Субота, 28 листопада 2015, 09:38

Майже 300 тисяч гривень”тіньової” зарплати виявили фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ, перевіривши 3 суб’єкти господарювання. За результатами перевірок, бюджети отримають понад 32 тис грн. раніше не сплаченого податку на доходи та біля 9,1 тис грн. штрафних санкцій.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Як тернополянам вберегтися від сімейного насилля?

П'ятниця, 27 листопада 2015, 12:31

Україна ратифікувала цілу низку міжнародних угод щодо захисту людей від насильства, в тому числі домашнього. Однак з цього приводу в центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжують звертатися потерпілі.

Ось один випадок, який стався у 2015 році. До одного з районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулася жінка з приводу вчинення насильства. Галина проживає разом з чоловіком та двома неповнолітніми дітьми 6 та 9 років. Помешкання, в якому проживає сім’я, знаходиться в край критичному стані, жінка не працює, чоловік не може знайти роботу через проблеми з алкоголем. Чоловік часто з’являється на підпитку і вчиняє сварки, лупцює Галину на очах у дітей. Працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з головою сільської ради терміново влаштували тимчасово Галину та її дітей у Тернопільський обласний центр соціально-психологічної допомоги «Родина» й зберегли від нападів чоловіка. Таких випадків у Тернопільській області безліч, а основна причина цьому – мовчання потерпілих. У чому причина замовчування сімейного насилля, розповідає спеціаліст Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олеся Ігнатова.

олеся ігнатоваЗа її словами, домашнє насилля буває трьох видів: насилля над дітьми  (фізичне, сексуальне, емоційне), насилля по відношенню до партнерів та жорстоке ставлення до людей похилого віку. Зазвичай, воно ретельно приховується від оточуючих.  В основному сімейне насилля провокують такі фактори: патріархальні сімені цінності, схвалення міжособистісної агресії, негативні економічні умови, які приводять до зовнішнього стресу). На рівні сім’ї агресію провокують нерозвинуті навики сімейного спілкування, завищені очікування батьків відносно поведінки своїх дітей, економічна залежність. Якщо насилля з’явилося один раз, то обов’язково повториться. Домашнє насильство має тенденцію до зростання та діє по циклу: 1) фаза посилення напруги; 2) фаза вибуху; 3) фаза спокою і каяття.

У 2015 році, з причин вчинення насильства, до нас звернулося 96 сімей, в яких виховується 184 дитини. В 52 сім’ях було зафіксовано жорстоке поводження над дітьми, - продовжує Олеся. І це лише офіційна статистика, - продовжує Олеся – Хотілось би ще раз звернутись до усіх, хто потерпає від насилля: в любій ситуації у вас є вихід, головне – не мовчати. Ось декілька порад від психолога, які допоможуть себе захистити:

 1. 1261039587_399999999Усвідомте, що кожне наступне побиття може стати для вас останнім. А, якщо ви терпите «заради дітей» - цим обманюєте тільки себе. Адже, коли діти стають свідками насильства, вони страждають від таких сцен більше, аніж ви  уявляєте. Страждає їх психіка, можуть розвинутись складні психічні захворювання, у кращому випадку вони зненавидять вас обох. У більшості випадків, створюючи в майбутньому свою сім’ю, такі діти копіюють поведінку батьків, адже не знають як можна поводитися по-іншому.
 2. Ні в якому разі не приховуйте і не замовчуйте того, що над вами знущаються. Поговоріть з близькими. Агресор має відчути, що у вас є надійний захист.
 3. Пам’ятайте, що людина, яка підняла руку, буде це робити постійно. Навіть, якщо здаватиметься, що все позаду.
 4. Не вірте у абсурдність твердження, що ви самі винні у тому, що сталося.
 5. Потрібен час і підтримка з боку досвідчених людей, щоб жертва насильства усвідомила, в чому її проблема.

Перехід від стосунків, побудованих на насильстві, до здорових партнерських взаємовідносин може відбуватися тільки у випадку, якщо і жертва, і виконавець насильства зможуть це усвідомити. Найкраще буде, якщо ви звернетесь по допомогу разом з партнером. Якщо ж він не погоджується з цим, то ви маєте ще один доказ того, що він справді намагається утримати вас в цілковитій залежності від себе.

Якщо ви стали жертвою насильства, держава гарантує вам правовий захист. В Україні діє Закон «Про попередження насильства в сім’ї», який визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства. В центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які працюють в Тернополі та у кожному районному центрі області, вам нададуть необхідну допомогу психологи, при потребі – юристи. Зрозумійте, що ви не наодинці з бідою, і є люди, які готові вам допомогти професійно.

У Тернополі діють заклади, у яких вам допоможуть:

Тернопільський обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (надання соціально-побутових умов для проживання, захист прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) – м.Тернопіль, вул.Карпенка, 16, тел. 51-34-05

Тернопільський обласний центр соціально-психологічної допомоги «Родина» (цілодобова екстрена допомога дітям, молоді та жінкам, які опинились в складних життєвих обставинах) - м.Тернопіль, вул. Коновальця, 18, тел. 28-79-29

Тернопільський обласний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді - м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7, тел./факс (0352) 22-03-95


Підготувала: провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ігнатова Олеся. 

Як ставляться тернопільські водії до нової системи штрафів?

П'ятниця, 27 листопада 2015, 09:53

В Україні набув чинності закон про національну поліцію та почала діяти нова система штрафів. Щороку кожен водій матиме 150 балів. Штрафи стягуватимуть в разі, якщо власник авто витратить річний ліміт або у випадку серйозного порушення. При чому фіксувати це мають камери відеоспостереження. За кожне несуттєве порушення: неправильне паркування, перевищення швидкості і т. п. щоразу зніматимуть по 50 балів. Чи всі тернополяни погоджуються з цією думкою. Чи дійсно це допоможе зменшити порушення дізнавались журналісти «Моя газета».

Петро, 60 років
Я за кермом вже не один рік, бачив різних водіїв, і різні ситуації, але скажу, що цей закон потрібен нашому місту, адже звісно, хочеться щоб на дорогах був порядок, і всі дотримувались правил дорожнього руху, тому мені видається, що з цим буде законом покращення.
Петро, 60 років

Олексій, 30 років
Я думаю, що потрібно спершу цей закон привести у дію, щоб водії краще могли розібратись в цій системі, звичайно, спочатку вона буде незвична але з часом, якщо вона набуде дієвості то на дорогах стане спокійніше.
Олексій, 30 років

Андрій 36 років
На мою думку, цей закон має і позитивні сторони: це те, що влада прагне змін до кращого і цим самим встановлює нову систему штрафів. Тому я не проти, а тільки за покращення нашого міста.
Андрій 36 років

Тарас, 19 років
На мою думку, цих 150 балів можна виїздити за один день, тому я невпевнений в корисності цього закону.
тарас 19 років

Олеся, 21 рік
Я водій з невеликим стажем, але схвалюю новий закон за системою нарахування платежів, адже він необхідний через те, що наше місто справді потребує змін.
Олеся, 21 рік

Микола 38, років
Так я погоджуюсь, тому що мої знайомі зі Львова на власному досвіді зрозуміли , закон - справді дієвий, тому я тільки за.
Микола 38, років

Ольга, 28 років
З цими 150 балами стане безпечніше на дорогах, зменшаться кількість штрафів та порушень зменшиться, поки що я згідна з новим законом і новою поліцією, а далі час покаже.
Ольга, 28 років

Анатолій, 24 роки
За свій досвід водія я не порушував правила жодногу разу, тим більше моя робота не дає мені такого права, тому почувши про цей закон вирішив, що так буде краще для всіх водіїв.
Анатолій, 24 років

Ігор, 60 років
Пора поступово звикати до цивілізованих правил. А правила відтепер будуть такі: порушив - плати. Не хочеш платити - до суду. І всерівно заплати. Не хочеш платити - їдь тихо і не порушуй ПДР, бо від цього може залежати чиєсь життя.
Ігор, 60 років

Олексій, 62 роки
Я вперше чую про такі правила, тому зацікавлений в них, і хотів би, щоб вони справді допомагали водіям не порушувати правил дорожнього руху.
Олексій, 62 роки

Спілкувалась Вероніка Купчик

 

Тернопільських дітей вчать дбати про своє здоров’я

П'ятниця, 27 листопада 2015, 07:55

Всім відомо, що до найбільш вагомих факторів здорового способу життя належить харчування. Адже цілком зрозуміло, що саме із харчових продуктів організм отримує будівельний матеріал та енергію необхідну для життєдіяльності. Змінивши своє харчування, збагативши раціон цінними для організму речовинами, ви маєте реальну можливість покращити якість життя та продовжити його тривалість.

Той, хто дбає про своє здоров’я, має дотримуватись трьох принципів здорового харчування:

* помірність – щоб калорійність раціону не перевищувала енергетичних витрат організму;

* різноманітність – передбачає споживання продуктів усіх основних груп (хліб і крупи; овочі та фрукти; м’ясо та молочні вироби);

* збалансованість – означає правильне співвідношення цих груп продуктів.

SAM_5154

Спеціалісти пропонують нам новий спосіб харчуватися корисно, який базується на фізичній активності. Регулярні помірні фізичні навантаження, мінімум 30-45 хвилин в день, у поєднанні зі повноцінною їжею запобігають серцевим захворюванням та зміцнюють організм.

Здоров’я людей залежать від сформованості навичок правильного та раціонального харчування. Наші діти, як ніхто, незахищені від шкідливих продуктів, які легко можна придбати у супермаркетах. Тому, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я спільно з ТМ «Молокія» проводить у школах міста Тернополя заходи присвячені здоровому харчуванню. Так, напротязі листопада відбулось більше десятка заходів для учнів початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - економічного ліцею №9 ім. Іванни Блажкевич та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20. Наступний цикл заходів планується провести в загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів №23 та №28.

 

Визначили переможців змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я»

П'ятниця, 27 листопада 2015, 07:47

25  листопада у  Тернопільській Класичній гімназії Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення разом із педагогічним колективом школи  провели змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

Ці змагання є  цікавими і захоплюючими, оскільки поєднали в собі спорт, розваги, і здорову конкуренцію. Свято стало одним із найулюбленіших для дітей та дорослих. Адже за щоденними клопотами родині не так вже й часто трапляється нагода разом провести час, дружньо позмагатися і відчути себе єдиною командою. Тому на першому плані – як спортивна основа, так і пропаганда сімейних цінностей.

SAM_5340

Свято розпочалося з виступу директора школи Тригуби Віктора Констянтиновича, який побажав:  “Успіху та перемог, нехай переможуть найсильніші”.

Сім’ї взяли участь у спортивних естафетах та вікторині, вони показали справжній приклад єднання та взаєморозуміння, взявши участь у веселому святі За підсумками змагань

І місце - сім’я Уніят;

ІІ місце - сім’я  Тимчук;

ІІІ місце - сім’я Лучка;

IV місце  - сім’я Марак;

SAM_5361

Переможців відзначили грамотами Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення, володарів першого місця нагородили подарунком від партнера ТМ «Ласунка», другого місця – від ПП «Колумбус», третього – від видавництва «Підручники та посібники».

Переможці змагань представлятимуть свою школу  на міських змаганнях «Тато, мама, я – спортивна сім’я», що будуть проводитися протягом березня 2016 р.

Наступне свято здоров’я для батьків, які люблять своїх дітей і для дітей, які вірять у своїх батьків, відбудеться 8 грудня у спортивній залі Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27.

Запрошуємо сім’ї взяти участь у змаганнях!


Телефон для отримання інформації:  51 16 35


 

Переселенці у Тернополі хочуть відкрити інформаційний сайт

П'ятниця, 27 листопада 2015, 07:21

Нещодавно у Тернополі для дітей-переселенців організували мистецьке дозвілля. Захід відбувся за сприяння Всеукраїнської благодійної фундації "Право на захист" та Представництва Датської Ради у справах біженців в Україні.  Впродовж зустрічі діти переглядали анімаційний фільм "Varmints" - екранізацію однойменної дитячої книги Хелен Ворд, грались та спілкувались. А батьки тим часом обговорювали проблеми адаптації.
DSC_0014

"Такі заходи є дуже важливими, адже це - можливість для нас, переселенців, познайомитись і поспілкуватись із тими, хто опинився в такій самій ситуації, а також з батьками тернополянами. Нажаль, сьогодні в Тернополі немає можливості координувати і об'єднувати зусилля задля допомоги один одному, тому такі зустрічі є приємними і корисними не лише для дітей, а й для дорослих, які також можуть знайти підтримку і пораду в представників благодійних організацій" - каже Оксана Ліхтіна, співорганізатор акції.

переселенці

Під тиском бойових дій, тисячі українців вимушено залишили свої домівки, захопивши лише необхідні речі. Окрім майна, великою проблемо для переселенців є втрата життєвої перспективи. Люди покинули усе й перебралися на нове місце, де нікого не знають. Вирішити проблему соціальної та психологічної адаптації мала б державна цільова програма. Самі ж переселенці розповідають, що від держави отримали не багато.

 • Немає жодної організації, яка б нас об’єднувала. Спершу намагались шукати один одного через державні структури, але там у наданні інформації нам відмовили, аргументуючи законом про нерозголошення особистих даних, -розповідає Оксана Ліхтіна. - Кажуть, що у Тернопільській області проживає більше двох тисяч вимушених переселенців, проте наше спільнота нараховує не більше ста. Прикро, що є люди, які не мають можливості поспілкуватись про буденні проблеми, про труднощі, які виникають під час адаптації.
  DSC_1635

Оксана Ліхтіна разом з чоловіком та двома дітьми проживає у Тернополі півтора року. Каже, що люди тут добрі, чуйні до чужого горя.

 • Ми не вимагаємо фінансової допомоги, склавши руки. Щодня намагаємось налагоджувати зв’язки, шукаємо додаткові джерела заробітку, хоч це й важко. Важко, насамперед, в психологічному плані. У рідному Луганську наша сім’я проживала у власному будинку. За освітою я дизайнер, займалась власною справою. Одного дня, під час бойових дій, поспіхом збираючи речі, нам довелось покинути рідний дім з пустими руками. Усе, над чим працювали впродовж життя забрала війна. Дякувати Богу, у Тернополі нас прихистив католицький священник.
  DSC_0058

Сьогодні Оксана з рідними мешкає в будинку, в якому, проживає 13 людей. Орендувати житло за теперішню зарплату практично неможливо, та  й роботу не так вже й легко знайти. Попри проблеми з майном, людям бракує поінформованості. У переселенців часто виникають запитання юридичного та медичного характеру.

 • Часто у нас виникають запитання по законодавству, періодично потрібна консультація щодо медикаментів, можливо, держава виділяє безкоштовні препарати. Серед переселенців є літні люди, яким значно важче зорієнтуватись на новому місці. Трапляється, коли їм просто немає з ким поговорити, багато хто не має ні друзів, ні знайомих. Буває, що хтось може обмінятись одягом чи взуттям. Інші пропонують свої послуги, організовують зустрічі. Хотілось би створити портал, де б розміщувалась уся інформація, яка б тримала нас в курсі справ. Проблема полягає в тому, що ми не знаємо до кого звертатись.
  DSC_0117

Одного разу жінка написала до Міжнародного фонду міграції в м. Київ, де дізналась, що у Тернополі є організація, яка готова надати зимовий одяг для 100 переселенців.

 • Про це ніхто не говорить. Такої інформації нам ніхто не повідомляє. Те, що я дізналась у фонді міграції, можна назвати щасливим випадком, так само можна назвати й знайомство з Всеукраїнською благодійною фундацією "Право на захист". Хотілось би більше уваги зі сторони державних установ, хоча б інформаційної.

Сьогоднішня програма спрямована на комунікацію та інтеграцію дітей із внутрішньо переміщених сімей, - розповідає спеціаліст з питань захисту прав людини та взаємодії з громадами благодійної фундації «Право на захист» Христина Біла. – Приємно, що окрім дітей, активну участь у наших заходах беруть і батьки. Людям необхідне спілкування та підтримка, тому подібні зустрічі будуть відбуватись періодично. В організації ігротеки нам допомагали волонтери громадської організації "Молодіжний центр розвитку "МІСТ". Це був один із трьох запланованих заходів в рамках пізнавального кіноклубу для дітей. Наступні два пройдуть для дітей інших вікових категорій.

Деталі по тел. 098-491-14-51DSC_1664
DSC_1633
DSC_0115
DSC_0055
DSC_0089


Оксана Божко
Моя газета

 

На Тернопільщині конфіскували контрафакту на півмільйона гривень

Четвер, 26 листопада 2015, 08:25

Оперативними підрозділами Головного управління ДФС у Тернопільській області здійснюються заходи, спрямовані на витіснення з обігу незаконно виготовленої продукції, яка становить загрозу для життя та здоров’я людей, в першу чергу це підакцизні товари - алкогольні напої, тютюнові вироби, паливно-мастильні матеріали.

Одним із покарань, встановлених законом за кримінальні та адміністративні правопорушення у сфері обігу підакцизних товарів, є їх конфіскація на підставі рішення суду. Також законом передбачено конфіскацію й обладнання, на якому виготовлявся фальсифікат.

На сьогоднішній день за результатами розгляду справ про кримінальні та адміністративні правопорушення судами прийняті рішення про конфіскацію підакцизної продукції, яка перебувала в незаконному обігу, на загальну суму понад 500 тис. гривень.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Підприємець на шкільній лаві

Четвер, 26 листопада 2015, 08:16

До податкової інспекції часто звертаються із запитанням: чи може фізична особа, якій лише 16 років, бути зареєстрована підприємцем і провадити бізнес?

Як зазначив начальник відділу комунікацій Тернопільської ОДПІ Василь Карпа, відповідь знаходимо у Цивільному кодексі України, стаття 35 якого гласить, що повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатись підприємницькою діяльністю.

Однак, це можливо лише за наявності письмової згоди батьків, усиновлювачів чи піклувальників. Тільки в такому разі молода особа може бути зареєстрована як підприємець і, зважаючи на це – набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Чи можна торгувати алкогольною продукцією через інтернет-магазини?

Четвер, 26 листопада 2015, 08:14

Ні, не можна. Для початку слід зауважити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі під час продажу товарів через мережу Інтернет мають обов’язок видати розрахунковий документ. Щоб не порушити вимоги п.2 ст.3 Закону України про РРО, інтернет-продавець повинен забезпечити доставку покупцю кур’єром раніше роздрукованого фіскального касового чека разом із придбаним товаром.

Але тут не слід забувати і про Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, які затверджені Постановою КМУ №854 від 30.07.96 р. Відповідно до вказаного документа суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями санітарними, технічними, протипожежними та іншими нормами, а також можливість використання РРО під час здійснення розрахунків.

Тож, торгівля алкогольними напоями повинна проходити не всупереч Правилам №854, які передбачають наявність відповідних торговельних та складських приміщень, для здійснення реалізації алкогольної продукції, а тому, суб’єкт господарювання не вправі торгувати вищезазначеною продукцією через інтернет-магазин.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Сторінка 98 з 113

«ПочатокПопередня919293949596979899100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер